VJEČNA BORBA DOBRA I ZLA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tamna je zato sto ne sija i ne stvara vodonih koi je svest.
Sam kažeš a ja se slažem da je svaki segment deo celine.
Lično sve osmatram kroz celinu i kao deo celine, svaki odgovr se može pisati u nedogled ako se krene u detalje.
Meni su kada izlažem svoje viđenje važni principi postanka koji zatim daju mogučnost da se sagledavaju detalji.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dreammer:
koji bog?
koje duše?

itd....

u tvojoj izjavi vidim samo kaos i kontradiktornosti.

Nikoji Bog. Ja kazem da nema toga. Litlnex je ciljao na postojanje tvorca.

Koje Duse? MI Duse. Ja, ti, i svi ljudi su Duse.

Ja u mojim izjavama vidim red i slaganje.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 18:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da postoji BOG...Alfa i Omega...tvorac koji je jedini uspeo da uravnoteži sve energije vasione i da stvori materijalni svet!!! Bog savršeni koji ne traži od svoje dece da mu se klanjaju već da razumeju njegove misli i stremljenja!!!
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Dreammer:
koji bog?
koje duše?

itd....

u tvojoj izjavi vidim samo kaos i kontradiktornosti.

Nikoji Bog. Ja kazem da nema toga. Litlnex je ciljao na postojanje tvorca.

Koje Duse? MI Duse. Ja, ti, i svi ljudi su Duse.

Ja u mojim izjavama vidim red i slaganje.

Od čega se sastoji duša druže moj...
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 18:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Tamna je zato sto ne sija i ne stvara vodonih koi je svest.
Sam kažeš a ja se slažem da je svaki segment deo celine.
Lično sve osmatram kroz celinu i kao deo celine, svaki odgovr se može pisati u nedogled ako se krene u detalje.
Meni su kada izlažem svoje viđenje važni principi postanka koji zatim daju mogučnost da se sagledavaju detalji.

Sory Vera, nekako nisam zapazio tvoj odgovor.

Slažem se - da, to je to i tako je. Razumjem šta misliš kad kažeš "tamna materija" Wink

Mislim, da ovde na forumu nas ima nekoliko koji nekako preferiramo u odredeni zajedni topić .... Wink

To mi je ok:)

U drugoj temi napisao sam, da momentalno imam frku kod nas u SLo na jedno forumu, tamo sam nov od jućer. Uf kakvi stvorovi tamo haraju ......
Sory malo, danas mi nije tako jako ok privatno zbog toga.

Meni duhovnost je sveta stvar. Zato.

LP
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Naravno da postoji BOG...Alfa i Omega...tvorac koji je jedini uspeo da uravnoteži sve energije vasione i da stvori materijalni svet!!! Bog savršeni koji ne traži od svoje dece da mu se klanjaju već da razumeju njegove misli i stremljenja!!!

Za tebe da, za mene NE. Smile Ne mozemo da pricamo kada se ne slazemo. Da, lakse je prestati komunicirati o ovome
nego takmiciti se ko je u pravu.

Dakle ja verujem da smo MI (mnogi) stvorili ovaj svet, a NE BOG (jedan).

Dusa se ne mora sastojati iz nicega. Dusa je nematerijalna, nije energija, nije nista - ali Dusa MOZE posedovati,
imati, upravljati, stvarati, unistavati - energije, materije, prostore, vremena i sve ostalo.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja tebe ne ubeđujem,imaš puno pravo da misliš i govoriš šta želiš!!!
Bog je jedan jedini Alfa i Omega i jedini koji poznaje silu koja stvara materijalni svet... Čak i nama svojoj deci (ljudima) tu tajnu nije otkrio (da bi nas zaštitio jer prevelika je njegova ljubav kao roditelja...) i odatle sva ova zbrka u svemiru,jer ostale energetske suštine,pa i sam čovek traga za tom silom i razgrađuje tvorčeve materijalizovane misli...
Pokaži mi neki drugi materijalni svemir i verovaću onome što pišeš...
Nikada tu tajnu neće niko saznati i umesto toga stvarajte,opustite se i uživajte u čaroliji...

