PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jimiboy
Tragalac

Pridružio: 12 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Maj, 2010 10:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gospod Tvorac-Bog, to je čista energija u apsolutnom skladu i apsolutnoj čistoći. On daje sve džaba a ne uzima ništa jer je On Tvorac svega. oni, iz niže hijerarhije, koji su umislili da mogu biti kao On, oni se zapravo predstaviše kao "bog" i tu su sami sebi zatvorili vrata jer nisu u stanju da uče, nego misle da su dosigli neviđeni vrhunac. Oni su kreirali ove niže hijerarhije i rase postojanja. Oni traže sve, ali Bog Dobri ništa ne traži jel je Gospodar Života i Davatelj svima koji trebaju "duhovnu hranu" - život u sazrijevanju i neprestanom učenju. Jednom ćemo, kada to zaslužimo doći kod Njega i sjediniti se sa tom beskrajnom čistoćom, i biti ćemo "Jedno sa Bogom", kako reče Isus: "Oče, daj da i oni budu jedno samnom, kao što smo Mi Jedno" ! GOOD LUCK!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 07 Maj, 2010 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::

MarkoJakšić ::
Tri Stabla

PORUKA PRIČE: Kada stvari ne idu po vašem planu, znajte da Bog ima plan za vas. Ako Mu vjerujete, On će vam dati velike darove.
Svako stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo.
Mi ne znamo što Bog planira za nas. Znamo da Njegovi putevi(načini), nisu naši putevi(načini), ali Njegovi putevi(načini) su uvijek najbolji! Wink

Ovo je lepa Prica .Hvala ti !

Potpuno se slazem sa Sarom, prica je izvanredna. Trebamo biti sigurni da Bog oduvek ima plan za nas - i taj plan je savrsen i uvek za nasu dobrobit. Smile
Hvala sto si podelio sa nama ovu predivnu pouku Marko Smile
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Maj, 2010 13:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

contractions_of_universe ::

Sara ::

Tri Stabla

PORUKA PRIČE: Kada stvari ne idu po vašem planu, znajte da Bog ima plan za vas. Ako Mu vjerujete, On će vam dati velike darove.
Svako stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo.
Mi ne znamo što Bog planira za nas. Znamo da Njegovi putevi(načini), nisu naši putevi(načini), ali Njegovi putevi(načini) su uvijek najbolji! Wink

Ovo je lepa Prica .Hvala ti !

Potpuno se slazem sa Sarom, prica je izvanredna. Trebamo biti sigurni da Bog oduvek ima plan za nas - i taj plan je savrsen i uvek za nasu dobrobit. Smile
Hvala sto si podelio sa nama ovu predivnu pouku Marko Smile

potpuno se slazem.
ova prica je izuzetno duboka i inspirativna, i iako je kratka, sadrzi mnogo mocnu
poruku.
o SMISLU ZIVOTA i pravilnom poimanju sebe, zivota, i svog odnosa sa drugima,
pa i sa Bogom.
to je jedna krajnja realizacija, a tako jednostavna.
Marko nas uvek inspirise i to je jako lepo.
kao i ti...
puno pozdrava za vas.
A znam iz privatnih poruka da ima dosta citalaca kojima ova tema puno znaci i inspirise, iako ne pisu.
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 00:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo, bejahu neke frke na forumu, energetski napadi, protivnapadi, odbrane, taktike,
pa srednji red, krila, pa imperija uzvraca udarac, znacim sve u svemu =
zabava.
mada, priznajem, zanr je - drama.
i ja se primio na to.
razmisljem, pita nas druga r Dajbog, da promeni, vrati staro ime, hahaha
ko stoji iza ovih napada?
i, ja resio, kao i svaki posten spasilac, da NADJEM KRIVCA...!!!
KO SE HRANI... tim energijam ili tako nesto?
a, tema - zakljucana.

