Naše procene aktuelnih dešavanja
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 20:38 pm    Naslov: Naše procene aktuelnih dešavanja
Odgovoriti sa citatom

Ova tema praktično je već formirana na putu za Rtanj.

Jer, nekolicina nas smo kod Lajkovca skrenuli i, umesto na Rtanj, otišli u procene aktuelnih duhovnih dešavanja.

A svakako nismo slučajno skrenuli...

Tema se, zbog dešavanja u životu svakoga od nas, sama od sebe nameće.

Do pre mesec-dva na forumu su vođene brojne rasprave, u kojima je obično učestvovao i veliki broj članova.

Nešto se od tada u našem unutrašnjem zovu prelomilo.

Do pre mesec-dva bilo nam je zanimljivo da učestvujemo u teorijskim raspravama.

Mislim da od tada život svakoga od nas navodi na neka, možda i neobična dešavanja. ŽIVOT NAS SAM UVODI U NEKE VIDOVE DUHOVNE PRAKSE, nezavisno od toga da li nas duhovnost posebno zanima ili ne. Zato nam one duge teorijske rasprave nisu više zanimljive. ŠIROKIM KOSMIČKIM DEŠAVANJIMA IZNUĐENA ŽIVOTNO-DUHOVNA PRAKSA SAMA OD SEBE UPIJA NAŠU PAŽNJU.

DAKLE, SADA NA FORUMU VIŠE NIJE TOLIKO ZANIMLJIVO MEĐUSOBNO IZLAGANJE RAZNORAZNIH DUHOVNIH IDEJA I TEORIJA.

SADA TREBA DA BUDE U NAŠEM CENTRU PAŽNJE SAGLEDAVANJE, ANALIZA, PROCENJIVANJE ONOGA ŠTO SE NAMA I LJUDIMA OKO NAS U ŽIVOTNO-DUHOVNOJ PRAKSI DEŠAVA.

NARAVNO, MI TO MOŽEMO POVEZIVATI SA IDEJAMA IZ TEORIJA KOJE POZNAJEMO, ALI JE IPAK SUŠTINA U NAŠIM LIČNIM PROCENAMA.

Pošto smo na "Putu za Rtanj" već dali dosta dobrih zapažanja, koja su direktno vezana za ovu temu, ja ću ovde preneti dva-tri, tako da možemo, ako ima interesovanja, da nastavilo razgovor-razmenu mišljenja. (Nadam se da gos'n Uredniku to neće smetati...)

(P.S. Bilo je tamo i "mrsnih" postova, njih ćemo preskočiti...)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Већина популације у Србији је на ивици да полуди, због константног стреса све више грађана тражи психијатријско лечење, а стручњаци се боје да душевне болнице у земљи немају капацитете да сместе све оне којима је помоћ неопходна, упозоравају саговорници Правде! Тако психолог Милан Вишњић каже да у нашој земљи не постоји ниједан становник који до данас није, народски речено - „пукао":"Сумњам да постоји иједан просечан становник Србије који до сада није, народски речено, „пукао" од стреса и само је питање дана када ће ту агресију да испољи и према својој околини. Готово сви смо постали тзв. „граничне личности" - објашњава др Вишњић.

Психијатар Ана Зорнић каже за "Правду" да ће нажалост све више бити људи у Србији који ће услед стреса и стресног начина живота тражити психијатријску помоћ и да је садашњи број стационара недовољан!

Ceo tekst:http://www.pravda.rs/srbija/9074/srbia-postae-ludnitsa-na-otvorenom

Naravno, psihijatri i psiholozi (većina) su slepi za duhovne perspektive, te oni sve uzroke nalaze u ovozemaljskoj ravni (stres, način života, ekonomski problemi, dugotraja kriza u Srbiji, itd.).

Poslednji izmenio plavizrak dana 27 Maj, 2009 21:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U Učenju BHS se kaže...

"Zemlja je veoma gostoljubiva i darežljiva. Brojne evolucije našle su ovde sklonište. I svest jednih ljudi već je spremna za prelaz na novi nivo, bliska novom nivou ili je već prešla na novi nivo. Svest drugih ljudi još nije savršeno probuđena."

