Hiperspejs putovanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 01:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vežba za Lavlju frekvenciju

U vežbu sam ušla s namerom da se odbranim od napada negativne energije .
Našla sam se u promenjenom stanju svesti .
Lavovi su me okružili ( uspravno hodaju , imaju krila , zlatne su boje , ljubičastih očiju... to su Ari lavlja bića , nalaze se na najvišem području astrala , njihova frekvencija je božanske prirode... )
Mentalno sam zahtevala da me energetski očiste i ubrzo sam osetila opuštenost , mir i prijatnost , a napad je stao .
Stavili su me u štit geometrijskog oblika i određene boje .
Tražila sam od Lavova da mi pomognu da dođem do znanja koje je u meni sakriveno , pa da znam da se odbranim od zlih sila ... Lavovi su mi izveli nešto kao holografsku predstavu - ja sam bila u vazduhu lebdela sam , u ruci sam imala plameni mač , prvo je do mene doleteo jedan demon i ja sam ga oborila sa tim mačem , pa onda drugi - i njega sam oborila . Za vreme te bitke nikakav strah nisam osetila iako je cela scena delovala jako realno, a tek kad se bitka završila ja sam shvatila da to nije bila prava bitka nego predstava .
Ponovo sam se našla među Lavovima .
Jedan od Lavova mi je pružio kutijicu za nakit , otvorim je I ugledam u njoj prsten – isti koji sam već dobila na poklon od Lavova jednom drugom prilikom .
Prsten mi se našao na ruci , na istom prstu na kome su mi I prvi put rekli da treba da ga nosim , ali tada ih nisam shvatila bukvalno .
Telepatski su mi Lavovi rekli da taj prsten ne skidan sa ruke . Da ga s vremena na vreme vizuelišem kako mi stoji na tom prstu ruke .
Tada je prsten počeo da vibrira na mojoj ruci tako snažno da sam fizički osećala prsten na ruci .
Kako je prsten vibrirao tako se vibracija energije širila celim mojim telom , prepustila sam se toj energiji I uživala .
Rekli su mi još neke stvari koje ne mogu da vam otkrijem , jer tiču se mene lično .
Tada su mi poklonili I zlatnu burmu koju su mi stavili na desnu ruku , rekli su mi da je cilj ove moje inkarnacije – duhovno venčanje .
Burma je takođe vibrirala na mojoj ruci I energija se širila mojim telom .
Dobila sam I zlatnu krunu , stavili su mi je na glavu .
U toku cele ove vežbe čas sam bila u ljudskom obliku , a čas sam bila u obliku Lava .
Tražila sam od Lavljih bića da mi pomognu da se deprogramiram ,
Nakon čega sam se našla sama u mraku kako silazim niz neke kružne stepenice ,
U ruci sam držala baklju I s njom osvetljavala put .
Nisam znala gde sam I gde idem dok nisam sišla dole u veliku dvoranu .
Prvo sam sa bakljom osvetlila zidove I videla neke slike iz mitova , ne sećam se tačno slike jer mi se na kratko pojavila .
U toj velikoj dvorani pažnju mi je privukao neki zlatni kovčeg , otvoren je bio , krenula sam ka njemu .
U njemu je ležala neka Egipćanka , imala je šiške , crnu kosu ali nisam joj videla lik .
Shvatila sam da se nalazim u grobnici , verovatno u nekoj piramidi .
Ne znam da li je osoba u sanduku bila muško ili žensko , ali rekla bih da je žensko .
Ne znam da li sam to bila ja , uglavnom znam da je moja prošla inkarnacija iz tog perioda povezana sa mojom sadašnjom inkarnacijom , I to bih trebala još da istražim .
Ponovo sam se našla među Lavljim bićima koji su mi tu scenu I priredili .
Htela sam još da pričam sa njima , ali su me smestili u providni balon kao mehur od sapunice , presijavao se na plavičasto-ljubičastu boju – taj mehur je bio moje vozilo koje me je vratilo nazad iz vežbe .
Dok sam se udaljavala od Lavova oni su mi mahali .

