JNANA YOGA - yoga znanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 00:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da si ti pečen...

Zbogom hrišćanstvo, Rale je progledao!!!

Rale je uspravan, Rale je Yogi!!

Ne brini, od sada sve ide lakše i lepše. Very Happy Prešao si prvi prag.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 01:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
читам овога Сатјананду и његову Кундалини Тантру и никако да схватим шта то Гибу и њему сличне привлачи једном таквом учењу?!?!?"!
12 год. је потребно само за припрему да би се кренуло у подизање кундалини.
Па ни чак после 12 год. нена гаранције да ће то да успе.
А хришћанство каже да целог живота човек да греши и да се пред саму смрт покаје биће му опроштено и наследиће царство небеско.
Дакле у једном тенутку човек може а добије све оно за шта неко ко је се определио за кундалини треба да потроши године и опет то не ваља.
Ваљда зато што је џабе?
Гибо, Раде и Миодраже, вас тројица да се саставите нема шансе да испуните оно што се тражи у Кундалини тантри!
Шта вас везује за једно такво учење?
Ено онај разбојник што је на крсту разапет поред Исуса Христа доби опроштај и наследи царство небеско у тренутку кад се покајао.
Мало ли је?
Шта оћете? преко хлеба погаче?

A da ti odgovorim i na ono što si i sam počeo da uvidjaš- umom ne možeš protiv uma, ni verovanjem protiv verovanja...
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 13:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Daleko od toga da je dzabe ako si mislio na pokajanje ,Rale.Jer ako si poceo iskreno da se okajavas za dela i nacin zivota , sigurno ces uvideti da je cena tvoj zivot i sve ono sto podrazumevas pod svojim dotadasnjim zivotom .
Tako da bilo koje duhovno postignuce kao i spoznaja sebe , zahteva kao zrtvu laznog sebe.
Ono sto se za pare moze dobiti je malo i ne predstavlja neku zrtvu i promenu iz laznog u istinito .

Evo mali odlomak iz knjige Ucenje Satyanande Sarasvatija , koju je Giba postavio par postova pre .
...................................

P: Da li je potrebno ili čak neophodno da prihvatimo gurua radi spiritualnog puta, ili
se iste stvari mogu postići oslanjajući se na Boga ili na sopstveno biće?

O : Mi se možemo oslanjati na Boga po pitanju spiritualnog vođstva, blagoslova, bolje
budućnosti, dobrog zdravlja, svega i svačega, ali zapamtite to je intelektualna predanost.
Kada kažemo: "Predajem se Bogu", to je intelektualni koncept. Mnogi od nas koji govore
i misle o Bogu, ostaju samo na intelektualnom nivou nikada ne dolazeći do vrhovnog
iskustva. Za nas, Bog nije stvarnost. U ovom trenutku naše evolucijc Bog je filozofija, a
filozofija je uvek intelektualna; ona nikada nije intimna.
Ja mogu živo i slikovito da vam prikažem borbu izmedu tigra i lovca. Lovac odlazi u
džunglu sa puškom i suočava se sa tigrom. Tigar riče, skače na njega velikom žestinom.
Lovac je uplašen, ali mora da se bori za svoj život. Ja vam sada opisujem tu borbu
između tigra i čoveka, ali možete li vi imati stvarno iskustvo ovog događaja? Ne, možete
ga doživeti samo ako ste vi taj lovac i ako se nađete u istoj situaciji.
Na isti način, sve priče o Bogu su filozofske, intelektualne. Bog je veoma daleko od
našeg intimnog iskustva i stoga mi ne možemo dobiti pravilno vođstvo od Njega. Time
ne poričem Božiju veličinu, ved kažem da smo mi gluvi i slepi za nju. Za slepog čoveka
sunce postoji filozofski, ali ne i stvarno.

Dakle, guru je neko sa kim naš odnos nije samo intelektualan; on je stvaran. On nam
može pružiti ispravno znanje u skladu sa našim ograničenjima. Ponekad je jezik Boga
izvan našeg mentalnog razumevanja. Međutim, gurua mi možemo razumeti i u isto
vreme, guru može razumeti nas. On zna naša ograničenja, naše teškoće i nemogućnosti,
jer je i on nekada bio na ovoj tački evolucije na kojoj se mi danas nalazimo.
Da biste prihvatili mantru, morate prihvatiti gurua. Da biste dobili lekcije iz spiritualnog
života, morate naći gurua za sebe. Tek kada odete izvan ovog odnosa, možete imati
intimno iskustvo, a kada imate takvo iskustvo, možete čuti božanski glas. Božanski glas
nije ljudski glas. To nije engleski, budite sigurni. To nije sanskrit, nije italijanski, niti
grčki. Glas Boga uopšte nije u formi zvuka.

