PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 26 Dec, 2009 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo, malcice... i ZNANJA... O - BOGU...

dodje, nekako, i on - na red...
ima znanja i ZNANJA... svuda, gde god da se covek okrene... i svako ZNA ... sve... o bogu... u sebi... gore, dole, unutra, levo desno... sto neko rece... SVI PISU I KNJIGE... O BOGU... dok spavaju... a, hteli bi - DRUGE... DA PROBUDE...
a MI, mravci... mali... samo skacemo, kao loptice... od znanja do znanja...
trazeci SEBE...
I - SVOG BOGA... - U SEBI...
malo slusamo... malo citamo... malo zapamtimo... malo UKRADEMO TUDJE ZNANJE...
ali, posle toga... PUNO... PROPO - VEDA - MO...!!!

JER, to najvise - volimo...

evo, ovde, JEDNOG UKRADENOG TEKSTA... od Alaemyrusa...
pa, ako sam ja ukrao, i jos i priznajem kradju... onda to moze - svako... samo, treba malo zaviti, uviti, obojiti, da se ne prepozna...
ZNANJE - NA - DAR... o... JEDNOM... malom... bogicu...

iz VEDA... to je ono sto smo citali za lektiru, Mahbharata i to...

Bilo je pitanje u jednom klubu za Vaisnave, vede reinkarnaciju:

Materijalno - duhovno?

Moze li neko da mi objasni razliku između duhovnog i materijalnog.

Na prvi pogled svi pomislimo da nam je to jasno, ali kada sam pokušala da razumem dublje ovu tematiku, shvatila sam da ne razumem baš najbolje.

Odgovor Bhakta Slavka

Baš lepo rečeno:

Na prvi pogled pomislimo da nam je jasno, međutim...

Još u osnovnoj školi su me učili da zidar vrši materijalne, a pesnik duhovne aktivnosti. Tako sam bio ubeđen kako razumem razliku između duhovnog i materijalnog. Istina je ipak nešto drugačija. Da bismo mogli da razumemo razliku, neophodno je znati neke stvari:

Apsolutna istina, Bog, poseduje mnoštvo neograničenih energija koje su sve svrstane u tri kategorije

1. Duhovna energija,
2. Materijalna energija,
3. Granična energija.

Duhovna energija se sastoji od duhovnih atoma, koji poseduju određene osobine.
Svaki atom duhovne energije je osoba, tj. poseduje svesnost - materijalni atomi ne poseduju svesnost. Svaki atom duhovne energije je večan za razliku od materijalnih atoma čija je osobina prolaznost. Duhovni atomi poseduju osobine znanja i blaženstva za razliku od materijalnih atoma koji ne poseduju takve ni slične karakteristike.
Dakle, svako živo biće je u svojoj suštini jedan sićušan atom Gospodove sastavne, tj. duhovne energije. Na drugoj strani se nalazi neživa materijalna energija koja je Gospodova odvojena energija. Nije da materijalna energija postoji odvojeno i nezavisno od Gospoda, već ona služi da određeni broj živih bića drži odvojeno od Gospoda. Zašto da budu odvojena od Gospoda je druga opširna tema i objasnićemo je drugi put.

Treću kategoriju čini granična energija koja se sastoji od živih bića koja su više tj. duhovne prirode, ali koja su sklona da podpadnu pod uticaj niže, tj. materijalne prirode. Poput granice između kopna i mora.

Iako je apsolutni vlasnik i gospodar i duhovne i materijalne energije, Gospod ostaje u potpunosti duhovan, tj, nema ni jednu materijalnu odliku, niti ikada potpada pod uticaj materijalne energije.

Da bi povećao svoje blaženstvo, Gospod, iako jedan, ekspandira se u svoje 4 prvostepene ekspanzije i to su:

1. Vasudeva,
2. Sankaršana,
3. Pradyumna i
4. Anirudha.

Svaka od tih ekspanzija poseduje svoje ekspanzije, koje poseduju svoje ekspanzije i tako redom do određene granice do koje se sve te ekspanzije svrstavaju u kategoriju Višnu tatve.
Svaka od tih ekspanzija poseduje sve Božanske osobine u potpunosti, tj. u beskonačnoj meri.

Gledano materijalnim očima, teško je razumeti da kada nešto podelimo na više delova svaki taj deo može da bude bude jednak početnom. Nemamo praktično iskustvo nečega sličnog. Jedino teoretski u matematici znamo da je beskonačno podeljeno sa dva i dalje beskonačno. Beskonačno podeljeno sa deset milijardi je i dalje beskonačno. Dok je beskonačno podeljeno sa beskonačno jedan, tj. nešto konačno koje sada ima potpuno drugačije osobine od beskonačnog.

Slično tome kada se Višnu tatva ekspandira beskonačno puta dolazi se do kategorije Dživa tatve tj. do kategorije živih bića u koje spadamo i mi sami. Kao sastavni delići Boga i živa bića poseduju Božanske osobine, ali u konačnoj, tj. jako maloj meri. Poput Gospoda i sva živa bića su u potpunosti duhovna, ali su, za razliku od Gospoda, pojedina živa bića sklona da padnu pod uticaj materijalne energije.

Pošto su i sama večna, Živa bića imaju svoj večni odnos sa Bogom. Suština tog odnosa je ljubav, a posledica te ljubavi je blaženstvo koje se neprekidno uvećava.

Ponekad se desi da neko živo biće postane zavidno na Apsolutni položaj Boga i da poželi taj položaj za sebe.
Iz svoje bezgranične ljubavi, Gospod nastoji da mu ispuni tu želju. U stvarnosti nije moguće da konačno živo biće bude na položaju Beskonačnog, pa Gospod stvara iluzorni svet u kome živa bića mogu da se igraju imitiranja Boga određeno vreme.

Tako živo biće dolazi pod uticaj materijalne energije i da bi moglo da doživi sebe na položaju kontrolora i uživaoca biva neophodno da zaboravi svoj prirodni položaj, kao i da zaboravi Gospoda, stvarnog kontrolora i uživaoca.

Tako dolazimo do situacije u kojoj se svi mi trenutno nalazimo.

Dokle god se nalazimo u materijalnom svetu, našu izvorno čistu, duhovnu svesnost prekrivaju materijalni prekrivači sačinjeni od materijalnih elemenata. Postoji 8 materijalnih elemenata koji sačinjavaju materijalno telo. Pokušaću da ih ukratko opišem:

1. Lažni ja. To je najsuptilniji materijalni element, koji prvi prekriva našu svesnost i primorava nas da zaboravimo naš večni, prirodni položaj i da se poistovećujemo sa nečim drugim, što ustvari nismo.
Zbog uticaja laznog ja, osoba se poistovećuje sa raznim stvarima. Poistovećujemo se sa našim materijalnim telom iako nam je ono samo privremeno dato na korišćenje. Poistovećujemo se sa našim zanimanjem i mislimo: ja sam lekar, ja sam zidar, ja menadžer... Poistovećujemo se sa fudbalskim klubom - mi smo grobari... ili sa nekom idejom - ja sam komunista, ja sam demokrata, filantrop... otac dvoje dece... dobar komšija... Ponekad se poistovetimo čak sa nekim filmom ili knjigom.
Sva ta poistovećivanja su posledica zaboravljanja našeg prirodnog položaja usled lažnog ja.

2. Inteligencija je sledeći, nešto grublji prekrivač. Nju čine logički sklopovi sačinjeni od jako suptilne materije, slično logočkim sklopovima u centralnom procesoru računara, koji su sačinjeni od mnogo grubljih materijalnih elemenata. Inteligencija nam daje sposobnost snalaženja i zaključivanja.