Super sam se osećala posle vežbe ali mi se ubrzo prispavalo .
Legla sam da spavam I pred očima mi se pojavila slika ( budna sam bila ) – ja u Lavljem obliku stojim ispred ogledala sa zlatnim okvirom I ogledam se .
To je prvi put da sam videla kako izgleda moj Lavlji lik , jako sam lepa kao Lav Very Happy .
Dugo sam se ogledala . Pa sam zaspala . Bilo je oko 23h .
Do 5h ujutru sam bila kao u nekom lucidnom snu .
Celu noć me je neko nešto učio , objašnjavao mi , u snu mi je sve bilo jasno do tančina ,
Ali kada sam se probudila ništa nisam zapamtila od tog znanja koje sam primila .
Sećala sam se maglovito nekih stvari , ali mi je to sve delovalo prilično apstraktno .
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 03:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Draga Caco ,
ovo je meni jako zanimljiva tema .Mislim da cu kroz ono sto ti pises i kroz diskukusiu ,bilo da je praksa u pitanju ili samo teorija, dobiti i ja odgovor na neka, meni nejasna, pitanja a koja se ticu nekih desavanja u predelu treceg oka .Mislim da sam o tome vec pisala .
Od kada znam za sebe ,kad god bih uvece legla da spavam ,jos kao dete ,meni su se u ceonom delu ,kao na ekranu ali trodimenzionalno ,pojavljivale neke boje ,uglavnom ruzicasta ili nebo osuto zvezdama .Za mene je to bilo tako normalno pa ni sa kim nisam o tome ni rzgovarala .Negde u pubertetu je to nestalo ,sto mi je opet bilo normalno ,prosto tome nisam pridavala neku vaznost i mislila sam da tako treba .Kasnije , vec sam bila i udata ,rodila dvoje dece ,na fizioterapiji ,dok sam cekala da prodje vreme ,ja sam zmurila i samo je bljesnulo sunce ,pravo pravcijato sunce .Trgla se jesam ali se nisam uplasila ,samo sam se setila detinjstva .Eto od tada pa do danas ,kad god sam opustena ,pred spavanje meni se otvara to polje i vidim svasta .Kada se pojavi nebo sa zvezdama obicno je jedna najsnajnija i ja znam da kroz nju mogi da prodjem .Pojavljuju se ljutski lkovi , i predeli ,samo oci -jedno ili dva,boje - jednobojne ,ralicite boje kao kuglice ,oblaci ,nebo plavo i sunce a i tunel ...ili samo bljestava svetlost .Kad god sam svesna da se to desava ja odustajem .
Moram da priznam da se nisam ni potudila da nesto o tome saznam vise ili da protumacom nesto .U knjigama ,koje sam do sada procitala a koje se ticu duhovnosti ,nisam pronasla nista o tome .
Draga Caco ,ovo o cemu ti pises mi je pomalo slicno ili se mozda meni cuni .

Ako sam van tvoje teme ,ja se izvinjavam ,a ti obrisi .

Cekam nestrpljivo nastavak.

Pozdrav ,
Sara love3

Hehe koliko se secam i Tesla je na slican nacin opisao neka svoja iskustva Smile Saro verovatno ti se otvara trece oko pa vidis druge realnosti. Samo napred bez straha...strah nista dobro ne donosi Wink

Caco bas mi je drago da ti tako dobro idu ove tehnike Very Happy . Te price sto neko pomenu u vezi moci padaju u vodu kada krenemo od cinjenice da verovatno svi ovde imamo ego tako da o tome ne treba ni pricati previse.Naravno,ako se ego ne drzi pod nekom kontrolom onda covek verovatno moze krenuti stranputicom,ali mislim da sa Cacom to nece da bidne Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 07:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::
       Hehe koliko se secam i Tesla je na slican nacin opisao neka svoja iskustva Smile Saro verovatno ti se otvara trece oko pa vidis druge realnosti. Samo napred bez straha...strah nista dobro ne donosi Wink

