ZARAĐIVANJE NOVCA - Duhovna Ekonomija
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
novasvetlost
Tragalac

Pridružio: 02 Mar 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:04 am    Naslov: ZARAĐIVANJE NOVCA - Duhovna Ekonomija
Odgovoriti sa citatom

ZARAĐIVANJE NOVCA - Duhovna Ekonomija

Kao sto obecah danas, krecemo sa osvescivanjem materijalnih nivoa, svima bitnim...napustanje prakse praznih novcanika i minusnih tekucih racuna!

Za pocetak molim sve citaoce narednih textova da PAZNJU drze na PRIHODIMA, a ne na dugovima.

Tamo gde vam je pažnja, to umnožavate.

Mozda se pitate zasto?
Um je izvrsilac. Nema on pojma sta je dug, a sta prihod.
Svi mi imamo oko 60.000 misli svakoga dana. Ako su vam preovladjujuce misli usmerene na to kako vratiti dugove, kredite, minuse po karticama i tekucim racunima, vas um samovoljno kaze...ah da - fokus mu je na dugovima, znaci to treba da umnozim i krece sa multipliciranjem dugova.
Vas um odmah postavite na poziciju gde mu je mesto, a to je da vam sluzi, dakle, on je sluga. Gospodar ste vi i vi naredjujete.
Dugo sam razmisljala kako da ukrotim svoj um? Kao da mi se podsmevao iz dana u dan. Onda se setih da udjem u meditaciju, da izmestim svoj um - naredbom - ispred mene. Prikazao mi se kao muskarac obucen u belo koji mi se podsmeva. Lagano, odsecno i jasno sam mu saopstila da je sluga, da sam ja gospodar i da takav odnos mora da postuje. Da prestane sa brbljanjima i zaludjivanjima. Iznenadih se...moj um mi se pokloni i ostade smeran. Od tada do dana danasnjeg, taj odnos je takav. Prestadose beskonacne bucne price moga uma. Nastade mir u mojoj glavi. Kada mi treba, ukljucim ga u ON poziciju i pitam sta me zanima. Ostalo dnevno vreme sve odluke donosim iz inteligencije srca. Za pocetak stavite ruku na srcu, osetite duboki iskonski spoj sa Boznaskim Izvorom i pitajte STA JA TO ZELIM? Odogovor dobijate trenutno. I sto vise praksate sve lakse ide. Tehnika jednostavna a svsishodna.

Vazno pitanje nasih zivota je: MOJ IDEALNI POSAO

Ako zelite da vas vodim putem kojim sam sama prosla, vazno je razmisljati PISMENO! Ako samo razmisljate, niste fokusirani, misli su vam rasprsene - disperzirane u vremenu i prostoru! I rezultati su jadni ili ih nema.
Uzmite olovku i papir u ruke, kada radimo vezbe, razmisljamo samo PISMENO! Vaznost ovoga ce vam biti jasna kasnije!

Za 60 secundi napisite na papir vasih 10 omiljenih zadovoljstava. Ako napisete manje od 10 to je u redu. Ne jurimo kvantitet vec kvalitet.

Nastavljamo za par minuta...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Idemo dalje...

Sada od tih navedenih 10 omiljenih zadovoljstava /ili manje/, zaokruzite koje postavljate na prvo mesto?
Dakle, sta vam je naj, naj, najomiljenije zadovoljstvo???
 Nazad na vrh »
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nastavljamo dalje, opet pismeni izraz na papiru...
Napisite - 10 nacina /ili manje/ za 60 secundi na koji bi nacin mogao /mogla/ to moje najomiljenije zadovoljstvo dati drugima za novac-
1.
2.
3.
4.
itd...
 Nazad na vrh »
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 01:38 am    Naslov: Odstranjeni postovi
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka ::
Hajde da se vratimo temi...ja cu spremiti knjigu Novac je moj prijatelj za zainteresovane....mada nam teorija nije bas mnogo potrebna,ali ima dobrih dodatnih pojasnjenja u vezi stavova,shvatanja i afirmacija...

