Ko je pravi Bog?
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
WEISHAUPT
Na duhovnom putu

Pridružio: 04 Jul 2009

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 09:59 am    Naslov: Ko je pravi Bog?
Odgovoriti sa citatom

Ovo sam pre par meseci napisao i objavio na forumu Krstarica, ali oni su ovu temu "proglasili" za satanizam i uklonili me sa foruma samo zato što niko nije mogao argumentovano da se nosi sa njom.

* * *

Evo da pokrenem ovu temu sa namerom da na njoj najdublje prodiskutujemo o nekim fundamentalnim verskim/religioznim temama.

Naime, navikli smo na to da svako za svoju versku zajednicu, crkvu ili sektu kaže da je prava, da su sve ostale pogrešne ili krive, te da će se samo njeni članovi spasiti od nekakvog sudnjeg dana a da će svi drugi biti uništeni itd. Naravno, nikada nismo naišli na neku versku zajednicu, crkvu ili sektu koja je za sebe rekla da je loša a da su sve ostale dobre. Šta vam to govori?

Dakle, u pitanju je čist politički marketing. Verske zajednice, crkve i sekte nisu ništa drugo do društveno-političke organizacije koje ubiraju članarinu i/ili dobrovoljne priloge od svojih članova i simpatizera. I to je to.

Da razmotrimo jednu stvar, a to je tolerancija. U kojoj meri su ili nisu tolerantne sve te verske zajednice. Hrišćani nisu nimalo tolerantni prema neistomišljenicima. Muslimani takođe. Dalje, pripadnici novovekovnih sekti takođe. Evo, naiđoh i na Indiju i sve religije koje su tamo nastale i videh da tamo ima izvesne tolerancije za ljude koji ne razmišljaju kao oni. Recimo, svaki budista vam može reći kako se bog na mnogim delovima sveta (ili svetova) otkrio ljudima na razne načine. Ali osim tolerancije, ovde nema mnogo istine. Zašto? Pa zato što se ovde ljudi stavljaju u prvi plan a bog u drugi, kao da bog postoji zbog ljudi a ne obrnuto. Dalje, recimo, čuveni indijski guru Sai Baba, jednom prilikom kad ga je intervjuisao jedan beogradski novinar koji mu je rekao da je on pravoslavac dobio je odgovor od gurua u ovom stilu: „Ti kad odeš od mene ako ne budeš bio pet puta veći pravoslavac nego što si to bio kad si došao kod mene ja nisam ništa uradio.“ Razmislite malo o ovome.

Idemo dalje. Poznati su moji svojevrsni argumentovani „napadi“ na religiju na ovom forumu, i drugim forumima, na šta su reakcije od mnogih vernika izgledale otprilike ovako:

- „Pokaj se za svoje grehe! Nije kasno da se vratiš u božje naručje!“

- „Jehova je jedini pravi bog, svi drugi su lažni!“

- „Allah je jedini pravi bog!“

- „Isus Hrist je božji sin!“

- „Buda je jedini božji izaslanik.“

I tako dalje.

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio masonsku zakletvu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa maloletnicama.“ I nije daleko od istine.

Ali da razmotrimo još jednu bitnu stvar. Ljudi koji su kreirali sve religije na našoj planeti (masoni, illuminati i ostala tajna i polutajna društva) – stvorili su različite verske zajednice sa namerom da po principu „Divide et impera“ vladaju nad podeljenim i zavađenim čovečanstvom. U tim se krugovima obožava Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, a da oni nisu 99% sigurni da li je i to pravi bog, a naterali su ostale vernike da veruju u raznorazne izmišljene bogove a da o Arhitekti ne znaju ama baš ništa. Pošteno? Evo, ni ja nisam siguran da li je tako, ali dozvolite mi da iznesem par stvari.

Zamislite univerzum kao forum. U tom univerzumu (forumu) admin ili vrhovni bog bio bi Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova. Lucifer i/ili Enkaj (ako ste uopšte čuli) bi mogli biti administratori. Zatim imamo supermoderatore koji nadgledaju galaksije i koji bi mogli biti indijski brahmani. I na kraju imamo bogove neba i zemlje (u rangu Jehove ili Allaha) koji su zaduženi za jedan zvezdani sistem ili jednu planetu, u našem slučaju za planetu Zemlju. I Jehova i Allah su se pokazali prilično zainteresovani za našu planetu, a da su pri tom svojim vernicima ukidali potrebu za znanjem o ostalim svetovima u univerzumu. Bojim se da vrlo malo grešim ili da čak nimalo ne grešim.

