MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze…
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 19:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vijaya Hvala za ova predavanja koja stavljaš na forum. Nadam se da će i ovi tekstovi pripomoći da oni koji trebaju shvate i prihvate da svako ima isključivo svoj put i i isključivo ga sam osvaja-prolazi ili odmara na njemu.Ovo sam i sama trubila na nekoliko tema ali je uvijek opstruirano pa mi je drago da na to i drugi skreću pažnju.

Citat:
Citat :kada postignete skok do gore u momentu kada ste pred realizaciju, vratice vas nazad jer niste resili problem..(egzistencije,ovog onog…odnosno svih onih problema koje ste preskocili).
Kljucana stvar je da VI morate da resite kompletno SVE!
Covek da bi izasao iz ovog univerzuma u tehnickom inzinjerskom smislu mora da resi kompletno SVE
!

Samo nastavi i još jednom veliko Hvala za tako koncizna prenašanja predavanja Gorana K. Heartr
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Vijaya,
hvala i od mene. Thanx
Peti element,
i ja sam izgleda od onih što najbolje savladaju lekcije,kada (zbog staklenih nogu)maestralno tresnu u prašinu...
 Nazad na vrh »
Vijaya
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje:
Da li u nekom trenutku posle nekog izvesnog vremena koriscenja meditacije covek ulazi u to neko prirodno stanje kada mu meditacija vise nece biti potrebna, odnosno nece vise uopste morati da je radi?

Poznat nam je primer gde najveci kraljevski majstori obradjuju onu lopticu…do kraja zivota.
Zasto?
Zato sto se ne nalazimo u idealnim uslovima. Covek moze da postigne prosvetljenje ali on mora da ga odrzava. Mora stalno da radi na njegovom ocuvanju jer okruzenje u kojem se nalazimo NIJE prosvetljeno i ono ga nece podrzati u tom pravcu i stalno ce se truditi da ga srusi iz tog stanja.

Svako ko je postigao neko stanje…koristi tehniku i dalje. Ne zato sto je to neko rekao ili zato sto to tako treba, nego zato sto oseti potrebu da mu zaista ona pomaze i sto ona smiruje ustalasane karmicke talase koji se nalaze oko njega. Znaci u tom smislu, problem je okruzenje u kojem se nalazimo i moramo biti stalno aktivni u odnosu na okruzenje.

Postoji jedan momenat, gde se zapravo postize efekat kada same kosti pocinju da sire frekvenciju meditacije.U tom smislu to su sveci kojima prakticno konstitucija fizickog tela nosi tu energiju…odnosno zrace, pa su to relikvije koje se nose sa sobom ..( moshti svetaca)… Znaci postoji taj efekat ali cak i tada najveci sveci su imali i dalje svoje molitve za obracanje Bogu, jos uvek je postojala neka vrsta tehnike koja je odrzavala to stanje…Oni nisu morali da je rade svaki dan ne ali jednom u pet dana, deset … bilo je pozeljno…Nakon toga covek prakticno moze sam da oseti kada mu treba neka tehnika ili ne treba.
Jedna od pravoslavnih tehnika je Meditacija na sveću.
Dolazi do raznih fenomena gde treba imati prethodno zdravu psihu, dolazi do halucinacija tipa da se iza te sveće pojavi jos jedna sveća. Koja je to sveća?
To je sveća koja se vidi trećim okom.
Ta tehnika donosi da vi zapravo tim “trećim okom” vidite svet na drugačiji način…vidite svet energija, pa i svet bića koji žive tim energijama.

Imamo i jos jedan primer iz istorije i svetih spisa gde se kaze da kada bi prosvetljeni ucitelj morao da napusti manastir na neko vreme, i kada bi ucenik morao da ostane da cuva hram , ucitelj bi mu ostavljao generisanu jantru odnosno zapis koja bi imala njegovu vibraciju.Te jantre su se uglavnom radile na svili.
Svi Gurui ovoga sveta (pri tom misli se na zaista realizovane osobe) imaju jednu jedinu vibraciju, to jest vibraciju ciste meditacije i prosvetljenosti, ne postoji vise razlicitih..e sad, ono sto se desava jeste to da se ti Gurui opredeljuju za razlicitu misiju kako ce da “podizu”svest covecanstva.. Da li ce podizati veliki broj ljudi za nekoliko stepenica ili dvadeset ljudi do kraja zivota u prosvetljenje.

Pitanje:
Kakav je zadatak prosvetljenja?

