PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

EVO JEDNE MALE I LEPE - MEDITACIJE

ZA - SVAKOGA, 1- 3 minuta... 2,4 MB...

po pitanju - predanosti... a, mozda, i sluzbe...

U indiji imaju jedno jako lepo poimanje - planete Zemlje. Smatraju je - JEDNOM OD SEDAM - MAJKI...!!!
I - TAKO se, prema njoj ophode, ponasaju, kao prema MAJCI.
Znaju, odavno... ili VERUJU... da je ONA - ZIVO BICE... a to, nesto, citam, kazu i drugi... kanali... vec desetine godina... evo, na Zapadu, ... pa, nekako, tesko, ali - dodje i do nas...
mi je vrlo rado - gazimo... i radimo svakakve stvari, jer nama SVEST o tome... O NJOJ...???
ali, ide to ZAJEDNO... i o SEBI... tek sada... polako ( ali - SIGURNO )... pristize

uvod u vezbu, meditaciju:
- ovo je nesto sto SVAKA MAJKA ima kao ovozivotno ISKUSTVO...
za njih, vas... je dovoljno samo - SECANJE...
za ostale... moze secanje... iz proslih zivota... ako ne, moze... MASTA... zamisljanje... SLIKICE... iz detinjstva

- LEZANJE NA TRAVI... secamo se, nekada, kao deca... igara... na zemlji... i lezanja... ew. gledanje u zvezde... bosi... kako dodirujemo zemlju... pa nam je lepo... malo bocka... malo mazi... ali, uglavnom - MASIRA... nogice... sasolji... zasmejava... daje nam radost... neku slobodu... SIGURNOST.... ZASTITU... bezbriznost... KAO PRAVA MAJKA... drzi nas ZAGRLJENE, puno topline... ali nam daje SLOBODU... trcanja, skakanja, dubljenja na glavi...
dakle, to je bilo - TO... JEDNO SECANJE, kao meditacija... i - ISPUNJENJE... osvezenje...

a, ovo drugo...
treba malo i - PREDAVANJA... SLIKAMA... I - DOZIVLJAJU... skroz opusteno bez spekulacije uma...
gledam i VIDIM... GLOBUS... secanjem, iz skole... i - stojim, ispred njega...
vidim ga vrlo jasno, kao hipnoza...
on se - okrece... oko ona dva drzaca... ili ga ja pokrecem, da se vrti...
uzimam drzace i - razdvajam ih... i sklanjam...
nemoguce, ali globus nastavlja da se vrti, na istom mestu... i bez drzaca... u vazduhu...
stavljam dlanove na globus... i on se - zaustavlja... u mojim rakama, sakama...
oseca se ENERGIJA, koja ide iz mojih ruku... na globus... i globus, polako, postaje - zemlja... prava mala zemljana kugla... meka... nezna...
osecam KAKO DISE... iznutra... i kako joj je jako drago... sto je drzim... nezno...
kao malu mackicu... koja prede, i uvija se...
stavljam je na svoje grudi... kao majka malu bebu... skoro TEK RODJENU...
dozivljavam je, skroz... i sebe, kao majku... zastitnicu... stvaraoca... novog zivota... iz sebe...
zemlja se - smanjuje... postaje - mala beba... velicine lopte...
kako je grlim i mazim, ona se i dalje smanjuje... i postaje - skoro tackica, malo veca...
stavljam je na pupak... i ona ULAZI... U - MENE... u moj stomak... i, sada, pocinje da - RASTE... do 4- 5 meseci... je, sada, velicine bebe... i moj stomak je dosta veliki...
sada drzim dlanove na svom stomaku... i, preko njega, mazim bebu... svoju... i saljem joj sve sto joj treba... svu ljubav, zastitu...
i - osecam - kako - UZIVA...
i, kako ja uzivam...
moja - CERKICA... ZEMLJA...
jednom, KAD PORASTE... i ona ce da bude - MAJKA...
neka, sada, uziva... kao - cerkica - bebica...
bezbrizna.... zasticena... mojim bicem...

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
divinesound
Tragalac

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti se baviš regreso a ja muziko - terapijom.
Obojica smo umetnici. Obojica smo u duhu. Put nam je bio sličan.
Rodjeni iste godine.
Šta više treba da bismo se razumeli.
Možda samo malo precizne reči.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 23:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

divinesound ::
Svi služe ....ali kome i čemu.

Dragi Divine,

tvoja pitanja su KRUPNA... i - DUBOKA... ali hajde, ako smatras da su - pojednostavljenje, i to se slazem... mada su MENI - KRUPNA...
mislim... BITI SVESTAN... odgovora na ova pitanja... je...
Jeeeeeeeeeeeeeeeeee...!!!
skoro, takoreci - prosvetljenje...
i sam ti istrazujem... pa cu, valjda, uz neciju pomoc... do necega i da dodjem...
zato su ljudi... ili Bog... mislim... izmislili - internet... i forum... da - nekome... i necemu
sluzi
a - i MI...

pzz

a - cemu...???
ce da se dogovorimo...???

