STVARANJE SVETA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

A sjeti se i prve nedelje prošlog mjeseca, kada si bila kod Vesne ... ti i VakanTanka, a trebao je doći i Mirko... šta je bilo dogovoreno ...
i sta se desilo ... nista ... E, to treba da se pamti ..

Na ovo sam ti odgovorila. Došla sam sa Mirkom, a ne VakanTankom.
Mirko nije bio ranije kada sam bila kod Vesne, pa nismo uspostavili vezu,
jer sam mislila da ti treba da se javiš. I nemoj da vičeš Sorry
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji nešto što se mora naučiti, a što Istina ne zna, a što Vera vrlo dobro zna:

Pouzdanost!

Ja sam recimo neobuzdan, ali sam pouzdan. Koga ja zavolim, za njim sam spreman da idem i u pakao i u raj i u makako ružan san.

Iako sam daleko od cele te priče, meni je jasno da je kod Mirko nastupila promena tokom njegovog boravka na Rtnju.

Naravno, nije tome Rtanj kriv.

Niko tome nije kriv.

Ipak, nešto se desilo...

I tačno znam da Vakan Tanka zna odgovor na to pitanje....

Ključ mogućeg rešenja ovog problema je u rukama Vakana Tanke...
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znanja se ne kradu onda bi svi ljudi bili kradljivci,već se do znanja stiže spoznajom i to je onda pravo. Ovde se samo iznose informacije pretežno a kada bi svi pisali o svojim spoznajama,to jest pisali o sebi samima i svom životu,mnogi ljudi bi vrlo brzo shvatili ko je ko i šta pišu a šta čine. Vrlo brzo bi otkrili sa kog "izvora vodu piju"...

Hvala bratu Istini što je delio svoje spoznaje i učio nas da budemo mudri i da pre nego što popijemo čašu vode pogledamo sa kog izvora je točena!!!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
U mnogo čemu, ljudska bića jesu kradljivci znanja.

Živela piraterija, da nje nema, ostali bi stvarno u totalnom mraku.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvor je jedan, ali ima više puteva koji vode do tog izvora.

To je tako!

I ne postoji put koji je bolji ili gori.

Uzmi, pa posveti svoj ceo život tako što ćeš usavršavati karate udarac u ciglu.
Provedi u tom usavršavanju 30 godina.
I garantovano ćeš doći do izvora, ukoliko te nosi u tom poduhvatu ljubav prema Bogu.
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E pa bas me rasturaturate ..........

Postoji nešto što se mora naučiti, a što Istina ne zna, a što Vera vrlo dobro zna:

Pouzdanost!
Hocete reci vjernost ...

Ko i malo razumije ... I MALO ... shvatiti ce sta je prava vjernost i pouzdanost ... i ko ju je ovdje pokazao ... ali u pravom svjetlu, svjetlu mudrosti ... bez mudrosti u tome neme nista, ziva propast, dobro videno ovdje.
Vjeran ili pouzdan se postaje sa znanjem koje sam ja davno stekao PRIJATELU moj i to malo bolje znam.
Pouzdan je onaj koji vidi greske i padove onoga u kojega je pouzdan te mu ostaje vjeran da ga spasi zrtvujuci sebe do GRANICA ... da ne bi pao i SAM ... slijepo ga prateci odose oboje u ambis te za sobom povlaci citavo stado ovaca.
Zato se prvo i pobratimi da bi se lakse oprostilo sebi a ne pobratimu.

Zato ovce i vodi MAGARAC ... jer je pouzdaniji u nekim stvarima ... nece kao ovan u provaliju pa sve ovce za njim ... A magarcu se svi ismijavaju.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 12:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
E pa bas me rasturaturate ..........

Pošto si napisao u množini, moram ti reći, za sebe, da mi rasturanje uopšte nije namera.
Moja priča govori o tome da ne možemo znati nebeski plan, da život živimo u ne znanju dok se ne odigra događaj. možemo planirati sitnice ali i one često ne idu po našem planu.
Važno je znati cilj a putanje su nepoznate, to je i draž života.

Više se može znati samo ako se u događajima aktivno učestvuje, pa se opet vračamo tome da su dela ta koja život grede, srce koje vodi a misao koja se iz toga rađa je posledica koja nas kao bića određuje.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 12:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Littlenex,
ako hoćeš da me čuješ, čućeš!

Ne osporavam ni najmanje tvoj put pravoslavlja! To je put koji vodi do izvora.
To je jedan od brojnih mogućih puteva. Ali, čak ni o tom putu, ne znaju toliko puno, živi bogoslovi, ukoliko ih poredimo sa duhovnim vodičima koji zastupaju takav jedan duhovni pravac u povišenim sferama.

Koliko škola ima u povišenim sferama, toliko ih ima i u našoj fizilčkoj ravni. Jedna od tih škola je pravoslavlje.

Pored pravoslavlja, u tim povišenim sferama ima i ostalih škola.

Kada bi se čovek uzdigao malo iznad ove fizilčke ravni, bio bi zapanjen, kakvo znanje postoji u drugim sferima...

Bilo bi mu potpuno jasno, da smo mi ovozemaljska ovofizička ljudska bića, ipak, intelektualne životinje...

Ukoliko bi morao da biram izmedju ovozemaljskog sveštenika i andjela, uvek ću izabrati drugu opciju.

