RAZGOVOR S BOGOM, 1. DEO - NIL DONALD WOLS
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:45 am    Naslov: RAZGOVOR S BOGOM, 1. DEO - NIL DONALD WOLS
Odgovoriti sa citatom

NEKOLIKO CITATA IZ KNJIGE: RAZGOVOR S BOGOM, 1. DEO – NILA DONALDA WOLSA:

1. Vaš zadatak na Zemlji, dakle, nije da naučite (jer već znate) već da se podsetite Ko Ste. I da se pod-setite ko su svi drugi. Zato je veliki deo vašeg delovanja u tome da podsetite druge da bi se i oni mogli setiti.

2.
Kao što sam već objasnio, znati nešto i iskustveno ga doživeti su dve različite stvari.

3. jer postoji samo jedan način da sebe spoznate kao Mene, a to je da prvo spoznate sebe kao nešto što Ja nisam.

4. , u odsustvu nečeg drugog, Sve Što jeste, nije.

5. Vi ste naučeni da živite u strahu. Govorili su vam o opstanku najspremnijih, pobedi najjačih i uspehu najpametnijih

6. Sva velika otkrića su zasnovana na spremnosti da se ne bude u pravu.

7. Ne mogu vam reći Moju Istinu dok mi ne prestanete govoriti vašu

8. Vrhunska ironija je u tome da ste vi pridali tako veliki značaj Božjoj reči, a tako malo iskustvu. U stvari vi pridajete tako mali značaj iskustvu da, čim se ono što osetite o Bogu razlikuje od onoga što ste čuli o Bogu, vi automatski odbacujete isustvo i prihvate reci.
mada bi trebalo bude upravo obrnuto.

9. Reči vam mogu pomoći da nešto razumete. Iskustvo vam dopušta
da spoznate.

10. Zaboravili ste šta znači biti bezuslovno voljen. Ne sećate se iskustva Božje ljubavi. I
zato pokušavate zamisliti kakva bi Božja ljubav mogla biti na osnovu ljubavi kakvu vidite u
svetu. Pripisali ste Bogu ulogu \\\"roditelja\\\" i tako izmislili Boga koji sudi i nagranuje ili
kažnjava u zavisnosti od toga kako On procenjuje vaše namere. Ali to je pojednostavljeno
vinenje Boga zasnovano na vašoj mitologiji. To nema nikakve veze sa onim Ko Sam Ja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

11. Pošto ste stvorili celokupni misaoni sistem o Bogu zasnovan na ljudskom iskustvu umesto na duhovnim istinama, stvorili ste i celokupnu stvarnost oko ljubavi. To je stvarnost zasnovana na strahu, ukorenjena u ideji o strahovitom, osvetoljubivom Bogu. Takva Izvorna Misao je pogrešna, ali opovrgnuti je, značilo bi srušiti celu vašu teologiju. . I mada bi nova teologija koja bi je zamenila, bila zaista vaše spasenje, ne možete je prihvatiti jer se ideja o Bogu koga se ne treba plašiti, Koji neće suditi i Koji nema potrebu da kažnjava,
suviše veličanstvena da bi bila prihvaćena, čak i u okviru vašeg najuzvišenijeg poimanja
Ko i Šta je Bog.

12. Život nije škola?
Ne.
Nismo ovde da naučimo lekcije?
Ne.
Zašto smo onda ovde?
Da se setite i re-kreirate Ko Ste.

13. U redu, ne mogu te pratiti. Vratimo se na deo o školi. Čuo sam učitelja za učiteljem kako
nam govore da je život škola. Iskreno sam zapanjen tvojom negacijom.
Škola je mesto na koje idete ako želite da naučite nešto što ne znate. To nije mesto
na koje idete ukoliko nešto već znate i jednostavno želite iskusiti svoje znanje.
Život (kako ga nazivate) je prilika da spoznate iskustveno ono što već znate

14. Zato ne treba ništa da naučite. Samo treba da se setite onog što već znate i da
tako postupate.

15. Oni koji veruju da je
Bog Sve Što Jeste i Sve Što Nije su oni čije je razumevanje pravilno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

16. U apsolutnom, iskustvo ne postoji, samo znanje. Znjanje je božansko stanje, ali
najveća radost je u postojanju. Postojanje se dostiže samo iskustvom. Razvoj je ovakav:
znanje, iskustvo, postojanje.

