PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 17:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Contraction univerzuma,

drago mi je da se pojavila jedna ovakva osoba, puna energije, u mom univerzumu zvanom - predana sluzba Bogu - iz ljubavi... kao i uopste, na ovoj planeti... i Objavama...
dobrodosla...

Blago

Welcome4

Djuskanje

osecam da imas puno toga lepog da kazes... iz ljubavi... i iz znanja, iskustva...

ovaj forum sam i mislio da privuce ZENE koje, po PRIRODI imaju mnogo vise realizacije LJUBAVI, uopste... ali sam zabrljavio nesto, tekstovima, teorijom, nejasnocama... ko zna cime, pa eto... i ja poceo da pisem monologe...
kao da niko nema sta da kaze na ovu temu... ili je preteska... ili bolna... dosadna... ili ja...
ko zna... rezultati, ipak, pripadaju Bogu... mada i to ruzno izgleda... ali, barem sam jasan
pozdrav,
nadam se tvojim daljim doprinosima... ljubavi... ovde, ili bilo gde...

Buket Buket Buket

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

Spavao sam,i sanjao da je zivot radost.Probudio sam se,i otkrio da je zivot sluzenje.Dao sam se na sluzenje,i spoznao da je sluzenje radost...(Rabindranat Tagore)

razmisljam o ovome gore napisano... ali... razmisljam i o ljudima, deci... koja su vezana za majcine skute, koja ne citaju lektiru, ili ne onu stranu, vec domacu... i, kako li tek razmisljaju...???
prva stvar mi pada na pamet, secam se, kao mali... da su me gadjali, deca - grudvama snega... onako hrabri, zasticeni... a ja nisam smeo da uzvratim, jer bi videla njegova mama i naljutila se... na mene, naravno... a, tek sta bi bilo da ga pogodim, ili, ne daj Boze - nju... lele...
i ja se naljutio, a malo i bezobrazno... pa, taf - u glavu... i, priznajem, bilo mi - lepo... bas me briga sto je kukao i cimao mamu za suknju... da mi pokaze... i da ga zastiti...
a, onda, odjednom, isplazio mi se i rekao: moj tata je jaci od tvog tate... i, ponosno se okrenuo i otisao...
i stalno razmisljam o tome... kako su nas, decu, ucili, programirali... u skoli... pesmicama...
prave realizacije MESTA I OKOLNOSTI... po sistemu: NIKAD SE NE PREDAJ... BORICEMO SE DO POSLEDNJE KAPI KRVI... SRBIN NIKADA NIKOME NECE DA BUDE - SLUGA...
necemo, ni pred kim, da - kleknemo ( pokleknemo)...
sta sve nisam ucio u skoli... sve po pitanju RATA, ili barem - borbe do kraja...
o ljubavi se pricalo, ali se i ne secam... da bi LJUBAV - MOGLA DA BUDE - PREDAVANJE...
mozda sam ovo izmislio, ali zivot mi je to pokazao... nema ljubavi bez predavanja... osim, ponekada, mozda bude i = borba.
ali, tek kad si slobodan - DA MOZES DA BIRAS, ali - STVARNO... borbu ili predavanje...
kad mozes i jedno i drugo...
RADOSNO...
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 17:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Alex , samo ti nastavi..... I hvala ti !!! Angel7 Poljubac...

Draga Caco,

pokusacu da odgovorim na neka tvoja pitanja, u dusi... pitanja se odnose na sve, ili mnoge, ali nisu bas svima razumljiva... odmah... sto ne znaci da - jednog dana, nece biti...
neke stvari, zbog prostora, cu samo navesti, pa ti probaj DA VIDIS SLIKE, iz reci, t.j. textova, VIZUELIZACIJOM, pa ce, nadam se, biti lakse razumljivo... TREBALO BI - TAKO da se radi... ko hoce da razume...!!!
onda PROBAJ DA MEDITIRAS... na pojedinacnim odgovorima, dok ne osetis, iznutra, ZBUNJENOST... ILI CVRGU - OD ANDJELA... ONDA, SAMO ONDA, ZNACI DA SI ISKAPIRALA - DUHOVNO I SVESNO...!!!
ne svesno BEZ DUHOVNOG, jer to je SVEST O MATERIJALNOM...!!!
ovo je realizacija broj 1.

realizacija broj 2: VIZUALIZACIJA KOMUNIKACIJE...
koristeci ISKUSTVA, CESANJA, MASTE... MOZEMO DA VIDIMO SLIKE, FILMOVE... citajuci tekstove, i tada je DOZIVLJAJ- JACI I razumljiviji UMU...

