Zajednica Žumberak / ideje i sugestije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam za.
Napisat cu im jedan mail ako zelis. Ni ja ne poznajem nikoga tamo, ali kontam da su ljudi ok ako se bave ovakvim stvarima.
Ovo sam skinuo sa njihovog sajta http://www.ekosela.org/meb.php

Postoje male stvari koje leže pokraj nas tiho i čekaju svog otkrivatelja. Našu unutarnju snagu, našu svijest o tome koliko promjena možemo uzrokovati jednom rečenicom, koja je našla svoje vrijeme i svoje mjesto u beskrajnim nizovima bajki. Leptir koji će ovim putem zamahnuti krilima pokrenut će te male stvari i pomaknuti ih bliže k vašem srcu, bliže svom otkrivatelju. Postat ćete svjesni koliko je drugačiji svijet zaista moguć. Iskra, koja pali još jednu vatru, zove se Mreža ekosela Balkana.

Što je MEB?
Mreža ekosela Balkana je registrirana mreža udruga koja djeluje na području Balkana i obuhvaća 12 nevladinih udruga zainteresiranih za rad, pružanje pomoći na području permakulture i razvijanja okolišu prijateljskih tehnologija. Osnovana je s ciljem pomoći u stvaranju i umrežavanju edukacijskih centara za permakulturu i ekološke tehnologije. Skupština je najviše tijelo upravljanja Mrežom i sačinjavaju je po jedan zastupnik ili zastupnica svake udruge članice. Skupština odlučuje konsenzualno. Predsjednik i dopredsjednik imaju pravo zastupati Mrežu, a bira ih Skupština. Toliko o birokraciji, no, najvažnija je činjenica što se kao metodu odlučivanja koristi konsenzus, što svakom predstavniku ili predstavnici daje moć odlučivanja. U demokratskom društvenom sustavu na izborima odlučuje večina, što najčešće ispada manjina.

Vizija
Razvoj permakulturnih edukacijskih centara na Balkanu uz poštivanje i očuvanje svih kulturnih i prirodnih raznolikosti regije, izgradnju tolerancije i mira, te edukaciju i implementaciju održivog načina življenja u urbanim i ruralnim područjima.

Cilj
Osnovni cilj MEB-a je razvoj mreže edukacijskih centara za permakulturu i tehnologija prijateljskih s okolišem, upotreba obnovljivih izvora energije , upotreba prirodnih i recikliranih materijala u graditeljstvu, organske hrane i prirodnih kozmetičkih proizvoda, očuvanje bioraznolikosti i agroraznolikosti u balkanskoj regiji.

Kako je MEB nastao?
Mreža ekosela Balkana je zaživjela kao projekt Zelene mreže aktivističkih grupa, u suradnji s udrugama 'Eia' iz Pule, Eko kamp 'Ortiješ' iz Mostara (Bosna i Hercegovina) i 'Kneja' iz Čakovca. Projekt je financiran od Regional Environmental Center for Central and Eastern Europe i Global Ecovillage Network – Europe.

Zašto 'Balkana'?
Osim što označuje regiju, postoji i pridjev 'balkanski' koji baš i nije omiljen kad ga netko dobije prišivenog. Naša je želja osloboditi tu riječ pogrdnje i dati joj značenje otvorenosti, jednostavnosti i pozitivne ljudske vrijednosti, te će taj epitet biti korišten za društvene i radišne osobe, revolucionare i revolucionarke veseljake. Balkan je izvorno turska riječ, a znači 'planinski lanac prekriven šumom', u antici je to bila bugarska riječ Haemus, što znači 'stara planina'.

Ljudi iz udruga članica pokrenuli su 9 inicijativa za osnivanje ekosela na području regije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 14:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
,,..zahvaljujem ti Tazika na informacijama..Na žumberku ima Eko selo Divlje vode..Željkovo..i išla sam tamo i boravila mnogo puta..ostajala po par dana..je jako je topllo i sa srcem uredjeno..i iako to nike EKO već Etno selo..ali nema veze..predivno je...iako je priroda više dala na parceli gdje ćemo se mi smjestiti...
..Znala sam da ima poteškoća..čak je i prodavao selo za 800 000 Eura..ali ..svaki malo svjesniji zna da nema sreće s takovim kupnjama kao i kupnjama objekata iz Ovrhe,,,previše negativne energije i tuge se
tu ispreplete..previše tuđih snova i nadanja..i razrušenih nadanja..tu ostaje...novi vlasnici ganjaju lovu..i tako propade duh Eko sela..ustvari ne propadne nego odlazi sa starim vlasnikom...

Ima na Žumberku još Etno imanja...manjih po površini...koje vode obitelji..skromna su ali topla..

