PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 15:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha, ha ha, e sledeci put kad pravim puding seticu se ovog uputsta. Uvek uspeva, ali mislim da ce sa ovim da bude bolji.
Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 16:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

divinesound ::
Hvala Alex, majstore.
Pokušaću da skinem i da proradim ( samo da ugrabim vreme)

Dragi Bane,

nadam se da - hoces... t.j. IMAM, U TEBE - POVERENJE, kao strucnjaka i za muziku i za duhovne stvari...
pisemo ( i SLUSAMO )... ZVUCNE VIBRE, kao nesto vrlo bitno, za nas, ova tela... gruba, suptilna... pa i dusu... tako da sam postavio onaj link i kao SPOZNAJU... kako - JOS - ZVUK MOZE DA RADI... sto je, i za mene, novost... barem za neke odredjene vibracije, a kako pretpostavljam, sa svojim znanjem, teorijskim, SVAKI ZVUK... nam daje - NESTO...
naravno, ovde sam ovo okacio - NEPROVERENO... pa se nadam da ce iskusniji da daju svoj doprinos... bilo da deluje na IZLECENJE... bilo i SAMO kao INSPIRACIJA... PODIZANJE... ili SMIRIVANJE... SVEJEDNO kako...
ujedno, nadam se da se ne ljutis, sto sam, posle tvog spota stavio neke druge, pre svega glasovne, spotove, MANTRE, ne kao BOJKOT tebe, u smislu... evo, vidi, ima jos... a, kao, tvoje nije bas... nadam se da to ne razumes tako, ni ti ni bilo ko drugi...
pisemo se sa RAZNIM vibracijama... da imamo razne uvide... razne INSPIRACIJE... razliciti smo i mi, svi... pa i sam, iako najcesceslusam devocijsku muziku... zavisno od raznih faktora... slusam i druge vrste... SVE IMA SVOJE...
ne racunajuci Deep Purple... Wink

Laughing

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 16:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::
Ha, ha ha, e sledeci put kad pravim puding seticu se ovog uputsta. Uvek uspeva, ali mislim da ce sa ovim da bude bolji.
Pozz

Draga Sneguljice,

vidim da si ti - ISKUSNA ZENSKA... jer ti je to, u malom prstu, pa svaki put USPEVA, a ne kao - NEKI...
naravno - ovo je PROVERENO... I DOKAZANO... da je BOLJE...
samo, nemoj da se primis, ... SKROZ... SAMO NA - PUDING...
PUDING je - DROGA...!!!

u SLUZBI - BOGA...

Bdance

lepo sam te - obavestio...

Njamnjam

pzz

Ole
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 17:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile , Smile , Smile
Pa naravno da mi uspeva, kad imam dva mala zvrka, pa moram stalno da izmisljam i smilsjam ... a, ponekad ubacim i pudind, koji cu od sada da spremam po tvom uputstvu.

Pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 20:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile , Smile ,
Pa naravno da mi uspeva, kad imam dva mala zvrka, pa moram stalno da izmisljam i smilsjam ... a, ponekad ubacim i pudind, koji cu od sada da spremam po tvom uputstvu.

Pozz

pa, draga Sneguljicice,

hvala ti - na poverenju...!!!
Ja sam, tek sada, ukapirao, da si dosla - kod mene, t.j. na ovaj podforum...
DA BI VIDELA SVOGA BOGA... t.j. - Andjela... jer, vidim, vezbas astralnu projekciju, pa te ova tema, izgleda, zaista privlaci...
pa, da ti cestitam pojavu... ne samo na forumu, vec u tom telu, Sneguljice, t.j. rodjendan, koji bese - 16. ti... i da ti pozelim sve najbolje, najlepse... i jednog, barem, malog andjela, kao pokloncic, od mene...
ja ovde hapsim, sve redom, narocito zenske... da dodju na seansicu... upoznavanja sa andjelom, pa ko zna, mozda i tebe uhapsim... ako nisi daleko... pogotovo, vidim, ZNAS OVO, SA PUDINGOM, sto je NEOPHODNO znanje ... i PREDUSLOV... za seansu...
a ti si, taj deo - polozila.. iz cuga...
a i da ti skratim muke... oko izvlacenja iz tela...
pogotovo sto si, sada, sa ovim pudingom... i zeljom... PRIZVALA... svog andjela... pa mu... vidim, VEC CURI... iz usta... i - OBLIZUJE SE... Very Happy
SAMO NAPRED... ovo sa HRANJENJEM je - VRLO MOCNO... i ljudi to ne uzimaju kao OZBILJNO... na zalost... barem da ISPROBAJU, A NISTA NE KOSTA...
i to je DEO EVOLUCIJE SVESTI - COVEKA... ILI, BAREM, ZNANJA...
naravno, nije samo puding u pitanju... nego BILO STA... kao ponuda...
osim mesa... koje andjeli ne jedu... pa se odvoji...
meso, kao i droge, alkohol, itd... se nudi - Kali... i - Shivi... a o njemu ce jos biti price...
dakle... JEDNOSTAVAN PROCES CISCENJA OD POSLEDICA KARME...
JEDNOSTAVAN PROCES - OSLOBADJANJA...
JEDNOSTAVAN PROCES - PRODUHOVLJENJA...
I, jednostavan proces... ZALJUBLJIVANJA...

