KRIZA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 11:58 am    Naslov: KRIZA
Odgovoriti sa citatom

Hajde da otvorimo temu o krizama koje su, po mom misljenju, neminovne kod svakog ko se nadje na putu duhovnog razvoja. Šta da radimo kada nas takva kriza opsedne? Kako da izadjemo iz krize? Kako se ta kriza u duhovnosti manifestuje? U čemu se razlikuju takve krize kod osobe koja je na duhovnom razvoju od one koja to nije? Da li se uopšte razlikuje? Šta navodi na depresiju čoveka koji je na duhovnom putu? Šta navodi čoveka koji nije na duhovnom putu na depresiju? Kako da pomognemo jedni drugom kada se nadjemo u krizi? Da li prosvetljeni nikada nisu u krizi? Zar nije ni sam Hrist bio u krizi u nekim momentima? Bilo bi mnogo dobro kada bi smo se na ovom topiku ogolili do kraja u svim tim našim kriznim situacijama, kada bi smo sebi i drugima priznali da smo u krizi kada bi nam se dogodilo da nas ona snadje. Ja sam, na primer, u krizi. Ukrotitelj stihije je krotio sudbinu koliko je mogao, ali sada više on ni ne vidi neki veći smisao u tome da nastavi tako. Nekako mu je sve jedno da li će on krotiti sudbinu ili će dopustiti da sudbina kroti njega. Nekako mu nije više do borbe. Nekako mu se čini da lagano klizi u depresiju. Nekako mu se čini da ovaj svet nije po njegovoj meri i ne vidi razloga da ga menja, pa čak ni za svoju dobrobit. Talermanu se sve to nekako smučilo. Nadajmo se kratkotrajno.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Nekako mu se čini da ovaj svet nije po njegovoj meri i ne vidi razloga da ga menja, pa čak ni za svoju dobrobit. Talermanu se sve to nekako smučilo. Nadajmo se kratkotrajno.

Izgleda dragi Tale da sam prva videla temu, pa sam odmah zapazila ove reći.
Znaš, kada sam došla u krizu da se pitam ovo što si ti napisao, da u ovome svetu nije ništa po meri moga srca, zapitala sam se, Pa gde je Bog zašto ne pomaže, A već sledećeg trena neko mi je rukom skinuo paučinu sa glave, i videla sa istinu. Nema ga, on ovde ne vlada, moram da mu kažemi i da ga na zemlju dovedem,
Tu si sada i ti prijatelju, čekam te.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radi sopstvenog prestiža, slutim, mnogi veliki duhovnjaci nisu hteli da priznaju da su u krizi kada bi ih ona snašla. Jer, kako bi njihovi sledbenici odreagovali kada bi primetili da je on u krizi? Pa on mora uvek zato da bude veseo, strog, optimističan, pozitivan, hrabar, jer da nije takav, šta bi njegovi sledbenici pomislili? Možda se njegove knjige ne bi više prodavale? Možda niko ne bi više išao na njegova predavanja? Možda bi sve njegove duhovne priče i mudrosti, drugi odmah doveli u pitanje? I tako, on nema druge nego da se pravi da je bezgrešan! Vrlo je malo duhovnih učitelja koji su sasvim jasno pričali o svojim slabostima. Ja znam za Isusa. On je zavapio u trenucima krize ocu svome: Zašto me ostavi!?

Ko god šta hteo da priča o duhovnosti, neka priča, ali se taj gadno folira ako predstavlja da je to lak put. Možda je ova tema slična Plavozrakovoj. Ali, možda i nije, jer njome ja želim da dalje pomerim granicu koju je postavio Plavi Zrak.

Želim da govorim o našim ličnim krizama.

Put duhovnosti je prepun kriza.

Šta navodi čoveka na samotnjake, pustinjake i monahe, ako nije to kriza.

Zbog čega su mnogi budisti, gnostici, bogumili i ostali mistici odbacili u totalu ovaj materijalni svet, ako to nije zbog krize? Sigurno to nisu uradili od sreće i radosti!
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

LJUBIM TE TALERMANE IZ SVEG SRCA ZA TEMU !!!

