SVRHA ŽIVOTA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 04 Apr, 2010 16:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Eto Jargi lepo smo se sporazumeli i oko prepoznavanja ......ja i igre koja igra , kao i u razlicitim oblicima igre ili ti Shakti kako bi ti nazvao.

A ostalo cemo ostaviti ,ti sebi i ja sebi ,da prepoznamo kroz neke druge uzlete sa nekim drugim ljudima,ono sto nismo mogli u ovoj kratkoj forumskoj prepisci.

Pozdrav.

Kako god ti srce kaže, mili brate Miodraže.

U svakom slučaju hvala na diskusiji, ti-iskusi-ji ...
Jargi je jargijao i uživao, ušivajući Živu u reči i uživajući Šivu u pojmove ...

Pozdrav.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 05 Apr, 2010 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::

B od BA (PA) = BOG,
R od RA = BOŽIJI DUH, BOŽIJA VOLJA
E (A) = BOŽIJI SIN, subjektivno, individualno ja, ego ...

hvala, brate Jargi
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 05 Apr, 2010 09:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::

B od BA (PA) = BOG,
R od RA = BOŽIJI DUH, BOŽIJA VOLJA
E (A) = BOŽIJI SIN, subjektivno, individualno ja, ego ...

Pozdrav Ans i Eva Jargi !

Ovo mi je jako zanimljivo .
Evo nekoliko slova i njihov izgovor iz starosovenskog cirilicnog pisma .Ovde ja naslucujem neko znacenje .Nisam bas sigurna .Sta vi kazete na ovo ?

A -az
B-buki
V-vede
G-glagoli
D-dobro
E-jest
Z-ziveti

Sta mislite ,da li i cirilicna AZBUKA nosi neku poruku ?

HVALA !

Pozdrav , Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Apr, 2010 20:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, sestro Saro!

Ovo mi je jako zanimljivo!

I Ans tu sluti neko značenje, pa da uporedimo dal smo isto naslutili:

A -az se uz B-buku pro budi i V-vede (vide) G-glagole (radnju, stanja, zbivanja, kako se pokreću iz inertnosti i mira) i izveda D-dobro E-jest Z-ziveti ...

Naravno da verujem da i sva stara srpska pisma, i ćirilična AZBUKA, i glagoljica, nose neku poruku, odnosno pojam koji ponajbolje označava određeno slovo ili broj, samo je problem što su ta naša stara pisma toliko stara i prastara da su poruke usput poprilično izbledele i izgubile se u vremenu i prostoru, zbog čega ćemo možda morat ponovo ih vedati ...

Kažu da je u nekim mlađim pismima, kao što je hebrejski, na primer, svako slovo kratica za određenu reč i broj, a tako je verovatno bilo i sa drevnim srpskim pismima, počev od srbice (koju ameri prekrstiše u „vinčansko“ pismo), pa sve do današnje azbuke ...

Al, pošto Ans nema veze sa lingvistikom, njegove "lingvističke" natuknice ne treba uzimati ozbiljno ...

Pozdrav, Very Happy
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 05 Apr, 2010 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Ti Ans !

Slozili smo se u tome da ,DOBRO JESTE ZIVETI !

Pozdrav , Smile
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Hvala Ti Ans !

Slozili smo se u tome da ,DOBRO JESTE ZIVETI !

Pozdrav , Smile

Lepo je da smo se složili u dobrom, sestro Saro!

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve je jasno ,samo sam ja zamagljen................Lao Ce
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 07 Apr, 2010 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve je jasno ,samo sam ja zamagljen................Lao Ce

Sav je Tao ja-san, kad ja je .................odmaglilo ................. Ans Be Wink
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 07 Apr, 2010 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda za tebe Jargi je san,ali za mene je stvarnost,pa cak i tvoje igrarije u snovima su promenljivi oblici stvarnosti koja jeste..............zovi je kako hoces Tao,Bog,Allah,Parabrahman,Apsolut.I ,posto je Apsolut onda je Sve,zajedno sa stanjem Ja koje izrazava i Coveka.

Kada se to zna onda se bira stav Ti si ,a ne Ja sam,da bi se ja u drugom ljudskom bicu podstaklo samoprepoznavanju.......kao i odrzavanje budnosti sveprisutne stvarnosti.

