ANASTASIJA-zvoneći kedri Rusije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo malo mikroorganizmima.

MONOMORFIZAM I PLEOMORFIZAM

Za razliku od Pastera, Antoan Bešam je tvrdio da svi mikroorganizmi dolaze iz samih živih bića, iz tkiva posebno krvi ( tkiva u tečnom stanju) i da su pleomorfni što znači da menaju oblik ( pleo = promena, a morphe = oblik) , u zavisnosti od promene stanja u sredini u kojoj se nalaze ( pH vrednost, količine kiseonika, toksina, slobodnih radikala itd). Bešam je tako prvi postavio teoriju pleomorfizma.
Tako po doktoru Bešamu virusi prelaze u bakterije, ove u gljivice i nazad. Kada se razvijaju u laboratorijskim uslovima pod tačno određenim uslovima, streptokoke su uvek streptokoke, ali ako se promeni pH vrednost medijuma gde rastu taj strep bacil će se promeniti u neki drugi mikrob.

PROTIT

Da u vodi postoji nešto živo otkrio je još u 17. veku Anton Liuvenhok (tvorac prvog mikroskopa, zapravo debelih naočara pomoću kojih je posmatrao sićušne čestice). Posmatrajći tako uzorke kišnice primetio je da u njoj ima “nečeg živog”. Jednom je tako sakupio svežu kišnicu u stavio je u epruvete koje je zapečatio. U početku ništa se nije događalo. Ni nakon nekoliko dana nikakvih promena nije bilo. Ali, četvrtog dana pojavile su se sićušne tačkice koje su migoljile u vodi. Liuvenhok nije mogao da objasni odakle su došle osim da su nastale u samoj vodi. Ali, zainteresovanih za proučavanje ovog fenomena tada nije bilo.

Bešam je prvi počeo da tvrdi da sve klice u organizmu nastaju od sićušnih tačkica u krvi koje je on nazvao mikrozime (ili somatidi ili protiti). Protit je nemačka reč, dok ih Francuzi zovu somatide. Englezi nemaju reč za ovaj fenomen.

Zdrave i nezdrave ćelije krvi. Bele tačkice su protiti (mikrozime ili somatide).

majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 23:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ode covek malo u prirodu, a vi se razglalamili, lepu ste diskusiju napravili, pozdrav svima, ja bih samo malo dodao...a to je -da bi se brzina misli povratila...treba joj napraviti okruzenje, odnosno "prostranstvo ljubavi", sa svim biljkama i zivotinjama neophodnim za "ubrzanje misli".....pa tako dok se to ne pocne raditi , sva ova divna polemika ce odleprsati kao lisce na vetru

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo vam znanje za budučnost

Proces posanka života u svetlosti ide ovako.
Voda je neutralna, ona je tamna energija u zgusnutom stanju.
Ovo vam je epohalno otkriče. Vodonik nosi svest, on je u našoj fizici na planeti prisutan u vodi a kasnije i u organizmima koje gradi.
Za nastanak života u vodi, dovoljna je svetlost. jer Božije čestice, fotoni i sl, uvek sklope atom vodonika.
Sam vodonik u vodi, počne da gradi elemente , sabira se i pravi novo jezgro, dobija se drugi element i započne da se povezuje u molekule.
Tako, kosmos je pun vodonika, svesti, to znači da i mi živimo u živom organizmu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

Ovo vam je epohalno otkriče. Vodonik nosi svest, on je u našoj fizici na planeti prisutan u vodi a kasnije i u organizmima koje gradi.
Za nastanak života u vodi, dovoljna je svetlost. jer Božije čestice, fotoni i sl, uvek sklope atom vodonika.
Sam vodonik u vodi, počne da gradi elemente , sabira se i pravi novo jezgro, dobija se drugi element i započne da se povezuje u molekule.
Tako, kosmos je pun vodonika, svesti, to znači da i mi živimo u živom organizmu.