Bdance

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 23:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

divinesound ::
Ti se baviš regreso a ja muziko - terapijom.
Obojica smo umetnici. Obojica smo u duhu. Put nam je bio sličan.
Rodjeni iste godine.
Šta više treba da bismo se razumeli.
Možda samo malo precizne reči.

ma, nema frke... ce da se razumemo, na kraju... ono sto se ne razumemo...
i ja se bavim - MUZIKOTERAPIJOM... SLUSANJEM...
eto, kao SLUZBU, kako ja kazem, ali... ovo i jeste - PRAVO UZIVANJE... a i jeste... deo sluzbe... kako da objasnim da je - lepo... samo sto to nazivam, onako, usput... sluzbom...
zasto, da bi smo se bolje razumeli:
pa, UKLJUCUJEM CULA... culo sluha... i ORGAN... USI... i UM... za PROTOK... a, ponekad, cesto, i CELO TELO... MRDAM... VIBRIRAM, drmam se, tresem, igram, sto bi se reklo...
dakle, sve to, a mozada i jos nesto, je UKLJUCENO U NEKAKAV RAD... delatnost, kako god da izgleda - PASIVNA...i... u SLUZBI je... NECEGA...
MENE... ali i Boga... jer su, najcesce, ova muzika... - DEVOCIJSKA...
kao regresoterapeut... vezbom sa slikicama i secanjima... mogu jos i da VIDIM... slike, filmove... kao SPOTOVE... ili UZIVO... LIFE... u nekom - HRAMU.... sa guruima... sa duh. uciteljima... ucenicima... i da vidim, zamisljam - sebe... kako sedim... pozadi... i slusam i gledam... sve to... i malo, kako kazem, drmam... telo... sa vibrama...
ne znam kako ti radis, najtacnije MUZIKOTERAPIJU... ali ja bih ovo nazvao nekako tako...
kako ti radis, bas me zanima... i, posebno, da li imas i devocijsku muziku... nesto kao OBOZAVANJE... mantre... ili se svodi na bezlicno... PA NI NEMA SLIKICA... filmova...
i, naravno, koja je to muzika,
voleo bih da meditiram... slusam i bhuda - bonsai... itd... moze sve, jedino ne mogu da skidam sa neta... ako mi fali neki program
javi, bas si me zainteresovao

pzz

Laughing
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 23:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre nekoliko godina sam napravio jedan CD sa muzikom za
meditaciju i isceljenje. Nešto malo sam prodao na nekim terapijama.
Ali ponajviše me raduje što je to sa interneta skinulo već nekoliko hiljada ljudi.
Zato ja nekad kažem "za narod"
Evo pogledaj o čemu se radi
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1409
Ako ne možeš da downloaduješ, javi se kad si u Bg,
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Dec, 2009 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="divinesound"]

e, bas mi je drago da si se realizovao...
i, dao doprinos, muzikom... ovom forumu... sluzbi...
ali nisam te iskapirao... za sluzbu - narodu... o cemu se, konkretno, radi... ako nije tajna... i ako nije zbog skidanja, t.j. nekih autorskih prava i - love...
ali, verujem da... i vidim... da - uzivas... u toj svojoj sluzbi, ili radu... kako god... i za druge...
gledao sajt, citao... ali ne znam engleski... a ni te fore sa skidanjem, bas... a i pojma nemam sta je - torent...
evo dosao sam do ovde, na ovaj link, hteo da skinem pesmu... i
sta dalje... opisi kao dileji... od klik na ovo, pa...

http://www.esnips.com/doc/da4181f4-e6f1-4f3d-b2c2-6ce20bde9992/YOU-WERE-NEVER-ALONE

pzz
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 01:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ispod tog malog plejera bi trebalo da stoji download
Kliknes na to i ono krene da ga skida , otvori se prozorce,
i ti kliknes na save as

Ako ti je jednostavnije, idi na
http://www.youtube.com/user/divinesound358
Tamo ima puno toga što sam radio a i baš pre neki sam dan postavio tri video pokušaja
( još ne smem da kažem rada - jer sam video materijal "pozajmio")
Makar da čuješ. Pa ćemo se dogovoriti kako da dodješ do cd-a.