Potpuno se slažem. Ostali postovi - nisu fizički obrisani (bar za sada) već su prebačeni na DUHOVNO ZGARIŠTE. Molim Vas nastavite...

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 01:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E sad konacno da se vratimo nasoj - EKONOMIJI!

Nesto cu reci na temu:

- Sta ciniti u vezi promena sa losim stilovima upravljanja?

Ovi redoviti koji spamuju sve teme na forumima uzese na sebe ULOGU UPRAVLJANJA. Pa malo o tome.
U Ekonomiji su poznati sledece vrste "znalaca" upravljanja poslom:

1. USAMLJENI JAHAC
2. BIROKRATA
3. PALIKUCA
4. SUPERSLEDBENIK
5. BESKORISTAN COVEK

E sad da vidimo kada oni postaju beskorisni!

USAMLJENI JAHAC - postaje beskoristan covek kad izgubi svoju mogucnost da proizvodi rezultate. Oni rade veoma vredno i tvrde da nemaju vremena za svoju licnu obuku . Sta se desava sa njima posle 20-tak godina rada? Oni nisu ljudi sa 20 godina iskustva, vec pre sa 1-om godinom iskustva ponovljenom 20 puta. Oni kao vredno rade, ali, u medjuvremenu, svet se promenio, oni zaostali u razvoju - nisu mu se prilagodili. DAKLE, USAMLJENI JAHAC POSTAJE BESKORISTAN COVEK KADA DODJE DO PROMENE A ON NE MOZE DA SE ADAPTIRA.

BIROKRATA- oni upravljaju po propisu. Ako promenite propise, kompjuterizujete kompaniju, uvedete nove ljude, a oni ne ukapiraju sistem, ne prilagode se velikoj promeni -postaju beskorisni ljudi. BIROKRATA POSTAJE BESKORISTAN COVEK KADA SE IZMENI SISTEM PRIMENE A ON NE USPE DA IDE U KORAK SA TIM.

PALIKUCA - Oni sagore posto upale pozar, jednu, drugu, trecu vatru. Pozar ne mogu vise da kontrolisu. Izgube postovanje ljudi koji rade za njih. Prestaju da slusaju coveka koji ima brdo ideja. Na kraju, izgube veru u sebe same i prestaju da pokusavaju. PALIKUCA POSTAJE BESKORISTAN KADA KADA IZAZOVE PREVISE POZARA I IZGUBI KONTROLU. Eto spam-ovci sad znate da ste beskorisni a znate i zasto?
Posto ste se pravili bleskasti kada vam je objasnjeno sa duhovne strane, sada vam je jasnije! Palite pozare, terate ljude sa foruma...ali, nema vise, u OUT ste zoni.

SUPERSLEDBENIK Nema vremena za integraciju ljudi a problem zahteva hitno resenje. Obicno se desava da dolazi do manje revolucije i oni bivaju odgurnuti u stranu. Ovakva situacija zahteva akciju, a ne pregovore. Pokusavaju da integrisu novonastalu situaciju ali ih niko ne slusa. SUPERSLEDBENIK POSTAJE BESKORISTAN COVEK KADA KRIZA ZAHTEVA BRZU INTERVENCIJU, A ON IZGUBI KONTROLU NAD POLITICKIM PROCESOM.

BESKORISTAN COVEK - sta mislite ko radi kod bekorisnog? Isti ljudi kao sto je i on. Pitanje je zasto se bolest zvana 'beskorisnost' siri?
Mogucnosti beskorisnog coveka ne rastu. Beskorisni ljudi stagniraju i svi pod njihovom upraviteljstvom. Tako i zamiru. Efektivnost i efikasnost zamiru i niko ne zna zasto jer se niko i ne zali.

ZAJEDNICKI CINILAC JE PROMENA! Ne prihvatise je i postadose beskorisni.