I, tako, ja POSTROJIM DECAKE, ne u smislu da su optuzeni, nego da vidimo ko je tu sta zabrljao ili brljavio.
jer, posteno je da se, na iskreno pitanje, nadje i ISTINA - odgovor.

i, onda pogledam prvo - Budu.
sa pitanjem, naravno, KO STOJI IZA SVEGA, ovoganapada na forum?
i, gledam gam a on se smeje.
Onako iskreno, duboko, iznutra. sav zraci.
znaci, vidim ja = NIJE ON.
jer je iskren, ne laze, a i smeje se, a ko se smeje zlo ne misli.
onda p[ogledam SHIVU, sa istim pitanjem.
Shiva onako ponosit i uzdignut, mladalacki, mocan, jak, on je malo stariji od Bude,
isto pun samopouzdanja, isto - cuti.
gledam ga malo duze i razmisljam.:

verovatno je video da je Budi ta fora prosla, pa nekako hoce i on tako, cutanjem, da se provuce.
nekako ne ide da ga zapitkujem dalje, za sada,
pa se okrenem ka KRISHNI.
I... IMAM STA I DA VIDIM...!!!
I Krishna se smeska... ALI...
OBLIZUJE USNE...
I, STA DA VAM KAZEM:
AKO KOZA LAZE, ROG NE LAZE...!!!
znaci,SVE JE JASNO, ko je GLAVNI KRIVAC...!!!
ali, i Krishna se nasmesi, na mene, kao pravi nevaljalko, ocigledno da PRIZNAJE
GRESKU
DA JE ON TO URADIO. Jer, moze on da mene i sve folira, laze, koliko god hoce, ali kao sto rekoh
DOKAZ JE TU
CINJENICE.
I... RAZMISLJAM, STA - SADA...???
znam ja, vrlo dobro, taj njegov osmeh. moze da ocara, prevari, zavede,
ali ne i mene.
....
i ,
razmisljam i dalje.
STA SA NJIM da ja uradim...???

PITAM JA SVE VAS...!!!

jer, ON JE MOJE - DETE, isto kao i Buda i Shiva.
Valjalo, nevaljalo, volim ih sve zajedno.
svakoga na svoj, moj, nacin.
cak i kada lazu, ne govore istinu, cak i kad su nevaljali, KRIVI.

KAZNA???
pa, ne znam, ali Krishna je zasluzio da bude kaznjen.
ne znam cime i kako?
a, on vice - da NECE, NIKADA VISE, TO DA PONOVI, hahaha
kao da ga ja ne poznajem.
pusti vodu dok majstori odu.
dakle, ne znam sta da URADIM...???

MOLIM SVE POVREDJENE u onim napadima / odbranama, da mi pomognu
savetom:
STA JA DA RADIM SA KRISHNOM...???
zbog navedenog INCIDENTA.
KAZNA, I KAKVA, NEMA IZLASKA U GRAD, ili svrljanje po forumima, ili
OPROSTAJ...???
ali, dase razumemo,
on ce to, mozda, opet.
sa njim se NIKAD NE ZNA.
ZATO MU TO treba dati - na znanje.
a, njegovo je da li ce da prihvati ili ne.
ali - NIJE BAS LEPO,tako ponasanje.

eto, toliko, prijatelji moji.

pozdrav

p.s. nadam se da je sada potpuno jasno sve.
i, u buducnosti,
KAD GOD SE DESI NESTO NEPRIJATNO, NEKA NEGATIVNA ENERGIJA, PRITISAK,
NERASPOLOZENJE, BILO STA IMALO LOSE

ODMAH NAM JE JASNO - KO JE KRIV, T.J. KO JE UZROK TOME.
ODMAH SE SETIMO - KRISHNE.
jer ZNAMO, TACNO... STA TREBA URADITI.
KOGA - PREPOZNATI.
A ako se i vama samo nasmeje, nemojte se zmesti.
znaci da priznaje.
samo ga dobro pogledajte, i sve ce biti jasno.
i, osecaj je skroz - drugaciji.

