PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Možda i otvorim jednog dana temu o Luciferu.

Ali, ovom prilikom vrlo kratko rečeno,
Lucifer se tako zove zato što "nosi svetlost",

ne toliko u značenju da je baš to on što "nosi svetlo",

već pre u tom smislu što je njegovo zaduženje da meri kako drugi nose svetlost, to jest kolika je "nosivost svetlosti" kod ljudskih bića u čemu predstavlja neumoljivog i nepokupljivog sudiju.

Onaj ko nosi vrlo malo svetlosti u sebi, u susretu sa Luciferom, pomisliće da je sreo samog Djavola.

Ona ko ima puno svetlosti u sebi, kada vidi Lucifera, on će mu se doimati kao jedan od najlepših i najsvetlijih andjela.

Prema ljudima je potpuno iskren i to prema nekima, koji tako zaslužuju, okrutno je iskren. I u tom smislu, nije čudo što su ga ljudi povezali sa djavolom.

Lucifer jeste "pali andjeo", ali u sasvim drugačijem smislu nego što to ljudi obično zamišljaju kada je on u pitanju.

On je pao zato što radi na izuzetno niskim sferama i zadužen je za obradjivanje najnižih ljudskih karakteristika.

Neki arhandjeli, poput Metatrona, na veoma su visokom nivou u tom smislu što rade sa najuzvišenijim ljudskim karakteristikama. Ali, Lucifer je izabrao drugačije. Lucifer je izabrao da se bavi našim mrakom (zato se i zove Lucifer).

Koliko sam razumeo hoćeš da kažeš da je i Lucifer u službi Boga?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 16:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svakako!

Da li postoji išta na ovome svetu što u sebi ne sadrži Boga?

Ako postoji, makar za trenutak, onda time tvrdiš da postoji (prostor-vreme, nazovimo to svet) svet paralelan ovom našem u kojem ne važe pravila našeg Boga. Paralelan svet koji može čak da ima svoga Boga. I ne samo to, nego si time već izvršio podelu svetova na dobar i loš, a u skladu sa time si i obojio pripadajuće Bogove, belom i crnom bojom. I eto nama rata.

Ako odbijemo takvu mogućnost ostaje nam da se bolno pomirimo da je Bog u svakom, pa i najmanjem deliću prostor-vremena, pa ako je to tako onda je prisutan i u svakom zlu. Onda je i djavo božija kreacija i deo boga kao što smo to i mi.

A ono što nas najviše boli i zbunjuje u svemu tome je kako DOBRI Bog kome se molimo i od koga očekujemo da bude pravedan u isto vreme može biti i rodonačelnik zla?
Očigledno mu je, iz nekog razloga, i to trebalo.
Zašto?
Za to je potrebna mnogo uzvišenija misao nego što je mi imamo.
Ali nekako se probijamo kroz mrak i idemo napred…
Dobrodošao na taj mistični put!

U sparno letnje popodne dva monaha sede u bašti i odmaraju, dahćući.
Na sto sleti moljac.
Jedan od njih zagonetno upita:
- Zamisli samo koliko smo mi kao bića inteligentniji od ovog moljca. A opet, ne vidim kako bi, bez obzira na naš povlašćeni položaj, bili u stanju da mu prenesemo poruku i pokažemo našu superiornost.
Drugi monah spusti ruku i spljeska moljca ubivši ga na mestu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste, u službi je Boga.

Ali, molim vas da se razumemo,
ovo je jako skakljiva tema,
i mnogi nisu bas spremni za nju,
izuzetno su laki nesporazumi kada se prica o Luciferu jer je on prokažen.

Mnogo je lakše pričati o Metatronu, Razijelu, Gavrilu, Urijelu ili Mihailu jer oni nisu prokaženi od strane ljudskih bića.

Ja sam Lucifera prvi put video tako što me je do njega odveo arhandjeo Sandalfon. Uopšte nisam nikada imao želju da vidim Lucifera, ali je sigurno Sandalfon mislio da je taj susret bitan za mene iz nekog razloga.

Video sam ga kako sam ga video,
to je bilo potpuno van svih koncepata onoga što sam do tada mislio o Luciferu.

Jeste, bio je mrzovoljan, pravično ~ strog, nije se udostoji da me pozdravi, ležao je u svom krevetu, dao mi je za zadatak neku literaturu da pročitam i proučim, zapitao me je koliko sam dobro razumeo jednog gnostičkog autora, naveo me je da se prisetim ranijih susreta koje sam imao sa njim, stavio mi je do znanja da ćemo se još vidjati...

Na osnovu energije koja je izbijala iz njega, jasno je da je njegova snaga istovetna arhandjeoskoj.

Borba izmedju dobra i zla je kosmička drama u kojoj sudeluje sve što postoji,
cilj dobra je da oplemeni zlo.