Ja sam takodze u krizi ! I dosada sam bila nekolko puta u krizi i depresiji i stresu i odradzivala karmu i naucila sam mogo od toga.Bila sam strpljiva da sve prodze , ali vise zaista ne mogu.Osecam se kao pred PORODZAJEM!
To je sve O.K.,ZNACI DA SE TREBAM RODITI NA VISEM NIVOU ! Ali mi bas sada treba razgovor sa srodnim dusama i ljudima upoznatim sa duhovnim putem.
U mojoj okolini ima nekoliko njih kojih duhovnost zanima,ali nisu jos u ovom stadijumu NESTRPLJIVOSTI KOJA VISE NE MOZE DA SE PODNESE !

ZAHVALJUJEM SE BOGU STO SAM NASLA SAJT OBJAVE I VAS KAO DUHOVNU PORODICU I SA VAMA MOGU DA PODELIM OVA STANJA , BEZ BOJAZNOSTI DA BUDEM SHVACENA 'KO DA SAM NENORMALNA.

Sa druge strane ovo i jeste NE NORMALNO stanje ,zato sto ono sto je dosad vazilo za NORMALNO puca i rusi se,ali dok to okolina apsorbira.....

U svakom slucaju ,izuzetno mi je drago STO SE MOGU SAGOLITI DO KOSTIJU I VISE AKO TREBA !

JA JEDNOSTAVNO VISE NE MOGU DA PODNESEM MATERIJALNI NIVO EGZISTENCIJE !

Molitve,Meditacije i tehnike ublazavaju stanje i nose tok stanja u pravilnom pravcu,
ali ovo stanje is momenta u momenat , iz sada u sada mogu da podelim jedino sa vama!

CMOK !!!

Njamnjam

Castim vas ,danas mi je rodzendan !
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::

Ljubim te Meduzo na ovoj izjavi,
ne mogu ni ja!

Srecan ti rodjendan!

Hvala Vera, na tvom prethodnom komentaru.
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Talermane........Dobra ti je tema ,posto svako od nas iskrenih ljudi se suocava sa ovakvim kriznim stanjima vise puta u zivotu.......U ovakvim situacijama covek zastaje i ulazi u novu fazu zivota putem preispitivanja celokupnog zivota.......sa ciljem da nadje izlaz i ponovo slobodno prodise........ali na Nov nacin.To se obicno desava u dva koraka ,prvi je prociscavanjem,introspekcijom i laganom promenom ritma i aktivnosti u toku dana,duze putovanje.....................drugi korak dolazi kao posledica dobro obavljenog prvog koraka,a to je promena perspektive gledanja na sebe i svet u i oko sebe.Sve to se nepogresivo kasnije manifestuje u novijem nacinu izrazaja i vecem prostoru unutar sopstvenog bica...............naravno kao posledica veceg razumevanja sebe............Smatram da je svaka faza u zivotu vredna bez obzira na prijanje ili ne svidjanje.......jer mi smo svako prozivljeno iskustvo,svaki tren i normalno je da sebe volimo u svakom trenutku zivota,posto smo se jako davno odlucili na ovakav usud,Coveka......Svako Dobro.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja nisam u krizi iako kažu da je svuda oko nas. Ili je nisam svjestan Very Happy

Ja mislim da kriza sama od sebe i ne postoji. Moramo prvo da je ,,iskreiramo" u svojoj glavi. Ljudski je da nam ponekad bude teško da se pomirimo sa stvarnošću u kojoj bitišemo.
Valjda anđeo čuvar negde odluta i tako sami počnemo malo da lutamo ili tonemo u tugu.
Ali kao i emocije tako i misli koje ih stvaraju brzo će proći. Moramo biti svesni toga i samim tim i kriza je umanjena u svom značaju.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sretan ti nastavak života želim,Meduzo. Poljubac... Buket
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SRECAN TI RODJENDAN MEDUZO !!!
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
LJUBIM TE TALERMANE IZ SVEG SRCA ZA TEMU !!!