Hvala ti ,Kublai Khan ,na savetu !
U pravu si ,strah me je ,to je tacno . Crying or Very sad
Zasto ? Mora da postoji neki razlog. Confused

Pozdrav !
Smile
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 14:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav !
Smile

Zasto?Pa to je bar jasno,najveci strah je strah od nepoznatog.Ne boje se ljudi smrti kao takve vec zato sto im nije poznato sta se desava posle iste.Taj strah nas i drzi u okovima tako da nikada ne saznamo ko smo mi u stvari.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da odem još korak dalje- nije ljude strah od samog nepoznatog već je u osnovi strah od gubljenja svog identiteta.

A to nepoznato obično znači gubljenje prethodnog identiteta.

A u osnovi to gubljenje identiteta i borba za održanje istog se nalazi u većini ljudskih problema, prepoznaćemo to u raznim oblicima. kao što je i ego...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav !
Smile

Zasto?Pa to je bar jasno,najveci strah je strah od nepoznatog.Ne boje se ljudi smrti kao takve vec zato sto im nije poznato sta se desava posle iste.Taj strah nas i drzi u okovima tako da nikada ne saznamo ko smo mi u stvari.

mislim da postoje strahovi i strahovi i STRAHOVI I STRAHOVI... MULTILEVEL...
kao omotaci crnog luka, u slojevima...
nekome je najveci strah da izadje na ulicu, sam... drugome da predje na drugu stranu ulice... trecem da ga reptili ne isprogramiraju... cetvrtom da ne zavrsi ili sluzi kao hrana, nekome... i tako... redom... cak i strah od smrti, fizickog tela, je jedan od najmanjih strahova... pogotov danas... ali, ne znaci da strahovi nemaju smisao i KORIST... ZA NAS...
I, ONI NAMA - SLUZE... za nesto... ako vec postoje...
sve dok nam sluze...
NESTO NAS - UCE... o sebi... i nama...

Laughing

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje je- odakle nama ta urodjena težnja za održanjem identiteta??

Možda zato što to jako želimo? hmmm Smile ...
 Nazad na vrh »
Olena
Napredni tragalac

Pridružio: 21 Jun 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

king

Caco kraljice Lavova,
neka te Oni štite i vode u ostvarenju tvoje ovozemaljske misije.
Piši,piši,uživam da čitam tvoje vizije.
Neke stvari mi postaju jasnije vezano za simbole.
Pozz
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Da odem još korak dalje- nije ljude strah od samog nepoznatog već je u osnovi strah od gubljenja svog identiteta.

A to nepoznato obično znači gubljenje prethodnog identiteta.

A u osnovi to gubljenje identiteta i borba za održanje istog se nalazi u većini ljudskih problema, prepoznaćemo to u raznim oblicima. kao što je i ego...

Ok,slazem se Smile To je usko povezano.

Citat:
cak i strah od smrti, fizickog tela, je jedan od najmanjih strahova... pogotov danas... ali, ne znaci da strahovi nemaju smisao i KORIST... ZA NAS...
I, ONI NAMA - SLUZE... za nesto... ako vec postoje...

Ne bih se nikako slozio da je strah od smrti jedan od najmanjih strahova.Vecina ljudi deluje iz ega tako da kada JA dodje u smrtnu opasnost dupe gace zvace Smile
A to da su nam strahovi korisni...pa jedino kao pokazatelj nasih slabosti,ali ako dozvoljavamo da nas oni ogranicavaju i ne preduzmemo nista povodom toga ne vidim nikakvu korisnost. Jos i da pomenem da taj nas strah sluzi i kao necija hrana pa se ljudi tendenciozno konstantno drze u strahu.

