DNEVNIK DUHOVNE ZAPITANOSTI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
leinad
Iskušenik

Pridružio: 20 Feb 2009

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Androgin
A kada sam napisao da je Staza prema Bogu preko seksa brza mislio sam na to da rezultati dolaze mnogo brže nego kod uobičajenih duhovnih praksi. Hrišćani, muslimani i budisti mogu po čitave dane da se mole i da ne dožive spajanje sa Bogom, da ne dožive prosvjetljenje. To su spore staze.

11) U kojem smislu istrajnog partnera? Partnera koji je spreman satima svakodnevno da da bude sa nama u seksualnom odnosu? Pitanje je da li bimo pre stigli Bogu ili u bolnicu.”

12) A ovo ostalo što si napisao – jedino mogu da shvatim kao šalu. Jer ne verujem da si ozbiljno mislio da staza seksa vodi ka Bogu, a posebno ne da je ta staza brža od staze sa molitvama i drugom duhovnom praksom. …

Neznam sta je on mislio ali ja cu izneti svoje vidjenje iz prakticnog iskustva iako nisam istreniran u ovoj praksi,jer me ne privlaci toliko...

Seksualnom magijom se nazalost mogu baviti samo oni koji su razvili "duhovni vid" jer bi inace seks na slepo bio bezveze,cisto gubljenje vremena,jer jednostavno nevidite energije koje tada nastaju i kojima treba manipulisati...naravno i partner moara biti isto duhovno razvijen,tako da moze da vidi...

Postoji ogranak u okultnoj praksi koji put do prosvetljenja dostize kroz seks....ali odma na pocetku treba da izbrisete sebi iz glave pojam "seks radi seksa" i "seks iz zudnje"....u seksualnoj magici se na seks gleda kao na SJEDINJENJE muskog i zenskog....polazi se od tacke da je BOG BIPOLARAN da je musko i zensko u jednom, stoga muskarac predstavlja njegov muski aspakt a zena zenski...kada su oni sjedinjeni olicavaju BOGA...

U seksualnom okultizmu je jako bitan pojam STVARANJA to jest ENERGIJE STVARANJA ili ti PREOBRAZAJA....onaj ko ima otvoren duhovni vid i posmatra sta se u seksu desava primetice da se u toku orgazma javlja svetlost i sjedne i sdruge strane polnog organa to je ta ENERGIJA STVARANJA...koja treba da stvori novi zivot(dete) ALI ukoliko se seks radi radi prosvetljenja ta energija se ne kanalise u matericu....nego se vrsi "povlacenje" energije iz polnih organa kroz kicmu u mozak...tada ta stvaralacka energija dospeva u mozak i u pocetku imate osecaj svetlosnog udara....sve vam bude belo...kao de se kupate u svetlosti.....

Ukoliko se zeli biti okupan tom svetloscu duze vreme onda je bitno da sa suprotnim polom budete spojeni i u predelu donjih polnih organa i u predelu usta(jezika)...tada dolazi do kruzenja energije...ona povlaci energiju iz mojih polnih organa kroz njenu kicmu do mozga pa kroz jezik je prenosi meni a ja radim obrnuto,iz njenih polnih organa povlacim energiju kroz svoju kicmu do mozga pa kroz jezik predajem njoj i tako STVARALACKA ENERGIJA kruzi nasim telima i tako postajemo jedno i nema musko-zenske razlike...tada smo jedno,kroz nas struji ista energija,energija stvaranja...

Sobzirom da se radi o energiji stvaranja,ta se energija moze iskoristiti i u lose i u dobre svrhe...moze se pretvoriti u bilo sta....ja i devojka smo tu energiju transmutirali u energiju ljubavi...tada ta energija tokom odnosa struji kroz telo......desi se nekad da u takvim situacijama bukvalno izletite iz tela jer su te energije stvaranja izuzetno jake...pa uhvatite sebe da vise nevodite ljubav na fizickoj ravni nego na astralnoj....
---------------------------------------------------------------------------
Dali ova praksa moze dovesti do prosvetljenja, moj odgovor je jedno veliko NE, ono sto ona moze doneti jeste da na trenutak osetite bozanske energije i da sa njima manipulisete.....