"A naše energije, koje mi neprestano šaljemo u vaš svet, ne može da oseti većina ljudi, jer su to vrlo suptilne energije za prijem. I vaši organi opažanja još nisu sposobni za prijem tih energija. Ali, najosetljivije indidvidue ipak mogu da osete naše vibracije, čak kroz iskrivljavanja, koja neizbežno iskrsavaju, kada energija prolazi kroz "zavesu" u vaš svet."
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, nije pravo pitanje: DA LI SE U NAMA I OKO NAS UOPŠTE NEŠTO POSEBNO DEŠAVA, MENJA?, već je pravo pitanje: DA LI MI OSEĆAMO DA SE U NAMA I OKO NAS NEŠTO POSEBNO DEŠAVA, MENJA?!

S obzirom na prethodna objašnjenja iz Učenja BHS - kao da danas na Zemlji imamo tri tipa registrovanja i reagovanja na kosmičke promene.

1) Ljudi koji ne samo da su veoma svesni promena koje se dešavaju, nego ih i vrlo intenzivno osećaju, uglavnom kao velike muke (jer, po svemu sudeći, još nema među nama osobe na tako visokom duhovnom nivou, koja je već prošla kroz težak sveobuhvatni preobražajni proces, te sada, u ovim napregnutim vremenima i ne oseća nikakve muke).

2) Ljudi koji jesu uključeni u preobražajne procese, ali na nekom nesvesnom nivou, svesno - oni muke koje ih snalaze registruju kao psihofizičke probleme, i u lečenju i shvatanju toga šta im se dešava, posežu za medicinom, ali - medicina je nemoćna pred kosmičkim dešavanjima. Ovakvih ljudi je, izgleda najviše, na njih se odnose objašnjenja iz citiranih novina. Treba samo pogledati, na primer, bilo koji forum za despresiju, pa videti u kakvom teškom začaranom krugu se vrte takvi ljudi.

3) Ljudi koji apsolutno ništa ne registruju, za koje život teče onim svojim uobičajenim tokom kojim je tekao i pre, na primer, dvadesetak-tridesetak godina. Za koje su sve priče o nekakvim kosmičkim dešavanjima - samo puste fantazije. To su ljudi koji na najustaljenije načine brinu o svom novcu, karijeri, uživaju u raznim sitnim i krupnim životnim zadovoljstvima, kao "u dobra stara vremena".
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još malo objašnjenja iz Učenja BHS...

"Vi ćete dugo tražiti svog Boga. I vi ćete ga naći jednog prekrasnog dana, kada vam se učini da je život za vas lišen svakog smisla, kada vas više ništa u vašem svetu ne bude vezivalo za sebe.

Vi ćete sedeti kraj razbijenog korita vašeg života, na zgarištu porodice ili posla, ili nečeg, što je bilo značajno za vas, a nestalo je. I u tom trenutku, kada ne ostane ništa u vašem svetu, prema čemu biste osećali vezanost, u tom trenutku vi ćete u poslednjoj nadi usmeriti svoj pogled ka nebu..."
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Maj, 2009 23:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Muke koje nas snalaze samo su testovi naše vezanosti za svet iluzija.

Kako se oslobađamo te vezanosti - prestajemo da muke doživljavamo kao muke.

Ne ulazi u zonu prave sreće onaj ko teži sreći, bežeći od muka i patnje, pri čemu tu težnju sreći postavlja kao svoj tobože-duhovni put, već onaj ko ne beži od muka, kojeg muke prekale, tako da ih više i ne doživljava kao muke.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U pretposlednjoj poruci iskazane su neke od najtežih varijanti kojima smo navedeni na put oslobađanja od vezanosti za svet iluzija.

Ne znači da svako ima u svojim karmičkim zapisima baš te varijante.

Zavisi i od našeg shvatnja i postavljanja prema teškim situacijama u životu.

Da li će se aktivirati naš mehanizam okrivljavanja drugih ljudi i okolnosti? Ili ćemo se okrenuti verovanju u Božanski Plan i prepuštanju Božjoj Volji (Božanskim Zakonima)?

Karmički zapisi uvlače nas u teške situacije, što ih više ima i teži su - više i težih situacija moramo da "preturimo preko glave". Ali, sve može proći i uz manje spoljašnje gubitke, ili kroz manje dramatična spoljašnja dešavanja u životu.

A KROZ DRAMATIČNIJA UNUTRAŠNJA DEŠAVANJA. Što je naizgled lakša varijanta.

SUŠTINA JE U TOME DA UĐEMO U STANJE SVESTI U KOJEM NAM JE TAKOREĆI SVE NA OVOM SVETU BEZVREDNO.

