STVARANJE SVETA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::
...........koliko JaJa....lakše malo .........kako će belavrana da ih.............................. Skupi............

Morace da se iskupi za svaku polupanu ljusku.Da bude pazljiviji prema SEBI i da SE vise voli.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...ti znaš da ja znam.... Zagrljaj
love3
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::
...ti znaš da ja znam.... Zagrljaj
love3

Nekada sam naslucivao da cu i ovo saznati.

Ali sada je najlepse !!!
istina
Gost

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 13:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slobadidi ::
Nema me malo,a vi....
Ja iznosim lična iskustva,volim da saslušam druge,ali i ovde iz diskusija vidim da su mnoga "iskustva" nametnutna.
Verovali vi ili ne???jedinu istinu i pravo iskustvo bez finesa,iznosim ja.
Mnogi su doprli do četvrte dimenzije,tu je dopro i Tesla,i uzimaju podatke o prošlosti,sadašnjosti i budućnosti,ali nisu otišli dalje.
Ja nisam vidovit,nisam prozorljiv,ali znam istinu. Very Happy

Slobadidi ... prijatelju ...

Prvi tvoj tekst sam procitao kada si poceo objasnjavati svjetlost.
Bilo mi je veoma drago ... DRAGO ...
Ali mislim da sam shvatio da se ti u stvari BAS lijepo igras ... *ajebavas se ... cestitam ... napravio si prave ispite ...
Tako da nisi ti pao nego .... pozdrav.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Nema me malo,a vi....
Ja iznosim lična iskustva,volim da saslušam druge,ali i ovde iz diskusija vidim da su mnoga "iskustva" nametnutna.
Verovali vi ili ne???jedinu istinu i pravo iskustvo bez finesa,iznosim ja.
Mnogi su doprli do četvrte dimenzije,tu je dopro i Tesla,i uzimaju podatke o prošlosti,sadašnjosti i budućnosti,ali nisu otišli dalje.
Ja nisam vidovit,nisam prozorljiv,ali znam istinu. Very Happy

Slobadidi ... prijatelju ...

Prvi tvoj tekst sam procitao kada si poceo objasnjavati svjetlost.
Bilo mi je veoma drago ... DRAGO ...
Ali mislim da sam shvatio da se ti u stvari BAS lijepo igras ... *ajebavas se ... cestitam ... napravio si prave ispite ...
Tako da nisi ti pao nego .... pozdrav.

Pozdrav

Doreci se i ti i ovaj tvoj misolovac.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 18:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DVA BRATA