Da se spustimo na malo niže grane. Jevreji su u Bibliji lepo napisali da porodicu i narod treba da vode muževi a ne žene. No i pored toga u XIX veku smo imali Elen Vajt koja je osnovala Adventističku crkvu, pozivala se na Bibliju, a time što je kao žena osnovala crkvu pogazila je osnovne biblijske postavke. Ili da pomenem Jehovine svedoke, koje je osnovao illuminat Čarls Tejz Rasel, koji je promašio sve što je „predvideo“ vezano za takozvano „Božje kraljevstvo“ od 1914. godine pa do danas. Postavlja se pitanje, ako je bog zaista zainteresovan za jadno ljudsko stado, gde je bio do XIX veka?

Ovde je bitna još jedna stvar. Da li su ljudi vrhunac kosmičke evolucije ili nisu? Naučna saznanja iz XX i XXI veka nam govore da nisu, već da su jedna trunka u ogromnom univerzumu. Dok su hrišćanski varvari preko Inkvizicije vladali većim delom sveta smatralo se da je Zemlja ravna ploča (i centar sveta) oko koje se vrte Sunce i Mesec (svetlilo dnevno i noćno, opisano i poistovećeno u Postanju) i nekoliko planeta, dok su zvezde po njima bile čiode zabodene na nebeski svod. Božji presto se po njima nalazio negde iznad Zemlje. U prvoj polovini prošlog veka saznali smo da se nalazimo u galaksiji Mlečni put (na samom njenom kraju), dok smo u drugoj polovini veka saznali da ima mnogo galaksija. Danas znamo za milione galaksija i shvatamo da smo niko i ništa a ne centar sveta. I u tom ogromnom univerzumu nigde nema ni boga niti božjeg prestola. Što znači da boga ili nema ili se nalazi u drugoj dimenziji.

Dakle, ostaje pitanje ko je pravi bog i kako mi možemo znati bilo šta o bogu ako ni sami sebe ne poznajemo. I odgovor da smo svi potekli iz iste tačke, te da smo ravnopravni, a da su najgori od nas oni koji se najviše busaju u prsa i tvrde da su božje sluge.

Molim sve učesnike koji bi ovde rekli da je pravi bog ovaj ili onaj – da to ne čine.

I na kraju moja završna reč.