Ako Bog govori na engleskom, možete ga čuti i razumeti. Ako govori na grčkom, možete
zapamtiti ono što On govori i zamoliti nekog grčkog svamija da vam to prevede. Svaki
zvuk, svaka instrukcija koja nam je data ima svoju frekvenciju. Čak i mentalni zvuk ima
svoju frekvenciju. Kada šapućem i to ima neku frekvenciju, ali božanski glas nema
nikakvu zvučnu frekvenciju. Ako glas nema zvučnu frekvenciju i kaže vam da je vaša
mantra Om Namah Šivaja, kako ćete to čuti? Vaše uši, vaš um i vaše oči moraju biti
uključeni na tu bezvučnu frekvenciju, ali oni to nisu.

Zato, mada su božanski blagoslovi dostupni, stvarni, intimni, apsolutni i večni, moramo
sačekati dok ne budemo zaista bili u stanju da se uključimo na taj glas tišine.
Transcendentalni glas je poznat kao zvuk tišine. Kada um nestane, kada ego nestane,
dualnost prestaje kada priroda za vas više ne postoji, tada se čuje glas Boga. To je
zapisano u mnogim knjigama i rečeno u mnogim propovedima svetaca, sadua i
realizovanih ljudi.
Zato je apsolutno neispravno reći da se sa ovom dimenzijom iskustva, sa ovom
dualnošću, sa ovim egom, ovim ograničenim umon možete uključiti na beskonačno. Vi
možete reći: "Da, moguće je. Bog je sveznajući, on će mi pomoći da ga čujem." Ali, ja
kažem: "Ne, on to neće učiniti." Postoji darma, kosmički zakon i Bog stoji iza tog
zakona. Sve što On čini je u skladu sa tim zakonom. Da to nije tako svako na svetu bi
mogao da čuje taj božanski šapat.

Čak su i ljudi sa najviše vrlina to propustili. Ljudi koji su bili apsolutne inkarnacije
dobrote propustili su to, ali običan čovek, koji je u stanju da transcendira granice
dualnosti, mnoštvo i različitost, lako može čuti božanski glas. Ramakrišna Paramhamsa je
bio neobrazovan. Svi Hristovi učenici su bili neobrazovani. Mnogi sveci iz svih krajeva
sveta su bili neobrazovani, ali su bili u stanju da transcendiraju um, da odu izvan njega.
Bili su u stanju da zaustave svoj um, da isključe svoj ego, da probiju njegovu barijeru,
dok nisu dostigli tačku u kojoj su različitost i mnoštvo potpuno zbrisani, kao i oni sami.
Njih tada nije bilo. U tom posebnom trenutku potpune smrti čuli su glas božanskog.
Ako ste dostigli tu tačku, definitivno vam nije potreban guru, jer vi ste guru. Ali ako
nemate to iskustvo, molim vas, nemojte biti obmanuti velom intelektualne odbrane i
govoriti da vam guru nije potreban. Potreban vam je guru za vašu spiritualnu stazu.
Potreban vam je guru za stazu vašeg akademskog znanja. Potreban vam je guru u svakoj
oblasti znanja.
Miodrag

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

P: Možete li nam objasniti šta je "Jastvo"?

O : Jastvo je ono što ja jesam, osnova mog postojanja, pozadina moje svesti i dokaz mog
trajnog postojanja. Jastvo je jedino trajno u pozadini svih promenljivih stvari. Telo se
menja, um se menja, iskustva se menjaju, koncepti, vrednosti i filozofije se menjaju, ali ja
sam isti kao i pre trideset ili četrdeset godina. Sve su to samo spoljašnje manifestacije
duha.
Sada, ovaj duh se mora realizovati u samadiju. Treba da dođete do tačke u kojoj ne
doživljavate ime i formu. Treba da dođete do tačke svesnosti u kojoj niste svesni ni imena
ni forme. U tom trenutku se dešava spiritualno iskustvo. Možete diskutovati koliko god
hoćete o Jastvu, ali ga na taj način nećete spoznati. Jastvo se može spoznati samo kroz
iskustvo, a takva spoznaja se dešava jedino u samadiju.

P: Kako to ostvariti?