U KOJEM NAS LOŠA DEŠAVANJA I GUBICI NE POTRESAJU IZ KORENA.

TADA SVEST PRESTAJE DA NAM BUDE MAGNETSKI VEZANA ZA FIZIČKI NIVO. TADA ONA MOŽE DA SE IZDIŽE U VIŠE SFERE.

TEK TU JE POČETAK PROCESA OSLOBAĐANJA-RAZVOJA BEZUSLOVNE LJUBAVI - NJE NEMA TAMO GDE SMO MI VEZANI ZA OBJEKTE KOJE VOLIMO.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Etapno podizanje svesti bi trebalo da podrazumeva i etapno podizanje dobrog raspoloženja, ali to najčešće nije tako. U pravu si Plavi Zrače. Dobro raspoloženje dolazi tek u onim trenucima kada se uspostavi balans izmedju dve etape podizanja svesti. No, to obično ne traje dugo jer ni mi sa tim balansom ne možemo biti zadovoljni kada znamo da nas čeka sledeća etapa podizanja svesti prema kojoj i stremimo. Trajnog dobrog raspoloženja može biti samo u onim situacijama kada se na putu kojim se krenulo izgura do kraja. A može se izgurati do kraja. I to je stvarno veliki poklon koji nam je podario Bog.

Postavlja se pitanje zašto podizanje naše svesti najčešće ne ide paralelno sa podizanjem dobrog raspoloženja? Pa zato što smo jako nisko pali. Mi smo Adam. Mi smo se survali iz visina i stropoštali se na Zemlju. U medjuvremenu, ko zna šta smo sve radili, što moramo sada karmički da isplačujemo. Pa, ne mislimo li mi valjda da je dovoljno samo da smo stupili na duhovnu stazu, pa da će na odmah u zagrljaju dočekati serafimi, heruvimi i ostali horovi andjela.

Ne zaboravimo da ima jako puno ljudskih bića na svim mogućim nivoima kosmosa koji nisu poput Adama pali. Oni uopste ne sagledavaju kosmos kao mi iz perspektive u kojoj mi delimo ljude na zive i mrtve. Za njih su, naravno, svi zivi.

Mnogi od njih nisu bas skloni da se druze sa nama palima. Neki nas i ne vole puno. A kako bi nas voleli? Otkud nama uopšte ideja da bi neko trebalo da nas voli?

Dobra tema Plavi Zrače.

U pravu si. Ja bih samo hteo da dodam, da rešenja ima, a rešenje je da se izgura do kraja. To je nekako rekao i Istina, da treba uzeti jednu stvar i izgurati je do kraja.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 09:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na paralelnosti sagledavanja, Talermane!

Ono što opisuješ u prvom pasusu odavno mi je ISKUSTVENO savršeno jasno! Doduše, ja sam nešto drugačije shvatao - ne kao oscilacije u raspoloženju, nego kao fazu prerade karme jačeg ili slabijeg intenziteta. Pa u fazi slabijeg intenziteta uđem privremeno u stanje ravnoteže i, kao što ti kažeš - dobrog raspoloženja, a u fazi jačeg intenziteta jedva i živim. Dakle, drugačije sam shvatao, ali suština ostaje onakva kakvom si je opisao.

Iskreno, seo sam za kompjuter da poruku započnem, otprilike, ovako: znam da će sada retko ko (a možda i niko) razumeti ovo o čemu govorim...

Ali si me preduhitrio...

OVA VRSTA SAGLEDAVANJA NIJE NEŠTO ŠTO SE PRENOSI OBJAŠNJAVANJEM I UBEĐIVANJEM. TEK OVDE SU ONE NAŠE UOBIČAJENE RASPRAVE ZAISTA BESMISLENE. U OVAKVA STANJA SVESTI SE JEDNOSTAVNO UĐE I ONA TADA, JEDNOSTAVNO, POSTAJU JASNA.

MI SMO DOSTA RASPRAVLJALI O KARMI, O PRERADI KARME, JA SAM GOVORIO O KARMIČKIM ZAPISIMA KOJE TRPLJENJEM NEUTRALIZUJEMO. TU JE ZAISTA BILO MESTA RASPRAVAMA, JER NI JA, NI BILO KO OD NAS - NEMAMO DIREKTNE ISKUSTVENE UVIDE U VEZI SA TIM. SVE SU TO BILA NAŠA NAGAĐANJA, I, KAO I KOD SVIH NAGAĐANJA, SVAKO JE I DOBRO, I LOŠE.