A sto se tiče naroda, to sam ti možda pogresno definisao.
Mislio sam ustvari - za naše ljude, za očuvanje našeg zvuka,
za budjenje lepote u ljudskim srcima gde god...
Pošto sam osetio ogromnu ljubav prema etno muzici,
krenuo sam da ulažem sebe, nesebično.
Normalno je da tu ima ega, ko ga nema.
Ali je sada ipak on bio više u službi dubljih slojeva Bića
Podigao sam nekoliko projekata, i kroz to dobio puno
otrežnjenja, teških ali i lepih trenutaka.
Ali što je veoma važno...upoznao sebe kakav sam zaista.
A ne kakav sam mislio da sam kada sam izašao iz duhovne škole.

Pozdrav
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 01:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E...Gibo...jednom i ti i ja da se složimo!!! Ne Laughing

Alex...može li tebi jedan drugarski savet...? Srce si!
Imaš znanje a imaš i iskustvo...a kao što vidiš to neke ljude ovde zanima...zato piši slobodno, bez zadrške i bez nepotrebnih opravdanja za one koji te neće razumeti.takvih će biti uvek...
Na taj način će tvoji tekstovi biti mnogo sažetiji ...Već sam ti rekla da me zanima to čime se baviš...Pozzz...
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 02:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uspensky ::
E...Gibo...jednom i ti i ja da se složimo!!! Ne Laughing

Alex...može li tebi jedan drugarski savet...? Srce si!

A - KAD nije moglo...???

Citat:

Imaš znanje a imaš i iskustvo...a kao što vidiš to neke ljude ovde zanima...zato piši slobodno, bez zadrške ...
Na taj način će tvoji tekstovi biti mnogo sažetiji ...Već sam ti rekla da me zanima to čime se baviš...Pozzz...

Pa, drago mi je Uspenska... sto me hvalis i podrzavas...
ali, sta ako - ne ide...
vidis, slabo neko nesto pise... svoje... iskustvo... polemike...a ja bas nisam ovo zamislio kao - monolog... a i treba, malo, da znam... sta sam rekao... t.j. sta je... neko, od toga - primio, i kako...
da se bolje - upoznamo... druzimo...
zamisli da, sada, kazem - sazeto: evo, ljudi, ja sam, sada, Brahma... i - upravo...
STVARAM JEDAN UNIVERZUM...
kao - svoju sluzbu bogu... a, ono iz ljubavi... cete vi da mi - pomognete.
eto - to je to...!!!
ludo, zar ne...???
ali, mislim... t.j. vidim... prilicno - siroko... ili veliko...
a, kao sto rece moj andjeo... a ovde iznosim i dosta od njega,...

sto je krupnija stvar, veci je tocak... koji TREBA DA SE ZAVRTI... a, onda je, na pocetku... i mnogo teze... da se - POKRENE...

e, sada... a kako razumeti sve ovo... pitam se, i samog sebe... t.j. i druge... jer ni sam ne znam... a - TREBA da stvorim, taj univerzum... ne bas mali... malo sam ga i gvirnuo...
i, jos crnje, nije mi recenoi - stvorices univerzum, ili bices - Brahma... nego - SADA - JESI...
pa, kako...??? kad vidim da - NISAM...!!!
Iluzija tamo, iluzija ovamo... ali, sada bas moze da bude... zbunjujuce i presiroko... sto rece Giba... RAZBACANO... na sve 4 ili vise strana... pa, moram... polako...
svesno ili i nesvesno... poenta je u ODLUCI... jednoj... da bude - svesno... sto je - bilo, desilo se, odluka je - DONETA... i sada se ide...
a, usput i - uci... saznaje... povezuje...
znaci - ludo.... ali, ovo ne bih smeo da napisem...
samo za tebe i Gibu...

pzz

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pa, divine Bane...
tvoja biografija je, zaista, impresivna... mogao bi da ti pozavidi... svako...
a i muzika, naravno...
slicni smo, u pravu si, vise nego sto sam mislio... i te godine... muzika... ja sam to voleo, oduvek, ali sam bas bio dileja, pa nije mi islo, ali sam zato presaqo na fotografiju... i druzio se sa skoro svim muzicarima, ovde... slikao ih... zezao se... nekada davno i Ljubana sa, cini mi se - Kamenim cvetom, ili tako nesto... pa i dan danas... vidjam se sa Andrejom, kad dodje u Sd, mozda znas coveka, mozda si nesto snimao ikod njega, u studija, inace svira klavijature... sa Colom... a trebalo je da slikam nesto i kao omot za Cd... za Vesnu i Korene, ako si cuo, iz Sd -a... BAS ETNO...
- a ako si pogledao moju knjigu o regresoterapiji... ima tamo pricica, mislim Prvi susret sa Hristom... o jednom drugaru, muzicaru, koga srecem, slucajno, posle 10 godina, zivota u USA, i dosao bas pre bombardovanja, i odmah prvog dana po dolasku, covek me pozove, kad se ispricasmo... da - ODMAH... uradi seansu, regresoterapije, da se upozna sa svojim andjelom...
eto, ima dosta slicnosti - Prag, ja bio 88-92, studije na Praskoj skoli - fotografija... Indija - 88. god, prolece... pa, valjda cemo da se razumemo... barem oko dve reci:
sluzba...
dakle : STA JA MOGU - KOJU SLUZBU, DA URADIM... ZA TEBE...???
jer, verujem da ne verujes u slucajnost... eto, preskocicu - opet... Boga... pa da pisemo, malo o - MUZICI...!!!
kao - SLUZBI... PREDANOJ... NEKOME, kako ti kazes.
naravno, mogu da ti ponudim i seanse... da dodjes u KONTAKT... licno, sa andjelom, svojim, OD KOGA, mislim, DOBIJAS... INSPIRACIJE... ili i cele pesme... kao i stanja, raspolozenja... kako bi mogao, mozda, brze... ili... da kreiras nove stvari... SPUSTAS... na grublje nivoe... a, mozda i jos zbog necega...
naravno... tu moze da dodje do - nekakve promene... na personalni... licni odnos... NA GORE... U - VIS... ali to ostavljam - tebi...

