PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

BOLJE JE BITI DJAVO - U SLUZBI BOGA, NEGO ANDJEO, KOJI NE SLUZI BOGA...!!!

Alex, da li je ova rečenica tvoja kreacija ili citat?
U svakom slučaju, ko god da je smislio, fenomenalna je! Very Happy

Prava nagazna mina, ko razume shvatiće.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 00:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

zdravo brate Zosime,

ako je nesto dobro receno - onda sam ja to smislio, ako nije... onda je neko drugi, hahaha...
salu na stranu, ja sam samo malo interpretirao nesto sto je andjeo rekao i sto stoji u Vedama, odnosno Bhagavad Giti... po pitanju MESTA, na kojem se nalazimo...
shodno svojim mogucnostima, realnim... ali i u odnosu na smisao i PUT kojim se ide...
jer cesto susrecem osobe koje o sebi imaju izuzetno visoko misljenje, a i ja sam sam tu, negde... kao ODBRANU i kao MASKU... za druge ljude... pogotovo sa modernim samohipnozama po sistemu - ja Bog, ja andjeo, ja - cista ljubav, ja volim sve ljude, ja samo dobar covek, sve sami - andjeli... a nije, mozda, bas tako...
i meni jeste ovo VRLO MOCNO, KAO REALIZACIJA... i, nadam se, da ce nekima da pomogne, kad shvate smisao.

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pored "običnog" čitanja ova rečenica ima i vrlo neobičnu verziju,
naime, na tako malom prostoru u njoj su spakovana dva paradoksa.
Very Happy
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 00:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

Mogu da kazem kako bhakte pomazu preminulim osobama..

Tri listica drage Srimati Tulasi devi (biljke tulasi) na jezik i tri kapi svete vode Gange na glavu (Lesa). Napraviti bhajan.. recimo ovakav

Bhajan je nacin da i najpaliji i najgori od nitkova i demona budu procisceni i izbavljeni iz nesrece materijalnog sveta. To je skupno pevanje Svetih Imena Gospodina

evo, pokusacu da dopunim... s obzirom na konkretne mogucnosti... U SKLADU SA OKOLNOSTIMA:
s obzirom da vecina ljudi ne zna ni kako izgleda Tulasi... niti voda Gange... ili bhadjani...
a neophodno je BRZO DELOVANJE... a vec dosta ljudi razume MOC MISLI, t.j. UMA... suptilnog tela, onda je moguce, POGOTOVO STO DUHOVNE STVARI JESU ZAISTA = JEDNO, SA SVOJIM IZVOROM... da se PRIZOVE ANDJEO ILI POMOC BOGA... I da ON, ANDJEO, POMOGNE... I DONESE NEOPHODNE STVARI, u ovom slucaju TE STVARI SU SAMA BOZANSTVA, DA IH - PRIZOVE... a to ce kasnije biti reci... dakle, ONI MOGU DA DONESU I TULASI I VODU GANGE... I - MUZIKU... ( mada nije lose i nase ucesce, barem sa pevanjem Svetih Imena).
dakle, MISLIMA... umesto na 3D u gruboj varijanti... UCINAK JE PODJEDNAK...!!!
ako vec nemamo, u blizini Tulasi i Gangu...
nadam se da je razumljivo... barem onima koji nisu samo na grubom nivou, 3D...
dakle, najobicnijim, malo jacim, molitvama...
a neki mogu i astralno da se projektuju... i SAMI donesu Tulasi ( iz nekog hrama ) kao i vodu Gange... LAKO SE NADJE...!!!

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 07:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bhakte obicno uvek u djapi nose neku mahu.. (Veliku milost) a djapu uvek nose sa sobom da bi se druzili sa svetim imenom..
Tako da kada naidjem na ulici na zgazenu bubicu ili mrtvu pticicu ili psa, macku sta god..
Izvadim malo mahe i stavim na les.
Izgovorim maha mantru tri puta upucujuci je za blagoslove toj unesrecenoj dusi i obidjem tri puta oko lesa i eto expresne terapije.
A za zvanje andjela pa nema neke potrebe.. jer Krishna dodje licno na jezik svakoga ko peva maha mantru i ona se ne razlikuje od Njega. Tako da ta pticica ili sta vec dobije dobrobiti pa u sledecem zivotu dobije ljudsko telo ili makar malo vise od prethodnog..
Eto to je moj licni metod..