KADA JE U PITANJU DEO PREOBRAŽAJNOG PROCESA ZBOG KOJEG SAM OTVORIO OVU TEMU - TU JE STVAR POTPUNO DRUGAČIJA: RADI SE O NEČEMU ŠTO JE BAR PONEKAD, BAR U MAGNOVENJIMA, MOGLO DA BUDE DEO ISKUSTVA SVAKOGA OD NAS. Pitanje je samo kako smo to shvatali i da li tome uopšte pridajemo nekakav duhovni značaj.

A TO JE TAJ NEMINOVNI PROCES O KOJEM ŠIVA, VELIKI RUŠILAC ILUZIJA, NAJVIŠE GOVORI: MORAMO DA DOŽIVIMO STANJE SVESTI U KOJEM NAM JE BEZVREDNO I BESMISLENO SVE OKO NAS, DA BISMO SVOJU SVEST ODVOJILI OD OPSEDNUTOSTI SVETOM ILUZIJA, DA BISMO SEBI, SVOM ŽIVOTU - DALI NOVI SMER, NOVE VREDNOSTI, NOVE CILJEVE.

MI MOŽEMO NAGAĐATI KAKVU I KOLIKU KARMU KO OD NAS IMA, DA LI JE NEKO PRERADIO VEĆI ILI MANJI DEO KARME... ALI, OKO TOGA, DA SVI KOJI TEŽE PRAVOJ DUHOVNOSTI, MORAJU PROĆI KROZ OVAJ PROCES, PROCES OSLOBAĐANJA OD OPSEDNUTOSTI VREDNOSTIMA OVOG SVETA - TO JE NEMINOVNOST, I TU NEMA PRAZNIH DISKUSIJA I NAGAĐANJA.

KO NIJE PROŠAO KROZ TAJ PROCES - NIJE BOGZNAKOLIKO ODMAKAO NA SVOM PUTU!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 09:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Suština ove teme je u sagledavanjima kolektivnih dešavanja...

Veliki proces u kojem u kojem nam se u svesti prosto urušava ovaj svet iluzija - odavno je počeo, za one koji žive na balkanskim prostorima to je krenulo još devedesetih godina. Od inflacije, preko ratova, izbegličkih seljenja, bombardovanja Srbije... JEDNOSTAVNO - STAVLJANI SMO U POZICIJE U KOJIMA MOŽEMO DA IZGUBIMO ILI U KOJIMA SMO ZAISTA GUBILI TOLIKO TOGA ŠTO JE ZA NAS PREDSTAVLJALO ŽIVOTNU VREDNOST, UZ SUOČAVANJE I SA MOGUĆNOSTIMA GUBLJENJA SOPSTVENOG ŽIVOTA.

Već sam spomenuo tri tipa ljudi, znam da svi ne uočavaju sve ovo na isti način...

ALI, NEZAVISNO OD TOGA, UBEĐEN SAM DA MNOGI U SEBI ILI OKO SEBE MOGU DA NAĐU POTVRDE ZA OPISANI PROCES SLAMANJA ILUZIJA, ILI - SLAMANJA NAŠE VEZANOSTI ZA SVET ILUZIJA.

POGLEDAJTE, TJ. POSLUŠAJTE PAŽLJIVO LJUDE OKO SEBE, ILI - VAS SAME, DEŠAVANJA U VAMA SAMIMA.

POĐIMO OD BANALNIH STVARI, OD PRAZNIKA. NEKADA SU PRAZNICI ZA NAS BILI IZVOR ODUŠEVLJAVANJA. PO MESEC DANA UNAPRED, KADA POMISLIMO NA NEKI PRAZNIK KOJI NAM PREDSTOJI - OBUZIMALO NAS JE OSEĆANJE SREĆE. A SAMI PRAZNICI - MALTENE IZVOR ESTAZE.

NIJE VIŠE TAKO! BAR NIJE KOD ONIH KOJI SU UŠLI U PREOBRAŽAJNI PROCES.

Sećam se jednog odličnog objašnjenja jedne učenice, pre dve godine, u vezi sa proslavom Nove godine: i dalje se sprema, ide sa društvom na proslavu, ali - negde u dubini duše oseća da "to nije to", da to nije kao što je nekada bilo, da je sve to postalo nekako "bezveze"...