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 10:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I meni je zakuvao corbu pozvali me danas na sluzenje vojske civilno..
:)
Bice kako Krishna odluci, tako uvek ispadne najbolje na kraju
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 12:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo Marko,

Jel mozes da objasnis na sta se odnosi to civilno sluzenje vojske sad?
Bas sam iznenadjena..Nadam se da ces se snaci.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 28 Maj, 2010 11:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubav nas hrani

Čovjek umire i odlazi na nebo.
Anđeli mu kažu:”Odvešćemo te u raj, ali prvo da ti pokažemo pakao.”
Odvode ga na mjesto sa ogromnom posudom punom svakakve hrane.
Oko posude okupile su se gladne i jadne osobe. Svaka od njih ima kašiku
dugačku po tri metra. Hranu mogu dohvatiti, ali je, zbog dužine,
ne mogu prinijeti ustima. I tako, ove patetične osobe gladuju pored izobilja hrane.

Zatim ga anđeli odvedoše u raj.
Na njegovo iznenađenje, ugleda istu scenu. Ponovo gigantska posuda sa hranom,
ponovo ljudi sa kašikama od tri metra. Samo što su ovi zadovoljni, srećni, nasmijani i zdravi.
“Zašto? U čemu je razlika da su ovi ljudi srećni i siti, a drugi gladuju?”, upitao je anđele.
“Pa zar ne vidiš?”, upitali su ga.
Kada je pažljivo pogledao primijetio je da svaka osoba hrani kašikom susjednu osobu.

“Ovdje ljudi hrane jedni druge. Oni su srećni i zadovoljni zato što su naučili put ljubavi.”
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 29 Maj, 2010 14:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

edit: snimak je sa mobilnog telefona ali se ipak pristojno cuje i vidi :)

Evo kako su se lepo prosle nedelje bhakte veselile pevajuci sveta imena sa poznatim americkim pevacom Vaiyasakijem Prabhupadovim ucenikom
Kao sto Damodar prabhuji rece, a idete u Krishnin diskac? :)

Link

morao sam ovo s vama da podelim bila je prava extaza, a i vegetarijanski specijaliteti su bili lepi pa se brzo razgrabili :)
Licno sam tamo pomagao sa Vladanom da se secka povrce, salata voce.. bilo je jako lepo
Posle se ta hrana ponudi Krishni pa se deli besplatno ljudima koji dodju :)
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Maj, 2010 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Posle se ta hrana ponudi Krishni pa se deli besplatno ljudima koji dodju Smile

Lako je vama da nudite Krišni hranu kad znate da neće uzeti... Laughing
Jednom kad je bude pojeo, a vama ostanu prazni trbusi videćemo koliko njih će nuditi opet... Very Happy
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 30 Maj, 2010 19:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Krishna prihvata ljubav koja je ulozena u pravljenje i spremanje te hrane, jer njemu inace ne treba nista ali prihvata sluzbu od svog bhakte .. nekad se inace desi da nesto materijalne hrane pojede ali to su vec zabave za drugu temu.. ;)

p.s. nije bas lako bhaktama placati iz svojih dzepova taj prostor, hranu, racune.. + oni koji sve to spremaju satima.. ovo je moguce zato sto par iskrenih bhakti zaista voli Krishnu
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada neko citira svete spise i cita ih odmah mi bude jako drago zbog te duse pa ne mogu da ne reagujem, vec moram uciniti nesto za takvu dusu koja se uskoro vraca nazad kuci

Prevod:

stih 14.21

Arjuna upita: Dragi moj Gospodine, po kojim simptomima se moze prepoznati onaj ko je transcendirao te tri gune? Kako se ponasa i kako transcendira gune prirode?

smisao:
Pitanja koja Ardjuna postavlja u ovom stihu su vrlo umeshna. On zeli znati simptome osobe koja je vec transcendirala materijalne gune. Prvo pita: "Koji su simptomi takve transcedentalne osobe? Kako mogu shvatiti da je vec transcendirala uticaj guna materijalne prirode?" Zatim pita: "Kako zivi i kakve aktivnosti vrsi? Da li su regulisane ili neregulisane?" Na kraju pita kako moze dostici transcedentalnu prirodu. To je veoma vazno. Ako neko ne zna neposredan proces kojim moze uvek biti utemeljen na transcedentalnom nivou, ne moze ispoljiti simptome. Sva ova pitanja koja je postavio Arjuna su veoma vazna i Gospodin ce dati odgovor.