O : Postoje mnoge spiritualne prakse. Među njima postoji jedan metod koji je postao
veoma popularan širom sveta i taj metod se zove spontana svesnost svesti; spontana svest
o svesnosti, to je metod. Pokušaću da opišem ovu praksu što je jednostavnije moguće.
Neka onaj ko je zainteresovan za razvijanje svesnosti zauzme stabilan, meditativan
položaj zatvorenih očiju. Neka njegov um za neko vreme postane svestan fizičkog tela od
glave do pete. Neka svoju svesnost zadrži na telu dok ne otkrije da izlazi izvan tela, da
gubi telesnu svesnost.
Sada, ono što se obično dešava kada nam se u umu javi telesna svesnost je da
pokušavamo da je odstranimo, a ona se stalno vraća! Međutim, u ovoj metodi mi znamo
da razmišljamo o telu, mi smo svesni tela i svega što je s njim u vezi. Uporedo sa tim,
koncentracija postaje toliko duboka da posle nekog vremena prelazimo sa tela na um i
postajemo svesni misaonih procesa koji se odvijaju negde u polju svesti i podsvesti.
Telo je nestalo, um ostaje, a šta je taj um? On se pojavljuje u formi misli, u formi
emocija, u formi određenih suptilnih procesa što takođe morate sagledati. Svaka misao
koja se pojavi iz podsvesti, svaka misao koja se javi u formi simbola, u formi vizije, u
formi ideje, sve to morate sagledati što jasnije možete. Potpuno se odvojte od tih
sadržaja, tako da se na trenutak ne identifikujete sa misaonim procesom. Nakon nekoliko
dana prakse otkrićete da ste otišli i izvan uma.

Iako ste bili svesni tela, iako ste bili svesni uma, vi ste izgubili ideju o telu i umu. Šta se
posle toga dešava? Pojavljuje se svest o "ja", samo "ja" i nšta više, odvojeno od ideje tela,
odvojeno od ideje uma; samo "ja" bez imena, bez određene kaste, vere, pola ili formalnog
imena. Ništa ... samo svesnost "ja". Ova svesnost se toliko proširuje, toliko uzdiže da se u
jednoj tački gubi razlika između mene i tebe, njih i njega... sve se gubi.
Ovo je konačna tačka u spiritualnoj realizaciji. Kada meditira, spiritualni aspirant treba da
razvije svoju svesnost do najvišeg stepena. Mala svesnost treba da se rastopi u vrhovnoj
svesti, tako da naposletku ništa ne preostane osim tog Jednog. Kada se postigne to
vrhovno stanje, dolazimo do tačke koja se zove "otkrovenje" ili napuštanje svakog
znanja. To je tačka oslobođenja, tačka slobode i tačka izdvajanja svesti.

P: Kako neko zna da je doživeo samadi?

O : Samadi nije stanje ekstaze, transa ili nesvesti, kako neki misle. To je stanje
subjektivne svjesnosti, izvan vremena i prostora u kojem mentalno telo više ne
funkcioniše. Stanje koje sada doživljavamo nije samadi, jer postoji istovremeno svesnost
više stvari. Mi vidimo, kušamo, mirišemo, čujemo, osećamo, mislimo i znamo. Ova
svakodnevna iskustva su izražaj uzajmanog odnosa čula, uma i objekata.
Iskustvo se dešava usled dulanosti, a ego stvara ovu dualnost. Transcendiranje dualnosti
je osnovna svrha spiritualnog života. Dualnost ne podrazumeva samo dvojstvo, već i
mnoštvo. Ona podrazumeva opažaj za opažajem, gde doživljaj, onaj ko doživljava i
doživljeno funkcionišu uporedo.
Mnogi ljudi imaju fantastična iskustva koja zamenjuju za božanska. Na primer, neko
može biti u stanju da jasno čuje muziku i to bez upotrebe čula sluha. To jeste iskustvo,
bez sumnje, ali ono nije konačno. Vama se mogu javiti hiljade sličnih iskustava za vreme
meditacije, ali ni jedno od njih nije apsolutno, jer ga vi doživljavate. Sve dok postoji
doživljaj i onaj koji doživljava, postoji i ego; a tamo gde je ego, ne može biti apsoluta.
U vezi spiritualnog života je rečeno da onaj ko, doživljava, taj ne zna, a onaj ko zna, ne
doživljava. Zasigurno, konačno i apsolutno prosvetljenje nije predmet iskustva. To je
nešto nalik stanju postajanja. Ti postaješ to, ti živiš to, ti si to. Ti nisi posmatrač,
spoznavalac ili svedok tog iskustva i ti ga ne možeš vežbati. Iz tog razloga su mnogi
sveci živeli kao ludaci. Ljudi ih zovu mističnim vizionarima ili ludacima. Za takve ljude
postoje mnoga imena. Na Zapadu su ih nazivali cinicima, a na Istoku avadutama.
Ako probate med reći ćete da je sladak, jer postoji dualnost. Ali, ako postanete med i ja
vas onda upitam šta se desilo, reći ćete: "Ništa." To je vrlo važan trenutak.
Transcendentalno iskustvo nije predmet iskustva i zato se o njemu ne može diskutovati.

