SVRHA ŽIVOTA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 17 Apr, 2010 00:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eto slozismo se Jargi,a nisam ni sumnjao da necemo.

Nastavljam pricu o nasmejanoj zeni::...........

Posto je njena usamljenost bukvalno prerasla u depresiju,jer svaki pokusaj njene kreativnosti je bio osujecen od strane njenog ucitelja,sa zamerkom da nije dobro .Nije imala vise povratnu reakciju i polako je gubila volju da se izrazava.

Povukla se i iz dana u dan je sve dublje uranjala u sebe,sedeci ili lezeci gotovo nepomicno.
Jedino je izlazila kada je trebala da odrzava telo .Nije imala volje da se vidja sa svojim prijateljima u skoli a ucitelja je gledala kao neku prepreku koja je za nju neshvatljiva.I volela ga je i mrzela istovremeno sve vise.

Prolazili su meseci i godisnja doba ,a ona kao poseceni panj.

Jednom prilikom posle duzeg vremena je otisla da natoci vode na obliznjem izvoru.I naisla je na njega.
Nije znala kako da se postavi prema ucitelju i dok se tako dvoumila u svom rastrzanom stanju,on joj se obratio normalnim svakodnevnim tonom kao da su bili zajedno pre dva sata.
Cudila se kako se tako ponasa ,kao da ne vidi dokle je stigla i u kakvom je nezavidnom stanju.

Nije ni stigla da mu odgovori,a on je vec otisao svojim putem.
Opet je ostala sama,ali i dok je on bio na kratko bila je sama iako je zudela za drustvom posle toliko vremena samoce.Tok misli joj se uzburkao..........pa ja sam sama i pored ucitelja,.....sama sam u cetri zida............sama sa prijateljem..........ja sam onda stalno sama ..........svuda sam ja ,sama...........i shvatila je.!.........JA SAM UVEK TU I SADA!
Probudila se iz usamljenosti i bezanja u razne akcije ali sad je jasno ...........jer zadovoljstvo znanja da JESAM ,prevazilazi svako dotadasnje iskustvo.

Znala je u trenu da nikad nije bila sama stvarno, vec da je bila razocarana jer se njeno ZAMISLJANJE zivota nije poklapalo sa realnim sledom dogadjaja ...........

Srecna je bila sto se toliko razocarala ..........da je pocela u sve da sumnja i na vrhuncu nezadovoljstva i ocekivanja uciteljevog ponasanja prema njoj i krajnjim razocarenjem..............da je spoznala da JESTE.

Zatrcala se iz sve snage i sustigla ucitelja.Brzo mu je prilazila,a on se polako okrenuo i rasirio ruke.Oci su mu plamtele zadovoljstvom ...........i skocila mu u zagrljaj.

Gledala je i gledala ,a njegove oci su joj sve govorile.................da je morao tako da se postavi prem njoj.........da svasta imaju jos da pricaju i stvaraju sad kada zna..............da je toliko srecan............da je bio pomalo tuzan kad je bila odsutna........da je cekaju njeni prijatelji i neki novi prijatelji.
Smejali su se i ponasali kao deca i tako glasni usli u dvoriste.

Sve je bilo isto ali nekako stvarnije.Srela se sa nekim prijateljima i prvo sto je shvatila je ,koliko ih voli ali nekako stvarnije.Znala je tacno koga voli u telu preko puta...........videla ga je ..............JA koje plamti i gleda pravo u nju.

Smejali su se ,plesali,glupirali,ozbiljno pricali,plakali,prisecali..............bila je napokon potpuno zadovoljna nakon celog zivota .................i to sobom.Da je takva kakva je savrsena i da je zivot ona sama ................samo sto pre to nije shvatala.

Nastavila je dalje da gradi za sebe i za druge i jako je uzivala u svemu,jer sve je postalo stvarnije i nekeko lepse i smislenije.

Prosle su godine i ona je veoma sazrela na svim planovima.Ucitelj joj je postao kao bilo koji dobar prijatelj,ali ga je iznutra i dalje respektovala i duboko postovala zbog svega sto je ucinio za nju.Tako joj je jednom prilikom dok su pusili duvan uz kafu objasnio sta joj se desilo na izvoru pre par godina kad su se sreli.

Rekao joj je da se probudila u JA stanju ili cetvrtom telu od ukupno sedam tela koje covek poseduje.I dalje je nastavio sa svakodnevnom tematikom ,oko podiznja novog letnjikovca sa sirom osnovom i manjom visinom od prethodnog.

