PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 00:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma, Giba, brate,

samo ti - KOPAJ... do sustine...
kaze se, valjda, KO KOPA - TAJ CE, NESTO, I DA - ISKOPA... sta god, nesto NOVO...
nemam nista protiv RMECENJA NITI... sve ide i trebalo bi da ide - kako treba...
tvoj DOPRINOS ovoj temi, kako god da izgleda, nekome, je, opet - DOPRINOS... nekakva sluzba, ako se ne ljutis... i - nije slucajna... nekome je - bas to - BITNO... kome god, ne moramo ni da znamo... i, ja sam ti za to - ZAHVALAN...!!!
meni je jasno da ni sam, vrlo cesto, pogotovo kada pisem, nisam bas najjasniji, ali... moze da se ispravi... ujasni... bitna je ISKRENA ZELJA... takav sam kakav sam... i ok. sam... cak i nepismen, glup, nejasan... a, sigurno je, verujem, da ce nekome, ipak, nesto, biti jasno... i SUSTINA, kad dodje vreme... a, neko ce, mozda, da nadje, iskopa, i pravi dijamant... ali, neka ne prica nikome... gde je nasao... jer, to je, samo za njega...

... ja i ako se uvredim, pa to je moj problem... zar ne.. a ne tvoj... dakle, samo - kopaj... ili pucaj... ako bude opasno, ja cu da se izmaknem... budi slobodan...
ako bas hoces, odmah... u sustinu...pa, ok, samo za tebe... al mi reci - STA JE, ZA TEBE, SUSTINA...??? - GDE DA - TE - UDARIM...???
pa cemo lako to da sredimo...
ZASTO - TEBE - INBTERESUJU... MOJE SLIKE...???
T.J. - JA...???
Da li sam ja DEMON, ILI REPTIL... ILI CRNI, SIVI...??? t.j. - KO SAM JA...???
E, vidis, u tome je - poenta.... mislim, malo sam ja, ipak - NEBITAN... za tebe... ko sam... i da li kontam...???
TO - NIJE - SUSTINA...!!!
mislim, kopkaj... malo...sa strane, ili... dublje, ako hoces, meni je svejedno... ali... budi otvoren da nadjes ONO STO BUDE... a ne samo ono sto ocekujes... moze da se desi - IZNENADJENJE... i dobijes i VISE... nego sto si ocekivao... ko zna...
ne bih znao da ti definisem - SMISLENO... ako je, meni, iznad glave, ne smem da kazem... i u glavi... moj andjeo... atek - NEMAS POJMA - A - KO JE ON...!!!,
i, onda... pisemo... zajedno... ili se osecamo... ili... kontamo...
a, mozda su tu i oni drugi... gore navedeni... NIKAD NISI SIGURAN...???
i - JESU... VERUJ MI...

Mojstav

a sto da ne budu... ako im je nesto interesantno, privlacno... ali ovo bi, sada, trenutno, otislo, od niti... ali, IMA VEZE... bice i to... PO REDU...

pozdrav

Foodsmiley

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti si totalni skico, ali nema veze, pozitivan si lik i zanimljiv... Very Happy Very Happy Very Happy

Upravu si, ništa nije toliko bitno, nisi mi bitan ti i da znam ko si i šta si--- u pravu si potpuno.

Ali tako je kod mene kad se igram, jednostavno vrlo.

Neko mi se nadje na putu i ja pipnem, pogledam, onjušim... doživim slike, iskusim...

Valjda je to tako... jednostavno kod mene...

Kad si se ti našao na putu, ja pipnem, pitam, doživim sliku...

Zar to nije jednostavno i direktno?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Kako da ti ja to sad objasnim, a da nebudu španska sela...?

hmm....

Generalno, kada čitam tvoje postove, dobijam jednu neodredjenu sliku, ustvari priča koju pričaš nije povezana i nije uredjena, po JUS standardu u mojoj psihi...

Dakle to me dovodi do odredjenih nesuglasica izmedju tebe i tvog izlaganja, pa se pitam...

Jesi li ti džavo? jesi li anđo? dal te puca kundalini li neki drugi ini?
El imaš plan da pokoriš sajt ili si jednostavno lud i menjaš uloge nekontrolisano... ili imaš razlog? zabavljaš se?