Verzije negiranja u smislu to je tvoj san ili sve je san su nekonstruktivne i pokazuju vezanost za odredjenu spoznaju u obliku secanja.Sto i jeste jedna od faza samopotvrde svog individualnog ja.
Tako da je sve jasno i stvarno samo sam ja zamagljen..............kao i da je iskustvo ovde i sada i niko ne moza poreci sebe.
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 19:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda za tebe Jargi je san,ali za mene je stvarnost,pa cak i tvoje igrarije u snovima su promenljivi oblici stvarnosti koja jeste..............zovi je kako hoces Tao,Bog,Allah,Parabrahman,Apsolut.I ,posto je Apsolut onda je Sve,zajedno sa stanjem Ja koje izrazava i Coveka.

Kada se to zna onda se bira stav Ti si ,a ne Ja sam,da bi se ja u drugom ljudskom bicu podstaklo samoprepoznavanju.......kao i odrzavanje budnosti sveprisutne stvarnosti.

Verzije negiranja u smislu to je tvoj san ili sve je san su nekonstruktivne i pokazuju vezanost za odredjenu spoznaju u obliku secanja.Sto i jeste jedna od faza samopotvrde svog individualnog ja.
Tako da je sve jasno i stvarno samo sam ja zamagljen..............kao i da je iskustvo ovde i sada i niko ne moza poreci sebe.

Mozda za tebe brate Miodraže Tao je stvarnost,ali za Jargija je san,pa čak i tvoje igrarije u stvarnosti su promenljivi oblici sna koji jeste..............zovi ga kako hoces ...... Tao, Bog, Allah, Parabrahman, Apsolut. I ,posto je Apsolut onda je Sve,zajedno sa stanjem Ja koje izrazava i Coveka.

Kada se to zna onda se bira stav JA JE (STAV JEDNOTE),a ne TI SI (STAV DUALNOSTI),da bi se ja u drugom ljudskom bicu podstaklo BOŽANSKOM samoprepoznavanju.......kao i odrzavanje budnosti sveprisutne stvarnosti.

Verzije negiranja u smislu to je tvoja stvarnost ili sve je stvarnost su nekonstruktivne i pokazuju vezanost za odredjenu spoznaju u obliku secanja.Sto i jeste jedna od faza samopotvrde svog individualnog ja.
Tako da je sve jasno i NAJVIŠA STVARNOST – TAO (bez obzira da li je zvali SAN ili STVARNOST) samo onda kad je ja potpuno isparen i odmagljen nesTAO .............
TADA iskustvo je ovde i sada i TADA niko ne moza poreci sebe...jer nema nikog ... NEMA JA ...

...

SVE se uvek može posmatrati iz (najmanje) dva ugla, ponekad i potpuno suprotna ...

A ako je tvoj odgovor bio znak da još uvek imaš volje zgubidanit sa Jargijem, onda ide jedno na izgled lako pitanje:

Kako, na koji način i po čemu ti razlikuješ „stvarnost“ i „san“??
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jargi::..................."Tako da je sve jasno i NAJVIŠA STVARNOST – TAO (bez obzira da li je zvali SAN ili STVARNOST) samo onda kad je ja potpuno isparen i odmagljen nesTAO .............
TADA iskustvo je ovde i sada i TADA niko ne moza poreci sebe...jer nema nikog ... NEMA JA ..."

Bas tako.

Manifestovano i nemanifestovano su ujedno i POSTOJANJE ,koje uvek JESTE i BAZA je SVEMU.

Tako de prepoznavanje ove cinjenice od strane manifesestovanog ,u ovom slucaju coveka,..........
........rezultuje samoprepoznavanje SVEGA STO JESTE,da je SVE STO JESTE.U ovom samoprepoznavanju STVARNOSTI,predstava o sebi kao coveku ili ja ,NESTAJE BEZ TRAGA.

Ali manifestovano u obliku coveka i ja ,ostaje sa saznanjem da je u osnovi svega STVARNO POSTOJANJE,sa prolaznimi promenljivim manifestacijama.....................koje se mogu i nazvati SNOM ali samo za onoga za koga postoji podeljenost ili gde se SVEPRISUTNO NIJE PREPOZNALO U SVEMU STO JESTE.