Nakon razgovora je ostala sama do kasno u noc i posmatrala zvezde.....................
Miodrag

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 00:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Miodrag

Poruka Poslao: 27 Maj, 2010 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Gledajuci u zvezde,pitala se ,sta je to u njoj sto i dalje zjapi i zedno je slobode.Postigla je vise nego sto je ikada sanjala,ali...............i dalje sanja bezgranicnu slobodu.
Mislila je nekad,da je biti samosvestan kao covek sam cilj i ostvarenje potpuno,ali ................
sada dozivljava upravo nesto kao suprotnost tome,a to je ,da je samosvest sebe kao individue na neki cudan nacin sprecava u dozivljaju neogranicene slobode.

Gde god da uputi paznju ,bila je prvo ona,sa mirisom beskraja iza.
Tako i zvezde ovoga prostora su prosto odrazavale nezan sjaja beskraja.

Bilo joj je dosta sebe ,bez obzira na sve sto je do tada prosla,sa svim naporima i kojekakvim zivotnim vratolomijama.Zelela je slobodu ili bar saznanje sta je.
Jedino sto je imala vise da zrtvuje,je bilo upravo sebe a za sta je ustvari sve do sada u zivotu zrtvovala.

Sa tom mislju je i zaspala i usnula san................

...............Kako je budi jutarnje sunce i kako joj prvi jutarnji pogled pada na plave oci jednog plavokosog i malenog decaka.
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Traganje svrhe zivota je.. ono kad nemas pametnija posla, nisi "bizi", i malo si "down", a ti satro tragas za tom svrhom, da ne bude da dzabalebaris Very Happy

Ma, svi smo mi ovde zarad univerzalnog kruga. Nepitamo se mi puno (iako to mislimo). Trebamo "samo" da odpostojimo svoje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 02:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Do resenja se dolazi kroz pokusaje. Tesko da se sedenjem u 4 zida i razmisljanjem moze do icega doci.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::
Traganje svrhe zivota je.. ono kad nemas pametnija posla, nisi "bizi", i malo si "down", a ti satro tragas za tom svrhom, da ne bude da dzabalebaris Very Happy

Ma, svi smo mi ovde zarad univerzalnog kruga. Nepitamo se mi puno (iako to mislimo). Trebamo "samo" da odpostojimo svoje.

Ma samo se ti izrazi ,a to da li je rizzi bizzi,nije uopste bitno nikome vise.................................
Link

Eklarion

Pridružio: 16 Mar 2010

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 06:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje misljenje je da previse komplikujete stvari...Istina bi trebalo da bude jednostavna tako da je svako razume...
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 10:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istina jeste jednostavna za svakoga,
a komplikovana za nekoga.
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 13:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion ::
Moje misljenje je da previse komplikujete stvari...Istina bi trebalo da bude jednostavna tako da je svako razume...

Istina je ono oko čega se ne polemiše,
nego se kaže DA.
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=7fIRNjS6Hfs

Pozdrav
 Nazad na vrh »
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 19:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Goldy Bravo3

DEMISTIFIKACIJA je jedan vrlo složen proces s obzirom da je mistifikacija otišla predaleko.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2010 01:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
...
KOJA JE SVRHA TVOG ŽIVOTA ?

Vaša svrha života

,, Većina vas misli kako ima posebnu svrhu u životu i neki konkretan zadatak.
Da, imate, ali nije da budete prorok, već jednostavno onaj koji drži vrata otvorenim. Ako želite da ljudi počnu misliti drugačije i otvore se za vaše ideje, onda samo treba da ih nežno upoznate sa ovim stvarima, na način koji je blizak njima. I to je sva vaša odgovornost.

Osim što imate zadatak da se probudite, imate također i zadatak da pomognete drugim ljudima u tome. Vaš posao opisala bih kao Metamorfozu, ili kao agenta promjene Time vi treba da prilagodite svoju komunikaciju u odnosu na grupe ljudi, i njihovu dosegnutu svijest.
Postoji jedna grupa ljudi koje zovemo probuđenima.
Druga grupa su obični ljudi koji su možda zainteresovani za ono što imate da im kažete, (a u toj grupi je i „nadolazeći čovjek“ ) i koji bi željeli da vas čuju ako na pravi način uspostavite kontakt s njima. To su ljudi koji nisu više zadovoljni sa dosadašnjim objašnjenjima i možda žele da čuju šta vi imate da im kažete.
I na kraju, postoji treća grupa ljudi koje zovem bazična grupa u koju spadaju oni koji su ispunjeni netolerancijom, neznanjem i ne žele da izazivate njihove usvojene stavove. Ako takvoj grupi izložite nove ideje, smatrat će to povredom svog životnog prostora, i pravit će vam probleme. ''
(Marcia Schafer)
.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2010 13:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ali i oni iz bazicne grupe imaju svoju "lozinku", koju ako pogodis, otvras jedan deo njihovog uma. Smile