Laughing

brate Giba, sad si me slatko nasmejao...
pa, zar ne vidis.. da sa dzavo... bolje reci - djavolak... mali... sam...
ma, jeb*s kundalini... kad me ovako zasmejavas...
ne znam, jos, kako se - pokorava - sajt... a, zamisli, sta bih, sa tim... radio... posle...???
morao bih, stalno, da pisem... i - odrzavam, pokornost... umesto... da radim i neke druge stvari, u zivotu... zar stvarno delujem tako... glup...???
jenostavno, brate... LUD SAM... ali, nije ni opasno, a ni zarazno... samo cepas beli luk... i, zastita, od mene... mada, jbg, i ja cepam, nesto, u poslednje vreme beli...
za uloge... ne znam, ali sam - reziser, ako ne znas, zavrsio studije fotografije... pa i reziranu, reklamnu... fotografiju... pa, nesto znam i od toga...ali, pa dosta, barem sada, o meni...
zao mi je, ali... zaista... nije ovo autobiografija...
joooooj... sta bi bilo da sam... STVARNO...
pzz

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
divinesound
Tragalac

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Služenje bi trebalo odvojiti od ideje o služenju.
" Trebalo bi da služim" to može da bude još jedna od bezbrojnih ideja u umu.
Koja čak može da unese dodatnu konfuziju.
Šta ako nemam snage, šta ako sam slab, šta ako nemam kome...

Početak svakog rada je duboko pročišćenje sebe, zaviriti dobro, pošteno.
Potom praktikovanje sadašnjeg trenutka, prebivanje u telu, mentalna čistoća...

Posle nekog vremena služenje će samo doći.
Sam će univerzum reći šta mu treba, i zašto sam ovde.
U međuvremenu ću služiti i u malom i u velikom.
Kada se svesnost unese u svaku, pa i najbeznačajniju delatnost, tada ta delatnost
postaje služenje. Tada i hodanje i pranje sudova postaju služenje.

Ne treba ništa da se uradi, treba da se bude!
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

divinesound ::

Kada se svesnost unese u svaku, pa i najbeznačajniju delatnost, tada ta delatnost

Tako je druže... To bih i ja napisao da umem tako da se izrazim. Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

brate Giba, sad si me slatko nasmejao...
pa, zar ne vidis.. da sa dzavo... bolje reci - djavolak... mali... sam...
ma, jeb*s kundalini... kad me ovako zasmejavas...
ne znam, jos, kako se - pokorava - sajt... a, zamisli, sta bih, sa tim... radio... posle...???
morao bih, stalno, da pisem... i - odrzavam, pokornost... umesto... da radim i neke druge stvari, u zivotu... zar stvarno delujem tako... glup...???
jenostavno, brate... LUD SAM... ali, nije ni opasno, a ni zarazno... samo cepas beli luk... i, zastita, od mene... mada, jbg, i ja cepam, nesto, u poslednje vreme beli...
za uloge... ne znam, ali sam - reziser, ako ne znas, zavrsio studije fotografije... pa i reziranu, reklamnu... fotografiju... pa, nesto znam i od toga...ali, pa dosta, barem sada, o meni...
zao mi je, ali... zaista... nije ovo autobiografija...
joooooj... sta bi bilo da sam... STVARNO...
pzz

Laughing

Pa zar nije to služba sa moje strane, zaebavam se da bi se ti nasmejao? Ajde sad reci?

Ah, da- to je bila šala, sve je to samo mala šala... nemoj tako ozbiljno, plizzz! Laughing Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 01:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, Divine,

hvala ti na doprinosu, ovim postom...
razumem sta kazes i za koga je to...
ja cu, ako mogu, sa necim da se slozim, sasvim, a sa necim... ne bas... ili bolje reci, pokusacu da dam svoje vidjenje... pa cemo, nekako, valjda da se nadjemo...