3. Um je poslednji od suptilnih materijalnih prekrivača koji čine naše suptilno materijalno telo. Um je središte svih naših čula i ima svoje tri glavne funkcije, a to su: misli, emocije i nagoni.

Zatim dolaze grubi materijalni elementi koji se mogu registrovati našim čulima:

4. Etar je najsuptilniji grubi materijalni element i može se registrovati čulom sluha. Kroz etar se prostiru elektromagnetni talasi i može se prostirati i zvuk. Primer zvuka koji se prostire kroz etar je čitanje u sebi. Dok čitamo u sebi čujemo zvuk, ali ne slušamo ušima.

5. Vazduh je sledeći i može se registrovati sluhom i dodirom.

6. Vatra poseduje i oblik, pored zvuka i dodira.

7. Voda, tj tečnosti pored gore navedenog imaju i ukus.

8. Zemlja, tj. čvrsta materija poseduje i miris, tj. može se registrovati svim našim čulima.

Naše grubo i suptilno materijalno telo čine prekrivač naše duše, sa kojim se mi uglavnom poistovećujemo usled uticaja iluzorne energije. Mislimo da smo to telo, iako smo samo privremeno u tom telu. Dok je duša u telu, ono izgleda živo, iako je sačinjeno od nežive materije.
Kada duša napusti telo ono više ne izgleda živo, iako je celokupna materija još uvek tu. Bez prisustva duše, telo ostaje samogomila mrtve materije koja ne poseduje nikakvu svesnost. Svesnost je osobina duše.

Kao duhovna bića, svi smo mi sastavni delići Boga i naš prirodni položaj je da ga služimo, kao što ruke, noge i ostali delovi tela služe telo kao celinu. Kada se nalazi u svom prirodnom položaju služenja Bogu, živo biće je savršeno srećno i utemeljeno u duhovnim aktivnostima.

Sve aktivnosti koje imaju za cilj zadovoljiti Gospoda su duhovne aktivnosti, jer se vrše u skladu sa našim prirodnim položajem i samo takve aktivnosti nas mogu učiniti istinski sretnim.
Aktivnosti koje imaju za cilj naše zadovoljstvo su materijalne aktivnosti i nikakva količina materijalnog zadovoljstva ne može nas učiniti sretnim. To je samo zadovoljstvo za telo sa kojim smo se poistovetili.

Da se vratimo na slučaj zidara i pesnika sa početka priče.

Dva zidara mogu zidati jedan isti zid, na primer zid nekog manastira. Jedan to radi za novac i njegova aktivnost je potpuno materijalna, jer mu je cilj sopstveno materijalno uživanje. Drugi zidar zida isti taj zid, ali sa drugačijom svesnošću. Zida ga za Gospodovo zadovoljstvo, sa idejom da se u tom manastiru slavi Gospod. Njegova aktivnost je potpuno duhovna.

Slično pesnik može pisati o lepoj ženi ili svojoj patnji zbog neuzvraćene ljubavi. Takva poezija je nesumnjivo čist materijalizam. Drugi pesnik može u poeziji slaviti Gospoda. Takva poezija je duhovna.

Vidimo da iste stvari mogu biti i materijalne i duhovne. Na neki način i nema razlike između materijalne i duhovne energije, jer su obe Gospodove energije. Materijalna energija postoji samo zbog naše sebične želje da uživamo odvojeno od Gospoda, a On nam milostivo omogućava da ispunimo takve svoje želje. Ali ne želi da zauvek ostanemo u materijalnom svetu. Zato je milostivo stvorio i patnju koja je sastavni deo materijalnog sveta, kao opomenu da nam ovde nije mesto i da se trebamo vratiti u Duhovni svet, Njegovo večno carstvo.

Om, tat, sat.

Komentar Pantera

e ok lepa tema:)

Materijalno i duhovno

rec duhovno je zapravo sinonim za vecne stvari,koje ne propadaju protokom vremena... materijalno je ono sto ima neki pocetak i neki kraj,nije vazno dal traje par miliona godina i onda se unisti(promeni formu itd).. al ima pocetak i kraj,duhovne stvari to nemaju.(pocetak im se gubi u bezvremenu a kraj jednostavno nemaju)

postoje i dva sveta,duhovni i materijalni.

Duhovni svet poseduje sve duhovno,vecne planete,vecno nebo,ne prolazi proces stvaranja i unistenja,tamo nema smrti,bolesti,rodjenja niti starosti,sve je vecno mlado... i vecno sretni,blazeni,puni znanja.

Materijalni svet i sve u njemu ima pocetak(stvaranje) i kraj,unistenje...kraj funkcije...

tako da ako pogledamo nas kao bica,primecujemo da imamo telo koje ce nestati i koje je bilo stvoreno od materije... al i da imamo vecnu svesnost koja prezivljava unistenje tela(oni koji su doziveli astralnu projekciju,ili regresiju na neki prosli zivot su svesni ovoga kao cinjenice a ne kao teorije)...

ono sto vodi prelasku nase duse u duhovni svet su takozvane duhovne aktivnosti,,... ono sto je zadrzava u ovom svetu su materijalne.

neukom oku moze jedna ista stvar biti jednaka samo materijalna il samo duhovna,al caka je u tome kako priblizimo necemu,koji su nasi unutrasnji motivi...
npr:
neko moze prati auto i biti vrlo ponosan vlasnik,zeleci da uziva u voznji auta,da ga pokaze itd... to su ego motivi,il materijalni(zadovoljenje uma kroz zadovoljstvo voznje,al i cula kroz osecaje vetra itd..)
a neko vrlo jednako moze prati taj isti auto i da bude totalno duhovna aktivnost na primer ako to cini da bi sa cistim autom docekao svog duhovnog ucitelja,i da bi mu ukazao postovanje...

ili da bi imao primerno vozilo i davao dobar primer ostalim gradjanima...(ovo je guna vrline)

ili da postavi primer deci,da treba paziti na ono imamo itd...
(ovo je guna strasti)

ili prati po zimi,i onda da se auto zaledi ako je napolju suvise hladno(guna ne znanja,nije nemoguci scenario hehe )

dakle od motiva najvise zavisi i naravno stanja svesti.

Tako da nista nije skroz ni duhovno,na primer,neko moze sluziti osobu koju svi cene kao vrlo duhovnu,al ako to cini samo da bi mu se drugi divili,to je vrlo lose,razvija ego... i imace velikih problema na duhovnom putu... istina samim dobrim delom imace dobru karmu,al neke stvari,ako mi ne obratimo paznju na nase motive dok delujemo niko drugi nam tu bas i ne moze pomoci...zato se ugledamo na primere drugih osoba,takozvanih svetih osoba(porodicnih ljudi koji primereno zive) i gurua(osobe koje zive bez porodice al su se posvetili prosvecivanju i pomaganju)...

ne znam koliko sam bio razumljiv

DON'T TELL!

Partysmiley

Srca4
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2009 15:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
text sam postavio i na facebook pa mislim da ce vam biti interesantni i komentari o:>

Jedan prabhu je napisao:

Zvuci lako ali nije bas tako. Ako iskreno pogledamo kakav samo stav imamo prema"karmijima".
Lako je biti samilostan prema zivotinjama kad mozemo da ih kontrolisemo, a sta je sa ljudima koje ne mozemo da kontrolisemo i koji nimalo ne cene ono sto mi pokusavamo. Sta je sa ljubavi prema njima?
Da li stvarno napredujemo u ljubavi prema Bogu ukoliko nemamo ljubavi prema svim ljudskim bicima?
Ja ne znam, samo pitam.

