PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ručak s Bogom

Maleni dječak je žarko htio upoznati Boga.
Znao je da je put do mjesta gdje je živio Bog bio dug, stoga je spakirao u svoj kovčeg vrećicu čipsa i šest bočica soka i krenuo na put.

Nakon otprilike tri bloka upoznao je jednu staru ženu. Sjedila je u parku promatrajući golubove. Dječak je sjeo kraj nje i otvorio svoj kovčeg. Upravo se spremao popiti sok kad je primjetio da starica izgleda gladno, pa joj je ponudio čips. Zahvalno ga je prihvatila i nasmješila mu se. Njen osmjeh je bio toliko lijep da ga je dječak poželio ponovno vidjeti, te joj je ponudio sok. Ponovno mu se nasmiješila. Dječak je bio oduševljen!

Sjedili su tamo cijelo popodne jedući i smijući se, a da nisu izgovorili niti riječ.

Kako se sumrak približavao, dječak je shvatio da je umoran te je ustao kako bi krenuo kući; ali nakon što je napravio nekoliko koraka, okrenuo se, otrčao natrag i zagrlio staricu. Ona mu je uzvratili najvećim mogućim osmijehom.

Kad je dječak otvorio vrata svoje kuće, njegova majka je bila iznenađena njegovim radosnim izgledom lica. Upitala ga je, „Što si danas radio da si tako sretan?“ „Ručao sam s Bogom.“, odgovorio je dječak. I prije nego što je njegova majka uspjela reagirati, dodao je, „Znaš što? Ona ima najljepši osmjeh koji sam ikad vidio!“

U međuvremenu, starica, isto tako blistava od radosti, vratila se u svoj dom. Njen sin je bio zapanjen izgledom mira na njenom licu, pa ju je upitao: „Majko, što si danas učinila da si tako sretna?“ „S Bogom sam jela sam kukuruzni čips u parku.“ I prije nego što joj je sin odgovorio, dodala je, „Znaš, on je puno mlađi nego što sam očekivala.“

Prečesto podcjenjujemo moć dodira, osmijeha, lijepe riječi, slušanja, iskrenog komplimenta ili najmanjeg čina brižnosti, koji imaju potencijal da preokrenu život. Ljudi dolaze u naše živote s razlogom, na kratko vrijeme ili za cijeli život. Prigrlite ih sve jednako!

Ručajte s Bogom..........i ponesite čips.

Pozdrav , Very Happy

--

Poslednji izmenio Sara dana 08 Apr, 2010 11:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kazes mozda jer duboko u sebi ne verujes u pricu ali zelis da verujes jer ako verujes neces biti razocaran.
Mozes li reci sta su mistici i yogiji ukratko? I zasto mislis da su mozda na svakoj planini prisutni. Hvala puno na odgovoru.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 11:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dear Storm, :)
To je samo jedna mala pricica. Sve se to vec dogadjalo milionima puta..

edit: Bitna je poenta pricice, jer ako je ne izvuces i ne primenis samo gubis vreme citajuci je..

Mistici su obicno osobe koje zive u prirodi i ponasaju se u guni vrline.. Ukratko, osobe u guni vrline.
Yogiji su osobe koje vestackim putem sputavanja cula uspevaju da koncentrisu svoja cula na Gospodina unutar srca koji se tu nalazi u obliku paramatme.

Nazalost vecina stanovnistva je u tama guni i guni strasti, jako retke su osobe u guni vrline.
A yogiji ovog vremena su obicno neki nitkovi koji rade neke fizicke vezbe i od toga prave predstavu za uzimanje tudjih para.
Ima i ponekih nitkova sa nekom mizernom yogickom moci da izvedu trik kao sto je stvaranje nekog metala, budjavog kolacica ili pretvaranje vode u mleko, levitacija i sl. a eto nadje se gomila lakovernih budala koja takvog bednika odmah proglase Bozjom inkarnacijom i daju mu pare i ugled.
Ipak ovo je doba onih koji zele da budu prevareni i zato to i dobijaju, da kali yuga je doba svadje..
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 13:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razumem da treba iz price izvuci poentu, ali ne treba to raditi kada prica ima klizavu podlogu.
Ali u redu je, ima puno poucnih i dobrih prica ovo bi bila jedna od njih... samo malo slabija.

Pozdrav i Hvala na odgovoru .
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi mi Bogovi izgledaju ko laznjaci. Smile

U fazonu su da grabu/otimaju paznju drugih. Bas kao Lucifer, zele da budu na vrhu, glavni, i da imaju mnogo paznje od drugih.

Pravi Bog poklanja paznju! A ne grabe je od svih redom totalno.

Tako da verujem da su "Bogovi" bili u stvari ucitelji, koji su malo vise zaglavili u zelji da budu obozavani jer su iznad
malih ljudi. Zato sto su svesniji duhovno oni bi da ih se obozava.