Ovo se slazem, potpuno. Stvar oko reci, poimanja - SLUZBE... si kasnije lepo objasnila... po meni... to je SVAKA DELATNOST... SVESNA... koja se DELA... radi...
znaci, nije neophodno potrebno... razmisljanje o tome da li treba ili ne treba, jer to bi bilo... nekada... previse spekulacije... delatnost sam mislio i shvata se, kao nesto sto SADA... RADIM... BILO STA DA JE TO... a ne u smislu - planiranja... da li HOCU... da to bude sluzba ili ne... JEDNOSTAVNO... sada...

Citat:

dakle, ovo nije pitanje... zasto...???
zato sto je to, opet, pitanje buducnosti, planiranja, a ne - SADA, onoga sto vec, sada, radim... DISEM, na primer, gledam... LENJUJEM... lezim, sedim... mirujem... slusam...

Citat:

pa, dobro, lepo je to od tebe... ako ti tako volis... i, verujem, garantuje - pozitivne rezultate..
ali... deluje... za neke... previse - uslovljeno... PRVO ovo... pa onda...
- stvar je mnogo jednostavnija... UZMES I - RADIS... nesto, bilo sta... kuvas rucak... pevas... ne treba bas ne znam sta toliko... priprema... meditacija, ciscenja, prethodnih... poenta ovoga sto pisem je MEDITACIJA U SLUZBI I KROZ SLUZBU... uvek... moze...
uzmes krpu i operes prozore... to mi kaze, sada, moj andjeo, ovo je za MENE... jednostavno, zar ne...??? i - ne treba mi, meni treba...hmmm... priprema... nekoliko dana... ali, kad sam doneo ODLUKU... uzimam krpu, lavor, vodu... itd i - idem i - PEREM... usput slusam muziku, pevam... moze, ne smeta... pranje prozora kao MEDITACIJA... sluzba...

Citat:

slazem se, ali u smislu... NACINA... ali, ja mislim u smislu SVAKE DELATNOSTI... od ulaska u grublja tela... do pomeranja jednog jedinog elektrona... kao delatnost... koje NAZIVAM - SLUZBOM... iliti... poslom... mrdanjem... necega...
Citat:

da, to sam mislio...

Citat:

wow, ovo je sad... KRUPNO...!!! i - duboko... i zahteva.. i - DAJE... neke drugacije - UVIDE... Rolling Eyes Idea
ali... mislim da ovo treba JOS - RAZRADITI...
mislim, ako ja nisam bio dovoljno razumljiv sa shashom... kako ce, neko, ovo da razume...???
ako hoces - ti... da ne budem samo ja... koji nesto objasnjava...

pozdrav

Goldy

kapa

.
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 03:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Слажем се ја са тобом потпуно. Нема ту редоследа.
Прво ово па оно.
Ја само мислим да је за мене самоиспитивање на првом месту.
И да се не треба оптерећивати идејама.
Има много људи и много путева.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 04:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZNACAJ ZLATNOG PRAVILA

Primjer: Covjek umire i odlazi na nebo. Andjeli mu kazu:"Odvescemo te u raj, ali prvo da ti pokazemo pakao." Odvode ga na mjesto sa velikom sredisnjom posudom punom kasaste hrane. Oko posude su jadne i gladne osobe. Svaka od njih ima kasiku dugacku po tri metra. Hranu mogu dobaviti, ali je, zbog duzine, ne mogu prinijeti ustima. I tako, ove pateticne osobe gladuju pored izobilja hrane.

Zatim ga andjeli odvode u raj. Na njegovo iznenadjenje, ugleda istu scenu. Ponovo gigantska posuda sa hranom, ponovo ljudi sa kasikama od tri metra. Samo ovi su zadovoljni, sretni, nasmijani i zdravi.

"Zasto? U cemu je razlika da su ovi ljudi sretni i siti?", upitao je andjele.

"Pa zar ne vidis?", upitali su ga.

Kada je pazljivo pogledao primjetio je da svaka osoba hrani kasikom susjednu. "Ovdje ljudi hrane jedni druge. Oni su naucili put ljubavi."

