ZNANJE NA DAR- onome ko hoće da zna (nastavak)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 17:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VEra jesi li razgovarala sa Rakovicem oko ovih tvojih vizija elmata i eluma?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
VEra jesi li razgovarala sa Rakovicem oko ovih tvojih vizija elmata i eluma?

Nisam, O njima sam već pisala u paralelnim sveovima, ali postoji problem kada dođe do komunikacije sa bilo kime. Uvek se ispreći ego, jednostavno većini je neprihvatljivo da mogu znati nešto više od drugih.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Jan, 2010 01:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

10 TAMNA MATERIJA

Današnje teorije o formiranju galaksija zasnivaju se na ideji da postoje dve vrste materije. Prva je obična materija, čije čestice reaguju jedne s drugima. Astronomi nazivaju ovu materiju „barionskom“, zbog njenih glavnih konstituenata, bariona, poput protona i neutrona. Druga vrsta je tamna materija (koju treba razlikovati od tamne energije), koja čini 85% sve materije i čije je glavno svojstvo da ima čestice koje ne reaguju uz radijaciju. U gravitacionom smislu, tamna materija se ponaša poput obične materije.

Ova zapaženja o tamnoj materiji su dobra, jer ona nije isto što i tamna energija. Tamna materija je gradivni materijal, ugašena, potrošena svetlost.
Običnu matriju gradi tamna materija jer ona je njen izraz.
Šta to tačno znači, da elmat više ništa ne isijava kao znanje ali da elum crpeći energiju od drugih, neprekidno ponavlja isti proces.
Ovo objašnjava zašto nam se istorija ponavlja i zašto čovek nije evoluirao kao duhovno biće već samo tehnološki da isto gradi na drugačiji način. Ovo objašnjava i da živimo u vlasti zla.
U ovome svetu oko tvorca ne radi već sam um kreira iluziju stvarnosti od materijala koima raspolaže. Ovo ujedno znači da je ova civilizacija kratkoga veka, brzopotrošna.

Tamna materija je produkt potrošnje, ona nastaje i gomila se usled nesposobnosti da je transformišemo ponovo u svetlost dodavanjem tamne energije koja bi joj vratila potrošena znanja i dodala energiju da ponovo zasvetli.
Sve što je iskorišćeno postaje tamna materija, otpad.

Život tamne materije može se produžiti smo u svetovima poput našeg. Ona se oživljava dodavanjem, opet potrošnjom, resursa. Život joj se na taj način produžava ali je ima sve više, za održavanje potrebno joj je sve više i više energije.

Pošto tamnu materiju prati ne poznavanje tehnologija postanja, stvaranja, ona ima kratak vek trajanja. Kada dostigne svoj vrhunac 30% svega, postaje neodrživa kao samostalna.

Kako se održava u životu tamna materija je školski primer način života na našoj rodnoj planeti. Da bi se održala iluzija materijalnog sveta i blagostanja, na udaru potrošnje su svi i sve na planeti. Vrednost tamne materije je izražena u novcu koji je prvorazredna iluzija.

Sve što je stvoreno iz tamne energije u svetlosti, kod nas je iskazano kroz novac i kolik šta od toga vredi kao njegova energija.

Zbog toga što niske energije podržavaju život tamne materije ljudi nose sećanje i strah od tame jer iz nje izvire zlo. Da, ono može da se uzdigne iz tamne materije ako pojede jednu po jednu planetu za svoje održavanje.

Čelija, čovećija ili kosmičak, se od raspada brane replikacijom. Odbacuje svoju kopiju od tamne materije koja se zatim raspada idući u crnu rupu ili crvotočinu, zavisi koji svet gledamo ali proces je identičan. Ovaj proces nastavićemo da posmatramo kroz naredne teme.

Šta je važno znati. Naša planet i mi na njoj nismo materijalni ali smo u vlasti tamne materije i njenoga prikaza materijalnog sveta. Mi joj ovakvim načinom života služimo.

Razlika između tamne energije i materije.

Kada se govori o ova dva pojma ponekada se misli na isto a to nije tačno.

Tamna energija je energija misli, rezervoar znanja sakupljen kroz trajanje celog ciklusa života.
Iz tamne energije se i život rađa. U početku ona je sve, misao sazdana od znanja. Misao koja se kopira na milijarde mesta i traje u svim mogućim oblicima koja gradi podeljena na polove.