stihovi 22-25

Svevisnja Bozanska Licnost rece: O sine Pandua, za osobu koja ne mrzi prosvetljenost, vezanost i iluziju kada su prisutni niti zudi za njima kada nestanu, koja je nepokolebljiva i neuznemirena svim posledicama materijalnih odlika i ostaje neutralna i transcedentalna, znajuci da samo gune deluju, koja je utemeljena u jastvu i jednaka u sreci i nesreci, koja jednakim ocima vidi grumen zemlje, kamen i komad zlata, pozeljno i nepozeljno, koja je postojana, jednaka u pohvali i pokudi, casti i necasti, koja se jednako ophodi prema prijatelju i neprijatelju i koja se odrekla svih materijalnih aktivnosti, kaze se da je nadisla gune prirode.

smisao:
Arjune je postavio tri razlicita pitanja i Gospodin odgovara na njih jedno za drugim. U ovim stihovima Krishna prvo ukazuje da osoba utemeljena na transcedentalnom polozaju nije zavidna i ne zudi ni za cim. Kada zivo bice ostane u ovom svetu utelovljeno u materijalnom telu, smatra se da je pod kontrolom jedne od triju guna materijalne prirode. Kada je izvan tela, nije u okovima materijalnih guna prirode. Ali sve dok se nalazi u materijalnom telu, treba biti neutralno. Treba predano sluziti Gospodina tako da automatski zaboravi svoje poistovecivanje s materijalnim telom. Kada je svesno materijalnog tela, deluje samo da bi zadovoljilo cula, ali kada prenese svoju svesnost na Krishnu, samim tim prestaje da zadovoljava cula. Nije mu potrebno ovo materijalno telo, niti treba da prihvata zapovesti ovog materijalnog tela. Odlike materijalnih guna u telu ce delovati, ali jastvo je kao duhovna dusa odvojeno od takvih aktivnosti. Kako postaje odvojeno? Ne zeli da uziva u telu, niti zeli da izadje iz njega. Tako transcedentalno utemeljen, bhakta automatski postaje slobodan. Ne treba pokusavati da se oslobodi uticaja guna materijalne prirode.
Sledece pitanje je vezano uz ponasanje osobe na transcedentalnom nivou. Na osobu na materijalnom nivou uticu takozvana cast i necast koje se ukazuju materijalnom telu, ali na osobu na transcedentalnom nivou ne uticu takva cast i necast. Ona vrsi svoju duznost u svesnosti Krishne i ne mari da li je neko postuje ili ne postuje. Prihvata stvari povoljne za izvrsavanje njene duznosti u svesnosti Krishne, inace joj nije potrebno nista materijalno, ni kamen ni zlato. Svakoga prihvata kao dragog prijatelja koji joj pomaze u svesnosti Krishne i ne mrzi svakog takozvanog prijatelja. Jednako je naklonjena svima i sve vidi na jednakom nivou, jer savrseno dobro zna da nema nikakve veze s materijalnim postojanjem. Drustveni i politicki dogadjaji ne uticu na nju, jer je upoznata sa situacijom privremenih preokreta i uznemirenja. Ne trudi se da radi bilo sta za sebe. Moze sve uraditi za Krishnu, ali za sebe licno nista ne pokusava. Takvim ponasanjem se istinski utemeljuje na transcedentalnom nivou.

i konacno stih 26 (nakon 45minuta prepisivanja)

Onaj ko uvek predano sluzi i ni u kakvim okolnostima ne pada odmah transcendira gune materijalne prirode i tako dolazi na nivo Brahmana.