17. To je Sveto Trojstvo - trojedinstvo koje je Bog. Bog Otac je
znanje - roditelj svog razumevanja, proizvoditelj svog iskustva, jer ne možete iskusiti ono
što ne znate.
Bog Sin je iskustvo - otelotvorenje, ispoljavanje svega što Otac zna o Sebi, jer ne
možete biti ono što niste iskusili.
Bog Sveti Duh je postojanje - oslobananje od tela svega što je Sin iskusio o Sebi;
jednostavno, odabrano bitisanje moguće samo putem sećanja na znanje i iskustvo. To
jednostavno bitisanje je blaženstvo. To je Božje stanje, posle spoznaje i doživljaja Sebe.

18. Ja ovde koristim
slikovit govor vaših najskorijih svetih zapisa. Mnogo raniji sveti zapisi postavili su ovu
metaforu u majka-ćerka kontekst.

19. Vaš um može najbolje shvatiti odnos:
roditelj-potomstvo, ili: ono što prouzrokuje i ono što je prouzrokovano.
Dodavanje trećeg dela Trojstva dovodi do ovog odnosa:
Ono što prouzrokuje / Ono što je prouzrokovano / Ono što jeste.

20. Kada razgovarate
o vremenu, vi govorite samo o tri vremena: prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.

21. U okviru jednostavnih odnosa ništa pojmljivo ne može postojati bez njegove
suprotnosti. Većina vašeg svakodnevnog iskustva je zasnovana na ovoj stvarnosti.
U okviru oblasti uzvišenih odnosa ništa što postoji nema suprotnost. Sve je Jedno i
sve napreduje od jednog ka drugom u beskrajnom krugu.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

22. Vreme je takva uzvišena oblast u kome ono što vi nazivate prošlost, sadašnjost i
budućnost postoje u menu-odnosu. To jest, one nisu suprotnost, već delovi iste celine,
razvoj iste ideje, ciklusi iste energije, vidovi iste nepromenljive istine. Ako iz ovog zaključite
da prošlost, sadašnjost i budućnost postoje jedinstveno i u isto \"vreme\", onda ste u pravu.

23. Svet je ovakav kakav jeste, jer ne bi mogao biti drugačiji i još uvek postojati u gruboj
oblasti fizičkog. Zemljotresi i uragani, poplave i tornada i doganaji koje nazivate prirodnim
katastrofama, nisu ništa drugo do kretanja elemenata od jedne polarnosti do druge. Ceo
ciklus ronenja-smrti je deo ovog kretanja. To su ritmovi života i sve u toj stvarnosti je njima podreneno, jer je i sam život ritam

24. Bolesti i nemoć su suprotnosti zdravlju i isceljenju, i pojavljuju se u vašoj stvarnosti
po vašem nalogu. Ne možete biti bolesni, a da niste na nekom nivou prouzrokovali svoju
bolest, i možete ponovo biti zdravi u trenutku samo ako to odlučite

25. svaka stvara situaciju i okolnosti za svoju najuzvišeniju svrhu i za svoje najbrže sećanje - u
svakom trenutku zvanom sada.
Ne sudite stoga karmičku stazu kojom hodaju drugi. Ne zavidite uspehu i ne
sažaljevajte neuspeh, jer vi ne znate šta je uspeh ili neuspeh u proceni duše.
Ne nazivajte nešto nesrećom ili radosnim doganajem dok ne odlučite ili ne vidite
kako je isti upotrebljen. Jer, da li je smrt nesreća, ako spasi hiljade života? I da li je život
radostan doganaj ako prouzrokuje samo tugu?