Apsolutno se slazem Vera sa tobom, zivimo u ZIVOM organizmu, sto za posledicu povlaci mnogo stvari oko razumevanja odnosa u 'kosmosu" i nase uloge u njemu, koja u prilicnoj meri u "nasem " kosmosu zavisi od nas
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 23:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da od nas, da samosvest podignemo na svest, tada ćemo prestati da budemo potrošači i počećemo od svetlosti da stvaramo i dograđujemo, a kada se povežemo sa celinom e tada ćemo znati i čoveka da napravimo bez seksa, već kopiranjem znanja iz jedne čelije.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 00:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A oće se jednako uživat u kopiranju? Ozbiljno pitam.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Pa naravno, kopiranje znači nastavak života. Gledaj čelije. Šta bi bilo da se recimo čelije jetre ne kopiraju, ostli bi bez nje za mesec dana.
Pritom vidimo da ona ne raste već da je uvek približno iste veličine, to znači da jedna odumre a nastavi da živi ispravna.
Naravno, postoji i period razvoja kada se kopiraju da bi nastao kompletan organizam, to pripada periodu zlatnog doba.
Pošto mi u kosmičkoj čeliji imamo 30% tamne materije znači da če jedna odumreti a druga nastaviti da živi.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 00:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Pa naravno, kopiranje znači nastavak života. Gledaj čelije. Šta bi bilo da se recimo čelije jetre ne kopiraju, ostli bi bez nje za mesec dana.
Pritom vidimo da ona ne raste već da je uvek približno iste veličine, to znači da jedna odumre a nastavi da živi ispravna.
Naravno, postoji i period razvoja kada se kopiraju da bi nastao kompletan organizam, to pripada periodu zlatnog doba.
Pošto mi u kosmičkoj čeliji imamo 30% tamne materije znači da če jedna odumreti a druga nastaviti da živi.

Pa nije bas tako jednostavno, svaki pokusaj imitacije Boga, sa katastrofalno razijenim duhom, mentalnom i emocionalnom komponentom, moze se zavrsiti na samo jedan nacin
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MAJSTORE, NE KOPIRA SE BOG VEĆ JEDNA ČELIJA, TO JE PRVI PARALELAN SVET.
Od jedne čelij, svaka naša čelija, može znanjem da se iskopira čovek. Iz jedne naše čelije može znanjem da se iskopira sve što nas okružuje.
Potpuno je jasno kada se posmatra paralelan svet da svako biče opstaje zato što postoji replikacija.
Drugi paralelan svet je čovek(muškarac i žena) kao slika Tvorca tako da posmatrajući tu sliku možemo da sagledamo celinu.

Šta je dobro, lako je odrediti, ako hoćemo da stvaramo moramo postati deo gena a ako samo trošimo onda sa potrošnjom nestanemo.

To je samo jedna linija posmatranja a ima ih mnogo. Ovo govori o principima. Da prvo moramo postati deo čelije a tek zaim sledi dug put da se sa svakom spojimo.
To se može reči i duhovnim jezikom, da se preko sina samo stiže do oca, a otac su povezane čelije.

Ovi paralelni svetovi su mudrost, največa mudrost stvaraoca, da je sve vidljivo i da se može dokučiti, nije nas ostavio da ne znamo već da možemo da spoznamo.

Ovo vam mogu ispričati samo na ovaj način da tražim paralele u našem vidnom polju, jer za moje vizije i znanje koje je sa njima došlo, nemaaju reči za opis. Da nije paralela bila bih nema.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 02:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MAJSTORE, NE KOPIRA SE BOG VEĆ JEDNA ČELIJA, TO JE PRVI PARALELAN SVET.
Od jedne čelij, svaka naša čelija, može znanjem da se iskopira čovek. Iz jedne naše čelije može znanjem da se iskopira sve što nas okružuje.
Potpuno je jasno kada se posmatra paralelan svet da svako biče opstaje zato što postoji replikacija.
Drugi paralelan svet je čovek(muškarac i žena) kao slika Tvorca tako da posmatrajući tu sliku možemo da sagledamo celinu.

Šta je dobro, lako je odrediti, ako hoćemo da stvaramo moramo postati deo gena a ako samo trošimo onda sa potrošnjom nestanemo.

To je samo jedna linija posmatranja a ima ih mnogo. Ovo govori o principima. Da prvo moramo postati deo čelije a tek zaim sledi dug put da se sa svakom spojimo.
To se može reči i duhovnim jezikom, da se preko sina samo stiže do oca, a otac su povezane čelije.