Prosvetljenje koje donosi ova praksa je TRENUTNO ali ne i TRAJNO...jer prosvetljenje traje samo dok traje orgazam i dok uspevate da kruzite energiju stvaranja.....dakle dopusta vam da na tren dotaknete nebesa...ali ne i da vecno ostanete u njima..
---------------------------------------
Ako je neko od forumasa posmatrao seksualni odnos sa astralnim pogledom nek me dopuni ako sam nesto izostavio...

Ima tu jos mnogo procesa koji se odvijaju u toku seksa kada se gleda astralnim pogledom a oni su isto toliko stvarni koliko i mi na materijalnom planu...samo sto se nemogu videti fizickim ocima....ako nekog jos zanima nesto nek pita..

Ustvari, otvoricu temu u vezi ovoga da se ne bi zagadjivala ova...
evo ovde je:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=29989#29989
We're in love with death and we die on and on
Won't you close our eyes
We'll be by your side
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 00:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako koristimo Božansku energiju?

I

1) Svesni smo toga kako jedni drugima šaljemo reči i poruke...

2) Iza reči i poruka stoje misli, vizije, emocije...

3) Ako prihvatamo stav da je sve energija, da su misli, vizije, emocije... – takođe ENERGIJA...

4) I ako jedni drugima upućujemo reči i poruke...

5) ...A iza reči i poruka stoje misli, vizije, emocije...

6) ...Onda mi kroz reči i poruke, odnosno – kroz misli, vizije i emocije, jedni drugima upućujemo energiju.

II

1) Svesni smo toga kako jedni drugima šaljemo reči i poruke... – ali ne i toga da jedni drugima šaljemo eneriju.

2) Da li ono čega nismo svesni, što ne možemo da vidimo – realno ne postoji, ne deluje?

3) Da li pretpostavljamo da imamo moćnu svest, da naša moćna svest registruje pravu realnost, a ono što nam moćna svest ne registruje – ne postoji?

4) Ili verujemo da imamo upravo nerazvijenu svest, da nam ogromno bogatstvo postojanja izmiče, izmiče našoj nerazvijenoj svesti?

5) Kako ko pretpostavlja ili veruje – zavisi od njegovog stanja svesti.

6) I tu nema ubeđivanja, svako izvodi svoje dalje zaključke, u vezi sa prenošenjem energije, na osnovu te osnove, svog stanja svesti.

III

1) Sve što postoji – postoji na osnovu energije.

2) Ateisti njene izvore vezuju za fizičke, vidljive izvore, ovozemaljske i kosmičke.

3) Oni koji veruju u Boga – veruju u Božansku energiju.

4) I na osnovu tog verovanja pretpostavljaju – da sve što postoji dobija istu Božansku energiju.

5) I materija, i živa bića.

6) Živa bića sa fizičkim telom – fizičko telo održavaju ishranom energijom materije, fizičkih tela biljaka i životinja.

7) Živim bićima sa umom i svešću – dodatno, pristiže u njihove energetske centre Božanska energija direktno.

IV

1) Dakle, Božanska energija nije ni pozitivna, ni negativna.

2) Živa bića je primaju i „prerađuju“, delimično je koriste za sopstveno održavanje, delimično je „šalju dalje“.

3) Šalju je tamo, gde usmere svoju pažnju i svoje aktivnosti.

4) Pažnja i aktivnosti mogu biti pozitivnog ili negativnog usmerenja.

5) Pozitivno je u skladu sa Božanskim Zakonima, negativno je protivno Božanskim Zakonima.

6) Što znači da Božanska energija na „izlazu“ iz živih bića sa svešću – postaje pozitivna ili negativna, tj. usmerena ka podržavanju Božanskih Zakona, ili usmerena protiv Božanskih Zakona.

V

1) Fizičkim svetovima u Zoni slobodne volje dopušteno je da se urede i protivno Božanskim Zakonima.

2) Viši svetovi uređeni su po Božanskim Zakonima.

3) Kroz pozitivno usmerene pažnju i aktivnosti – deo Božanske energije ostaje za održavanje i jačanje svesti primaoca, deo Božanske energije vraća se u Više svetove.

4) I ostvaruje se kruženje...

5) A kroz negativno usmerene...?