2. U DUHOVNOM SVETU I MATERIJALNOM SVETU - VLADAJU DRUGACIJI ZAKONI...!!!
to znaci da je nekada NEMOGUCE razumeti duhovno sa stanovista materijalnog, bilo cega - iskustva, znanja, misljenjem, osecanjima...
to znaci da vise NE VAZI ZAKON - AKO CINIS DOBRO, DOBRO CES I DA ZANJES... ILI OBRNUTO, jer ovo navedeno je ZAKON KARME, MATERIJALAN, I ZA CUDO... NE VAZI U DUHOVNOM SVETU... KAO I MNOGI DRUGI NAUCENI ZAKONI... CUDO - NEVIDJENO, i ZATO DUHOVNOST DOLAZI - PO REDOSLEDU... REDU... KAD DODJE VREME...

3. DA BI SE POSTALO - DUHOVAN, PRVO TREBA DA SE BUDE - DUHOVNI UCENIK...!!!
to znaci da nadjes DUHOVNOG UCITELJA, OSOBU...!!! i da mu pridjes, ponizno, sa iskrenom zeljom da budes - UCENIK, DUHOVNI... i ONDA TI VISE NIJE VAZNO - STA CE DRUGI DA MISLE O TEBI... t.j. TEK TADA POSTAJES UCENIK, a zato ZRTVUJES SPOLJASNJE MISLJENJE DRUGIH, sto vec imas kao neku realizaciju - DA NE MORAS DA BUDES - DOBRA...

4. sledeca meditacija je : BOLJE JE BITI DJAVO - U SLUZBI BOGA, NEGO ANDJEO, KOJI NE SLUZI BOGA...!!!
ovo se odnosi na izreku koju sam ponavljao i TESKO RAZUMLJIVU mnogima:
BOLJE JE RADITI POGRESNU STVAR U SKLADU SA SVOJIM METOM, NEGO ISPRAVNU STVAR NA TUDJEM MESTU...!!!
ZNACI - PRONACI - SVOJE MESTO - POD SUNCEM I KAPOM NEBESKOM i delovati U SKLADU SA SVOJIM MOGUCNOSTIMA...

5. AKO HOCES DA SLUZIS BOGA - TREBA SE OKRENUTI - KA BOGU, UPOZNATI GA...!!!
nije dovoljno samo mastanje, ili Bog je svetlost, dobro i lalala... NEGO GA VIDETI, RAZGOVARATI SA NJIM, DRUZITI SE... PREKO I UZ POMOC SVOG DUHOVNOG UCITELJA...!!! PO REDOSLEDU AUTORITETA, ZNACI - ZASTITE...!!!

5. ako hoces da sluzis - ONDA PITAS, DIREKTNO - STA JE MOJA SLUZBA, ILI STA MOGU JA DA URADIM, KAO SLUZBU...!!! moze da se desi da to bude UPRAVO SKROZ SUPROTNO OD ONOGA STO BI TI VOLELA, ILI SKROZ SUPROTNO OD ONOGA STO SMATRAS DA NAJVISE UMES I VREDIS... - PITAJ SE - ZASTO...!!!