pozdrav, i javi ako mogu nesto da ucinim, za tebe...
makar... znam jos par recepata, jednostavnih...
na primer, dok kuvas - MOZES I DA PEVAS... Idea

Ziveli

Yaysmile

Veselo
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex ,
ocigledno da se nismo razumeli... ali nije vazno, sve je to zivot.
Pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 23:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex ,
ocigledno da se nismo razumeli... ali nije vazno, sve je to zivot.
Pozz

PA, OK,

ali - NE ZNAM - STA SE NISMO = RAZUMELI...???
ako moze... da se razumemo, bilo bi... interesantno
-jel ne spremas - puding
- jel ne vezbas a.p.
- jel si na ovom podforumu
- jel ti nije bio rodjendan
- i da ne nabrajam... ali, ako nije... a ti napisi... volim da znam... SVE... Rolling Eyes
kao - mali... Wink

pzz Laughing
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2009 07:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trebao sam ovo odmah napisati ovde a ne u temi sex i duhovnost.. tamo ljudi obicno pogresno shvate.. jer traze druge stvari..

"Zivo bice je srecno kao delic i cestica gospodina i zato je njegova prirodna uloga da neposredno sluzi Gospodina. Pod opsenom iluzije, pokusava da bude srecno sluzeci svoja cula u razlicitim oblicima, iako ga to nikada nece usreciti. Umesto da zadovoljava svoja materijalna cula, mora zadovoljiti Gospodinova cula. To je najvise savrsenstvo zivota. Gospodin to zeli i zahteva.

Kako zadovoljiti gospodinova cula? zadovoljavanjem njegovih cestica odnosno sluzenjem drugih.
Trebamo znati sta je dobro i tek onda mozemo ciniti dobro drugima.
Prava ljubav je uvek bezuslovna i daje se.

Trudim se da uvek sluzim druga bica oko mene najbolje sto mogu i sto manje da hranim svoja materijalna cula.

Duhovno zadovoljstvo jeste kada vidimo da su drugi zadovoljni, tada smo i mi zadovoljni.
Jednostavno videvsi srecu drugih postajemo jos srecniji."

p.s. jutros me je probudio neki decak neznog glasa, govorio je: "ustani, ustani" (Damodar?!!).. bilo je interesantno.
ali nisam mogao da se iscupam iz fizickog tela iako mi je svest bila budna i sve sam video oko sebe.. da ovo je vezano za astralnu projekciju.. tek posle sam se probudio i fizicki kada mi je zvonio alarm. O Krishna.. o:>
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2009 09:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa dobro , to je sve tacno.
Da sam na ovom podforumu jesam, dosla sam jer mi je bio smesno uputstvo za spremanje pudinga i sale radi ja sam prokomentarilasa to.
Da vezbam i pomalo primenjujem i ap je tacno.Zato me i ta tema zaista privlaci i uglavnom sam ovde zbog toga, ali pratim i ostale zaniljive teme.
Da sam napunila skoro 35 i to je tacno.
Ali nisam dosla ovde da bih trazila svog Andjela, mozda sam ga vec nasla.

Znam da se bavis regresoterapijom i mislim da jr to je dobro, sigurno pomaze.
Eto ako jednog dana budem resila da zavirim u svoje prosle zivote i da uradim regresoterapiju znam kome treba da se obratim. Inace, ako bih i nekad probala, uvek bi se podvrgla nehipnotickoj regresiji.