Ali, svi su Bogovi!! Ne dajte svoju silu nekom ko se predstavlja kao Bog.

Krishna moze da bude prijatelj. Ali Bog za mene NE!

Sara, Rucak s Bogom je lepa prica.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Svi mi Bogovi izgledaju ko laznjaci. Smile

U fazonu su da grabu/otimaju paznju drugih. Bas kao Lucifer, zele da budu na vrhu, glavni, i da imaju mnogo paznje od drugih.

Pravi Bog poklanja paznju! A ne grabe je od svih redom totalno.

Tako da verujem da su "Bogovi" bili u stvari ucitelji, koji su malo vise zaglavili u zelji da budu obozavani jer su iznad
malih ljudi. Zato sto su svesniji duhovno oni bi da ih se obozava.

Ali, svi su Bogovi!! Ne dajte svoju silu nekom ko se predstavlja kao Bog.

Krishna moze da bude prijatelj. Ali Bog za mene NE!

Sara, Rucak s Bogom je lepa prica.

Ne, mislim da ne shvatas poentu, ne otimaju paznju od ljudi trazeci da ih volis i hvalis, vec ti kazu da skrenes paznju na sebe i ljude oko sebe i da sebe i njih volis.
I ne da klasifikujes ljude vec da sve prihvatis jednako, bez obzira na razlike a u tome nema nikoga iznad nekoga.

A ove prica o Bogovima su mi slabe i jasno je da su ih ljudi napisali jer imaju mana.
Dakle ne traze Bogovi tj. Bog da ih molis i volis, to traze prica napisane od ljudi...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Ručak s Bogom

Maleni dječak je žarko htio upoznati Boga.
Znao je da je put do mjesta gdje je živio Bog bio dug, stoga je spakirao u svoj kovčeg vrećicu čipsa i šest bočica soka i krenuo na put.

Nakon otprilike tri bloka upoznao je jednu staru ženu. Sjedila je u parku promatrajući golubove. Dječak je sjeo kraj nje i otvorio svoj kovčeg. Upravo se spremao popiti sok kad je primjetio da starica izgleda gladno, pa joj je ponudio čips. Zahvalno ga je prihvatila i nasmješila mu se. Njen osmjeh je bio toliko lijep da ga je dječak poželio ponovno vidjeti, te joj je ponudio sok. Ponovno mu se nasmiješila. Dječak je bio oduševljen!

Sjedili su tamo cijelo popodne jedući i smijući se, a da nisu izgovorili niti riječ.

Kako se sumrak približavao, dječak je shvatio da je umoran te je ustao kako bi krenuo kući; ali nakon što je napravio nekoliko koraka, okrenuo se, otrčao natrag i zagrlio staricu. Ona mu je uzvratili najvećim mogućim osmijehom.

Kad je dječak otvorio vrata svoje kuće, njegova majka je bila iznenađena njegovim radosnim izgledom lica. Upitala ga je, „Što si danas radio da si tako sretan?“ „Ručao sam s Bogom.“, odgovorio je dječak. I prije nego što je njegova majka uspjela reagirati, dodao je, „Znaš što? Ona ima najljepši osmjeh koji sam ikad vidio!“

U međuvremenu, starica, isto tako blistava od radosti, vratila se u svoj dom. Njen sin je bio zapanjen izgledom mira na njenom licu, pa ju je upitao: „Majko, što si danas učinila da si tako sretna?“ „S Bogom sam jela sam kukuruzni čips u parku.“ I prije nego što joj je sin odgovorio, dodala je, „Znaš, on je puno mlađi nego što sam očekivala.“

Prečesto podcjenjujemo moć dodira, osmijeha, lijepe riječi, slušanja, iskrenog komplimenta ili najmanjeg čina brižnosti, koji imaju potencijal da preokrenu život. Ljudi dolaze u naše živote s razlogom, na kratko vrijeme ili za cijeli život. Prigrlite ih sve jednako!

Ručajte s Bogom..........i ponesite čips.

Pozdrav , Very Happy

--

Goldy

Foodsmiley
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Thanx
 Nazad na vrh »
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 06:14 am    Naslov: Re: PREDANA - SLUZBA – BOGU – IZ – LJUBAVI :bdance:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Upitah, jednom, davno… svog Andjela:

KOJI SE SMISAO LJUDSKOG, I MOG – ZIVOTA…???

I, On mi odgovori: PREDANA – SLUZBA – BOGU – IZ – LJUBAVI…!!!