Sad jedno pitanje?
Da li vi predlazete da zaustavimo promene?
I da li mi to mozemo?
Velike kolicine energija za brzo osvescivanje su usmerene na nasu planetu, niko ne moze zaustaviti promene iako mnogi pokusavaju, cak i ovde na forumima.
Radije izaberimo put da da se brze prilagodimo promenama.
Nacin da se brze adaptiramo na promene je da naucimo kako da brze resavamo probleme.
Odnosno da nam fokus bude na resenjima /na vise resenja/ a ne na problemima.
Za to je vec potreban licni stil.
Stoga je Kreator dao svima licne darove koji su sakriveni u ceznjama nase duse, to je nas stil ispoljavanja kreativnog rada.
U uzivanju.
U davanju.
Sebi.
I drugima.
Celoj zajednici.

Stvoreni ste po nalicju Tvorca - savesni, organizovani, sistematicni i celoviti, sa sirokim vidicima, kreativni i spremni da preuzmete rizik za svoj rast.
Moramo biti svesni tudjih "zdravih" potreba, znati da izgradimo tim i da budemo zamenljivi u timskom radu!

E sad ce neko reci, ne postoji savrsen covek. To jeste tacno. Ne postoji savrsen roditelj, menadzer, ili lider. Nista nikada nije savrseno.
Ali potrudimo se da svaki dan mi sebi budemo bolji od onog jucerasnjeg. Tada smo bolji i drugima. Jer sto zracimo to i privlacimo.
Ceo Kosmos vibrira kada poboljsavamo nase licno isijavanje, jer direktno uticemo na boljitak cele planete.

A Majka Zemlja to zna da ceni.
Kao i Radnici Svetlosti.
Svi znaju. Very Happy Very Happy Very Happy
Osim onih koji nisu Svetlost!
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 09:46 am    Naslov: Komunikacijski stilovi
Odgovoriti sa citatom

U svojoj
knjizi PEOPLEMAKING,Virginia Satir primecuje da ljudi imaju sklonosti da reaguju,na stres i na pretnje mjihovom samopuuzdanju,na jedan od cetri odmbrambenih stilova komunikacije:ugadjanje,optuzivanje,proracunavanje i izbegavanje.Oni postaju toliko naviknuti na koristenje takvih nacina komunikacijeda vise uopste i ne primecuju da se ustvari brane od svojih partnera-kao da su njihovi partneri potencijalni neprijatelji.Navika da se ti stilovi koriste automatski dovodi do toga vec sam stil postaje problem.Veoma je korisno prepoznati te shablone u nama i nasim partnerima kao i prepoznati nesigurnost koja lezi ispod njih.
UGADJACH-org.engl.PLACATER-Ulaguje se,spreman da udovolji,izvinjava se,pekmezi,"da"covek ili zena ima tendenciju da bude ulizica i mucenik.
Verbalne poruke koje se javljaju u tom domenu:
"Sta god ti zelis"."Bez tebe ja sam niko i nista"."Nemoj se uzbudjivati i pusti to"."Nemoj brini za mene."
Unuta UGADJACH je osecaj "Osecam da sam niko i nista;bez nje/njega ja sam gotov.Ja sam bezvredan."Ugadjach je uplasen i povredjen.