Kao što sam već naveo - ovozemaljske nauke sve ovo tumače NA UOBIČAJENO NAIVAN I POVRŠAN NAČIN: radi se o našem kolektivnom poludepresivnom stanju, šta smo sve kao nacija preživeli, od inflacije, itd.

ZAISTA POVRŠNO I NAIVNO! ("Površno i naivno" u smislu sagledavanja uzroka.)

Svetski ratovi su trajali po četiri godine, sa periodima gladi i nemaštine koji su trajali još po nekoliko godina. Ima ratova u nekim delovima sveta koji su trajali i duže. POSLEDICA SVEGA TOGA NISU BILA KOLEKTIVNA DEPRESIVNA STANJA, ČAK NAPROTIV - NEMAČKA I JAPAN (ČAK KAO SASVIM RAZRUŠENE ZEMLJE!) SU SE POSLE TAKVIH KOLEKTIVNIH DEŠAVANJA OBNOVILE I POSTALE SVETSKE SILE. A DO TOGA SE NE STIŽE KROZ KLEKTIVNO DEPRESIVNO STANJE!

DA NIJE VELIKOG KOSMIČKOG PREOBRAŽAJNOIG CIKLUSA, NARAVNO, I MI BISMO DO SADA ODAVNO "STALI NA NOGE" I NASTAVILI DALJE. ALI, UŠLI SMO U NEŠTO ŠTO SE DEŠAVA NA ZEMLJI JEDANPUT U MILION GODINA, DAKLE, SVE NAM SE DEŠAVA MIMO NEKADAŠNJIH PRAVILA.

SUŠTINA JE U TOME DA NA PRAVI NAČIN SVE TO SHVATAMO I DA SE NA PRAVI NAČIN PREMA SVEMU TOME POSTAVIMO.

ZATO I IMAMO TEMU "PROCENA AKTUELNIH DUHOVNIH DEŠAVANJA". Smile

Poslednji put izmenio plavizrak dana 28 Maj, 2009 10:16 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 10:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Žurim, isključio sam bio kompjuter, ali se setih dve ilustracije...)

Od starijih možete čuti kakva je bila situacija posle Drugog svetskog rata kod nas (tj. u celoj ex-Jugoslaviji): ne smo da nije bilo kolektivnog depresivnog stanja, nego, naprotiv - kolektivne euforije u obnavljanju i izgradnji zemlje. Nebitno je što se radilo u mnogim segmentima i o manipulacijama od strane vlasti - nijedno rukovodstvo ne može depresivnom narodu da nametne duh oduševljenja i kolektivnog dobrovoljnog besplatnog rada.

Dakle, to je prilog tezi da sadašnje naše kolektivno poludepresivno stanje nije uzrokovano dešavanjima iz poslednje decenije XX veka.

A, kao što rekoh - proces slamanja iluzija i naše vezanosti za svet iluzija svako može da uoči na svakom koraku oko sebe...

Setih se razgovora dvojice komšija, ljudi koji nisu završili nikakve škole, dakle - nisu uvežbani u intelektualnom nadmudrivanju, a nisu ni zainteresovani za duhovnost.

I jedan objašnjava - nije više kao što je bilo, nema više volje da radi i zapinje, neka radi ko hoće, on se naradio (a nije u pitanju stariji čovek)... A i šta sa tim - radiš, radiš, kolikogod da zaradiš - potroši se, odu pare na svakojake gluposti, a ti si morao dobro da se namučiš da to zaradiš. Pa šta i on (pokazao je na jednog našeg komšiju, bogataša) ima od tih svojih para?! Stalno juri, trči da stekne što više, drhti da ne bude na gubitku, spava sa revolverom pod jastukom... Kada umre, šta sa svim tim...?! Bilo da deca sve to "spiskaju", bilo da nastave da i dalje stiču - on je već svoj život "spiskao" u toj jurnjavi za novcem... (Itd.)
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 10:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tacno je da se iluzije slamaju i ja to primecujem i kod drugih ljudi, koji se uopste ne bave duhovnoscu..