6. tO JE ODGOVOR NA UVID SA ARHANDJELOM MIHAJLOM...!!!
na duhovnom nivou PRVO IMAMO UVIDE, kasnije - REALIZACIJE, a kada se ove PONOVE VISE PUTA, ONDA IMAMO SPOZNAJE...!!!
STA TO KONKRETNO, U OVOM SLUCAJU, PO MENI - ZNACI...???
DOBILA SI MILOST AR. MIHAJLA I NEKAKAV - POKLON... MAC I STIT... koji SIMBOLISU - BORBU... ODBRANU I ZASTITU, PONEKADA I NAPAD...
iz RAZLOGA - PRVO KARME... NECEGA STO TI NEDOSTAJE... verovatno ZBOG ILI POVEZANO SA ATLANTIDOM I NECIM STO SI ZABRLJALA... pa te PODSVEST drzala UDALJENOJ OD - PROBLEMATIKE... RATA...
TI SE, SADA, UCIS...!!! STA SA TIM - DA RADIS...!!! JER, ovo, mislim, NIJE TVOJE OMILJENO POLJE DELATNOSTI... NEGO NOVO, OSLOBADJAJUCE.
TO ZNACI - ono sto sam ti jednom napisao - DA DODJES, KOD MENE, I DA - RAZGOVARAMO, SA ARH. MIHAJLOM - JER...
realno i MUDRO bi bilo - DA NJEGA PITAS... DIREKTNO I SVESNO - STA MOZES, ZA NJEGA, DA URADIS, KOJU SLUZBU, U SLUZBI BOGA...!!!
NE ZNAM KOLIKO SAM RAZUMLJIV. Naravno, imaces i neke vizije i SAMA, mozda imas pomoc drugih... svejedno, ja sam te pozvao, bio, ZBOG TOGA... i ne moras da dodjes... svejedno.. IDES SVOJIM PUTEM, U SKLADU SA SVOJIM MESTOM, kao sto sam i napomenuo... ako je to ovaj put, ako nije... svejedno - TVOJ JE...]
DAKLE, trebalo bi da njega pitas I RAZGOVARAS SA NJIM, upoznas ga - STO BOLJE.. KAO I SEBE, DUSU... U ODNOSU - SA NJIM, kao i SVOJU SLUZBU BOGU... novu ili staru, svejedno, ali RAZLIKA POSTOJI...
- drugo, kada NEKOG SLUZIS... ili obozavas, kao Boga... treba da ga UPOZNAS... da GA GLEDAS U 3D OBLIKU, NA KOJEM SI TI, SA SVE SVOJIM CULIMA I MESOM... i da GA SE SECAS... inace, kako je NEJASNO SLUZITI ILI OBOZAVATI NESTO NEVIDJENO...??? - TESKO...!!! ZAR NE...???

6. Pitanja Thete i Atlantide su - MATERIJALNA PITANJA, VEZANA ZA KARMU... mozda cu te razocarati, ali - ne daj se... mozda gresim...
znaci - vezana za SVEST, ili budjenje svesti - O MATERIJALNIM TELIMA... materijalnim kanalima, vibracijama energije... razmisljanjima, osecanjima, chakrama... itd, itd...
gledaj na to kao SUPTILNIJE ELEMENTE materije, na nivou cak i UMA... astralnog i etericnog - TELA... sto je za 3D ljude - naucna fantastika MISTICNIH MOCI, ali sa stanovista duha - zajebancija, zabava da nam brze I LEPSE - PRODJE VREME...
MOGU DA BUDU - DUHOVNE, AL NE MORA DA ZNACE...
RAZLIKA POSTOJI SAMO U JEDNOJ STAVCI - DA PITAS DUHOVNOG UCITELJA - KAKO BI TO MOGLO DA BUDE DUHOVNO... da radis ISTE STVARI, UKRUG... ili... IMA NESTO DRUGO, STO BI MOGAL DA URADIS, KAO - PRVO...
a, TO MORAS SA NJIM...
ovde moze da ima dosta nejasnoca, pa bi mi bilo drago da mi se javis, da razmotrimo... komunikacija treba da ima i ODGOVOR, kakav god... ili pitanja, svejedno...

7. kad si okrenuta KA BOGU... I KA SLUZBI - NJEMU, KROZ ARH. MIHAJLA... onda je i ILUZIJA U SLUZBI BOGA, KOD TEBE ( inace je - UVEK), pa te UPOTPUNJUJE... a ako nisi okrenuta ka bogu i sluzbi, ONA TE ZAVODI... I - ODVLACI- OD DUHOVNOG... DAJUCI TI - RAZNE MISTICNE MOCI... I USPEHA... U PODIZANJU LJUDI NA 7 ILI 27 LEVEL... ili MNOGO BOLJEM OSECAJU UKUSA HRANE ILI DODIRA, SEXA... ITD... ZADOVOLJSTVA SUPTILNIH TELA, UMA... I - EGA...
KRITERIJUM ILI SUD... ZNAS KO DONOSI... NE JA ILI TI... ZAR NE...???
ZATO GA TREBA - PITATI...!!! LICNO... ne um, misljenje, ali NE NI OSECANJA... I ONA SU DEO PROGRAMA, VEZANA ZA EGO, KARMU... ITD...