prvo cu, opet da se vratim da izdefinisemo rec, termin - SLUZBA...
blizu smo da se razumemo... pa, onda ide - ZVUK...
posto sam se, malo, razbacao i po drugim podforumima, moram, barem malo, da iskoristim i to - odande.

SLUZBA... ZVUK... SVETLO... ( fotografija... malo )...
su - KOMUNIKATI...
nesto sto je deo TROJSTVA koje se naziva - KOMUNIKACIJA.
AUTOR - KOMUNIKAT - ADEPT...

-AUTOR - posiljalac... ili, bolje reci - PRENOSNIK... zato sto je autor osoba koja nesto - SALJE... a da bi nesto poslala, mora to nesto, PRVO... da ima, poseduje... a to se, OBICNO... DOBIJE, OD NEKOGA... znali mi to ili ne, verovali da smo mi SAMI - STVORILI... to moze da bude pitanje vere i polemike...

- ADEPT... osoba koja - PRIMA... odredjenu stvar... od autora...
s obzitom da je svaki adept po necemu razlicit od drugog... svaka poruka se prima na svoj - jedinstven nacin... kroz odredjene PRIZME... ega... psihe... iskustva... otvorenosti... predanosti... zelje... uzrasta... itd...
tu sam napomenuo - shum... kao iskrivljenje PRVOBITNE PORUKE... DOLASKOM DO ADEPTA I NJEGOVOM PERCEPCIJOM

- KOMUNIKAT... je, dakle - PORUKA... ili ono sto se - DAJE... PREDAJE... drugoj osobi... prosledjuje. Znaci... sve...!!!
Tako je i - SLUZBA... KOMUNIKAT, t.j. NACIN - OPSTENJA... IZMEDJU NAJMANJE DVE OSOBE...!!! Bilo da je SVESNA, SVESNO... ili nesvesno... kao DELATNOST, sama po sebi... ali, dakle, SVAKA DELATNOST, ne neka - specijalna... odredjena...

- SVETO - TROJSTVO:
AUTOR, KOMUNIKAT, u ovom slucaju - sluzba, rad... moze i ZVUK, SVETLO... i ADEPT... su tri cinioca ovog PROCESA - komunikacije, odnosa.
sa duhovnog nivoa, ONI SU - JEDNO...!!!
SA MATERIJALNOG NIVOA... oni su - RAZLICITI. Zbog - VREMENA, I - POLOZAJA, MESTA... na kome se nalaze.
ZATO su oni, U ISTO VREME... I JEDNAKI I RAZLICITI...!!!
RAZLICITOST, obicno razumemo, jer nam je bliska. Poimanje vremena i razlicotg - MESTA, POLOZAJA. Znamo, da kad Branko POSALJE ZVUCNU VIBRU... treba MALO VREMENA, da ona dodje do mog uha, i mog, nekog, mene... i ja to - CUJEM, OSETIM , DOZIVIM... osim ako nisam gluv ili bezosecajan.
Isto je to i sa SVETLOM. Od Sunca... ka zemlji... i - nama. Isto i sa - PORUKAMA... od andjela. Isto i sa - SLUZBOM, radom, aktivnoscu...
e, sad, a kako je to sve... JEDNO, sto mnogi opisuju., i to jos i u ISTO VREME, oba.
JEDNO, znaci da sam JA... OVA OSOBA, U ISTO VREME I ZVUK, MUZIKA, KAO I BANE... t.j. NJEGOV NEKI DEO... MUZICKI, koji nas POVEZUJE, A I OSTALO...
JA - POSTAJEM... TA VIZIJA... TA VIBRA... ZVUK... KOJI ON IMA.
TO STO ON NECE DA PRIZNA DA JE TO dobio, od nekoga, nego da je SAM dosao do nje, TO NECEMO, SADA.
TAKO JE I SA - SLUZBOM. Nesto radim... a od tog rada neko IMA KORISTI... mada malo ruzno izgleda rec - korist. Jer, kao i sluzba, korist, ali i rec - LJUBAV, kod nas ima malo cudan prizvuk, kroz neku karmicku - PRIZMU, bojimo ih, a oni su, sami po sebi - NEUTRALNI.