Drugi prabhu je napisao:

Zaista mislim da ljubav i samilost nesmeju imati granice u odnosu na telo... Ne osecamo ih prema telu vec prema jivi koja je u njemu. Stoga ne bi smelo biti razlike izmedju stava prema zivotinjama i "karmijima"... Na kraju, koliko smo mi zapravo bolji od "njih" i nismo li i mi jednom "bili oni".... Gde bi smo bili svi mi bez ljubavi i samilosti koju je neko imao prema nama i zbog koje nam je pomogao da napravimo poneki korak napred?

Odgovorio sam:

U duhovnom smislu, dobro je kada dobijamo lose reakcije na nasa dobra dela, tada nas lazni ego ne biva nahranjen vec dobijamo sansu da budemo milostiviji i zahvalniji.
Ljubav se pruza kroz znanje, i uvek je svaki postupak tada savrsen.
Cak iako sa materijalne tacke gledista ima neku gresku, savrseno je jer je uradjeno sa ljubavlju.
Naravno, prvo trebamo razviti ovu ljubav i postati ciste bhakte onda je sve mnogo lakse o;>
... See More
Hvala na paznji, saljem vam puno snega lep je za kupanje o;>

eto mali doprinos za ovu temu o:>
Ако погледамо животе људи који су постали свеци у било којој религији, видећемо да нису живели живот какав ми живимо,и да су да би напредовали у љубави напуштали свет и одлазили у пустиње,одрицали се свега светског и на тај начин што су поклањали све што имају сиротињи.
Па и тако живећи нису сви успели.Дал би набројали десет хиљада успелих.
Сам тај податак требало би да нам говори да ми у оваквим условима живљења нећемо успети да достигнемо спасење од судије који живи у нама.
Колко сам успео да видим све религије помињу судију који живи у нама.
Ако неко види да ће успети да достигне савршенство,свака му част и желим му успех.
Али шта је са осталих шест милијарди људи.Треба ли да заглаве пакао,јер нас тамо тера судија који живи у нама.
Шта је са нама грешнима.
Према свакој религији човек ће се спасти ако је праведан. Јака ствар.Да вас питам ја ,колко је тих праведних што ће се спасти.
У тој причи о религијама ја невидим свој спас. Мени је потребан неко ко ће да ме спаси грешног.Ко ће да ме воли овако несавршеног какав сам.
Такво поуздање налазим само у Исусу Христу.Или се варам.Можда и у другим религијама постоји неко ко је положио Живот за мене грешног?
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 04:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Rale,

potpuno se slaze, sa tobom. Sa nekim malim razlikama, s obzirom na razlicitosti vere,
sto mislim da je skroz ok.
Drago mi je sto si, kao Hriscanin, dao doprinos - predanoj sluzbi Bogu...
iako si to vec, nesto, napisao, ne secam se na kom forumu... nesto kao...
sluzenje je - oslobadjanje, jer sluzis Bogu koji je - SLOBODA...
ili...LJUBAVI... itd...
dozvoli mi neke analize, jer ja volim da analiziram... iako je tvoj citat
vezan za tekst Alam. pa ce, on, nadam se, kad se vrati... da da odgovor...
dakle - KAKO BI BILO... MOGLO DA BUDE... SVE - U SLUZBI BOGA...
zato sam i naveo gore ukradeni tekst, jer sadrzi MNOGE CINJENICE,
koje obican covek ne moze da razume, iz dva- tri citanja istog,
jer sadrzi poprilicno informacija... veoma bitnih...
a, treba i malo INTELIGENCIJE...

Ако погледамо животе људи који су постали свеци у било којој религији, видећемо да нису живели живот
какав ми живимо.
и да су да би напредовали у љубави напуштали свет и одлазили у пустиње,

одрицали се свега светског

- 1. ovo jeste i poenta predavanja - predane sluzbe... ODRICANJE... kao - TEMA...
s tim sto je to tesko pojmljivo, STA ZNACI - ODRICANJE... t.j. kako mi to razumemo
ja kapiram - ovako: ODRICANJE znaci - NEVEZIVANJE... sebe za nesto...
mi obicno mislimo samo na to da bi moglo da bude, t.j. trebalo da bude -
da PODELIMO... DRUGIMA... sto jeste lepo i korisno, ali NIJE SAMO TO...
TO je - DOBRO...!!! ALI... znam da cu sada da napisem JERES... ali...
DOBRO ciniti NE ZNACI - ODRICANJE od svetskog, pretpostavljam - svetovnog...
DOBRO je - LEPO I PRIJATNO... za um... ego... i, moze, kao takvo, da BUDE,
TAKODJE, VEZIVANJE... za POSLEDICE, t.j. ZETVU, koja je, u ovom slucaju -
DOBRA...!!!
To znaci - DOBRE REZULTATE... obicno - ODLAZAK NA RAJSKE PLANETE...
sa svim BOGATSTVIMA, RASKOSIMA... itd...
postoji RAZLIKA izmedju cinjenja dobrog i cinjenja PREDANE SLUZBE BOGU...
jer, SLUZBA BOGU... MOZE DA BUDE I - KRADJA... koju sam ja napravio...
u prethodnom slucaju... kradju teksta... sto NIJE BAS DOBRO... KRASTI...
ali, s obzirom da sam ZELEO da napisem neko znanje o Bogu, iz Veda...
koje je meni dosta interesantno, i dosta SIROKO... smatrao sam da je
bolje da to ukradem od SLUGE BOGA... i da to postavim, nego da se mucim
i sam pisem... sa ovim, svojim, umom...
sa druge strane... tekst je PONUDJEN BOGU... DA BUDE U NJEGOVOJ SLUZBI...
dakle, KAKO GOD ON SMATRA DA CE NJEMU - SLUZITI... TAKO CE - LJUDI...
I - RAZUMETI... neko nece nista, neko malo, neko ce biti PROTIVAN... itd
a, neko, kao sto sam i naveo... ce da procita... i preradi svojom prizmom,
svojim umom, ... aha... ovo je interesantno... i, onda ce da servira to, na drugom
mestu, kao SVOJE ZNANJE... sto je skroz ok...
a - TIME... STO SAM TEKST - PONUDIO... JA SAM - SPASEN...
OD POSLEDICA... KRADJE...hahaha...
jer sam ukrao za Boga... ali, ne preporucujem da svi to rade, pa posle da se
vade na moj primer... evo i ja kradem za boga... hahaha...
to je - ODRICANJE... NA NEKI NACIN... od - REZULTATA...
jer, ako mi NEKO - SUDI... TO JE OK... PRIZNAJEM - KRIV SAM...
ODRICEM SE - PRAVA... t.j. da sam U PRAVU...

и на тај начин што су поклањали све што имају сиротињи.
Па и тако живећи нису сви успели.Дал би набројали десет хиљада успелих.
Сам тај податак требало би да нам говори да ми у оваквим условима живљења нећемо успети да достигнемо
спасење

-2. Ovo je u skladu sa tvojom verom... ali, ja pokusavam, a mozda i gresim, jer
GRESNIK SAM, PRIZNAJEM... da objasnim... da SPASENJE lezi u -
PREDAVANJU - BOGU... ili, SLUZENJU... BOGU...
ZNACI - ODMAH, SADA... VECNO... smo, na OVAJ NACIN- SPASENI...!!!
( ALI, KO KRADE, TAJ I LAZE, STO KAZE NAS NAROD... pa mi ne treba VEROVATI)...