Moj dobar drug se seli iz Nemacke, odlazi za Beograd..Juce sam bila kod njega, pakuju se, a ja pitam-"Jel`vam zao?"..Nekako,bilo mi je logicno da postavim to pitanje, ipak je tu proveo dobar deo svog zivota, druzili smo se, provodili vreme u tom njegovom "gartenu", a on kaze-"Ne..ne vezujem se vise emotivno ni za sta..To mi je bila najveca greska u zivotu sto sam se vezivao...Pakujem ove stvari i uopste ne razmisljam o tome.."
Mene je iznenadio (pozitivno) takav odgovor i ja mu kazem da osnov srecnijeg i boljeg zivota i jeste upravo to ODVEZIVANJE..
On kaze-"Znam, video sam to na drugim ljudima..Znas, neki ljudi tako zive i to shvate, a da uopste ne citaju te knjige koje ti citas"
Smile
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 20:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema koju si ovdje otvorio Plavizrače upravo korespondira sa nekakvim mojim unutarnjim kozmosom.
Ima reda, kako god okreneš...

Svi ovi lomovi koji nam se dešavaju, teška iskustva, prijelomnice...čini mi se da, kako god bilo da bilo, sve ide svojim tokom, i sve ide u dobrom smjeru.

Prije samo godinu dvije, da mi je netko rekao što ću sve proći iskustveno - rekla bih da to nije moguće, jer ja to ne bih podnijela pa se onda sigurno ne bi niti dogodilo...

Međutim, dogodilo se, a ta iskustva su me navela na zaključak da ono što nam se čini fatalnim i iznad naših snaga, predstavlaj kraj puta prema novim vratima: kada ih otvorimo, nudi nam se potpuno novi uvid, snaga i vjera da je upravo sve u najboljem redu.

I premda i dalje ovisimo o materijalnom, izgleda mi kao da je došlo neko vrijeme ekvilibrija, ono što je Michelle rekla - ruše se iluzije, a one ionako nisu bile stvarne, pa onda...tko zna šta nas sve čeka.

Kosmos ima plan i mi tu ne možemo ama baš ništa, osim sudjelovati...
kao kad vam u restoranu neke zemlje čiji jezik ne znate daju jelovnik na domicilnom jeziku, pa gladni i pregladni - naručite nešto, makar i cijeli menu.

I onda, ipak, slasno pojedete ono što vam se servira.
nekad čak bude i bolje od onoga što mislite da ste naručili....
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

michelle ::
Tacno je da se iluzije slamaju i ja to primecujem i kod drugih ljudi, koji se uopste ne bave duhovnoscu..

Moj dobar drug se seli iz Nemacke, odlazi za Beograd..Juce sam bila kod njega, pakuju se, a ja pitam-"Jel`vam zao?"..Nekako,bilo mi je logicno da postavim to pitanje, ipak je tu proveo dobar deo svog zivota, druzili smo se, provodili vreme u tom njegovom "gartenu", a on kaze-"Ne..ne vezujem se vise emotivno ni za sta..To mi je bila najveca greska u zivotu sto sam se vezivao...Pakujem ove stvari i uopste ne razmisljam o tome.."
Mene je iznenadio (pozitivno) takav odgovor i ja mu kazem da osnov srecnijeg i boljeg zivota i jeste upravo to ODVEZIVANJE..
On kaze-"Znam, video sam to na drugim ljudima..Znas, neki ljudi tako zive i to shvate, a da uopste ne citaju te knjige koje ti citas"
Smile

Da, Michelle, i ovo je jedan primer, i imamo ih na svakom koraku.

Samo treba, kao što se kaže u psihologiji: da podesimo svoju percepciju, da bismo ih uočili.

S tim što bih izneo jednu pretpostavku... Dakle, samo pretpostavku...

Ti živiš u Nemačkoj, a čini mi se da su na balkanskim prostorima energetski pritisci najjači u Evropi. Mislim da u ostalim delovima Evrope još uvek traje iluzija unutrašnje i spoljašnje stabilnosti. Možda su balkanski prostori neka vrsta eksperimentalne stanice, za preobražajne procese koji će se kasnije preneti na ceo kontinent. Možda je ova priča sa recesijom, u Evropi, tek onaj početak koji smo mi imali devedetih godina (što ne znači da mislim da i "kod vas" ide isti sled događaja, sa ratovima, itd.).

Još pre dva-tri meseca neko je forumu iznosio priče ljudi koje poznaje, koji žive i rade u inostranstvu, a kada dođu na ove prostore, osete neke posebne pritiske i tenzije.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ovo što ti kažeš, Zvončice, uklapa se u moja sagledavanja aktuelnih duhovnih dešavanja.