Mislim da sam shvatio da je svrha zivota ona svrha koju sami sebi dodelite. Ili ako vam neko nametne neku svrhu.
Uglavnom, zelim reci da nema odredjene univerzalne bozje svrhe. Slobodna volja i proizvoljni izbor je kljuc.
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 18 Nov, 2010 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naučiti da radimo tako da uvjek možemo reći šta smo radili,uključujući misli i osjećanja.
Među mnogim svrhama našeg postojanja za mene je ova jedna od osnovnih.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 05:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
PRIČA O MEKSIČKOM RIBARU I AMERIČKOM BIZNISMENU

U jednom meksičkom ribarskom gradiću neki je američki biznismen stajao na molu upravo kad je pristao čamac. U čamcu je bio samo jedan ribar i nekoliko velikih tuna. Amerikanac poče hvaliti Meksikančev ulov i upita ga koliko mu je vremena trebalo da to uhvati. »Ah, vrlo malo«, odgovori Meksikanac. Amerikanac ga na to poče ispitivati zašto onda nije ostao duže da nalovi još ribe. Meksikanac reče da je to dovoljno za njegovu obitelj. Amerikanac je i dalje zapitkivao: »A što radite kad ne lovite?« Nato će Meksikanac: »Spavam dokasna, malo odem u ribolov, igram se s djecom, otpočinem sa svojom ženom, Marijom, svaku večer odem u selo na čašicu vina pa zasviram gitaru s amigosima. Cijeli dan imam nešto raditi, Senor.« Amerikanac posprdno odgovori: »Ja sam magistrirao biznis menadžment na Harvardu i mogu vam dati dobar savjet. Zašto ne biste više vremena provodili u ribolovu pa kupili veći čamac? S većim čamcem zaradili biste za nekoliko čamaca. Na kraju biste mogli imati cijelu flotu ribarskih brodica. Umjesto da ribu prodajete preprodavaču mogli biste je prodavati direktno prerađivaču, a s vremenom otvoriti i vlastitu pogon za konzerviranje. Imali biste pod kontrolom sve, proizvod, preradu i distribuciju. Tad bi vam bilo najbolje da se preselite u Mixico City, pa u Los Angeles i na kraju u New York odakle biste mogli voditi biznis koji bi se sigurno širio.« »A kako dugo bi sve to trajalo, Senor?« nato će meksički ribar. Amerikanac odgovori: »Petnaestak, dvadesetak godina.« »I što onda, Senor?« Amerikanac se nasmije i reče da sad dolazi ono najbolje. »Kad dođe pravi trenutak prodali biste dionice svoje kompanije i obogatili se. Zaradili biste milijune.« »Milijune, Senor? I što onda? Amerikanac je nastavio: »A onda biste se mogli povući. Preselili biste se u neko priobalno ribarsko mjestašce, spavali dokle vam drago, malo ribarili, igrali se s unucima, odmarali se sa ženom, navečer bi otišli na čašicu vina i zasvirali gitaru s amigosima.« Nije teško vidjeti da je američki biznismen iz ove priče duhovno nerazvijen dok je meksički ribar duhovno inteligentan. Zašto?Ribar ima urođen osjećaj za ono što njegovom životu daje smisao, što ga duboko motivira. Razvio je stil života koji odgovara njegovim potrebama i potrebama njegove obitelji, ostavlja si vremena za ono do čega mu je stalo, smiren je, centriran. Američki je biznismen, s druge strane, potomak svoje duhovno zakržljale kulture. Njega nešto tjera, on mora postići nešto samo zato da bi postigao, nema dodira s onim stvarima u životu koje duboko motiviraju ribara, prihvatio je besmislene ciljeve samo zato što ih je naučio na Harvardu. Vrlo je vjerojatno da će ribar dugo poživjeti i smireno umrijeti, a biznismenu se može lako dogoditi da u pedeset petoj doživi srčani udar i umre s osjećajem da nije ostvario svoje ciljeve.
...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241772 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13666 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26416 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57722 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13965 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19843 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16877 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)