SVRHA ŽIVOTA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 11:51 am    Naslov: SVRHA ŽIVOTA
Odgovoriti sa citatom

...
KOJA JE SVRHA TVOG ŽIVOTA ?

ŽIVIŠ LI ŽIVOT KOJI MISLIŠ DA ŽIVIŠ ?

.

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 19:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 20:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedna od glavnih svrha našeg života na Zemlji je da naučimo da odgovorno i svesno stvaramo i kreiramo , na principima ljubavi .

Dalje , da iskusimo svet dualnosti i privida odvojenosti , dok na kraju ne spoznamo iluzornost fizičkog sveta , doživimo spoznaju JEDNOSTI , i setimo se KO SMO .

Mogu još da nabrajam .
Za sada ovoliko Very Happy
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 20:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Jedna od glavnih svrha našeg života na Zemlji je da naučimo da odgovorno i svesno stvaramo i kreiramo , na principima ljubavi .

Dalje , da iskusimo svet dualnosti i privida odvojenosti , dok na kraju ne spoznamo iluzornost fizičkog sveta , doživimo spoznaju JEDNOSTI , i setimo se KO SMO .

Mogu još da nabrajam .

I po meni najteži i osnovni zadatak da razlikujemo dobro od zla i tek onda naše kreacije mogu biti izražene ljubavlju i pratiti u stopu kreacije Božije na istom nivou...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

I po meni najteži i osnovni zadatak da razlikujemo dobro od zla i tek onda naše kreacije mogu biti izražene ljubavlju i pratiti u stopu kreacije Božije na istom nivou...

Ovo je svakako prvi i najtezi zadatak, spoznati razliku izmedju dobra i zla, jer dobro ne poznajemo.

Sledeci zadatak je da kroz culni zivot i kroz osecanja spoznamo i dozivimo sav dar koji zivot znaci.

Zatim da ovladamo mudroscu koju nam je Bog dao kroz paralelne svetove i da se kroz nju njemu priblizimo dok ne postanemo otac.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

Mogu još da nabrajam .

Zahvaljujem. Želim ti da ostvariš sve ovako lepo definisane ciljeve.
Ipak, razmisli kakav bi odgovor dala da si rodjena pre nekoliko hiljada godina? A kakav bi bio tvoj odgovor u npr 4213-toj godini?
Odmah vidimo da si ti ta koja postavlja ciljeve i daje smisao svom životu, zar ne? Sve su to tvoje tvorevine. Tvoje imaginacije. Kakve to stvarno veze ima sa životom?
Ne znamo!

Deo tvog posta me isprovocirao (u pozitivnom smislu, naravno), a on glasi:"dok na kraju ne spoznamo iluzornost fizičkog sveta".
Primetio bih da fizički svet ne može biti iluzoran ako u njemu traba da naučimo sve o stvaranju, o ljubavi, o dualnosti, jednosti i još da se setimo ko smo.

Ispravan iskaz bi glasio: dok ne spoznamo iluzornosti fizičkog sveta. Toga zasigurno ima na pretek i cilj nam je da ih, naravno, što pre razlučimo.

Mislim da je ovaj fizički svet vrlo konkretan i zahtevan.
Daću analogiju sa osnovnom školom.
Za odrasle je osnovna škola banalna, ali je ona za decu ceo svet. Ako je ne završe tropa su u životu.
Postavlja se pitanje ko nam daje pravo da o ovom životu razmišljamo sa stanovišta odrasle osobe? Čime smo to zavredeli? Šta mi to znamo izvan ovog života? Malo toga, jako malo, što nas automatski svrstava u položaj djaka osnovca.

Idem dalje, ne razumem zašto ljudi tako olako banalizuju, čak odbacuju ovaj život i ovaj svet. Sve me to neodoljivo podseća na onu basnu o lisici koja nosi komad mesa u ustima i vidi svoj odraz u vodi, komad mesa u odrazu joj se učini većim itd. kraj je poznat.
Imamo ovaj život i treba ga ceniti maksimalno i iz njega izvući najveći dobitak = nauk.
Sama činjenica da smo u ovom životu predstavlja ili kaznu ili stepenik na putu razvoja koji moramo da prodjemo. Šta god da je otvorimo oči, budimo svesni...postoji vreme kada se sva vremena spajaju. Ko se ne bude sećao moraće sve iz početka.

Obezvredjivanje, omalovažavanje ovog života može imati dve osnove:
1) da neko želi da se istakne time, da se uzdigne na silu iznad drugih...foliranje u smislu: naučio sam da čitam i pišem, i ćirilicu i latinicu i sada mi je osnovna škola dosadna, ja u stvari razmišljam šta ću da studiram,
ili
2) da se neka religija ili neko učenje opasno poigralo vašim umom i navelo vas da se odreknete svoga tj. ovoga života.
Citiraću:
"Ne veruj nista,
bez obzira gde si to procitao ili ko ti je to rekao
pa cak ni ako sam ja to licno rekao,
ukoliko se ne slaze sa tvojim vlastitim razmišljanjem i tvojim zdravim razumom. " Buddha
3) setio sam se i trećeg motiva: čista glupost!

A sad da se vratim na osnovno pitanje:
Šta je smisao života?
Pa upravo "život - u svoj svojoj snazi".
Ovaj lakonski odgovor krije toliko istine i mudrosti u sebi da je iluzorno svako dodatno pojašnjavanje.
Evo i one narodne: Ko razume shvatiće.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako spoznati razliku izmedju dobra i zla u svetu u kojem jedan organizam živi na račun drugog?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Kako spoznati razliku izmedju dobra i zla u svetu u kojem jedan organizam živi na račun drugog?

