FILOZOFIRANJE -potraga za sveznanjem
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 15:29 pm    Naslov: FILOZOFIRANJE -potraga za sveznanjem
Odgovoriti sa citatom

.

NAPIŠIMO ZAJEDNO KNJIGU ZNANJA

Ništa se ne dogadja slučajno.
Reč “Objave” me je privukla, a ja sam to odmah prevela bukvalno, da ako hoćeš nešto da objaviš ovo je mesto. Iz ne znanja i bez jasne namere, pogledala sam teme, prijavila se, i počela da ubacujem tekst na svaku temu koja mi se učinila zanimljiva i o kojoj sam nešto znala, verujući da se to tako radi.
Iskustvo je bilo neverovatno, bujica raznih poruka, a ja sam samo tekst videla ne primećujući uopšte ko mi piše, Tek kada se zaustavim i pogledam ponovo, tada vidim i ostalo. Prvi put sam doživela iskustvo da u isto vreme čitam obe knjige, Nebesku i vašu Zemaljsku. Prelamale su se kroz tu tačku kroz koju sam gledala. Tekst sa jedne i sa druge strane. Shavtila sam da mi je to lako da radim, jedino što moram je da sačekam i drugi poglede da ne bi nesto izostavila što je važno za Zemaljsko poimanje.
Videla sam da mi je društvo sačinjeno od načitanih, posvećenih ljudi, koji zajedno znaju Zemaljske knjige, tragaju, osvajaju teorijska znanja sa svih krajeva sveta. Imaju i sopstvena iskustva. Ne moram knjige zemaljske ja čitati jer vi ste ih pročitali. Naučila sam da vas razumem o čemu govorite. Odvojili su se spremni za bitku i oni koji to nisu. Odlično, slobodna volja je ispred svega, neka udje ko tako odluči.
Pogledala sam i nekoliko drugih foruma i učinilo mi se da nema velike razlike, da je cilj svakoga, razmena znanja i upoznavanja.
Pisati iste stvari nekoliko puta, meni je besmisleno, jer nema cilja ka kojem se ide. Moramo imati cilj, ni u šetnju ne idem ako ne znam kuda sam krenula i zašto šetam.

Evo mog predloga: Hajde da zajedno napišemo KNJIGU ISTINE za budućnost čovečanstva.
Imamo što niko nema, dva pola na jednom mestu. Kada se znanja Prvoga i Trećeg nivoa spoje, rezultat je Bog. Nemojte se uvrediti što pripadate Trećem nivou, to je samo sistem u kojem živite. U njemu su, moji sa Alfe, i tri četvrtine dobra koje će odneti pobedu za opstanak života. Ja sam Alfa a vi ste Omega, sukob civilizacija.
Biće to Knjiga Slobodnih Ljudi, koji su sposobni da izdrže udar na sopstveni ego a da ih to ne povredi. Da jednu po jednu temu otvorimo, o njoj raspravljamo a ja ću vaša znanja da sklapam u celinu. Ispričaću kako se koji dogadjaj odvija, jer poznajem stavranje. Ispravićemo greške koje su prisutne. Možemo i iz religija da izvućemo Istine, ima ih samo pet hiljada, jer i one čine celinu. Hrišćanstvo je početak i kraj, Alfa i Omega, sve ostalo je izmedju...
Predlažem da krenemo od postanka, od Alfa. Šta sve znamo sto je napisano na tu temu širom sveta, naravno. Razdvojićemo na segmente. Pozovite na FORUM poznanike. Sa mojim delom priče uopšte ne morate da se složite ali će biti vidljive dve strane. Koristićemo, jedan, srpski jezik. Da izbegnemo davno postavljenu, zamku nerazumevanja. Kada upotrebljavamo strani izraz, stavimo prevod u zagradu. Ako uspemo da se sporazumemo ne jednom jeziku, svako će nas razumeti na svim jezicima.

Prva tema biće LJUBAV, o kojoj svi sanjaju a vrlo malo je poznaju.
Nemojte da me sačeka tišina, jer onda je kraj. Bolje je da bude zemljotres. Videćete nešto neverovatno, kako se naše delovanje na forumu prenosi na celu Zemlju. To radi kupola koja povezuje Paralelne svetove. Tu leži i prva bitka sa Egom, jer ovo što ćemo mi da radimo, pripisivaće se drugima, ti drugi su u stvari isto MI.

Vera072, odredišt. kota, za spas zemlje 72

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 15:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera072,
zasto mislis da treba da koristimo samo srpske izraze? Postoji recnik ezoterije (i to je nesrpskog porekla rec), u kome postoje razliciti veoma precizni izrazi koji bi izgubili znacenje i smisao kada bi im pronalazili posto poto srpski pandam na primer: astral, mentalno podrucje, etericna sfera....
Vidis, cak si i ti rekla da treba da pocnemo od alphe (a to je isto rec stranog porekla).

