ZNANJE NA DAR- onome ko hoće da zna (nastavak)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

majstor ::

vera072 ::
http://www.atlantidaforum.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=240&p=4450#p4450

Volim tvoju predanost Vera, i vidim da si fascinirana Atlantidom...ok je to...imali su oni neverovatnih stvari...ali pali su zbog najstarijeg greha....Vedsko-Slovenska civilizacija je pala zbog naivnosti....sve je u coveku, raj , pakao i sve sto moze da njegov mali um smisli...a i Bog je u njemu i on je deo Boga....dok covek pozitivno tvori nije bitan izraz..iako se ne slazem u nekim stvarima sa tobom...osetim dosta pozitivne enrgije...a na kraju samo to je i bitno

pozz

majstor

Brate to je samo varka... mi smo svesno zaspali i ostavili dovoljan broj svesnih koji ne spavaju i treba polako da bude preostale kada vreme dodje za to... sada nas je sve vise i vise... Wink

Sto jest , jest, doslo vreme
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da i taj redosled se odvija po vremenu iz kojeg svako potiče.
Zato ne treba da postoji osuda, nismo u istom vremenu, neko je bliže budućnosti a neko je tek ka njoj krenuo.
To vam je četvorodimenzionalna slika. Čovek u kojem je svaka čelija nastala u drugom vremenu a čine vidljivu celinu. a u bilo kojoj da živiš možeš da je sagledaš .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje za Radeta. Da li bi ti smetalo da tvoje tekstove složim na Atlantidi u jednu temu. Izuzetno mi odgovara tvoje pisanje obogačeno činjenicama, pa da mi ona posluže kao podsetnik na šta treba da dam odgovore.
Hvala unapred
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 01:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prenela sam ovde tvoje zaključke Litlneks da oslobodimo istininu temu a da nastavimo da dajemo znanje na dar.

Citat:
Vera zato ti živiš odvojeno od ovog sveta što je stvaran na osnovama zla,laži i prevara... To je ono što govoriš da prvo treba reći ne ovom sistemu,isključiti se,živeti prvu i drugu zapovest Božiju,a to je automatski vezano za sistem čakri,onda nema razvodnjavanja energije već ide tamo gde treba u srce da je raspali iskra svesnog stvaranja koja dolazi iz sedme temene čakre...

Pa to objašnjava kako su pojedini monasi postajali tako veliki i sveti,bez mnogo knjiga,učenja i "znanja

Kako si opisao svoje razmišljanje izuzetno mi se dopalo. To sam pokušavala da objasnim, da nisu potrebne velike knjige, učenja i učitelji da bi se čovek uzdigao iznad vladavime materijalnoga sveta.

Neko mi je danas rekao, pa i čovek je materijalan a ja sam se štrecnula i rekla mu, Nije, čovek samo robuje poimanju materijalnog.
Mi uopšte ne živimo u materijalnoj tvorevini već u lepoti koja nam je od svetlosti stvorena i mi smo od znanja u svetlosti napravljeni. Da bi smo postali deo tog stvaranja moramo se potpuno odreći poimaja materijalnog imanja.

Citat:
Vera da li je Zen duhovno porodilište u kojima deca čekaju da ih roditelji na Zemlji svojim mislima materijalizuju... Tako prilikom stvaranja dece u ljubavi u stvaralačkom zanosu učestvuje i dečija misao da im pomogne u stvaranju!!!

Na zenu se rađaju oni koji su kroz živote na raznim nivoima zaslužili da na njemu žive. oni se ne vračaju više u ovu našu fiziku osima ali roditelji mogu kroz ljubav da u sebi zatraže čeliju deteta da se sa njome spoje i da je donesu na ovaj svet kao najbolje što u sebi nose. Nerođeni Zen se nalazi i u nama

Citat:
Vera upravu si za VIRUSE. Koja je to mudrost Božija!!! Virusa se ne treba bojati oni su nam prijatelji dar tvorca da nas otrgnu od većeg zla koji živimo na Zemlji. Sve je on uradio da bi nas zaštitio... Bolesti su dar Božiji i podsticaj ljudima da počnu da sa njim komuniciraju!!! Bolest može sprečiti veću štetu koja bi mogla pojedinca da zadesi da je zdrav i da nastavi da korača putem zla u ovom nametnutom sistemu!!! Vodite računa isceljitelji!!! Isceljujte duh a ne telo učite ljude da prihvataju bolesti kao dar Božiji da se kroz tu borbu odvoje od ovoga sistema zla i grade sebi novi temelj,temelj u CARSTVU BOŽIJEM !!!

