STVARANJE SVETA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 05:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

drugar ::
Citat:
Naučiću ima vremena za mene,a ti ako želiš otiđi malo na Ostrog možda se uveriš da su ljudi moćni,možda ti to potvrdi Sveti Vasilije!!!

Pojedinci, vrlo razvijeni pojedinci imaju moći da pozitivno utiču na druge - to mišljenje delim - ali ima Stvaralac nije dao moć da stvaraju živa bića - a to je bila tema ako se dobro sećam, kao i moja poenta (zaista ne znam da li vi imate drugačijeg isksutva) - TO ŠTO SE DESILO GORE JE KLASIČNA ZAMENA TEZA.

NAZVAĆU JE - MIODRAGOVA KLASIČNA ZAMENA TEZA KOJA GOVORI UMESTO NJEGA O NJEMU IZ NJEGA - ko zna zbog čega, to me zaista ne zanima.

Toliko o razmeni mišljenja.

Izvini na pitanju,da li t imaš dece,da li su deca živa bića?
Ti si gore iznad u postu rekao da nemaju parapsihološke moći i zato sam ti pomenuo Svetog Vasilija!
Kažeš da Hrist nije čovek,a on je rođen kao čovek,rodila ga žena,majka,prečasna devica Marija.
No nema veze,tebi sve najbolje!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 09:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Izvini na pitanju,da li t imaš dece,da li su deca živa bića?
Ti si gore iznad u postu rekao da nemaju parapsihološke moći i zato sam ti pomenuo Svetog Vasilija!
Kažeš da Hrist nije čovek,a on je rođen kao čovek,rodila ga žena,majka,prečasna devica Marija.
No nema veze,tebi sve najbolje!

Namam dece, i ne moraš izvrtati moje reči. Vrati se ne početak naših postova pa ćeš, nadam se (ako sam uspeo izraziti), shvatiti o čemu sam želeo da iznesem mišljenje.

u tezama:

- Ljudi su živa bića, ali oni nisu Stvaralac da imaju moći da stvaraju živa bića, već učestvuju u svemu tome - ali čovek ne stvara, jer parenje-razmnožavanje nije stvaranje već samo uslov za stvaranje - a stvaraju globalne stvaralačke energije - one energije koje za to imaju moći.

- Hristos nije bio čovek između ostalog jer je začet bez očevog spermatozoida, On nije bio čovek već jedno savršeno biće koje je s namerom bilo stvoreno (ne od oca, već od strane Hristove energije - po njemu ova energija je i dobila ime, da bi je raspozavali), Hristos nije bio čovek zato što je imao nadčovečanske moći.

- Ljudi generalno nemaju skoro nikakave paranormalne moći (mogu ih razvijati), a oni ređi pojedinci koje ih imaju - to su manje više u nejvećem broju simbolične moćni.
Hrist, Muhamed, Tesla, Sai Baba, Meher Baba, Sri Chinmoy i mnogi drugi nisu obični ljudi - njihove moći obični ljudi ne mogu dostići, jer počinju ni od čega.

Ako sam i sad nejasan, izvinjavam se, neću se više mešati u vaša razmišljanja, nisam hteo ni sa kim da se prepirem. I ne morate više izvrtati ono što pišem - nema više potrebe.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da stvaraju ali učestvuju u tome,znači mi smo samo programirani roboti,izvršioci nečijih želja i namera!
Ja se sa tim ne slažem i imam drugačije mišljenje,a da smo uspavani i da neko želi da čovek ne shvati da je on stvaralačko biće,u to duboko verujem!
Naravno ti imaš pravo na svoje mišljenje,kao i ja nasvoje,najbitnije je način vođenja diskusije i ne vidim da je ona bila loša,čak šta više konstruktivna. Moramo shvatiti da svako ima pravo na svoje mišljenje ali da svoja mišljenja ne nameće drugima i da duh razgovora bude na nivou odraslih duhovnih osoba!!!
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 11:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Ne mogu da stvaraju ali učestvuju u tome,znači mi smo samo programirani roboti,izvršioci nečijih želja i namera!
Ja se sa tim ne slažem i imam drugačije mišljenje,a da smo uspavani i da neko želi da čovek ne shvati da je on stvaralačko biće,u to duboko verujem!
Naravno ti imaš pravo na svoje mišljenje,kao i ja nasvoje,najbitnije je način vođenja diskusije i ne vidim da je ona bila loša,čak šta više konstruktivna. Moramo shvatiti da svako ima pravo na svoje mišljenje ali da svoja mišljenja ne nameće drugima i da duh razgovora bude na nivou odraslih duhovnih osoba!!!