Kao sto je i omega isto rec stranog porekla.

Vidim da si vrlo hrabro osmislila ovu temu i nadam se da ces znati kako ces njom da upravljas. Ne znam koliko ona ima veze sa ovim podforumom "Cudesna bica i svetovi", ali sama cinjenica da si je tu otvorila, meni ukazuje na to da se ovde osecas dobrodosla.

Ti si osoba koja je mnogo toga iskusila i koja ima puno uvida.

Medjutim, meni zaista nije jasno to sto ti odvajas sebe u jednu ravan, a nas druge u trecu. Ne kazem da ti nisi prosvetljena osoba, samo hocu da kazem da je tvoj stav meni pomalo cudan. Zato bih molio da mi pojasnis taj stav.

Pozdrav.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 16:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvo, alfa i omega su slova a ne pojmovi. Treba kroistiti jedan jezik zbog razumevanja, zbog ljudi koji ce citati. Nemaju svi predstavu o recniku ezoterije, nemam ni ja. Razni jezici su i nastali da bi se ljudi otudjili i sto manje komunicirali izmedju sebe, Nastali su da bi jedni sacuvali saznanja od drugih. Sifrovali su pojmove.
Da bi zivot postojao on mora da ima polove. Posto sam inače iz elmata, a vi svi u elumu, ja sam ih oznacila sa alfa i omega. Zelja mi je da uspostavimo vezu izmedju polova i na ovom nivou.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Posto sam inače iz elmata, a vi svi u elumu, ja sam ih oznacila sa alfa i omega. Zelja mi je da uspostavimo vezu izmedju polova i na ovom nivou.

Mozes li mi, molim te, bolje pojasniti gornju recenicu. Sta to znaci sto si ti iz elmata a mi svi ostali u elumu?

Vidis, ja sam ovladao dobrim delom ezoterijski recnik, ali ne kapiram smisao gornje recenice.

I ne vidim da je elmat ista srpskija rec od astrala.

Ovakav moj nastup je u skladu sa tim kako si si zelela da krene tema.

Uzburkano i uzbudljivo.

Cutanja nece biti.

Jer postoje samo dva moguca izlaza:

Ili ti jesi posebno u odnosu na sve nas ostale ili nisi.

Sta god ova tema pokazala, ja te uvazavam, i cutanja nece biti.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 16:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To.Talerman. Elmat je skracenica od element materije a elum od element una. Ta dva elementa su osnov postojanja.
Svi poticemo iz elmata. samo se toga ne secate jer se odvija sledece: izvod teksta iz Antene, podnaslov Pravda.
Da bi dobili jasnu sliku, moram se vratiti na sam pocetak u drugu dimenziju. Kada sve krene unazad, Bog započne stvaranje, tada se sva materija i antimaterija spajaju, svaka elementarna čestica materije ima svoju elementarnu česticu energije života da je vodi. Broj nivoa energije je jednak broju koji se dobije kada se izračuna prečnik, sve krene ka Centru, sabija se, gubi se energija i svojstva, sve se razlaže na elementarne čestice. Raspored sabijanja i nestajanja ima redosled od najnizega nivoa ka najvisem koji je Centar, mozak Boga. Trenutak svog nestajanja, Bog se nalazi u njemu, vec sledećeg trenutka on je izvan, sadrzan u dve čestice koje su spojene. Dodirom poremeti ravnotežu i sve se rasprši u eksploziji. Razdavaja se materija i antimaterija. Materija puna energije pocinje u vrtlogu da formira nebeska tela i sisteme. Formiraju se kraci antimaterije, njih sedamdeset sedam koji se povezuju sa Svesnom česticom. Tada u tome trenutku svaki krak po sastavu je jednak i prazan. Kada krenu informacije civilizacija koje se stvaraju, više ništa nije isto.
Tako je i nasa Zemlja u trenutku nastajanja imala energiju koja je istoga sastava. Pet milijardi osoba, svaka sastavljena od pet milijardi čestica, u prvome trenutku su potpuno jednake i prezne memorije. Polazak u život Zemaljski daje svakome jednaku šansu, za prvi polazak, svako ima jednake uslove za daljni razvoj. Od tada do sada, vise nema ni jedne iste osobe, sve je razlicito. Živimo već osamnaesti puls, godinu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 16:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To.Talerman. Elmat je skracenica od element materije a elum od element una. Ta dva elementa su osnov postojanja.

