STVARANJE SVETA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Plavi, baš sam i mislila napisati nešto slično.
Svako sa misijom na ovome svetu strada, svakome je svaki dan života težak i bolan.. Svakoga dana gomile JA mu se sruči na leđa. Svakoga dana se vide grupe koje to JA uvečavaju.
Sve su to niže energije koje stvaraju iluziju ovoga sveta, koje vitlaju u krug tamnu materiju bez pomaka.
Biti ovde a u stvari ne biti je bol neprekidan, svaka čelija boli jer svaka je na mikro nivou jedano biče, ovaj svet je prepun boli.

I samo razdvajanje koje je započelo 1 marta ove godine če biti za sve bolno jer nije se lako odvojiti od 30% nagomilane materije u biču koje nije materijalno.

Dakle, pre bi OZBILJNA DUHOVNA TEMA BILA: POKAZATELJI I ZNACI NAPREDOVANJA NA DUHOVNOM PUTU, A NE POSEBNA DUHOVNA ULOGA KOJU IMAMO ILI ZAMIŠLJAMO DA IMAMO.

Jer, zaista, potpuno je nebitno da li smo mi inkarnirani Toma, Buda ili Mojsije. Ponajmanje je važno da druge ubeđujemo u to. Šta bismo dobili i da nam svi poveruju?!

Kome se zaista otkrila neka velika misija, ići će u njeno ostvarivanje. Čak, pre se može očekivati da to čini u tajnosti...

Vera na svoj način govori o simptomima i problemima koje i ja intenzivno osećam, ja - na svoj način. Naravno, ti simptomi mi ništa ne govore o duhovnom nivou, ni da je visok, ni da je nizak.

Ali, problemi jesu zaista i sasvim ovozemaljski, i veliki.

To zaista jeste osećaj raspetosti između dva sveta.

Sasvim konkretan osećaj.

Do 2005. godine ja sam sa zadovoljstvom radio sasvim konkretne poslove, uglavnom stolarske, ali i mnoge druge. Ono što bih uradio - donosilo bi mi izvestan osećaj ispunjenja, u kreativnosti, u sređivanju prostora, u pomaganju drugima...

Od 2005. su za mene započela čudna "tumbanja" u svesti, o kojima sam govorio na drugim temama.

SADA SE TA TEŠKA RASPETOST, o kojoj Vera govori, ogleda u tome što nema ovozemaljskih aktivnosti koje donose ispunjenje. Reklo bi se: ali ispunjenje treba da donosi duhovna praksa, itd. U mirnijim i rasterećenijim vremenima duhovna praksa je mogla da nas uvodi u vrlo prijatna stanja svesti, to mi je poznato iz ličnog iskustva. U ovim vremenima - ne. Još je dobro ako uopšte uspevamo da održimo kakvu-takvu ravnotežu i da se ipak fokusiramo na tzv. Božanske sadržaje.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji fenomen u duhovnom zivotu,kada jako napredne osobe pomisle i poveruju da su Bog ili nesto njemu jako blizu.To je kao poslednja zamka ili iskusenje maye...

U svakom slucaju vi ste "subjekt-ivno" apostoli ili evangelisti (poslanici dobre reci) tv kopernikusa.

Dopala mi se zadnja emisija subjekta sa gostom Milanom Drndarevic i bas je u duhu onoga sto kaze Litlneks[quote]... Ne budite proroci,već stvaraoci ..
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daya ::
Postoji fenomen u duhovnom zivotu,kada jako napredne osobe pomisle i poveruju da su Bog ili nesto njemu jako blizu.To je kao poslednja zamka ili iskusenje maye...

Zanimljivo objašnjenje...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 19:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Jako napredna osoba nikada, nikada ne može da pomisli da je Bog, već da je samo jedan sičušni, mnogo sičušni deo njega. Jako napredna osoba zna da samo u jedinstvu sa Tvorceim može imati njegovu pomoč.
I još, jako napredna osoba zna da smo mi i naš kosmos samo jedna čelija od svega i da se bez nje može.
Jako napredna osoba zna da se na Zemlji nikada nije pojavio Tvorac več samo deca. i da Tvorca nema dok se dva pola ne sretnu na jednom mestu. itd.........
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 19:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera 072
Citat:
... i da Tvorca nema dok se dva pola ne sretnu na jednom mestu. itd........

Hoces li mi Vera objasniti sta ovo znaci?Nije mi najjasnije...
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Vera 072
Citat:
... i da Tvorca nema dok se dva pola ne sretnu na jednom mestu. itd........

Hoces li mi Vera objasniti sta ovo znaci?Nije mi najjasnije...

Pokušaču ukratko jer sve što sam pisala do sada, kao i moja nova knjiga, govore o tome, o principima postojanja.
Sve što postoji ima dušu koja ga kroz prostor vreme drži na okupu cineči biča i oblike. Dušu daje ženski princip, majka.
Duša ima težnju da se spoji a Bogom ocem, muškim principom. Kad duša nađe Boga stvara se oko tvorca, čista ljubav na tom mestu je temperatura stvaranja.
Ujedno ovaj čin se odvija na višoj frekfenciji pa tako ko dosegne Boga na pripada više ovome svetu.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

plavizrak ::

Jako napredna osoba nikada, nikada ne može da pomisli da je Bog, već da je samo jedan sičušni, mnogo sičušni deo njega. Jako napredna osoba zna da samo u jedinstvu sa Tvorceim može imati njegovu pomoč.
I još, jako napredna osoba zna da smo mi i naš kosmos samo jedna čelija od svega i da se bez nje može.
Jako napredna osoba zna da se na Zemlji nikada nije pojavio Tvorac več samo deca. i da Tvorca nema dok se dva pola ne sretnu na jednom mestu. itd.........