smisao:
Ovaj stih je odgovor na Arjunino trece pitanje: "Kako se moze dostici transcedentalni polozaj?" Kao sto je vec bilko objasnjeno, materijalni svet deluje pod opsenom guna materijalne prirode. Osoba nebi treba biti uznemirena delatnostima guna materijalne prirode; umesto da svoju svesnost zaokupi takvim delatnostima, moze je preneti na delatnosti za Krishnu. Delatnosti za Krishnu su poznate kao bhakti yoga - neprestano delovanje za Krishnu. To se odnosi ne samo na Krishnu vec i na Njegove razlicite potpune expanzije kao sto su Rama i Narayana. Krishna ima bezbroj expanzija. Smatra se da je onaj ko sluzi bilo koji oblik Krishne, ili Njegovih potpunih expanzija na transcedentalnom polozaju. Takodje trebamo primetiti da su svi Krishnini oblici potpuno transcedentalni, puni blazenstva i znanja i vecni. Takve Bozanske licnosti su svemocne i sveznajuce i poseduju sve transcedentalne odlike. Ako neko s nepokolebljivom odlucnoscu sluzi Krishnu, ili Njegove potpune expanzije, moze lako nadici gune materijalne prirode, koje se vrlo tesko mogu nadici. To je vec bilo objasnjeno u sedmom poglavlju[Bhagavad Gite, naravno]. Onaj ko se preda Krishni, odmah nadilazi uticaj guna materijalne prirode. Biti svestan Krishne ili predano [Ga] sluziti znaci postati jednak Krishni. Gospodin kaze da je Njegova priroda vecna, blazena i puna znanja, a ziva bica su delici i cestice Svevisnjeg, kao sto su cestice zlata deo rudnika zlata. Tako je zivo bice u svom duhovnom polozaju kvalitativno jednako zlatu, Krishni. Razlika u osobenosti idalje postoji, inace ne bi bilo ni govora o bhakti-yogi. Bhakti-yoga znaci da postoji Gospodin, bhakta i razmena ljubavi izmedju Gospodina i bhakte. Prema tome, Svevisnja Bozanska Licnost i zivo bice su dve osobe, inace bhakti-yoga nebi imala smisla. Ako osoba nije utemeljena na istom transcedentalnom nivou kao Gospodin, ne moze sluziti Svevisnjeg Gospodina. Da bi postao licni pomocnik kralja, covek mora steci kvalifikacije. Kvalifikacija je postati Brahman, ili osloboditi se sve materijalne zagadjenosti. U vedskoj literaturi je receno: brahmaiva san brahmapy eti. Osoba moze dostici vrhovni brahman ako postane Brahman. To znaci da mora postati kvalitativno jednaka Brahmanu. Dostigavsi Brahman, ne gubi svoj vecni identitet Brahmana kao osobene duse.

ovde sam prebacio jedan post naseg dragog Marka, jer mislim da se uklapa, VRLO,
u predanu sluzbu Bogu IZ LJUBAVI...
i kao deo SAMOSPOZNAJE, I SPOZNAJE APSOLUTNE OSOBE BOGA, kao i nasih delatnosti.
Vredi zapamtiti... i SECATI SE...

kao INSPIRACIJA
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 14:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a posto prepisujem ovo vec sat ipo vremena ajde jos sledeci stih cu prepisati jer je takodje od velike vaznosti.

stih 27

Ja sam osnova bezlicnog Brahmana, koji je besmrtan, neunistiv i vecan i koji je prirodni polozaj krajnje srece.