UNIVERZALNOST KONCEPTA

Kao sto smo mogli primijetiti u gornjoj prici, pitanje religije i vjere je totalno irelevantno. Razliku u situaciji je proizvela ljubav i nesebicnost. Razlika nije uzrokovana sto su na "sretnom" mjestu bili kriscani, budisti ili agnostici sa kasikama od tri metra. Nije cak bitno ni da li je netko imao kasiku ili nije. Razlika je u tome da li je neko naucio kako da zivi, da daje, da dijeli.
...
citat sa sajta:
www.alternativnahistorija.com/AH2.htm

nadam se, inspirativno

pzz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Giba"]

Citat:

Pa zar nije to služba sa moje strane, zaebavam se da bi se ti nasmejao? Ajde sad reci?

Ah, da- to je bila šala, sve je to samo mala šala... nemoj tako ozbiljno, plizzz! Laughing Very Happy Very Happy

slazem se, sa tobom, to i jeste sluzba... sa tvoje strane... i drago mi je, naravno... i sto si me nasmejao... - priznajem... mada, tesko...
mada, cudan si mi, nesto, Giba, moram da priznam...
vidim neke - slike... nepovezane... t.j. povezane... ima tu, nesto... i - zbilje... kako kazes, - ozbiljno... samo ne znam da li znas... umne pletenice... hehehe...
dakle, neki dzavo...
ima i kod mene, ne brini nista... vazno da ima i ono - drugo... radi ravnoteze...
pzzz

i, nemoj da mi spavas... kad se rade ozbiljne stvari... kad cemo - u centar... sad nema izvlacenja...!!!

Rolling Eyes Laughing Laughing
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 17:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

e, sad je, valjda, na red dosla i rec: BOGU

mada, mislio sam, pre toga, nesto jos o predavanju, o - lepoti predavanja... davanja... pokloncica.... redosledu -- duhovnih i telesnih - autoriteta, zastite...
pa, neka ovo, sada, bude... kao - predavanje... davanje...

Sta reci o BOGU, kad SVE ZNAMO... kad se sve zna... i svako, nesto zna...
i - KO je Bog... i GDE je Bog... i STA RADI... cime se bavi... cime se HRANI... jel spava il je PROBUDJEN... svetli li... danju, a nocu...??? itd...
a- Bog je jedna - kuglica... svemoguca... lopta... carobna i mocna...
ali, hajde - REDOM:

Dakle, Bog... je NAS - OTAC... bolje reci - deda... cak i praprapra- deda... ili neki stricek... strasno, ali nezamislivo strasno - STAR...!!! Starac, takoreci, sa veoma dugom bradom, skoro do zemlje. Vitak je, slabo jede, u dobrom zdravlju, vrlo mudar.
I - zivi na oblacima, t.j. na nebu... iznad oblaka. On nas vidi i posmatra, stalno, nema pametnija posla, a mi njega, sa zemlje, ne mozemo da vidimo. Jer, on ima - DURBIN...
i, sve nas posmatra - STA RADIMO, kako se ponasamo.
Mi smo, za njega, kao mali mravci, zatvoreni u jednom oboru... i mrdamo se tamo - vamo... i, on nas, sve zajedno, t.j. pojedniacno i - ne primecuje... dok je sve u redu...
on primecuje samo one koji NISU DOBRI... i rade neke stvari - POGRESNO... i prave probleme... njemu i drugima.
Onda on ima jednu knjigu i tamo SVE PISE... ko ne valja, nije bio dobar i sta je sve pogresio. NJEGA I ZAPAMTI, ako pravi sr*nja vise puta gde ne treba.
Onda, on ume i STRASNO DA SE NALJUTI. Ne znam zasto, ali ume, i onda je strasno - OPASAN. i, MOZE svasta DA URADI. dA ODUVA KUCE... ILI BACI VATRU... ili munje... e da bi mi malo vodili racuna sta radimo. A posebno oni koji ne valjaju... njih SAMO CEKA... pa kad dodje vreme... ili umru... e, onda nema boze - pomozi. Nego... ih daje djavolu, a ovaj ih bicuje... i to strasno - boli.
A, djavo je sa druge strane... i on nije sam, nego ima i druge, sa njim... i, onda te ljude, sto su umrli... i pojedu... lepo ih skuvaju... nekad i zive, ... u velikom kazanu, gde moze samo malo da ti gviri glava, da se ne udavis, pre nego sto te skuvaju...
i jedu ko ludi...
zato = budi dobar... i POSLUSAN... i, onda, imas sanse... da te ne skuvaju... nego samo zaspis, dobijes inekciju... i ne probudis se, ali nista ne boli...