Meni je Dayino objašnjenje blisko u tom smislu što se u duhovnom napredovanju suočavamo sa sve suptilnijim vidovima iluzija (maya?). Može neko da pomišlja da u jedinstvu sa Tvorcem ima MOĆ. Kao što sam spomenuo - kako on može biti siguran da je u ovom svetu dualnosti to zaista postigao. JER MOĆ MOŽE POTICATI I OD BIĆA TAME-ILUZIJE. I čoveku se može dati PUNA ILUZIJA POZITIVNOSTI MOĆI koju ima, a da ipak ta moć ne potiče iz Viših svetova. Baš kao što je Daya rekao (rekla): TAJ OSEĆAJ DA NEKO U JEDINSTVU SA TVORCEM IMA MOĆ - MOŽE BITI NAJSUPTILNIJI VID ILUZIJA, KOJEG SE TREBA OSLOBODITI. JER ISPRAVNO DUHOVNO TEŽEĆA OSOBA NEĆE RAZMIŠLJATI U RELACIJAMA MOĆI, relacije MOĆI upravo su refleks sveta iluzija. ISPRAVNO DUHOVNO TEŽEĆA OSOBA ĆE RAZMIŠLJATI U RELACIJAMA PODVRGNUTOSTI BOŽANSKOM PLANU, MOŽDA BAŠ NEMOĆ BUDE DEO TOG PLANA.

Onome ko je fokusiran na matrijalni nivo - neće se javiti želja ili ideja da je Visoko Kosmičko Biće. Ta želja ili ideja se može javiti nekome ko ima duhovne težnje. Ali kao veoma suptilna iluzija, sa kojom mora izaći na kraj.

Mislim da deo objašnjenja
Citat:
poveruju da su Bog
ne treba doslovno shvatiti, ne verujem da neko ko je u vodama duhovnosti može da zamišlja bukvalno da je Bog, to je svakako u smislu zamišljanja neke velike uloge u kosmičkim razmerama.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 10 Apr, 2010 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera 072:
Citat:
Pokušaču ukratko jer sve što sam pisala do sada, kao i moja nova knjiga, govore o tome, o principima postojanja.
Sve što postoji ima dušu koja ga kroz prostor vreme drži na okupu cineči biča i oblike. Dušu daje ženski princip, majka.
Duša ima težnju da se spoji a Bogom ocem, muškim principom. Kad duša nađe Boga stvara se oko tvorca, čista ljubav na tom mestu je temperatura stvaranja.
Ujedno ovaj čin se odvija na višoj frekfenciji pa tako ko dosegne Boga na pripada više ovome svetu.

Hvala. cvet
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Apr, 2010 07:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zavoli sve živo što postoji,sve ono što u nadahnuću stvaranja stvori Bog i dobićeš najveću moć,koja čuda stvara a zove se ljubav prava!!!
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rekoh ja,za razliku od drugih ja sam obično biće iz treće dimenzije u biološkom životu,sa spoznajom,koje ne priča gluposti...ali i biće koje zna šta će se desiti i kako je stvoren svet...
biće koje zna šta će biti čim se izađe iz ove dimenzije...biće koje govori istinu...dešavaju se stvari baš kako sam i video...lakše je verovati lažima,jer istina boli...u skorije vreme ćemo svi da se uverimo ko je govorio istinu,samo tada neće biti mesta za pokajanje...
živeli.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 10:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Slobadidi:
samo tada neće biti mesta za pokajanje...

Sto se mene tice, pokajanje je uvek suvisno. Ako treba da se nesto lose desi - neka se desi, nema potrebe
da ga se ljudi plase. Nek se desi, jer jos pre milijarde godina su se desavale strasne stari. Ako smo to preziveli
onda cemo definitivno preziveti bilo kako ogromnu katastrofu.
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 10:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

toga "lošeg" se plaše samo grešnici...i kataklizma je obnavljanje Božijeg lica...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 11:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Slobadidi:
samo tada neće biti mesta za pokajanje...

Sto se mene tice, pokajanje je uvek suvisno.
Грешка!

Слобадиди и поред тог што инсистира на понополу на Истину и никако да је подели са нама, у једном је у праву...
Његов кредо "ПОКАЈТЕ СЕ" јесте суштина сваког духовног пута.
То је од највеће важности!
Запитајмо се, зашто тај позив буди нелагодност у нама?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 11:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo da pitam: Slobadidi je nešto nagovještavao veliko, što se imalo dogoditi 4. aprila...
Jel bilo kakvih komentara, rasprava na tu temu, nisam češljala sve teme unatrag zadnjih desetak dana....
Jel se dogodilo???' i šta???? (naravno, osim poznatih obljetnica...)
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verovatno se 4. aprila bas nista nije dogodilo. Hm, mozda je i u tome poenta. Zamislimo samo najavu spikera dvevnika na TV: "Postovani gledaoci, danas necemo emitovati program, jer se ni kod nas ni u svetu, apsolutno nista nije dogodilo".

Protomajstor je u pravu,
pokajanje je mnogo vazno.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 18 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101351 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 926937 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69620 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246254 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26489 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11898 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20806 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)