26. To znači izbegavati
etiketiranje i prosunivanje onoga što radite. Jer, svaka okolnost je dar i u svakom iskustvu
je skriveno bogatstvo.
Postojala je jednom jedna duša koja je znala sebe kao svetlost. Bila je to nova duša
i stoga željna iskustva. \"Ja sam svetlost\", govorila je. \"Ja sam svetlost\". Ali sve znanje o
tome i sve kazivanje nije moglo da zameni iskustvo. A u carstvu iz koga se ova duša
pojavila nije bilo ničeg sem svetlosti. Svaka duša je bila velika, svaka duša je bila
veličanstvena, svaka duša je sijala svojim sjajem Moje čudesne svetlosti. I tako je
pomenuta duša bila kao svetiljka u suncu. U središtu najvećeg svetla - čiji je deo bila - nije
mogla sebe videti, niti iskusiti sebe kao ono Ko i Što Zapravo Jeste.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

27. \"Znaš li, Malena, šta moraš učiniti da bi zadovoljila tu tvoju žudnju?\"
\"Šta, Bože? Šta? Učiniću sve!\" Mala duša je rekla.
\"Moraš se odvojiti od nas ostalih\", odgovorio sam, \"i onda moraš pozvati tamu na
sebe\".
\"Šta je tama, o Sveti?\" upitala me je mala duša.
\"Ono što ti nisi\", odgovorio sam, i duša je razumela.
I tako je duša učinila, odvajajući se od Svega, odlazeći u drugu oblast. I u toj oblasti
duša je imala moć da dozove u svoje iskustvo sve vrste tame. I to je učinila. Ali, usred sve
te tame uzviknula je: \"Oče, Oče, zašto si me zaboravio?\" Kao što i vi činite u vašim
najcrnjim vremenima. Ali Ja vas nisam nikada zaboravio, već uvek stojim uz vas spreman
da vas podsetim Ko Ste Vi Zapravo; spreman, uvek spreman da vas pozovem kući.
Zato, budite svetlost u tami i ne proklinjite je.

28. vi ćete dejstvovati i stvoriti sebe na-novo kroz svoje iskustvo. Na taj način vi opravdavate
svoj život i dajete mu svrhu. Na taj način mu vraćate svetost.

29. - vi ste velika stvaralačka mašina i vi stvarate nove pojave, doslovno, brzinom svojih
misli.

30/ . Vi ih ne birate ništa više od Mene. Kao i Ja vi ih posmatrate, i odlučujete
Ko Ste
u odnosu na njih.

31. U svetu ne postoje žrtve i zlikovci. Niti ste vi žrtva tunih izbora. Na neki način vi ste
svi stvorili to što kažete da prezirete - i pošto ste to stvorili, to ste i izabrali.
To je napredan način mišljenja i njega svi Učitelji dostignu pre ili kasnije. Jer, tek
kada prihvate odgovornost za sve, oni mogu postići moć da promene deo toga.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 01:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

32. Prirodne nepogode i katastrofe u svetu - tornada i uragani, vulkani i poplave -
njegova fizička previranja - niste stvorili vi posebno. Ono što ste vi stvorili je stepen do
koga ovi doganaji utiču na vaš život.

33. . Svako od vas se kreće kroz njih pojedinačno,
odlučujući šta oni vama znače, ukoliko vam uopšte znače, i Ko i Šta Ste Vi u odnosu na
njih.
Na taj način vi zajednički i pojedinačno stvarate život i vremena koja doživljavate, u
cilju razvoja duše.

34. Bol je rezultat suda koji imamo o jednoj stvari. Otkloniti prosunivanje i bol nestaje.

35. U Božjem svetu ne postoji \"treba\" i \"ne treba\".

36. Ali
nemojte osunivati niti okrivljavati, jer ne znate zašto se nešto dogana, niti sa kojim ciljem.
I upamtite sledeće: to što okrivljavate će okriviti vas, i to što osunujete ćete postati.