Princip:Ja cu unistiti sebe pre nego to ti ucinis (ili da bi sacuvao odnos zrtvovati cu sebe.)
Simbol:Zec.Cesto se opisuje kao onaj koji se umiljava,izvinjava,dugopateci,slabic,zavisnicki se kaci za nekoga,zavisnik,zrtva.U ekstremnim slucajevima u depresiji,sklon bolestima.
OPTUZIVACH-Onaj koji pronalazi opaske,diktator,kontrola optuzivanjem,bezdusno kritikuje,govori jako uopsteno.
Verbalne poruke:
"Nikad nista posteno ne uradis"."Da nije tebe sve bi bilo u redu"."Ti si tako glup/a (bolesna,los/a,lud/a,zao/la,itd.)
Iznutra optuzivac oseca "Ja sam usamljun i verovatno nevoljen".Optuzivac je ljut jer on predvidja da necen obiti sta zeli ukljucujuci i odobravanje."
Princip:Za problem ili pretnju najbolja je odbrana dobar napad tj.unisti neprijatelja pre nego on unisti tebe.
Simbol:Zmija.Cesto se opisuje kao:onaj koji kontrolishe,nasilan,ne slazem se,tiranin,prigovara,trazi greske a u ekstremu paranoidan.
SUPER-RACIONALISTA-Smiren,hladan,sabran,super racionalan,"kompjuter" pazljivo odabira prikladnu (cesto apstraktnu rec,ocekuje od drugih da izvrse i da se prilagode (onom sto se "mora"),i izbegava prihvacanje gresaka,odrice se osecaja,nastoji da navodi cinjenice,statisticke podatke,autoritete i tradiciju.
Verbalne poruke:
"Uzbudjen?Ja nisam uzbudjen.Zasto kazes da sam uzbudjen?Ja sam smiren.Svi znaju..." IZNUTRA "kompjuter" oseca:"Ja sam ranjiv".Kompjuter se boji svojih emocija.
Princip:Kada dodje do problema ili stresa jedina stvar koju cini jeste bavljenje sa ocekivanjima,chinjenicama i statisikom.(ne mozes me zgrabiti ako ne pokazem da sam ranjiv.)
Simbol:Kompjuter ili kornjacha.Chesto se opisuje kao militarista,opterecen legalnoscu,opterecen moranjem i prisilama,rigidan,opterecen principima,bezosecajan,nedostaje mu simpatija ili saosecanje-u ekstremnom slucaju ROBOT.
Nastavak sledi....
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 10:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SKRETNICHAR-Razgovorljiv,irelevantan,panicno aktivan i dekoncentrisan.Skretnichar izbegava direktni pogled ochima i direktne odgovore i brz je na promeni teme razgovora ili da ignorise predmet diskusije. Verbalne poruke:
"Problem,koji problem?Idemo u kino.Moze sendvich?
Unutra skretnicara je uplasena i nepoverljiva osoba koja oseca:"Niko ne mari za mene.Ne postoji mesto za mene."
Princip:Ako ignorisem problem mozda ce on nestati ili se srediti sam od sebe ili ce se Bog pobrinuti za to.
Simbol.Noj.Cesto opisivan kao:onaj koji ometa,sklon greskama.neodgovarajuci,brbljiv.mahnit,hiperaktivan,bezciljan i u ekstremnom slucaju izvan veze sa realnoscu.