Zadatak prosvetljenja znači da ste potpuno protočni, budni, i da znate zašto se tu… …
Kako to prakticno izgleda?
Prakticno izgleda da pre nego sto potpuno prodjete u to Apsolutno Prosvetljenje, morate se suociti sa Jasnim Svetlom koje predstavlja Izvoriste Vase Duse. Dakle to je svetlo koje se nalazi ovde…(tacka izmedju grudi pa malo vise).To je “kugla svetlosti” 20- 25 santimetara kako kod koga. Ono sto spoznaje ovo svetlo ovde jeste kogetivni centar - ova Šesta cakra (na čelu između obrva pa malko vise). Ona je ta koja prakticno treba da procisti ovaj put.
Znači, sva igra je “odavde-dovde” ( pokazuje rukom od centra grudi do centra čela) oko 40 cm… Prozracnost energetska omugucava nam da se suocimo sa tim Jasnim Svetlom kroz tacku sredista duse u prosvetljenje potpuno. Susretanje sa tim Jasnim Svetlom je recimo kao da vas neko stavi ispred Sunca jako blizu. Od zvuka, od svetlosti, od takvog efekta da ta svetlost izazove u vama da se naglo oslobadjate pasiva…sto znaci da moze da izazove ogromnu kolicinu straha, panike, ludila i osoba koja nije u stanju da integrise, da se suoci sa tim i da psihicki ostane zdrava prakticno i ne dolazi do stanja prosvetljenja.
Potrebno je vezbati svo vreme nervni sistem , psihu, spostveni duh jel da…da kada dodje taj momenat uspemo da izdrzimo taj energetski udar i da se priblizimo i udjemo u to Svetlo.Nakon toga nista vise nije isto pa je sa ove tacke jako tesko pricati o onoj tamo strani.
Pitanje:
Kakav je onda realni zivot posle toga?

Pa realni zivot posle toga je kao da recimo ste u Las Vegasu gde je jako puno svetla oko vas, pa vas neko posle spusti u neku pustinju gde nema nikakave svetlosti i gde je mrak. Deluje i izgleda dosta bedno.Medjutim, nakon izvesnog vremena dolazi do oporavka i do uravnotezenja tih iskustava i onda shvatite sta vas ceka, cemu tezite i sta zapravo radite. Znaci, videli ste sta je i sva zivotna misija je, necu da kazem podredjena tome, ali i dalje covek radi sve ostale stvari, jer ih morate raditi, to je vasa misija i uglavnom je mnogo ljudi naslonjeno na vas.
Vas zivot je povezan sa mnogo drugih ljudi tako da tog momenta kad bi vas neko izbacio iz ovoga, nebiste zavrsili vasu misiju.
Znaci prosvetljenje u osnovi ne znaci da ste okoncali svoju misiju, vi cete svoj zivot i dalje morati odraditi po onoj karmickoj liniji- da traje dokle traje. Mozda traje duze mozda traje krace ali prosvetljenje ne donosi tu varijantu da ste vi sad tog momenta zavrsili zivot. Ne!
Samo ste videli gde ste , sta ste, sagledali jasnije realnosti, kakav vas odnos treba da bude sa ljudima oko sebe.
Oni koji su prosli klinicku smrt su prosli izvesnu vrstu transformacije da nece ucini zlo drugima…Oni su postali svesniji prakticno tog ispravnog delovanja kao i blagodeti te Svetlosti.To svetlo koje su sreli je zapravo svetlo unutar njih samih. Suocavate se sa Vama samima.
Prosvetljenje svesti definitivno donosi to da delovi mozga budu aktivirani, dok pre toga nisu bili aktivirani.…Obican covek funkcionise od 8-10000 frekvencija u proseku, onaj koji radi intezivno duhovne tehnike zna da se popne na 80-90000 frekvencija, dostupne sum u jos neke “stanice” dok prakticno Covek koji je prosao pa utemeljio prosvetljenje “radi” na million frekvencija.
Znaci dobijate sve vise i vise podataka sa kojima treba da izadjete na kraj, nacine upravljanja,mogu se dobiti sidiji i moci ovog i onog tipa .
E sad, kada se pojavi prosvetljeni u prostoriji od 100 ljudi cinjenica je da ce svih 100 pokusati preko njega da se oslobode.Nravno ove interakcije se od osoba dozivljavaju vise nesvesno ali je preosvetljeni toga apsolutno svestan.
Prosvetljeni nije zavrsio pa da sad moze da seta …ono :lepo mu je po svetu, naprotiv, tek je poceo! I mnogi od onih koji su prosli to stanje kazu : “ ej pa bilo mi je lakse pre nego sto sam se prosvetlio , manje me pasiralo"…i naravno idemo dalje..Covek koji je mao ovo iskustvo pokusava da prenese u svet realnosti ono sto coveka moze da izvuce napolje.
Uvek postoji direktan kontakt u komunikaciji oko vas!
Ne zavrsavate delatnost kada udjete u ovo iskustvo…
Svako od nas ima neku zivotnu misiju koju je dosao da odradi i postoji odredjeni broj zadataka koje treba resiti, e sada ..kada se desi iskakanje van toga onda covek se vrati nazad iz te vise realnosti. Ta visa realnost je prepuna dobre vibracije.U prvom skoku duse iz fizickog tela..mi ne idemo odmah u raj ili pakao…prvi put suocavamo se sa najkvalitetnijim , odnosno sa energijom Prosvetljenja…Taj dogadjaj omogucava to da veliki broj pasiva..nestane TRAJNO…znaci covek kada se vrati deluje prozracnije, brze, percipira jasnije svet oko sebe, svetan je da je Tu. U tom smislu ljudi koji su prosli taj kvalitet prosto shvate da je bilo koje nanosenje zla drugom bicu lose. On zivi tu istinu oda nece povrediti drugog, jer je doslo do toga da smo otkrili jednu krajnu krajnjiju psihu coveka. Mada sve su to individualne stvari.