8. NAPISI SEBI - cega bi mogla - DA SE - ODREKNES...???
ATLANTIDE, VELIKESVESTENICE... THETE... LJUDI SA KOJIMA RADIS I PODIZES IH... USRECUJES... sta bi ti bilo JAKO NEPRIJATNO... ALI ISKRENO... STA NAJVISE ILI MALO - MRZIS... DA RADIS... ILI KOJE OSOBINE... KOJE ZNANJE...

9 REZULTATI PRIPADAJU - BOGU... kao i SVEST... OVA ILI ONA... AKO SI PONOSNA NA SVOJU SVEST... DA LI JE ONA - DUHOVNA...??? I sta ce biti AKO TI JE BOG UZME, MILOSTIVO...???
za STA CES - DA SE DRZIS, ONDA...??? ZA MAC I STIT..??? ALI... na koji NACIN, ZNAS LI???

10. da li te vise PRIVLACI: ATLANTIDA ILI - BOG...???

napisao sam u nekoj prethodnoj seansi o SVESTI... KAKO SE SVEST OSVESCUJE I CIME... I NIJE SVAKA SVEST ISTA...
u pricici o Brahmi i razgovoru sa Krishnom sa napisao RECI KRISHNE da: NIJE NI SVAKI BRHAMA SVESTAN BOGA...!!!
a, imamo li mi predstavu - KO JE BRAHMA I KOLIKE SU NJEGOVE SPOSOBNOSTI I MOCI, I NJEGOVA SVEST O SVIM MATERIJALNIM, I GRUBIM I SUPTILNIM ELEMENTIMA, ALI I BICIMA... CELOG UNIVERZUMA... OD NASTANKA DO PRESTANKA... NE JEDNA ATLANTIDA OD PAR MILIONCICA GODINA, sta miliona, opisuje se kao period od nekih DO 100.000 GODINA... pa, TO JE VREME - JEDNE DVAPARA YUGE... od 864.000 godina... a gde su ostale Yuge, Treta sa 1.732.000 godina i Satya Yuga sa 3.464.000 godina...
imamo li mi, ljudi, PREDSTAVU O VREMENU... I PROMENAMA U VREMENIMA... VECOJ OD 100 GODINA...???
i imamo li predstavu KOLIKO JE 74 CIKLUSA PO 4 YUGE... T.J. 74 PUTA oko 6,5 miliona godina... recimo, malo matisa, oko...450 miliona godina... dakle to je 12 sati jednog DANA BRAHME, NJEGOVOG ZIVOTA I NJEGOVE SVESTI - O PROTEKLOM VREMENU...
NJEMU JE TO SAMO POLA DANA...!!! a nama - 450 miliona godina...
JESMO LI SVESNI DANAS, NASIH 12 SATI - ZIVOTA...???
E, PA SADA - VEZBA - ZAMISLI DA POSTOJI ZIVO BICE, koje zivi 100 godina, svojih, i koje, na to vrEme, NASIH 12 SATI... gleda kao na 4,5 MILIONA SVOJIH ZIVOTA...
znaci, njegov jedan zivot, sa nase tacke, traje - KOLIKO DUGO...???
dok ja ovo izracunam, taj jadnik se reinkarnirao vec, mozda, par stotina puta... i kroz Lemuriju i Atlantidu i kao vanzemaljac sa Plejada i Oriona i... lalalalalalalala... par stotina puta...
i... STA SADA...???
postao sam - musica... EVOLUIRAO SAM... PA MOGU DA - ZUJIM... hahaha...

nadam se da nisam bio mnogo grub, i da imas nesto za meditaciju... ili neko... kako god... ovo sam osecao da moze da pomogne... nekome...
znaci, kad vec mozes... daje ti se - onda: OCI U OCI... SA ARH. MIHAJLOM, STO CESCE... DOK NE DODJES I DO BOGA, DA TE ON, MIHAJLO - ODVEDE...!!!

SRECAN PUT...!!!