Tako da zavisi ,kako si rekao Jargi ,od ugla gledanja SUBJEKTA.
Jer istina je SVESUBJEKTIVNA .
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 10:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam znao gde da stavim ovaj poučan tekst ali evo ovde.

Klinac se probudio iz mrtvih
Medicinski fenomen sa srećnim završetkom
Klinac se probudio iz mrtvih
Subota - 10.04.2010
Trogodišnji Paul bio je tri sata i 18 minuta klinički mrtav, nakon čega je došao svesti, piše nemački tabloid „Bild“, navodeći da je dečak svojim roditeljima rekao da je, zapravo, bio kod prababe na nebu.

„Bio sam kod bake Emi na nebu. Ona mi je rekla da treba odmah da se vratim“, rekao je roditeljima mali Paul nakon što je posle pada u jezero puna tri sata i 18 minuta bio klinički mrtav!
„Ovako nešto još nisam doživeo“, rekao je profesor Lotar Švajgerer, šef klinike „Helios“ u Berlinu, navodeći da deca, kada minutima budu pod vodom, najčešće ne uspevaju da prežive.
Četiri lekara klinike „Helios“ su se borila za Paulov život i skoro su ih sve nade bile napustile. Međutim, posle tri sata i 18 minuta, dečakovo srce ponovo počelo da kuca. Mali Paul se u Brandenburgu igrao u bašti dede i babe, gde je upao u jezero. Mrtvo telo dečaka je u vodi pronašao njegov deda. Dečakov otac je prvi pokušao da spase sina. Dao mu je veštačko disanje usta na usta i pokušao je s masažom srca. Vreme je prolazilo, zbog čega su roditelji pozvali hitnu pomoć. Spasilačkim helikopterom dečak je bez znakova života prebačen u bolnicu. Kada je stigao u bolnicu, temperatura Paulovog tela je bila samo 28 stepeni Celzijusa (normalna je 37 stepeni Celzijusa). Lekari veruju da je dečaku upravo ledena voda jezera spasla život. Naime, zbog hladnoće je dečakov metabolizam usporio i trošio je minimalnu količinu kiseonika.

Svetlo na kraju tunela

Mnoge osobe koje tvrde da su iskusile smrt i u poslednjem trenutku se vratile „na ovu stranu“ opisale su svoje viđenje iskustva bliskog smrti. Većina je videla odigravanje celog svog života pred očima ili osećala potpuni mir. Fenomen „svetla na kraju tunela“ uključuje viđenje blistavog svetla, tunela, pa čak i bliske osobe koja ih „zove da se vrate“.

http://www.alo.rs/vesti/26223/Klinac_se_probudio_iz_mrtvih
 Nazad na vrh »
eclectica

Pridružio: 11 Apr 2010

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

svrha života?

život sam po sebi, nezagađen tuđim ciljevima i zaključcima, vođen po nekoj iskonskoj intuiciji.....

to je naravno samo moj skromni zaključak
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 20:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jargi::..................."Tako da je sve jasno i NAJVIŠA STVARNOST – TAO (bez obzira da li je zvali SAN ili STVARNOST) samo onda kad je ja potpuno isparen i odmagljen nesTAO .............
TADA iskustvo je ovde i sada i TADA niko ne moza poreci sebe...jer nema nikog ... NEMA JA ..."

Bas tako.

Manifestovano i nemanifestovano su ujedno i POSTOJANJE ,koje uvek JESTE i BAZA je SVEMU.

Tako de prepoznavanje ove cinjenice od strane manifesestovanog ,u ovom slucaju coveka,..........
........rezultuje samoprepoznavanje SVEGA STO JESTE,da je SVE STO JESTE.U ovom samoprepoznavanju STVARNOSTI,predstava o sebi kao coveku ili ja ,NESTAJE BEZ TRAGA.

Ali manifestovano u obliku coveka i ja ,ostaje sa saznanjem da je u osnovi svega STVARNO POSTOJANJE,sa prolaznimi promenljivim manifestacijama.....................koje se mogu i nazvati SNOM ali samo za onoga za koga postoji podeljenost ili gde se SVEPRISUTNO NIJE PREPOZNALO U SVEMU STO JESTE.