USKLADJENI STIL KOMUNIKACIJE

USKLADJENI kombinuje kvalitete drugih stilova ali na humanizovan nacin.
HUMANIZOVANI UGADJAC je vasa sposobnost da budete osecajni,puni ljubavi,te pazljivi i da imate osecaj za partnera ali ne iz straha vec zato sto zelite njemu ili njoj da bude sretan/sretna.
HUMANIZOVANI OPTUZIVAC je vasa sposobnost da budete jasni sto se vas tice bez da unistavate partnera.
HUMANIZOVANI SUPER RACIONALISTA je vasa sposobnost da koristite vasu logiku i inteligenciju ali ne uz cenu zrtvovanja vasih osecaja i osecaja vaseg partnera.
HUMANIZOVANI SKRETNICARA je vasa sposobnost da se zabavljate,vasa sposobnost da balansirate zadovoljstva i svrsishodnost tj da kazete:"Veceras se necu baviti time jer se zelim zabavljati.S tim se mogu baviti i sutra."
USKLADJENI (koji se cesto opisuje kao zreo,zivahan,kreativan,integrisan,zdrav i kompletan govori:
"Mogu reci kako ja vidim stvari bez da te optuzujem."
"Mogu biti osecajan bez ulizivanja."
Mogu koristiti svoju inteligenciju kao i svoje osecaje i gledati da odrazim zadovoljstvo u nasem odnosu.Reci cu ti sta ja mislim i osecam bez optuzbe ili ugadjanja,bez neprihvacanja mojih ili tvojih osecanja i bez ignorisanja problema.Pozivam te da i ti radis isto.Moje ponasanje i odgovori pokazuju to sto ja mislim i osecam;ne zelim nositi masku ili se sakrivati iza osmeha tj.praznog pogleda i slicno.
UGADJAC ustvari kaze:"Ja sam nemam sposobnosti i moram ugadjati i tebi da bih opstao."Oboje UGADJACH I OPTUZIVACH smatraju da njihov opstanak zavisi od druge osobe.
SUPER RACIONALISTA smatra da osnova opstanka lezi izvan ljudi tj da opstanak ovisi ne o ljudima vec o stvarima.
SKRETNICAR smatra da covek nema neku predvidivu osnovu za opstanak.
USKLADJENI smatra da ce opstati koristeci vlastite sposobnosti.
UGADJACH ne pokazuje svoju ljutnju ili nesposobnosti.
OPTUZIVACH ne pokazuje svoju bol.
SUPER RACIONALISTA-se boji realnosti.
Da bi se resili odbrambenih stilova komunikacija potrebno je suociti se upravo sa onim cega se bojimo i da budemo spremni da prihvatimo strahove i druge pretece osecaje u vezi nasih partnera.
OPTUZIVACH treba da prihvati svoju bol ili razocarenje sto nije dobio ono sto zeli ili da prihvati ono sto je moguce i sto je zadovoljavajuce za oboje.
SUPER RACIONALISTA treba prestati da se boji emocija i da udje u kontakt sa svim svojim emocijama.On je verovatno najblizi tome da bude svestan svoje ljutnje koja dolazi od njegovog neodobravanja prema ljudima koji ne izvrsavaju tj.koji se ne uklapaju u u uhodane tokove.Samo ako dodje u kontakt sa svojim emocijama moze biti sposoban da saoseca i sa drugima.
SKRETNICAR treba da dodje u kontakt sa vlastitim snagama i da sazna i nauci sve sto je potrebno da bi se mogao nositi sa stvarnoscu onakvom kakvom ona jeste a ne sa bezi u iluzije ili da ju vidi onako kako bi on zeleo da jeste.
Muskarci imaju vise tendencija da budu super racionalni optuzivaci jer su blize onom drustveno nametnutom-karijera,efikasnost,obaveze.Zene su pak vise sklone skretnicaru ugadjacu jer se plase pokazivati svoje sposobnosti ili ljutnju.Generalno zene su navodjene da poveruju da njihov uspeh u zivotu zavisi od toga koliko su voljene,shticene,i zbrinute od muskaraca.Ovde se govori o tipicnim shablonima koji ne vaze za svakog.Takodje,neki ljudi osecaju vise neki od stilova komunikacije a u zivotu vise ispunjavaju neki drugi stil npr.-ugadjaju ljudima oko sebe a iznutra optuzuju.Cinjenica je da mnogi od nas mesaju ove odbrambene stilove ili na nacin da menjaju stilove jedan za drugim ili da istovremeno ispoljavaju vise stilova.
Priredili na osnovu materijala Virginia Satir "PEOPLEMAKING"-Lori Satir i Pet McNees
Prevod D.Simonovic 1991.-Moj dragi prijatelj kojem posebno zahvaljujem na prevodu.Ovo je moj mali doprinos temi mada cu nastaviti da pisem o jednom izuzetnom aspektu nase svakodnevnice u novom topiku-Komunikacija.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da razbijemo jos jedan tabu - PARA IMA ZA SVE U NEOGRANICENIM KOLICINAMA!
Ako ne verujes, evo vezbice...
Sedite vas 10-tak za jedan sto. I krenite u trgovinu. Recimo sa 100 din ili eura, nebitno. Vazna je novcanica koja kruzi ...
- Ti prvi za tih 100 din kupi od Mike upaljac,
- Mika dalje za tvojih preuzetih 100 din neka kupi od Ace pikslu,
- Aca neka kupi od Pere olovku za preuzetih 100din od Mike
- Dejo neka kupi od Mike casu za 100 din itd itd
- pa tako ponovite jedno 5 krugova medju vas 10-tak prisutnih za
istim stolom. I tako novcanica od 100din odradi za par minuta za jednim stolom preko 50 transakcija. U redovnom prometu i kupoprodaji roba na trzistu jedna novcanica napravi bezbroj krugova dok se potpuno ne pohaba /kada se posebnim postupkom unistava u Narodnoj Banci SR/.
Iz ovog jednostavnog primera si uvideo da je fluktuacija samo jednog apoena beskrajna. Dakle, novca ima za sve. Ne brigaj. Nego prevaspitaj svoj um da radi za tebe a ne protiv tebe. I razmisljaj o tome koja ti blaga imas da pruzis trzistu, a ta blaga ces prpoznati samo ako pratis zelje iz svog srca.
 Nazad na vrh »
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 22:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VAKAN TANKA,

Beskrajno hvala, sto si izvadio iz postova moje obrazlaganje teme, sada mogu da nastavim.