Nego da ne kvarimo sada Cacinu temu Wink
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slazem se...
evo, poruke za Cacu... ili savet, ideja...
kad sretne, ponovo, svoje prijatelje, lavlja bica, da ih ZAMOLI, ponizno, umesto da zahteva... da je ODVEDU KOD VRHOVNE OSOBE BOGA... U OBLIKU - LAVA... ahaahaaha... s obzirom da imaju VEZE... kao i TU MOC... MOGUCNOST... bez obzira i da li ce to da urade, ODMAH, ili... nekada, sto je samo pitanje vremena, ali u duhovnom smislu, posto vreme postoji i nepostoji... znaci - BICE...
dakle, da proverimo, posle, istinitost toga... ali i istinitost Veda...
naime, Vrhovna Osoba Boga ima i SVOJ OBLIK... LAVA... i zove se - NRISIMHA... deva...
i, POJAVLJUJE SE, KOD PREDANIH DUSA, CAK I NA 3D nivou fizicke gustine... a o tome cu da pisem, kasnije...
i, ON I JESTE - RATNIK... ZASTITNIK...
i, danas, u ovo vreme, propisano za MNOGE MOCI... I DUHOVNE PROBOJE...
STETA JE POTROSITI ZIVOT, kakve god vezbe da radimo i realizujemo se, AKO NE DODJEMO U - KONTAKT... SA NAJVISOM OSOBOM BOGA...
U - BILO KOM, OD BEZBROJ, NJEGOVIH, UNUTRASNJIH - OBLIKA...
SRECNO...!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
slazem se...
kad sretne, ponovo, svoje prijatelje, lavlja bica, da ih ZAMOLI, ponizno, umesto da zahteva...

Very Happy Dragi Alex , super si me podstakao da obrazložim neke stvari...

Sa Lavljim bićima se sporazumevam telepatski , tako da mi je teško da rečima opišem naš razgovor .
Pri opisu NAMERNO ne koristim reči: "molba" , "zamolila sam ih" , "poniznost" ... Više volim da koristim reči : "tražila sam" , "zahtevala sam" ,... upravo zbog toga što je reč "poniznost" izvitoperena u značenju . Asocira ljude na hijerarhiju , na razdvojenost ... Aktivira mentalitet žrtve od kojeg boluje veliki deo čovečanstva ...

Sa Lavovima , Anđelima , Sirianima ,.... i svim ostalim bićima sam na ti , i pri susretu sa njima ne patim od kompleksa niže vrednosti Laughing Cool
Kada nešto od njih tražim , postavljam se isto kao kad nešto tražim od moje rođene sestre , od mog najboljeg prijatelja , od osobe sa kojom sam jako bliska .
Susret sa tim bićima u meni izaziva ushićenje , ljubav , međusobno obožavanje , bliskost... nema tu mesta za poniznost u smislu kako to većina ljudi zamišlja .
Divim se ja njima , a dive se i oni meni što sam odlučila da se inkarniram u ovom palom svetu...

Poljubac... Poljubac... Poljubac...
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
slazem se...
kad sretne, ponovo, svoje prijatelje, lavlja bica, da ih ZAMOLI, ponizno, umesto da zahteva... da je ODVEDU KOD VRHOVNE OSOBE BOGA... U OBLIKU - LAVA... ahaahaaha... s obzirom da imaju VEZE... kao i TU MOC... MOGUCNOST... bez obzira i da li ce to da urade, ODMAH, ili... nekada, sto je samo pitanje vremena, ali u duhovnom smislu, posto vreme postoji i nepostoji... znaci - BICE...
dakle, da proverimo, posle, istinitost toga... ali i istinitost Veda...
naime, Vrhovna Osoba Boga ima i SVOJ OBLIK... LAVA... i zove se - NRISIMHA... deva...
i, POJAVLJUJE SE, KOD PREDANIH DUSA, CAK I NA 3D nivou fizicke gustine... a o tome cu da pisem, kasnije...
i, ON I JESTE - RATNIK... ZASTITNIK...
i, danas, u ovo vreme, propisano za MNOGE MOCI... I DUHOVNE PROBOJE...
STETA JE POTROSITI ZIVOT, kakve god vezbe da radimo i realizujemo se, AKO NE DODJEMO U - KONTAKT... SA NAJVISOM OSOBOM BOGA...
U - BILO KOM, OD BEZBROJ, NJEGOVIH, UNUTRASNJIH - OBLIKA...
SRECNO...!!!