од судије који живи у нама.

-3. ALI... A - KO je TAJ...??? SUDIJA... U NAMA...???

Колко сам успео да видим све религије помињу судију који живи у нама.

-4. Ako mislis na NAD DUSU... koja prebiva u nasim srcima... kao cetvororuki Narajan, kako opisuju Vede
i kao Nad dusa u SVAKOM ATOMU.... NASIH TELA... onda... po Vedama... ON... NIJE SAMO SUDIJA...
SUDIJA JE SAMO - JEDNA FUNKCIJA... od... MILIONE FUNKCIJA...
ZASTO - BAS TA...???
ANALIZA KAZE: PITANJE - PRAVA... ISPRAVNOSTI... GRESKE...
jer, ne razumem drugacije...
ALI... NISMO MI - SADA... NA SUDU... STALNO... VECNO... barem mislim...
pa, POZORNIACA ZIVOTA SE NE ODIGRAVA... U SUDU...???
I, JOS, praznicima i nedeljom ni sudije - NE RADE... a ima ih i na godisnjem odmoru...
Ali - gde su OSTALA MESTA... OSTALE FUNKCIJE... OSTALI - ODNOSI... milijarde...
ili barem jos desetak...

Ако неко види да ће успети да достигне савршенство,свака му част и желим му успех.
Али шта је са осталих шест милијарди људи.Треба ли да заглаве пакао,јер нас тамо тера судија који живи
у нама.

-5. izvini, ALI - NE ZNAM ODAKLE TI OVO...???
ZAR SUDIJA... CAK I DA BOG IMA SAMO TU JEDNU ULOGU U NASIM ZIVOTIMA... A- NIJE...
ZAR ON SUDI - SAMO - LOSE...???
ZAR NEMA, BAREM POLOVINA... DRUGA POLOVINA NAS... = OSLOBADJAJUCU PRESUDU...???
ILI - CAK I - NAGRADNO PUTIVANJE, ZA 2 OSOBE... U RAJ... ILI EGIPAT... po IZBORU...???
Da li je to JEDINI NACIN - POIMANJA BOGA...???

Шта је са нама грешнима.

-6. Pa, vi cete u pakao... hahaha... salim se, naravno... a - GDE TI VIDIS - GRESNIKE...???
ja ne poznajem NI JEDNOG... hahaha...
ma, brate Rale... u Paklu su - SUPER RIBE, TOPLO JE... ko na moru...ima klope, pica... svedski stolovi...
Sta god HOCES... ima i BOGA, ako hoces... sta si se uprpio... pa LJUDI PLACAJU GRDNE PARE...
samo da zavire... malo... tamo... il rade silne vezbe...
poenta je - OPUSTENO, OPUSTENO... PREDAS SE I - UZIVAS... ima, mozda i malo sado - mazo...
pa masaze... ma... bio ja tamo... i odem, ponekad... radi promene...
to se kaze... STRAST... pa ti smisli... kako da iskoristis...
ali, ali... kao i PUT U RAJ, TAKO I PUT U PAKAO... TRAJE... zavisno od aranzmana... NEKO VREME...
kako neko, gore, rece... IMA POCETAK... I IMA - KRAJ... ZAVISNO OD UPLATE... 3 dana, 7 dana, 10 ili 15 dana...
POSLE TOGA... AKO NE UPLATIS DODATAK... VRACAS SE - NAZAD...OOOOOVDEEEEE...
sto ce reci... SVA NASA DELA... DOBRA I LOSA... ako nisu DUHOVNA... IMAJU - ZETVU... koja traje neko vreme,
i, posle toga, NA ZALOST...zavrseno, VRACAMO SE - KUCAMA, NAZAD NA POSAO...

Према свакој религији човек ће се спасти ако је праведан. Јака ствар.Да вас питам ја ,колко је тих
праведних што ће се спасти.

-7. ma, Rale, SVI SMO - SPASENI... ZAR TO NE ZNAS, JOS...???
evo i ja... iako kradem i lazem... barem se nadam, VERUJEM u TO...
mislis - na BOGA... TO JE TO...TO je kao PRIZIVANJE...
i, ONDA SI - SA NJIM... SVEJEDNO GDE... u Raju, Paklu... SVEJEDNO...
ZAR NE...??? KAD SI SA NJIM...
ili - MISLIS DA JE - BOLJE - BITI SPASEN, A DA BOGA NEMA...milijardama svetlosnih godina...??????????
I, STA CES - ONDA... TAKO SPASEN... da radis...???
meni se vise svidja - Bog, i NJEGOVA BLIZINA... bilo gde... nego SPASENJE, bez Boga...
ali... svako moze da bira sta voli vise... isproba jedno, drugo... pa ODLUCI...!!!
i - PITANJE JE: SPASEN - OD KOGA...???
POSTOJIS SAMO TI I BOG...!!! I - NIKO VISE. ZA TEBE. SVE, OSIM TEBE, U TOM ODNOSU JE - BOG... u vidu
drugih cestica, ljudi, zivotinja, prirode... cega god... NE POSTOJI NISTA - DRUGO...
pa, JEL TEBI TREBA - SPASENJE - OD BOGA...???

У тој причи о религијама ја невидим свој спас. Мени је потребан неко ко ће да ме спаси грешног.

-8. prvo Rale... KAKAV PROBLEM IMAS TI SA - GRESNOSCU...???
TO JE TVOJA - GRESKA...!!!
sto si OKRENUO SVOJ UM... KA SAMO TOM PITANJU... T.J. JEDINOM NACINU ZA ODNOS SA BOGOM...!!!
to je skroz ok, AKO TEBE INSPIRISE...
ali je GRESKA, GREH... MISLITI TAKO... SAMO - TAKO... O BOGU... kao SUDIJI... i videti sebe
SAMO KAO GRESNIKA...!!!
dakle - PRIZNAJ... GRESAN SAM, BOZE... OPROSTI MI... DONESI POSTENU - PRESUDU... ZA MOJE GREHE...
ako moze, da za to idem u RAJ... a ako ne moze, onda moze i pakao, tamo gde kaze Alex, gde je Alex
bio, gde su dobre ribe, more, Sunca TRI KOMADA...
ETO - SPASAO SAM TE...!!!... PREKO - VEZE...
vidis, sada, STA ZNACI... UKLJUCITI SE - U PREDANU SLUZBU BOGU...!!??
sta god da napises, OVDE, GRESAN... I POGRESNO... SPASEN SI...!!! JER - SLUZIS BOGU.

Ко ће да ме воли овако несавршеног какав сам.