POKAŽITE MI TAJ DRUGI MATERIJALIZOVANI SVEMIR,NEKA SE VIDI DA BLISTA KAO OVAJ BOGA NAŠEG ŠTO ODIŠE HARMONIJOM SVETLOSTI I ZVUKA ŠTO SVAKOG JUTRA CVRKUTOM PTICA LJUBAVNE PESME POJI I DUŠE NAŠE SA SVETLOŠĆU HRANI!!!
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

D veće!
Borba izmedju svetla i tame, zla je živa svaki dan. Ja sam se jućer logirao na jednom našem slov. forumu koji nosi duhovno ime. KOd nas nije dobrih duhovnih foruma i bio sam radostan pošto sam našao jednog. Napisao sam nešto o sebi i otvorio temu o Kasiopejcih, Pleadiancih, Ra i iluminatih.
Odmah me je napao jedan koji vjeruje u Elohime, kaže to su najviše duhovno realizirani svemirski entiteti (bića). Napravuio je sve da me gurne u ovu većnu zamku takme za moć i na forumu ima sledbenike. Proširuje jesti maso, i vjerovanje da najviša sila u univerzumu je EM (elektromagnetno strujanje). Sve ono što ja mislim da je duhovno, napao je da je samo moja glupa bolestna mašta u glavi i da ono EM je konaćna istina univerzuma koji svi smo ji podrejeni. Vjeruje da ljudima donosi svetlo poput Prometeja i imao je sajt sa nazivom Prometejci. Mislim da ima kod nas grupu koji se nazivajo tako i sljede ovaj nauk.
Ovaj lik svira nekvog gurua na forumu i radi frke.
Admin mi nije pomognuo jer kaže, da na forumu vlada zakon slobode i prava za sve.
Rekli su mi da to je "ognjeni krst" kot ulaza na forum.

Malo me je nagušilo u grlu kao da am pojeo nezdravu hranu poput Mc Donalda.... Napisao sam svoje mišljenje i to da moje mišljenje je da na forumu nema opštih civilizovanih prava. Odgovorili su, da tako je i u društvu.

Ali iz foruma izbrisao sam moje postinge i rekao ćao.

Prićica nakazuje na ovu ovde spomenuto borbu izmedju dobrog i zla.

Samo je tragićno kako nekvi predstavljaju se za duhovno napredne osobe ali uz to samo zavaravaju ljudi. To je obićni kaos.
Moja namjera nije stvarati buku, stvarati zamjeru, stvarati igru za prevlast.
Ali ipak mislim, da to što rade ovi forumaši na našom forumu je pogrešno i zlo, prevara i manipulacija.

Napisali su mi drugi koji nisu išli u sukob: da pokušalo je već puno ljudi da naprave mir i "red" ali nisu uspjeli. Na kraju samo su iztrošeni plakali i napustili forum.
Dalje da su bili privatno na posjeti kod ovog glaunog forumaša. Prvi put osjetili su silu poput udara u vrat, grlo .... drugi put nakon posjete bili su totalno pijani, omotićni, jedan je napisao da legitimirali su ga policajci mislili su da je do daske pijan.... Tako djeluju ovi ljudi na forumu i u reali.

Pozdrav! Wink

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Igra moci...

Prisustvovao sam situaciji kada je jedna osoba htela drugoj osobi da prenese neku energiju...
A onda je ta druga osoba rekla onoj prvoj, nije to nista, pazi sad sta cu ja da ti uradim.
Ova prva osoba je popustila, smatrajuci ovu drugu za gurua,
i rekla joj je: pa ovo ide pravo u srcanu cakru.
To sam i htela, rece ova druga.
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

There is no chaos in the world, except the chaos which your mind creates.

Ovako kaze Nisargadata.

Moze postojati borba izmedju dobra i zla, u necijim umovima izmedju nekoliko osoba i tako to.

Ali na univerzalnom nivou - toga prosto nema.

Citat:
Litlnex:
POKAŽITE MI TAJ DRUGI MATERIJALIZOVANI SVEMIR,NEKA SE VIDI DA BLISTA KAO OVAJ BOGA NAŠEG ŠTO ODIŠE HARMONIJOM SVETLOSTI I ZVUKA ŠTO SVAKOG JUTRA CVRKUTOM PTICA LJUBAVNE PESME POJI I DUŠE NAŠE SA SVETLOŠĆU HRANI!!!