UCENJE-Swami Satyananda Saraswati
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 20:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Недостатак одговорности према друштву је разлог зашто људи радије верују у теорију еволуције него у то да је Бог створио свет.
Еволуциони настанак подразумева да смо настали као пука случајност и да важе закони који кажу да јачи преживљавају.
Таква поставака ствари намеће да је сасвим природно отимати од слабијих,као и да је морал ту ради слабића који се крију иза њега.
Ово даље отвара могућност да се слобода користи на зло под изговором да је у питању борба за опстанак.Бити курва или убица је сасвим пожељно кад се тако поставе ствари.
Поставимо себи питање, зашто би политичар који верује у еволуцију ишта урадио за друштво штитећи слабе који треба да се истребе да би јаки преживели.
Или зашто би учитељ у школи дао све од себе у образовању деце ако верује у теорију еволуције.
Дакле теорија еволуције је одличан изговор за неодговорност према друштву у коме живимо.Ми не волимо одговорност и зато волимо теорију еволуције.
Негде сам чуо да религија настала од речи ре и легаре што значи поново повезати.
Поново се повезати са Богом.
Погледајмо шта је то што ће нас поново повезати с Богом.Шта је то у првом плану у три момотеистичке религије.
Десет божјих заповести
Закон и морал то је оно што ће нас поново повезати с богом.
Одговорност је у првом плану,одговорност за своје поступке а не знање.
Бежање од одговорности вуче Гибу Миодрага и друге од хришћанства ка другим религијама где одговорност није у првом плану већ знање.
Таквима је повољна свака религија која у први план не поставља љубав према блужњем и одговорност.
Читајући ове цитате што они постављају ,где цитирају своје духовне учитеље видим да се исто знање може достићи у било којој религији,ето и гностици и шамани а сви исто причају.
Али нас знање неће поново повезати с Богом већ љубав која дела.
Постоје многи путеви да човек спозна Бога али да се поново повеже с њим је само један,поштовање моралног закона.
У Јудаизму и Исламу је десет божјих заповести постављено као закон који се мора испунити и не говори се да се то треба урадити из љубави према ближњем.
Док се у хришћанству признаје само ако је закон испуњен из љубави а не из морања које произилази из поштовања закона. Дакле прихватање одговорности из љубави према ближњем.
Хришћанство је религија која каже да само љубав према ближњем може човека поново повезати са Богом.Кроз морални закон ми постајено одговорни за функционисање друштва у целини.
Да смо хришћани неби се могло десити да тамо неки политичар који верује у теорију еволуције води друштво у пропаст тако што уместо да брине о друштву он брине како да напуни своје џепове.
Да знање не спасава може вас уверити поглед на наше интелектуалце који већина вуку ка теорији еволуције.
Идеја и реинкарнацији је још једна од ствари које сладуњаво делују јер дају наду да ако се не достигне спој са Богом у овом животу,моћи ће у неком другом.На тај начин дирекно оставља могућност да се верник ослободи одговорности у овом животу за своје поступке.
Ако погледамо житије Марије Египћанке видећемо да човек може да позна Бога разумом без читања књига или религиозних учитеља.Нису потребна специјална стања свести да би се Бог познао.
Не заваравајте се да ће те боље упознати Бога у другим религијама,у те религије вас вуче то што не желите да будете одговорни за своје поступке.
Једноставно бежите од одговорности према друштву у којем живите,па вам лепо изгледа идеја да знање спасава.
Сви би хтели да се у друштву боље живи а да при том сами не раде ништа у том правцу. Зато беже од хришћанства и пљују по њему.
Miodrag

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znaci po tebi Rale , Satyananda je neodgovoran prema drustvu i zato bezi u teoriju evolucije jer bi hteo u drustvu da malo bolje zivi ..........ali je neodgovoran jer ne dela sa ljubavlju vec samo stice saznanje koje nicemu ne vredi .

Ako je vecina vernika ovako nihilisticki nastrojena , nije ni cudo sto je i nas Rale tako zadojen .

Rale , brate , prijatelju , hriscanine , ne vataj se u kolo u kome ne umes da igras .

i

ne pravi se pametan jer ce te izabrati za predcednika ovoga nehriscanskog drustva

a to ne bi voleo sigurno .

Evo jos materijala za "obradu" , kako ko ume i u kom stilu ............
Miodrag

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 23:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

izvodi iz :

AŠTAVAKRA SAMHITA / GITA

UPUTSTVA ZA SAMOREALIZACIJU

Janaka reče:

1. Kako se stječe znanje? Kao se postiže oslobođenje? Kako je odricanje moguće?
Reci mi to, Gospodine.

Aštavakra reče:

2. Težiš li oslobođenju, dijete moje, izbjegavaj objekte čula kao otrov te traži oproštaj,
istinoljubivost, ljubaznost, zadovoljstvo i Istinu kao nektar.