Da da nema bolesti kao posledice našega načina života, nikada se ne bi setili da bilo šta drugo potražimo.
Pohlepa za posledicu ima bolest. Jedino želja za životom može čoveka u ovome vremenu da okrene Tvorcu i da preko nje spozna da živi pogrešan život.
Da mudrost je velika da i u ne znanju dobijamo putokaze.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 25 Jan, 2010 15:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

7 TAMNA ENERGIJA

U početku sve je bilo tamna energija izuzev čestice zla koja se njoj zadnja pridruži jer ne može sama da opstane, nema šta da troši.

Tamna energija je ogrmna snaga misli koja nije aktivirana. Ona je rezervoar znanja u kojem se život odvija. Pomoću nje se održava ravnotežu u kosmosu. Iz nje se svetlost rađa.
Koliko su maleni elumati(oznaka za česticu materije i antimaterije, skračenica od elmat i elum, koji je aktivirana čestica tamne energije, svetlost), možemo videti poređenjem o kojoj se masi radi. Gledano kroz paralelne svetove ta masa je jednaka masi jednog čoveka ,muškarca i žene zajedno. Sva materija koju vidimo, a ona je u stvari antimaterija je odraz koji emituje elmat uvek uvečan za c2 (brzina svetlosti na kvadrat, to je veličina prostora).
Tako da je poimanje veličine i uloge tamne energije nije dobro sagledano, jer se ona po snazi ne može porediti sa vidljivim delovima, neuporedivo je snažnija. iz jedne trunke,elumata. izvire čitava galaksija kada se ta trunka aktivira.

Kako nastaje tamna energija to nam je svima poznato, ona, to su misli koje nam objašnjavaju čulne doživljaje. Svakim svojim pokretom , dodirom, svakom namerom ili analizom, mi stvaramo tamnu energiju, punimo rezervoar znanja.
U tamnoj energiju leži istina, osečaji i misli kje ih prate nisu nikada laž već prava priroda svakoga od nas.
Ne proizvode tamnu energiju samo ljudi već sav živi svet a kroz njega i svaka čestica svega što kao znanje postoji.
Tamna energija je knjiga života i istine. Ako se sa njome povežemo možemo iz nje čitati i pročitati sve što nas zanima.
To je jedan smer, stvaranja tamne energije.
Oduvek ljudi znaju da je snaga misli velika, da se mislima mogu graditi bolji svetovi. Mnogo ljudi je pokušavalo mislima izmeniti svoju sudbinu ali bez uspeha, naš svet je išao svojim smerom.
Proces transformacije tamne energije u svetlost je moć stvaranja i o tome ću vam govoriti kroz Tehniku isceljivanja Elektra.
Tamna energija je ženski princip, svo znanje skupljno u jednu čeliju koja zna šemu, ime te čelije je vera. Vera je znanje. Sa Elektrom i vera se tarnsformiše u znanje. Kako da postanemo stvaraoci koi mogu da obave i obrnut proces govoriću u svakom delu svoje knjige. Svi segmenti daće celinu i principe kako to ostvariti. Daću putokaze znanjem, vidljive.
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje za Radeta. Da li bi ti smetalo da tvoje tekstove složim na Atlantidi u jednu temu. Izuzetno mi odgovara tvoje pisanje obogačeno činjenicama, pa da mi ona posluže kao podsetnik na šta treba da dam odgovore.
Hvala unapred

Ne, nebi mi smetalo.Slobodno uradi kako misliš.

Hvala tebi.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 01:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ustoličen 45 patrijarh srpski Irinej

Novi poglavar SPC istakao da je jedan od prvih i najsvetijih zadataka Crkve da sačuva Kosovo i Metohiju jer je Srbija bez Kosova i svetinja koje se tamo nalaze lišena duše, uma i srca