Ne razumem zašto ne razmišljate svojom glavom već glavama ljudi kojih nema nekoliko hiljada godina. Zašto prihvatate zablude ljudi koji nisu znali za Ameriku, Australiju i Antarktik i za koje su ceo svemir bili Mesec i Sunce, te koji su svom bogu na oltaru prinosili volove, ovnove i golubove, i za koje je bog bio on – odnosno muškarac. Ne znam zašto bi bilo ko u XXI veku verovao da je bog muškarac. Kao prvo, ne postoji bog u onom obliku u kome ga propovedaju hrišćani: kao Otac, Sin i Sveti duh. Bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. Ako bog uopšte postoji, onda je on zapravo ono ili oni, i više je neka vrsta samosvesne energije nego li što je neko živo biće i to živo biće sa polnim karakteristikama. Ono je stvoritelj svih svetova, bolje rečeno graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, i najviše bi moglo ličiti na nekakvu najstariju i najveću zvezdu u svemiru. A i zvezde su neka vrsta svetlosnih živih bića. One svojim ponašanjem dokazuju da su živa bića. Kao drugo, to prastvorenje nije večno, već ima svoj početak u struji vremena; samim tim imaće i kraj. Ono je bilo prvi diktator u celom svemiru. Protiv njega se pobunilo iz tame drugoprobuđeno biće svetlosti, željno slobode, koje je od njega preuzelo svu vlast u svim svetovima. Kao treće, ko god oni bili, i diktator i revolucionar, i jedan i drugi su prilično negativni. I jedno i drugo svetlosno stvorenje ljudima uopšte nije potrebno, iz prostog razloga što su ljudi bića sa telesnim karakteristikama, dakle obične životinje. Istina njima je bitno da imaju moralne zakone, samim tim i religiju, da bi u svom društvu zadržali kakav-takav mir i poredak. Prostodušni ljudi i ostali laici su oduvek verovali u boga neba i zemlje i u božju brigu za ljudski rod, u zadnjih dve hiljade i nešto godina izraženu kroz božjeg sina koga taj isti bog žrtvuje samome sebi kako bi kroz taj sadomazohistički izliv ljubavi spasao čovečanstvo. Kao četvrto, po pitanju odnosa između dobra i zla, treba znati da dobro nije ništa drugo do samospoznaja zla, koje je mnogo starije, s tim što ta dva elementa moraju biti u ravnoteži. Ako svet posmatramo kao vagu, onda možemo primetiti da su dobro i zlo samo dva podjednako teška tega postavljena na tasove. Ako ta dva elementa nisu u ravnoteži - onda dolazi do velikih poremećaja u svim tim svetovima. Prevagne li dobro - onda se rađaju novi svetovi; prevagne li zlo - u tom slučaju dolazi do ratova, katastrofa, čak do nestanka čitavih skupina svetova. Da bi u svetu bilo što više zla - trebalo bi činiti što više dobra. I obrnuto, ako se priželjkuje što više dobra - onda treba činiti što više zla. Činjenjem zla zlo se troši i tako u opticaju ostaje više dobra. Ljudi umiru, kao što sve životinje umiru, ali se i ponovo rađaju. Reinkarnacija duše je potpuno normalna i prirodna stvar. Energija koja napusti telo mora negde da ode, i ako u trenutku smrti ne dozvoliš da se raspadne na recimo deset delova i inkarnira se u deset mačaka, onda se možeš sećati mnogih segmenata iz prošlog života u sadašnjem životu itd. Sve ideje koje su se nezavisno javile u mnogim religijama su tačne, osuda samoubistva na primer, dok one verske ideje koje su ponikle samo u jednom narodu sigurno nisu tačne. Reinkarnaciju uvažavaju mnogi narodi širom sveta; dok uskrsnuće potiče od Jevreja, što su primili Grci i kasnije Rimljani. Isus Hrist ili bilo koji drugi čovek koji je živeo na našoj planeti – na nekoj drugoj planeti je potpuno beznačajan – kao što su i njihove „mesije” beznačajne na našoj planeti, jer obećanje koje dolazi od jevrejskog boga Jehove, koji po njima „sedi nad krugom od zemlje”, nema nikakvu vrednost, jer bog koji „sedi nad pločom okrugle osnove” i ne zna za druge svetove ili je vanzemaljac koji je astronomsko znanje krio od podanika (stoke) od koje je tražio krv (A šta će bogu krv?!) ili nije mnogo znao pa i oni koji ga slede trude se da ne znaju iako im je znanje dostupno na svakom koraku. Postoji bog, graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, ali to biće se nalazi u duhovnom univerzumu i uopšte nije zainteresovano za materijalne svetove… i nije muškarac… odnosno on.

Ali ni u ovo nisam 99% siguran. Znate li vi ko je pravi bog? Samo bez religiozno-političkog komesarenja, molim vas. Da vas čujem.
Ja sam sâm svoj hram. Vitez sa polomljenim mačem. Potomak surovih ratnika, bez njihove krvi u svojim žilama. Spavač koji prođe ispod duge i ostane neprosvetljen. Lučonošin apostol koji sanja svoj daleki dom na laticama lotosovih cvetova.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 11:27 am    Naslov: Re: Ko je pravi Bog?
Odgovoriti sa citatom

WEISHAUPT ::

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio masonsku zakletvu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa maloletnicama.“ I nije daleko od istine.

Verovatno imaju preko 18 godina. Nije daleko od istine.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 11:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pravi Bog se nalazi i van nas i u nama. Problem je u tome sto je put do njega prekriven teskim zaprekama pa ne mozemo lako doci do njega. Jedan sufista je rekao: Hvala ti Boze sto si me ispraznio od svega, osim od samoga sebe. Eto, taj sufista je pronasao Boga. On je zbog toga i govorio da je on sam Bog. Zbog toga su ga ortodoksni muslimani osudili na najstrasniju smrt. To je bilo negde u desetom veku.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Weishaupt, videćeš ti svoga boga.
Samo polako, očigledno je da si uznemiren.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 19:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..Moj muž i ja smo bogovi za naše dijete..jer smo ga stvorili..bogovi smo za našu okolinu jer ju možemo razoriti..ili stvoriti--samo jako smo mali bogovi... kocka
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 05 Jul, 2009 22:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za mene pravi bog nema veze ni sa jednom religijom-