3. Ti nisi niti zemlja, niti voda, niti vatra, niti zrak niti prostor. Da bi postigao oslobođenje,
upoznaj svoje Jastvo, kao svjedoka svih ovih elemenata i kao Svjesnost samu.

4. Kad jednom shvatiš da Ti nisi tijelo te učvrstivši se u Svjesnosti, postati ćeš sretan, spokojan i
slobodan od svih okova.

5. Ti ne pripadaš brahmanima, niti ikakvoj kasti niti ijednoj aśrami (razvojne faze u ljudskom
životu). Nije moguće spoznati Te čulima percepcije. Ti si nevezan, bezobličan i svjedok
cijelog univerzuma. Budi sretan.

6. Vrlina i porok, užitak i bol, potječu od uma, a ne od Tebe, sveprožimajući Atmane. Ti nisi niti
onaj koji djeluje niti onaj koji uživa. Ti si uistinu oduvijek slobodan.

7. Ti si jedini vidjelac svega i zaista si oduvijek slobodan. Tvoji okovi sastoje se samo u tome što
sebe ne vidiš kao vidioca već kao nešto drugo.

8. Da li ti kojega je ugrizla velika crna zmija egoizma "Ja sam činitelj", piješ nektar vjere "Ja
nisam činitelj", i jesi li sretan?

9. Spali šumu neznanja s vatrom uvjerenja "ja sam Jedno, i Čista sam Svjesnost", oslobodi se
tuge i budi sretan.

10. Ti si ta Svjesnost, Blaženstvo – Vrhunsko Blaženstvo, u kojemu i kojemu ovaj univerzum
izgleda nadređen, kao zmija u užetu. Živi sretno.

11. Onaj tko sebe smatra slobodnim, doista je slobodan a tko se smatra vezanim ostaje vezan.
"Onako kako razmišljate, takvim ćete i postati" kaže narodna izreka, i veoma je istinita.

12. Jastvo je svjedok, sveprožimajuća, savršena Jednota, Svjesnost, nedjelujuća, nevezana, bez
želja i spokojna. Zbog iluzije, izgleda nam da je od ovoga svijeta (tj. podložna vječno
ponavljajućem ciklusu rađanja i umiranja).

13. Nakon što ste prestali izvana i iznutra mijenjati sebe, te napustivši iluziju: "Ja sam mišljeno
(individualno) jastvo", meditirajte na Atmana kao na nepromjenjivog, na Svjesnost i
nedualnost.

14. Dijete moje, dugo si se nalazio u zamci tjelesne svjesnosti. Raskini petlju zamke mačem
znanja "Ja sam Svjesnost", te budi sretan.

15. Ti si neprijanjajući, nedjelujući, samoisijavajući (sjajiš sam od sebe) i neokaljan. Tvoji okovi
počivaju u činjenici što se odaješ meditaciji.

16. Ti prožimaš ovaj univerzum a ovaj univerzum postoji u tebi. Tvoja priroda je u stvari čista
Svjesnost. Nemoj biti malen duhom.

17. Ti si bezuvjetan, nepromjenjiv, bezobličan, trezven, nedokučivo inteligentan i spokojan. Čezni
samo za Svjesnošću.

18. Spoznaj da je ono što ima oblik nestvarno, a da je ono što je bezoblično vječno. Slijedeći ova
duhovna uputstva, izbjeći ćeš ponovnom rađanju.

19. Baš kao što ogledalo postoji i unutar slike koju odražava i bez te slike, tako i Vrhunsko Jastvo
postoji unutar i izvan ovog tijela.

20. Baš kao što je jedan te isti sveprožimajući prostor unutar i izvan vrča tako i vječan,
sveprožimajući Brahman bivstvuje u svim stvarima.
Miodrag

Poruka Poslao: 20 Feb, 2011 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZNANJE O JASTVU

Aštavakra reče:

1. Čovjek čistog intelekta realizirat će Jastvo čak i uz nepotpuna uputstva. Ljudi nečistog
intelekta ostaju zbunjeni čak i ako čitav život žele Samospoznaju (spoznati Jastvo).

2. Nevezanost za čulne objekte jest oslobođenje; ljubav prema objektima čula jest ropstvo. To je
uistinu Znanje pa činite kako vam drago.

3. Ovo znanje o Istini čini elokventnu, pametnu i aktivnu osobu nijemom, inertnom i
neaktivnom. Stoga ga izbjegavaju oni koji žele uživati u svijetu.

4. Ti nisi tijelo, niti je tijelo tvoje; ti nisi činitelj niti uživalac. Ti si Svjesnost sâma, vječni
Svjedok i slobodan. Budi sretan.