Alex , jedva čekam da napišeš nešto više o tome.... Srce si!

Neverovatno me inspirišeš Poljubac... Poljubac... Poljubac... Poljubac... Poljubac...
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A to da su nam strahovi korisni...pa jedino kao pokazatelj nasih slabosti,ali ako dozvoljavamo da nas oni ogranicavaju i ne preduzmemo nista povodom toga ne vidim nikakvu korisnost. Jos i da pomenem da taj nas strah sluzi i kao necija hrana pa se ljudi tendenciozno konstantno drze u strahu.

Nego da ne kvarimo sada Cacinu temu Wink

Kublai , dobro došao na ovu temu Very Happy

Slobodno piši , ne snebivaj se Razz

Ovo za strahove što si rekao potpisujem ! Thumleft
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 17:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olena ::
king

Caco kraljice Lavova,
neka te Oni štite i vode u ostvarenju tvoje ovozemaljske misije.
Piši,piši,uživam da čitam tvoje vizije.
Neke stvari mi postaju jasnije vezano za simbole.
Pozz

Olenice carice , nešto te nema u zadnje vreme Miss you

Podstakla si me da napišem nešto o sferi gde se nalaze ta Lavlja bića .

Razgovarala sam o tome sa nekim virtuelnim prijateljima , najpreciznije i najsveobuhvatnije objašnjenje mi je dao Talerman pa kopiram deo njegovih poruka koje se odnose konkretno na pojedina područja :

talerman ::
Prema jednoj od duhovnih skola postoji redosled razlicitih sfera koji se zovu etiri.
Prema tim etirima, na najvisem astralnom nivou nalazi se NIA. I zaista, posle tog nivoa, prestaje Zemlja i produzava se dalje u kosmos. Moguce je da i ti Lavovi zive u NIA, premda ih nikada tamo nisam video.

Jednom prilikom sam napisao o svom iskustvu u NIA na Objavama... Interesantno je da je bilo u tom opisu pozara i vatre na sve strane.
Mislim da je vatra neophodna kao energetski impuls i pogon koji nas navodi iz astrala u mentalnu sferu.

Ja mislim da si se ti sada nasla upravo pred tim podrucjem .

Lavove sam, medjutim, nailazio u tarot putovanjima. Ali, ti lavovi su bili verovatno izvoriste svih lavova koje postoje u kosmosu. Tarot karta Lava je u stvari karta SNAGE. Dakle, Vatre, koja nam je neophodna za dalji duhovni rast.

Evo, ovo je deo mog iskustva sa NIA, gde mozda zive i tvoji lavovi Smile

NIA predstavlja najviši deo astralnog plana. Posle NIA mi napuštamo astralni svet, za osobom ostavljajući astralna područja BAG, ZAA, DES, VTI, YESOD, NETZCACH, HOD, kao i eterična područja TEX, RII i MALKUT.