Nema ni fizički lik.On je svetlost i energija ljubavi oko nas,i u svakome od nas.
On je onih 80-90% mozga koji ne koristmo,Ko "načne" taj procenat(a ovde ih itekako ima),taj zna Very Happy
 Nazad na vrh »
WEISHAUPT
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 06 Jul, 2009 10:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Solare, dobro si odgovorio. Pravi bog nema veze ni sa jednom religijom ili bilo kakvom organizacjom.
Ja sam sâm svoj hram. Vitez sa polomljenim mačem. Potomak surovih ratnika, bez njihove krvi u svojim žilama. Spavač koji prođe ispod duge i ostane neprosvetljen. Lučonošin apostol koji sanja svoj daleki dom na laticama lotosovih cvetova.
 Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 06 Jul, 2009 11:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam žensko Embarassed
 Nazad na vrh »
WEISHAUPT
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 07 Jul, 2009 17:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

OK. Izvini, kako bi se to moglo znati...
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 13 Jul, 2009 21:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Weishaupt, pročitao sam tvoje gledište u vezi Boga i Religije, i smatram da takvo gledište dolazi u vremenu kada mu je odobreno da deluje....
Interesantno je tvoje zanimanje "na duhovnom putu" , i podudara se sa Biblijskom opaskom "ispitujte duhove" jer ima Duh koji dolazi od Boga,
i duh koji dolazi od neprijatelja Boga i čoveka...
Lično mislim da si više od onih tvojih 99% siguran u ovo sto si napisao, tako da smatram ,da i
ovaj moj trud za diskusiju, i ovo što ću napisati -- udariće u "tvrd materijal" koji će izdržati onoliko koliko mu je određeno, a onda će pasti, i
raspasti se strašno !....
Mislim da je potrebno početi od nekog početka !.... Na primer, ovo razmišljanje ;

-- Postoji postavljeno pitanje: - “Ko je stvorio Boga?-
i to je prva stvar koja ima logike
kada kazemo da, ne znamo, jer nismo spremni, a nismo ni u mogućnosti to da
saznamo.
Jedini odgovor koji ima ligike , i koji mozemo da podnesemo je Biblijski ;
- „U početku“ Znači, - pocetak je uslov za shvatanje pocetka…

U Bibliji imamo kratke izvestaje kako je to bilo pre stvaranja nas ljudi;
- Sve je bilo u najvecem savrsenstvu, a vladanje Boga zasnivalo se na beskonacnoj ljubavi i večnoj pravdi…

U jednom trenutku vremena doslo je do nelogicnih promena . Izvestaj u Bibliji nam
govori o pobuni Lucifera, i ko bi hteo vise o tome da sazna moze da procita u Bibliji…
U beskonačnoj ljubavi i večnoj pravdi, nije imalo nikakve logike izazivati pobunu.
Medjutim, ona je izazvana, i stvari su posle nelogičnim putem… Kako u beskonačnoj
ljubavi nije bilo moguće unistiti pobunjenika, a u isto vreme u večnoj pravdi nije imalo
mesta za nepravednika, ili pobunjenika, Bog upotrebljava logičnu meru “trpljenja
nepravde”, kako bi se dala mogućnost pokajanja (promena misljenja).
Proizvod svega toga je dopuštanje delovanja toga pobunjenika, sto je izazvalo haotično i nelogično stanje ovde na Zemlji…
Upravo ova Zemlja je, pre stvaranja čoveka, bila obična planeta kao i mnoge druge, gde nije imalo mogucnosti za život.
Na toj planeti su zbačeni pobunjenik i njegove pristalice.
U Bibliji citamo o pretvaranju Zemlje u
mogucnost za život, i stvaranje nas ljudi, kojima daje, svojim Zakonom, način kako
treba da zivimo, ali u isto vreme i slobodnu volju da sami odaberemo da li ćemo
biti poslusni tom Zakonu ili ne. –
I u ovom postupku možemo zatražiti logiku;…
Medjutim, da smo stvoreni kao roboti, koliko bi vladavina ljubavi i pravde bila logična?.
.. Neprijatelj i njegovi istomisljenici (Biblija nas izvestava da je to trećina od stvorenih)
su pali na prvom ispitu, prevarivši čoveka , - a u vreme koje im je odobreno,- stvaraju
haos na Zemlji, sto je i logično, jer su prestupnici…