Čin ustoličenja 45. poglavara SPC: patrijarh Irinej stavlja belu panu Foto D. Ćirkov
U prepunoj beogradskoj Sabornoj crkvi juče je u tron Svetog Save uveden 45. poglavar Srpske pravoslavne crkve, arhiepiskop pećki, mitropolit beogradsko-karlovački i patrijarh srpski Irinej, doskorašnji vladika niški.
U ime Svetog arhijerejskog sabora patrijaraška znamenja, panagiju srpskih svetitelja, žezlo i belu panu, novom arhipastiru uručio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije. Insignije patrijarhu Irineju predate su na kraju Svete arhijerejske liturgije kojom je on načalstvovao uz sasluženje svih episkopa SPC, sveštenika i đakona, kao i predstavnika Ruske i Grčke crkve .
Tokom uvođenja novog patrijarha u Svetosavski tron tri puta se u svetoarhangelskom hramu iz svih grla zaorilo „Dostojan”, a onda je hor novom patrijarhu zapevao: „Na mnogaja ljeta…”
U pristupnoj besedi posle ustoličenja, novi poglavar SPC istakao je da je jedan od prvih i najsvetijih zadataka Crkve da sačuva Kosovo i Metohiju jer je Srbija bez Kosova i svetinja koje se tamo nalaze lišena duše, uma i srca.
„Treba da pomognemo i našoj državi koja se trudi i sve čini da odbrani Kosovo od onih koji hoće da ga prigrabe. Crkva mora tu pomoći, ne žaleći truda, ako treba čak i stradanja. Kosovo je naša sveta zemlja, naš Jerusalim. Ako zaboravimo Kosovo, zaboraviće i nas Kosovo”, istakao je patrijarh i upitao se:
„Tragično je što posle ovog svečanog čina treba da pođemo u Peć jer je tamo glavno ustoličenje u tron srpskih patrijaraha. Da li ćemo moći? Hoćemo li otići u tuđu zemlju? Da li ćemo moći da posetimo Dečane, Gračanicu, Bogorodicu Ljevišku i ostale svetinje.”
Kao drugi zadatak naslednik blaženopočivšeg patrijarha Pavla je naveo potrebu da Crkva naš narod koji je raseljen na svim kontinentima sjedini i očuva, jer je to njen iskonski zadatak u svim vremenima.

Novoustoličeni poglavar SPC je sebi i onima koji su ga izabrali postavio i sledeće pitanje: „Da li sam dostojan ovog visokog zvanja i ove počasti, ove tolike časti i dara Božijega? Moja misao se usmerava prema Bogu, spasitelju našem, koji me je dobrotom i milošću svojom nagradio ovim nezasluženim darovima. Onaj koji me je izabrao, verujem, sigurno će mi pomoći, i meni i Crkvi našoj”.
U besedi je patrijarh poručio da je njegov program program Crkve a to je jevanđelje u kome Gospod kaže: „Idite i propovedajte”.
Obraćajući se arhijerejima SPC on ih je pozvao da zajednički krmare Crkvom Hristovom kako bi je priveli tihom i mirnom pristaništu. „Sveti Sava nam je zacrtao Hristov put, svetosavski put, i nema potrebe da tražimo kojim putem da krenemo”, naglasio je 45. poglavar SPC.
Patrijarh Irinej naveo je i da je svečano ustoličenje najsvečaniji trenutak u njegovom životu, posle trenutka kada je hirotonisan za episkopa moravičkog, kao i da je njegovo srce i tada ustreptalo, kao što je i sada, svešću i saznanjem o veličini dužnosti koje preuzima. On je podsetio verni narod i na svoje brojne prethodnike i njihove vrline, kao i na „neponovljivog” patrijarha Pavla, kojeg je opisao kao jednu ličnost našeg vremena toliko prirodnu, ljudsku, ali i toliko oboženu i ohristovljenu.
„Uspinjanje na visinu je teško, ali ostati na visini je još teže jer visina izaziva i munje i gromove, ogromne oluje i vetrove i treba se održati na toj visini. Zato se Bogu obraćam i blagodarim na njegovom prevelikom daru meni malenom, obraćam se i svetiteljima iz našeg roda, s molitvom da ne ostave slugu svoga, da ne ostave sledbenike svoje iz roda njihovog. Nadamo se da će nam blagodat Božja pomoći da opravdamo ono što nam je predato, da potvrdimo to pre svega svojim životom i rečju”, rekao je srpski patrijarh.
Patrijarh Irinej naglasio je i da je prvojerarh samo jedan od episkopa Sabora, koji čini celinu Crkve i koji je njena snaga, sila i blagodat.
„Znajući kakav nam put predstoji, ja se nadam u braću arhijereje, kao što smo bili saradnici, da će podržati i meni pomoći u svim prilikama koje nam život bude nametnuo jer smo svi pozvani da nosimo krst koji je veoma težak. Zato nas Gospod poziva da ujedinimo snage i krst zajedno nosimo”, naglasio je patrijarh Irinej.
Posle ustoličenja, novoizabrani prvojerarh SPC je iz Saborne crkve prešao u Patrijaršijski dvor, odakle je s terase blagosiljao okupljeni narod koji je došli da prisustvuju svečanom činu. A više stotina vernih još jednom je tri puta uskliknulo: „Dostojan!”[
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 03:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