Molitva

Orkestar Ole

Ninja

Djuskanje
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
       6. Pitanja Thete i Atlantide su - MATERIJALNA PITANJA, VEZANA ZA KARMU... mozda cu te razocarati, ali - ne daj se... mozda gresim...
znaci - vezana za SVEST, ili budjenje svesti - O MATERIJALNIM TELIMA... materijalnim kanalima, vibracijama energije... razmisljanjima, osecanjima, chakrama... itd, itd...
gledaj na to kao SUPTILNIJE ELEMENTE materije, na nivou cak i UMA... astralnog i etericnog - TELA... sto je za 3D ljude - naucna fantastika MISTICNIH MOCI, ali sa stanovista duha - zajebancija, zabava da nam brze I LEPSE - PRODJE VREME...
RAZLIKA POSTOJI SAMO U JEDNOJ STAVCI - DA PITAS DUHOVNOG UCITELJA - KAKO BI TO MOGLO DA BUDE DUHOVNO... da radis ISTE STVARI, UKRUG... ili... IMA NESTO DRUGO, STO BI MOGAL DA URADIS, KAO - PRVO...
a, TO MORAS SA NJIM...
ovde moze da ima dosta nejasnoca, pa bi mi bilo drago da mi se javis, da razmotrimo... komunikacija treba da ima i ODGOVOR, kakav god... ili pitanja, svejedno...

Alex , ceo post ti je odličan... sa stanovišta različitih segmenata si lepo objasnio mnogo toga...
Samo bi te zamolila da napišeš nešto više o ovoj razlici... dopuni malo to što si već lepo napisao i objasnio , samo još malo konkretizuj u skladu sa tvojim ličnim viđenjem i iskustvom...

Svaka čast Alex ! Poljubac... Buket Buket Buket
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a, TO MORAS SA NJIM...

Alex , ceo post ti je odličan... sa stanovišta različitih segmenata si lepo objasnio mnogo toga...
Samo bi te zamolila da napišeš nešto više o ovoj razlici... dopuni malo to što si već lepo napisao i objasnio , samo još malo konkretizuj u skladu sa tvojim ličnim viđenjem i iskustvom...

Svaka čast Alex ! Poljubac... Buket

Draga Caco,

bas si me obradovala...!!! Vec sam postao iskompleksiran, kazu ljudi da to sto pisem niko ne razume... a, evo, verujem ti i siguran sam da si mnogo od ovoga razumela, mozda i sve...
Citat:

RAZLIKA POSTOJI SAMO U JEDNOJ STAVCI - DA PITAS DUHOVNOG UCITELJA - KAKO BI TO MOGLO DA BUDE DUHOVNO...

meni jeste drago sto se meni obracas povodom ovoga, ali JA NISAM DUHOVNI UCITELJ... svejedno da li bih voleo ili ne...
treba naci PRAVOG duhovnog ucitelja... u 3D, 4D, 5D... SVEJEDNO GDE... BITNO JE DA TE UCI DUHOVNE STVARI I DA MOZE I HOCE DA TE ODVEDE - LICNO... DO BOGA... ISTO... NA BILO KOJEM D... jer Bog MOZE DA SE SPUSTI... GDE GOD... STO ON MILOSTIVO I RADI... I DA SE POKAZE TAKO DA MOZEMO DA GA VIDIMO, PRICAMO, DRUZIMO SE... I NA NIVOU 3D, ILI 4D - ASTRALNOM, NIVOU MISLI... ALI, ZNACI I NA GRUBOM NIVOU, U VIDU, T.J. OBLIKU- KAMENA, PAPIRA, SLIKE... pa mozemo i da GLEDAMO KAKO ULAZI U TU GRUBU MATERIJU, I IZLAZI... ZBOG NAS...
isto je i sa - PONUDAMA... ILI SLUZBOM, DELATNOSCU... MOZEMO DA GA VIDIMO DOK TO RADIMO - ZA NJEGA

2. DUHOVNI UCITELJ je - POSEBNA OSOBA... jako bitna, kao karika, spona, nase duse sa Bogom. Jer, NIKO NE MOZE SAM DA ODE DO BOGA, MOZE SAMO NEKO DA GA - ODVEDE...!!! ONAJ NEKO KO JE BEC TAMO BIO... ZNA PUT, PREVOZ, CILJ...
i, duhovni ucitelj TE DRZI, ZA KOSU, NEZNO... MAZI I INSPIRISE, UZIMA DEO KARME NA SEBE, T.J. POSLEDICE KARME I = PROVLACI TE KROZ BLATO... MATERIJALNE EXISTENCIJE I ZAPLETENOSTI... BRZE, SIGURNIJE... I BEZBOLNIJE... U POREDJENJU SA...
3. ja mogu, eventualno, da pomognem da GA PRONADJEMO... t.j. TI...