- U mnoštvu voća koje je bilo u Edenu, Bog je jedno od njih zabranio, sto je logican
postupak, s obzirom da nam je dao slobodnu volju opredeljenja…Na tom ispitu je i covek pao…
- Logicno pitanje : - Ako je to Bog znao , zasto ga je uopste i stvarao?... Realan odgovor
nalazimo u sledecem : - Logicno je bilo da Bog planira zamenu za odstranjena stvoranja
iz njegove vladavine. Logican plan Boziji da se ovako nesto nikada vise ne desi u
njegovoj vladavini, zahtevalo je razvijanje i ucvrscivanje poverenja i poslusnosti u njega…
To se naziva poboznost, ili vera u Boga…
- Kada je Eva pogresila, Bog je mogao da kaze: dobro, prenecu zabranu na neko drugo voce,
- i tu ne bi imalo logike , jer zasto nebi i to drugo voće probali…Greska bi se jednostavno ponovila…
- Posle napustanja Edenskog vrta, coveku je i dalje ostavljena slobodna volja odlučivanja, -
ali nema vise Jabuke, nego Zakon njegov – deset zapovesti. Ko bude hteo,
(a svako može da uspe) da ih održi, moze da zameni pala stvorenja,ili, kako se to u religioznom
jeziku kaze – može da se spasi… Ta pobožnost – držanja Zakona Božjeg, priprema coveka
da se nikada ne pobuni, sto je i logican Božiji plan da se pobuna vise nikada ne ponovi…

- Probe su različite;…
- Jedna od najvećih proba je upravo četvrta zapovest.
Bog je zapovedio
da se svetkuje sedmi dan, čovek svetkuje neki drugi , i nema nikakve logike da to Bog prihvati,
kao sto nije prihvatio da zabranu prenese na neko drugo voće…
Prihvatanje čovekovih promena
Bozje volje, ne bi imalo nikakvog uspeha u pripremi za trajnu zajednicu sa Bogom…

Da ti ovo ne bi izgledalo kao religijska konfuzija, predlažem da pročitaš i ovo razmišljanje ;

Poreklo pobune na nebu
i njeno prenosenje na Zemlju

Pobuna se zacinje i raste u karakteru bića. Biće, obdareno lepotom, raskosi i moći
dobija karakter koji tezi da zahvaljuje Stvoritelju, i da bude ponizan svome Stvoritelju.
Poniznost je dar Stvoritelja Stvorenju na radost.
U pocetku je to sve bilo savrseno.
Poniznost je bila ugodna jer je bila cista.
Poniznost je bila cista dok nije imala granice.
U toj cistoti i savrsenstvu formira se pomenuti karakter koji je prozet ljubavlju i
samostalnoscu. U daljem toku vremena sve vise dolazi do izrazaja samostalnost
data Stvorenju od strane Stvoritelja. Karakter,prozet ljubavlju i osnazen samostalnoscu
mogao je da se formira na zahvalnost Srvoritelju, ali i na zavidnost u odnosu na Stvoritelja.
Da li karakter prozet ljubavlju moze da se usmeri ka zavidnosti?
Ne u odnosu na slabijeg od sebe...
Da u odnosu na jačeg od sebe...

Lucifer, divno Stvorenje- pečat savrsenstva Božjeg, dozvoljava svom karakteru da
svoju poniznost, umesto na zahvalnost, usmeri ka zavidnosti prema Bogu.Ova zavidnost rađa zelju za izjednačenjem...
Da je Lucifer, zbog lepote i savrsensta, a uz pomoć poniznosti usmerio svoj karakter prema zahvalnosti, ne bi bilo zelje za izjednacenjem, a stim ni pobune na nebu.
To se nije desilo. Zbog toga "posta rat na nebu".
Pobunjenik je izgubio, i bio odstranjen iz prebivalista drugih stvorenja
koji su svoju lepotu i savršenstvo, a uz pomoc poniznosti, usmerili ka zahvalnosti prema Stvoritelju,
i našao se na usamljenom mestu, Planeti Zemlji, gde mu je dato određeno vreme da se "preračuna". Stvoritelj, kao
apsolutna pravda i beskonačna ljubav, stvara plan za mogućnost spasavanja pobunjenih,
obzirom da on nije bio sam. (Trecina stvorenih je izgradila isti karakter kao pobunjenik).

Obezbedjena je mogucnost života na planeti Zemlji, i stvorena su nova Bica, malo manja
od vec stvorenih - Čovek. Čovek, stvoren nalik Stvoritelju, u svoj svojoj lepoti, savršenstvu
i samostalnosti, prevaren od pobunjenika, polazi istim putem kao i pobunjenik.Tako su svi stanovnici na Zemlji sagresili i izgubili Slavu Bozju...
Medjutim, plan za spasavanje od greha je vec bio napravljen.
Prvi stvoreni covek Adam, iako prevaren, uspeva da se otrgne od
pobunjenika, i usmeri svoj karakter prema Stvoritelju, koji je u svojoj milosti vec napravio plan
za spasavanje od pogreške, dok pobunjenik, sada ne vise Lucifer, vec Sotona i varalica, prenosi svoj karakter zavidnosti i na potomke čovekove...
Prvi plod zavidnosti donosi i prvo ubistvo iz zavisti (Kain ubija svog brata Avelja).