Nema veze da li je to izvor parvoslavni, budistički, taoistički ili tako omraženi kabalistički. Bitno je da je od andjela.

U suštini, ako ti Littlnex nikako ne možeš da razumeš ni ovakvu jednu sasvim jasnu poruku, u tome ti ja zaista ne mogu nikako pomoći.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ako mi dopustite da kažem nešto što mi se čini da u ovom trenutku predstavlja ključ svega:

Ne verujte ljudima, ne verujte ni jednom živom stvoru, makar on bio vaš najuzvišeniji duhovni učitelj, ne verujte sveštenicima, popovima, guruima, magovima, misticima, majstorima i adeptima... Svi oni vas u najboljem slučaju mogu podstaći da se povežete sa andjelima...

Jedino andjelima treba verovati!

Što se mene tiče,
mene zaista ne interesuje ništa više što se tiče ovozemaljske tradicije. Ništa!

Nekoliko decenija sam se povezivao sa andjelima.

I kada je to povezivanje uspostavljeno,
ne postoji te sile da me ponovo natera da gledam u ovozemaljske popove, gurue i ostale učitelje.

Eto.

To mora biti tako ukoliko je čoveku stvarno cilj Bog, a ne nešto treće, makar to treće delovalo njegovim sunarodnicima kao nešto najsvetije!
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sa ovim bih se složila, Sva znanja ljudima trebaju biti na raspolaganju da bi podstakla, kako to kaže Litlneks, spoznanja. i omogućiti ljudima da s sami uzdignu jer niko to ne može učiniti umesto njih.
Tako bude do jedne tačke, na planetama poput naše koja je zarobljenja. Trenutak spajanja sa svojim centrom čelije je preokret za planetu i ljude, tada se više i ne pitaju jer stvarna svest preuzima brigu.

Sve moje nevolje su proizišle iz samo jednog čvrstog stava, da ču slediti nebeski plan a ne ljudski.

ovo vam je slika paralelnog sveta i govori šta predstavlja kupola, taj jedan krak je dodirnuo zemlju i sada smo sa centrom jedno.
A kada se povežu između sebe, stvara se jedinstvo između čelija,
Veličina za c2 veća od naše čelije je nama nevidljiva dok ne uključimo oko svesti, tada se i to vidi.
Sve postaje vidljivo kada se shvati naj veća mudrost Tvorca- Paralelni svetovi.

Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja kažem verujte samo srcu svome i Bogu!!!
Svi entiteti koji postoje u svemiru poželeće da ovladaju ljudskom dušom i svojom energijom zavladati putem ljudi da bi se tako utvrdili u svom postojanju. Mnogi zabludeli sinovi i ćerke će početi da se mole tim entitetima. Ima mnoštvo razloga koji zbunjuju i koje ne vode nikuda,a kojima će se kao najveća prepreka pojaviti ono što će se suprostavljati svemu što predstavlja laž. Svi ljudi će težiti spoznaji istine. Laž uvek ima ograničenja,za razliku od istine koja je jedna i koja će se uvek razotkrivati u osveštenoj duši ljudi.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada ću napisati nešto Litlnex, u nadi da će vredeti:

A ja kažem verujte samo srcu svome i Bogu!!!
Svi sveštenici i ostali ljudski entiteti u svojstvu učitelja koji postoje na Zemlji poželeće da ovladaju ljudskom dušom i svojom energijom zavladati putem ljudi da bi se tako utvrdili u svom postojanju. Mnogi zabludeli sinovi i ćerke će početi da se mole takvim ljudima. Ima mnoštvo razloga koji zbunjuju i koje ne vode nikuda,a kojima će se kao najveća prepreka pojaviti ono što će se suprostavljati svemu što predstavlja laž.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma kakve veze imaju sveštenici i religije sa mojim mislima i sa onim šta pišem i ne znam zašto meni pišeš! Ti hodaj kuda hoćeš i gde želiš.Svako piše i svako želi da svojim rečima deluje na ostale uspavane duše koje je neko davno svesno uspavao...
Ti imaš tvoje misli i rečnik,meni ali meni deluju hladno! Ja želim da kada čujem reč osetim treptaje u svojoj duši,da oseti srce kao što uvek oseti kada sa živim Bogom razgovara. Moje reči kojima se služim su istkane na iskrenoj ljubavi i ka stvaranju,okrenute su ubrzanju misli i približavanju Božijoj mašti koja ujedno predstavlja i najjaču energiju u univerzumu kako bi zajedno u stvaralačkom zanosu nastavili da stvaramo do beskonačnostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
Kakve veze imaju ove gore navedene reči sa sveštenicima i religijama...
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Okt, 2009 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::
Стварно Слобо, како си прескочио дугу 5. јуна?

Уопште ми то није јасно.

Nisam je preskočio nego je spuštena pravo pred moje noge,hodao sam po Dugi.
Paralelnim svetom može da se naziva nešto što se ne vidi,lepo je rečeno ko ima uši čuće,ko ima oči videće.
To su znači dimenzije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Okt, 2009 07:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

baS LEPO.
Odavno mi je receno da treba da hodam po dugi..
Hoces da me naucis?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 7 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 100737 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 924802 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69360 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 245103 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26262 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11841 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20666 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)