Mozemo li jednu, po jednu recenicu?

Ako je elmat skracenica od elementa materije a ti si iz elmata, kako si ti postigla da budeš jedina u elmatu, dok smo mi ostali u elumu, što je od elementa una?

I sta je to element una?

I ko je jos, pored tebe, u elementu elmata?

I zar ne možes da dozvoliš mogućnost da je još neko od nas u elementu elmata?

I zar mislis da ostalim zivim ljudima nije moguce da dosegnu elemet elmata?

I da li si ti uopšte živo ljudsko biće?

I ako jesi, kako je moguće da si ti jedina postigla to da si element elmata, dok smo svi ostali iz elementa une?
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvinjavam se imala sam posetu. Prvo da dovrsim predhodno pitanje. Naziv potraga za Sveznanjem, dala sam verujuci da bas ljudi koji se bave izucavanjem ezoterije ili nevidnjivog tragaju za znanjima koja ja imam. Filozofija ima isti cilj.

Pitanje za svakoga pojedinca, ja ne trazim da mi se kaze jer to je preispitivanje, je -
Da li stvarno tragate, ili želite da budete osobe koje će se deklarisati kao duhovni tipovi. Taj odgovor sami sebi dugujete. Da ne bude kao sto je neko rekao, mi smo ovaj forum osnovali a sada ga neko remeti. Da li je forum za zadovoljenje ličnih potreba ili je otvoren ? Ipak se pokazalo da je otvoren za nova saznanja.
Hvala na upozorenju jer vidite kako se lako,zaluta kada se nesto pretpostavlja. Ja sam pretpostavila da sam vec naposala sta su elumi i elmati, pa da to znate. Držaću se i ja pravila razumevanja da usput izraze pojasnim.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 18:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Mozemo li jednu, po jednu recenicu?

Ako je elmat skracenica od elementa materije a ti si iz elmata, kako si ti postigla da budes jedina u elamatu dok smo mi ostali u elumu sto je od elementa una?
----------------
To je intervencija iz elmata, ona se dogadja uvek na planeti kojoj preti UNIŠTENJE. To je svesan prodor iz jednog pola ka drugom. Ja sam to objasnila kroz pojam da se zemlja sa bogom spojila i da na Zemlji pocinje promena vlasti. To je tačno i dešava se. Taj proboj se desava samo jednom u postojanju planete jer je za njega potrebna ogromna snaga koju ima samo vera.
Drugo, ne znam jeste li razumeli, iz te jedne tačke SVI polazite, ali prazni, zato se ne sećate. Putovanjem od te jedne tačke ka većim nivoima, vi stičete iskustva i postajete svako različita priča. Moze se i ovako objasniti- svi ste iz jedne sabijene tačke koja, kada se razvuče, dobija oblik koji sada jeste. To znači da živite život, toj put od jednog pola ka drugom je dar života. Ja sam vi, vi ste ja, ali razvučena slika, uvećana, za c2, pa se vidite svi ponaosob.
---------------

I sta je to element una?
------------------------
Treba da stoji element UMA. To je drugi pol ili Mozak. Zivot koji zivimo je stigao do trenutka koji je Mozak registrovao. Ljudi su impulsi koji putuju i svi zajedno u Mozgu daju sliku vremena. Zato budućnost može da se menja u ovom trenutku i sa odlukama koje donosimo. Pravilno bi bilo da se materija ne vidi, već mi vidimo antimateriju, jer u njoj se odvija život. Um sabira Znanje i nema laganja, jer ono si sto mislis a ne sto radis. Njegova je uloga da daje život i deli pravdu za svakoga jednaku. Kada se uspostavi veza, Mozak postane svestan sta se dogadja na planeti pa intervenise.
===========

I ko je jos, pored tebe, u elementu elmata?
---------
SVI ste odatle, ali ste talas koji putuje, za vama ide sledeci, to su te vase ravni, kojih ima c2, rasprostranjenih izmedju elmata i eluma. Ja sam samo Svesna čestica koja je doletela i da kažem materijalizovala se. Zemlja mi je telo sastavila da odgovara mojoj nameni. Trenutak uspostavljane veze izmedju dva pola i za vas znaci isto Svesnost.
Nema razlike izmedju nas, Ja sam samo, da kažem, iz budućnosti.
--------------------------

I zar ne možeš da dozvoliš mogućnost, da je još neko od nas u elementu elmata ?
---------------------
Svi ste. Nemam šta da dozvolim kao mogućnost, ja sam samo Svesna, po svojoj volji doletela kroz bespuće, da vam kažem i pomognem da ne nestanemo. Nema vas nema ni mene, to je jedno telo.