Maha moze biti i maha prasadam, ili list nekog cveta koji je ponudjen ili malo ponudjene vode.. ili pepeo ponudjenog mirisljavog stapica..
Ima tu dosta mahe ako se rade puje..
to je proces nudjenja mirisljavog stapica, plamena, vode, cveta i nesto hrane ako ima s ljubavlju i odgovarajucim molitvama Gospodinu.
Gospodin prihvata ovu ponudu ukoliko je nudjena s ljubavlju i dobrom (i cistom) namerom a sve sto Gospodin prihvati, postaje duhovno (maha).
Naravno Sam je rekao sta mu se moze nuditi a sta ne.. recimo nece prihvatiti nikada nista od mesa, jaja, ribe ili luka. Niti ista sto ima kofein ili alkohol (tu spada kakao, cokolada kao i neki cajevi koji imaju kofein)..

U svim krajevima sveta moze se naci makar nesto od ovih stvari.. list, cvet, plod, malo vode.. to se moze ponuditi Gospodinu s ljubavlju i eto mahe.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 09:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jednim jako lepim recima bih se vratio malo na temu
Pisali smo malo o Bogu, predanosti i sluzenjuu jednoj temi na kuli svetlosti pa je moj dragi prijatelj Panter napisao nesto lepo a evo i mog prethodnog posta da vidite o cemu smo pisali

Zaista.. najvise mislimo o nasem dragom Gospodinu kada smo u nevolji ili oskudici..
Prvo Mu trebamo prici.. zatim shvatiti nas prirodni polozaj i odnos, zatim sluziti i razviti ljubav a zatim..
"Oci se trebaju prvo premazati pomascu ljubavi predanog sluzenja" i onda cemo Ga videti ako On to pozeli a voli i da vidi sta cemo uraditi ako se ne pojavi, da vidi koliko nasa ljubav prema Njemu je verna i cista

I onda ide Panterov post:

Da,LJUBAV znaci voleti bez obzira sta druga osoba cini,slicno je sa roditeljskom ljubavi koja postoji prema detetu bez obzira dal ono napravi neko lose delo.Ljubav roditelja je jos uvek tu za njega.

U danasnjem svetu ljubav znaci da neko treba da bude savrsen za nas i da ostvaruje nase snove,to je posledica filmova,romana,novina i ostalih sistema informisanja koje nam daju lazne prestave u zivotu,rezultat takvog obrazovanja su razocarani ljudi koji kazu nema ljubavi...

Zaista tesko je naci savrsenu osobu koja ce ispunjavati nase hirove,
Zar se ne bi zapitali da li mi trebamo biti savrseni i ako sretnemo osobu koja jos nije savrsena da joj pomognemo da bude savrsena,da mozemo preci preko njenih gresaka,poduciti primerom i istrajnoscu,uvek sa osmehom da budemo i kada je najteze,zar to nije ljubav ? Gde je obrazovanje koje nas uci tome ? kako mi da budemo bolji?
Ono je u Bagavat Giti i zivotima svetaca.

Sto su ljudi blizi pravom putu,lakse medjusobno saradjuju,sto su dalji to se lakse svadjaju...
Danasnje doba se zove doba svadje i licemerja sto znaci da su retko oni koji se bave znanjem,Zaista su srecne osobe koje se zapitaju zasto zivim,zasto sam ovde,sta je moja svesnost,dal ona opstaje kada telo nestaje,sta utice na trajanje mog zivota,sta znaci biti dobar,sta je prijateljstvo,sta je ljubav,ko je Bog,kakav je nas odnos sa njim?

Ceitanja prabhu je rekao da ce se sveto ime gospodina pevati u svakom selu sveta...
Srila Prabhupada je ucinio ogroman korak u ostvarenju tog prorocanstva i nesumnjivo je zato vrlo drag gospodinu Krisni... medjutim jos se ne peva u svakom kutku sveta sveto ime Harija...
Oni koji su mudri,ce iskoristiti priliku da sluze Gospodinu i da se prikljuce njegovoj misiji da ostvare to prorocanstvo,dovoljno je samo otici tamo gde se jos ne peva ,i da se pocne sa pevanjem Smile
i eto divnih blagoslova Smile
ovo doba iako vrlo tesko krije u sebi mogucnost dobija divnih blagoslova,sa vrlo malo truda u odnosu na ranija vremena Smile

"Istina je moj mac,istina je moj stit
u dobroti lezi snaga,sto je dobro to je lepo."