Ja se lažem s tobom u vezi sa diskusijom - a onda se uključi jedan gospodin i dođe do zamene teza.

Ne kažem da čovek nije kreativno, inteligentno i duhovno predisponirano biće, ali to se ne može meriti sa kreativnošću i inteligencijom duhovnih energija - to sam hteo naglasiti.
Naravno da se slažem da manje više samo začeće zavisi od čovekove slobodne volje (mada često to ne želi ali se uslovi dese) - ali otac i majka, osim što mogu od svog deteta da načine voljeno, poštovano dete kako bi to dete u sebi razvilo sve potencijale koje je genetski i duhovno nasledilo u ovom životu, ali ne možemo se predstavljati stvaraocima u domenu u kojem nemamo mogućnosti.

Ne mislim da smo roboti, i mislim da naše misli određuju ono što smo, naš razvoj i zdravlje, imamo slobodnu volju, samim tim i mogućnost da grešimo, i niko se ne igra s nama, ne kontroliše nas do nas samih - jer svi u kosmosu poštuju slobodnu volju, samo verovatno međusobno to nismo u stanju da shvatimo.

Kakve koristi imam ako smatram da sam ja direktni stvaralac svog detata - a zapravo je dete priroda za sebe koja mi je, ne mojim izborom, uslovno rečeno data na starateljstvo, preko onih genetskih mogućnosti koje mogu da pružim (što se tiče fizičkog izgleda, emotivnih i intelektualnih predispozicija), ali duh tog deteta nije moja tvorevina - već je tvorevina i pomažu joj takođe stvaralačke energije koje su svugde, u nama i oko nas, - kao što smo svi prirode za sebe kroz inkarnacione cikluse.
Čovek (po mom mišlenju) ne stvara svest drugog čoveka, ali utiče na njen razvoj - ili onemogućava njen normalan razvoj (kao roditelj, prijatelj, staratelj) - nadam se da sam se sad dobro izrazio. Te ako se naši stavovi razilaze - to bi bilo to da ne gnjavim više Smile
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 12:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drugar......niko ovde ne pravi zamenu teza,vec se izrazavaju vidjenja i misljenja.

Kad bi bila potreba da se zameni necija teza,to bi onda imalo smisla u slucaju da osoba izrazava svoja iskustva,pa da se takva osnova izvrne,tj. zameni teza slucajno ili sa odredjenom namerom.

U tvom slucaju je vec izvrsena zamena teza,tj.......Ljubisino iskustvo i rad su postali tvoje misljenje i rad.
I upucivanje na tu cinjenicu nije zamena teza,vec gest dobre volje ......ma kako se to shvatalo.

Na primer,nikad ne bi svrstao Sri Chinmoja medju velike duse ,da si koliko toliko razmislio svojom glavom.....taj je sluzio za podvodjenje mladih i radoznalih dusa,pod palicom zapadnog centra "moci".I danas se sprovodi taj crni plan.Pod parolom leptirici,sarenici i ostali kunici.....a da malo pogledas energetski kanal ili mozda informativni,posto si ucio 12 godina tu lekciju,video bi i doziveo kako stvari stoje u vezi toga.