Tamna materija je proizvod tog trajanja, ugašena svetlost koja nije znala da se obnavlja. Ona nastaje kao proizvod kopiranja, u njoj se nalazi deo koji je odbačen, u njoj je zlo iz nas i svetova oko nas. Ona nije mrtva, ima još u sebi gravitacije, života ali ide unazad ka crnoj rupi gde je tamna energija obnavlja, vrača joj izgubljena znanja i ona služi kao gradivna materija za nove svetove.

Procenat tamne materije u kosmičkoj čeliji govori o njenoj starosti, a naša ima 30% što znači da mora da se obnovi cela, taj procenat je sada svuda prisutan i u nama i on se odvaja.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 03:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Crne rupe-izvod

Od trenutka, a bilo je davno, kada sam čula za crne rupe one me nisu plašile. Uvek sam znala da one vrše obnovu. Ali šta su one u stvari i
kako nastaju nisam mogla znati dok nisam otišla da vidim.

Događaj se odigrao nenadano kao i mnogi pre toga , nikada na moje traženje, jednostavno tako što nisam ni znala da mogu da tražim.
Okidač je bila animacija, slika galaksije Andromeda, u stvari Andromeda meditacija. Samo što sam počela da je gledam, odjednom sam
krenula u centar. Stajala u njemu nekoliko sekundi, a zatim se vratila. Nakon tog izleta trebalo mi je tri dana da se oporavim. Na
temenu sam imala rupu, a telo mi je bilo malaksalo. Ali u srcu mi je iskrila radost jer sam saznala da mogu da se vratim nazad ka Atlantidi
(mislila sam da sam pošla na put bez povratka), ta mogučnost vraćanja je ključna za razumevanje.

Šta sam videla. Oko stvaraoca kako ga grade ukrštene linije koje se ne dodiruju, na tom mestu bliskog dodira stvara se ogromna temperatura
ljubavi dva pola, sa jedne strane dolazi tamna materija,a sa druge izlazi kao svetlost, kroz sredinu struji tamna energija koja taj
proces dograđuje.

Kako započinje stvaranje crne rupe i to sam videla. Elmati koi se nalaze u tamnoj materiji, pošto su svo znanje predali,
krenu da se vrate svome izvoru. Elmati stvaraju gravitaciju. Svaki objekat koi ima gravitaciju ima u središtu i crnu rupu ili oko Tvorca.
Elmati tamne materije povuku za sobom i elum koji se još vrti oko njega i započnu sabiranje u jednoj tački svoga izvora.
Sve navedeni,odvija se brzinom svetlosti i ako tamna materija više ne svetli, elmati se tom brzinom kreću.
Ovaj proces regeneracije, odvajanja tamne materije od ostatka je vidljiv na nebu.
Slike tog procesa nam je poslao teleskop Habl. Možemo videti interne regenaracije galaksija i zvezda, možemo videti i velike crne rupe koje
gutaju velike prostore. Proces najbolje može opisati slika.

A šta se dešava kada je u pitanju velika crna rupa možimo videti na sledeći način, posmatrajući paralelne svetove. Galaktičku ćeliju i
ljudsku ćeliju.

Vidimo da je polje kvazera identično sa rupama na membrani ćelije. Tako počinje sadržaj ćelije da se regeneriše.
Kvazeri su vidljivi u omotaču, na ćeliji to su nuklearne pore. Kroz njih se vrši prelazak u drugu ćeliju.

Na jednoj strani je velika crna rupa koja stvara novi, identičan prvobitnom, svet na drugome mestu.
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera072 ::
Na jednoj strani je velika crna rupa koja stvara novi, identičan prvobitnom, svet na drugome mestu.

Hawking objašnjava izvrtanje crnih rupa

Stiven Hoking

Kosmolog, profesor Stiven Hoking (Stephen Hawking) ove nedelje je izgubio jednu od najčuvenijih opklada u istoriji savremene nauke, nakon što je odbacio svoju teoriju o dugoročnoj evoluciji crnih rupa, koju je postavio 1975. godine. Upravo ta teorija je najviše i doprinela da Hokingovo ime postane slavno u naučnim krugovima, pa i u široj javnosti.
Stiven Hoking

Autor bestselera "Kratka istorija vremena" (A Brief History of Time) priznaje da je američki teoretičar fizike, profesor Džon Preskil (John Preskill), bio u pravu kada je sumnjao u tačnost njegove, Hokingove, teorije. Za igubljenu opkladu Hoking je američkom fizičaru poklonio enciklopediju bejzbola, specijalno za ovu priliku naručenu iz SAD.