Kako se broj ljudi na Zemlji povećavao, tako su se njeni stanovnici sve vise delili na dve
grupe:
Jedni koji su isli putem varalice nepobožni, i drugi koji su sledili uputstva Stvoritelja -pobožni...
Na Zemlji počinje velika borba izmedju dobra i zla ; Ona traje jos i danas.

A ako imaš još strpljenja, pročitaj šta se dalje dešavalo :

Poreklo Hriscanstva

Vanzemaljski, Svemoguci vladari u apsolutnoj pravdi i beskonacnoj ljubavi.
Takva sila je nama ljudima ovde na zemlji poznata kao Božanstvo ili Bog...
Apsolutna pravda ne prihvata greške - ali ako do nje dodje, kod Svemogućeg,
koji vlada u apsolutnoj pravdi izaziva gnev... Izazivanje gneva zbog cinjenja
greške ima delic slicnosti vanzemaljskih i zemaljskih bica. Razlika je sto kod
zemaljskih bica kada jedan ucini grešku,mogu drugi da zbog toga ispastaju.
Kod vanzemaljskih bica takva anomalija ucunjene greške je nemoguca.Jednom
je neko od visokih vanzemaljskih bica ucinio grešku,cime je izazvao gnev kod
Svemogucega.Kako u apsolutnoj pravdi nema mesta za greške.otklanjanje
gneva se može ostvariti samo unistenjem izazivaca greške.Sada je nastao
problem.jer Svemoguci-nama poznat kao Bog, vlada u beskonacnoj ljubavi,
sto otklanja mogucnost momentalnog unistenja uzrocnika greške.

Greški u apsolutnoj pravdi nema mesta, a unistenje uzrocnika greške u
beskonacnoj ljubavi je nemoguce. Neophodno je bilo rešenje koje su
svemoguci (bozanstva) pronasli u pojavi milosti... Odabran je jedan od
Suncanih sistema,i jedna od nenaseljenih Planeta kakvih ima na milijarde,
stvorena mogucnost za zivot i nastanjena živim Bicima,slicnim vanzemaljskim;
Bica sa svescu i realnom inteligenciom,ali sa slobodnom voljom odlucivanja
uciniti ili ne uciniti grešku.Dat im je Zakon (zapovesti) kao pravilo zivota, i
upozorenje da krsenje tog Zakona prouzrokuje unistenje. Na toj Planeti
nazvanoj Zemlja,gde se planiralo nastanjanje pomenutih živih Bica (nas ljudi)
oteran je ucinioc greške iz vladavine Svemogucega.Beskonacna ljubav je
ovim stvorila mogucnost nekada visokom funkcioneru nebeske vladavine
da iskoristi milost... Umesto da iskoristi milost, on je produzio ciniti greške
prevarivsi novostvorena zemaljska Bica da ne postuju Bozje Zakone,
cime je Bozji gnev proširen i na zemaljske stanovnike.Odbijanjem ponudjene
milosti,i proširenjem cinjenja greške i na ona Bica koja nisu kriva za uzrok
greške,opravdava se unistenje uzrocnika nepravde u skladu sa beskonacnom
ljubavi Svemogucega.Nad covekom koji nije bio nikad uzrocnik greške,vec
samo prevaren,ostala je aktuelna (u funkciji) Bozja milost.Ali Bozji gnev još
uvek postoji jer nije unisten uzrocnik greške...Doslo je do odlaganja ispunjenja
Bozjeg gneva. Odredeno je jedno vreme „trpljenja”cinjenja greške,da bi Bozja
milost ostvarila svoj cilj - izbavljenje ljudi koji su prevareni od strane uzrocnika
greške,cime se ostvaruje APSOLUTNA PRAVDA I BESKONACNA LJUBAV...
Na osnovu ovoga,ucinjena greška je greška (jer covek nije morao nego je hteo
da poslusa varalicu ), i onaj koji gresi je odgovoran iako nije uzrocnik greške.
S tim u vezi,stvoren je plan spasavanja od unistenja u slucaju pojave greške i
gresnika. Trebalo je neko koji nikad nije ucunio grešku da prihvati da bude
„odgovoran” u slucaju da covek bude prevaren... Tu „odgovornost” niko drugi
nije prihvatio (niti je mogao da prihvati) do sam Bozji sin -Isus Hristos.---
Obzirom da je uzrocnik greške zbacen na planetu Zemlju,i da se na njoj stvorila
mogucnost za zivot,i kreirala ziva Bica,-Bozji sin je po planu trebalo da se kroz
neke ljude i u neko vreme pojavi na Zemlji kao covek bez greške, i snosi
„odgovornost”za coveka sa greškom. Da bi se Bozji Sin pojavio kao covek,
morao je da se rodi,- što se kroz neke ljude i u neko vreme i dogodilo.Zato se
mi ljudi rado secamo Hristovog rodenja,koje nam je poznato kao BOZIC.---
Ispunjenje ovog plana spasenja kroz Hristovo rodenje,ostvarilo je pojavu
HRISCANSTVA. Ali samo radovanje i proslavljanje Hristovog rodenja Bozica,
bez prihvatanje Hrista kao „odgovornog” za covekove greške, ne otklanja
Bozji gnev, i cini nemogucim delovanje Bozje milosti. - Istina za ovo vreme je
ucvrscivanje Hrišcanstva i prihvatanje Hrista kao „odgovornog” za covekovo
cinjenje pogreski... Zato je potrebno secati se Hristovog rodenja - Božica ,
i otkrivati Istinu datu za ovo vreme kroz ispravno prihvatanje Hrišcanstva.