Eto, i ja znam ponesto.
Pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2009 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali nisam dosla ovde da bih trazila svog Andjela, mozda sam ga vec nasla.

joooooooj, Sneguljice... kAKO SAM SE - UPLASIO...!!!
NEMAS POJMA... pomislio sam da smo, ti i ja... u dva, cak i NE -PARALELNA UNIVERZUMA... znaci SKROZ... ONO... daleko...
sad mi je mnogo lakse... DA ZNAS... pao mi kamen... sa... glave...
ako se nismo razumeli samo ovo gore, onda - jeeeeeeeeeeeeeeeeee...!!!
razumecemo se, valjda, i to... kad ojacam... pojedem nesto... posle rucka... t.j. pokusacu da objasnim sta sam, pod tim, mislio... a, bas ne umem da se izrazavam, jasno i razumljivo, prvi put... imam TREMU... od prvog puta...
vidis kako jebilo i sa Gibom, i sa Divine Banetom, sa Uspenskom... pa, ljudi smo... sporazumecemo se...
tako da uvek budem ja - u pravu... sto kaze ovaj dzavo, t.j. nije dzavo, prijatelj koji me malo zeza... i - osvescuje...

Citat:

Znam da se bavis regresoterapijom i mislim da jr to je dobro, sigurno pomaze.
Eto ako jednog dana budem resila da zavirim u svoje prosle zivote i da uradim regresoterapiju znam kome treba da se obratim. Inace, ako bih i nekad probala, uvek bi se podvrgla nehipnotickoj regresiji.

ma, bavim se ja sa r.t. ali se i ona bavi - SA MNOM... zajedno se bavimo... i, ne samo da pomaze, nego je i - LEPO... kao - LJUBAV... dvoje mladih dusa...
posto bih rekao, a da opet ne PROMASIM UNIVERZUME... da ne radim, bas, puno... to sa proslim zivotima... to sam radio najvise, u pocetku, kada me je interesovala KARMA, uzrok i posledica... a, sada vise kao... IZMEDJU INKARNACIJA... i kontakti i VODJENJE od strane andjela... sa malo drugacijim realizacijama, PERSONALNIM, licnim, sa ZASTITOM... i kroz zabavu... dakle ne horizontalno, vec VERTIKALNO, na gore... uvis, ako moze... PREMA BOGU... pa, ako se ne ljutis, i ako bi te to, malko, zanimalo... evo i ovde cu postaviti LINK na deo knjige koju pisem, a u drugoj polovini su opisane SEANSE... kao to izgleda... videces da ima jako malo proslih zivota... ali, i to je ok, i deo procesa SPOZNAVANJA... i OSVESCIVANJA, sto kaze madam Blavatska, pardon, Uspenska...
naravno, nije bas jednostavno da se razume, ali jeste jednostavno da se OSETI, DOZIVI... akroz to i nesto spozna... kao MOGUCNOSTI...

dakle, KLINKES, DOLE... ISPOD PORUKE... na WWW... i, eto... moze da bude - SMESNO...

a za one druge, moze i direktno, na ovaj link:

http://www.oglasibalkan.com/oglasi/1/posts/35/133/14782.html

u svakom slucaju - razumem druge, koji to PRVI PUT... citaju... jer ja sam - ZALJUBLJEN U ANDJELE... i meni su, ONI - SVI... INSPIRACIJA... i lepo mi je da citam i vise puta... ne samo, ili vise, zbog spoznaja, vec zbog te RAZMENE ENERGIJE I - LJUBAVI...
nadam se da ce te INSPIRISATI... jos nesto, osim pudinga...

