ZNANJE NA DAR- onome ko hoće da zna (nastavak)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 17 Sep, 2010 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vera i ja sam aktivirala neke podforume. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 17 Sep, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš se radujem što te vidim, ja ne brišem ali zgleda da su linkovi sistemski izbrisani nakon 3 meseca. Ovo sa objavama baš traje dugo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Glupost

Šta je glupost, to pitanje sam odavno postavila a odgovor sam videla tek pre nekoliko meseci.
Odavno sam znala da shvatanje gluposti kako je ljudi tumače nije dobro. Glupim su se proglašavali ljudi koi ne shvataju određene pojmove, ne shvataju razne sisteme, ljudi koi slabo uče, ljudi koi različito tumače istu stvar.
Ta razlika u ne shvatanju nije glupost već kota u prostor vremenu do koje je ko stigao. Kroz svakoga se vidi i nivo jedne od civilizacija.

Glupost je vladavina velikog ega i njegova nesposobnost da bilo koga čuje ili vidi. Možete mu pričati u beskonačno jedno te isto on ne razume zašto mu se uopšte obračate. Glupost je ego velikih razmera pa odgovor unutrašnjeg svetlosnog biča da se odbrani od njega može biti žestok. Obično se javlja kao anksioznost i paranoje koje je posledica te borbe. Telo se brani od moždane aktivnosti. Glupost se leči jedino znanjem i prepoznavanjem ego delovanja.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

Glupost je vladavina velikog ega i njegova nesposobnost da bilo koga čuje ili vidi.

A šta je to što definiše glupost kao takvu? Zar to nije procenjivanje tuđeg ega kroz prizmu sopstvenog ega?

Citat:
Glupost se leči jedino znanjem i prepoznavanjem ego delovanja.

Znanjem ili svesnošću? Znanje jedino može da zna, a svesnost prepoznaje Very Happy
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Glupost nije u stanju da išta prepozna, ona je statična i uvek obrče jedno te isto i nema napredak.
Zanimljivo je da glupost može vladati i visokim intelektom.
Mene je ovo otkriče fasciniralo a posebno način na koji se telo brani.

Glupost inače odbija svako novo znanje jer postoji samo taj jedan njegov svet. Glupost je egoist.
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starsy ::
A šta je to što definiše glupost kao takvu? Zar to nije procenjivanje tuđeg ega kroz prizmu sopstvenog ega?

Da bismo nešto definisali moramo ustrojiti neke parametre (pravila) u odnosu na koje se nešto može definisati kao ´glupost´.Čim ulazimo u takve odnose stavljamo se u ograničnja,bez obzira o čemu se radilo, o nekoj banalnosti ili metafizičkim zakonima.Ono što je za mene glupos za nekoga je možda vrlina.
Mislim da se čovjek ne rađa kao `glupak`,nego da to postaje u zavisnosti od uslova u kojima se razvija kao ličnost.
Kreirana potreba za nezavisnošću svih od svega doprinosi stanju gluposti u koje smo se doveli ili su nas doveli.

Vera072 ::

Glupost inače odbija svako novo znanje jer postoji samo taj jedan njegov svet. Glupost je egoist.

Možda bi se taj ´egoist´ mogao kontrolisati obzirnošću i služenjem ?
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta to tačno znači, da glupost ne postoji i da je to samo naziv za pojavu nerazumevanja i ne prihvatanja bilo kakvog znanja.. Da se radi o zatvornom sistemu ega koi se ne povezuje ni sa jednom drugom čelijom. Glupost znači biti sam ili na početku puta.
Ovu pojavu sam uočila i uspela definisati kroz posmatranje i izučavanje anksioznosti. Ako obratite pažnju videćete da se njima uvek dodaje epitet glupost. Uvek se pojavi kao rezultat sudara sa nečijim egom.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Када мој ум није у стању нешто да разуме,да би заштитио себе као свезналицу,он то што није способан да схвати назива глупошћу.
Искуство ме је научило да се иза сваке од тих глупости заправо крије мудрост коју мој ум није могао да схвати.
Истина је да нико није толико глуп да ради нешто што нема смисла,само ми не налазећи смисао то називамо глупошћу.
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 11:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Када мој ум није у стању нешто да разуме,да би заштитио себе као свезналицу,он то што није способан да схвати назива глупошћу.
Искуство ме је научило да се иза сваке од тих глупости заправо крије мудрост коју мој ум није могао да схвати.
Истина је да нико није толико глуп да ради нешто што нема смисла,само ми не налазећи смисао то називамо глупошћу.

Mala dopuna ovoga Raletovog viđenja sa kojim se slažem.
Pokojni prof.Radmilo K Stojanović, vjerovatno najbolji poznavalac "Snskrita" na ovim našim prostorima, je prenosio izvorne Vede: "Vede su opis stvarnosti,sa zabranom tumačenja"
Tačnije možemo prihvatiti samo ono što uviđamo (razumijemo).Tako da ne smijemo tumačiti nešto što nerazumijemo.Upravo taj momenat kada čovjek sebi daje za pravo da tumači ono što u potpunosti nije shvatio (uvidio) je početak rađanja 'gluposti'.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 12:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HVALA RADE ŠTO SI IZABRAO DA SE PRIDRUŽIŠ UREĐIVANJU OVOG PODFORUMA.