Ja sam takodze u krizi ! I dosada sam bila nekolko puta u krizi i depresiji i stresu i odradzivala karmu i naucila sam mogo od toga.Bila sam strpljiva da sve prodze , ali vise zaista ne mogu.Osecam se kao pred PORODZAJEM!
To je sve O.K.,ZNACI DA SE TREBAM RODITI NA VISEM NIVOU ! Ali mi bas sada treba razgovor sa srodnim dusama i ljudima upoznatim sa duhovnim putem.
U mojoj okolini ima nekoliko njih kojih duhovnost zanima,ali nisu jos u ovom stadijumu NESTRPLJIVOSTI KOJA VISE NE MOZE DA SE PODNESE !

ZAHVALJUJEM SE BOGU STO SAM NASLA SAJT OBJAVE I VAS KAO DUHOVNU PORODICU I SA VAMA MOGU DA PODELIM OVA STANJA , BEZ BOJAZNOSTI DA BUDEM SHVACENA 'KO DA SAM NENORMALNA.

Sa druge strane ovo i jeste NE NORMALNO stanje ,zato sto ono sto je dosad vazilo za NORMALNO puca i rusi se,ali dok to okolina apsorbira.....

U svakom slucaju ,izuzetno mi je drago STO SE MOGU SAGOLITI DO KOSTIJU I VISE AKO TREBA !

Molitve,Meditacije i tehnike ublazavaju stanje i nose tok stanja u pravilnom pravcu,
ali ovo stanje is momenta u momenat , iz sada u sada mogu da podelim jedino sa vama!

CMOK !!!

Njamnjam

Castim vas ,danas mi je rodzendan !

Najbolje ćeš podnijeti materijalni nivo egzistencije kada mu oduzmeš svu važnost koja mu je pridata, prihvatiš ga tako i počneš da uživaš rasterećeno ali ipak prihvatajući pravila igre dok si tu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 12:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kriza dolazi zbog pravila igre, i ne treba ih prihvatati, jer ta pravila su kljuć izlaska u slobodu. Ako ih prihvatiš onda se neprekidno vrtiš u krug.
Sve krize su time prouzrokovane, nemetnutim obavezama i zakonima ljudske prirode.
Kriza nastupa zbog neslaganja sa tim pravilima, jer izuzimajući mali broj pojedinaca globalno ljudi u tom sistemu sebe ne vide, ne nalaze smisao svoga postojanja kada sve neko treći kreira .
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda bi trebalo i da vam prenesem svoje lično iskustvo o krizama koje se javljaju svaki bogovetni dan moga života.

Svaki dan se suočim sa novim izazovima, svaki dan mi se ispostavi neki novi zahtev, svaki dan neko hoće da me sebi prilagodi, svaki dan neko nešto traži.
Svaki dan donosim iznova odluku da to neću da prihvatim i verujte mi da je jako teško to podnositi.
Sa mojim saznanjima mogla bih ovoga trena sve za sobom ostaviti i doneti ličnu odluku da će mnome bog vladati ili me neće biti, znam da posedujem stvaralačku moć u sebi, svako je ima, i da mogu sesti i biti na jednom mestu dok ne proradi u potpunosti,

Ali to ne činim jer u tim krizama odlučuje srce, ne mogu u ovome svetu da ostavi druge a da ne probam da ih ostavim u dobru, bar za onoliko koliki je moj deo posla. Samo me ta ljubav održava i drži na zemlji.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 14:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da je razumevanje jedini način izlaska iz krize. Razumevanje onoga što se dešava oko nas i u nama.
To je spor proces, i treba imati strpljenja.
Stvar je u tome da se naša psiha stalno menja. Iz dana u dan, misao po misao i nnogi procesi koji su nesvesni u nama postaju svesni.
Kriza nastaje zato što svesni deo nas nije u skladu sa nesvesnim. Ako se danas osećam loše, sutra ću se možda osećati bolje, to je već znak promene, došlo je do sinhronizacije na nivoima.