Kosmos je jedna ogromna alhemijska pećnica u kojoj moraju da postoje svi dualiteti, pa oni koji se tičku i dobrog i lošeg.

I Lucifer u toj pećnici ima jednu sasvim odredjenu ulogu.

Svi smo mi u ovom kosmosu na čistilištu.

A cilj nam je da iz dimnjaka pećnice kao duh oplemenjeni izadjemo izvan kosmosa.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 16:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Ne vidim u tome nekakvu mudrost več ispisanu istinu, Kad nekoga zovemo đavo a on služi Bogu, onda on to nije, a anđeo koji to ne radi, Bogami jeste.
Otprilike kao i izraz, Ubica anđeoskog lika.

Vera, ti imas jako duboke uvide, u srce zemlje ili gde vec, pa, iako i sam ne razumem neke stvari koje pises, jasno mi je da o tome mogu da razmisljam ili meditiram.
Voleo bih da napises svoje vidjenje Svetlonose ili Lucifera, bas zato sto imam osecaj da je razlicit od Talermanovog vidjenja.
Mene, licno, zaista zanima to KAKO NEKO IME IME SVETLONOSA... a, mnogi Hriscani ga bas i ne vole, mislim, koliko ja znam, cak ga i MRZE... boje ga se, itd...
Imam utisak da Tale poznaje i neku drugu stranu, pa bi bilo interesantno, mislim za sve, da cujemo i razlicita misljenja, Litlneks takodje.
Ja cu napisati nesto o SHIVI, s obzirom da to, t.j. Njega, malo bolje poznajem, bolje reci ono sto o njemu pise u Vedama, a kod nas se, cesto, medju ljudima PODVLACI PARALELA izmedju Lucifera, kao Djavola i Shive.
Shiva se u Vedama opisuje kao NAJVECI BHAKTA BOGA... NAJVECI PREDANI SLUGA SA NAJVISE - LJUBAVI... I - PREDAJE MU SE - CEO, I SVE... zato on zivi kao na zgaristu, bez krova nad glavom, bez icega svoga...
sad druge strane, NJEGA OBOZAVAJU NAJVISE - DEMOVI, ali, po tome ne treba SUDITI - SHIVI, KAKAV JE I KAKVE PRATIOCE, OBOZAVATELJE ON IMA. jEDNOSTAVNO, on je TOLIKO MILOSTIV, d a i najmanja molitva ili zrtva, kakva god da je, ON JE ISPUNJAVA.
I, sa jedne strane On svojim obozavateljima daje - MOC... ali, sa druge strane je i UNISTAVALAC SVEGA MATERIJALNOG, RACUNAJUCI I MATERIJALNE UNIVERZUME...
ALI I - LAZNI EGO... NAJSUPTILNIJA NASA TELA... KOJA NAS VEZUJU ZA MATERIJU, odnosno ILUZIJU, t.j. MAJU... koja je - NJEGOVA VERNA ZENA I SLUGA...!!!
dakle, ima dosta nerazumevanja po ovim pitanjima, meni pogotovo vezano za
SVETLOST I SVETLONOSU... KAO I PITANJA VEZANA ZA LAZNI EGO... KOJI JE TVOJA TEMA... pa se nadam da svi zajedno malo razmenimo ZNANJA... MOZDA CAK I ISKUSTVA... jer su PITANJA VRLO DUBOKA... NAJDUBLJA U CELOM UNIVERZUMU...

pozdrav
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam uvek bio džentlmen i pustiću da prvo napiše draga sestra Vera,a i ima bolje uvide i spoznaje...

Za neke imam vrlo kratak odgovor..."Oprosti im oče ne znaju šta rade" !
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drago mi je što čujem da neko zna šta radi i da je toliko pouzdan u tome da zna šta radi, da poziva Boga da oprosti onima za koje on zna da oni ne znaju šta rade, pa se iz tog razloga odjavljujem sa ove teme.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 18:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja imam adsl preko telekoma pa nisam mogla do sada da pristupim sajtu. Evo posle upustva koje je stiglo uspelo i je.

Nekoliko puta do sada sam ispričalaa izvornu priču o izvoru zla, ponoviču je ukratko.
Kada se u samom postanju vrši podela na polove od svega Tvorac napravi i zadnju podelu samo jedne čelije. Jedna je vera ili čuvar šeme života, tu ostavi znanje postanja, ova polovina je oslobođena ega jer je to neophodno da bi u datom momentu bez razmišljanja izvršila zadatak vaskrsenja života.
Tako nastaje druga polovina koja ga ima dodatog. Ta druga polovina ima snagu da se sa time izbori. To je Lucifer. snažan. data mu je velika borba u zadataknjemu je poverena čestica zla.
To je jedina razlika u samoj suštini Ženskog i muškog principa. Tvorac je ženskom dao da drži ključ života u rukama a muškom da se kroz trajanje izbori sa egom.