smisao:
Priroda brahmana je besmrtnost, neunistivost, vecnost i sreca. Brahman je pocetak transcedentalne spoznaje. Paramatma, Nad-dusa, je srednji, drugi stadijum transcedentalne spoznaje, a Svevisnja Bozanska Licnost je krajnja spoznaja Apsolutne Istine. Stoga su i Paramatma i bezlicni Brahman prisutni u Vrhovnoj Osobi. U sedmom poglavlju je bilo objasnjeno da je materijalna energija manifestacija nize energije Svevisnjeg Gospodina. Gospodin oplodjava nizu, materijalnu prirodu delicima vise prirode i to je duhovni dodir u materijalnoj prirodi. Kada zivo bice uslovljeno materijalnom prirodom, pocne da neguje duhovno znanje, postepeno se uzdize s polozaja materijalnog postojanja do shvatanja Svevisnjeg kao Brahmana. To dostizanje shvatanja Brahmana je prvi stadijum samospoznaje. U tom stadijumu, osoba koja je spoznala Brahman je transcendentalna prema materijalnom polozaju, ali nije potpuno savrsena u spoznaji Brahmana. Ako zeli, moze ostati na polozaju Brahmana i zatim se postepeno uzdici do spoznaje Paramatme i konacno do spoznaje Svevisnje Bozanske Licnosti. U vedskoj literaturi ima mnogo primera toga. Cetvorica Kumara su bili prvo utemeljeni u spoznaji istine kao bezlicnog Brahmana, ali su se zatim postepeno uzdigli na nivo predanog sluzenja. Onaj ko se ne moze uzdici iznad bezlicnog shvatanja Brahmana izlaze se opasnosti da padne. U Srimad-Bhagavatamu je receno da onaj ko se uzdigne do nivoa bezlicnog Brahmana, ali ne napreduje dalje i nema obavestenje o Vrhovnoj Osobi, nema savrseno cistu inteligenciju. Stoga, uprkos tome sto se uzdigao na nivo Brahmana, moze pasti ako ne sluzi Gospodina s devocijom. U vedskim spisima je receno - raso vai sah, rasam hy evayam labdhvanandi bhavati: "Kada osoba shvati Bozansku Licnost, riznicu zadovoljstva, Krishnu, postaje istinski transcedentalno blazena". (Taittiriya Upanisada 2.7.1) Svevisnji Gospodin u potpunosti poseduje sest obilja i kada Mu bhakta pridje, dolazi do razmene tih sest obilja. Sluga kralja uziva na skoro istom nivou kao kralj. Tako predano sluzenje prate vecna, neunistiva sreca i vecan zivot. Prema tome, predano sluzenje obuhvata spoznaju Brahmana, vecnosti ili neunistivosti. Osoba koja predano sluzi vec je dostigla tu spoznaju.
Mada je zivo bice po prirodi Brahman, zeli da vlada materijalnim svetom i zbog toga pada. U svom prirodnom polozaju, zivo bice je iznad tri gune materijalne prirode, ali druzeci se s materijalnom prirodom zaplice se u razlicite gune materijalne prirode - vrlinu, strast i neznanje. Zbog druzenja s tim gunama, zeli da vlada materijalnim svetom. Zahvaljujuci predanom sluzenju u punoj svesnosti Krishne, odmah dolazi na transcedentalni nivo i tako ostavlja svoju nezakonitu zelju da vlada materijalnom prirodom. Stoga se proces predanog sluzenja, koji pocinje s slusanjem, pevanjem, secanjem - propisanih devet oblika predanog sluzenja - treba slediti u drustvu bhakta. Postepeno, zahvaljujuci takvom druzenju i uticaju duhovnog ucitelja, materijalna zelja za vladanjem ce nestati, a osoba ce se cvrsto utemeljiti u transcedentalnom sluzenju Gospodina s ljubavlju. Taj proces je propisan u poslednjih sest stihova ovog poglavlja. Predano sluzenje Gospodina je vrlo jednostavno: trebamo uvek sluziti Gospodina, jesti ostatke hrane ponudjene Bozanstvu, mirisati cvece ponudjeno Gospodinovim lotosovim stopalima, posecivati mesta na kojima je Gospodin provodio svoje transcedentalne zabave, citati o Gospodinovim raznim aktivnostima, o Njegovoj razmeni ljubavi s Njegovim bhaktama, uvek pevati transcedentalnu vibraciju Hare Krishna, Hare Krishna, Krishna Krishna, Hare Hare/ Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare i postiti na dane pojave i odlaska Gospodina i Njegovih bhakta. SLedjenjem takvog procesa sva vezanost za materijalne aktivnosti ce nestati. Onaj ko se tako moze utemeljiti u brahmajyotiju ili razlicitim shvatanjima Brahmana je kvalitativno jednak Svevisnjoj Bozanskoj Licnosti.

HVALA Marku za doprinose.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 14:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a i ovde cu postaviti deo seanse regresoterapije sa odlaskom u hram Krishne,
i malom zabavom, sa Krishnom.
sa dosta simbolike za spoznavanje.