4. SVAKA DELATNOST, jer nasa SVA TELA deluju, na svoje nacine... MOZE DA BUDE U SLUZBI BOGA... ALI I U SLUZBI EGA, NAJSUPTILNIJEG materijalnog tela... kao i nizih, inteligencije, uma, cula...
i, SVAKA DELATNOST JE NEKI RAD... POKRET... U VREMENU ( i prostoru)... ima pocetak i svoj KRAJ... ako je DOBRA DELATNOST, ima KARMICKE POSLEDICE - DOBRE, u VRLINI... sa MOGUCIM PUTEM U RAJ... na RAJSKE PLANETE... JOS SUPTILNIJE, MOCNIJE, LEPSE, UZIVANCIJA PRAVA...
ALI... KADA REZULTATI - JEDNOM... PRODJU... NEMINOVAN JE - POVRATAK, NA NULU...!!! U SREDINU UNIVERZUMA.
A TO NAZIVAJU - SAMSARA... VECNI KRUG... RODJENJA I UMIRANJA... RAZNIH TELA... i nase putesestvije... VOZNJA...!!!

- dakle, ovde sam pokusao jos malo dodatnih objasnjenja, opstih, ALI KADA IMAS DUHOVNOG UCITELJA, PRESTAJU OPSTI PRINCIPI... I - POCINJU NAJLICNIJI... NAJDUBLJI... DO PITANJA - DUSE...
znaci - NE MOZE SE - SAM... NI SA OGLEDALOM, ni bez... DOK TI NEKO NE UDARI - CVRGU, hehehe... NEOCEKIVANO... I NE NADANO...
ONDA - ON - ODGOVARA, ZA TEBE... KAO ZA MALO DETE... STARA SE.. O TEBI KAO DUSI... a malcice, usput, moze i o telima... jer su ti potrebna... ali NE ZBOG TELA... VEC ZBOG DUSE...
POSEBNA - ZABAVA...!!!
i, ON TE TRAZI... JER I ON IMA NEKU MISIJU... pa bi MOGLA DA MU - POMOGNES... ako hoces, ONAKO, USPUT... Wink

NE ZNAM KOLIKO sam bio jasan... uopstavajuci stvari... ovo treba - LICNO... i sa duzim konverzacijama, da se dodje do - DUSE... i pravog razumevanja, ALI I - KONKRETNOG... sto, na ovaj nacin, za sada, jos ne mogu...
OTVORI SE, SKROZ... KONKRETNIM PITANJIMA... mozda ce biti lakse... SVIMA... hahaha, ... ali i stvarno...

pozdrav, i posalji mi jos jedan poljubac, da utvrdim gradivo... svidja mi se...
mislim, sa dovoljnim brojem poljubaca, koliko mi je poznato, mogu i ja da postanem neki mali duhovni ucitelja... ( mozda lazem, mozda je iluzija, al sta te briga, mozda i nije)

Poljubac... Poljubac... Poljubac...

Bdance
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 04:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka čast Alex ! Poljubac... Buket

Draga Caco,

bas si me obradovala...!!! Vec sam postao iskompleksiran, kazu ljudi da to sto pisem niko ne razume... a, evo, verujem ti i siguran sam da si mnogo od ovoga razumela, mozda i sve...

Simpatični Alex ,
ja razumem tvoje postove ,
a razume ih svako ko želi da shvati ,
a onaj ko želi da ti nađe "dlaku u jajetu" , naći će ti...

U tvojim rukama je sloboda izbora i mogućnost da ODBACIŠ svaku negativnu sugestiju upućenu tebi...

NAČIN na koji drugim ljudima saopštavamo kritiku ili skrećemo pažnju na nešto ,
pokazuje našu zlonamernost ili dobronamernost - uglavnom je tako .