..odustala sam od ideje komercilalizacije....vidim male kućice..od zemlje..drvata..bez upotrebe plastike..pesticida..konje za jahanje..kravu i koze za mlijeko..kokice za jaja..i brašno iz vodenice..i vidim ljude koji s osmjehom u skladu provode svoje vrijeme tamo..i brine svaki o dijelu zemlje koje momentalno koristi....

Pozdrav 5.elementu,

Tebe jako poštujem i cijenim tvoj rad...a i imamo jako slične poglede po pitanju gore opisanog.
Naime ja već duže vremena razmišljam o takvom životu, i na takvom sličnom mjestu, tako da sam odlučio pronaći sebi neko mjesto na Žumberaku pošto sam čuo da je tamo prekrasno.
Ja sam s mora, ali kako mi je majka Slavonka ostalo mi je u sjećanju slavonska šuma, i općenito šuma, jer je ona iz okolice Psunja.Tako da me jako vuče zelenilo i šuma.
Kako je tamo bio rat nije mi interesantno da šetam šumom hodajući na iglama ili da kopam u vrtlu i naiđem na praskajuće iznenađenje...ha,ha...

Pa sam razmišljao da osim na Jadranu nađem neko mjesto za život i na kontinentu.Prijatelji su mi savjetovali Žumberak i samoborsko gorje.

Konkretno meni bi trebala jedan parcela koja ima izvor vode, jer je struju lako riješiti dok je voda naravno problem.Anastazijin pogled na takav život mi je jako blizak.

Ako možeš da mi napišeš nešto o cijenama kako se to tamo kreće.
I ako znaš nekog ili nešto slično molim te javi mi.

Ili ako budeš razmišljala o tome da napraviš eko selo ja bi se prijavio za tu ideju.Imam nekakva graditeljska iskustva naručito s kamenom i zidanjema i sa drvetom, pošto sam svoju kućicu na moru sam radio.Kako sam slikar i muzičar vješt sam sa rukama....tako da bi sigurno bio od pomoći, a i što se tiče parmakulture i života u prirodi, ljekovito bilje , veganstvo...itd....uglavnom pripremam se za takav život, skupljam knjige i informacije...jer tako namjeravam živjeti u budućnosti.
Mislim da ne bi bilo loše živjeti tako...

Pozdrav....
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 19:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nardo ::

Pozdrav 5.elementu,
Tebe jako poštujem i cijenim tvoj rad...a i imamo jako slične poglede po pitanju gore opisanog.
Naime ja već duže vremena razmišljam o takvom životu, i na takvom sličnom mjestu, tako da sam odlučio pronaći sebi neko mjesto na Žumberaku pošto sam čuo da je tamo prekrasno.
Ja sam s mora, ali kako mi je majka Slavonka ostalo mi je u sjećanju slavonska šuma, i općenito šuma, jer je ona iz okolice Psunja.Tako da me jako vuče zelenilo i šuma.
Kako je tamo bio rat nije mi interesantno da šetam šumom hodajući na iglama ili da kopam u vrtlu i naiđem na praskajuće iznenađenje...ha,ha...
Pa sam razmišljao da osim na Jadranu nađem neko mjesto za život i na kontinentu.Prijatelji su mi savjetovali Žumberak i samoborsko gorje.
Konkretno meni bi trebala jedan parcela koja ima izvor vode, jer je struju lako riješiti dok je voda naravno problem.Anastazijin pogled na takav život mi je jako blizak.
Ako možeš da mi napišeš nešto o cijenama kako se to tamo kreće.
I ako znaš nekog ili nešto slično molim te javi mi.
Ili ako budeš razmišljala o tome da napraviš eko selo ja bi se prijavio za tu ideju.Imam nekakva graditeljska iskustva naručito s kamenom i zidanjema i sa drvetom, pošto sam svoju kućicu na moru sam radio.Kako sam slikar i muzičar vješt sam sa rukama....tako da bi sigurno bio od pomoći, a i što se tiče parmakulture i života u prirodi, ljekovito bilje , veganstvo...itd....uglavnom pripremam se za takav život, skupljam knjige i informacije...jer tako namjeravam živjeti u budućnosti.
Mislim da ne bi bilo loše živjeti tako...
Pozdrav Nardo...

Pa mogla bi se naći parcela sa izvorom ili rijekom,
samo koju kvadraturu ili do koliko novaca si spreman dati ?

Sad sam bas u planovima izrade studija za selo,
i bit će tu mogućnosti i života i rada oko i u kučicama, već sljedeće ljeto ako Bog da,
a datće jer nema razloga da ne, jer je zamisao za sveopće dobro.