Mislim da če tvoje znanje doprineti kvalitetu postova i da čemo kroz njega dokučiti još dosta istina kao i ovaj post što si priložio.

Da, u tumačinjima se kriju greške, poruke i znanja se mogu tumačiti tek kada postanu vidljiva kroz paralelne svetove putem nauke i kada nauka prihvati posmatranje kroz njih, tada čemo sve znati.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Nov, 2010 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi prijatelji,danas smo se ovde okupili da ispratimo "NE MOGU".
Dok je bio sa nama na zemlji, uticao je na živote svakog od nas, na neke više, na neke manje. Na nesreću,njegovo ime spominje se na svakom javnom mestu, u školi, gradskoj skupštini, državnim organima, pa čak i u Skupštini.

Položili smo " Ja ne mogu" u njegovu večnu kuću i obezbedili smo mu nadgrobnu ploču sa epitafom.
Nadživeli su ga njegova braća "Ja mogu", i " Nameravam to odmah da uradim". Oni nisu čuveni kao njihov poznati rođak, a ni tako jaki i moćni.Možda će, jednog dana, uz vašu pomoć, postati značajniji na ovom svetu.
Neka "Ja ne mogu" počiva u miru i neka svi prisutni požive i uznapreduju u njegovom odsustvu.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Nov, 2010 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Ovo je još jedna priča koja govori o ljubavi, kao sili koja svetove menja.
Pažljivo sam je preslušala, i postoje greške u smernicama.
Ipak vredi je pogledati kao prethodnicu, jer objašnjenja i smernice, znanje,stiže od mene kao nastavak.

Izvor:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=125250950868937&comments
http://www.vimeo.com/17030568
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 15:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U izlaganju Kaishe promečujem skretanje sa pravoga puta. Prvi i zadnji deo govore istine ali srednji je uvođenje u postoječi sistem.
Prepoznala sam ego koi nudi carstvo nebesko ali sebe stavlja u prvi plan. Primetna je filozofija zapadnog sveta. Ja sam Bog ili zavoli sebe.
Izlaganje ne poseduje znanje kako se postaje deo Tvorca i na koi se način svet menja.
Ona priča o Bogu koi ima ego.
Pitanje je i čemu suze ako zna kuda idemo i šta se dešava, za čime to plače. koga žali.
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 16:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
U izlaganju Kaishe promečujem skretanje sa pravoga puta. Prvi i zadnji deo govore istine ali srednji je uvođenje u postoječi sistem.
Prepoznala sam ego koi nudi carstvo nebesko ali sebe stavlja u prvi plan. Primetna je filozofija zapadnog sveta. Ja sam Bog ili zavoli sebe.
Izlaganje ne poseduje znanje kako se postaje deo Tvorca i na koi se način svet menja.
Ona priča o Bogu koi ima ego.
Pitanje je i čemu suze ako zna kuda idemo i šta se dešava, za čime to plače. koga žali.

Vera bez obzira na sva vjerovanja..Normalno je da LJudi žale za ovim tijelom jer im daje neslučene mogučnosti kombinacija.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 18:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera072,

slažem se sa tobom.

Takođe bih naglasila, u delu u kome priča o kristalima,

sama pomisao da se opet čovek koristi sporednim faktorom

koji se nalazi izvan njegovog bića, govori mi da ipak nešto nije

u redu sa celim tim izlaganjem.

Pre bih rekla da sav potencijal šifta leži upravo u nama,

tu bih pristala da iskoristim ego kao faktor,

kao i odgovornost.

Šta će kristali raspoređeni po planeti?

Šta će nam krugovi u žitu, da bi znali kad se šta događa???

Zašto govori da neće doći mesija ili neka druga civilizacija da nas spasi,

a pri tom se služi njihovim informacijama ???

Opet , u pravu si , na jednom mestu je ipak skrenula s putanje.

O tom skretanju upravo se i govori u knjizi koju sam linkovala na temi iluminata.

Takođe , ovaj šift nisu izazvali spoljašnji faktori več kritična masa osvešćenih i probuđenih ljudi, a ne vanzemaljaca i naše svemirske braće.Njeno izlaganje je u bliskoj povezanosti sa civilizacijama koje su živele po starom sistemu ubeđenja.Ne kažem da se toga treba plašiti,
ali ipak treba ovoga puta uknjučiti i razum, jer smatram da je svako tvrdo ubeđenje - veliki problem.

Na mnogo mesta sam pročitala , i nad TIM se trebamo zamisliti,

jedino ljudska civilizacija u univerzumu svojom kritičnom masom svesti pravi ŠIFT.

Normalno je prisustvo Zemlji stranih entiteta koji posmatraju šta se to događa,

kako to izgleda .

Razmislite onda dobro gde je i kad počeo šift da se odvija,

s koim je počeo, ii da li su nam potrebne i u kojoj meri povoljnoj za nas ,

poruke iz svemira koje se spuštaju u naše žito.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 8 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka OBJAVE 175 Vesna 60408 15 Avg, 2011 16:45 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DOWNLOAD MATERIJALA 575 Vesna 501675 29 Maj, 2011 17:38 pm
Šomika Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 244862 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15150 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26191 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6362 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Volja je Stvaraočeva 20 drugar 9026 25 Avg, 2008 11:03 am
jasna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)