9 SVETLOST-BOŽIJA ČESTICA

Kada tamnu energiju, svoju misao, propustimo kroz oko Stvaraoca naprave se polovi i ona zasija. Misaona reka se pretoću u svetlost.

Osnovna karakteristika čestice je masa. Podeljene su na lake, srednje i teške.

Super laka čestica koja kolo vodi je foton i smatrase da je njegova uloga prenos međumagnetnih među delovanja.

Dugo se svetlost smatrala talasom jer pokazuje osobine tipične za talase Interferenciju i difrakciju.
1900 godne Plankt je dokazao da se u stvari zdračenje svetlosti odvija u zasebnim porcijama, kvantima.
Fotona u mirovanju nema.

Svetlost nije sačinjena samo od fotona ali je on najčešći pa čemo o njemu kao čestici govoriti.
Foton je svetlost a pitanje je kao nastaje svetlost, kako nastaku objekti koi je isijavaju, od čega su stvoreni i šta je fizika po kojoj sve funkcioniše.

O izvoru ćemo govoriti kasnije a sada o elementarnoj čestici fotonu. On je Bžija čestica koja gradi i zato je nema u mirovanju jer se uvek sjedini, doda svoju masu objektu.

Građu fotona izgleda ovako

U centru se nalazi ELMAT – element materije. On se kreće brzinom svetlosti obrtanjem oko svoje ose. Magnetna polja na koja nailazi određuju mu putanju do mesta gde će se zaustaviti i dodati svoju masu i informaciju objektu.

Okolo njega kruži ELUM – element uma na udaljenosti c2 (brzina svetlosti na kvadrat)
Nama vidljivi deo svetlosti je Elum.

Sabiranjem jezgra fotona, elmata, započinje stvaranje svega vidljivog. Života u svetlosti. Od broja elmata zavisi veličina objekata. Od sastava elmata imamo i sliku koji oni sadrže i koja je vidljiva.

Sav život u svetlosti se odvija u Elumima, vidljivom delu. Mogli bi se reći radi poređenja u realizovanim mislima.
To znači da uvek postoji samo trenutak sada, da se prošlost ne vraća a budučnost se gradi ali je određena onime što elmat isijava.

On, elmat uvek isijava znanje iz tamne energije vezano za određeni objekat ali iz prethodnog pulsa trajanja, emituje pravdu i sve što smo zaslužili. U sadašnjosti svojim delovanjem i proizvodnjom mili možemo tu sudbinu za sledeći puls menjati.

Obrt eluma oko elmata je osnova za tehnologije budučnosti. Ono što se kao znanje ubaci u elmat biće vidljivo i u funkciji. Brzinu svetlosti može pratiti samo slika pa se znanje samo na taj način može ubacivati. Znanje je moć. Od znanja, sve što možemo u sliku da ugradimo a možemo sve, dobićemo seme iz kojeg će to znanje da nikne. Veličinu određuje magnetno polje, o njegovoj ulozi ćeomo kasnije jer je ono deo krune znanja, kopiranja.

Pulsno kretanje, ovako se Elum kreće oko Elmata. zato se slika ubacije iz četiti puta da bi se dobilo traženo telo. Primetno je da če se sastavljati slika u određenom vremenskom trajanju. Tako se u stvari gradi četvorodimenzionalna tvorevina.

Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre početka čitanja ovoga teksta, lupite reptilka po glavi i pošaljite na spavanje. U protivnom ima odmah da skoči.

Virusi

Citat:
Virusi su acelularni, ultramikroskopski,organizmi nesposobni da se razmnožavaju van ćelije domaćina. Izvan ćelije domaćina oni ne pokazuju osobine živih bića, čak mogu i da kristalizuju. Kristalizovani virusi zadržavaju sposobnost infekcije ćelije.