Jednom je živeo jedan bračni par. Nije važno u koje je to doba bilo. Nisu dugo imali dece.Žena je rodila u poodmakloj dobi dva sina,dva blizanca;dva brata. Žena je imala oba puta težak porod te je uskoro napustila ovaj svet.
Otac je unajmio dojilje,želeo je odgojiti decu,što je i uspevao sve dok deca nisu navršila četrnaest godina. No otac je umro kad su deca navršila petnaest godina. Nakon očeve smrti,dva su brata blizanca za njim tugovala. Budući da su se rodila sa tri minute razlike, jednoga su smatrali starijim,a drugoga mlađim. Nakon što su završile godine žalosti,stariji je brat rekao:
Dok je umirao,otac nam je ispričao kako je bio tužan jer nam nije uspeo preneti mudrost života. Moj mlađi brate,kako ćemo živeti lišeni mudrosti? Naš rod koji će se nastaviti neće imati sreće jer će biti lišen mudrosti. Smijat će nam se oni koji su uspeli dobiti mudrost očeva.
Ne tuguj!-odgovorio je mlađi starijemu. Često si zamišljen i možda će se s vremenom pokazati da ćeš bivajući zamišljen uspeti steći mudrost. Radit ću sve što mi kažeš! Ja mogu živeti a da ne razmišljam i svejedno mogu lepo živeti. Veselim se kad nastupi zora i kad zalazi Sunce. Živet ču jednostavno i baviti se domaćinstvom,a ti se bavi spoznajom mudrosti.
Prihvatam!-odgovorio je stariji brat mlađemu.-To ne znači da ovde u kući treba tražiti mudrost,jer ovde nema i nitko je nije nasledio,a nitko nam je neće niti sam dati. Ali ja sam kao stariji brat odlučio pronaći mudrost u svetu,što sam i dužan učiniti za nas obojicu i za naš rod koji će se vekovima nastavljati. Odlučio sam da ću pronaći mudrost u svetu,doneti je u naš dom te je darovati nama i našim potomcima koji će nastaviti naš rod. Ponet ću sa sobom sve vredno što su mi ostavili roditelji,obići ću čitav svet i sve mudrace u raznim zemljama sveta,a kad spoznam sva učenja vratit ću se u rodni dom.
Tvoj će put dugo trajati-mlađi brat suosećajno odgovorio starijemu. Imamo konja. Uzmi konja,seoska kola,natovari više dragocenosti da ne bi ni u čemu oskudevao na putu. Ja ću ostati kod kuće i čekat ću na tebe,moga najmudrijeg brata.
Stariji je brat hodao svetom šezdeset godina. Kosa i brada su mu posjedile. Lutao je svetom i zahvaljujući duhovnoj radoznalosti spoznavao je mudrost. Sjedokosi se putnik počeo smatrati za najmudrijeg od svih ljudi. Počela ga je slediti gomila učenika. Bio je darovit i bio je dobar u prenošenju mudrosti duhovno radoznalim sledbenicima. Oduševljeno su ga slušali i mladi i stari. Pratila ga je velika slava i sva su naselja govorila o dolasku velikog mudraca.
Na vrhuncu slave,okružen gomilom poslušnih učenika,uputio se prema selu i kući gde je rođen,odakle je otišao pre šezdeset godina kao mladić od petnaest godina. Bio je sve bliže svome domu. Svi su se ljudi iz sela okupili da ga dočekaju,a među njima je bio i mlađi brat sedih vlasi koji je nalikovao starijem. Mlađi je brat sav ozaren pošao u susret starijem i poklonio mu se. Bio je sretan i govorio je tiho i umiljato:
Blagoslovi me,moj mudri brate! Uđi u našu kuću,a ja ću ti oprati noge nakon dugoga puta! Moj mudri brate,uđi u našu kuću i odmori se!
Dostojanstvenim je pokretom ruke mudrac dao svim svojim učenicima znak da ostanu na bregu,uzmu darove od posjetitelja i vode mudre razgovore,a sam se uputio za mlađi, bratom u svoj dom. Veliki je mudrac sede kose seo za sto u prostranoj sobi. Mlađi mu je brat stao umivati noge toplom vodom i slušao je njegov govor. Mudrac mu je pričao:
Izvršio sam svoju dužnost:spoznao sam učenja velikih mudraca i stvorio sam svoje učenje. U kući se neću dugo zadržati,jer mi je sudbina druge poučiti. Budući da sam ti obećao da ću u kuću doneti mudrost,izvršit ću obećanje i ostati kod tebe jedan dan. Moj mlađi brate,za to vreme ću ti preneti najmudrije istine.Evo prve:svi ljudi bi trebali živeti u lepom vrtu.
Dok mu je brisao noge ručnikom s prelepim vezom,mlađi se brat trudio u svemu ugoditi starijemu. Rekao mu je :
Kušaj,na stolu pred sobom vidiš plodove iz našeg vrta! Sam sam za tebe odabrao najlepše plodove.
Zaokupljen mislima mudrac je kušao različite prelepe plodove te je nastavio:
Bilo bi dobro kad bi svaki čovek na Zemlji posadio sam svoje rodno stablo. Nakon njegove smrti ono bi ostalo u dobroj uspomeni potomcima. Ono bi služilo potomcima i pročišćavalo bi okolni zrak. Mi bismo svi trebali udisati čist zrak.
Mlađi se brat požurio odgovoriti:
-Moj mudri brate,oprosti što nisam otvorio prozor da bi ti mogao udahnuti svež zrak.-Povukao je zavese i širom otvorio prozor,a zatim nastavio: Udahni zrak što su ga pročistila dva kedrova drveta! Posadio sam ih one godine kada si otišao. Jednu sam jamicu iskopao mojom lopatom,kojom si se ti igrao u detinjstvu.