Citat:

Eto, i ja znam ponesto.
Pozz

ma - ZNAS TI - PUNO TOGA, kao sto rekoh - ISKUSNA ZENSKA... i, lepo sto si se pridruzila...
ama... moram da priznam, nesto me kopka... sad ja tebe ne razumem...
kako to: MOZDA SAM GA NASLA... svog andjela... ???
JEL JESI IL NISI...???
ja ti kazem da je on - OVDE... kod mene... ali, naravno, i kod tebe... ne znam da li se razumemo...
ono sto sam mislio, kao MOGUCNOST, za tebe, ako JOS NE PRICAS, SA NJIM, NE GLEDAS GA OCI U OCI... NE ZEZATE SE... NE VODI TE, ZA RUCICU... NEGDE... i da si toga skroz svesna, kao sa muzem i decom... onda sam mislio, mogu, u tome, da pomognem...
naravno, salio sam se da hapsim... svako ima MOGUCNOST... i treba mu je dati... kao i SLOBODU IZBORA... ili deo Karme... sta, kad, kako, ali i S KIM...
znaci, jednostavno, ja to volim da radim, a i to je deo moje sluzbe - ANDJELIMA, BOGU... I - LJUDIMA...
kao sto je i spremanje - pudinga... ili PALACINKI... KOKICA... ahhhhhhh, kad bi znala kako umeju da budu dooooooooooooobre...
jeeeeeeeeeeeeeeeeee...!!!

ali... pa ti to vec ZNAS...!!!

Goldy
al, eto... za druge...

Foodsmiley

pzz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 00:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

Duhovno zadovoljstvo jeste kada vidimo da su drugi zadovoljni, tada smo i mi zadovoljni.
Jednostavno videvsi srecu drugih postajemo jos srecniji."

p.s. jutros me je probudio neki decak neznog glasa, govorio je: "ustani, ustani" (Damodar?!!).. bilo je interesantno.
ali nisam mogao da se iscupam iz fizickog tela iako mi je svest bila budna i sve sam video oko sebe.. da ovo je vezano za astralnu projekciju.. tek posle sam se probudio i fizicki kada mi je zvonio alarm. O Krishna.. o:>

Dragi Alaemyrus,

hvala ti za pojavu, na ovom podforumu, zajedno sa Krishnom I Damodarom...
to je VELIKA PODRSKA... podforumu... i predanoj sluzbi bogu, iz ljubavi...
ti to vrlo dobro znas...
naravno, i mislio sam da mozes da das svoj doprinos ovoj temi, jer tebi je ona - deo zivota, mozda i sam zivot, koji zivis, pa svaki tvoj doprinos, u znanju, iskustvu... je veoma dobrodosao...
pisem, trenutno, o HRANJENJU... i zvuku, muzici... kao deo sluzbe Bogu... pa ako hoces nesto da napises o tome, ili svejedno, bilo sta sto osecas da se uklapa, ovde...
naravno, problem koji vidim je sto mi, jednom, rece andjeo:

A- KOGA, STVARNO... INTERESUJE - BOG...??? i - LICNI ODNOS, SA NJIM...???

na srecu... ima onih koji to smeju da zele...
ali, mi cemo, ovde, da se zadrzavamo i na cesticama... nasom bracom i sestrama... majkama... i da pokusamo da doprinesemo, ako ne sreci... onda, barem, malo znanju...
...
Kako si uspeo da OBUCES, Krishnu, u Novogodisnji imidz...???
kako objasniti ljudima da duhovnost znaci I TO...!!!
pokazati, Krishnu, u novoj garderobi, odelu... drugima... i - obuci Ga, kao sluzbu i ZABAVU... sa NJim...
...
kad sam bio mladji... i poceo da proucavam Gitu isl... jedna od NAJOMILJENIJIH I NAJINSPIRATIVNIJIH knjiga koje sam imao i imam, je PRICE O NAJDIVNIJEM...
kao i MOJA PRVA LJUBAV PREMA BOGU... je bila prema - DAMODAR-u.
da li ova knjiga moze negde da se nabavi, ili ima neki pdf... da se okaci link, mozda ce jos nekog zainteresovati...???

za one koji ne znaju... Damodar je sam Krishna, koji se pojavio na nasoj planeti, u ovoj Kali yugi, pre oko 5000 godina, i - pravio je razne gluposti... kao dete... krao maslac... nije bas, uvek, slusao majku, pa ga je vezivala za drvo... ali je imao OSMEH, od uveta do uveta, kad god bi zabrljao, kao... nisam ja kriv... hahaha....