Tako izgleda izvorna tvorevina stvaraoca.

Mislim da postoji greška u razmišljanju i nazivima.
Sam ego. ta jedna čestica zla je Satana. Ona postoji i pojavljuje se u fazama razvoja na naj nižem nivou, isključivo materijalnom.
Ta jedna čestica postoji i ona je deo stvaranja, kada se sve poništi i kada se Stvaraoc vrati veri da bi ponovo život vaskrsao, ta jedna čestica stiže zadnja i ona nikada ne spozna istinu. ona misli da je ona Bog.

Da dodam. Ta jedna čestica Satana, se od Lucifera odvoji i postane samostalna. Živi tako što rugr koristi jer nikada ne ovlada stvaralačkom moći. Većiti potrošač. A na kraju se izvoru vrati jer nema šta više da troši.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav društvu! Very Happy

Raspravljamo o stvarima koje su krajnje delikatne.
Mi, kao ljudi, nismo u stanju da čestito zapamtimo 6 cifara u nizu,
a dičimo se i “kurčimo” nekim znanjem i uvidima u Božiji naum.
Upravo koliko smo slepi toliko smo glupi. Divota.

Ako neko, bez ikakvog povoda. tj, bez konkretnog napada na sebe ili svoj stav počne da brani svoje uverenje i da pri tome napada druge onda ima debele razloge da se upita nad samim sobom.
Inkvizitori su bili najveći branioci vere, a vrlo dobro znamo šta su činili i kakvi su bili.

Različiti smo, hajde da u toj različitosti pronadjemo odgovore koji nas muče.
Neki od nas imaju nesputanu slobodu misli, drugi su u potpunosti predati veri i verskom učenju. Hajde da svako, bez osude drugih, doprinese svojim uvidima i svojim vidjenjem na zadatu temu.
Sa ta dva, tako različita polazišta, najlakše je prigovarati, popovati i soliti pamet.
Ima li u tome vrline? Zadovoljstva? Ima li u tome napretka ili boljitka za bilo kojeg učesnika? Gde je tolernacija o kojoj svi toliko pričaju i o kojoj nas uče?

Bilo bi lepo ako možemo zajedno da uronima u ovakva pitanja i da ih istražujemo bez predrasuda. Ako to nije moguće, dajte da se razdvojimo.

Neka jedna tema, samo primera radi, “O Bogu i zlu” bude otvorena na podforumu samo za vernike, a ista ta tema na drugom podforumu za sve one oslobodjene verskog stava.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 20:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada sam već počela da prenosim svoje uvide, evo da ga dopunim sa sadašnjim.

Pošto svi imamo ugrađen ego (Hipotalamus) iz toga proizilazi da smo mi u dobu gde je vladar Lucifer. Naš put ka tvorcu je da ga se oslobodimo. Evo primera, litlneksu je to pošlo za rukom.
Šta je naj veči problem. Pisala sam na temi otkrivanje tajni o tajni krvi, prošla je neprimečena a toliko je važna jer govori o načinu na koji su ljudi stavljeni pod kontrolu reptila.
Kada ne postoji komunikacija unutar čoveka, nervni završeci su oboreni a crvena krvna zrnca nemaju jedro. Tada čovek nema nikakvu informaciju i misli da baš tako treba da bude. Samosvestan je ali ne i svestan.

Naravno, mene svako novo otkriče ponese da ga još bolje upoznam, tako sam ukucala reč kamila da ješ po nešto o njoj pročitam, kao ono stoji ispisano Kamila-Lama.
Pa mi odmah usledi slika Tibeta i ljudi koji traže i čekaju lamu, kamilu, koja ima jedro u krvi, da im ispriča istinu.

Sve je vidljivo da vidljivije ne može biti d ne postoji u nama brana koja nam ne da da vidimo. Mislimo da baš ovakvi treba da budemo.

A evolucija se kreće unazad, čovek na našoj planeti je sve manje čovek, pa zato pristalice Satane čekaju da se rodi njihov primerak biča koje ima rep.

Ovo nije religiozni pristup, več pokušaj da svim raspoloživim rečima pokušam da objasnim ono što vidim.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

A evolucija se kreće unazad, čovek na našoj planeti je sve manje čovek,

Zanimljiva rečenica.
Mislim da je evolucija kao entropija, ne može da se kreće unazad.

Vera,
šta misliš od kada je to čovek sve manje čovek,
koji je to prelomni trenutak u istoriji od kada su kola pošla unazad,
koji je to faktor izdao naš napredak
i da li je to neko trebalo da spreči i zaustavi?