Ovi paralelni svetovi su mudrost, največa mudrost stvaraoca, da je sve vidljivo i da se može dokučiti, nije nas ostavio da ne znamo već da možemo da spoznamo.

Ovo vam mogu ispričati samo na ovaj način da tražim paralele u našem vidnom polju, jer za moje vizije i znanje koje je sa njima došlo, nemaaju reči za opis. Da nije paralela bila bih nema.

Nisi me shvatila Vera, nisam ja rekao da se kopira Bog, vec se pokusava raditi kao sto to Bog radi, imitacija je u tom smislu, a za to treba mnogo vise znanja, mnogo, ne mozes se igrati tvorca , a da ne znas moguce posledice, bilo koja igrarija coveka u tom smislu do sada je samo izazivla katastrofalne posledice, jer covek nema dovoljan duhovni uvid o kolateralnoj steti koju pravi. Vidi tek onog trenutka kad mu se kao bumerang vrati. Jednog dana ce to mozda i biti, kada celo covecanstvo predje na visi nivo svesnosti uz potpunu promenu orjentacije svesti ( od uzimanja, ka davanju )
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 04:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da nisi razumeo šta sam napisala. Tvorca se ne može igrati niko, jer za to je potrebno svo znanje postanja, i znanje svog života iskazanog kroz nauku.
Ono što se može je da se kao biće spojimo sa veličinom, da budemo deo, delič.
A da bi se postalo taj delič mora se spoznati ljubav kao život, mora raditi oko tvorca.
Ovo nije priča o igranju Boga, takvih je sva naša istorija prepuna.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 06:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve ovo što danas živimo samo je igranje i loše kopiranje "Boga"... Znao sam sestro da ćeš ono gore izneti... to jeste epohalno otkriće i sve je živo i povezano... Evo i načina kako je moguće bestelesno začeće...
Mudar je naš BOG...ma premudar i savršen... Alfa i Omega... Iskra ljubavi i znanje može svaka "čuda" praviti... I naučnici dragi moji nije svemir ispunjen vodonikom da ga koristite za svemirske brodove...već stvarajte iskre u srcima svojim da svemir ispunite životom da donesete radost i sreću u stvaranju svemu što postoji...

A pesmica kaze...

Link
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Auuuu Litlneks , gde me nadje sa pesmicom, tu sam uvak voleo, mozda mi je sad i jasnije zasto.....nema nista bez Ljubavi...ali nije ljubav SVE....Inace druze ako si u BG kojim slucajem 6.feb dodji da nas gledas, a posle toga datuma cemo mi obavezno do tebe, nas dvoje, verovatno i Dajbog, vreme je za upoznavanje

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 11:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala brate na pozivu...biće mi zadovoljstvo... Wink
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Vodonik nosi svijest", zaista izuteno.Ako upotrijebimo ovaj način razmišljanja onda bismo mogli objasniti neke trenutne reakcije u organizmu a odnose se na nekoga drugoga.npr(Blizanci,majka i djete).Vodonik je sveprisutan i čestice su umeđusobnoj komunikaciji.

Naučnici poput Puthoffa,Benvenista,Frica Popa,Pribrama,Radina...idr.su u svojim radovima pomjerili osnovne temelje fizike biologije tvrdeći sljedeće:

Komunikacija u svijetu ne odvija se u vidljivom prostoru Newtona, nego u subatomskom svijetu Heisenberga.
Stanice i DNK komuniciraju preko frekvencija. Mozak prepoznaje i bilježi vlastitu snimku svijeta u pulsirajućim valovima.
Svemir podupire temeljna supstancija koja sve registrira, te omogućava da sve komunicira sa svim ostalim.
Ljude nije moguće odvojiti od njihove okoline. Živa svijest nije izolirani entitet. Čovjekova svijest povećava stupanj reda u preostalom svijetu i ima nevjerojatne moći - možemo liječiti sebe i svijet, i u određenom smislu učiniti ga takvim kakvim želimo da bude.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Strana 31 od 50

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Svakodnevne duhovne spoznaje (uvidi) 704 plavizrak 138320 26 Feb, 2011 16:10 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150300 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVI SKENER ZA SNIMANJE SRCA 0 adminfob 3891 20 Jan, 2009 02:50 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)