5. Vezanost i mrskost su obilježja uma. Um nikad nije tvoj. Ti si inteligencija sâma, bez
konflikata, nepromjenjiva. Neka ti je sa srećom.

6. Ostvarujući Jastvo u svemu i sve u Jastvu, bez egoizma i osjećaja za "moje", budi sretan.

7. Ti si doista Ono, u čemu se svijet manifestira poput valova u oceanu. O, inteligencijo,
oslobodi se groznice uma.

8. Vjeruj sine moj, vjeruj. Nemoj se nikada zbuniti u tome. Ti si Znanje sâmo, ti si Gospodar, ti
si Jastvo i iznad si Prirode.

9. Tijelo, sastavljeno od sastojaka prirode, dolazi, ostaje i odlazi. Jastvo niti dolazi niti odlazi.
Zašto ga onda oplakuješ?

10. Neka tijelo traje do kraja kalpe (kozmičkog ciklusa) ili oslobodi ga čak danas. Kako u tebi koji
si Čista Inteligencija može biti onda ikakvog rasta ili smanjenja?

11. U tebi, u beskrajnom oceanu, neka valovi univerzuma rastu ili se smanjuju u skladu sa svojom
vlastitom prirodom. To za tebe ne znači niti dobitak niti gubitak.

12. Dijete moje, ti si Čista Inteligencija sâma po sebi. Ovaj univerzum nije nimalo različit od tebe.
Stoga kako i otkuda netko može imati ikakvu ideju prihvaćanja i odbijanja?

13. Kako onda da bude rođenja, djelovanja ili čak egoizma za tebe Jednotu, nepromjenjivu, mirnu,
besprijekornu i Čistu Svjesnost?

14. Ti sâm izgledaš onako kako opažaš. Da li narukvice i drugi nakit izgledaju drugačiji od zlata?

15. Potpuno se odreci takvih razlikovanja kao što su "Ja i On", te "Ja to nisam". Smatraj sve
Jastvom te budi bez želja i budi sretan.

16. Univerzum postoji samo zbog tvog neznanja. U stvarnosti, ti si Jednota. Nema individualnog
jastva ili Vrhovnog Jastva različitog od tebe.

17. Onaj tko sigurno zna da je univerzum iluzija i ništa drugo, biva lišen želja, postaje Čista
Inteligencija te nalazi mir kao da ništa ne postoji.

18. U oceanu svijeta, oduvijek je bila, jest i bit će samo Jednota. Ne postoji niti ropstvo niti
oslobođenje. Živi zadovoljno i sretno.

19. O, Čista Inteligencijo, ne ometaj svoj um s potvrdama i negacijama. Budi spokojan i bivstvuj
sretno u svom vlastitom Jastvu koje je Blaženstvo sâmo.

20. Potpuno napusti čak i kontemplaciju i ne zadržavaj ništa u svom umu. Ti si uistinu Jastvo,
posve slobodno. Što bi postigao mišljenjem?
rale
Mistik

Poruka Poslao: 21 Feb, 2011 00:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Да да!
Ја сам јавство
Ја сам почетак и крај.
Ја сам алфа и омега.
Као кад ухвате лудака па га накљукају седативима.И сад он седи негде у углу без мисли са оним стакластим погледом и доживљава своје јавство.
То ли је смисао живота?
То ли је учење боље од хришћанства?
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 21 Feb, 2011 11:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Ako pokušate biti samo učitelj, izgubljeni ste. Ako pokušate biti samo učenik,također ste izgubljeni." Paulo Coelho
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 21 Feb, 2011 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Недостатак одговорности према друштву је разлог зашто људи радије верују у теорију еволуције него у то да је Бог створио свет.
Еволуциони настанак подразумева да смо настали као пука случајност и да важе закони који кажу да јачи преживљавају.
Таква поставака ствари намеће да је сасвим природно отимати од слабијих,као и да је морал ту ради слабића који се крију иза њега.
Ово даље отвара могућност да се слобода користи на зло под изговором да је у питању борба за опстанак.Бити курва или убица је сасвим пожељно кад се тако поставе ствари.
Поставимо себи питање, зашто би политичар који верује у еволуцију ишта урадио за друштво штитећи слабе који треба да се истребе да би јаки преживели.
Или зашто би учитељ у школи дао све од себе у образовању деце ако верује у теорију еволуције.
Дакле теорија еволуције је одличан изговор за неодговорност према друштву у коме живимо.Ми не волимо одговорност и зато волимо теорију еволуције.
Негде сам чуо да религија настала од речи ре и легаре што значи поново повезати.
Поново се повезати са Богом.