Laughing Laughing Laughing

evo, da izmenim post i dodam jedan link sa pesmicom: GOVINDAM - ADI - PURUSAM,
pa se, malo, vidi i Damodar

http://www.youtube.com/watch?v=_E_a_I9-1H4&feature=related

pzz
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 08:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada se razvija ljubav prema Bogu, razvija se i ljubav prema svim zivim bicima..
Shvaramo da su sva ziva bica cestice i delici Boga, kao sto nam kazu sveti spisi i sastre.
U ovom materijalnom svetu koji sastre opisuju kao zatvor za pale duse, radjamo se u velikim mukama, starimo, izlozeni smo bedama i bolestima i umiremo. Ono sto nas drzi ovde jesu vezanosti koje nosimo sa sobom.. za materijalno i suptilno telo.. kao i culno uzivanje.. koje se prostire na pripadnost drzavi, naciji, vrsti..

Ispod svih tih omotaca fizickog i suptilnog tela (koje se sastoji od laznog ja, inteligencije i cula), nalazi se dusa koja je vecna i blazena.. jednaka u svim zivim bicima..
Osoba koja ovo vidi oseca veliku tugu kada opaza da ljudi ubijaju sopstvene majke i decu, ljubavnike i osobe koje su im do nedavno bile veoma drage kao nasa sopstvena zena, muz ili dete.. samo zbog sopstvene pohlepe i neznanja u koje su upleteni poput male dece koja ne znaju sta je dobro a sta lose.
Svaka od ovih dusa u ovom svetu nam je nekada bila majka ili otac, ili zena ili dete.. voleli smo ih jako mnogo ali vremenom smo se od njih razisli i zaboravili ih.. nekada zajedno smo delili bracnu postelju.. sada zabijamo im nozeve u grla i secemo glave smejuci se i veseleci sa novom rodbinom koja je osudjena da isto tako zavrsi..
Svaka travka ima dusu..
Zato sveti spisi preporucuju da se nasilje smanji na najmanju mogucu meru..
problem je kada se nanosi patnja drugim zivim bicima.
zato sastre govore da se hranimo vegetarijanskom hranom.
tada je nasilje svedeno na mnogo manji nivo.. nepotrebno nasilje je jako lose.
svete osobe se trude da sve ponude Bogu kroz njegova sveta imena tako da cak i to malo namirnica koje pojedu bude procisceno i pomogne im se u sledecim zivotima.
(recimo krompir dobije telo zivotinje ili ptice..)
Sastre postoji i autoriteti kao sto su vede da bi preneli znanje ljudima o tome ko su , kuda idu, ko je Bog i kakav je njihov odnos sa njim.. svrha zivota.. svrha svega..
sve ima svoju svrhu.. kao sto svaka akcija ima svoju reakciju.. to je zakon prirode a iza zakona prirode stoji Bog.

Zato svi autoriteti kazu : pevajte sveta imena, mantrajte sveta imena, mislite o svetim imenima.. uvek.
Ono sto svete osobe koje primenjuju ovu bhakti yogu vide jeste da bezbrojna bica dobijaju milost jednostavno dok mi pevamo sveta imena Gospoda.

Od trave kraj koje sedimo do insekata u vazduhu koji prolete pa do bakterija koje przimo neprekidno u ocima i disanjem.
Sve biva procisceno, svi dobijaju dobrobit i milost Gospoda.
Sveto ime Gospodina se NE RAZLIKUJE od njega samog zato je moc svetog imena velika odnosno neogranicena je.
A naravno da dobrobit dobijaju i ljudi koji cuju sveta imena.. to je najveca strogost za ovo doba.. slusati sveta imena za zadovoljstvo Gospodina..

Zato velike svete osobe neprestano pevaju sveta imena, mantraju sveta imena i misle o svetim imenima, dele milost svim zivim bicima.. jer osecaju veliku Ljubav prema svima.. osecaju ljubav prema Bogu.

Ovo je transcedentalna ljubav.. zove se Prema na sanskritu.
Bog uvek brine veoma brizljivo o onima koji mu se predaju.
Daleko vise nego sto mi ikada mozemo da uzvratimo.
Duhovne osobe svaki problem vide kao priliku.. da postanu jos zahvalnije za sve sto imaju, poniznije i samilosnije.. iskoriste sve za Krishnu i samospoznaju.

Jer kada zaista spoznamo da smo duhovne duse a ne ovo materijalno grubo ili suptilno telo, onda zaista svi problemi nestaju.. to je kao da je citav univerzum cekao na nasu samospoznaju citavo ovo vreme.. jer Krishna je cekao.
I onda konacno.. konacno.. ulazi u nase srce.
Tada osoba iako je mozda u ovom zatvoru materijalnog sveta, zapravo je u duhovnom svetu jer samo sluzi Krishnu i samo misli na Krishnu, tako da Krishna sam oduzima svu karmu te osobe i vraca je kuci, nazad u duhovni svet.