..................................
Link
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 06 Jun, 2010 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovde prenosim jednu kanalisanu poruku od nocas, po pitanjima ovog foruma, energija, uticaja...
kao i SAVET... OD ANDJELA...
za, milim, opstu dobrobit.
naravno, savet kao savet treba razmotriti... i doneti ODLUKU...
kako i sta dalje... prihvatanjem necega, ako je korisno za sve... ili odbacivanjem.
ili ignorisanjem, naravno.

alex radovic ::
ovde je deo nocasnje seanse, koje je bitno po pitnju OVOG SAJTA...
kao i svih nas koji pisemo i citamo...
jer sam postavio pitanje andjelu bas u vezi sa nekim energijama, koje, u poslednje vremem struje kroz ovaj forum,
ALI I KOJE SE PRENOSE I PREKO MREZE... NA DRUGE LJUDE... O KOJMA CESTO NI NE RAZMISLJAMO...
KAKO DELUJEMO... SVOJIM RECIMA...I ENERGIJAMA.
CAK I KADA NAM SE KAZE I PO 5 - 10 PUTA...
da nesto deluje LOSE, NEGATIVNO... A, TREBALO BI... AKO JE NESTO LOSE... DA BUDE, ODMAH, I UJEDNO,
I SA ZASTITOM... da bi se prevazisao problem, da bi osobe bile PROVDENE KROZ PROBLEM,
I RAZRESILE PROBLEM... A NE - ZAKUCANE... UZA ZID... SA JOS I PRENOSENJEM ENERGIJE, PREKO NETA, UKRUG...
DAKLE - ZASTITA...ODOZGO...
nNE MOJA ZASTITA... MENE... NEGO MOJA ZASTITA - DRUGIH MENE... SVIH...!!!

ova poruka je kanalisana uz moju pomoc preko nase prjateljice Worldgenesis, pa je prenosim svima NAMA...
SA ZELJOM DA JE ISKORISTIMO, SVI, NA NAJBOLJI MOGUCI NACIN...
ZA OPSTU DOBROBIT, ZNACI - SVIH... NAS... I NJIH, DRUGIH.

[1:29:25] WORLDGENESIS: idemo nazad, Sad Anđeo ima priču za nas
[1:29:35] WORLDGENESIS: Da
[1:29:40] WORLDGENESIS: to je to
[1:30:04] WORLDGENESIS: Nazad idemo na ostrvo
[1:30:31] WORLDGENESIS: Ovo je sad važno jer mi smo već dole
[1:30:38] WORLDGENESIS: Kaže:
[1:31:29] WORLDGENESIS: svaka i najmanja promena na svakom i najsitnijem deliću planete kako u energetskom, tako i u smislu širenja svesnosti....
[1:31:51] WORLDGENESIS: svaki korak , ma kako nama sitno izgledao
[1:32:43] WORLDGENESIS: odražava se i ostavlja otisak , ovo je važno , ne samo na našu svesnost na zemlji
[1:32:57] WORLDGENESIS: svugde u kosmosu
[1:33:40] WORLDGENESIS: naše misli odjekuju svemirom ,
a mi se ponašamo kao da nas samo komšije čuju

[1:34:05] WORLDGENESIS: ova plazma je materijal sa tim otiscima
( Plazma koju je odnela orka… sa Andjelom i WG… na Neptun )… o detaljima seanse ce biti naknadno pisano.
[1:34:29] WORLDGENESIS: ona nosi informacije i o promenama na svesti
[1:34:42] WORLDGENESIS: i o energetskim promenama
[1:35:22] WORLDGENESIS: moramo da shvatimo da smo neke vrste istrebili mislima pre nego što su one prestale da
[1:35:40] WORLDGENESIS: egzistiraju na fizičkom planu
[1:36:15] WORLDGENESIS: ljudi su ne računajući orke , delfine i kitove , jedina svesna bića na ovoj planeti
[1:36:27] WORLDGENESIS: koja mogu to da čine
[1:37:13] WORLDGENESIS: treba da se održava dovoljna koncentracija zrelih svesti-pozitivnih