eto... ovo je JEDNA PRICA - O BOGU... kakav on jeste, za nekoga, za neko malo dete koje je bilo Alex. A, izgleda, i za neku veliku decu... koja danas zive i, ponekada, pomisle na tog Boga.

pA, DOBRO... ajde... bog treba da se slusa i da se bude - vernik... t.j. da verujes... al sta da radis, kad dete malo poraste...???
Pa pocne da - PITA, zapitkuje... sto je taj bog takav???
Jel njemu, nesto, nije dobro...???
i. PRIRODNO... DIGNES RUKE OD TAKVOG BOGA... a i sto ne bi, ako ce vec da bude, kako bude... bas me briga... da se mi malo igramo, sta god...
onda odes u skolu... i vidis, prica se, o zvezdama, planetama, gledas u nebo... i mislis... da li, tamo, daleko, ima NEKOGA... kao ti... TVOJ NEVIDLJIVI - DRUGAR, prijatelj...
i, a sto da ne... ali, kad kazu da nema, onda nema... mozes samo da MASTAS...
- onda se ucis malo vise... fizika, fotoni, elektroni... svetlo, prizme... simboli... ludila, kako je svet - mali i sicusan... i, zaboravis na Boga. Sta ce ti, kad sada - ZNAS... sve i svasta, i znas da - Bog i ne postoji... logicno, zar ne...
secam se kao mlad student... kako mi je bilo zalosno - smesno, sve te price... bake i majke... o Bogu... ali, ajde, nije lepo da im se kaze ISTINA, da bog ne postoji...

- TO se zove FAZA - B... BOG = NE POSTOJI... I - TACKA.

i, ONDA, OPET PRODJU GODINE, RAZNI ZIVOTI... i predje se u FAZU = C...
A, faza - c... znaci... mozda ima boga, a mozda ga nema, ali IMA - NESTO... zeznuto... sto mi kvari - moje planove... i ispunjenje zelja... neka, sto bi se reklo - VECA SILA... tornado... ili... ne znam sta... neka madjija...
u svakom slucaju... nesto nije bas ok, neko ludilo... nesto je PROTIV MENE... ne da mi se... stalno... kako ja hocu.. a ne znam ni zasto... ljutilo, ili besnilo, u najmanju ruku...

e, sada dolazi FAZA D... a to je faza... ne znas kako... ali, eto, doslo je i do tebe, nesto kao - MEDITACIJA... da ti OLAKSA MUKE... smirenje, mirnoca... neka nova osecanja, raspolozenja... neke nove MOCI... poseban si, razlicit... ide to... lepo je, cak i ZRACIS...
I, JOS GORE, LJUDI TO PRIMECUJU... pa te inspirise i dalje da to radis...

naravno, meditacija na NISTA, ili na tacku... ili na... pitaj Boga - sta... nebitno je, vazna je meditacija, i da nista ne kosta... i - DA NIJE - NA BOGA... ONOG... tamo, zapamtio sam ga.
Onda i citas neke knjige, ZNANJE JE MOC... i KAKO POSTATI - SAM - BOG... t.j. ne onaj cika.... nego, nesto drugacije... JA CU DA MU POKAZEM... KAKO BOG TREBA DA BUDE...
dakle - ON TREBA DA BUDE - OK...!!! I - ZADOVOLJAN, sam sa sobom, i da ne bicuje decu i da ne zapisuje u dnevnik sta si sve pogresio... da, malcice, nesto On - ISKAPIRA... da se - PROSVETLI... IZNUTRA... SAM... a ne da maltretira... okolo... druge, ko a su mu drugi - krivi... dakle, da se, On, nesto - nauci... realizuje, sto bi reko Alex...

- posle vec ide... ako ima i posle... faze E... i... F...
za dalje - ne znam... nisam dotle dosao...

Razz

.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, sada ide FAZA - E...

