Spojiti duhovno i materijalno
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, i drugi put.

Pa osobno, zaista nisam doživjela ovaj Drexlerov post kao "prozivanje i analiziranje" mene, pa dakle to nisam mogla niti implicirati u svom postu, kao što i nisam.

Čak štoviše, čini mi se da je Derexlerov post napisan i s pristojnom dozom humora.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Olena
Napredni tragalac

Pridružio: 21 Jun 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zabuna,
nisam mislila da tebe proziva,
ali reči su ograničene...
Nemam ja ništa protiv ,
čak na-protiv, radujem se kreativnosti pitanja!

ali već rekoh:
danas sam glupa ali Very Happy
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 16:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olena ::
Super si ti Zvončice!
Meni ništa ne pada na pamet,
pogotovo kad te D. proziva i analizira.
Danas sam glupa ali Very Happy

Bravo! Olena,pa ti si nasla resenje a da toga nisi ni svesna Smile..dobro ti je palo na pamet..NISTA je odgovor na pitanje

Mocnije od Boga je NISTA
Bogatim ljudima je potrebno NISTA
Siromasni ljudi imaju NISTA
Kada pojedes NISTA umires

Zvoncice poklon za tacno resenje namenjeno tebi ce ipak preuzeti Olena Smile
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Može, slažem se...svakom prema zaslugama.

Znaš kako se kaže za poklone: nije kome je namijenjeno, nego kome je suđeno.
 Nazad na vrh »
Olena
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala,hvala

Desilo se čudo!
Moja glupost je danas urodila plodom.

Drexel,hvala za NIŠTA.
Ja tebi Foodsmiley
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala,hvala

Desilo se čudo!
Moja glupost je danas urodila plodom.

Drexel,hvala za NIŠTA.
Ja tebi Foodsmiley

Hvala i tebi sto si ucestvovala u kvizu i pogledaj koliko mocan poklon sam ti urucio Smile, Cmok Ziveli
 Nazad na vrh »
Olena
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E,danas sam pametna,
setila sam se sjajne stvari koja može biti inspirativna duhovnjacima.

Dr. Joshua David Stone-Psihologija duše

15 glavnih testova na duhovnom putu

1.Moć
2.NOVAC
3.Slava
4.Vezanost
5.Seksualnost
6.Želja
7.Ljutnja
8.Strah
9.Sebičnost
10.Lažni ponos
11.Pohlepa
12.Dualnost
13.Ljubomora
14.Taština
15.Egoizam

Budite iskreni prema sebi!
Srećno!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E,danas sam pametna,
setila sam se sjajne stvari koja može biti inspirativna duhovnjacima.

Dr. Joshua David Stone-Psihologija duše

15 glavnih testova na duhovnom putu

1.Moć
2.NOVAC
3.Slava
4.Vezanost
5.Seksualnost
6.Želja
7.Ljutnja
8.Strah
9.Sebičnost
10.Lažni ponos
11.Pohlepa
12.Dualnost
13.Ljubomora
14.Taština
15.Egoizam

Budite iskreni prema sebi!
Srećno!
Very Happy

Divno je što si se ovoga setila, ali poenta je U VEZANOSTI za ove nabrojane osobine, a ne u njihovom posedovanju.

Bez novca ne možemo da živimo, da se ne obmanjujemo kako je to moguće, jer to je IDEALIZAM, a tu osobinu ne vidim na pobrojanim na listi Very Happy A idealizam je najveći neprijatelj na duhovnom putu.

Ne znam da li redosled ima neke veze, ili je nabrojano tek koliko da bude na broju. Ovo pitam jer je Moć stavljena na prvo mesto, a malo je onih koji je zaista imaju, pa ne vidim kako će neko ko nema nešto to nešto prvo da prevazidje. Ako je redosled nasumičan, onda je u redu.

Dalje, neke stvari se dupliraju, slava i moć obično idu zajedno, novac i moć takodje. Taština, lažni ponos i egoizam su dve strane iste medalje. Dualnost se prevazilazi tek na vrlo visokom stanju svesti i ovo pričam teoretski. Ne poznajem još nikog ko je prevazišao dualni pogled na svet, takav mora da je na nivou sveca.

Autor je takodje vrlo problematična ličnost. Da nije objavio knjigu ne bi bio slavan. Da nije egoističan ne bi u svom potpisu stavio titulu doktora nauka... ima tu svašta izmedju redova da se pročita, ali me zanima šta si TI videla iz ovoga što si nam napisala?