37. Postoje oni koji kažu da sam vam dao slobodnu volju, ali ti isti ljudi tvrde da ću vas,
ukoliko me ne poslušate, poslati u pakao. Kakva je to slobodna volja? Zar to nije
podsmevanje Bogu - da i ne govorimo o bilo kakvoj vrsti pravog odnosa izmenu nas?

38. , jer zašto i kako bi Bog mogao suditi svojoj sopstvenoj tvorevini i nazvati je
lošom?

39. Treba li stoga da vas kaznim zbog izbora koji sam vam Ja ponudio? Da nisam
želeo da napravite drugi izbor, zašto bih ga stvorio?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2010 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

40/ Ako ja ne udjem u svoju suštinu ja ostajem van nje.

41. Ne postoji ništa što ne možeš biti, ne postoji ništa što ne možeš uraditi. Ne postoji
ništa što ne možeš imati.

42. vera u Boga stvara veru u Božji najveći dar - bezuslovnu ljubav - i Božje najveće
obećanje - neograničeni potencijal.

43. Isus nije lečio one koje je lečio zato što je njihovo stanje smatrao nesavršenim. On
je lečio one koje je lečio, jer je video molbu tih duša za izlečenjem kao deo njihovog
procesa. On je sagledao savršenost procesa. On je prepoznao i razumeo nameru duše.

44. U stvari, zašto Bog dozvoljava bilo koju patnju bilo kada?
To pitanje je postavljano ranije, i odgovor ostaje isti. Postoji savršenstvo u procesu - i sav
život proizilazi iz izbora. Nije prikladno ometati izbor, niti ga dovoditi u pitanje. Posebno je
neprikladno osunivati ga.

45. Možete čak iverovati u borbu dovoljno dugo da stvorite celu religiju oko nje. Ta religija će podučavati da
je borba smisao svega. To je pogrešno učenje. Napredak u procesu se ne postiže borbom.
U predaji je pobeda.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

46. . Svaki dogadjaj i pustolovinu je vaše Ja dozvalo Sebi da bi
moglo stvoriti i iskusiti Ko Ste Vi Zapravo. Svi pravi Učitelji to znaju. Zato mistični Učitelji
ostaju ravnodušni i pred najgorim iskustvima u životu.

47. Najveće Hristovo učenje nije bilo da ćete vi imati večni život - već da ga imate; ne
da ćete imati bratstvo u Bogu, već da ga imate; ne da ćete imati sve što tražite, već da
imate.

48. . Bog Otac je misao. Vaša misao je roditelj koji rana sve stvari.

49. Prvi Zakon je da možeš biti, raditi i imati sve što možeš zamisliti. Drugi Zakon je da
privlačiš ono čega se plašiš.

50. Emocija je energija u pokretu. Kada pokrećete energiju, vi stvarate posledicu. Ako
pokrenete dovoljno energije, stvarate materiju. Materija je skupljena energija. Pokrenuta.
Zbijena. Ako upravljate energijom dovoljno dugo na izvestan način, dobijate materiju.
Svaki Učitelj to razume. To je alhemija svemira. To je tajna celokupnog života.
Misao je čista energija. Svaka misao koju imate, koju ste imali i koju ćete ikada
imati je kreativna. Energija vaše misli nikada ne nestaje. Nikad. Ona napušta vaše biće i
odlazi u svemir, produžavajući se zauvek. Misao je večna.

51. Čin Adam i Eve nije bio prvobitni greh, već zapravo prvi blagoslov.
Trebalo bi da im zahvalite iz sveg srca, jer su time što su prvi koji su napravili
\"pogrešan\" izbor, stvorili mogućnosti za bilo kakav izbor.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

52. Vi ste u svojoj mitologiji Evu prikazali \"lošom\" - zavodnicom koja je zagrizla voće
znanja dobra i zla - i koja je smerno pozvala Adama da joj se pridruži. Ta mitološka
postavka je omogućila da od tada posmatrate ženu kao \"propast\" muškarca, što je dovelo
do raznih vidova izvitoperenosti stvarnosti - da ne pominjemo izopačena seksualna
gledišta i zbrku. (Kako nešto toliko loše može biti tako dobro?)
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