U dosadašnjim putovanjima, mogli samo da primetimo kako se po različitim paralelnim prostorima krećemo u različitim nefizičkim telima.
Prvim nefizičkim telom mozemo samo da hodamo ili da lebdimo par metara iznad zemlje, ali njime ne možemo da prolazimo kroz vrata, zidove ili prozore. Njime možemo da hodamo tek nesto brze od našeg fizičkog tela. U prvom nefizičkom telu se nalazimo kada smo u blizini svog fizičkog tela u eteričnom prostoru. Kada se osvrnemo iza sebe i ugledamo svoje fizičko telo kako spava, to je jasan znak da se nalazimo u svom prvom nefizičkom telu.
Drugim nefizičkim telom možemo da prolazimo kroz zidove, vrata, prozore, njime mozemo da letimo i da se krecemo veoma brzo. Ovo telo je najoptimalnije kada se nađemo u nekom drugom paralelnom svetu. Mi znamo da smo u svom drugom nefizičkom telu kada se osvrnemo na svoj krevet i tamo uopšte ne vidimo naše fizizičko telo, već praznu posteljinu.
Trece nefizičko telo je mnogo brže od brzine svetlosti. Zapravo, ono je brzo koliko je brza i brzina misli. Sa tim telom, mi možemo za tili čas da pređemo iz jedne galaksije u drugu, iz eterične sfere u mentalnu, tim telom prolazimo kroz takozvane energetske tunele koji spajaju različite delove ovostranog i onostranog univerzuma. Kada već dođemo do sfere koju smo naumili da posetimo, sa tog trećeg nefizičkog tela, prelazimo u drugo nefizičko telo kako bi smo mogli na miru da obiđemo taj svet u koji smo dospeli.

24. Etir NIA je etir vremena i prostora. Ovaj etir je potvrda da smo ovladali veštinom korišćenja sva tri nefizička tela. Time dobijamo titulu maga Philosophus-a. Philosophus jasno uočava da različite sfere nisu međusobno razdvojene satnicom ili daljinom, već radije frekencijama sopstvene svesti.

Ja sam stara skola. Ja sam pre sklon da koristim termine kao sto su visoki gnosticki eoni ili hermoticki hegdobad~ogdobad ili mentalna sfera,
nego hiperspejs. To sve mora da je jedno te isto ali sa drugacijim nazivima. Ti si vise u novim, a ja u starim pravcima.

Lepo je sve ovo sto si mi napisala.

Po ovome sto sam procitao, rekao bih da Hyperspace zapocinje sa tom najvisom astralnom sferom, a da se zavrsava pred Ambisom, ukljucujuci u sebe mentalnu i kazualnu sferu.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2010 19:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Zosim ::

ZA SVE ONE KOJI NE JURE MOĆ, VEĆ TRČE ZA ISTINOM

Čemu, zapravo, služi istina kada joj tako neprikosnoveno težite? A kažete da to nije potraga za moćju?

Istina je informacija, svaka informacija je moć, moć služi izdvajanju, isticanju i ...eto nama još jednog ponavljanja priče o progonu iz raja: „..deder, probaj malo od ovog ploda sa zabranjenog drveta spoznaje...!“
Takva nova istina tj. spoznaja automatski znači proterivanje iz starog sveta u novi. Progon!

Sačuvaj nas Bože još jedne kukumavke i žalospevija za izgubljenim rajem.
Samo to ne! Molim te!

A sada da vidimo ko je junak! Traži se samo malo čiste logike od vas.
Polazimo od ovoga: Šta je istina?
Skromno bih rekao da apsolutna istina ne postoji, postoje samo relativne tj. lokalne istine, koje su prostorno-vremenski ograničene i vezane za jednu odredjenu ravan.
Tako dolazimo do važnog zaključka:
Istina je ta koja definiše granice vremensko-prostorne ravni (tj. sistema). Tamo gde prestaje važnost jedne definicije istine, tamo počinje druga ravan, drugi sistem, drugi svet.
Jednostavno zar ne?

Ali... pazi sada! Ovo što sam gore izrekao pretenduje da bude apsolutna istina, a upravo smo zaključili da nema apsolutne istine, to onda znači da je i ova gore izrečena istina samo lokalna, a to onda dalje znači da postoje sistemi (ravni) u kojima egzistira apsolutna istina.
Ali, apsolutna istina koja važi samo u lokalnom sistemu može biti samo relativna... i posle još malo mozganja dolazimo do još jednog isto tako važnog pitanja: ko to koga ovde zajebava?