-9. ma, SVI SA SAJTA TE VOLIMO... TEBRA RALE...( LAZEM, NEKO TE I NE VOLI)... a ko te ne voli,
moze ti pljune pod prozor...
zar VERUJES... DA TEBE... ILI - BILO KOGA... BOG NE VOLI...
ILI - ANDJELI...
ILI... DRUGI NEKI... NJEGOVI...( ALI... AKO - TO - VERUJES, ONDA - PROMENI - VERU!)...
jel si procitao ovo sto sam ukrao, gore: MI SMO CESTICE BOGA... ATOMI NJEGOVE GRANICNE ENERGIJE...
takopreci... delovi KOZE...
pa, zar NEKO VERUJE DA JE BOG TOLIKO SADO MAZO DA NE VOLI - SEBE... SVOJE DELOVE...???
jeste da nam, nekada, IZRASTU - DLAKE... ali, to je priroda... svaka pora na kozi ima tu prirodnu
predispoziciju... da mu izrastu dlake... i da POCNE DA SE BUNI... ODakLE, SADA, DLAKE...
KADA DECA NEMAJU DLAKE... aha... SRAMOTA... POCELI - HORMONI... PROMENE... VISE NISI - DETE..
SAD MISLIS... NA DLAKE... I - STA...??? OSECAS SE - GRESNIM... JER TI IZRASLE DLAKE.
i, znaci, VISE NISI DETE... I VISE NISI - BEZBRIZAN, U RAJU... SPOZNAO SI - DVOSTRANOST...!!!
UNUTRASNJOST... je bila, ZA DETE... A SADA... aha... POSTOJI I DRUGA STRANA... DLAKAVA...
ono bese dobro, POZNATO... KAKO GOD = SIGURICA... a ovo, ove dlake - NEPOZNATO = OPASNO...!!!
GRESKA - NEPOZNATA, a osecanje - GREH...
I, TO JE CELA PRICICA... znaci, poenta je:
NEMOJ DA GLEDAS SAMO DLAKE... I DA MISLIS, GRESNO...
nego - pola - pola... malo tamo malo vamo...
I - KAZI SAD: JEL IMA NEKOG KO TE NE VOLI... TAKVOG KAKAV SI, PRIRODAN...???
DLAKAV... ali... KAKO DLAKAV... = SUPER DLAKAV...jeeeeeeeeeeee...!!!

Такво поуздање налазим само у Исусу Христу.

-10. Pa, SKROZ - SUPER...!!! A- ZAR TI JE, ONDA, JOS NEKO - POTREBAN...???
u smislu... da imas POUZDANJCE U - SVE...?
DOVOLJNO je - i samo JEDAN...!!!

Или се варам.Можда и у другим религијама постоји неко ко је
положио Живот за мене грешног?

-11. Ma, sta te briga za druge religije i dal je neko drugi dao. polozio, svoj zivot
za tebe. TI IMAS - DOVOLJNO... ZA SEBE... za druge religije je NEKO DRUGI POLOZIO ZIVOT...
jedino ako nisam ukapirao, da ti zelis DOBRO DRUGIMA... da je to - PITANJE...
koje se pitas - ZA NJIH...
ja ne mogu da ti odgovorim - za druge, mogu samo za sebe, ako nesto znaci:
mislim, verujem... da - DA...!!!
I - NE SAMO - JEDAN... nego - MNOGI... pa, izmedju njih i - ISUS...
i - HVALA IM... naravno...
ali, pitam se... gde je, ovde, MOJA SLUZBA BOGU... PREDANA...
jer, tako se zove - tema...
pa, hteo bih da VERUJEM... da sam POLOZIO... UKRADENI TEKST...
kao i ovaj... al, nesto ne verujem...
JEL CE BUDE - DOVOLJNO... hmmmmm...
NECE... moram vise da se trudim...
a, jel ce da bude - BAREM - NESTO... od toga...???
za mene i brata Raleta...
ne znam... sta mislis ti... Rale... ili neko drugi... JEL HOCE...???

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
pzz

Amin

Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 12:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Блистав ум,сјајна интелигенција!
Бог те је лепо наградио с обзиром да ћеш остати кратак за блага небеска.
Уживај!
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Блистав ум,сјајна интелигенција!
Бог те је лепо наградио с обзиром да ћеш остати кратак за блага небеска.
Уживај!

Brate Rale,

TUZNA SAM...~~~!!!
ooooops, htedoh napisati - TUZAN SAM.
eto sta ti je - ljudski um...ne znam ni KO SAM JA... a pisem, nesto o Bogu...
misleci - da NESTO ZNAM... a, pogotovo da je, sa Njim, veselije...
ali - NIJE...
i, ti si potpuno u pravu... sta je sa onih 6 milijardi ljudi...???
pogotovo ako pokusas... sve... ili sto je u tvojoj moci... pa im pomognes, ili spases, kako kazes, ili ukazes - gde lezi spas, pa da sami nesto urade... ili...
a vidis - DA NEKEKO NE MOZE... NE IDE TAKO... ili MOZE... ne znam, ZBUNJEN SAM...
jer - NE ZNAM - KAKO...???
GDE je TAJ KLJUC... koji OTVARA TA VRATA...??? TESKA I OGROMNA...
RESENJE... ili - RAZRESENJE...???
i - NE ZNAM... KAKO DA UZIVAM... kad sam TUZAN...
zato se pisemo, svi, valjda... ovde... NEKO ce da ponudi resenje... ili ukaze...
svoju MILOST... ili - NECIJU... da shvatimo...
nadam se,... VERUJEM U TO...

Crying or Very sad

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 16:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Брате Алех!
Да би схватио шта пишем мораш да зауставиш свој ум и његову потребу да анализира текстове.
Текстови које пишем су написани тако да као целина створе слику која кад се сагледа омогућава схватање одређене идеје.
Анализа текста води директно у неразумевање.
Мој пријатељски савет ти је да некако нађеш начин да спречиш свој ум да ти ради такве ствари,у противном ћеш остати слеп код очију.
Да би могао да критикујеш нешто прво би то морао да разумеш.
Овако ти критикујеш неке своје идеје не дотакавши се онога шта сам хтео да кажем.
Да си се бар дотакао идеје па да заједно извидимо да можда не грешим,овако поред тебе остах сам да испитујем да не грешим случајно.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma dotakao je on... rale...i njega je dotaklo...sad mu je svejedno...
umu njegovom...sad samo gleda da dotakne...i da služi...
Ali jako zabavan...i znanje...ima tu nešto...ratluk i spa terapija...
i odmori... nudi...
Anđeli na kraju...dobar aražman...
A prošli životi...nema tu spasa...prošlo je...
Ne brini rale...nek brinu ovi...što im služi... ratluk... Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Rale,

jel mozes da mi objasnis, da te razumem... o cemu se radi...
t.j. - jel hoces...?

pozdrav
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Brate Rale,

jel mozes da mi objasnis, da te razumem... o cemu se radi...
t.j. - jel hoces...?

pozdrav
Право да ти кажем незнам како бих ти објаснио

Предност простих људи (нас који немамо блистав ум а и интелигенција нам није Бог зна шта)је у томе да ми не схватамо истог тренутка него нам је потребно да преиспитујемо ствар.да се на исту ствар враћамо више пута док не добијемо увид,и тада кажемо Бог нам је отворио очи да видимо.

Ево шта ми је Бог показао на тему да су хришћани овце Божје.
Овце прво пасу траву. па кад се напасу легну и преживају храну и на тај начин се хране.
Ми се хранимо тако сто посвећујемо пажњу стварима.па после тога у тренуцима када је залудан наш ум прежвакава ствари којима смо посветили пажњу. и тај начин се храни душа.
Људи свиње не преживају храну као и магарци теглеће животиње.
Људи пси халапљиво једу све што им се да и такође не проверавају каквоћу онога што су појели.
Блистав ум који је поткован интелигенцијом још док се храни изврши анализу јела и не прежвакава поново јер је задовољан оним што је добио.
Незнам како ћеш то да постигнеш али чувај се свог ума.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 18:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Право да ти кажем незнам како бих ти објаснио

Предност простих људи (нас...

...
Блистав ум који је поткован интелигенцијом још док се храни изврши анализу јела и не прежвакава поново јер је задовољан оним што је добио.