"Spreman sam da priznam da sam izgubio opkladu" rekao je Hoking, profesor sa Univerziteta u Kembridžu. Hoking je prihvatio opkladu 1997. godine, kada je Preskill, sa Kalifornijskog instituta za tehnologiju, odbio da prihvati teoriju da crne rupe permanentno uništavaju sve što usisaju.

Već gotovo dva veka naučnici se prepucavaju pokušavajući da reše zagonetku crnih rupa, koje se formiraju kada zvezde potroše svo nuklearno gorivo i kada kolabriraju ka singularitetu.

Hoking je 1975. godine postavio hipotezu da su crne rupe tako moćne da sve što pređe njihovu granicu, koja je u nauci poznata kao horizont događaja, zauvek nestane, bude bukvalno "progutano". Ali, nakon skoro 30 godina, on je priznao da je njegova teorija o crnim rupama, kao jamama bez dna u kosmosu, a koje usisavaju svu materiju i energiju kao gigantski usisivači, bila pogrešna. Hoking sada veruje da deo materije ipak "iscuri" napolje tokom milijardi godina, kroz male nepravilnosti u njihovoj "površini" (horizontu događaja).

Zajednička konferencija

Hoking je dao samo kratak osvrt na svoju teoriju o "izvrtanju" crnih rupa, a detaljnije je pričao o tome na Međunarodnoj konfereciji o Opštoj teoriji relativnosti i gravitaciji, održanoj u Dablinu, nakon što je zamoljen u zadnjem minutu da govori o tome.

"Uvek sam se nadao, da ću kada Stiven bude priznao svoju grešku, imati i svedoke; ali ovo je prevazišlo moja očekivanja" izjavio je Preskill, aludirajući na niz televizijskih kamera pred punim auditorijumom.

Takođe on je dodao da bi bio pošteđen mnogo godina nepotrebnih debata na temu takozvanog "paradoksa gubitka informacija" u crnim rupama. Naime, u crnu rupu se može ubaciti materija koja sadrži ogromnu količinu informacija (recimo enciklopedija!), a ono što na kraju iz nje izađe je – po originalnoj Hokingovoj ideji - samo termalno zračenje (zračenje crnog tela), koje sa sobom ne nosi nikakvu informaciju (osim one trivijalne o svojoj temperaturi). Stoga, reklo bi se da crna rupa tokom svoje evolucije uspeva da uništi informacije, odnosno da narušava dalekosežni i veoma važni princip savremene fizike koji se naziva unitarnost. Međutim, prema novom Hokingovom stavu, unitarnost izgleda da ostaje sačuvana, pošto je ekstra informacija "ispisana" po površini horizonta događaja.

Neki su govorili da bi radije sačekali Hokingovu novu teoriju da bude objavljena, pre nego što se odluče za neku od njih.

"Meni to više liči, kad govorimo o tome, na simpatičnu prepirku" izjavio je teoretičar fizike, profesor Kip Thorne, Preskill-ov kolega, "Pošto još nisam video sve detalje"

Hoking je izjavio da njegova prerađena teorija isključuje njegovo ranije verovanje da bi ljudi jednoga dana mogli da koriste crne rupe za putovanja u druge univezume.

"Žao mi je što moram da razočaram sve one ljubitelje naučne fantastike" dodao je "Ali, kada biste 'uskočili' u crnu rupu, vaša masa i energija bi bila izbačena u univerzum, ali u samlevenoj formi".

Pukotine u crnim rupama

Hokingovo najnovije istraživanje, koje je prezentovao na konferenciji u Dablinu, je bila pristupna beseda rešenju zagonetke i postavljanja kamena temeljca njegovoj novoj teoriji. Hoking je objasnio da crne rupe emituju energiju, fenomen koji je postao poznat kao "Hokingova radijacija" i da postepeno gubi masu ("isparavanje" crnih rupa), skupljajući se pre nego što nestanu u konačkoj kataklizmičkoj eksploziji.