Nekad nam se putevi ukrste,
pa nam neko na putu pomaze...
Svaki putnik ima mesto
da putovanje privede odredistu.

Razlike u stavovima su usled zivotnih iskustava i normalno je suceljavanje istih....da bi evoluirali.

Paranormalne sposobnosti su ......znoj koji se oslobadja na putu Boga.

NAJVECA MOC COVEKA JE MOGUCNOST MOLITVE BOGU.

Svako dobro.
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 12:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Drugar......niko ovde ne pravi zamenu teza,vec se izrazavaju vidjenja i misljenja.

Kad bi bila potreba da se zameni necija teza,to bi onda imalo smisla u slucaju da osoba izrazava svoja iskustva,pa da se takva osnova izvrne,tj. zameni teza slucajno ili sa odredjenom namerom.

U tvom slucaju je vec izvrsena zamena teza,tj.......Ljubisino iskustvo i rad su postali tvoje misljenje i rad.
I upucivanje na tu cinjenicu nije zamena teza,vec gest dobre volje ......ma kako se to shvatalo.

Na primer,nikad ne bi svrstao Sri Chinmoja medju velike duse ,da si koliko toliko razmislio svojom glavom.....taj je sluzio za podvodjenje mladih i radoznalih dusa,pod palicom zapadnog centra "moci".I danas se sprovodi taj crni plan.Pod parolom leptirici,sarenici i ostali kunici.....a da malo pogledas energetski kanal ili mozda informativni,posto si ucio 12 godina tu lekciju,video bi i doziveo kako stvari stoje u vezi toga.

Nekad nam se putevi ukrste,
pa nam neko na putu pomaze...
Svaki putnik ima mesto
da putovanje privede odredistu.

Razlike u stavovima su usled zivotnih iskustava i normalno je suceljavanje istih....da bi evoluirali.

Paranormalne sposobnosti su ......znoj koji se oslobadja na putu Boga.

NAJVECA MOC COVEKA JE MOGUCNOST MOLITVE BOGU.

Svako dobro.

A to su samo tvoja mišljenja Very Happy - sa nekima se slažem sa drugim ne - živ ti meni bio!
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Druže Mio, ja pričam o svetim znanjima meni poznatim, a ne o utiscima da li je ovo ovako ili je tako. Ako imaš problem s tim, to je tvoj problem, ako se ne slažeš - opet tvoja stvar.

Ja imam svoja iskustva, i ona po meni nisu toliko važna pa da ja na osnovu toga solim pamet drugima tvrdeći da je ovo ovako a ono nije, a sveta znanja su jasna, precizna, pregledna i doživljena su smoje strane sa raznih aspekata, neka se mogu dokazati druga ne, a iz istog su izvora - pa ako su jedna istina, trebalo bi da su i druga istinita (ona koja se ne mogu dokazati, pa ni proživeta).

U vezi Sri Chinmoya nemaš dovoljno podataka, tako da verovatno zbog toga pričaš to što pričaš. Kad bi bilo manje priče a više rada - to bi bio pun pogodak. Srećan rad nas sebi.
Miodrag

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 14:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

drugar ::
Druže Mio, ja pričam o svetim znanjima meni poznatim, a ne o utiscima da li je ovo ovako ili je tako. Ako imaš problem s tim, to je tvoj problem, ako se ne slažeš - opet tvoja stvar.

Ja imam svoja iskustva, i ona po meni nisu toliko važna pa da ja na osnovu toga solim pamet drugima tvrdeći da je ovo ovako a ono nije, a sveta znanja su jasna, precizna, pregledna i doživljena su smoje strane sa raznih aspekata, neka se mogu dokazati druga ne, a iz istog su izvora - pa ako su jedna istina, trebalo bi da su i druga istinita (ona koja se ne mogu dokazati, pa ni proživeta).

U vezi Sri Chinmoya nemaš dovoljno podataka, tako da verovatno zbog toga pričaš to što pričaš. Kad bi bilo manje priče a više rada - to bi bio pun pogodak. Srećan rad nas sebi.