Tako da zavisi ,kako si rekao Jargi ,od ugla gledanja SUBJEKTA.
Jer istina je SVESUBJEKTIVNA .

Izgleda da su nam uglovi gledanja pri-lično s-lični ... i da postoji saglasnost oko principa, dok su neslaganja u nijansama ...

Verujem
da ćeš se složiti da podudarnosti dolaze od s-lično-s-ti iskustva, a da su razlike i delimično nerazumevanje posledica nemogućnosti jezika da rečima izrazi apstraktno iskustvo ili iskustvo istine ...
I da je manifestovanim mislima, odnosno rečima, kao konkretnim i relativnim vidom ili oblikom mainfestacije ili ispoljavanja Apsoluta, nemoguće obuhvatiti celinu potencijala iz koje se manifestuju ...

A
pošto je stvarnost, bez obzira da li je zvali tako ili onako (tj. snom), „živa“, odnosno tečna i dinamična, jer izvire i teče iz Apsoluta ili Kreatora, možda nije ispravno tvrditi da je u osnovi svega STVARNO POSTOJANJE, sa prolaznim i promenljivim manifestacijama“, jer je to svojevrsna tautologija, nego da je u osnovi svega BESKRAJNI POTENCIJAL stvaranja (ili sanjanja, svejedno je) ...

A
moguće je i to da gledanje na suštinski oblik manifestovanog kao na stvarnost ili kao na san zavisi od subjektivnog doživljaja i interpretacije manifestovanog, odnosno od toga koliko je subjektivni posmatrač manifestovanog ovladao sopstvenom javom i sopstvenom stvarnošću ...

U
tom slučaju, moguće je da posmatrač koji aspektom stvarnosti koji zovemo snovima još uvek nije ovladao u meri da su mu snovi po svim odlikama i osobinama u potpunosti izjednačeni sa odlikama i osobinama onog što nazivamo javom, zbiljom ili stvarnošću, snove doživljava kao neku vrstu „drugorazredne“ stvarnosti, odnosno kao nešto iluzorno i nestvarno ...

Zato te Jargi i pitao: „Kako, na koji način i po čemu ti razlikuješ „stvarnost“ i „san“??“ ...

I zato je rekao: „Sav je Tao ja-san, kad je ja odmaglilo.“

Uostalom,
najviše spoznajne i druge tajne zaključane su u srpskom (slovenskom) jeziku i rečima, a reč JASAN (ja san) označava nešto svatljivo i razumljivo, dok glagol JASNITI (ja-sni-ti, ili ja snije ti), odnosno glagol OBJASNITI (ob/a/-ja-sniti, ili oba ja snije ti) služi za označavanje procesa u kojem se iskustvo manifestovano u svesti dva subjekta svata, razumeva i prepoznaje ... (kao da je) u jednom ...

I zato bi se moglo reći i ovako:
„Sav je Tao San, kad ja je odmaglilo.“
...

Al, bez obzira na sve, važno je da se razumemo ... u principu ...

A nijanse, ni-ja-Anse, su svakako tu ... da bi Igra mogla da traje ...

Dakle, SVRHA ŽIVOTA:

Apsolutova Igra ... stvarnosti ... ili sna, svejedno je ... bitno je da se stvara ... ili sanja ... ili san ja ...
 Nazad na vrh »
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 11:43 am    Naslov: Re: SVRHA ŽIVOTA
Odgovoriti sa citatom

easy ::
...
KOJA JE SVRHA TVOG ŽIVOTA ?

ŽIVIŠ LI ŽIVOT KOJI MISLIŠ DA ŽIVIŠ ?

.

Još uvek sam emocionalno preopterećen (depresivan), pa i ne mogu da se fokusiram ni na šta drugo osim na ovaj moj najprizemniji vid postojanja.

Pomaze mi kad se pomirim sa time da me ovaj osećaj krivice, straha od budućnosti nikad neće napustiti borim li se direktno protiv njega.

Poznato mi je i gradivo iz NEMA VREMENA ZA KARMU, aki čitaću više puta, mozda se nečega i setim...mozda je to onaj pravi tekst za mene...NEMA VREMENA ZA KARMU

.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 251439 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13898 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 29152 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 59498 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14158 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20092 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17022 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)