Ne mogu ti pokazati drugi svemir. Ali ni ti meni ne mozes pokazati tog jedinog Boga. I niko ne moze sigurno
tvrditi da je bas taj jedini Bog stvorio fizicki svemir.

Sve bi bilo lepo sto ti kazes, sa jednom bitnom promenom - nije jedan Bog, nego svako od nas je tako velik i
znacajan kao onaj koga ti uzvisujes. E tad zivot pocinje biti interesantnan vise.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Igra moci...

Prisustvovao sam situaciji kada je jedna osoba htela drugoj osobi da prenese neku energiju...
A onda je ta druga osoba rekla onoj prvoj, nije to nista, pazi sad sta cu ja da ti uradim.
Ova prva osoba je popustila, smatrajuci ovu drugu za gurua,
i rekla joj je: pa ovo ide pravo u srcanu cakru.
To sam i htela, rece ova druga.

Talerman: ma iskreno i otvoreno kažem ti: to je meni u 101% bez veze! Stvarno, sasvim out.
Moj interes kao primjer, je komunicirati sa forumašima (ako ostajam kod ovog primjera); izmena iskustva ili infosa itd ..... možeš zamisliti da jedan ili jedna grupa spama ti svaki post, radi ludaka iz tebe itd....?
Ne da mi se kao kažeš: "igru moći" itd .... ne da mi se umjetno naglašavati nekva pravila od egotripa, to mi uopšte nije finta u mom fokusu. Istotako procjenio sam, da u takvoj okolini neću pisati ništa što smatram svetim jer mislim, da ipak ono što je sveto treba se poštovati barem opštim civilizacijskim normama.
Napustio sam forum jer ne da mi se igrati takvu igru.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer trebao bi naj pre znati da forumi pojedinim ljudima služe za demonstraciju sopstvenog ega. Maolo je onih koi pišu samo svoja iskustva a pritom znaju da uče i saslušaju druge.
Na primer, ovaj tekst koi si napisao naveo me je da napišem sledeće i ovde:. Magnetno polje, magnetne linije tela, održavaju određene veličine i sabiraju u tela prostor vreme, grade oblike. Magnetna polja izviru iz oka Tvorca i čine polje ljubavi.
Elektro magnetno polje je na nižoj frekfenciji ali je paralelan svet kroz koji se može sagledati izvorni magnetizam. Dva pola ga stvaraju.
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
There is no chaos in the world, except the chaos which your mind creates.

Ovako kaze Nisargadata.

Moze postojati borba izmedju dobra i zla, u necijim umovima izmedju nekoliko osoba i tako to.

Ali na univerzalnom nivou - toga prosto nema.

Citat:
Litlnex:

Ne mogu ti pokazati drugi svemir. Ali ni ti meni ne mozes pokazati tog jedinog Boga. I niko ne moze sigurno
tvrditi da je bas taj jedini Bog stvorio fizicki svemir.

Sve bi bilo lepo sto ti kazes, sa jednom bitnom promenom - nije jedan Bog, nego svako od nas je tako velik i
znacajan kao onaj koga ti uzvisujes. E tad zivot pocinje biti interesantnan vise.

Odgovor na citat o pokazivanju tog univerzuma:

Problem vidjanja ili zapazanja univerzuma nije u njemu, da on ne postoji, nego u onom koji oće da ga posmatra, da ga kao ovde "preispitiva" .... Patuljci i vile sakrivaju se nepozvanima..... Ja ni ako bi znao da napravim takav univerzum vidljiv nekvom neverniku, ne bi ga pokazao .... neka se sam podviza da mu bude dostupan. Nisam ja "socialna sestro" .....
Poanta nekvih suptilnih i "viših" svetova je baš u tome, da oni su takvi kakvi jesu. Ipak razvitima kažu se potpuno realni, stvarni.... i napisao sam, da za nepozvane oni ostajaju tajna i to je vrlo okej da je to tako.
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer trebao bi naj pre znati da forumi pojedinim ljudima služe za demonstraciju sopstvenog ega. Maolo je onih koi pišu samo svoja iskustva a pritom znaju da uče i saslušaju druge.
Na primer, ovaj tekst koi si napisao naveo me je da napišem sledeće i ovde:. Magnetno polje, magnetne linije tela, održavaju određene veličine i sabiraju u tela prostor vreme, grade oblike. Magnetna polja izviru iz oka Tvorca i čine polje ljubavi.
Elektro magnetno polje je na nižoj frekfenciji ali je paralelan svet kroz koji se može sagledati izvorni magnetizam. Dva pola ga stvaraju.