eto, toliko o sluzbi... nadam se da je jos malo jasnije, toplije, toplije... blize...

evo, sada - MUZIKA...
posto se Divine Bane prikljucio, pa ce da - pomogne, kao STRUCNJAK, svojom sluzbom...
i tekstualno...

i ovo sam napisoa, ali moram opet:

POSTANAK SVETA

postoji, po znanju koje PRENOSIM... 4 stepena, faze, stvaranja sveta.
Jedan od njih je - STVARANJE GRUBIH ELEMENATA, od kojih se sadrze citavi, svi, UNIVERZUMI.
Ovo opisuju Vede, ali i Biblija:
PRVA STVAR JE STVARENJE - ZVUKA, zvucne vibracije... kojom se stvara svet, ali i UNISTAVA...!!!
Bibliju slabije znam, ZABORAVIO, pa ce mi neko pomoci... ali, nesto ovako, na pocetku... RECE - BOG...
OD ZVUKA - nastaje element - etar, pa -culo zvuka... i - organ... USI...
levo uho sluzi ZA DUHOVNE VIBRACIJE, a desno, zajedno sa levim, MATERIJALNIM, za materijalne zvukove.
od ZVUKA se - TRANSFORMACIJOM... stvara - SVETLOST... pa dalje element vazduh, od njega, dalje, culo vida i organi... OCI... za gledanje zenskih... ali i muskih...
unutar ovog elementa SE SADRZI - i - PRETHODNI, t.j. etar...
od svetla se... stvara... sta bese...??? zagore mi krompir...
... pa, dooobro... ne znam, znaci... ima ko zna, pa ce da napise... da ne davim...

ZNACI - ZVUK je, nesto, kao POSEBNO BITAN...!!!
i, on PROLAZI... KROZ SVE GRUBE ELEMENTE... DO - ZEMLJE... i u nju, naravno...
zato je muzika, ili zvucne vibre, takozvane - MANTRE, veoma - MOCAN nacin za - KOMUNIKACIJU.
pogotovo i sa duhovnog stanovista. Dodacu jos samo ovo... PRIZIVANJEM... OVOGA ILI ONOGA... pominjanjem IMENA, koje sa sobom nosi ODREDJENE VIBRACIJE... ENERGETSKE... MOLITVAMA... itd...
znaci, pevajte, svirajte, SLUSAJTE - ZVUKOVE...
svaki ton, sto ce mi pomogne Divine... kao i svaki SLOG reci... ima ODREDJENU FREKVENCIJU... DRMANJE, sto kazem, pa tako, naravno, i za podizanje duhovnosti, ali i poboljsanja na grubom nivou, isceljenja, ozdravljenja...
jedan od najcescih, u Indiji barem je - slog - OOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMMMM,
ili AAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMM,
svako moze da proba, to je rec koja se OSECA, OD TEMENA GLAVE, kako vibrira, pa, polako, kroz kicmenu mozdinu dole... POVEZUJUCI NAS - SA - SELINOM...
SVIM sto postoji... i to je ona realizacija - biti - JEDNO...
naravno, vrlo korisno je pominjanje IMENA SVETIH OSOBA, ILI BOGA, jer, naravno, to nas POVEZUJE, DA SA NJIM RAZMENJUJEMO ENERGIJE... po sistemu, on nama njegovu, a mi jemu - nasu... egoisticko, kakvu god... i, naravno, ako to hocemo, ako necemo da se krijemo, pa sami... da razmenjujemo samo sa drugim osobama, ili prirodom...
SVE JE U OPTICAJU I - MOZE...

nadam se da sam jasniji...
ALL YOU NEED IS LOVE...

pzz

Orkestar

Djuskanje

Srca4
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 18:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa,popravljaš se... Goldy