Bit ću zahvalna na svakoj pomoći . Pusa.
.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.Elemenat,

Hvala na odgovoru.
Kako sam ja na izradi studija kako da smislim pare...ha,ha...javit ću se kad smislim....Mene je zanimalo kako se to tamo kreće kvadrat zemlje, da bi mogao smisliti plan kako i što....

A svakako podržavam tvoj divni plan, i kada smisliš kako će to sve funkcionirati, javi mi....

Pozdrav.....
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 14:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gle cijene su razne,od 4,5 E/M2 do 50 E/m2.Ovisi o veličini parcele i pristupnom putu.Pusa.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 14:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.elementu,

pa ja imam zemlju....blizu par potočića...zovu ih Plitvička jezera...
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 14:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
5.elementu,

pa ja imam zemlju....blizu par potočića...zovu ih Plitvička jezera...

Pa što si tamo ne napraviš neku kolibicu i imaš mijesto za tihovanje.Prekrasno. Heartr
( 5.element )
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hoću. Kolibicu s toplom vodom....dvije. da ne moram kasnije mislit na diobu.

Malo me smucuje da li bas tu gdje sam htjela jer se pojavio neki potenc. invesitor koji želi blizu ski kongresni centar, pa cekam...hvala bogu, imam dosta mjesta za kolibicu...a i par "kolibica". skoro napisala kobilica.

nego, ako ti treba zemlja, čisto kao ideja...
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gle cijene su razne,od 4,5 E/M2 do 50 E/m2.Ovisi o veličini parcele i pristupnom putu.Pusa.

Ok.Hvala ti na informacijama.

Veliki pozdrav....
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 17 Sep, 2009 22:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Hoću. Kolibicu s toplom vodom....dvije. da ne moram kasnije mislit na diobu.

Malo me smucuje da li bas tu gdje sam htjela jer se pojavio neki potenc. invesitor koji želi blizu ski kongresni centar, pa cekam...hvala bogu, imam dosta mjesta za kolibicu...a i par "kolibica". skoro napisala kobilica.

nego, ako ti treba zemlja, čisto kao ideja...

Mislim da nisi pogresila..
Uz par kolibica lepo bi bilo imati i par kobilica.
Pa kad se one ozdrebe...
Zamisli te radosti...
JAvni mi ako krenes sa konjima, doci cu ti u medjudrzavni posjet na konju iz Srbije...
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Sep, 2009 01:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Produžite onda oboje konjem do Šangaja. Ja sam već iznajmio štalu.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 18 Sep, 2009 09:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VAu kakva dobra ideja...
Samo mi daj neku bezbednu turu, da ne idem preko Avgani stana, Uzbeki stana, Paki stana i tih svih stanova....
Mozda bolje da nocim u nekim kućama, stanova sam se zasitio...
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 18 Sep, 2009 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbože i Tale,

ja sam mislila na brodsku kobilicu, onaj dio trupa broda koji je pod vodom i omogućava ravnotežu plovilu - na jedrima sila vjetra, u podmornom dijelu kontru pruža sila mora na kobilici - i tako se brod ne može prevrnuti!

Izumljena je nakon Kolumba, pa se ujedno i zove po njemu također "kolomba" ili "kolumba"...kad je krenuo put nepoznatog, Kolumbo je sa Pintom, Ninom i Santa Marijom morao čekati pasate, konstantne vjetrove, slične jačine i smjera, koji su mu puhali u leđa. Tako se nekad plovilo...

Konstrukcijiski, kolomba danas omogućava i plovidbu uz vjetar, a ne samo niz vjetar, kao nekad...

Također, Kolumbo nije mogao spuštati jedra kad je bila jaka nevera, nego se onda sačmaricom gađalo u jedro da se raspadne i tako smanji pritisak sile na brzinu broda, ili ukratko brzina broda. Bilo je preriskantno slati ljude na jarbole da motaju jedra...

Ukratko, mislim da je poruka: ti u međudržavni posjet trebaš meni stići na konju, a onda s Kvarnera ti i ja krećemo put Šangaja kod Taleta u multilateralni posjet - jedrilicom!
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 17:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5 elementu,

Zanima me koliko je recimo, tu negdje u blizini tebe cijena, tj. da li ima tu kakva parcela kraj tebe ,ili u produžetku kraj rječice.Cirka 3000-4000 m2.

Pozdrav....
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 20:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="zvoncica"
Ukratko, mislim da je poruka: ti u međudržavni posjet trebaš meni stići na konju, a onda s Kvarnera ti i ja krećemo put Šangaja kod Taleta u multilateralni posjet - jedrilicom![/quote]

VAu kakva ponuda... Laughing Ole Cmok

Da nisam ozenjen...
Ovako ---videcemo ... Laughing
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 294416 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 14928 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 31287 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 67907 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 15106 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 21133 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17824 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)