63. Zakoni su veoma
jednostavni.
1. Misao je kreativna.
2. Strah privlači sličnu energiju.
3. Ljubav je sve što postoji.

64/ Idite, sada dalje. Pitajte me bilo šta. Bilo šta. Ja ću smisliti način da vam odgovorim.
Ceo univerzum ću koristiti da to učinim. Zato budite pažljivi. Ova knjiga nije Moje jedino
sredstvo. Možete postaviti pitanje i odložiti knjigu. Ali, gledajte. Slušajte. Reči sledeće
pesme koju čujete. Informacije iz sledećeg članka koji pročitate. Priču sledećeg filma koji
gledate. Slučajni govor sledeće osobe koju sretnete. Ili šapat sledeće reke, sledećeg
okeana, sledećeg vetrića koji vam miluje uvo - sva ta sredstva su Moja; svi su ti putevi
Meni otvoreni. Govoriću vam ako slušate
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

65. Ti znaš, zar ne, da ima onih koji će celu ovu knjigu nazvati bogohuljenjem. Naročito, ako
nastaviš da se prikazuješ tako mudrim.

66. Ti misliš da se Bog pojavljuje u životu samo na
jedan način. To je veoma opasna ideja.
Ona te onemogućuje da vidiš Boga svuda. Ako misliš da Bog izgleda samo na
jedan način, ili zvuči samo na jedan način, ili postoji samo na jedan način, gledaćeš mimo
Mene noć i dan. Provešćeš ceo svoj život tražeći Boga, ne nalazeći nju. Zato što tražiš
Njega. To je jedan primer.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

67. Jednom sam počeo da pišem knjigu Bog je sendvič sa salamom.
To bi bila vrlo dobra knjiga. Ja sam ti dao inspiraciju. Zašto je nisi napisao?
Činila mi se kao bogohuljenje. Ili, najmanju ruku užasno nepoštovanje.
Misliš divno nepoštovanje! Šta te je navelo da misliš da je Bog samo \"poštovanje\"?

68. Sve je je \"prihvatljivo\" u Božjim očima, jer kako Bog može da ne prihvati ono što
postoji? Odbaciti neku stvar znači negirati njeno postojanje. Reći da ona nije u redu, znači
reći da ona nije deo Mene - a to je nemoguće.

69.
Vaše ideje o dobrom i lošem su upravo to - ideje. To su misli koje oblikuju i stvaraju
suštinu onoga Ko Ste Vi. Postoji samo jedan razlog da promenite bilo koju od njih: ako
niste zadovoljni time Ko Ste Vi.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

71. U trenutku vaše potpune spoznaje (koja se može desiti bilo kada), vi ćete osećati
isto što i Ja: potpunu radost, ljubav, prihvatanje, blaženstvo i zahvalnost.

73. Drago mi je da si došao. Ja sam oduvek bio tu da ti pomognem. I sad sam ovde. Ne
moraš sam naći odgovore. Nikada nisi ni morao.

74. Dakle, taj Bog u koga ti veruješ - taj Bog može učiniti sve - samo ne
može govoriti.

75. Naravno da Bog može govoriti, ako to želi. Ali izgleda neverovatno da bi Bog želeo
razgovarati sa mnom.
To je osnova svakog problema na koji nailazite u životu - što ne smatrate sebe
dovoljno vrednim da vam se Bog obrati.
Zaboga, kako ikada možete očekivati da čujete Moj glas, ako sebe ne smatrate
dovoljno zaslužnim da vam se obratim?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kažem vam: Ja upravo sada činim čudo. Jer, ne govorim samo tebi, već svakoj
osobi koja je izabrala ovu knjigu i čita ove reči.
Svakom od njih Ja sada govorim. Znam ko je svako od njih. Znam ko će naći svoj
put do ovih reči - i znam da će (kao i u svim Mojim drugim komunikacijama) neki moći da
čuju - a neki će moći samo da slušaju, ali neće čuti ništa.