Koliko shvatam pišeš o tome da sve ono što iz nas proizađe kao ideja ustvari dolazi iz viših sfera,govoriš o našim "duhovnim pomagačima",koji su tu uvek prisutni i kada nam trebaju odgovori...dovoljno je da im se obratimo...
Ja sam svesna da je to tako...osećam da je to tako...i dobro se osećam zbog toga!
Mogla bih da navedem dosta primera iz svog iskustva,kada sam postala svesna njihovog prisustva...možda ne odmah tog trenutka kada sam imala problem...pa se pitala kako da ga rešim,šta treba da shvatim...i ubrzo nakon toga mi se uvek(takav mi je bio osećaj) čini kao da mi se upali neka sijalica sa desne strane glave...u smislu...kao da se dosetim šta treba da radim...Znam da je to uvek stizalo od njih i da je to odgovor na moje pitanje...
Jedino što mi nije nikad pošlo za rukom da u svojim meditacijama stupim u bliži kontakt sa njima...da mi se pokažu...mada sam to silno želela...verovatno nisam bila spremna za to.
Svejedno, znam da su tu...i to je dobar osećaj!
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uspensky ::
Pa,popravljaš se... Goldy

eeee, hvala puno, Uspenkaja, nadam se da sam sada vec na 2-
znas, bio sam odlican ucenik, skoro sve petice, kad na pismenom iz Srpsko-hrvatskog, a ono - KEC, kao vrata veliki. Nista strasno, jos sam bio nepoznat. Posle nedelju- dve, popravni. Niko ne deobija ocene na popravnom, samo - Alex, KECA... i na popravnom... da se ubijes, postao sam zapamcen, po tome... sta ti je - TRAUMA... i to iz Gimnazije...
e, sad vidis i STA JE SLUZBA -BOGU, iliti - andjelu... iliti ovom egu, kad pisem, ovako, na sajtu... t.j. bilo kako...
nije to, kao sto kaze Divine Bane da radis sluzbu samo ono sto najbolje umes i volis... naprotiv, jeste, U POCETKU... a kasnije... radis i najgore stvari koje ne umes... da bi se - oslobodio... i da bi bio u harmoniji... nekada i sam sebi kazem... ok, napisacu spisak stvari KOJE VOLIM DA RADIM i drugi - koje strasno - MRZIM da radim... KOJE ME SMARAJU, ne inspirisu, tesko mi je, iscrpljuju, nekada tako i za neke ljude... situacije...
i, onda, hajde da vidimo da se i to PRODJE, kao iskustvo, ali, sada, sa drugim STAVOM... da to radim, kao sluzbu - Bogu... ILI za nekoga koga volim, ILI BAREM KO MI JE DRAG... iako, konkretno, radim za tamo nekog N.N. ali, cisto... unosim vise energije i inspiracije, tolerancije, izdrzljivost... i - POSMATRAM SEBE KAKO SE MENJAM.
Citat:

Koliko shvatam pišeš o tome da sve ono što iz nas proizađe kao ideja ustvari dolazi iz viših sfera,govoriš o našim "duhovnim pomagačima",koji su tu uvek prisutni i kada nam trebaju odgovori...dovoljno je da im se obratimo...
Ja sam svesna da je to tako...osećam da je to tako...i dobro se osećam zbog toga!

DA, PISEM I O TOME... kao nasu sluzbu nekim visim bicima... a preko njih i Bogu...
kao - DOBROBIT ZA SVE... jer, za nas je, kao prvo - CISCENJE OD POSLEDICA KARME... i DOBRE I LOSE,... OSLOBADJANJE... jer obe strane karme - VEZUJU, pa cak i ona DOBRA STRANA... uspesi, bogatstva, priznanja, nagrade, lep izgled, obozavatelji,... mada na nju ne obracamo paznju, jer godi egu i umu, samo nam je frka kad je karma u fazi - neprijatnosti... onda se, TEK ONDA... zamisljamo nad sobom, sudbinom, bogom...
- a sa druge strane, t.j. UJEDNO, osim ciscenja i oslobadjanja od vezanosti za karmu, posledice, koja je HORIZONTALNA, i vremenska, mi imamo MOGUCNOSTI i za povezivanje VERTIKALNO, USPRAVNO, sa visim bicima i bogom...t.j. OBOZENJA... razmenom sa njima i PRIHVATANJEM, PRIRODNIM TOKOM, NJIHOVE ENERGIJE... DUHOVNE, ali i na raznim frekvencijama, materijalnim, kao i znanje... iskustvo...
ZNACI IMA DVE VRSTE DOBROBITI: HORIZONTALNA... oslobadjanje od posledica vezivanja, kao kad si bila VEZANA, pa te neko ODVEZE... MOZ DA MASES RUKAMA I NOGAMA...
I DRUGO... IMAS NEKOGA KO JE TU, SA TOBOM... KO TE ODVEZAO... spasao, da kazem... I NIJE TI NEPRIJATELJ, VEC - PRIJATELJ... pa, opet moz da BIRAS... STA CES DA RADIS... ali, poenta je sto si SVESNA DA JE ON - TU... PORED TEBE... I DA TE - STITI... mozda ga pitas... a mozda ti i ne kaze, kako on hoce i zna da je najbolje za tebe...
jer, nesto... RADIS I SAMA... on je kao ZASTITNIK... da ide PORED TEBE... ako je frka... da te povuce... ili posavetuje... uputi... ali, ti i dalje... IDES... SAMA... SA NJIM - PORED... nema straha... ima - zastite... pomoci...
Citat:

Mogla bih da navedem dosta primera iz svog iskustva,kada sam postala svesna njihovog prisustva...

pa, navedi, slobodno, ovo i jeste za to... da se pisu i licna iskustva... i za one koji u to ne veruju... ili smatraju - STA CE MI TO... DOVOLJAN SAM SAM SEBI... sa svojih 10 prstiju... ili 12... kako ko...
Citat:

možda ne odmah tog trenutka kada sam imala problem...pa se pitala kako da ga rešim,šta treba da shvatim...i ubrzo nakon toga mi se uvek(takav mi je bio osećaj) čini kao da mi se upali neka sijalica sa desne strane glave...u smislu...kao da se dosetim šta treba da radim...Znam da je to uvek stizalo od njih i da je to odgovor na moje pitanje...

Svejedno, znam da su tu...i to je dobar osećaj!

da, to je ta prva faza... svesti o njihovoj prisutnosti... i - podrsci... i, nekoj sirini...
kasnije, kada si sa njima blize... na - TI... onda ide sve mnogo brze... i sa ciscenjem karme... inspiracijama... nekada i zbunjivanjem... igrama i zabavama, raznih vrsta...

Citat:
Jedino što mi nije nikad pošlo za rukom da u svojim meditacijama stupim u bliži kontakt sa njima...da mi se pokažu...mada sam to silno želela...verovatno nisam bila spremna za to.

nista nije problem - sve u voje vreme... bila si na nekoj regresoterapiji, pa napisi kako je bilo... iskustvo... sta si dozivela, promene itd... jel bilo inspiracije za slikanje... rad sa simbolima... Foodsmiley ...prosli zivoti... ljubav... ako nije tajna...

Srce si!

pzz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

par stvari, dodatak... na prethodni monolog

1. potkrala se KATASTROFALNA - GRESKA... kod reci - LJUBAV... koju sam povezao sa osecanjem - NEUTRALNOSTI... nikad cuo, i hteo sam nesto drugo... dakle, taman posla da je LJUBAV - NEUTRALNA... ona JESTE - CISTA DUHOVNA... I VEZA I - STANJE... U ISTO VREME, a to ce biti... kasnije
ono sto mi je bilo u glavi, pa odletelo je... da mi rec ljubva koristimo i kad volimo da jedemo - svinju... VOLIM OVO MESO... ili volim ovo... sto mi - PRIJA...
radi se o povezivanju dva termina, sa sanskrita, koju prevodimo isto - ljubav. To su reci:
KAMA... i PREMA...
kama je - strast... ili recimo, ljubav prema pojedinacnom... jednoj osobi, konkretnoj, koju volimo...
PREMA se odnosi na BOZANSKU LJUBAV... POTPUNU, SVEOBUHVATNI, BEZ OSTATAKA, POTPUNO - PREDAVANJE... DAVANJE... znaci ono sto se kaze:
KAD VOLIM TEBE, JA NE VOLIM SAMO TEBE... NEGO - CEO UNIVERZUM...!!!