Sa navedenim se slažem jer sam i sam pobornik kreacionizma-inteligentnog stvaranja.
O ovoj temi ali sa pozicija inteligenntnog stvaranja se može dosta dobro informisati na sajtu
dr.Miroljuba Petrovića :
http://www.creation6days.com/

Погледајмо шта је то што ће нас поново повезати с Богом.Шта је то у првом плану у три момотеистичке религије.
Десет божјих заповести

Link

Ovo su smo neke preporuke iz Manuovog zakonika.

Да знање не спасава може вас уверити поглед на наше интелектуалце који већина вуку ка теорији еволуције.

I Hrišćanstvo je znanje,Hristova predaja, a upravo to znanje ga odvaja od nekih drugih učenja.
Nauka je obezduhovljena jer ima drugačije ciljeve,ali nauka sama po sebi je neutralna mi je činimo dobrom ili lošom,kako za nas same tako i za cijeli svijet,pa i univerzume.

Rale,misliš li da je Nikola Tesla jedan od naj umnijih ljudi,ne samo u proteklom vjeku nego uopšte od postanka nama poznatog svijeta ?

Zdravlja svijetlim mislima tvojim !
Miodrag

Poruka Poslao: 21 Feb, 2011 22:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

izvod iz knjige :

Babađijev ključ za sve bolesti

“Ja sam Postojanje-Znanje-Blaženstvo, Apsolut. Ja sam To samom svojom prirodom. Ne mogu da budem ništa drugo nego To, jer Ja sam To jedino, bez početka i kraja. To je Moja stvarna urođena priroda. Ja sam Apsolutno i Vrhovno Sopstvo, i unutar i bez konačnosti. Ja sam Istina, večna i stalna. Ja sam samo Jedan, sav u Sebi. Ništa ne postoji osim Mene, u i kroz sve što postoji. Ja sam večno Sve Postojanje samim sobom. Ja sam nepromenljivo Jedno usred svih promena. Ja sam Bezoblično u svim oblicima. Promena je povezana sa oblikom i oblik je označen promenom. Ali Ja sam izvan njih. Ja nisam prijemčiv na sve te bolesti tela koje postoji puzeći pod stopalima oblika i promene. Ja sam monističko jedinstvo, ovde, tamo i svugde i u svim vremenima, štaviše za sva vremena.

Gde je sreća osim u savršenom razumevanju Jednog bez drugoga? Ja osećam da sam sva sreća samim sobom. Sve Blaženstvo sam Ja. Sva radost sam Ja. Samo je Moje Blaženstvo to koje oseća i u kojem uživa svako, slabije ili jače, svesno ili nesvesno. Sve Blaženstvo je Beskraj i sam Beskraj je Blaženstvo. Ja sam, zaista, Braman, osnovni princip, iz kojeg je ceo univerzum izgleda proistekao. Ja sam isti u svakom i svemu. Ja sam sav mir i sva tišina unutar mene. Ja sam po prirodi Biće, Sjaj i Blaženstvo Apsoluta. Nema ni malo sumnje o ovome. Ovo je Moja večna istina.
Ja sam Jedan monistički trajni entitet u celom svetu sačinjenom od slomljenih delića obmane, nestalnih i prolaznih modifikacija i od svetlucavog lažnog zlata. Sedim u samom srcu obmane neprevaren. Ja sam uvek stabilan, postojan i čvrst u svim njegovim prevrtanjima i spoticanjima. Ja sam uvek čvrst u svim njegovim nestalnostima. Ja sam Jedna večna Istina, u svim neistinama. Ja sam čisto Blaženstvo Savršene Slobode. Ja sam jednostavan život Večnosti. Ja sam Svetlost večne Istine.
Ja sam devičanska ljubav Besmrtnosti. Ja sam suština sveprožimajuće Beskonačnosti. Ja sam sam dah cele Prirode. Ja sam Istina, Sloboda, Život, Svetlost i Ljubav. Ja sam Večnost, Besmrtnost i Beskonačnost.

Ja sam Jedan bez drugog, jedan u Svemu i Sve u svima. Ja sam Vrhovna mudrost, ravnodušan prema svim poslovima koje Điva obavlja u Đagatu.
Ja sam najfiniji od finih, utelovljenje same nedeljivosti. Večni znalac trojstva sam Ja, naime, subjekta, objekta i njihovog odnosa, i takođe Ja sam njihova fundamentalna osnova na kojoj oni izražavaju sebe na relativnoj ravni i rastvaraju sebe u apsolutnoj ravni. Ja sijam u suncu, mesecu i zvezdama i celom univerzumu. Ja sam sunce sunaca, sijajući u suncu i na spolja. Ja sam kristalna svetlost u suncu i devičanska čistota u mesecu. Ja sam svetlucava iskra u zvezdi i podržavajući Princip u univerzumu. Ja sijam, sunce sija.