Goran Klevernic
(nastavlja se...)
Pozdravi Smile
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Vijaya ...
i nastavi da produbljujes srž tematike .....upoznati samog Sebe.
Preciznost kojom objasnjavas stvari vezane za rezultate ispravne meditacije, su za svako postovanje !
Poozzzz........
Vijaya
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 16:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Miodraze i hvala svima na podrsci.

Mogu samo reci da sam eto imala srecu da prisustvujem izlaganju Gorana Klevernica a pritom i priliku da ovo predavanje snimim.

Sto se tice upoznavanja samih Sebe do srzi ...ka tome bi (po meni) svi trebali teziti.

Jesam sektas zar ne? Wink
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vijaya ::

Wink
Wink
Wink

Heartr
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 19:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vijaya fino zboriš,fino .... Very Happy
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se tice upoznavanja samih Sebe do srzi ...ka tome bi (po meni) svi trebali teziti.

Znas kako kaze nas narod....

Jednom sektas ,uvek sektas.............

........Samo za starije duse.
Vijaya
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 22:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile ....

Veoma zanimljivo za razmatranje.

Postoji mnogo tih narodnih poslovica…kakav otac takav sin… i dr.

Narod je pokusavao da kroz takve poslovice ukaze na jednu cinjenicu: kako se energetsko mentalno nasledje prenosi i da se toga “paketa” ne da lako osloboditi…

Oni koji gravitiraju ka Izvoristu svim svojim bicem, namerom i potrebom vremenom se oslobode i tih paketa. To ne znaci da oni ne mogu liciti na roditelje i imati njihove navike ponasanja.
Te navike prosto vise njima ne vladaju vec ih oni koriste, naravno ukoliko tako izaberu. Sloboda izbora je tek tada na pomolu....

Cool Cool Cool
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 21 Okt, 2009 16:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tobom.

A konotacija poslovice je udruzivanje u ostvarenju istog cilja.E sad, cilj moze biti svakakav.
A rec sekta i ima tako nekakvo znacenje.Sa tim da su joj u javnosti,pridodali negativnu konotaciju....sto vecina guta bez varenja.

Zato je za starije duse,........koje imaju potrebu i znaju kako se udruzuje.

Moze kao "Nevladina organizacija za religijske slobode"?!

A za slobodne sa izborom......mislim na one koji su se spoznali,uglavnom se bave budjenjem onih koji su njima privuceni,pa se laiku sa strane moze uciniti da je u pitanju sekta sa nerazumljivim ucenjem i aktivnostima.....sto nije problem za ucenje ,vec za laika i njegove predrasude i neznanje....i.t.d.

.......Svako dobro.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Objavljujem da sam Živ