2.
Nisam bio dovrsio paralelu sa - sluzbom, po pitanju TROSTRANOSTI I JEDINSTVA, u sebi:
dakle,
SLUGA... SLUZBA... I - USLUZENI... kako bih ga nazvao, jer NIJE GOSPODAR... posto ima svih raznih oblika sluzenja...
su TROJSTVO...
koje je RAZLICITO, POJEDINACNO... po pitanju VREMENA I 0 TRENUTNOG MESTA, polozaja...
po pitanju DUHOVNOG... TROJSTVO JE - JEDNO... ja sluzim Boga pisanjem... na primer... ili - citanjem... dok pisem... JA JESAM I PISANJE I BOG koga sluzim...
U TOME SAM... UNUTRA... CEO... POTPUNO - predan...
naravno, poimanje boga sada nije na redu, ali, recimo, poimanje jednog adepta, citaoca... za mene... a za citaoca... odnos sa mnom... a, kroz mene... ako jeste duhovno... trebalo bi da bude i sa bOgom...
ili, primer SLUGE I GOSPODARA...
JA SAM SADA - sluga... I RADIM NESTO... za svog gospodara... a on me tretira kao ROBA... posto imam srpski um, ja tako kapiram... da nisam SLOBODAN, kao sluga...
jer treba da - SKUVAM RUCAK... do 15 , 00 h... znaci - OGRANICEN I ...
ali, ja dok kuvam, spremam, ja - UZIVAM... jer to VOLIM DA RADIM ZA NEKOG... IZ LJUBAVI... tada sam ja to - KUVANJE... nekad mi je toplo, ali, UGLAVNOM, KAD TO SKUVAM - NISAM BAS GLADAN... UGLAVNOM... JER SAM SE NAJEO... KUVAJUCI... BIO SAM - TA HRANA... i ona u meni... ISPUNJENJE...
sa druge strane, ja sam, ujedno... bio i - GOSPODAR, t.j. ONAJ ZA KOGA SAM - KUVAO...
da li je ovo razumljivo ...???
sa trece strane, ako gledam samo karmu... i vreme... ja sam SADA SLUGA... a, zbog HARMONIJE UNIVERZUMA... NEKADA... cu biti i GOSPODAR... istom tom sadasnjem gospodaru... t.j ZAMENICEMO ULOGE... ako nismo u EMPATIJI I LJUBAVI, I DUHOVNOSTI... kako bismo iskapirali i doziveli - DRUGU STRANU... i kako smo uticali na nju... inspirativno... ili - ponizavajuce... da budem do krajnosti...
- a sa CETVRE STRANE... kada spremamo hranu - za boga... i nudimo... sto mnogi rade, svakodnevno... MI HRANU I SBE, OPET, PROCISCAVAMO - OD KARME... i vezanosti... i = PRODUHOVLJUJEMO... znaci, zamenjujemo VEZIVANJE ZA - DUHOVNOST + ODVEZIVANJE...
ali, o tom potom, kad bude pisanija o - HRANI... konkretnije...
dakle - SVEST O SLUZBI - NEKOME... cisti, oslobadja i produhovljuje. Ako je je sluzba okrenuta na gore, da tako kazem, ka bogu, mada je on - svuda, naravno
- ako je svest o sluzbi... nekom drugom, i to je svest i znanje... sa svescu i o posledicama koje, sada svojom voljom - biramo...
- ako ne postoji svest o drugim, nevidljivim osobama, mislimo da radimo rada radi... i ne vidimo ni boga ni andjele ni demone, ni druge elementale, entitete... onda... nista...
idemo kao slepi... i - cudimo se... ili idemo kao deca... bez opterecanja, bezbrizno... a, rast... kad dodje vreme...
naravno, ovo sve ne treba, nikako, uzeti previse ozbiljno... kruto... KAO NEKO ZNANJE...jer, zivot treba, na prvom mestu - da se - ZIVI... kako god... BITI... ZIVETI...
U SKLADU SA SAMIM SOBOM... SVOJIM MESTOM... polozajem, sposobnostima...
sa glavom okrenutom, ako moze... malo cesce... na gore...
jer, TADA SE PUNIS... a kad si okrenut na dole... onda to vuce, tamo...

GDE USMERIS - POGLED... TAMO - IDES...!!!

opet izreka, jos jedno ponavljanje:

BOLJE JE BITI NA SVOM MESTU
I RADITI STVARI POGRESNO
NEGO BITI NA TUDJEM MESTU
I RADITI STVARI ISPRAVNO.

znaci - budi TO STO JESI... kakav god da si... na svom mestu si...

Negde

Njamnjam

Blazenstvo

pzz
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kod mene apsolutno ništa nije tajna jer znam da ono kroz šta ja prolazim,prolaze svi ljudi ,samo što neki ne znaju da je to tako, pa ne pričaju o tome.
Prolazila sam dosta puta kroz regresije,jer mi je posle prve bilo jasno da sve što je u nama potisnuto i nesvesno upravlja našim životom i da smo tim davno potisnutim sadržajima uslovljeni!
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 23:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitala sam mnogo o primalnoj terapiji ,razmišljala o tome kako bi mi to dobrodošlo i kako je verovatno niko kod nas u Srbiji ne primenjuje.Tako sam ,tragajući za bilo čime što je nalik na to,došla do terapeuta u N.S. koji se bavi regresijom.
Otišla sam na prvu regresiju jer mi je problem kulminirao,ustvari u pitanju sam bila ja,bilo mi je dosta situacije u kojoj sam se nalazila.Sud je trajao 10.g. a predmet je kuća u kojoj živim.Bilo mi je dosta advokada,suđenja,kuća je propadala,poćela da prokišnjava na sve strane a ja nisam smela da ulažem dok se sud ne okonča...a sud je trajao i nije se video kraj...Opisivala sam svoju situaciju ovim rečima :"Vezane su mi ruke...kuća propada...sud traje..."
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 3 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 248684 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13787 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28951 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58864 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14059 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19970 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16948 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)