To je kao kada bi zatvorenici poceli da zveckaju lancima i proizvode muziku sipkama svojih celija i ritmicno zajedno pevaju sveta imena.. takvi zatvorenici uopste nisu vise u zatvoru. Oni jednostavno sluze Bogu, isto ce raditi i u duhovnom svetu (licno sluziti Krishnu) zato se kaze da oni vec jesu u duhovnom svetu..
Realizovali su ga u svom srcu..
To je ono najvaznije .. Ljubav kroz znanje.. to je samilost..
Tada uvek osecamo osecanja drugih zivih bica, njihova stanja u kojima se nalaze i njihov polozaj.. kako onda da ih ne sluzimo, kako onda da ih ne zadovoljimo, kako da im ne damo najvisu ljubav i savrsenstvo zivota, kako da im ne damo Krishnu?
Krishna je najbolji prijatelj, On je vrhovni uzivalac i vrhovni vlasnik.
Osobe koje su ovo shvatile, dostigle su savrsenstvo zivota.

p.s. Cak i pas moze prepoznati svog vlasnika bez obzira sta obuce ali, ako mi nemozemo prepoznati naseg Gospodina koji je samo obukao drugo odelo drugog imena onda smo nizi od tog psa.

Puno zdravlja i samilosti, vas sluga Marko
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 13:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

text sam postavio i na facebook pa mislim da ce vam biti interesantni i komentari o:>

Jedan prabhu je napisao:

Zvuci lako ali nije bas tako. Ako iskreno pogledamo kakav samo stav imamo prema"karmijima".
Lako je biti samilostan prema zivotinjama kad mozemo da ih kontrolisemo, a sta je sa ljudima koje ne mozemo da kontrolisemo i koji nimalo ne cene ono sto mi pokusavamo. Sta je sa ljubavi prema njima?
Da li stvarno napredujemo u ljubavi prema Bogu ukoliko nemamo ljubavi prema svim ljudskim bicima?
Ja ne znam, samo pitam.

Drugi prabhu je napisao:

Zaista mislim da ljubav i samilost nesmeju imati granice u odnosu na telo... Ne osecamo ih prema telu vec prema jivi koja je u njemu. Stoga ne bi smelo biti razlike izmedju stava prema zivotinjama i "karmijima"... Na kraju, koliko smo mi zapravo bolji od "njih" i nismo li i mi jednom "bili oni".... Gde bi smo bili svi mi bez ljubavi i samilosti koju je neko imao prema nama i zbog koje nam je pomogao da napravimo poneki korak napred?

Odgovorio sam:

U duhovnom smislu, dobro je kada dobijamo lose reakcije na nasa dobra dela, tada nas lazni ego ne biva nahranjen vec dobijamo sansu da budemo milostiviji i zahvalniji.
Ljubav se pruza kroz znanje, i uvek je svaki postupak tada savrsen.
Cak iako sa materijalne tacke gledista ima neku gresku, savrseno je jer je uradjeno sa ljubavlju.
Naravno, prvo trebamo razviti ovu ljubav i postati ciste bhakte onda je sve mnogo lakse o;>
... See More
Hvala na paznji, saljem vam puno snega lep je za kupanje o;>

eto mali doprinos za ovu temu o:>
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 15:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
text sam postavio i na facebook pa mislim da ce vam biti interesantni i komentari o:>

Jedan prabhu je napisao:

Zvuci lako ali nije bas tako.

Drugi prabhu je napisao:

Gde bi smo bili svi mi bez ljubavi i samilosti koju je neko imao prema nama i zbog koje nam je pomogao da napravimo poneki korak napred?