ADMINE,

Jos jednom veliko hvala.

ANA, DUSANE, BELAGALAKTICKA DAMO I SVI OSTALI,

Hvala na podrsci.
Da se zaista fokusiramo na temu, pomozite i vi.
Da diskutujemo ubuduce samo oko onoga sto nije eventualno jasno.

Kada sve zavrsim u vezi zaradjivanja novca, hocu, zelim i mogu da vam uzivo prenesem /besplatno/ sve sto znam da stvorite slobodu, sigurnost, blagostanje u vasim finansijama.
Ja znam da ovaj metod radi, zato sto sam iskusila u praksi.
Znam da pravim pare, kako kazu u biznisu.
Nekada je to bilo sa teskim radom od 20h dnevnog ritma i stresom, pa onda laganije a sada bez rada, uzivam. Ne vezujem vise novac za rad.

Stoga, vas jos jednom najiskrenije molim, fokusiranje na temu nam je primat.
Sada zaradjivanje novca.
Mozda ubuduce menadzment, marketing, trgovina, finansije.
To su oblasti koje dobro razumem na svim nivoima i materijalnim i duhovnim.
O ostalom ucim, beskrajno mnogo ucim, praksam, citam, pohadjam seminare i ovde i u inostranstvu, citam svu mogucu literaturu na nekoliko jezika, sve dok ne dobijem kanal mudrosti iz Izvora na zadatu temu. A videla sam da to dobijam kada sam zrela za prenos dalje, ni minut pre ni kasnije!

HVALA SVIMA, POLJUBAC SVIMA! Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kreacija je i pravljenje para, tj. sredstva kojim opet nešto novo kreiraš i slobodan si da što raznovrsnije stvaraš na razne načine...Lijepo je znati i rukama dosta toga stvoriti, ali je umijeće i stvaranje kapitala. Zašto biti protiv toga? Ne vidim razlog! Novac nije ni prljav ni loš, on je samo jedna vrsta energije i ništa više! MI mu dajemo loš ili dobar predznak ovisno o tome kako ga upotrebljavamo i za koje svrhe trošimo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nastavljamo dalje od poslednje recenice:

CEZNJA VASEG BICA ILI ZELJA IZ SRCA nas vracaju kuci nasem Izvoru, daju nam smisao ili svrhu.

Covek koji je izgubio zelju ili zelje je u depresiji.

Ljudi pitaju kako ce znati sta zele?
Kazem im - sve sto zelite - to je iz vaseg srca.

Rekli smo vec kako to prepoznati - toplo vam je oko srca, lako je, jednostavno, interesantno i korisno i za vas i za druge. Ako jedan od ovih uslova fali, to nije zelja vaseg srca - mozete se jedno vreme time baviti, ali cete opet biti nezadovoljni i vratice te se opet na pocetak da prepoznate ceznju vaseg bica.
Postoje ljudi koji se plase da cuju svoje zelje iz srca, ne usude se!
Ako ne cujete - opet ste u depresiji!

Dakle, prvi korak je prepoznavanje zelje iz srca, a drugi je izraziti to sto zelimo - materijalizacija!
Kako se izrazavamo? Samo KREATIVNO!
KREATIVNO IZRAZAVANJE!
Ako svirate gitaru iz srca to je kreativno izrazavanje.
Ako nije iz srca to je samo izrazavanje. Nema kreacije!

Da zakljucimo - KREATIVNO IZRAZAVANJE BI TREBAO BITI NAS POSAO.
Da radimo ono sto zelimo, a to je iz srca!
Kada tako radimo ne tezimo za imati vec za osecajem!
Da pojasnim - sta ce vam milion evra na racunu koje ne mozete da trosite? Pare vam trebaju da ispunite neke vase zelje. Recimo da kupite nov auto - mercedes. Vas OSECAJ da vozite mercedes vas ispunjava a ne sam auto.