Nadam se da nisam promenio tvojih 99% sigurnosti ; Pozdrav tebi prijatelju ,

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 13 Jul, 2009 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..sad ja kužim zašto moj muž neće jesti jabuku kad ju ja kupim..jel jabuka i dalje zabranjeno voće ili je Bog rekao da ju smijemo jesti sad..i da li žene smiju davati jabuku svojim muževima bez bojazni od protjeravanja iz ovog zemaljskog raja..ili se to danas odnosi na sex bez namjere za reprodukcijom..umjesto jabuke.. Shocked
( 5.element )
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Jul, 2009 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jabuka se ne spominje kao zabranjeno voće u Bibliji. Jabuka je postalo zabranjeno voće tek u tradiciji koja se naslanja na Stari zavet. Jabuka u grčkim mitovima ima značenje razdora. Po hermetici, ona ima i značenje spajanja. Moguće je da su najlepše medju vilama one koje se staraju o jabuci. One vole da se druže sa jednorozima. Prelepe su i predobre i vrlo su blagonaklone prema nekim ljudima. Moguće ih je videti u lucidnim momentima.
Boolet
Na duhovnom putu

Pridružio: 09 Feb 2008

Poruka Poslao: 26 Jul, 2009 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

WEISHAUPT ::
Znate li vi ko je pravi bog? Samo bez religiozno-političkog komesarenja, molim vas. Da vas čujem

Vidiš, ja sam dosta vremena verovao da je Lucifer arhitekta univerzuma (ili ako vam više odgovara Bog) ali kako više istražujem, čitam i učim sve što znam mi ima sve manje i manje smisla. Tako da sada ne znam, ili barem više nisam siguran u ono što znam.

Po mom sadašnjem mišljenju Bog ne postoji, postoje samo Bogovi ili Bogovi koji će postati a to je svako od nas. Uh kako umem sa rečima, prosto da se čovek ukaki. xD
 Nazad na vrh »
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 08:10 am    Naslov: beznaslova
Odgovoriti sa citatom

Jel to neko bio spomenuo Ljubav i Pravda??? Shocked
POzz Weishaupt, znam te sa Krstarice još, a ja sam sa Forum.hr

Nadam se da si dobio pozive od strane mojih suradnika...?
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poslao: 05 Jul, 2009 09:59 am Naslov: Ko je pravi Bog?
...
Molim sve učesnike koji bi ovde rekli da je pravi bog ovaj ili onaj – da to ne čine.

I na kraju moja završna reč.