Smile

Jako lepo i inspirativno verujem da ce vam se dopasti
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Jan, 2010 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alm... lepo si ovo sve napisao... i kako jeste sve to jednostavno... za osobu koja je svesna - Boga... i koja svakodnevno Bogu nudi... sve svoje... ili puno toga... sto radi, misli, stvara...
a, stvari jesu - jednostavne, jer ih iovako, radimo - svakodnevno... samo je pitanje NASE SVESTI, i donekele i znanja... KAKO TO POVEZATI... SA BOGOM... A, TIME I - SEBE...
ali, mnogi ljudi nisu svesni Boga, ne znaju o Njemu gotovo nista, ili bas nista, mozda samo malo, kako je On - VELIKI... OGROMANA... BESKONACAN... ili SVEDOBAR... ILI SVETLOST... ILI... DAKLE - SAMO JEDNA OSOBINA BOGA, od - BESKONACNIH OSOBINA...
kao kad bi Boga stavili u konzervu graska i rekli - KAKO IMA PREDIVAN UKUS - GRASKA...
tako je to, uopste, sa svescu o Bogu, Njegovoj PRISUTNOSTI, VECNOJ - SVUDA... SA NAMA, PORED NAS, U NAMA...
Srila Prabhupada je imao. cesto, viceve na taj racun. Jednom je upitao svoje ucenike:
KAKVA JE RAZLIKA IZMEDJU GOLUBA I - VEGETARIJANCA...?
dok su ucenici razmisljali o odgovoru, on je rekao: PA - NIKAKVA...!!!
i jedan i drugi ne jedu meso, hahaha... i nasmejao se...
jednom drugom priliko je pricao o PAPAGAJU KOJI JE PONAVLJAO MAHA MANTRU:
HARE KRISHNA, HARE KRISHNA, KRISHNA KRISHNA, HARE HARE...
i tako, svakoga dana, kao papagaj, jeli...
a, onda, jednoga dana nije bio obazriv, pa je naisla macka, i - capila ga.
i, onda nije bilo vise - HARE KRISHNA, HARE KRISHNA... macka ga pojela...
u cemu je poenta...???
pa, U SVESNOSTI... jer, kako Krishna kaze u Bhg Giti: ONO STANJE SVESTI KOJE IMAS U TRENUTKU SMRTI, TO STANJE CES DOSTIGNUTI...
dakle, VRLO BITNO JESTE STA SE RADI, CELOG ZIVOTA, jer je VELIKA VEROVATNOCA DA CE COVEK, OSLOBODJEN STRAHOVA, DA SE SETI SVOG ZIVOTA I NAJBITNIJIH, NAJLEPSIH, NAJPRIVLACNIJIH STVARI, U ZIVOTU...
ali, NE MORA DA ZNACI... AKO JE PONAVLJAO SAMO KAO PAPAGAJ... BEZ OBZIRA JEL TO MANTRA HARE KRISHNA... ILI MANTRA - JA SAM BOG... BOG JE U MENI...
ja sam SVETLOST... ANDJEO... I BILO STA DRUGO... AKO TO NIJE I - REALIZOVAO, U SVESTI... OSVESTIO, sto bi se reklo...
i, nisu svi ljudi CISTE BHAKTE KRISHNE... ILI... SVESNE BOGA... mnogi su TEK NA PUTU, SADA... a mnogima, IPAK, TREBA - POMOCI...
pogotovo AKO NAPUSTAJU TELA... SADA... pa, mislim, cak i PRIZIVANJEM ANDJELA, ILI PRIZIVANJEM BOGA, UOPSTE... Isusa... itd... ono sto je U SKLADU SA NJIHOVIM POLOZAJEM I MESTOM... a, na kraju krajeva, i te osobe, ANDJELI, VOLE DA SLUZE... I VOLE DA BUDU SA BOGOM, PA ZASTO IH NE POZVATI, IMACE I ONI DOBROBIT, ZAR NE...???
ALI... I AKO, SLUCAJNO, ZASKRIPI... NASE ZNANJE... I NASA SVEST...!!!
setih se jednog vica, a to mi je isricao svestenik, pravoslavni, moj prijatelj:
skacu musliman, pravoslavac i budista sa krova visoke zgrade, da pokazu jacinu svoje vere.
skoci musliman, i vice... mantra... ALAH, ALAH, ALAH, AAAAAALAH... I - tres o zemlju, razbije se ko fleka...
skoci budista i vice: BUDA, BUDA, BUDA, BUUUDA... i - na metar od zemlje se zaustavi... i lepo se prizemlji.
skace, na kraju, pravoslavac i, vice, naravno: ISUS, ISUS, ISUS.... ISUUUUUUUUUS...
i dodje na dva metra od zemlje, pa poce NAJBRZE MOGUCE - BUDA, BUDA, BUDA...