Mudrac je zamišljeno gledao drveće,a zatim je odgovorio:
-Ljubav je veliki osećaj. Nije svakome dano proživeti život u ljubavi. Velika je mudrost svakim danom težiti ljubavi,što bi svatko trebao svakodnevno činiti.
-O kako si mudar,moj stariji brate!-uzviknuo je mlađi brat.- Spoznao si veliku mudrost,a ja sam se pred tobom zbunio i nisam te čak ni sa svojom ženom upoznao-te je poviknuo prema vratima:-Moja starice,gde si,moja starice?
-Evo me!-na vratima se pokazala vesela starica s pladnjem toplih piroga u rukama.- Zadržala sam se pekući piroge.
Vesela je starica postavila piroge na sto pa je nasmijala dva brata nestašno se naklonivši. Posve se približila mlađemu bratu,svojemu suprugu te mu šapnula na uho,što je čuo i stariji brat:
-Oprosti,mužiću,još ti samo to trebam reči da ću otići jer moram prileći!
-Ma što ti je,lakomislena,odjednom si se odlučila odmarati! Imamo dragoga gosta,moga rođenog brata,a ti...
Ne,ja ne mogu,vrti mi se u glavi,a i malo mi je muka.
Brižno dete,što ti se dogodilo?
Možda si sam kriv,jer će nam se verovatno opet roditi dete-starica je izgovorila kroza smeh i pobegla.
Oprosti mi,moj brate-zbunjeno se ispričavao mlađi pred starijim bratom-ona ne zna ceniti mudrost,a i bila je uvek vesela,pa se i pod stare dane još uvek veseli.
Mudrac je sve više razmišljao. Njegovu je zamišljenost prekinula dečija vika. Mudrac je čuo decu i odgovorio:
Svaki čovek treba težiti spoznavanju velike mudrosti. Treba težiti ka tome kako odgojiti sretnu i pravičnu decu.
-Pričaj mi,mudri brate,želim svoju decu i unuke učiniti sretnima! Vidio si ih,evo upravo su ušli,bila je to moja glasna unučad.
Na vratima su stajala i o nečemu se sporila dva dečaka koji nisu mogli imati više od šest godina i devojčica od četri godine.Pokušavši umiriti decu,mlađi im se brat žurno obratio:
-Odmah mi recite što vam se dogodilo!Tako ste glasni i nemojte nam smetati u razgovoru!
-Gle – uzviknuo je mlađi dečko-od jednoga su deda nastala dvojica. Koji je ded naš,a koji nije,kako to možemo prepoznati?
-Naš je ded onaj koji sedi-zar to ne vidite?
Pa je ka mlađemu bratu potrčala mala unučica i naslonila se licem na njegovu nogu,povukla ga za bradu i ljupko progovorila:
Dedice,dedice,pošla sam ka tebi sama da bih ti pokazala kako sam naučila plesati,a za mnom su potrčala braća. Jedan od njih hoće crtati sa tobom te je uzeo daščicu i kredu. Drugi nosi sviralu i želeo bi da mu zasviraš na svirali. Dedice,dedice,ali ja sam prva pošla ka tebi. Reci im,dedice i pošalji ih kući!
-Ne, nije istina,prvi sam ja pošao crtati,a sa mnom je tek kasnije odlučio poći brat da bi svirao na svirali-dobacio je unuk s komadom tanke daske u ruci.
-Hajde,prosudite,dedovi,tko je od nas bio prvi!-obratila se umiljatim glasom unučica. Recite da sam ja bila prva,jer ću se inače uvredeti i zaplakati!
Mudrac se smešio i bio žalostan promatrajući unuke.Dok se spremao dati mudar odgovor,spontano mu se nabrelo čelo,ali još ništa nije odgovorio. Mlađi se brat uznemirio ne mogavši dočekati odgovor te je ubrzo uzeo sviralu iz dečije ruke i ni ne promislivši odgovorio:
-Nemamo razloga sporiti se. Zapleši,moja lepotice i poskoči,a ja ću zasvirati na svirali! Moj dragi svirač će mi pomoći svirati na svirali. A ti,umetniče,oslikaj to što će zvukovi glazbe prikazati i naslikaj ples što će ga balerina plesati! Hajde,krenimo svi brzo pa na posao!
Mlađi je brat zasvirao na svirali veselu i lepu melodiju,a unuci su ga u zanosu pratili izvodeći dragu im melodiju. Budući je veliki svirač na svirali izvodio melodiju trudeći se za njima ne zaostajati. Devojčica je zaplesala poskočivši kao balerina i sva se zarumenila dok je veselo izvodila svoj ples. Budući umetnik je slikao sliku koja će pružiti osećaj radosti.
Mudrac je šutio. Mudrac je shvatio...Kad se završio radostan prizor,ustao je i prozborio:
-Mlađi brate,znaš li gde je stara pila i čekić? Daj mi ih i ja ću ih upotrebiti za rezbariju u kamenu da bih pokazao svoju osnovnu lekciju! Odmah ću otići i verovatno se više neću vratiti! Nemoj me zaustavljati ni čekati!
Stariji je brat otišao. Sjedokosi je mudrac prišao kamenu sa svojim učenicima. Pokraj kamena je prolazila staza. Bila je to staza što je zvala putnike da pođu daleko od svoje kuće. Prošao je dan i nastupila je noć,a sjedokosi je mudrac udarao čekićem i rezbario natpis u kamenu:
„Putniče,što tražiš kada sve u sebi nosiš,a novo ne nalaziš i zato sa svakim novim korakom gubiš?“