Ovaj deo govori o sposobnosti virusa da putuje svemirom kao kristal i da tako sačuva svaku informaciju koju sa sobom nosi

Citat:
Zrela virusna, vanćelijska, čestica sposobna da inficira ćeliju domaćina naziva se virion. Ulaskom u ćeliju virion postaje aktivan tj. virus.

Dolaskom na tlo koje mu može poslužiti za razvoj postaje živo biče.

Citat:
Za viruse se u pravom smislu može reći da se nalaze između živog i neživog sveta. Prisustvo nukleinske kiseline i sposobnost da se ona menja (mutira) čime se virusi prilagođavaju promenama u spoljašnoj sredini kao i prisustvo proteina su svojstva živih bića. S druge strane, u odnosu na živi svet, virusi nemaju ćelijsku građu (acelularni su), niti sposobnost obavljanja metabolizma. Kako im sve to nedostaje oni se mogu razmnožavati samo unutar žive ćelije.

Oni su sposobni kada ožive da se prilagođavaju sredini. Razmnožavaki se samo u okviru čelije koju su naselili.

Citat:
Nukleinska kiselina je ili DNK ili RNK, pri čemu oba tipa mogu biti i jednolančane i dvolančane. Nukleinska kiselina čini virusni genom (skup svih gena), koga čini jedna kopija gena. Zato se virusi mogu smatrati haploidnim organizmima. Virusni genom može sadržati od nekoliko gena do nekoliko stotina gena.

Ima ih raznih vrsta i sadržaja. Od toga zavisi gde će se nastaniti

Citat:
Virusi se razmnožavaju na način koji je jedinstven u živom svetu pa se naziva umnožavanje. Ćelija domaćin, po ulasku virusa u nju, proizvodi nekoliko desetina do nekoliko stotina virusnih nukleinskih kiselina i na hiljade proteinskih kapsomera, a nakon toga se ovi delovi spajaju u veći broj virusnih čestica.

Ovo je bitno da cela čelija proizvodi sve što je potrebno da bi im omogućila život, ne bori se protiv njih. I množe se. Naselite Zemlju i množite se.
Citat:

Sazrevanje virusa je stvaranje nukleokapsida kombinovanjem nukleinske kiseline i proteina. Oslobađanje viriona iz ćelije domaćina može se vršiti na razne načine: razlaganjem (lizom) ćelije što dovodi do smrti ćelije, egzocitozom – pri kojoj virus od membrane ponese jedan deo kao svoj dodatni omotač i dr. Ova poslednja faza može kod nekih DNK virusa da izostane. Takvi virusi ugrade svoju DNK u DNK domaćina i deobom se prenose na potomačke ćelije (virusna DNK se replikuje zajedno sa DNK domaćina). Nazivaju se provirusi (latentni – mirujući virusi). Ugrađeni u DNK domaćina,
provirusi gube sposobnost infekcije, ali se u određenim uslovima (povišena telesna temperatura, pad imuniteta i dr.) ili spontano mogu ponovo aktivirati.

Nakon naseljavanja organizma, Zemlje, dolazi do opredeljivanja. Naj bolje je ako se ugradi u gen i tako postane deo celine.

Ovo je priča o ljudima i njihovom dolasku na Planetu zemlju. Kako odlučimo i koji put izaberemo vidi se i šta če se sa nama desiti. Samo oni koji se spoje i ugrade u DNK imače život većni, što znači da prihvate pripadnost celini.
Ovo je paralelan svet, potpuno identican, videla sam ga pre nekoliko meseci i bogami do sada čutala dok nisam sve sagledala i shvatila da je baš sve tako- Mi smo na kosmičkom nivou virusi.
Iz ove priče o njima vidimo i svoje mogučnostei.

Iz ove priče vidimo i kako se čovek stvara i nadograđuje, ubacivanjem virusa

Teorija da virusi prenose život je razrađena u teoriji "PANSPERMIJE"-Sir Freda Hoyle-a.

Sir Fred Hoyle, briljantni britanski astrofizičar, rođen je u Bingleyu u Velikoj Britaniji 24. lipnja 1915. Plemićku titulu viteza (knight) i sir ispred imena i prezimena nije dobio rođenjem, već u 57. godini zbog opšteg doprinosa svojim naučnim radovima. Za njega se može reći da je bio jedna od najkontradiktnijih i najosporavanijih osoba u svijetu prirodnih nauka druge polovine prošlog vjeka. Gotovo uvijek protivnik etabliranih znanstvenih teorija, iznosio je originalne ideje i zbog snage svojih argumenata zadavao puno muke svojim protivnicima. Školovan je u Cambridgeu i bio je jedan od najboljih studenata u njegovoj istoriji. Slavni fizičar, Nobelovac Paul Dirac odabrao je da bude mentor upravo Fredu Hoyleu, sjajnom, ali i tvrdoglavom zaljubljeniku u astronomiju.