Ne razumem zašto ne razmišljate svojom glavom već glavama ljudi kojih nema nekoliko hiljada godina. Zašto prihvatate zablude ljudi koji nisu znali za Ameriku, Australiju i Antarktik i za koje su ceo svemir bili Mesec i Sunce, te koji su svom bogu na oltaru prinosili volove, ovnove i golubove, i za koje je bog bio on – odnosno muškarac. Ne znam zašto bi bilo ko u XXI veku verovao da je bog muškarac. Kao prvo, ne postoji bog u onom obliku u kome ga propovedaju hrišćani: kao Otac, Sin i Sveti duh. Bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode?
...

ovo je citat iz naslovnog teksta...

tema i jeste, meni, privlacna, ali, izvinjavam se, ne mogu da se otmem utisku da se TRAZI, od drugih...nesto...t.j. da se ne pominje KO JE PRAVI BOG...a to stoji kao UPITNIK...ovog foruma...i UJEDNO...kao odgovor...se nudi SVOJ STAV, MISLJENJE...o tome...mozda ne KO je pravi bog...ali...STA JE...PRAVI BOG...kao i razmisljanje SVOJOM GLAVOM...dakle NACIN...ili PUT... KOJI TREBA DA PRIHVATIMO...kao BOGA...
sto me malo navodi na razmisljanje po sistemu kako je COVEK STVORIO BOGA...svojim razmisljanjem...
iz ovog razloga, mislim, da nije bas dato puno mogucnosti, ljudima, da diskutuju...iznesu svoja misljenja, stavove...a sto ne i CITATE...iz svetih spisa...kao nesto sto su PRIHVATILI RAZMISLJAJUCI SVOJIM GLAVAMA...
dozvolicu, sebi, odgovor, sa nadom da bi ovaj forum mogao...i trebalo...da se prosiri...i sa misljenjima koja su POTPUNO SUPROTNA...

dakle, pitanje je bilo: KO JE PRAVI BOG?

prvo sto mi pada na pamet je - A, KOGA...TO...INTERESUJE???
drugo pitanje je - ZASTO JE TO BITNO??? TOJ OSOBI...
ovde, na ovom sajtu, postoji slican forum, sa pitanjem: KAKO JA ZAMISLJAM BOGA...koji daje mnogo vecu slobodu izrazavanja, ali, hajde da se vratim na temu...
mnogi TRAGAJU ZA BOGOM...na svoj nacin...sa svojim egom...svojim iskustvima...svojim predubedjenjima...svojom karmom...itd...i, za svakoga je NJEGOV BOG - ONAJ PRAVI...najverovatnije zbog EGA...koji ima potrebu da je ISPRAVAN...U PRAVU...jer...pa, tako se oseca ZASTICENIM...KAKAV GOD DA JE TAJ NJEGOV BOG...LICAN, BEZLICAN...svetlo...vazduh...voda...um...razmisljanje svojom glavom...konzerva spanaca...caj pod lipama...praznina...nistavilo...SVEJEDNO...glavno je ono osecanje ZASTITE...t.j.
MENE NEKO VOLI I STITI...zato sto je moj Bog ovo ili ono...
da li su to tata i mama...drustvo...zemljaci...prijatelji...neprijatelji...svejedno...
cak i kad Bog, za mene...ne postoji...opet me NEKO VOLI...PODRZAVA...STITI...
naravno...kad sretnemo druge ljude...suocavamo se sa nerazumevanjem...nismo svi isti...i imamo razlicite VERE u ZASTITU...pa tako i u Boga...
i, da ne tupim vise...izneo sam svoje misljenje o Bogu u navedenom forumu - Kako ja zamisljam boga, pa ako se niko, MNOGO NE LJUTI....izneo bih, ukratko...svoje vidjenje i Boga...sa tvrdnjom...da ima PUNO PRAVIH BOGOVA...koji su, svi...DELOVI...POTPUNE CELINE...JEDNOG JEDINOG BOGA...
i - NISMO NA TAKMICENJU...i nema potrebe niko nikoga da POBEDI...prevede u svoju veru...jednostavno...svako ima MOGUCNOST odredjene VERE...u skladu sa SVOJIM MESTOM I OKOLNOSTIMA...
i - SVE VERE TREBA POSTOVATI...kao i SVAKOG OD BOGOVA...pojedinih vera...
e, sad, za kraj...samo deo iz Bhagavad Gite...gde Krishna opisuje Ardjuni PODELU VERA...koju je on napravio, iz navedenog razloga, KAKO BI SVAKO IMAO MOGUCNOST DA DODJE DO ISTINE...na svoj nacin, u skladu, dakle, sa vezujucim silama prirode...i odredjenim polozajem...
i, posebno, u ovom dobu, Kali - yuge
nekome ce se svideti ovaj Bog, drugome onaj...itd...
i...SVE JE OK...!!!
SVI IMAJU MOGUCNOSTI ZA DUHOVNU SLUZBU, NAPREDAK...u znanju...
CAK I ONI KOJI SU...PROTIV...
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30321 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90611 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34288 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25665 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)