Upravo tako. Evo podelicu sa vama jedan citat iz knjige koju upravo citam, radi se o knjizi "Molitve i molbe - besede, razgovori, propovedi, pisma i izjave" Patrijarha Srpskog Pavla. U ovom odeljku koji cu navesti Patrijarh Pavle govori upravo o tome da je najvisi stepen duhovnosti upravo taj - predana sluzba Bogu iz ljubavi, i oslanja se na reci Svetog Vasilija Velikog. Evo kako glasi spominjani citat:
"Spasenje se ne ostvaruje najedanput, prekonoc, nego u stalnom uzdizanju od zemlje do neba. Sveti Vasilije Veliki veli da su u duhovnom uzrastanju tri glavna stepena. On ih predstavlja u slici iz tadasnjeg drustvenog zivota.
Prvi stepen, veli, stepen je roba. Rob ispunjava naredbe svog gospodara iz straha od kazne, jer ako ih ne izvrsi, gospodar ga moze izbiti na mrtvo i kazniti kako hoce. - Na duhovnom planu, na tome je nivou onaj hriscanin koji vrsi zapovesti Bozije iz straha. Ma koliko ga vukle strasti na greh, te da sve grehe cini i stotinu godina, i to ce proci, a onda nastaje mucenje u paklu kgroz svu vecnost. Taj strah ga primorava da se okrece od greha.
Drugi stepen je stepen najamnika. On vrsi volju gospodarevu ne iz straha od kazne, on nije rob, nego zbog plate koju on za svoj rad treba da primi. - Na duhovnom planu, na tome je nivou onaj hriscanin koji iz zelje da u neprolaznosti raja bude na sto vecoj visini u broju svetih. Taj je motiv visi od onog prvog, ali nije najvisi.
Treci je stepen stepen sina. Sin ispunjava volju ocevu ne iz straha od kazne, niti da mu otac plati, jer nije ni rob ni najamnik, nego iz poslusnosti ocu da otac bude zadovoljan. - Na duhovnom planu na tome nivou je onaj hriscanin koji iz zelje DA UGODI BOGU, da On bude zadovoljan, ISPUNJAVA SVAKU NJEGOVU ZELJU. Dok ona prva dvojica misle na sebe: da ja ne budem kaznjen, da ja udjem u raj, onaj treci NE MISLI NI NA PAKAO NI NA RAJ, NEGO NA BOGA, U CENTAR SVOGA INTERESOVANJA NE STAVLJA SEBE NEGO BOGA.
.....
Potrudimo se u uzrastanju u dobru da budemo sinovi i kceri Oca naseg Nebeskog. To je savet i ovih primera svetog Vasilija Velikog i sviju svetih." ....

Eto dokaza da je bhakti yoga, tj put predanog sluzenja i ljubavi prema Bogu, jedini put, pa ma kojoj religiji, ideologiji ili filozofiji pripadali ili ne pripadali. Ako smo iskreni u traganju za smislom zivota i za Bogom - pre ili kasnije docicemo do istog i jedinog zakljucka - LJUBAV JE JEDINI PUT I JEDINA SVRHA. VOLIMO BOGA I POSTANIMO I OSTANIMO ZAUVEK SRECNI.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 16:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jako lep tekst c of univesum.
evo malo i mog pokusaja, specijalno za drage prijatelje i prijateljice

Narasimhadeva je najveci zastitnik predanih dusa,
ali nije bas sladak prema onima koji su protiv njih,
dakle, nije za demone, mogu biti sprzeni.
pa, sad, otvorite se,
i - predajte
hahaha...

Link

Link
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miodrag

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 17:27 pm    Naslov: Re: PREDANA - SLUZBA – BOGU – IZ – LJUBAVI :bdance:
Odgovoriti sa citatom

contractions_of_universe::
"LJUBAV JE JEDINI PUT I JEDINA SVRHA. VOLIMO BOGA I POSTANIMO I OSTANIMO ZAUVEK SRECNI."
Kako lepo receno.
I Bhakti je osnova ispravnosti puta i samog zivota.
...........................
Link

alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bas sam danas poslao par pesama nasoj prijateljici, i medju njima i
om nama Shivaja...
djaja...
ali, da dodam, posebno zbog osoba koje imaju problem sa sudom, osudama, osudjivanjem,
a kojih je, na zalost, ne mali broj ,
o simbolici kukastog krsta.
Jer mali sudija ce odmah da pomisli da to ima veze sa nacizmom, i zlom.

ali, kukasti krst su naci preuzeli iz Veda, gde postoji od davnina i predstavlja
vreme.
Vecno vreme, Kala.

Shivu iovako mnogi ne razumeju iako se u Vedama opisuje kao NAJVECI BHAKTA KRISHNE,
znaci najveci predani sluga.
Cak se najcesce desava da, pri stvaranju novog univerzuma, nema NIJEDNE DJIVE, duse,
medju nama, koja je dostigla taj najvisi nivo,
da bi obavljaljala tu funkciju i ulogu,
pa se sam Krishna pojavljuje i kao Shiva.