[1:37:48] WORLDGENESIS: savet je umerena postepena edukacija ljudi
[1:38:00] WORLDGENESIS: lagano nežno isceljivanje
[1:38:47] WORLDGENESIS: RAZUMEVANJE-PRVENSTVENO OD STRANE EDUKATORA

[1:39:18] WORLDGENESIS: ZATO KAŽE LAGANIJI TEMPO , LAKŠI I RAZUMLJIVIJI PRISTUP
[1:39:33] WORLDGENESIS: NA SVE

[1:40:13] WORLDGENESIS: PONAŠANJE U SKLADU SA UČENJIMA,
A MANJE IZNOŠENJE TEORIJE

[1:40:34] WORLDGENESIS:AKCENAT JE NA PONAŠANJE

[1:41:46] WORLDGENESIS: MORA DA POTEČE TOLERANCIJA KOJA ĆE IH ZBUNITI, MORA

[1:42:21] WORLDGENESIS: ONA POTIČE OD RAZUMEVANJA,
NITI JEDNA REČ NE SME DA SADRŽI OSUDU

[1:42:44] WORLDGENESIS: RESPEKT SVAČIJEG VIĐENJA
[1:42:59] WORLDGENESIS: TRAŽENJE ZAJEDNIČKIH NITI
[1:43:10] WORLDGENESIS: KOJE ĆE IH SVE POVEZATI
[1:43:39] WORLDGENESIS: KAO DA SE ISPLETE OD NITI RAZLIČITIH BOJA JEDNA TKANINA
[1:44:12] WORLDGENESIS: U IGNORACIJI ĆE ILI NESTATI ILI PRESTATI
[1:44:49] WORLDGENESIS: ONAJ KO NE ŽELI SAVET
[1:44:58] WORLDGENESIS: TOME NE NAMETATI
[1:45:14] WORLDGENESIS: PRAVE STVARI SAME PO SEBI PRIVLAČE
[1:45:36] WORLDGENESIS: NIJE IM POTREBNO NASILNO UBEĐIVANJE KOJE STVARA KONTRA EFEKAT
[1:46:07] WORLDGENESIS: I ONDA SE STVARA JEZGRO ENERGIJE KOJE SE KONCENTRIŠE
[1:46:21] WORLDGENESIS: U SUPROTNOM SE OSIPA

[1:46:44] WORLDGENESIS: JER IMA MESTA ZA SVE I MNOGO VIŠE OD TOGA

[1:47:05] WORLDGENESIS: OD NAŠE MOGUĆNOSTI DA VIDIMO
IMA MNOGO VIŠE

[1:47:25] WORLDGENESIS: tOLIKO ZA SAD
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 21:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daya ::
http//img691.imageshack.us/img691/5097/channeling1001.jpg
http//img229.imageshack.us/img229/875/channeling2001.jpg
Knjiga je od Dr. DAVID FRAWLEY,AYURVEDIC HEALING

Draga sestro Daya,

ovde sam preneo tvoje pismo, jer mislim da se vrlo uklapa u predanu sluzbu bogu z ljubavi.
Zamolio bih tebe ili nekoga ko zna dobro engleski, ako hoce da bude ljubazan i da nam, svima, prevede,
gore navedene 4 kratke strane teksta.
ovaj teks je sigurno vrlo ineterasantan za sve koji se bave meditacijama, simbolima, psihickim energijama,
astralnim putovanjima itd... kao i posebno opsednutostima bilo koje vrste... ili posednutostima...
kao i jednostavnim nacinima za od - vezivanje...
Mislim daje i cela tema vrlo interesantna, a takodje i Ayur vedska medicina, pa pogledacu da li postoji potforum sa ovom temom.
a ako ne, bas bi bilo veoma interesantno da se pokrene i pise i o lecenjima, isceljivanjima...
. t.j. nacinu zivota i sl...
za svakodnevni zivot, ne samo duhovni, nego i fizicki, zdravstveni...
iz Veda.

pozz
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 29 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 250787 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13875 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 29113 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 59399 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14142 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20068 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17011 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)