Brate Rale... jel smo mi u nekom SUKOBU... ratu... ili samo u - nesporazumu...???

nemoj da se ljutis, ali PITAM SE... da li je PREDNOST, VAS, PROSTIH LJUDI... sto SUDITE... kad bi to trebalo da rade osobe koje su OPUNOMOCENE... za to... znaci imaju neko ZNANJE... a, TO znanje jeste - ANALITICKO... kao PRVO... kao sto si isam naveo, potrebno je prvo - RAZUM... za RAZUM- ETI... A, KASNIJE... mi mozemo da pricamo o - LJUBAVI... kroz srce... ili kako vec to ide... ti to znas, bolje...
za sada, ja barem, govorim, pisem... o ZNANJU... O PREDANOJ SLUZBI BOGU... a, kasnije i poslednja rec iz naslova - IZ - LJUBAVI...
dakle, pricamo o znanju i RAZUMEVANJU - sta je PREDANOST... sta je SLUZBA... i STA JE... ILI KO JE - BOG...
svako na SVOJ NACIN...
ja navodim neke razlicite izvore... za RAZLICITE LJUDE...
ti navodis SVOJ PUT... sa svoje tacke gledista...

ti si meni PRILEPIO etikete BLISTAV UM itd... i, onda tu, SVOJU ETIKETU... razmatras...
ako mene PITAS... KAKO se ja hranim... onda si PROCITAO u nekoliko prethodnih postova, kako i cime se hranim...
a, ako mogu da odgovorim nesto sto nisam bio razumljiv oko pitanja SADA... i POSLE...
ja KADA JEDEM - NE ANALIZIRAM, nego - SAMO JEDEM... I, priznajem, TADA - UZIVAM... jer jedem hranu koju sam spremio i ponudio - Bozanstvima, i jedem SA NJIMA, ZAJEDNO... koliko god to nekima izgleda NERAZUMNO ili NE RAZUMLJIVO...
dakle, POSTOJI VREME - KADA UKLJUCIM UM, RAZUM... ANALIZU...
kada smatram da to TAKO TREBA... ali, poznajem ovaj um dosta dobro... i sve njegove UMNE SPEKULACIJE... pa umem i znam i da izadjem, iz njega... ali... cak i onda kada ga koristim... PONUDIM - I -TO KAO SLUZBU - BOGU...
i, naravno, CITAM I TO STO SAM NAPISAO... jer kroz to PROCITAM I NEKU VISU PORUKU, ZA MENE, kao uvid, sto neki kazu...
dakle, meni je jasno da sam GRESNIK, jer TO JESTE MOJE PRAVO MESTO... ovde i SADA... da sam svestan toga... i da uvidim greske i pokusam da ih ispravim...

ali, AKO!!! - SUDIM... onda SNOSIM I ODGOVORNOST, ZA TO... SAM...!!!
i - SUDJENJE moze da bude u SLUZBI BOGU... ali, NIJE SVAKO SUDJENJE U SLUZBI BOGU... ZAVISI... kao i SVAKA DRUGA DELATNOST...
moze da bude i zabune, pa da bude u sluzbi UMA ILI EGA, LAZNOG JA...
mozda je moj SUD ili SUDJENJE... u sluzbi UMA... ILI EGA... kao sto ti kazes, ali... ovo PREVAZILAZI MOJE SPOSOBNOSTI... pa bih, AKO MOZE... SUD OSTAVIO... BOGU...
JA - NISAM STRUCAN... U TOME...
pa, AKO MOZE... da se bavimo nekom drugom delatnoscu... kao sluzbom...

Citat:

Незнам како ћеш то да постигнеш али чувај се свог ума.

pa, ako se ne ljutis - PREDAVANJEM... SVOG UMA... U SLUZBI - BOGU...
pa, neka se ON - CUVA... ovaj um je i - NJEGOV...!!!

P.S. ne znam cime sam te povredio, uvredio, pa bih te zamolio a mi na TO - UKAZES...!!!
i, unapred ti se, za to izvinjavam, ali zelim da saznam i isprvim gresku... mozda je bilo samo - nesporazum...???
sa druge strane, mozda bi se neko uvredio... ANALIZOM BACANJA PROKLETSTVA... to je izraz iz psihologije, koji se koristi kada neka osoba drugoj osobi kaze, ili presudi, nesto
DA CE DA MU SE DESI - LOSE...
- cuvaj se... na primer... moze da izazove UM... da se UPECA... pa da se - CUVA... sto znaci da TREBA DA OCEKUJE - NAPADE... pa da odvoji DEO SVOJE ENERGIJE DA BUDE STALNO - PRIPRAVAN U GARDU - SAMOZASTITE...
ali, jos vise...  
Citat:

с обзиром да ћеш остати кратак за блага небеска.  

molim te... da li si svestan... ovoga so pises, kao hriscanin... KOME JE RECENO...
koliko se secam, a ti ces da me ispravis...
nesto kao... NE SUDI DRUGIMA, JER CE TI BITI ( TAKO ) SUDJENO...
sa duhovnog nivoa... AKO RAZUMES, A PROBAJ DA RAZUMES....
znaci - OVO SI PRIZVAO - SEBI...
sto ja tebi, NIKAKO... NE BIH POZELEO...
jer, TEBI JE TO POTREBNO... meni, kao sto rekoh, i nije...
onda, naravno, postoji POTREBA da se SEBI I OPROSTI... MAHANJE MACEVIMA...
crni Rale...
nemoj to da radis...

ajde sad malo - zezanje... mnogo si mi ozbiljan, pa i ja upade u to...

zezanje, zezanje... hehehe... zezanje...
nemoj bre sve da shvatas ozbiljno, jel si vido da se zezam... malo barem...

HI!

Beingfunny

a, LEPO SI MI REKAO - CUVAJ SE SVOG UMA... jeb8m ti um...

Belazastava

Djuskanje

pzz

ajd da se pomirimo... jel moze? Ti i ja smo - JEDNO... sto kazu neki...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Не вреди Алех,ја и кад се нашалим мене схвате погрешно. nono2
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2009 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Не вреди Алех,ја и кад се нашалим мене схвате погрешно. nono2

ma ja sam razmisljao, prvo, da te pitam: jel se ti salis, il mislis ozniljno...
pa, kao... osetim da ima... KOD NEKOGA... nesto i ozbiljno...
pa, eto, cisto malo paljbe... da se odbranim, unapred...
ali, ostali smo uskraceni... za temu, teme... podteme...
pa se nadam da ih razradimo... svako na svoj nacin...
sad dobih mejl od prijateljice... kaze - s-trpljen - spasen...
eto sta je, kako rece Jung... sinhronicitet...

Laughing
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2009 14:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bio jednom jedan lovac i onda je ugledao jednu prostitutku.
Poceo je da je juri a ona mu je bezala kroz sumu sa gestovima koji su jos vise podstakivali njegovu pozudu.
Izasli su iz te sume na jednu poljanicu, cistinu i tu je bilo bozanstvo Narayana, koje je nekada bilo redovno obozavano ali sada stojalo napusteno godinama.

Prostitutka je dotrcala blizu bozanstva i pocela plesati pred bozanstvom ne bi li jos vise nadrazila lovca, zatim je lovac prisao i skinuo joj cvet sa kose stavio pred bozanstvo, kao i svoju cuturu s vodom.
Onda je imao odnos sa tom prostitutkom tu ispred bozanstva.