IGRICA

Ali, moram, ipak, prvo da se vratim, secanjem, unazad... na pitanje REALIZACIJE - PREDANOSTI...!!!
Da bih UJASNIO - SLIKU...!!!
Vidim, cita se... ALI... da ponovo citiram andjela:

ZNANJE, PRVI PUT - PROLAZI KROZ UM... ALI, DA BI BILO POTPUNO, TREBA - DRUGI PUT... DA PRODJE KROZ - SRCE...!!!

- znaci, procitaj ponovo, drugi put... jer... da vidis... jel ima jos nesto...???

Ninja

sustina, mislim - duboka... za mene, naravno, a za druge... kako ko hoce...
poklonu se u zube ne gleda... moz da primis, moz da ne primis, moz da primis, ali, kao... nije toliko vredno, za tebe...
razumes, umom, ili cak ni tako, bas sasvim... kao, nije jasno... sta znaci - PREDANOST
ali, nisam procitao da je neko napisao da je doziveo - GALAKTICKI ORGAZAM...
kao realizaciju - PREDANOSTI, predavanja... NEKOME...
neki SVOJ PRIMER, ISKUSTVO... a ako ne bas galakticki, onda barem NESTO JAKO LEPO... prozimajuce... kroz svaku poru, svaku celiju... kako god i na koji god nacin, bilo kakvom meditacijom, na energije, bezlicno... prazno... svejedno...
jer, rec predanost... I TO - STANJE - PREDANOSTI...
JE - SUSTINA...!!!
- A, da bi bilo potpuno - kao sto rece andjeo... TREBA DA PRODJE, DRUGI PUT... KROZ - SRCE...
znaci... nije proslo... ako - niko, izgleda, zaista, ne razume ovo sto pisem...
i - nije doziveo... osetio... kao - ISPUNJENJE...
mozda nisam napisao - KAKO...???
ali, napisao sam - LAKO...!!!

Yaysmile

evo jednog od mnogih mogucih primera: zatvoris oci... opustis se ... i - PREDAS...!!!
KAZES: EVO... PREDAO SAM SE...!!! I - UZIVAS...!!!
u cemu??? ... pa, U SVEMU...!!!... zar ne???
Isto je to i sa DRUGOM OSOBOM - kazes: EVO, PREDAJEM - TI - SE... POTPUNO...!!! hahaha

Ridinghorse

ako od ovoga nista ne upali... ne znam... pisem dalje... za druge... sta da se radi... zemlja nastavlja da se okrece... predana... sili gravitacije... bez svog napora... samo se - VOZI...
kao i DECA... po toboganu... jeeeeee... sto je ovo doobro...
ili - na oblacima... imam jednog specijalnog OBLACKA... za ove stvari... VOZNJE... neobican, ZIV... pun topline, zastite... i - PREDAN... svakom ko god to ZELI... da se vozi, s njim, ili da skace, po njemu, kao na trambulini... ili da se kupa... u njemu... super drugar... za zezanje...
ali, o njemu cu... kasnije...

Abducted

Beingfunny

pzz

p.s. nastavak o IGRICAMA... sledi, malo kasnije, ovo sam morao da napomenem, naznacim... smatram - vrlo bitnim...
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Citat:

wow, ovo je sad... KRUPNO...!!!

Ovo nije krupno. Baš obrnuto. Ovo je pojednostavljenje.

Zastanem , udahnem, odjenom um nestaje ... zajedno sa svim
svojim idejama šta bi trebalo...
Već jesam...savršen...Savršen takav kakav jesam...ne moram ništa...ne moram ništa da uradim...da postignem...da se pročistim...da služim...da saznam...jedino što treba je da budem prisutan i...DA! PREDAJEM SE SADAŠNJEM TRENUTKU.
Ali to istovremeno znači prihvatati sve ono što se pojavi, svaki izazov, svaku emotivnu reakciju.
PREDAJEM se osobi, učenju, učitelju, životu, Bogu...to znači da ću dopuštati da sve što se odatle pojavi propuštati kroz sebe i da ću prihvatati.

SLUŽITI...pa ceo univerzum služi, prijatelju. Zemlja, voda, minerali, biljke, životinje...jedino se čovek opire. On bi da njemu sve služi.