6) Deo energije „zamrzava“ se u auri, deo energije se usmerava na umnožavanje i održavanje negativnosti u fizičkom svetu, i u nižim finijim svetovima (niži slojevi astrala).

VI

1) Ako mi kroz reči i poruke, odnosno – kroz misli, vizije i emocije, jedni drugima upućujemo energiju...

2) ...Onda mi jedni drugima i na ovaj način upućujemo pozitivnu ili negativnu energiju.

3) „I na ovaj način“ – to znači: ne samo kroz postupke i dela.

4) To znači i da od reči i postupaka, tj. misli, vizija i emocija – možemo očekivati...

5) ...I delovanja energija drugih na nas, i naše energije na druge.

6) ...I posledice namere drugih da deluju na nas, i naše da delujemo na druge.

7) Posledice su saobrazne pozitivnom ili negativnom usmerenju energije, naše, i drugih ljudi.
 Nazad na vrh »
Beka
Na duhovnom putu

Pridružio: 10 Mar 2009

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi Zrace koliko svega ovoga ima u tvojoj prakticnoj primeni?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Beka ::
Plavi Zrace koliko svega ovoga ima u tvojoj prakticnoj primeni?

"Svega ovoga" je preširoko, da bih mogao da ti odgovorim konretnije...

Na mnogim mestima u ranijim porukama objašnjavao sam: da sam sa Učenjem Bića Hijerarhije Svetlosti pronašao duhovno učenje koje: najpotpunije, najkonkretnije ("najkonkretnije" ne znači da ono može biti bez brojnih, neophodnih apstrakcija) i najpraktičnije objašnjava sve što nam je u vezi sa duhovnošću potrebno i bitno.

Ja sam nekih godinu dana ne samo izučavao ovo Učenje, nego i prolazio kroz praksu ovog Učenja, u svemu što se u Učenju daje kao nekakav vid prakse.

Pre njega pročitao sam priličan broj knjiga iz oblasti tzv. nove duhovnosti, isprobavao dosta toga...

Ne bih govorio o rezultatima, ali to što sam se zadržao na ovom Učenju, uz procene koje sam već izrekao - pokazuju šta mislim o kvalitetu i vrednostima ovog Učenja.

Još jedan pozdrav...!
 Nazad na vrh »
Beka
Na duhovnom putu

Pridružio: 10 Mar 2009

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 02:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
"Svega ovoga" je preširoko, da bih mogao da ti odgovorim konretnije...

Primer: Kako si nakon ovih Učenja pokrenuo svoj preobražaj?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 13:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlomak iz nove poruke-lekcije („Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti – II)

1) Za to, da bismo našli put ka Bogu, nama nije neophodno da pripadamo bilo kakvoj spoljašnjoj organizaciji. Ali za to, da realizujemo Božanske rukovodeće principe u našem životu, u saglasju sa zakonom zemlje u kojoj živimo, nama može da zatreba spoljašnja organizacija.

2) Ali ta organizacija ne mora obavezno da bude religiozna.To može biti bilo koja organizacija, predodređena za unošenje principa Božanskog rukovođenja u svaku sferu našeg života: vaspitanje dece, briga o starima i beskućnicima, medicinsko opsluživanje, obrazovanje, čak svaki biznis...

3) Život je raznovrstan, i neophodno je da svaka oblast ljudske delatnosti bude izgrađena na višim Božanskim principima, a ne na principima samoživosti. I samo od nas samih zavisi – kakvim principima ćemo se rukovoditi u našem životu pri stvaranju tih organizacija.

4) I ponekad, ako smo sposobni da izgradimo organizaciju i ostvarimo u njoj rukovodstvo u saglasnosti sa višim Božanskim principima, MI DONOSIMO KORIST NE MANJU NEGO U SLUČAJU KADA BISMO CEO SVOJ ŽIVOT POSVETILI MOLITVAMA U MANASTIRU.

5) MOLITVA DELIMA UVEK JE BILA I OSTAJE JEDNOM OD NAJVIŠIH FORMI MOLITAVA.

* * *
PITANJA...

1) Da li nam zaista nije potrebna nikakva duhovna organizacija ili crkva – da bismo realizovali svoj Put ka Bogu?