I sta se desilo kad su umrli? otisli su na duhovne planete.
Narayan je bio dosta dugo tu sam i usamljen i bilo mu je jako drago kada su dosli u njegovo drustvo, jos su kaze, igrali za njega i dali mu ponudu cveca i vode. Kako da kada su ucinili tako mnogo za mene ne uzvratim? Najmanje sto mogu uciniti za njih jeste da ih vratim nazad kuci u duhovni svet.

I to jeste tako..
Skoro sve u nasem duhovnom zivotu zavisi od milosti drugih osoba, licnim naporom jako malo mozemo napredovati.
Ali taj trud, Krishna vidi i dolazi licno da pomogne da Mu se vratimo.
Na duhovnom putu nema propadanja, sve se belezi pa i najmanja sluzba, najmanji pomak.
Posle se samo nastavlja odakle smo stali.
Ali opet, pravo blago jeste milost svetih osoba i njihova ljubav prema nama palim dusama..
Zahvaljujuci njihovom zrtvovanju, cak i mi mozemo prici Bogu i druziti se sa njim
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2009 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

Skoro sve u nasem duhovnom zivotu zavisi od milosti drugih osoba,
licnim naporom jako malo mozemo napredovati.

Zahvaljujuci njihovom zrtvovanju, cak i mi mozemo prici Bogu
i druziti se sa njim

Ovo sam posebno hteo da istaknem...
jer, mi cesto... imamo utisak... SVOG USPEHA... NA DUHOVNOM PUTU... radeci mnoge VEZBE... uporno, godinama... SAMI... da je Lazni Ja, ili ego - PONOSAN... na SOPSTVENI USPEH... ne znajuci i ne prihvatajuci cinjenice... da je to SAMO USPEH EGA... u MISTICNIM MOCIMA... koje, AKO nisu okrenuti prema Bogu... samo jos vise PODSTICU... na nastvak ISTOG PUTA... zadovoljni USPEHOM...
ne shvatamo da je to NASE KOPRCANJE... samo jedna IGRA... dok KRADEMO ideje koje su nam SVETE OSOBE (hvala im, svima )... MILOSTIVO - DALE...
ali, kada naidje MILOST jedne svete osobe, koja LOPATOM pokupi mnostvo dusa... za hiljade godina... i, kao hrpu snega... PREBACI, PREKO OGRADE... onda se CEO UNIVERZUM PRIKLJUCUJE - ODAJUCI POSTOVANJE...
a, neke manje svete duse, ali u njihovoj sluzbi... sa malim lopaticama... decijim... i dalje - prebacuju... manje grudve snega, ali prepune malih dusa, PAHULJICA... SLEDECEM... i tako... proces tece...
zato nije slucajno sto su se ljudi inspirisali, 2 hiljade godina Isusovom pojavom... pa Budinom pojavom...
a, danas, imamo tu MILOST da smo inkarnirani kada je Srila Prabhupada preneo znanje Veda po celom svetu... u drugoj polovini 20. veka... i... nije slucajna koincidencija... sa mnogim PROBOJIMA barijera ka DUHOVNOM NEBU...
mi verujemo da smo mi mnogo toga uradili... ali, mislim, istina je da nas je pokupio, neko... i da nas je SPASAO, kao sto rece Rale... probudio nam zelju, dao inspiraciju... pokrenuo... kao deo BOZIJEG PLANA...
posebno, sto danas, ljudima se pruza MOGUCNOST, SPECIJALNA, ne samo da odu u Raj... vec i da dodju, LICNO... DO NAJVISE OSOBE BOGA... VAN RAJA... van svih univerzuma... i da se - DRUZE... SA NJIM...
zato nije slucajno sto se i vanzemaljci, bica sa drugih planeta... POVEZUJU... i dolaze, ovamo... jer i za njih je OVO - NESTO - POSEBNO...
ufffff, gde ja odoh, na vanzemaljce, kojih ima samo u nasim mastama... ali, dobro...
ne znam jel istina... ko ce ga znati... ali negde sam citao da ce uticaj Srila Prabhupada biti, u ovoj Kali yugi - 10 hiljada godina...
a, posle... ipak - KALI YUGA...
znaci - KAZU... SAD JE SANSA... za - BINGO...
pa, sada, ako je nekome TESKO I NAPORNO... DA PONDI VODU I CVET, BOZANSTVU,
a lakse mu je da GODINAMA RADI NEKE VEZBE... za telo... um...
onda... STA...????
ONDA, ZNACI, taj covek je - GLUP... i sado - mazo... i ide u pakao... t.j. raj - svejedno...
kao da ima - neke razlike...
eto vam... pa sad... da vidim - a ko nece...???

Beingfunny

Goodnight

Laughing

pzz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo, malo, kanalisanja, da predjemo na lakse teme...
sa seanse, decembar 2009.g.

i kanalisanje - naravno, u sluzbi Bogu... da ne zaboravim...

ovim kanalisanjem, t.j. seansom, nisu detaljno obradjena pitanje, vec je bila moja znatizelja, da saznam neke stvari... ovim putem... vezano za neke DRUGE KANALE... pa sam pretrcao, teka onako...
seansa sa osobom B:

- 1. VANZEMALJCI I - PORUKE... kanalisanja:

PA... BOGA MI... SVASTA (!!!)... SE DESAVA...

mene NESTO - PROTRESLO... kada si rekao - KANALI... ja sam se osetio kao da sam SAV U KANALIMA... kao od glave do pete... kanali... mali... i TU STRUJI...
kao neke ZICE... neka struja... i to izlazi IZ NASIH GLAVA I IDE GORE, KA NEBU...
kao da smo POVEZANI, GORE... ZA NESTO... kao kbl sa MNOGO MALIH ZICA... I - TO SE SIRI... i, TO - formira - MREZU...!!! VELIKU MREZU... I neki SLOJ, OKO ZEMLJE...
izgleda kao MOZAK... TA MREZA... TAKO IZGLEDA... JEDNA CELIJA... I - ONA SE GRANA... i TO PRIMA NEKU ENERGIJU... ulazne signale...
IZ KOSMOSA
PLUS, SA SUNCA...
I, SA SATELITA...
I, ovi sateliti... VESTACKI...
pa, mi smo mnogo vise POVEZANI sa planetom, nego sto mislimo... i OLUJE, TORNADA, MUNJE... SVE JE POVEZANO SA TOM MREZOM... I SA SVIMA NAMA...
postoje i neki nevidljivi SATELITI... NE LJUDSKI... kao da postoji neka PLANETA... koja ide OBRNUTO... i, mnogo je nisko... dole... i ima 2 Sunca...
i, tu ima nekih bica... MNOGO MI JE - SVETLO...!!!...
VANZEMALJCI... ima ih sa vise strana...
OVI, SA 2 SUNCA... ja sam sada, sa njima... u staklenoj basti... kao da se desava nesto, sa tom planetom... iza toga je njihov svet ( mislim da je opisivao da je u staklenom zvoncu, radi zastite od atmosfere, kao)... i taj njihov svet je MNOGO SAVRSEN... Hheee... ne mogu da ga opisem...
mnogo su veliki ( ta bica)... i planeta je mnogo velika... oko hiljadu puta kao zemlja...
sad sam u nekom njihovom prevoznom sredstvu... kao automobil... a ja sam ispod... vidim pod... tako sam mali, u odnosu na njih...
oni su ljubicasta neka bica... svetel, ... promenljivi su... kao od dima ( po formi)... gas...
i neka druga bica koja nisu tako velika... i oni menjaju oblik... imaju dva oka i - ne hodaju, nego lebde...

ok, pitam za KASIOPEJCE:
deluju... to nisu oni... kao da su OKRUGLI... kao lopta... i u sredini kao oko, koje prima i salje signale... TALASE... i kao neke noge... nesto sto ih drzi... a noge mogu i da uvuku, kao ANTENE... SALJU TALASE...
NESTO - ZBOG SEBE RADE... ALI - HOCE I NAMA DA POMOGNU... DELUJU MI MALO SAVRSENO U ODNOSU NA ONE PRVE...
ono prvi su u centru univerzuma... naseg... najrazvijeniji su... tu... oni moguda posecuju razlicite planete... svuda putuju... i najvise... oni dodju, pa PREKO TE MREZE... KAO DA SE PRETVARAJU U TE SIGNALE... dolaze i ulaze u nas...