Odgovorio sam:

U duhovnom smislu, dobro je kada dobijamo lose reakcije na nasa dobra dela, tada nas lazni ego ne biva nahranjen vec dobijamo sansu da budemo milostiviji i zahvalniji.
Ljubav se pruza kroz znanje, i uvek je svaki postupak tada savrsen.
o;>
... See More
Hvala na paznji, saljem vam puno snega lep je za kupanje o;>

eto mali doprinos za ovu temu o:>

Dragi Alaemyrus

tvoj doprinos nije bas mali... vec otvara jos niz drugih PITANJA vezana za duhovni zivot... sto jeste jako dobro...

kapa

... slazem se i sa navedenim citatima, jer, ZA NEKE ljude, zaista nije LAKO... nesto da ucine... iz ljubavi... ZA DRUGE... ili BOGA... ili SVESTI... ZNANJA... iako je to, naizgled, samo MALI DUHOVNI KORAK... u RAZUMEVANJU... stvari... i, sto je jos GORE, VRLO JE JEDNOSTAVAN...
ZATO je jako INTERESANTNO I KORISNO... RAZMENA MISLJENJA... BILO KAKO... o ovim, duhovnim, stvarima... jer nam daje MOGUCNOSTI - DA SPOZNAMO I SEBE, kroz OGLEDALA, tudje prizme... misljenja... znanja... svesti... i, TAKO - NAPREDIJEMO...
a, samim tim i nase ODNOSE sa drugim zivim bicima, prirodom, Bogom, energijama...
naravno da postoji, HVALA BOGU... MILOST... i Boga i visih dusa, da tako kazem, realizovanijih, koji NAM POMAZU... RAZMENJUJUCI, SA NAMA... svoja znanja. iskustva, energiju i LJUBAV... pa bih OVO - NAZNACIO kao nesto VEOMA BITNO:
DRUZENJE...!!!
SA DUHOVNO NAPREDNIM OSOBAMA... i - RAZMENA, SA NJIMA...
i u vidu - PITANJA i odgovora... ili SAMO CITANJEM I PISANJEM, DOPISIVANJEM... jednostavno - UCESTVOVANJEM... LICNIM KONTAKTOM, ODNOSOM...
secam se kako sam, nekada, kada sam vec proucavao nekakva duhovna znanja i stvari, kao i snove i putovanjca... razmisljao kako je DOOOBRO sto MOGU DA BIRAM sa KIM cu da se DRUZIM, tako... i kroz snove... i da odlazim medju bica koja su malo nize napredna... i ja sam - GLAVNI FRAJER U SELU... i drzim im predavanja, poducavam, vodim... ( sto me, i sada, drzi, ponekad ili cesto...)... i bilo je to jako LEPO... za ovaj ego... sve dok JEDNOGA DANA NISAM ISKAPIRAO - DRUGU STRANU: pa, ja, zapravo, tako radim nesto lepo, i to jeste ok... ali ZASTO NE BIH SE DRUZIO SA NAPREDNIJIM DUSAMA... i bio - NAJGORI U SELU...??? jeste to, nekako, cudno, malo i ponizavajuce, ali sam ukapirao da - SAMO TAKO... OVA DUSA MOZE DA NAPREDUJE... BRZE...
DRUZENJEM SA NAPREDNIJIM DUSAMA...
jer i u jednom i u drugom slucaju ce, VREMENOM, da dodje do RAZMENE... i ja cu postati... NEKI PROSEK... a u onom prvom slucaju NEMAM PRILIKU DA SE PUNIM, ODOZGO... sto znaci i neminovni - PAD... a u ovom drugom slucaju... UVEK JE NAPREDAK...
i, tako, resih da se druzim sa Andjelima i Andjelijama... ali, kad god mogu i sa predanim dusama... obilazeci SVETA MESTA, koje god religije... HRAMOVE... itd...
znaci - DA BUDEM OKRENUT NA GORE... ili KA UNUTRA... zavisno od poimanja... GDE TRAZIM... I - NALAZIM... DUHOVNE INSPIRACIJE...

TO je - MOJA HRANA...!!!

Njamnjam

Smesno

oNDA JE mnogo jednostavnije... da to sto sam dobio... OD NEKOG... mogu, drugome, da PRENESEM, DAM...
tako, barem, ja osecam i razmisljam...

love3

pzz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prijatna RE - KONEKCIJA...
sa bozanskim energijama
svim vernicima... i - nevernicima...
u sluzbi Boga

iii. ... dajte, nesto, Isusu... da mezne... kako god...
ne valja SAMO DA GLEDA... Wink

Zagrljaj

Srca4

Partysmiley

Vas Alex
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 8 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 248719 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13789 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28956 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58872 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14065 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19976 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16949 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)