To i jeste prvi zadatak na ovome nivou zivota a odgovor koji se dobije je zastrasujuci, Da bi se zivelo punim zivotom prvo se moramo osloboditi, postati slobodna boca tj. ljudi, Pricati o punom zivotu pre toga je zavaravanje i laganje samih sebe.

To je moje spoznanje koje svakoga ceka, kad tad.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="vera072"]
Citat:

Zatim da ovladamo mudroscu koju nam je Bog dao kroz paralelne svetove i da se kroz nju njemu priblizimo dok ne postanemo otac.

Izvini, ali ja imam Edipov kompleks! Sve može, samo da ne budem kao On.

Šalu na stranu, ali:

Najdublji motiv čoveka da na bilo kojoj instanci postane bog je strah od smrti.
Znaš ono: umreš, sahrane te i kao da te NIKADA nije ni bilo.
Kako jeftin, uskogrudan i prozaičan motiv, a opisan sa tolikim hvalospevom!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 10:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::

Mislim da su svi strahovi ustvari jedan strah – STRAH OD SMRTI.

Vidis, Easy, nakon nekih stotinak vantelesnih iskustava, prestao sam potpuno da se plasim smrti.

No tada sam tek shvatio da postoji jos jedan problem - strah od zivota.

Bilo mi je potrebno mnogo rada na sebi da prevazidjem i taj strah. I jos uvek ne mogu da kazem da sam u tome potpuno uspeo. Jos uvek nisam bas spokojan.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 11:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, sad si me preduhitrio, Smrt je spas od zivota. Zamisli da ovaj puls koji mi zivimo duze traje, pa to velika vecina ne bi mogla da izdrzi, smucio bi im se zivot.
Ali to i jeste svrha sistema koji nama vlada, do oduzme ljudima zivotnu energiju i da tada dozive smrt citavu vecnost i to dobrovoljno.

Zivot je nesto sasvim drugo kada se promeni sistem, tada se zivi i nije sveden na borbu za zivot.
Evo nas na pocetku, prvo se mora znati gde zivimo i ko nama vlada, put ka svesnosti.
 Nazad na vrh »
FORMICA
Na duhovnom putu

Pridružio: 21 Feb 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Umire se kad se tijelo potroši. Poslije se ponovo rađamo. I tako dalje.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ali treba da dodjemo do situacije da se vise ne radjamo,
da nam ovo bude poslednji zivot, a da nam predstojeca smrt isto tako bude poslednja.
 Nazad na vrh »
istrazivac
Tragalac

Pridružio: 11 Feb 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zivot I Smrt karma i njeni zakoni.
Knjiga od B.D.Benedikta:Prica o Karmi vredi procitati.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
easy ::

Mislim da su svi strahovi ustvari jedan strah – STRAH OD SMRTI.

Vidis, Easy, nakon nekih stotinak vantelesnih iskustava, prestao sam potpuno da se plasim smrti.

No tada sam tek shvatio da postoji jos jedan problem - strah od zivota.

Bilo mi je potrebno mnogo rada na sebi da prevazidjem i taj strah. I jos uvek ne mogu da kazem da sam u tome potpuno uspeo. Jos uvek nisam bas spokojan.

Kada čovek prestane da se plaši smrti to znači :
a)- da ima cilj koji je toliko vredan i uzvišen da je zbog njega spreman da se odrekne života (strah i dalje postoji u čoveku ali ga snagom motiva nadjačava)
ili
b)- da mu je život izgubio svaki smisao i da je postao bezvredan. Samim tim svaki naredni dan, čas i sekund postaju besmisleni.

Kako uz izjavu (b) može da se stavi i "strah od života"? Nikako!
To su dve kontradiktorne izjave.
Ako kažem: plašim se smrti - to znači da mi je stalo do života i boriću se za život.
Ako kažem: Ne plašim se smrti, ali se plašim života, to u suštini znači isto: želim da živim. Stalo mi je do života, samo sam nekako izgubio orijentaciju. Ono što je dole čini mi se gore i obrnuto. Kao dupla negacija.

Tu su se po svojoj prilici isprečili neraščišćeni računi sa sobom. Beži se od neke istina sa kojom čovek ne sme da se suoči. A zapostavljeni problem raste, od malog guštera postaje zmaj i onda se kao jedini izlaz iz takve situacije vidi beg iz života. A na žalost, jedini iskorak iz života vodi u smrt.

U takvim trenucima, kada čovek beži od sebe, smrt se može učiniti kao spasonosno mesto, prekid svih muka i problema. Naravno, ta situacija se dodatno racionalizuje i otuda dolazi čuvena izjava: Ja se ne bojim smrti, za mene je život mnogo gori.
Uzalud vam svo znanje i mudrost kojima se dičite,
uzalud vam sva pompezna filozofiranja kojima se razmećete,
pali ste na glavnom ispitu!

Ako vas život svrbi i žulja i grebe onda potražite rešenje u životu, nemojte ga tražiti u smrti.
Čim sa nelagodom reagujete na nešto zastanite, to vam je siguran putokaz gde leži problem i gde treba tražiti rešenje.

“Tajna je u svesrdnoj saradnji sa neizbežnim!”
Zašto da ovo bude puki moto koji prazno odjekuje forumima?
Ko čita samo očima taj je toliko slep da ne vidi da je još i gluv.
Dozvolite da vas gornja mudrost dotakne u srce…dozvolite da vas ujede…boleće, znam, ali nema odrastanja bez bola.
 Nazad na vrh »
FORMICA
Na duhovnom putu

Pridružio: 21 Feb 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Da, ali treba da dodjemo do situacije da se vise ne radjamo,
da nam ovo bude poslednji zivot, a da nam predstojeca smrt isto tako bude poslednja.

Da tačno zato se i rađaš da ispraviš stare gluposti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241776 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13666 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26416 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57723 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13965 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19843 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16877 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)