A 2012. GODINA, PITAM, usput...

pa, mi se priblizavamo njihovoj planeti... i VISE NJIH CE BITI U OKOLINI... njihov zadatak je da se brinu o drugim planetama... i veliki deo ce da dodje... i - PAZNJA... ka nasoj planeti...
ljudi nece ni da budu svesni njih... vec ce da se MENJAJU...
NEMA NEGATIVNIH VANZEMALJACA... oni ne mogu da deluju, na nas... JER NISU POZITIVNI... i sada vise nemaju uticaja, na nas...
svi sto POKUSAVAJU... NEGATIVNO... VISE SU MATERIJALNI... ovi bi hteli bas da slete na zemlju... ali, ne uspevaju... ili su uspeli par puta, ali ne mogu da imaju UTICAJA...NISU RAZVILI, DOVOLJNO, TEHNOLOGIJU...JOS... a i ne zele da nam nametnu... nemaju svoj interes u vezi sa zemljom...
SVE DEJSTVO JE - U NAJVISIM SLOJEVIMA... uopste ne ulaze u omotac zemlje...
ovi sa letecim tanjirima su NEBITNI I NESAVRSENI... a i ne odgovara im nasa planeta za zivot...

ok, a ukratko o novim tehnikama... sa aktiviranjem DNK... idr... jel moze to, sa andjelom?

TO, nesto, nije cuo... za to... uUVEK... nije voleo biologiju i genetiku... NIJE EXPERT...
STOJI, ispred nas, jedan molekul DNK...
ali... NIJE STRUCAN... OGRADIO SE ...!!!
mada, MOZE... salio se... postoje dva lanca i veze izmedju... ali, te VEZE nisu cvrste, kao sto mi mislimo... mogu da se menjaju... da se povezuju sa drugim delovima lanca
i - TAKO SE MENJA TA SIFRA, koju DNK nosi...
i to je DOBRO DA SE URADI - KAD JE SIFRA - LOSA... ALI, AKO JE DOBRA, NE TREBA JE MENJATI... TEK KAD NASTANE BOLEST... JER, AKO JE OK, - A - PROMENI SE, ONDA JE TO NASILNO... MENJA SE RAVNOTEZA...
ON ( ANDJEO ) misli da je to - OPASNO...!!! NE TREBA IH AKTIVIRATI...!!!
jer, tako bi se menjala NASA PRIRODA... onda bi se PRIRODA PROMENILA... ONDA COVEK - NE ZNACI DA JE SAVRSENIJI... NEGO IMA DRUGE - OSOBINE...!!!
MENJA samo veze izmedju ta 2 lanca... a ti ostali lanci GA MENJAJU - PRESTAJE DA BUDE COVEK I PRELAZI U DRUGU VRSTU...!!!
I - ne moze to tako da se radi... SVEST NE MORA DA SE TIME POVECAVA... NE TREBA...
BILI BI SMO - MNOGO VECI... I ONDA NE BISMO IMALI 2 SIMETRIJE... 2 DELA TELA... VEC JOS RUKU... nesto kao NAKAZE... mi izgleda...
NE TREBA - MATERIJALNO... DA SE TO MENJA...
SVEST I KAPACITET MOZGA... NE PREKO DNK... VEC:
sad me lupio, po glavi, hahaha... kao CVRGA... ovako... i - ZVONILO MI, U GLAVI...!!!
SMEH.... i - POSTAO SAM - SVESNIJI...!!! osecam da mi je VECA - GLAVA... TAKO SE POVECAVA SVESNOST - CVRGAMA... A I KAPACITET MOZGA...
DA, ALI... OD STRANE ANDJELA... ( CVRGE )... SMEH...
sad mi je ponovo lupio cvrgu i - stvorio se - TON... zvuk... i - TONOVIMA SE POVECAVA, ahaha... time sto mi je lupa cvrge proizvodi ton...
ali... izgleda mi... njegov stav prema DNK je samo zbog mene... odnosno... NEKI MOGU to da rade, ALI SU - RIZICNI... PODUHVATI... mogu i fizicko telo da promene, a to je prilicno nekontrolisano... ISUVISE KOMPLIKOVANO, ZA SADA... MOGU DA IH POGRESNO AKTIVIRAJU... VELIKA MOGUCNOST - MUTACIJA...
A, uz pomoc andjela - MOZE... ali, NIJE POTREBNO... dovoljno je samo da ti lupi - cvrgu... i imas prosirenje svesti...
te NAREDBE ( KOD NEKIH TEHNIKA AKTIVACIJE )... - MOZE DA SE - NAREDI... ALI, TA OSOBA JE POTPUNO ODGOVORNA - AKO - KRENE LOSE, TOM AKTIVACIJOM...
ako naredjuje, ona je ubedjena da ce uspeti...ali, isuvise je komplikovano... vrlo veliko znanje je potrebno, i ne sme nista da prepusti - slucaju... i samo svojom naredbom...

ok, a druge tehnike... Theta, Rekonekcija, ...

To deluje na svest... ali I TU MOZE DA PODJE NAOPAKO... SVE SAM COVEK - RADI - SA SOBOM... I - SAM JE ODGOVORAN...
ISUVISE KOMPLIKOVANO... bolje ovako kako mi radimo... jer, OVAKO POSTOJI - ZASTITA... ovako sam ZASTICEN... jer, ta Theta talasi - podizu i oni svesnost... ALI... smeh....
A - STA CES - POSLE, SA TOM SVESNOSCU... DA RADIS...???

SVESNIJI SI - ONOGA - STO TI DIZE SVESNOST

ako su - talasi... = NJIH si SVESTAN... ako su ANDJELI = NJIH SI SVESTAN... ako je BOG = onda - BOGA...!!!

Hmmmm, pomislih... KOJA SPOZNAJA... a ja bio ubedjen, ako mi nesto, sta god, podize svest, onda je to - DOBRO... ZA SVE... SVESNOST O SVEMU...
a, onda... shvatim... pa, da... ako sam svesniji DODIRA... ili prstiju... to ne znaci da sam svesniji i CELOG TELA... ili supttilnih tela... a i to su, jos uvek, SAMO TELA... a gde je SVEST... O... SVEMU...???

i, sto rece Andjeo - A, STA CES, POSLE, SA - TOM - SVESNOSCU... DA RADIS>...???

p.s. nadam se da je ovde nekih novih tema, za polemiku... jer moja kanalisanja, sa drugim ljudima, obicno proverim vise puta, sa razlicitim andjelima... jer, a sta ako neko od njih - laze... ili...
pa, zato volim da citam i - DRUGE IZVORE... kao i MISLJENJA, STAVOVE...
A, KO HOCE, MOZE I - PITANJA... UNIVERZALNIJA...

Laughing
pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 9 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 248684 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13787 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28951 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58864 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14059 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19970 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16948 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)