Panspermija - Da li je život došao iz svemira?

Riječ panspermija znači "svuda sjeme". To je teorija prijenosa klica života kroz svemirski prostor i prvi put predložena je 1821. godine od strane Sales-Gyon de Montlivaulta, no Hoyle je u nju unio znanstvene činjenice sadržane u spektroskopskim istraživanjima međuzvijezdanih oblaka. Hoyle i Chandra Wickramasinghe tvrde da je život na Zemlji nastao udarom kometa na kojem su se nalazili primitivni oblici života, bakterije i virusi, koji su nastali negdje u dubokom Svemiru.

Oni smatraju da su i razne pandemije u prošlosti (npr. velika kuga 540. godine p.n.e.) bile posljedice takvih udara. Činjenica je da su bakterije jako otporne na radijaciju i pokazuju izuzetnu prilagođenost na svemirske uslove. Iako su neki znanstvenici prihvatili ovu teoriju kako bi izbjegli problem biogeneze, teorija panspermije nije šire prihvaćena od znanstvene zajednice.

Na ovom mjestu se može saznati gotovo sve o ovoj teoriji.

http://www.panspermia.org/

Pozdrav.
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 10:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dalje, o virusima se može još mnogo reći,kao i o tome kako je izmišljen patogeni virus,te kako se danas uz pomoć savremen tehnologije prikazuju lažne slike virusa.

"Ne postoji ništa osim onoga što treba da postoji". Galilej
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 11:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljiva teorija...ali ne verujem da je zivot nasato od njih...svakako ne kompleksniji oblici zivota....ali ima mnogo logike da je stiglo nekoliko teskih bolesti iz kosmosa

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mene ona fotka na kojoj je crtež kredom spirale sa strelicom korz nju, užasno podsjeća na Tesline skice zavojnice za produkciju izmjenične struje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 12:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Mene ona fotka na kojoj je crtež kredom spirale sa strelicom korz nju, užasno podsjeća na Tesline skice zavojnice za produkciju izmjenične struje.

Spirala je inace cudesan oblik, sve pocinje i zavrsava sa njom
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Oni smatraju da su i razne pandemije u prošlosti (npr. velika kuga 540. godine p.n.e.) bile posljedice takvih udara. Činjenica je da su bakterije jako otporne na radijaciju i pokazuju izuzetnu prilagođenost na svemirske uslove. Iako su neki znanstvenici prihvatili ovu teoriju kako bi izbjegli problem biogeneze, teorija panspermije nije šire prihvaćena od znanstvene zajednice.

Mnogo toga pristigne iz svemira na Zemlju. Ljudi si neke pojave primečivali, čak sam u Paralelnim svetovima i uzela za primer mišljenje da život na zemlju stiže kroz kapi kiše.
To se događa.
Kada jedna civilizacija dosegne prag da zna da je potrebno sastaviti čeliju da bi se život stvorio počne svoju rastavljati na delove i tako je upututi u kosmos. Pritom znaju da samo mogu biti aktivirane ako postoje uslovi za njeno povnovno sastavljane.
Čim iz vazduka, deo gena zapakovan u opnu virusa, dospe u vodu ona će započeti umnozavanje i sastavljanje.

Opstaje vrsta kojoj odgovaraju uslovi planete.
Svaki virus ima u sebi koordinatu gde treba da se zakači. ako je ne nađe u potrazi za njom on zana da izazove pošast. Ako je nađe postane deo celine kojoj pripada.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Uopšte nije čudno što te podseća na struju, jer ona je paralelan svet.
U osnovi svega je kretanje fotona i u struji se on tako kreće ali u sastavu veće frekfencije.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 3 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka OBJAVE 175 Vesna 60499 15 Avg, 2011 16:45 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DOWNLOAD MATERIJALA 575 Vesna 501905 29 Maj, 2011 17:38 pm
Šomika Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 245118 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15178 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26272 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6368 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Volja je Stvaraočeva 20 drugar 9046 25 Avg, 2008 11:03 am
jasna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)