I uklapa se u objašnjenja koja nam se daju iz Viši svetova: ne bi bilo sve ovako posebno i dramatično, da se ne nalazimo u kosmički specijalnom vremenu, na prelazu između dva velika kosmička ciklusa. Da nije toga - mi bismo i dalje uživali u našim iluzijama, kao što su ljudi uživali hiljadama godina unazad.

OVO JE SVAKAKO NAJTEŽA, NAJBOLNIJA FAZA - PRVI TRZAJ U KOLEKTIVNOM POČETKU OSLOBAĐANJA OD TOTALNE URONJENOSTI U SVET ILUZIJA.

KADA SE U SVEMU TOME MALO ODMAKNE, KADA SE U SVEMU TOME MALO STABILIZUJEMO - SVE ĆE IĆI LAKŠE. JER ZA SADA, U SVIM OVIM DEŠAVANJIMA, SVI MI, I INDIVIDUALNO, I KOLEKTIVNO, PUNO LUTAMO. Neki ignorišu ta dešavanja u svom životu, neki pokušavaju da ih uklope u neka ranija shvatanja, oni koji se bave duhovnošću grade mnoštvo teorija, iz kojih preozilazi mnoštvo različitih postupaka...

A ti potresi na individualnom planu, kao što si rekla, zaista mogu da budu vrlo dramatični. U gradiću u kojem živim (kao što bi se nekad reklo - u pravom provincijskom gradiću) u poslednja dva dana jedno samoubistvo i jedan pokušaj samoubistva (srednjoškolci), znam za dva slučaja, isto mladih, koji su smešteni na kliniku za mentalno zdravlje, o punoj čekaonici kod (jedinog) neuropsihijatra - da i ne govorim.

JA MISLIM DA JE PROSTO VEŠTINA DA SE NE VIDI KAKO NEKE JAKE ENRGIJE IZBIJAJU IZ LJUDI, DA SE U UNUTRAŠNJOSTI LJUDI DEŠAVA NEŠTO DRAMATIČNO.

TEŠKO JE U OVOJ PRVOJ FAZI TIH TEŠKIH DEŠAVANJA OBJAŠNJAVATI LJUDIMA ŠTA SE DEŠAVA I KAKO DA SE POSTAVE, OBJAŠNJAVATI IM DA SE RADI O JEDNOM TEŠKOM, ALI POZITIVNOM PROCESU, U KOJEM TREBA IMATI NAMERU DA SE IZDRŽI, U KOJEM TREBA ISKAZATI SVOJE PRIHVATANJE BOŽANSKOG PLANA...

Svejedno koliko da je nekome teško, on neće da prihvati objašnjenja koja mu deluju možda i kao sulude fantazije. Da ne govorim o tome da bi tek psiholozima i psihijatrima - neko sa ovakvim objašnjenjima bio "ZANIMLJIV". (Zamisli mene, da odem nekom psihijatru, na kliniku, da mu objasnim kako me šalju Bića Hijerarhije Svetlosti, da im objasnim da je u pitanju kosmički proces, da ljudi koje drže nisu bolesni, već su u procesu... Verovatno bi se oduševio: "O, kako je to divno, ti viđaš bića od svetlosti oko sebe! Ostani ovde, da nam malo pričaš o njima! I mi se oduševljavamo takvim pričama!")

Dakle, tek kada se sve to malo iskristalizuje i stabilizuje - biće lakše. ZAMISLI DA BUDE ŠIRE PRISUTNO SHVATANJE O KOJEM MI OVDE GOVORIMO - KOLIKO BI LJUDIMA BILO LAKŠE DA SE ORIJENTIŠU.

Za sada - ljudi se sa ovakvim problemima obraćaju psiholozima i psihijatrima, KOJIMA JE TAKOĐE POTREBNA POMOĆ. (Desilo se da sam pratio devojku koja je išla na neku vrstu konsultacija u jednu od naših vrhunskih ustanova za mentalno zdravlje. Doktorka, primarijus, predaje na fakultetu, i sama pije lekove, i to neke vrlo skupe, jer objašnajva da bez toga ne bi mogla da funkcioniše. Ne razumem to njihovo rezonovanje, po kojem je normalno da i psiholozi i psihijatri, valjda kao stručnajci za unutrašnju stabilnost, moraju da se "održavaju" lekovima "za dušu".)
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81  Sledeci
Strana 1 od 81

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95768 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31906 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Okupljanje Plemena.... 21 Vakan Tanka 16335 27 Okt, 2010 22:53 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23418 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36514 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43818 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26361 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)