Čitajući tvoje postove , zaključila sam zbog čega nekada nekima deluješ nerazumljivo ,
evo ti konkretan primer :

i, duhovni ucitelj TE DRZI, ZA KOSU, NEZNO... MAZI I INSPIRISE, UZIMA DEO KARME NA SEBE, T.J. POSLEDICE KARME I = PROVLACI TE KROZ BLATO... MATERIJALNE EXISTENCIJE I ZAPLETENOSTI... BRZE, SIGURNIJE... I BEZBOLNIJE... U POREDJENJU SA...

Ovo je primer gde si ostao nedorečen , tako da drugi mogu samo da nagađaju ... Oni koji su na primer pročitali Vede , ili poznaju materiju o kojoj pričaš , pogodiće najverovatnije nastavak iza tri tačkice u tvojim rečenicama - dok ćeš ostalima ostati neshvatljiv .
Volim i ja ... tri tačkice...obožavam ih... Ali , u primeru koji sam ti navela , iza zadnje tri tačkice , trebao si da dovršiš misao , ovako ja mogu samo da nagađam koja reč je nastavak iza reči : "U POREĐENJU SA..." . ( mada , uz pomoć logike i asocijacija ipak može da se izvede nastavak , ali je bolje da ostaneš dorečen i precizan ) .

Ostalo mi je sve jasno što si napisao , zahvalna sam ti za uložen trud i fina objašnjenja !

pozdrav, i posalji mi jos jedan poljubac, da utvrdim gradivo... svidja mi se...
mislim, sa dovoljnim brojem poljubaca, koliko mi je poznato, mogu i ja da postanem neki mali duhovni ucitelja... ( mozda lazem, mozda je iluzija, al sta te briga, mozda i nije)

Alex dušo , neću samo jedan , ja nisam cicija !
Poljubac... Poljubac... Poljubac... Poljubac... Poljubac...
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 04:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex iskrena zahvala za gore napisane postove..Caci...mislim da će još nekima poslužiti. Heartr
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 05:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vec sam postao iskompleksiran, kazu ljudi da to sto pisem niko ne razume... a, evo, verujem ti i siguran sam da si mnogo od ovoga razumela, mozda i sve...

Brate Alex, evo i ja ti dajem podršku, kao i naše sestre Cacili i 5.element, samo nastavi da pišeš.
Takođe razumem sve, osim delova gde si ostao ,, nedorečen''
Svako dobro ! herc

.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 05:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pratim i ja šta pišeš, dopada mi se i pitam šta mi nije jasno.

Pozdrav Aleks.
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 13:27 pm    Naslov: Postuj Boga, zadovolji Boga i VOLI Boga i spoznaces Ga...
Odgovoriti sa citatom

Prorok je rekao: Pazite da vasi stomaci budu gladni i jetre zedne i odreknite se sveta, kako biste mozda mogli videti Boga vasim srcima."
Isto tako kaze: "Obozavaj Boga kao da Ga vidis, jer ako Ga ti i ne vidis, On vidi tebe."
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 15:47 pm    Naslov: Nagodba
Odgovoriti sa citatom

Bog kaze:

"Slugo moj! Preko Mene ti si me nasao, preko mene doslo je do nagodbe ljubavi izmedju Mene i tebe, preko mene si postao jedan medju Mojim slugama, preko Mene ti Me poznajes, i preko Mene ti Me zazivas; i kad Me hvalis, preko Mene izgovaras molitvu, preko Mene zelis Moje drustvo, preko Mene moci ces gledati, na onom svetu, Moje lice. Slugo Moj! Tvoja dusa Moja je...tvoje srce Moje je, sve tvoje Moje je. Das li mi sve, Ja cu ti dati sve i bicu sa tobom u svemu."....
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 03:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
Alex iskrena zahvala za gore napisane postove..Caci...mislim da će još nekima poslužiti. Heartr