Za sve mudrace ovoga sveta i za sve umišljene mudrace ovoga foruma i za one "obične" tragaoce istine....

Hvala ti Anastasijo za ovu prelepu alegorijsku priču o dva brata,hvala ti Bože na svemu i učini da svi shvate i da u radosti nastavimo stvarati velika dela!!!

PREPREDENI MUDRACI ČESTO ŽELE NADMUDRITI DUŠE I ODVESTI IH OD ONOGA ŠTO JE BITNO.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 19:07 pm    Naslov: potraga za sveznanjem
Odgovoriti sa citatom

.

Hvala ti Litineks što si ovu divnu
priču podjelio s nama !
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 20:40 pm    Naslov: Re: potraga za sveznanjem
Odgovoriti sa citatom

Hwala Litineks SJAJNO! Thumleft Dancee Thumleft
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Doreci se i ti i ovaj tvoj misolovac.

Evo ti Miodrag dok pisem za ovdje da imas sta da citas.

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1477&start=45

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=57083#57083
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HVALA ... Litlneks i tebi i Anastazuji ...

Sta mislis BRATE da mi malo tu pricu Raz-ALEGORISEMO ...

Dakle ... rodila se dva brata ... dva brata blizanca ...

Jednako je broj osam, jednako je istina.

Da bi mogao napredovati moras spoznati istinu zivljenja i postojanja.
Jedan se rodio TRI minute prije drugoga ... Sv. Trojstvo.
Ovaj koji se prvi rodio je stariji ... ALI samo po nasem poimanju.
Jer mi imamo i duh i dusu ... ili ... nas izvorni duh i ovaj koji se rada, razbijeni. Da bi se vratili onome starome iskonskom duhu koji je u NAMA moramo koristiti i razvijati ovaj novi da bi se razvio i oslobodio onaj stari.
Da bi se spojili.
Posto su blizanci ... znaci da bi trebalo i jednako i da misle i osjete.
Ovaj mladi je obilazio svijet i skuplao spoznaje dok je onaj stariji to trazio u sebi i porodici. Kada su obadvoica nasli isto sa dve strane u sebi i van sebe postali su jedno ... tako da ovaj stariji je sada jedno i ima svo znanje. Sada moze da hodocasti ima svo potrebno znanje za to.
Jer ni tu nema promasaja posto su oni oba osmica sto znaci.

.... 1+2+3+4+5+6+7+8= 36 a 3+6=9 ... a devet znaci hodocasnik.
Devetka je jedini broj koji daje uvijek samu sebe ... a i pomnozena sa bilo kojim drugim brojem uvijek dobijas devet ... 9x5=45 a 4+5=9 ... 3x9=27 a 2+7=9=9

Tako da je tu zacarani krug iz kojeg je teze izaci te se mora dobro paziti.

E sada, koja je razlika milorade izmedu anastazijene price i one moje kada sam ovdje rekao jednom diskutantu da se drzi SV. Durda i svoje porodice i da zivi i uziva zivot ... a da sa strane uci i saznaje ono sto mu bude poslano.

A N A S T A Z I J A ...

A ... NA ... STAZI ... JA ...
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Зашто не изнесете нека своја сазнанја, него правите мистику.
Одмах да вам кажем, ти што умишљају да знају и као мудрују, не знају ништа,
због таквих је свет у мраку хиљадама година, такви немају шта да кажу, и то вешто скривају мистиком и ћутњом.
Крај времена је, и простора, и истина се открива.
Изнесите своја сазнања, да се види да ништа не знате.
Без компликација, једноставно, једноставним језиком, да свима буде разумљиво,
да народ схвати и прихвати, да вас видим и да вас чујем.
Од истине се не може ни побећи ни сакрити.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Budimo tolerantni prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša.
Molimo se za njih da pronađu vodstvo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Budimo tolerantni prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša.
Molimo se za njih da pronađu vodstvo.

Molitva Molitva Molitva Molitva Molitva
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji prijatelji, ja sam spokojan u duši i u mislima,
hoću neke da nateram da počnu da razmišljaju, ako imaju sa čime?!
Nemojte da se zavaravate, jer JA sam ovde da vam otvorim i oči i uši.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..Ne zameri, ali skoro da si ispucao sve svoje kredite takvim izjavama.
Treba ti suptilniji pristup ljudima, verujem da se to može,
ali primećujem da baš nemaš puno iskustva sa ljudima u tom smislu.

hoću neke da nateram da počnu da razmišljaju, ako imaju sa čime?!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 13 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 100742 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 924805 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69362 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 245107 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26264 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11842 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20668 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)