Ajde ti nama malko bolje pojasni svoj prethodni post, a mi ćemo otvoreno i javno biti iskreni prema sebi. Barem ja ću to sigurno biti, a verujem da će se još neko javiti.
Olena
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Avg, 2009 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Exclamation

Ovako,
redosled je iz dotične knjige "PSIHOLOGIJA DUŠE"
koja se meni lično dopada jer je recimo sveobuhvatna
za nekog ko je već savladao neke nedoumice na svom putu spoznaje.
Zatim,
nemam knjigu u E formi pa ne mogu da zakačim ceo tekst koji objašnjava tih 15 zamki na putu koji se odnose na Duhovni Ego.
Ja sam,shodno temi podebljala NOVAC jer je jedna od zamki.Autor kaze kao i ti da su sve povezane i isprepletane,što je logično.
Slažem se
da u korenu svega leži VEZANOST što se baš pominje u knjizi!
Ja sam sebe testirala i rado ću to podeliti sa svima.
Moram da podvučem da je uvek pitanje Ravnoteže suština

Savladala sam uglavnom neke, osim

Moć-(misli se na duhovnu)-nedostatak(nisam ni krenula)
Novac-nedostatak(radim na tome)
Seksualnost-pogrešan stav(da ne ulazim u detalje)
Strah-imam još neke ali sam glavnu neman razotkrila
Dualnost-znam da se ponekad vežem za poraz

Sledeći put ću probati za svaku stavku da napišem ključnu rečenicu,
pa će biti mnogo jasnije.

IGRAJTE SE!

Svima želim puno ljubavi
herc herc herc
 Nazad na vrh »
nahatus
Na duhovnom putu

Pridružio: 30 Mar 2009

Poruka Poslao: 13 Avg, 2009 22:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nikada nisam imala odredjeni stav prema novcu. I kada sam ga imala i kada nisam, jednostavno nisam razmisljala o njemu. Po prirodi sam vrlo kreativna i uvek sam uspevala da sve ono sto mi u zivotu nedostaje nadomestim na razlicite nacine. Uvek sam uspevala u tome i nikada se nisam nervirala ili patila sto nesto ne mogu jer nemam para.
Medjutim, kada su moja deca porasla i kada su njihove osnovne potrebe zahtevale ono sto im ja ne mogu priustiti, onda sam pocela da razmisljam o tome kako do novca doci. Pocela sam da unovcavam svoju kreativnost i tako spojila lepo i korisno. Daleko sam od toga da imam puno para, ali sam videla da mogu i umem da ih stvorim (zaradim).
Nakon teme koju je zapocela Novasvetlost pocela sam malo drugacije da posmatram stvari, pazljivo sam odradila sve radionice koje je ona navela i videla kakav je moj pravi odnos prema novcu i koliko je on, zapravo, stav mojih roditelja koji je kroz mene nastavio da zivi.
Ne mislim da se duhovnost i novac neminovno kose. Mislim da i ovaj odnos, kao i svi odnosi koje gradimo zavise od samog coveka i od toga koliko svako od nas ume i moze da nadje meru u svemu.
 Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 20 Avg, 2009 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Oleni što me je podsetila na knjigu "Psihologija duše",došla sam do nje,u vreme kada je bilo rano,sada je pravo vreme.
Elem,isčitavala ja ovih 15 glavnih testova,i koliko mi se čini,iako su medjusobno isprepleteni,redosled koji je Olena navela,jeste taj.
U mom slučaju to znači,da sam zapela već na drugoj tački-novac. Razz
Gospodin Joshua iznosi svoje iskustvo,kao su ga prevarili za neke pare,i on se jako mučio,savetovao se sa uzašlim majstorima, ali uspeo da im oprosti i da se oslobodi vezanosti.Predao je sve u ruke Boga,te pare nije nikad dobio,ali je posle toga imao vrlo povoljnih poslova,i nadoknadio to.
Meni se desilo slično u poslu,pisala sam već o tome ,da se ne ponavljam.Oprostila sam tima što mi duguju,nisam više ljuta,ali zasad nemam načina da nadoknadim taj novac,a moji poverioci me svakodnevno cimaju,neki su potegli sudske tužbe,što je vrlo uticalo na mene jer sam zaista imala odredjeni ugled u poslovnom okruženju,a sada se osećam prilično jadno,sve u svemu Smile
Ni u ostalim aspektima života mi ne teče med i mleko,ali mi je ovo s novcem suviše.Kako da razmišljam pozitivno,kad svakodnevno moram po više puta reći nemam..
Htela sam da ,u vezi s temom,ispričam sinoćnji san:sanjam da sam na zabavi,gde su svi
iz poslovnog sveta,koje volim,i divno mi, srećna sam -uživam na zabavi Smile
Kada sam krenula kući,razmišljam,o bože ,pa kako nije bilo te koleginice,i tog kolege-pogadjate-dugujem im Smile
I onda se setim,pa da,ja sam sada na višim frekvencijama,oni su bili tamo,ali se nismo mogli videti,ni ja njih,ni oni mene(kao da smo u dva denziteta,šta li ).
Volela bih da neko pametan prokomentariše,šta mi ovaj san "poručuje"?...
Bežim li ja to u više frekvencije ,da bih zaboravila svoj neuspeh u 3.denziteru?...
Pozdrav svima! herc
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 20 Avg, 2009 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ni u ostalim aspektima života mi ne teče med i mleko,ali mi je ovo s novcem suviše.Kako da razmišljam pozitivno,kad svakodnevno moram po više puta reći nemam..