Vrednost koju sirite kroz kreativno izrazavanje je vasa vrednost.
Recimo - divno kuvate, iz srca s ljubavlju. To je vasa vrednost koju zelite da sirite, pa otvorite restoran. Ukljucujete vecu kolicinu ljudi u vase zadovoljstvo. Oni osecaju tu vasu radost i spremni su za to da plate!
Ljudi su sredstvo za izrazavanje vaseg zadovoljstva. A izvor je bila, secate se, vasa ceznja iz srca!

Ne upadajte u zamke tipa neko vam nudi ODLICAN posao! Otkud neko zna sta je za vas najbolje? Neka ponude, pa cete vi oceniti sta je najbolje za vas. A oni koji znaju sta je za vas su - kradljivci energije. Ne dajte svoju moc nikome. Vi odlucujete i vi jedini znate sta je ceznja vaseg srca.

Mi nismo srecni kada slusamo druge.
Nismo srecni kada kada ne slusamo sebe. To su blokade! Ili programi. Upamtite:
1. SRCE ima svoj program /visa svest/
2. EGO ima svoj program /niza svest/

PROGRAM EGA - NIZE SVESTI ima 3 glavna uverenja:
1. ja nisam dovoljno dobar /dobra/ da imam velike prihode
2. ja ne zasluzujem velike prihode
3. nema dovoljno novca za sve /a ni drugih vrednosti ili energija/

Kako je moguce da nema dovoljno energije?
Mislimo da je izvor energije izvan nas, da nismo dovoljno dobri , da ne zasluzujemo i da nema dovoljno niocega za nas od para do ljubavi.
A ustvari smo SAVRSENI i na IZVORU beskonacne energije.
Mi sve trazimo izvan nas. Iznenadjenje je da je sve to vec u nama.
Moramo odustati od UVERENJA i UMETNUTIH PROGRAMA koje smo dobili odrastanjem od roditelja, skole, ustanova, religije, vlade, vodja onoga ili ovoga tipa...da nismo dovoljno dobri, da ne zasluzujemo i da nema dovoljno... Treba odustati od toga!

Pogledajte sad ovo:
UDAH - udisemo energiju
IZDAH - sirimo energiju

Celo vreme smo ukljuceni. UM kaze da nismo /jer svega imamo nedovoljno u licnim zivotima/. A disanje kaze da jesmo!

UM jekreativan. On je izvrsitelj.
Ako verujete u EGO /niza svest/ - to se izvrsava.
Ako verujete u SRCE /visa svest/ - to se isto izvrsava.

Svi poslovi koje radimo iz EGA su umarajuci i dosadni, oduzimaju zdravlje.
Svi poslovi koje radimo iz SRCA su kreativni, zabavni, isceljuju i telo i duh.

E sad jedna vezbica! Pismeno se izrazavamo i dalje...

1. Sta je za mene novac? /za 2 min nabrojati ako moze 10 floskula/
Kada to uradite prelazimo na sledece pitanje -
2. Kakava je moja sadasnja situacija? /zadovoljavjuca,u dugovima ste.../

Obicno je 1. u velikoj nesaglasnosti sa 2.

Recimo ako neko napise da je za njega novac zadovoljstvo, da ga voli, da ga usrecuje, a pod 2 je napisao da je u dugovima - pitanje je kako nesto sto je zadovoljstvo moze biti u duznickom ropstvu? Znaci ne radi se posao iz srca, iz kreacije naseg bica, vec iz ega - moranja!

Problem imate uvek kada ne mozete ostvariti vasu zelje ili zelje.
Uverenja su rebus, to je blokada i nalazi se u EGO programu.
Treba pronaci ta uverenja, tu blokadu i odustati od tih implantiranih programa. Rekli smo da su 3 uverenja glavna i od njih treba odustati odmah i sad.
Zelja je pocetak svega.
Nemojte nikada odustati od zelje, zapamtite NIKADA. Upornost je recept!
Jer vase srce ne zeli bezveze, ima program vise svesti, urodjeni program.