2) Ima li u tome razlike u odnosu na neka ranija vremena? U eri kompjutera, kada imamo pristup svih brojnim, raznovrsnim informacijama, između ostalog, i u oblasti duhovnosti?

3) Možemo li se sasvim osloniti na našu unutrašnjost, na naše unutrašnje veze sa našim Višim Ja ili sa Bogom, tako da nam je to, nezavisno od knjiga i duhovnih grupa, dovoljno za duhovni rast?

4) Naša delatnost u radnim ili u nekim drugim organizacijama – koliko tu imamo mogućnosti da unesemo duh Božanskih ideja? Da li smo razmišljali o tome, da li je neko pokušavao tako nešto?

5) Ili je duhovnost ipak vezana samo za naša lična stremljenja? A grupe i organizacije kojima, što svojevoljno, što silom prilika, pripadamo – reorganizovaće se same od sebe?

6) Ili treba da osetimo svoju orgovornost, kao onih koji streme duhovnosti, i za preobražavanje grupa i organizacija kojima pripadamo?

7) Možemo li bar pokušati da odnose prema ljudima, u meri u kojoj to od nas zavisi, zasnujemo na novim osnovama, na osnovama koje smo stekli u svom duhovnom radu?

8) Koliko nam je blisko ili ubedljivo objašnjenje iskazano u tački 4): "I ponekad, ako smo sposobni da izgradimo organizaciju i ostvarimo u njoj rukovodstvo u saglasnosti sa višim Božanskim principima, MI DONOSIMO KORIST NE MANJU NEGO U SLUČAJU KADA BISMO CEO SVOJ ŽIVOT POSVETILI MOLITVAMA U MANASTIRU"?
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 23 Mar, 2009 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1) Mislim da nam nije potrebna nikakva organizacija da bismo realizovali svoj put ka Bogu, pošto je svaki put individualan, jedinstven i neponovljiv.

2) Što se tiče razlike kako je to bilo u prošlosti i kako je danas, mislim da smo došli do tačke kada učimo da učitelja umesto spolja tražimo unutra. Što je povezano sa trećim pitanjem,

3) Trebalo bi sasvim da se oslonimo na svoju unutrašnjost, na svoje Više ja i da nam to bude osnova jer Boga nikada nećemo pronaći spolja, s tim da spoljašnje znanje može da potpomogne budjenju unutrašnjeg znanja.

4) Kako radimo na sebi, učimo da sledimo Božanske zakone, počinjemo to da živimo, tako da ono što živimo unosimo u sve aspekte svog života, bio to posao, lični odnosi, ili bilo šta drugo. Jednostavno to postaje neodvojiv deo nas i to nosimo svuda sa sobom, to postaje novi način života.

6) Svako je odgovoran za sebe, preuzimanje odgovornosti za druge na sebe je pogrešno, šteti i nama i drugima. Preuzimanjem odgovornosti činimo ljude slabijim i neodgovornim i po nekim učenjima preuzimamo čak i njihovu karmu. Mislim da je ovo pitanje jako delikatno i da ima veze i sa slobodnom voljom. Ako nam je Bog dao slobodnu volju i poštuje je, onda mi pogotovo treba da poštujemo tudju slobodnu volju ma kakva ona bila.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2010 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(SK221210)

Mi već imamo preplet drugih planova postojanja, sa ovim fizičkim na koji smo, normalno, primarno fokusirani. (Primarno, bar do sada, u ovim vremenima i tu se nešto menja.)

U toku sna.

Onda, dok mislimo o nekome. Svejedno što ta osoba može biti kilometrima daleko, mi stupamo u međusobne odnose sa njom – na suptilnijim planovima postojanja.

Možemo li da pokušamo da izmenimo svoju percepciju, doživljavanje stvarnosti, imajući u vidu sve ovo?

Da razvijamo u sebi osećaj – da već jesmo u kontaktu sa suptilnijim planovima postojanja.

Da se, za početak, samo usmeravamo na tu ideju.

ŠTO BI POVLAČILO I JEDNU POSLEDICU: NAŠU OBAZRIVOST, U VEZI SA TIM ŠTA I O KOME RAZMIŠLJAMO?

Dakle, podrazumevalo bi i jednu vrstu samo-kontrole misli.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30352 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90934 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30105 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42524 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29773 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42875 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25703 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)