Bez ljutnje, molio bih one koji imaju kartu za hiperspejs putovanje da skoknu i donesu nam odgovor ...jer ne mogu da spavam zbog ove zavrzlame! Unapred hvala.

Postoji odgovor na onu moju zavrzlamu, a on glasi:
Apsolutna istina postoji!

Postoji, jer mora da postoji: zove se Bog.

Istino, bio si jako blizu odgovora! Naslutio si ga.

U svakoj ravni koju sam pomenuo (kao prostorno-vremenski kontinum) postoji ustanovljeni par slika-oči.
Zamisli: “Lepota je u očima posmatrača”.
U jednoj ravni oči vide sliku kao lepu, u drugoj oči još uvek ne postoje, u trećoj oči vide sliku kao deformisanu (izduženo-zakrivljenu), u četvrtoj se ona čas pojavljuje čas nestaje, u petoj ravni slika kao da ne postoji ( jer je oči ne vide), u šestoj slikar tek nanosi boje na platno, u sedmoj su svi likovi na slici živi, u osmoj svaka tačka slike prdstavlja novi univerzum, u devetoj su oči posmatrača na slici i odatle gledaju svet, u desetoj i slika i oči nestaju brzinom svetlosti.

U svakom od pomenutih svetova odnos slike i očiju se ogleda kao nešto konstantno, tj. apsolutno.
Tek sa sposobnošću očiju da skoče iz jedne ravni u drugu budi se svest o relativnosti tog odnosa.
Slika je kroz sve svetove bila to što jeste, a opet, u svakom od svetova ona je drugačije interpetirana (vidjena i doživljena).
Tako za jednu te istu sliku koja se proteže kroz hiljadu ravni dobijamo konstataciju da je to slika sa “hiljadu lica”.
Sada samo na mesto slike postavi Boga.

Idemo dalje. Šta ako se prelaskom iz jedne ravni u drugu slika menja, a oči ostaju iste, konstantne?
Rešenje je jednostavno: onda te oči pripadaju Bogu! I ostaje na snazi da je Bog apsolutna istina.

E sada dolazimo do najtežeg, neko bi rekao najgoreg dela priče.
Probaj sada da zamisliš da prelaskom iz jedne ravni u drugu slika ne zadržava stalan izgled već se i ona menja. Zamislimo da je Bog živ i kao takav podložan promenama. Npr. stari.
Šta tu onda može biti apsolutna istina?
Apsolutna istina je samo Božija egzistencija.
Kada bi se sada vratio na početak priče i u nju uveo postulat da je i slika (Bog) promenljiva, onda bi se svaki kontakt očiju sa slikom tretirao kao zamrznuta sekvenca u vremenu koja i po isteku vremena kontakta ostaje da egzistira kao trag u vremenu, kao mini ravan (prostorno-vremenski kontinum definisan npr. jednom sekundom). Kao kada bi sve frejmove (pojedinačne sličice nekog filma) isekao i složio jedan na drugi.
Mi više nemamo jedinstvenu ravan, ništa konstantno, sve se u njoj menja jer je neko pustio vreme.
Probaj sada da zamisliš taj hiperuniverzum, u kojem se svakog trenutka sve slike i sve ravni menjaju. Užas, a upravo je to najbliža slika sveta u kojem živimo.

Ono što su oči videle u trenutku T1, u ravni R1, već u trenutku T2 nije istovetno jer je ravan R1 prešla u stanje R2. Da bi video sliku iz trenutka R1 morao bi imati mogućnost putovanja u prošlost, povratka u ravan R1, ali isto tako i povratak očiju u stanje trenutka T1.
Jer ako oči iz trenutka T2 gledaju sliku iz trenutka T1 videće je različito.
Jednostavno, treba samo lepo složiti stvari.
I sada se priupitamo kako tu neka istina može biti apsolutna?
Može…ali… da li zaista želite da vam i to objasnim?
Very Happy

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 6 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33470 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90643 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29969 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30356 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29661 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42834 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11304 11 Apr, 2008 02:22 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)