Draga Solare, potpuno te razumem, jer godinama sam bila u istom sosu u kome si ti sada, a takodje mi je i tužba poznata. Tužio me je Jugopetrol, u čijim prostorijama sam bila pod zakupom, za dug od 7.000 dinara! Komarac ujeo slona, ali morala sam na sud. No, to nije bitno. Bilo pa prošlo. Jedno iskustvo više.

Poenta jeste u verovanju da IMAŠ, u vizualizaciji i kreiranju osećaja zadovoljstva i obilja. Neka ti to bude večernja meditacija, zamisli sebe kako uživaš u materijalnim blagodetima, uz OSEĆAJ da si toliko puna para da ne možeš da ih potrošiš. Bitno je da se uživiš u to.

A svojim poveriocima moraš da govoriš kako nemaš, to je neminovno. I svakako se osećaš loše dok to govoriš, jer to je činjenično stanje. No, ne moraš neprekidno da budeš u tom stanju svesti. Kad završiš razgovor u kome si sasvim iskreno rekla poveriocu da ne možeš da platiš dok se finansijska situacija ne poboljša, vrati se u svoju meditaciju IMAM i tako izvrši poravnanje negativnog i pozitivnog. Barem napravi mrtvu tačku Very Happy

Trenutno si u grču (čuj, trenutno Very Happy ) i taj grč privlači situacije koje odgovaraju stanju svesti u kome si. Seti se, Univerzum odgovara sa: Tvoja želja je za mene zapovest. Zato je jako važno da za početak napraviš suprotne osećaje, koji će "izravnati" pozitivne i negativne osećaje, i tako ćeš barem malo da se opustiš. Ovo je proces koji će potrajati barem par nedelja, a kad postaneš opuštena i donekle ravnodušna, tada možeš da počneš da privlačiš svojim osećajima rešenja materijalnih problema u kojima si.

Možda je san upravo to hteo da ti kaže - opusti se.

Nisam nameravala da tumačim tvoj san, ali jednostavno mi se nametnula ova asocijacija.

herc
Solare
Tragalac

Poruka Poslao: 20 Avg, 2009 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ,draga,tvoj komentar mi je osvestio još neke stvari Smile
Sve ja to gledam još uvek sa dozom humora.Tog sna se jutros setim(a ne znam kad sam se poslednji put setila nekog ),i mislim se,vidi mene,pa kako oni ne odoše u više frekvencije,nego baš ja!
Jako su me poštovali saradnici pre,nisam to nikad zloupotrebljavala,ali vidim sad-bilo je dosta ega u tome.Toga se setim,kada osetim nečiju empatiju(da ne kažem sažaljenje).
I to pokazuju ljudi od kojih to nisam nipošto očekivala. Smile Neki koje nisam ničim zadužila.
Jedna me stvar još muči,kada krenem da "manifestujem obilje" nikako ne mogu da se odlepim od slike izvoda (pošto imam e-banking). Smile
Onda,kad sam na temi Plavogzraka o tome pisala,puno vas je pokušavalo da pomogne na razne načine,i tih dana sam imala ekstremno veliki priliv Smile
To sam tumačila kao vaše iskrene želje da se situacija popravi,odnosno sve energije su se "udružile"
E,da,pokušavala sam još jednu stvar-sa jednim od dužnika sam danima energetski "lečila"naš karmički odnos,i nakon nedelju dana,uplatio mi je deseti deo duga,posle 7 meseci Smile
E sad,da li sam stvarno nešto "izlečila" ili je razlog bio što čovek ide na letovanje,a ja bih za ostatak duga mogla povesti 10 ljudi na letovanje,pa ga je malo bilo stid,ne znam
ali eto,neki rezultat se pojavio Smile
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Avg, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Idea

Citat:
Jedna me stvar još muči,kada krenem da "manifestujem obilje" nikako ne mogu da se odlepim od slike izvoda (pošto imam e-banking).

Što ne prekopiraš neki izvod u recimo Paint i jednostavno ga ne prepraviš na iznos koji ti odgovara? Pa pogledaj u tu sliku i oseti se dobro Very Happy

Ja sam imala neku transakciju oko nove godine i zamolila ljude da mi taj novac prenoći na računu i udjem u narednu godinu sa visokim saldom na računu, što su i učinili jer iznos od sto i nešto hiljada za njih nije značajna suma, za moj račun jeste Laughing I taj izvod sam sačuvala u PDF formatu, nek se nadje, valjaće Razz
Solare
Tragalac

Poruka Poslao: 21 Avg, 2009 14:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na ideji,nisam mnogo vešta s komom,ja nešto rukom pisala-brisala.
A onaj naš gorepomenuti Joshua je kada mu se to s novcem desilo imao pomoć uzašlih majstora,a ja eto,od majstora sa Objava. Smile
Vidim sebe kako vam uskoro pišem o čudu koje mi se desilo...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 206179 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 93573 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 152623 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1750182 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 100625 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1459828 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1684098 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)