Da razgraničim pojmove: mislim da je svest slojevita. Ima više slojeva nego što su svest i podsvest, ali ti termini su već opšteprihvaćeni pa ih zato korisim. Možete da koristite koje god hoćete termine (Svest, Podsvest, Nadsvest, Ego, Innerego, Id, Superego, Ovajego, Onajego ako vam je tako lakše ili dajte neke svoje nazive, nije bitno).
Važno je da ste svesni tih slojeva u sebi.

Mislim da se iz krize ne izlazi nekim čudesnim otkrićem, nego sporim promenama. Stalno tešemo sopstvenu psihu, kao Mikelanđelo blok mermera, dok nešto lepo iz svega toga ne izađe na svetlost dana.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..u krizu se ne ulazi a shodno tome ni ne izlazi.Ona je osobni osječaj nemoći sučeljavanja i prilagođavanja "realnom"životu .
Kad odrediš ciljeve i prioritete..potpuno neemotivno vezano razmotriš trenutnu situaciju,raščlaniš problem do najsitnijih dijelova..shvatit češ da nemaš problem ..osim u sebi a on je uvijek riješiv jer Bog koji živi u tebi zna kako ga riješiti.

Kada me obuzeo osječaj krize i besmislenosti života jednostavno sam sama sebi rekla.Stavi sve na čekanje osim postizanja duhovnog mira .
Jedino što je Ego znao u tom momentu bila je činjenica da moje dijete sigurno ne bude gladno dok ja imam 10 prstiju na rukama i glavu na ramenu.
Sve su mi uzeli što su odnjet mogli..i stan sa namještajem....i uništili posao..i auto..i garderobu.. preko novina " uništili" ime ..
jedino što mi je ostalo bio je pas iz šinteraja ,dijete ,voljeni suputnik ( kojem su isto tako nenadano otkazali sve poslove..jer je bio uz mene )
i ja...i vjera i dostojanstvo ..i inat..inat..predivni pokretač u lošim situacijama.i vrlo draga izreka..nnnne bu mene niko j.... u mojoj kukuruzi..
Sad nažalost moram ići pa nastavljam navečer. Pusa.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Jul, 2009 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Krizu ne osecam, ali je vidim oko sebe. Vidim kako drugi pucaju i kako im se rusi postojeca slika stvarnosti. A ja sam imala periode kriza i one su me naucile jedno:

Davljenik se davi sve dok se drzi za slamku.

Kroz krize sam spoznavala Sopstvo, a najcesce sam kroz pisanje nalazila razumevanje, pa evo jednog teksta na tu temu.

Zadavio me stid ovih dana. Koprca se u grlu pokušavajući da izadje na niže, što izaziva mučninu, penje se na više, što izaziva glavobolju.

Stidim se sebe same što ponovo pokušavam da zakrpim polomljene ideale. A nisu se polomili sami. Ja sam ih smrskala u paramparčad, kao beskorisne porcelanske figure koje prikazuju okamenjeni sjaj.

Greh je najteži kada ga predočimo sami sebi. Jer kada nam drugi ukažu na počinjeni greh, nekako uvek imamo opravdanje pred sobom. Ali kada sam čovek predoči sebi da greši... Opet se krijem iza gramatičke množine. Kao da će teret raspodeljen na “mi” olakšati moj sopstveni deo koji treba da ponesem.

Stojim raskoračena izmedju dva sveta. U jedan se ne usudjujem da udjem, iz drugog ne želim da izadjem, mada vrlo dobro znam da nemam izbora.
Noćas sam sanjala žensku nogu u svilenoj čarapi, sa elegantnom, šimi cipelom. Jednu, odsečenu žensku nogu, koja je izgledala neprirodno živo.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47451 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29667 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42331 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22602 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16641 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35281 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25578 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)