Laughing
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 22:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da i Svastika ili Kukasti Krst se nalazi u mnogim starim civilizacijama,kao i u Vedskoj,Dravidskoj,Srpskoj,Slovenskoj i td.

Kad su pitali Shivu na koga meditira,odgovorio je .....na Visnua..........
..........................
Link

MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 07 Maj, 2010 06:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tri Stabla

Bila jednom 3 stabla na brdu u šumi. Razmatrali su svoje nade i snove, kada 1. stablo reče: "Jednog dana, nadam se, ja ću postati kovčeg za blago.Možda ću biti ukrašen zamršenom rezbarijom, ali svatko će vidjeti moju ljepotu." Tada reče 2. stablo: "Ja ću biti snažan brod. Nosit ću kraljeve i kraljice preko voda i plovit ću do svih krajeva svijeta. Svatko će se osjećat sigurnim u meni zbog snage moga trupa". Konačno reče 3. stablo:"Ja želim narasti i biti najviše i najravnije stablo u šumi. Ljudi će me vidjeti na vrhu brda, gledati će na moje grane i mislit će ne nebesa i na Boga i kako sam im blizak.Ja ću biti najznačajnije stablo svih vremena i ljudi će me se uvijek sjetiti."
Nakon nekoliko godina molitvi o njihovim snovima da postanu stvarnost grupa drvosječa dođe do 3 stabla. Reče za 1. stablo:"Ovo izgleda snažno stablo, mislim da ću biti u stanju prodati drvo tesaru.", i počne sjeći stablo. Stablo bijaše sretno. Znalo je da će ga tesar oblikovati u kovčeg za blago.
Kod 2. stabla drvosječa reče:"Ovo izgleda snažno stablo, bit ću u stanju prodati ga brodogradilištu." Drugo stablo bijaše sretno. Znalo je da je na putu postati moćan brod.
Kad drvosječa dođe do 3.stabla, ono bijaše uplašeno, jer, ako ga posijeku, njegovi snovi se neće ostvariti. "Ne trebam ništa posebno od ovoga, ali posjeći ću i ovo stablo."
Od 1. stabla napraviše jasle za hraniti stoku. Staviše ga u štalu i napuniše sijenom. To nije bilo ono što je molilo 1.stablo.
2. stablo je napravljeno u mali ribarski brod. Završiše njegovi snovi o moćnom brodu koji vozi kraljeve. 3. stablo je nasječeno u velike komade i ostavljeno samo u mraku.
Godine su prošle, stabla zaboraviše svoje snove.
Jednog dana dođoše čovjek i žena do staje. Ona se porodi, i staviše dijete u jasle koje je napravljeno od 1. drveta. Čovjek je želio da može napraviti kolijevku za dijete, ali ove jasle će morati zadovoljiti. Stablo je osjetilo važnost ovog događaja, znajući da je sadržavalo najvažnije blago svih vremena.
Godinama kasnije, grupa ljudi uđe u ribarski brod napravljen od 2. stabla. Jedan od njih bijaše umoran i ode spavati. Dok bijaše na vodi, podiže se velika oluja i stablo uvidje da nije dovoljno snažno da zaštiti ljude. Ljudi probudiše spavajućeg čovjeka, on ustade, reče "MIR"; i oluja stade. Tada stablo uvidje da je nosilo kralja nad kraljevima na brodu.
Konačno, netko dođe i uzme 3. stablo. Nošeno je kroz ulice dok su se drugi ljudi rugali čovjeku koji ga je nosio. Kada dođoše do mjesta, čovjek bijaše pribijen na stablo i uzvišen u zrak da umre na vrhu brda. Kada dođe nedjelja, stablo uvidje da je dovoljno snažno da stoji na brdu i da bude blizu Gospodina Boga jer Isus bijaše razapet na njemu.

PORUKA PRIČE: Kada stvari ne idu po vašem planu, znajte da Bog ima plan za vas. Ako Mu vjerujete, On će vam dati velike darove.
Svako stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo.
Mi ne znamo što Bog planira za nas. Znamo da Njegovi putevi(načini), nisu naši putevi(načini), ali Njegovi putevi(načini) su uvijek najbolji! ;)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Maj, 2010 10:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Tri Stabla

PORUKA PRIČE: Kada stvari ne idu po vašem planu, znajte da Bog ima plan za vas. Ako Mu vjerujete, On će vam dati velike darove.
Svako stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo.
Mi ne znamo što Bog planira za nas. Znamo da Njegovi putevi(načini), nisu naši putevi(načini), ali Njegovi putevi(načini) su uvijek najbolji! Wink

Ovo je lepa Prica .Hvala ti ! Very Happy

Pozdrav! Smile
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 28 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 248759 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13791 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28964 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58885 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14068 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19978 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16950 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)