Chulima osecam svaki cin.Nekad sam pazio da drugi ne govore lose o meni pa sam se ponasao onako kako su drugi hteli.Savest me je cenzurisala.Uprkos mog isforsiranog dobrog vaspitanja uvek je tu bio neko da me okleveta.Kako sam zahvalan onima koji su me naucili da zivot nije scena.Od tada sam se odvazio da budem onakav kakav jesam.Staro drvo me naucilo da smo svi jedno.Ja sam Ratnik:Ljubav je moj mac,humor je moj stit,doslednost je moj dom,sloboda je moj tekst...
Oprostite mi ako se moja sreca pokaze nepodnosljivom.Moj izbor nije potekao iz mudrosti.Dajem prednost masti na indijanski nacin,a ona podrazumeva nevinost.
Mozda je samo trebalo da budemo ljudi.Bez Ljubavi nista nema smisla,bez ljubavi rizikujemo da ponovo okrenemo ledja svetlosti.Zbog toga je neophodno da samo ljubav inspirise tvoja dela.Cheznem da otkrijes poruku skrivenu iza reci.Ja nisam neki mudrac,vec samo zaljubljen u zivot.
Najbolji nacin da druge budimo je da to cinimo brinuci se.Ionako sve sto radimo smeta onima koji spavaju pored nas.
Cilj ne postoji,put i cilj su jedno isto.Ne treba nikud da trcimo,samo treba da zakoracimo celim svojim bicem.
Kada smo veci od onoga sto radimo,nista nas ne moze poremetiti,ali kada dozvolimo da stvari budu vece od nas,nasa neravnoteza je zagarantovana.Mozda samo treba da budemo voda koja tece,i put cemo sami stvoriti.Ne dozvoli da korito porobi reku,pa da se put pretvori u zatvor.
Volim,svoju ludost koja me vakcinise protiv gluposti.Volimj ljubav koja me cini imunim pred nesrecom koja svuda buja,inficirajuci duse i srca.
Ljudi su tako uzdrzani,da im je spontana neznost neprijatna,a moja ljubav ih cini nepoverljivim.Život je pesma posvecena lepoti,poziv na prozracnost.Ne mozemo vise da gubimo vreme nastavljajuci da ucimo duhovne tehnike,kada smo jos uvek prazni ljubavi.
Molim da mi oprostite.Objavljujem da sam ŽIV.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Miodrag

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 20:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vakane pozdrav...........................

Sta ti znaci molim te ova misao..?......."Oprostite mi ako se moja sreca pokaze nepodnosljivom."

Da li hoces da kazes ,da tvoja sreca toliko zraci iz tebe,da nekim ljudima nije jasno sta im je toliko nepodnosljivo,a malobrojni koji procitaju ovaj hvalisavi ali i lep tekst,ukapiraju da to dolazi iz Vakana i da svu krivicu nepodnosljive zavidnosti......sto oni nisu toliko srecni ..mada i ne mogu da znaju..koliko i Vakan.......usmereravaju ka VAKANU.A ti ih onda molis za oprostaj,jer j.. tako stoje stvari.

Malo mi nije jasno ,ko koga tu...i zbog kakve proslosti !!

Ako mi odgovoris,zahvalan.....a ako ne, oprosti mi zbog zainteresovanosti.

pooozzz.......
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tekst je lep..reci su iz jednog spota sa slikama indijanca Ketchue i dopao mi se...
Tvoj ukupan zivot je rezultat Tvojih misli i nacina razmisljanja.
-- Buddha

Jedini nacin na koji covek direktno spoznaje istinu,
je sopstvenim iskustvom i razmisljanjem.
Nebeske misli sjedinjuju mnoge vekove u sadasnjost!
Razmisljajte nebeskim mislima.

Misli o kojim razmisljas tokom meditacije, neka ne budu
zaboravljene dok si zauzet raznim poslovima.
Naoruzaj se nebeskim mislima.

Misli su pretke akcije. Ako zelis unaprediti svoje postupke
- procisti svoje misli.

Priroda stvari oko Tebe je onakva kakvom je zamisljas.
Tvoj zivot je rezultat Tvojih misli i nacina razmisljanja.
Misli su cigle kojima si izgradio sopstvenu zgradu licnosti.
Misli odredjuju buducnost. Svet je oko Tebe samo reflexija
tvojeg razmisljanja.

Ti si pogodjen razlicitim stvarima samo u saglasnosti
Tvoje licne ideje o njima. Um vidi vrednost samo u stvarima
kojim intenzivno veruje. I ako svi mi vidimo iste stvari,
svaki im pridajemo razlicite vrednosti.
u odnosu na ideje koje imamo o njima.

Ne postoji nista sto se nemoze postici, kada se tvoje misli
usmerene u pravom smeru.

Zapremina prostora, kao i duzina vremena su pojmovi
koji su relativni zavisno tvom nacinu razmisljanja.
Ti iskusujes onako kako mislis.

Razvij cisti razum i koje god stvari i svetove ces hteti
dobiti, dobices te svetove i te stvari.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vijaya
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 00:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drustvo...uzivajte ! Very Happy

http://vimeo.com/5052015
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 14:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drustvo...uzivajte ! Very Happy

http://vimeo.com/5052015

Sjajno! Već je prošlo vremena za taj prevod ali uvek stigne kad se traži...

Evo sad i za one koji nerazumeju engleski... Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 96925 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44679 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43677 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31452 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43967 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12010 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26488 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)