Wink
Laughing
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 04:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova sjajna rečenica, uklapa se sa onim što sam rekao o Luciferu.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne vidim u tome nekakvu mudrost več ispisanu istinu, Kad nekoga zovemo đavo a on služi Bogu, onda on to nije, a anđeo koji to ne radi, Bogami jeste.
Otprilike kao i izraz, Ubica anđeoskog lika.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni nije jasno ovo gore iznad,da li biste hteli da mi pojasnite malo bolje i više... i ko to zna sa sigurnošću da je u službi Bogu,na osnovu kojih pokazatelja? Ko ovde na forumu može za sebe reći da svojim načinom života i postupcima je u službi Bogu?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve što je ispod duhovne sfere, podložno je dvojstvu i bipolaritetu,
jedini istinski raj je dakle u duhovnoj sferi,
i na veliku žalost,
haos vlada svuda gde ima dualiteta,
mnoge stvari su se tako izmakle kontroli čak i u nekim neopisivo višim sferama od ove naše.
Vodi se jedna totalna bitka u cilju sredjivanja stanja u kosmosu.

Najviši andjeli rade šta mogu da nam pomognu,
ali njihov posao nije lak,
zato što ljudi sami sebi nisu voljni da pomognu.

Ne znam šta te konkretno zanina Litlnex?
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 13:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Ova sjajna rečenica, uklapa se sa onim što sam rekao o Luciferu.

U vezi ovoga Tale,pomogni da svako shvati...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Meni nije jasno ovo gore iznad,da li biste hteli da mi pojasnite malo bolje i više... i ko to zna sa sigurnošću da je u službi Bogu,na osnovu kojih pokazatelja? Ko ovde na forumu može za sebe reći da svojim načinom života i postupcima je u službi Bogu?

Svi mi činimo greške , biramo loše izbore , u mnogim situacijama padamo ,,,,, glavni pokazatelj da smo u službi Boga , je naša duboga težnja i trud da budemo u službi Boga , da podredimo svoju volju Božijoj volji ( pa iako neminovno mnogo puta ne uspevamo u tome i činimo greške - ipak je pokazatelj naša namera , bez obzira na učinjene greške . Tako bar ja gledam na to ) .
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 14:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda i otvorim jednog dana temu o Luciferu.

Ali, ovom prilikom vrlo kratko rečeno,
Lucifer se tako zove zato što "nosi svetlost",

ne toliko u značenju da je baš to on što "nosi svetlo",

već pre u tom smislu što je njegovo zaduženje da meri kako drugi nose svetlost, to jest kolika je "nosivost svetlosti" kod ljudskih bića u čemu predstavlja neumoljivog i nepokupljivog sudiju.

Onaj ko nosi vrlo malo svetlosti u sebi, u susretu sa Luciferom, pomisliće da je sreo samog Djavola.

Ona ko ima puno svetlosti u sebi, kada vidi Lucifera, on će mu se doimati kao jedan od najlepših i najsvetlijih andjela.

Prema ljudima je potpuno iskren i to prema nekima, koji tako zaslužuju, okrutno je iskren. I u tom smislu, nije čudo što su ga ljudi povezali sa djavolom.

Lucifer jeste "pali andjeo", ali u sasvim drugačijem smislu nego što to ljudi obično zamišljaju kada je on u pitanju.

On je pao zato što radi na izuzetno niskim sferama i zadužen je za obradjivanje najnižih ljudskih karakteristika.

Neki arhandjeli, poput Metatrona, na veoma su visokom nivou u tom smislu što rade sa najuzvišenijim ljudskim karakteristikama. Ali, Lucifer je izabrao drugačije. Lucifer je izabrao da se bavi našim mrakom (zato se i zove Lucifer).
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Možda i otvorim jednog dana temu o Luciferu.

Talermane, evo, da te podsetim:

MOJ DUHOVNI PUT / LIBER LUCIS

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=45652#45652

Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 12 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244768 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13714 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26559 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58335 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14006 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19910 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16912 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)