Draga 5. Elementice,

hvala ti za podrsku... ovome sto pisem. Razumeo sam da ti je brat napustio telo, s bobzirom da sam, na neki nacin, bio sa tobom, nekoliko dana pre toga... saosecam...
i primi moje saucesce.
nemoj da se ljutis, sto u ovom trenutku pozeleh da ti dam savet... iili misljenje... dobronamerno...
postoji u Tibetanskoj knjizi mrtvih, Bardo Thodol... nekakva uputstva... povodom napustanja tela, a za najblize... koji bi mogli da osveste, sto bolje i brza, duh drage osobe, koja je napustila tela... pa bi mozda, mogla... da iskoristis, nesto od toga
ne kosta nista... a moze da bude korisno.
sto se tice drugi Vera... ne znam.. ima mogucnosti za realizacije, mislim.
sto se ticke bhakta Krishne, ne znam ni sam... ja sam koristio Bardo Thodol kad mi je otac napustio telo... ali, sigurno da deluje prizivanje brata i Svetih Imena Boga... i spajanje, njihovo... za neki poseban tretman, ritual, kako god nazvati - ne znam... ali, verujem da ovo moze da pomogne, navedeno... kao i sve druge molitve...
ostaj mi pozdravljena... i u najlepsem svetlu...!!!
za tebe i brata!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 20:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mogu da kazem kako bhakte pomazu preminulim osobama..

Tri listica drage Srimati Tulasi devi (biljke tulasi) na jezik i tri kapi svete vode Gange na glavu (Lesa). Napraviti bhajan.. recimo ovakav

Link

Pocastiti goste prasadamom (duhovnom hranom) i razdeliti svu preostalu milostinju
I eto tajnog recepta kako da se ode na Krishnaloke

E sad zasto tako?

Srimati Tulasi devi je jako draga bhaktina Gospodina Krishne i organizovala je sve u Vrindavanu za njegove zabave, Ona je ta koja daje milost Gospodina

Draga Ganga ma protice iz rupe na ovom univerzumu koju je napravio Gospodinov palcic dok se zabavljao tako da je prociscena lotosovim stopalima Gospodina i prociscava svakoga ko se u njoj kupa. Veliki sveci kod Dhruva loke (zvezda severnjaca) uvek nose kapljice Gange u pramenovima kose i smatraju to najvisim smislom zivota.

Prasadam jeste lek za budjenje nase prirodne svesnosti duhovne duse, to je hrana ponudjena s ljubavlju Gospodinu i ne razlikuje se od njega jer je On sam licno prihvata i jede a ostaci te ponudjene hrane (Kad Krishna zavrsi sa jelom) se zovu prasadam. Ona se deli svima jer sva ziva bica od nje dobijaju dobrobit i postuje se kao milost Bozija.

Bhajan je nacin da i najpaliji i najgori od nitkova i demona budu procisceni i izbavljeni iz nesrece materijalnog sveta. To je skupno pevanje Svetih Imena Gospodina
(Cucete i vi u linku pa dobiti dobrobit)

Eto ukratko nesto stigoh da napisem
Inace sada mi je vreme za spavanje proslo jos pre sat vremena evo 10 do 9 je vec.
Steta sto je danas bilo obnavljanje stare baze podataka.
Ali bice i sutra prilike za pisanje ako Krishna tako odluci :)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex hvala ti na savijetima i sućuti.
Kada se to desilo klečala sam uz brata i držala mu jednu ruku na srcu a jednu na krunskoj čakri. Zamolila sam anđele da ga što bezbolnije i ugodnije izvedu iz tijela i povedu k izvoru.
Pričala sam mu riječi utijehe i vjere..slala zelene i bijele zrake ljubavi i mira..Imala sam osiječaj kao da ga je nešto primilo za ramena i kao kod AP-a da je izašao iz tijela samo do pola..tek pri trečem pokušaju napustio je tijelo..i ja se iskreno vijerujem da je već u svijetlosti.
Ujedno sam bila zahvalna što su moje molbe da mu se neda prilika da se ubije ..ispunjene.
Sve je to trajalo kratko po našim mjerilima ..nekih 40 minuta koliko je trebalo hitnoj da dođe. ...i ustanovi da mu je tlak 80/80 ..i da je u dubokoj komi...jer mu se još micala donja usnica ali ja sam osječala da ga više nama...što su oni zaključili nakon 1 sata.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

JAKO MI JE DRAGO, ELEMENTICE... ZBOG TEBE I TVOG BRATA...
i, znas i - zbog cega.

pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 11 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 283282 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 14651 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 30725 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 65665 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14875 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20889 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17626 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)