Sledeca tema je KAKO CEMO OTPUSTITI TA UVERENJA?

Pre toga zelim nesto da kazem o nasim FINANSIJSKIM TERMOSTATIMA SMRZAVANJA /kada se nema novca i zasto se nema/...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 00:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sustina prosvetljenja jeste da se pronadje to "mesto" u svesti, u nasem bicu odakle pocinju blokade i gde se propusta svest, odakle crpimo energiju, svetlost, Boziju ljubav.
Postoji puno nacina da se "nadje" to "mesto" u nasoj svesti. Novac je ok, samo je radikalan jer se dosta toga u nasoj svesti i podsvesti vezuje za njega, Dosta verovanja. Ego svet u kome dominira moc kao osnova uverenja, a novac je predstavnik moci u nasim sistemima. Mnogo toga puca kada se ta blokada ukloni... A svi znamo koliko smo linearni i koliko cvrsto drzimo svoj identitet, odnosno verovanja. Kako premostiti tako dubok identitet, sistem verovanja o moci, ego>novac...?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, ovo će, vjerujem mnogi pročitati s velikim zanimanjem, zato što je situacija kod ogromne većine ljudi baš takva:

Nova Svetlost:
"Pre toga zelim nesto da kazem o nasim FINANSIJSKIM TERMOSTATIMA SMRZAVANJA /kada se nema novca i zasto se nema/..."

Ja sam baš na prekretnici, kad sam se riješila jedne blokade a to je ona prva koju je Nova Svetlost spomenula: program uma/ega da mi ne zaslužujemo više i da nismo dovoljno dobri. To sam riješila prije koju godinicu, i sad je stanje sa finansijama ipak puno bolje nego onda kad sam imala još uvijek ovu blokadu.

Naredni korak, onaj najveći je - privući posao koji nas ispunjava najvećom radošću, jer on dolazi iz srca, ili kako to Nova Svetlost reče - iz našeg višeg ja, odnosno to je ona želja koju nam i sam Bog šalje u srce da je osjetimo jer je ona prava za nas...

Mala digresija: znam da je najveća umjetnost raditi SVAKI POSAO koji ti dođe sa radošću, ali je to puno teži i moram priznati puno duži put, jer ga ja prolazim već godinama...Naučiti voliti posao koji dotad nisi volio...To je tek uh, pravi izazov...

No, da se vratim na temu: zanimljivo je da se proanalizira šta je to što svakog od nas koči da imamo SVEGA više u životu nego smo dosad imali...Mislim da su blokade različite kod svakog čovjeka, ali i da se sve one mogu svesti pod nekoliko zajedničkih nazivnika. Nadam se da će o tim zajedničkim blokadama u nastavku biti riječi...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 00:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kako je moguce da nema dovoljno energije?
Mislimo da je izvor energije izvan nas, da nismo dovoljno dobri , da ne zasluzujemo i da nema dovoljno niocega za nas od para do ljubavi.
A ustvari smo SAVRSENI i na IZVORU beskonacne energije.
Mi sve trazimo izvan nas. Iznenadjenje je da je sve to vec u nama.
Moramo odustati od UVERENJA i UMETNUTIH PROGRAMA koje smo dobili odrastanjem od roditelja, skole, ustanova, religije, vlade, vodja onoga ili ovoga tipa...da nismo dovoljno dobri, da ne zasluzujemo i da nema dovoljno... Treba odustati od toga!

To je to, ali tu dolazimo do prekretnice, a to je strah... Strah kada je narusen nas identitet. A identitet je sav od blokada. I kada rusimo blokade, identitet se klima i strah drma- tera da se granice utvrde i da se drze jos cvrsce i jace.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A na stravu smo navuceni kao na heroin jer je on jedan od retkih momenata kada se nadjemo "u sada" i osetimo budnost. I posle ceprkamo po psiholoskom strahu kao po kanti za djubre trazeci jos malo budnosti...
A identitet drzimo kao malo vode na dlanu jer smo "duzni" da zapisujemo linearnu pricu u akasu...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Strana 1 od 18

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 43499 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 51364 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43320 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 35610 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31137 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 17953 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36326 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)