Mislim da služimo kroz svoju individualnost, dragocenost, posebnost...svako na svoj način. Većina služi ,nažalost, nesvesno, kroz san.
Ali ako se služenje pronalazi na putu, kao proizvod iskrenog poniranja u sebe, rada na sebi...to ustvari tako jedino i može...onda će sama inteligencija koja je unutar nas, koja nas već ionako vodi, odrediti šta je to i kako ćemo služiti. To će samo probiti.
Najčešće kroz ono što već voliš da radiš i u čemu imaš neke rezultate.
Zato sam ti ja rekao da se prvo treba pročišćavati. Jer ako samo iz ideje o služenju
uđeš u neki odnos, shvatićeš uskoro da se i pored sveg služenja i dalje u tebi provlače isti problemi. Jer dok čovek iskreno ne pogleda u sebe i svoje emocije, sve što radi spolja, nosiće pečat ega. Pa makar to bila neznam koja duhovna praksa.

Drugim rečima...ako imaš tu jaku potrebu služenja, koju, uzgred imam i ja, budi spreman da ti na tom putu neće baš biti jednostavno i lako. Kroz služenje ćeš sazrevati, dolaziti do sebe. Mene su, naime veoma treznili baš ljudi sa kojima sam se udruživao u procesu služenja ovom narodu.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Divine,

bas je ovo simpaticno, od tebe

Ovo nije krupno. Baš obrnuto. Ovo je pojednostavljenje.

slazem se da je to - pojednostavljenje... za one koji do toga dodju... kao ti...ali je - KRUPNO... kao spoznaja i realizaciji, barem tako mislim, mozda se varam...

Citat:

Zastanem , udahnem, odjenom um nestaje ... zajedno sa svim
svojim idejama šta bi trebalo...
Već jesam...savršen...Savršen takav kakav jesam...ne moram ništa...ne moram ništa da uradim...da postignem...da se pročistim...da služim...da saznam...jedino što treba je da budem prisutan i...DA! PREDAJEM SE SADAŠNJEM TRENUTKU.
Ali to istovremeno znači prihvatati sve ono što se pojavi, svaki izazov, svaku emotivnu reakciju.
PREDAJEM se osobi, učenju, učitelju, životu, Bogu...to znači da ću dopuštati da sve što se odatle pojavi propuštati kroz sebe i da ću prihvatati.

superiska... ovo mi se svidja...

Citat:

SLUŽITI...pa ceo univerzum služi, prijatelju. Zemlja, voda, minerali, biljke, životinje...jedino se čovek opire. On bi da njemu sve služi.

slazem se, samo, mislim, i covek... uvek - sluzi... kao i svi ostali... cak i kad se OPIRE... opet sluzi... jer, sve je sluzba... ili delatnost...
A- covek... to DIVNO STVORENJE... je VELIKI - POTENCIJAL... sa sve svojim opiranjem... MOZE - MNOGO toga... cak i da STVARA...
Citat:

Mislim da služimo kroz svoju individualnost, dragocenost, posebnost...svako na svoj način. Većina služi ,nažalost, nesvesno, kroz san.
...onda će sama inteligencija koja je unutar nas, koja nas već ionako vodi, odrediti šta je to i kako ćemo služiti. To će samo probiti.
Najčešće kroz ono što već voliš da radiš i u čemu imaš neke rezultate.

da, mislim - NA POCETKU... jer si to sto jesi... sada... i u cemu si - najbolji... ali, vremenom, poenta je, ako je stvar duhovna, a - JESTE... da radis bas ono - SUPROTNO... t.j. sto nisi bas dobar, t.j. NAJGORI SI... u tome...
ne znam kako je to kod tebe, jel se primecuje, ponekada... ali... poenta je RAZVITI SE... sebe... svoju DRUGU STRANU... sa sve svojim problemima, nedostacima, teskocama, pripremama, NECISTOCAMA... greskama...