Ima li u tim dogadjajima božanskog prsta?
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I moj malecni dodatak …Zato je veoma bitno da naše misli udružimo,da bi se suprostavili i pokazali da smo vredni Božijeg stvaranja... Nikada kao sada nam nije potrebnija sloga,vera,istina i ljubav... Mora se dobiti ta kritična svesna masa koja će odaslati misao u univerzum da ih čuju svi entiteti da je čovek savršena Božija tvorevina i da ne postoji ništa jače u svemiru od čoveka,čoveka koji će ispuniti Božiju prvobitnu promisao:Čovek će svima u univerzumu doneti RADOST STVARANjA !!!
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je moguće da postoji dobro bez zla i zlo bez dobrog? I ko je uopšte pozvan da sudi o tome šta je dobro a šta zlo, ovde na zemlji?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 21:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stvar je u ravnoteži... Ako hodaš po žici moraš pronaći ravnotežu inače padaš... Ti si ta koja donosi za sebe sud o zlu i dobru...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zanimljiva rečenica.
Mislim da je evolucija kao entropija, ne može da se kreće unazad.

Vera,
šta misliš od kada je to čovek sve manje čovek,
koji je to prelomni trenutak u istoriji od kada su kola pošla unazad,
koji je to faktor izdao naš napredak
i da li je to neko trebalo da spreči i zaustavi?

Ima li u tim dogadjajima božanskog prsta?

Ne znam ni jedan drugi izraz kojim bih mogla oisati gubatak znanja u čoveku, a da pritom možemo videti i redosled, osim evolucija unazad.

Čovek u izvorno obliku je biče koje u sebi nosi sva znanja celog kosmosa, u svakoj svojoj čeliji ima zapisanu i promenu. Izvornom čoveku je radila samo srčana čakra, oko tvorca a to znači da je svoju miso mogao da pretvori u svetlost, da nadograđuje.
Izlazak iz raja ili početak pada, i
Raj nestaje potrošnjom i što se ona povečava sve dalje smo od raja. Danas smo stigli do trenutka kada ni planeta ne može više da nas izdrži ovakve. Potpuno okrenute materijalnom. To je ujedno i presudan renutak za čoveka jer počinje da nestaje srčana čakra, nastaju ljudi bez duše koji su spremni da zarad sopstvenog opstanka sve potroše da bi imali dovoljno energije jer sami ne mogu da koriste tamnu energiju, energiju misli, za stvaranje.
To je sve potpuno vidljivo, da zbog šarenog papira u stanju smo da posečemo šume Amazona i sve vrste života koje u njemu žive. Sve što nestane oko nas, nestane i u nama, Znaja se smanjuju i idemo unazad.

Ovo je toliko opširno za razmatranje, sva istorija čovečanstva o tome govori ali bitno je shvatiti principe i početi vračati nazad svoje biče a to je jedino moguče ako obnovimo vezu sa Tvorcem koju smo davno prekinuli i počnemo vračati izgubljena znanja i u sebe ugrađivati.

Pošto smo mi jedno biće, jedan virus koji je ušao u čeliju i koja ga je dočekala sa dobrodošlicom, moramo se kako Litlneks kaže svi povezati da bi prevagnula dobra misao, odluka da hočemo da budemo deo Tvorca a ne zasebna celina.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 15 Jan, 2010 22:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

Za neke imam vrlo kratak odgovor..."Oprosti im oče ne znaju šta rade" !

Dragi Litlnesk, SVAKA TI CAST...!!!
prvo si me - nasmejao, sto je jako lepo... a onda sam osetio kako je to DOBRONAMERNO,
i, zaista U SLUZBI BOGA... TVOJA MOLITVA... za nas... i sebe, ujedno, jer TVOJA ZELJA izgleda da je za druge, ali je, u isto vreme i TVOJA DOBROBIT...
barem ja tako razumem i osecam...
dakle - HVALA TI...!!!

Laughing Laughing Laughing

ujedno, kada samvec tu, sa tobom, imam i pitanja:
prvo vezano za Verinu izreku da si ti resio PROBLEM sa Luciferom, pa ne znam KAKO, ali bi bilo interesantno, za sve, da nam to otkrijes, ako hoces, naravno...
nadam se da nisi operisao HIPOTALAMUS... salim se...
- drugo pitanje je:
KAKO RADITI... SAMO... ONO STO VEC ZNAMO - DA RADIMO...???
u smislu... ima li smisla neko experimentisanje, neko istrazivanje, NECEGA STO NE ZNAMO,... jer NE RAZUMEM - KAKO, UOPSTE, ONDA - OSVOJITI NOVA ZNANJA...???
naravo, ovde dolazi i potpitanje - GRESKE U ISTRAZIVANJU...

pozdrav

Very Happy

Goldy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 13 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244156 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13709 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26534 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58248 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14004 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19899 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16907 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)