Ne postoji nikakva informacija o sadržaju materije unutar crne rupe i kada jednom crna rupa nestane i sve informacije sa njom nestanu. Ako bi unitarnost bila narušena, govorili su oponenti, poput Preskila ili velikog holandskog fizičara Gerharda t'Hufta (t'Hooft), to bi zaista imalo nesagledive posledice na naše poimanje vremena. Ako se informacije gube, onda bi to značilo da niko ne bi bio siguran šta se zbilo u prošlosti niti bi mogao da predvidi budućnost. A slom predvidljivosti je samim tim i slom nauke, koja se zasniva na ideji da se uspešne teorije razlikuju od neuspešnih po tome što su u stanju da predvide rezultate još neizvršenih eksperimenata.

U reviziji Hokingove teorije, crne rupe ne uništavaju potpuno sve što pređe horizont događaja. One nastavljaju još dugo da emituju radijaciju i možda se čak otvaraju i izbacuju informaciju iz svoje utrobe kroz zračenje u kasnijim fazama isparavanja.

Tekst prenešen sa :

http://static.astronomija.co.rs/teorije/hoking_crnerupe.htm
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eto, ja sam videla kako izgleda i šta radi crna rupa, pa sad mogu da razvijaju teorije. Imače rezultat koi će ih zapanjiti jer je ova moja priča potpuno tačna, pritom se može i videti kroz paralelan svet.

Evo poslastice. Ovako izgleda sa jedne strane

a ovako se rađa sa druge nova galaksija, kvazer

Vidite, ovo vam govori da smrt ne postoji, ali ako se ostane u tvorevini tamne materije, onda se čeka čitavu večnost da bi se ponovo živeo život u svetlosti.
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko traje čitava večnost...?
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::

Zato sam napisala jednačinu vremena da se može i večnost izračunati. Ima je u paralelnim svetovima-kod znanja.
U svakom slučaju je u pitanju mirovanje milijaradma godina, dok na drugoj strani živor traje neprekidno.
Večnost ima početak i kraj.
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 13:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Idea Arrow

Link

Kod znanja u paralelnom,to je to Very Happy
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera ::
Vidite, ovo vam govori da smrt ne postoji, ali ako se ostane u tvorevini tamne materije, onda se čeka čitavu večnost da bi se ponovo živeo život u svetlosti.

Link

Interesantno predavanje geologa Miroljuba Petrovića koji potvrđuje Verinu izjavu o nepostojanju smrti.
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

5.element ::

Zato sam napisala jednačinu vremena da se može i večnost izračunati. Ima je u paralelnim svetovima-kod znanja.
U svakom slučaju je u pitanju mirovanje milijaradma godina, dok na drugoj strani živor traje neprekidno.
Večnost ima početak i kraj.

to ne moze niko izracunati....jer nema vremena.....a simbol je ouroborus za to
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 31 Jan, 2010 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Može, jer vreme takođe ima svoj puls, vreme i prostor su identične veličine. Ja sam je napisala i može da se računa, veliki su brojevi za naše poimanje za određene pulsve . Nije mi bilo teško da ono što vidim iskažem kroz jednačinu. Paralelne svetove.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 31 Jan, 2010 00:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Može, jer vreme takođe ima svoj puls, vreme i prostor su identične veličine. Ja sam je napisala i može da se računa, veliki su brojevi za naše poimanje za određene pulsve . Nije mi bilo teško da ono što vidim iskažem kroz jednačinu. Paralelne svetove.

Svidja mi se tvoj optimizam.....ali vreme kao kategorija egzistira samo u nasem umu..kao i racunanja istog

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 31 Jan, 2010 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vreme je onoliko dokle je svetlost na svome putu stigla, nije optimizam več istina.kad nestane svetla onda ni prostora nema.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 31 Jan, 2010 00:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vreme je onoliko dokle je svetlost na svome putu stigla, nije optimizam več istina.kad nestane svetla onda ni prostora nema.

Vreme je kreacija uma i nema veze sa svetloscu...pokusavas povezati stvari ...koje nemaju smisla....zasto? Sta pokusavas dokazati? Kad meditiras ili imas uvide...gde je tada vreme?

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 4 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka OBJAVE 175 Vesna 62205 15 Avg, 2011 16:45 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DOWNLOAD MATERIJALA 575 Vesna 507928 29 Maj, 2011 17:38 pm
Šomika Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250365 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15505 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 27320 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6486 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Volja je Stvaraočeva 20 drugar 9268 25 Avg, 2008 11:03 am
jasna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)