O, Vera, ljepi ti pozdrav!

Ok to te razumjem. Ide se o polaritetu.

Moje "mišljenje" je takvo, šta kažeš ti na ovo, zanima me:

polaritet eksistira samo, ako ima "stvar, snov" odvajanja, nas i "ono" - njega.
Šta ako mi nemamo više materialne i to najmanje suptilne ćestice, da bi se širilo to strujanje? Da mi smo poput ćiste svjesti, možda prema našim zakonima poput "antimaterije"? Možda to se i naziva "Taćka Zero" (nemam pojma).

Ako mi smo sjedinjeni sa Bogom; ako napustimo sve suptilne ćestice naše odvojene svesti i "bivamo" poput svetla, svesti? (nije bitno nazivanje, nego stanje ovakvog bivanja)
Napisao sam već ,da u takvom stanju možemo da i vidimo, iskusimo stvaranje božje kreacije, univerzumov itd .... koji dobivaju na odredjenoj frekvenciji one sveobuhvatne svjesti (Božjeg uma) pra-matrike za utelovljenje, za buduće materialne manifestacije?

Dali i tada i tamo obstaja ova EM, ova gravitacijska sila strujanja?

Moj odgovor je da ne jer barem prema mojim iskustvima, ova božanska kreacija dješava se u overloudu svih konačnih univerzuma, u "out" of space denzitetu, u vjećnosti.

Sva hierarhijska struktura podržavanja konkretnih manifestaicja ovih hologramskih poruka božjeg uma, od momenta odvajanja od njega (boga) uronja u univerzum menjanja oblika, u univerzum ovih EM sila. Od tada dalje dješava se promenjivanje energetskih kvaliteta svake kreacije premanjenom prirodnim kodom njene poruke.

Ali kao sam rekao: u vjećnsoti, transcedentalni sferi univerzuma mislim ,da ne postoje ove sile strujanja, tamo biva sveprožimajuća svest sama na sebi. Barem kako se sjećam: ideja na sebi bez supstancije tamo je tako "jaka" da poruka ideje u ćistoj svjesti kaže se kao "snovi" Božjeg uma. Snovi, um, ideje, ćak i onaj svemirski jezik sve je tamo isto, od iste kvalitete, bez granica kao su ovdje izmedju nas/vas; ovdje/tamo itd... takvih dihotomija tamo nema.

Sory za moj brainstorming - ali tako nekako ja se sjećam tog iskustva.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera vjeruj mi: kod iskustva opisanog u mojem postu gore: kroz svu sferu zraćila je potpuno absolutna ljubav/mir/harmonija....
To se zapravo realiziralo več odavno "prije" --- odavno dole, ako stvar usporedim sa opisivanjem "dole/gore" ---- ljubav, harmonija itd ..... su vrlu važni kljućevi održavanja kvaliteta svjesti kojom "putuješ" (kojom sam ja "putovao").

Naravno: sve promjene na bilokojem nivou u tjelu i oko tjela stvaraju odredjeno energetsku polje i frekvenciju.
Ali oni ljudi uće, da u tom polju, u tom strujanju je izvor svih naših fenomena bivanja - znaći u strujanju je izvor i duhovnih fenomena....
Mogli bi naglasiti da to znaći da u mozgu je centar, izvor.

Meni to je baš obrnuto.
Napisao sam već, da fenomeni "tamo" su potpuno drugćiji i da ne doživljava ih se sa "mozgom" nego sa svim svojim bićem svetlosti, sa svetlošćom, sa bivanjem, sa svjestjo samom razume se sve. Nema nama poznanih granica.

Pozdrav! Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40600 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42385 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9735 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)