Pa tvoja iskustva su i najvaznija....ali zivi bili pa videli.

Slepcu pricati da je Sunce vodeno i povezati sa kisom,......pri cemu slepac ima svoje iskustvo vode,tj. Sunca,a tudji pojmovnik.....je cest oblik manipulisanja na temu duhovnosti.

Zato pored energije ili goriva,treba upoznati i pojmovnik,tj. svrhu i funkciju elemenata ljudskog bica i sveta.

Samo licnim iskusavanjem i proverama se moze progledati i nazvati odredjenu pojavu pravim imenom.

Bombasticni pojmovi koji se preterano reklamiraju ,su uglavnom odraz kulta licnosti i odredjenog oblika materijalnosti.Sto se takodje koristi u svrhu manipulisanja onih koji ne znaju znacenje i sadrzanost "perfektno kreiranog pojma".

Poozzzzz............
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Pa tvoja iskustva su i najvaznija....ali zivi bili pa videli.

Slepcu pricati da je Sunce vodeno i povezati sa kisom,......pri cemu slepac ima svoje iskustvo vode,tj. Sunca,a tudji pojmovnik.....je cest oblik manipulisanja na temu duhovnosti.

Zato pored energije ili goriva,treba upoznati i pojmovnik,tj. svrhu i funkciju elemenata ljudskog bica i sveta.

Samo licnim iskusavanjem i proverama se moze progledati i nazvati odredjenu pojavu pravim imenom.

Bombasticni pojmovi koji se preterano reklamiraju ,su uglavnom odraz kulta licnosti i odredjenog oblika materijalnosti.Sto se takodje koristi u svrhu manipulisanja onih koji ne znaju znacenje i sadrzanost "perfektno kreiranog pojma".

Poozzzzz............

Moja iskustva su svakako najvažnija meni.

Treba učiti od najboljih - a ne samo na osnovu svog iskustva bez poznavanja određenih pojava. Zato i toliko kontrediktornosti oko istih pojava.

Sveta znanja su sistem znanja, a moja iskustva upoređujem s njima - jer su moja iskustva bazirana na svetim znanjima i kontaktima s duhovnim energijama na onom nivou na kome se nalazim (a on je simboličan) - a zašto bi to objašnjavao tebi ili nekom drugom, pogotovu nekom koji ima nameru da vređa nečiju ličnost - a uz to uopšte ne uzima za ozbiljno šta taj neko pokušava da mu kaže.

Ne bavim se tumačenjem Pere i Đure iz jedne knjige a Đoleta iz one treće, a na kraju mi ništa to nije baš po volji, pa ću sad ja da se pravim da sam Đura i da tumačim novim konotacijama, a usput da budem i pesnik i to lepo pevam, pa da skrenem pažnju na sopstveni stil - time se ne bavim, ko se bavi, njegova stvar.

Takođe, Dr Ljubiša istražuje upravo čovekovo energetsko ustrojstvo i njegove mogućnosti zato što za to ima mogućnosti (za razliku od tebe i mene koji to nemamo) - misliš da si ti dovoljno kadar da njegove rezultate negiraš, da znaš bolje od toga, bolje od istraživanja koja su korisna svakom (to bi bilo apsurdno)?
- A meni su ta znanja bliska, pojmljiva, konkretna, takođe mnoge pojave sam lično doživeo, pa nemam dileme u vezi s tim, zato je to moje duhovno učenje i ne pokušavam da izmišljam stvari i da dajem svoj pečat tome, i zato sam ja ovde na objavama, da nešto kažem iz tog aspekta, da kažem sa čime se slažem i sa čime ne, pa da to i argumentujem da kažem ono mišljenje koje zastupam, a ne da napadam, a ni ti nisi bogom dan da to radiš, noto su tvoja razmišljanja i zaključci do kojih si došao sveta znanja - jer sveta znanja nisu ničija umotvorina, ona su sa one strane barijere do koje čovekov mozak ne dopire.