Citat:

Zato sam ti ja rekao da se prvo treba pročišćavati. Jer ako samo iz ideje o služenju
uđeš u neki odnos, shvatićeš uskoro da se i pored sveg služenja i dalje u tebi provlače isti problemi. Jer dok čovek iskreno ne pogleda u sebe i svoje emocije, sve što radi spolja, nosiće pečat ega. Pa makar to bila neznam koja duhovna praksa.

da, ali vraticu se na onu tvoju pricu sa pocetka, jer, mozda, opet nismo razumljivi:
sve sto se radi - SPOLJA... i NEKA NOSI - PECAT EGA... do ljubavi i do Boga jos nismo stigli... t.j. EGO - RADI... ( da ne kazem - MAYA... ILUZIJA, ali o tome cu kasnije )... uz pomoc... nizih, grubljih TELA... i uma, mozda, ali sa culima i fizickim telom... ako ima ljubavi - DOBRO NAM DOSLA... ako je jos nema... DOCI CE... vremenom... od NEKOGA... BEZ BRIGE...
mislim, ne treba preterivati sa introspekcijom, sa SOBOM... jer moze da postane - opsesija... kao gledanje u ogledalo... ogledanje... previse, mislim, da nije bas najbolje, jer se zadrzavas na necemu sto SE MENJA... umesto da se okrenemo... ka spolja... a kroz nas da PROTICE... sta god je...

Citat:

Drugim rečima...ako imaš tu jaku potrebu služenja, koju, uzgred imam i ja,

Ma ja NEMAM TU POTREBU... cak sam i VRLO LENJ... ali, zato se BAS TO I UCIM... da ne budem lenj... i da SLUZIM... NEKOME... da budem OD KORISTI...
pricam o smislu i porukama, uputstvima... od andjela...
eto, da imam tu potrebu, vec bih OPRAO PROZORE, kako mi je rekao andjeo, sinoc... a - nisam jos... i trebace jos koji dan... ko zna koliko... DOK MI NE DODJE... NESTO... kao INSPIRACIJA... znam i CAKE... kljuceve... ali, sad mi se nece...
Citat:

budi spreman da ti na tom putu neće baš biti jednostavno i lako. Kroz služenje ćeš sazrevati, dolaziti do sebe.

jooooj... drago mi je sto me upozoravas... ja sam na tom putu skoro 20 - 30 godina... u ovom telu, zivotu...i - SVASTA dozivljavam... i doziveo sam... i da sam mnogo RAZLICITE OSOBE... jer, odavno sam dosao... do sebe... sada dolazim... i do drugih - sebe... i, pomalo, do Boga...
zato pokusavam nesto da pisem... jer vidim, ima sve vise ljudi koji to RAZUMEJU...
a i sam da iskapiram jos nesto, usput... budem zreliji... uffff... pa - ovo sam vec bio... i - prezreo... i otpao, sa grane... i istrulio... i ponovo bio semenka... i... nikao... rodio se... gvirio prema Suncu... rastao... kao drugaciji... pre - po - rodjen... i... opet... spirale...
Citat:

Mene su, naime veoma treznili baš ljudi sa kojima sam se udruživao u procesu služenja ovom narodu.

ahhhhh... SLUZENJE NARODU... da li to da razumem kao SLUZENJE EGU... a ne samo sluzenje EGA... jer, razlika je - OGROMNA...
valjda, zato je i bilo, kako kazes - TREZNJENJE...
hoces da se IGRAS...???
da budes - DOBAR COVEK...???
I , NARAVNO.... da IMAS - REZULTATE... ODJEKE... od ogledala... ZAHVALNOST, barem...
ahhhh... kako sam lep.... najlepsi na svetu...
znaci, za tebe je LEKCIJA... TO sto sam pises... DA SE OKANES SLUZBE... DRUGIMA... sve DOK SE NE PROCISTIS... t.j. kako ti kazes...
ovo je TVOJA SLUZBA... i tvoj nacin... za tebe...
dok ne skontas sta sam hteo da napisem... nesto, malo drugacije, MADA ISTO... u sustini...
ali... LALALA
Laughing
ne znam da li sam bio razumljiv sta htedoh kazti...???
pzz

Rolling Eyes

valjda cemo, neko, nesto da iskapira... NOVO...

Wink
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi služe ....ali kome i čemu.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 2 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 245084 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13714 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28764 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58380 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14009 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19917 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16913 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)