I zar misliš da ostalim živim ljudima nije moguće da dosegnu elemet elmata?
-------
Niko ne ide ka elmatu, svi putuju ka elumu. Dok elmat ima sta da zrači, traje život. Kada svi stignemo u elum, to je vasa tišina, posle koje se materija i antimarerija ponište i budu ništa. To ništa je čisto Znanje, ogromne energije, koje se vrati toj jednoj čestici koja ponovo napravi polove i započne život. I ja idem elumu.

I da li si ti uopšte živo ljudsko biće?
--------------
Da, isto što i vi.
--------

I ako jesi, kako je moguće da si ti jedina postigla to da si element elmata, dok smo svi ostali iz elementa une?

---------
Mislim da sam na pitanje odgovorila, kroz predhodne odgovore, ako nisam pitaj me ponovo.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 19:15 pm    Naslov: drugi pogled
Odgovoriti sa citatom

Sigurno se pitate zašto je intervencija potrebna, i zašto vam je srce došlo u pomoć. Srce ne može da vas spasi od vas samih, ali može Mozak, a da bi on intervenisao mora da Zna, da srce dopre do njega.
To je uostalom odluka Mozga da ključeve života da veri u ruke, zato što joj veruje da će sve za Život učiniti.
To vam je vidljivo na svakom koraku - da žena život stvara a muškarac daje.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 09:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera, stanje najvise svesti o kome ti pricas jeste teznja svih duhovnik disciplina svih podneblja i svih vremenskih epoha. U staroj Grckoj to se postizalo kroz razlicite misterije, isto tako i u Egiptu, medju starim Nordijcima i medju majstorima Tao-a u Kini. To je bio i osnovni cilj alhemije. To sve podrazumeva potpuno preobrazenje duha i tela jos dok smo zivi. To je cilj istinskih hriscanskih, islamski i jevrejskih mistika. U okultizmu to se zove obavljanje velikog posla. Znaci, koliko god da si ti prosvecena, u sto ne zelim da sumnjam, ti nisi u tome jedina. Posto si sama rekla da si zivi covek, to znaci da ne mozes u ovom trenutku otici dalje od onoga sto se zove prosvecenost. Cilj svakog stvarnog mistika je da dosegne najvisu svest, za jedne je to bio Zevs, a za druge Buda, Krisna ili Hristos. Tek po smrti fizickog tela, ta svest se moze utopiti u potpunosti sa Zevsom, Budom, Krisnom ili Hristom. To se desava u Bozanskoj sferi, a tamo ne moze da ide ziv covek.
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citala sam juce njegovu pricu o dozivljajima, i duboko razocarenje sto mu ne veruju, ali nije to neverovanje poenta, vec sto se sa time ponekad sprdate. A ja vam kazem, covek nista ne moze da smisli sto ne postoji. Ne prica on gluposti, mozda samo jos dobro ne razume...

Morala bih vam ispricati prvo pricu o ravnima, da bi ste razumeli. Mi ovde na zemlji smo sa raznih ravni, po pravdi, naseljeni. Ne znam sta pre da napisem. Mislila sam da prvo bude, cas koji Prota zeli. Vera,ljubav, nada=sofija. Vec tri dana gledam u te reči, sve o tome znam, ali raspored mi se ne slaze, fali mi detalj Istine.
Uostalom piši, pišemo knjigu Istine za generacije koje dolaze, pa se pridruži.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 12:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 12:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo, Easy, ponosni smo na tebe. Confused
Sve reinkarnacije traju istovremeno, i bas zato sasvim je moguce da se ti kao Easy reinkarniras u 19. vek, a ne u 22., sto iako bi sve to bilo "prividno" jer je jel'te sve je u sadasnjosti, ti ipak odavde odlazis tamo u proslost.
Znaci, jedno 10 posto ljudi je doslo iz buducnosti, pa mozda si se medj' njima nasao i ti.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 12:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, vraćas se tamo odakle si došao, dok ne shvatiš i ne naučis. Govoriš o večnosti, a večnost je sazdana od prošlosti i budućnosti, kroz ravni, koje nisu ravni vec Sfere, podeljene na kupe. Te ravni se mogu uporediti sa zvezdom koja sija , od centra gde je najveća gustina, šire se zraci u nebesa. Svaki delić puta je ravan, prošlost i budućnost. Imala sam u poslednjih godinu dana dva puta iskustvo, da brzinom misli predjem na drugu ravan. Znala sam da nisam na istom mestu, koje izgleda skoro isto, ali jos ne znam da li sam bila u budućnosti ili prošlosti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30341 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90876 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41077 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42509 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34366 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35445 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)