Ja zaista ne znam šta znaš o nečijem radu, ali o Ljubišinom vidim ne znaš ništa, stoga nemoj ni kritikovati ako ne razumeš, već daj podatke za koje misliš da su najpribližnije istini.
Vidim samo onu sliku koju predstavljaš - kritiku bez pokrića (iako znam da to nije celokupna slika), i to sam ti još na početku rekao, ne moraš mene braniti od samog mene, jer ne znaš ništa o meni i nemoj se truditi da zaključuješ na osnovu tog neznanja. Sipaš vodu u bušnu kofu prijatelju - postoje korsnije stvari nego presipati stvari na ovaj način.

Ako želiš bliže diskutovati, možemo se naći na piću jedan dan u gradu i popričati o duhovnim iskustvima. Pozdrav!
Miodrag

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 16:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znas kako Drugar.....diskusija me dalje ne interesuje,a kritika Ljubisina jos manje.Bio mi je zgodan za analizu situacije u Srbiji i Kaliforniji,kao uticaj marketinga sa sve dr. i mr. ....na stvaranje jednog visedecenijskog kursa i pokreta,koji kao svaki pokret ima svoje dobre i lose strane.Na celu sa najrazvijenijim ljudskim bicem od pocetka nastanka kosmosa....pored Budhe i Sai Babe.

I nemoj biti bas tako siguran ,da ne mozes ono sto neko drugi moze.Mozda mozes i vise i bolje od toga,a preuzeo si ulogu necije senke i suzenim vidom sagledavas druge.

Nemoj traziti argumente,jer forum nije za tako nesto.....jer nema efekta u ovakvoj vrsti utvrdjenih stavova.

Malo smo razmenili stavove i to je to.A da zalazim dalje u cinjenice i detalje za mene je stvarno besmisleno i nije lepo.

Ako se razumemo ,odlicno,ako ne ,dobro je.Nekome ce mozda koristiti.

Svako dobro.....covek.
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema me malo,a vi....
Ja iznosim lična iskustva,volim da saslušam druge,ali i ovde iz diskusija vidim da su mnoga "iskustva" nametnutna.
Verovali vi ili ne???jedinu istinu i pravo iskustvo bez finesa,iznosim ja.
Mnogi su doprli do četvrte dimenzije,tu je dopro i Tesla,i uzimaju podatke o prošlosti,sadašnjosti i budućnosti,ali nisu otišli dalje.
Ja nisam vidovit,nisam prozorljiv,ali znam istinu. Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slobadidi ::
Nema me malo,a vi....
Ja iznosim lična iskustva,volim da saslušam druge,ali i ovde iz diskusija vidim da su mnoga "iskustva" nametnutna.
Mnogi su doprli do četvrte dimenzije,tu je dopro i Tesla,i uzimaju podatke o prošlosti,sadašnjosti i budućnosti,ali nisu otišli dalje.

Iza Nikole Tesle ostadoše dela i taj računar koji koristiš radi zahvaljujući njemu. Daj da vidimo tvoja dela,daj realizuj barem bežični prenos energije i neka energije bude besplatna na celoj planeti. Daruj nam antigravitacioni uređaj itd... Olakšaj ljudima život,hajde čekamo dela...
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema me malo,a vi....

.....ja..ja...ja..aj..aj.aj..ja.ja..ja.
Zar nisi znao da je JA SVEPRISUTNA POJAVA.

E,Slobo,sssssslobo.....
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema me malo,a vi....

Nista licno, al' mnogo se ti ceris za nekog takvog za kakvog nam se (o)dajes.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...........koliko JaJa....lakše malo .........kako će belavrana da ih.............................. Skupi............
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 12 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 100736 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 924802 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69360 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 245103 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26262 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11840 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20665 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)