76. Ideja da od toga napravim knjigu je došla kasnije.
Od Mene.
Od Tebe?
Da. Ne misliš valjda da bih ti dopustio da protraćiš sva ova izvanredna pitanja i
odgovore?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 00:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

70.
Božanstvo nema prohteva. Sve Što Jeste je upravo to: sve što jeste. Stoga ono
ništa ne želi, i ne treba mu ništa - po definiciji.

77.
Samo nabroj pitanja. Samo počni odnegde. Kreni. Napravi listu pitanja koja ti
nailaze.
U redu. Neka od njih će izgledati veoma jednostavna, veoma narodska.

- Prestani da donosiš sudove o sebi. Samo ih nabroj.

Dobro. Dakle, ovo su pitanja koja mi se sada javljaju.

1. Kada će konačno moj život početi da ide nabolje? Šta je potrebno da se \"priberem\" i
postignem makar malo uspeha? Može li se borba ikada završiti?
2. Kada ću naučiti dovoljno o vezama i postići da one glatko teku? Postoji li način da se
bude srećan u vezama? Moraju li one stalno biti izazov?
3. Zašto ja nikada u životu ne mogu privući dovoljno novca? Da li sam osunen da živim u
oskudici i sastavljam kraj s krajem celog života? Šta me sprečava da ostvarim sve svoje mogućnosti
na tom planu?
4. Zašto ne mogu raditi ono što stvarno želim u životu i zaraditi dovoljno?
5. Kako mogu rešiti neke od zdravstvenih problema sa kojima se suočavam? Dovoljno mi je
mojih hroničnih problema za ceo život. Zašto ih sve sada imam?
6. Koju karmičku lekciju treba da naučim ovde? Šta pokušavam da savladam?
7. Postoji li reinkarnacija? Koliko prošlih života sam imao? Šta sam bio u njima? Da li je
\"karmički dug\" realnost?
8. Ponekad se osećam veoma parapsihološki obdareno. Postoji li tako nešto? Da li sam ja
takav? Da li ljudi koji tvrde da su parapsihološki obdareni \"opšte sa navolom\"?
9. Da li je u redu uzeti novac za dobra dela? Ako ja izaberem da se bavim isceliteljskim
radom po svetu - Božjim radom - mogu li to raditi i postići finansijski uspeh? Ili se to dvoje
menusobno isključuje?
10. Da li je seks u redu? Hajde, reci - šta se stvarno krije iza ovog ljudskog iskustva? Da li
seks služi isključivo za stvaranje potomstva, kao što neke religije kažu? Da li se istinska svetost i
prosvetljenje postiže kroz odricanje - ili sublimaciju - seksualne energije? Da li je prihvatljiv seks
bez ljubavi? Da li je samo fizički doživljaj seksa dovoljan razlog?
11. Zašto si učinio seks tako prijatnim, tako izuzetnim, tako snažnim ljudskim iskustvom,
ako svi treba da ga se klonimo što više možemo? U tom smislu, zašto su sve zabavne stvari ili
\"nemoralne ili zabranjene ili kalorične\"?
12. Postoji li život na drugim planetama? Da li su nas ta bića posetila? Da li nas sada
posmatraju? Hoćemo li za života videti dokaz - neopoziv i neosporan - vanzemaljskog života? Da li
svaki vid života ima svog sopstvenog Boga? Da li si Ti Bog svega?
13. Hoće li utopija ikada stići na planetu Zemlju? Hoće li se Bog ikada pokazati ljudima na
Zemlji kako je obećano? Postoji li nešto tako kao što je Drugi Dolazak? Hoće li ikad nastupiti Kraj
Sveta - ili apokalipsa kao što se predvina u Bibliji? Postoji li jedna prava religija? Ukoliko postoji,
koja je?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23  Sledeci
Strana 1 od 23

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 37335 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 98492 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 32754 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43908 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31690 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36997 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44166 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)