Sunce Mi toplo šapuće o Mojoj večnoj Prisutnosti u njemu. Ja sam stvarno sav Sobom u svemu – suncu, mesecu, zvezdi i celom kosmosu. Ja sam Atman bez oblika, nesposoban za deljenje i večno sam Blaženstvo.
Ja sam uvek besprekoran. Ja sam sveprožimajuće Jedno, neograničen vremenom, nevezan prostorom, čist i svet mojom sopstvenom prirodom. Ja sam beskonačan i prebivalište sam besmrtnog znanja i savršene Slobode. Ja sam Apsolut, Večno Blaženstvo, prožimajući svuda, unutar i van. Ja sam samo Jedan, čista, nepromenljiva i jednolika suština ili jezgro, nerođen i besmrtan. Ja sam večni princip dinamičnog postojanja izvan domašaja mašte, lišen sve dualnosti i jedinstva.

Ja nisam ni nedostupan niti dostupan znanju, ni vezan niti slobodan, ni vršilac niti uživalac. Ja sam Jedno i Sve i Ja sam uvek Sav Svoj. Ništa drugo ne postoji. Ja sam On, monističko, neprotivurečno, neopisivo Blaženstvo. Ja sam izvan koncentracije, meditacije, joge i svih drugih praksi. Ja sam nedeljiv i po prirodi samoblistajuća svest. Ja sam svest Stvarnosti koja ne priznaje razlike. Ja sam sam sve-uključiv, konstituišem krajnji cilj i samosvest, čist i jednostavan. Ja sam apsolutno nedualan u Mojoj prirodi.
Ja sam, zaista, Braman, bez razlike, bez promene i od prirode sam Stvarnosti, Znanja i Blaženstva. Ja sam živi okean ekstaze, koja besni divlje i talasa i juriša i poravnava zemlju i nebesa. Šaljem takav talas za talasom neartikulisane ekstaze u svet, potapajući i rasturajući sve njegove misli i brige. Ja kucam u svim grudima, vidim u svakom oku, udaram u svakom pulsu, smešim se u svakom cvetu, sijam u svakoj munji i urličem u grmljavini. Ja lepršam u lišću, fijučem u vetrovima i valjam se u ustalasanim morima.

Ja sam Mudrost mudrih, Snaga jakih i Heroizam heroja. Ja sam sam život Beskonačnosti i unutar i spolja. Ja sam Jedno u svima i Sve u Jednom. Ja sam Bezlična Ličnost celog univerzuma. Šta to može da Me uplaši? Ja ne marim za prirodne zakone.
Smrt je za mene šala jer Ja sam smrt smrti.
Ja sam Beskonačno, Večno i Besmrtno Sopstvo.
Mene nikakva vatra ne može da spali, voda ne može da rastvori, vazduh isuši i mač poseče. Ja sam to Vrhovno Sopstvo pred čijom veličinom sunca, meseci i svi njihovi sistemi izgledaju kao beznačajne čestice u okeanu i pred čijim se sjajem kosmos rastvara u ništavilo. Vreme iščezava u nepostojanju i uzročnost nestaje u praznini.

Ja sam onaj koji je izvan imena i oblika, i koji neometano ulazi među drveće i šume, planine i reke, u dan i noć, oblake i zvezde, ulazi u muškarce i žene, životinje i anđele, kao sopstvo svakog i svih. Istina iz Mene teče, baš kao što svetlost zrači iz sunca i cvet ispušta miris. Ponekad ona juri i obavija sve, tutnjajući i grmeći, tresući i budeći svet za pravi smisao života.
Ja ispunjavam i uzbuđujem ceo svet ovom jednom Istinom Slobode, Mojim Božanstvom. Ja sam Transcenden-talno Blaženstvo, Apsolutna Inteligencija, Vrhunska sinteza Svesti koja sija u svetilištu svačijeg srca. Ja sam božanska unutrašnja harmonija univerzuma u neuznemirenoj dubokoj tišini duše. Ja sam jedina muzika sveg života u najdubljim dubinama.

Ja sam nepromenljiv i neopisiv Atman, dinamički princip Postojanja i beskrajni okean večne radosti. U Mojem prisustvu, sav pakao i raj su zbisani u senovito ništavilo i ceo univerzum samo je mehurić, uvek spreman da se rasprsne.
Noć i dan sebe rastvaraju, parovi suprotnosti iščezavaju, ropstvo materije raskinuto je, ime i oblik isparavaju i ceo kosmos se topi kao san i Ja sam večna i sveprisutna Stvarnost, uzvišeno, veličanstveno, beskonačno i nezavisno Sopstvo. Ja sam glavni i neuzdrman centar gravitacije čineći od celog ovog univerzuma, kao što i jeste, nulu.

I Ja kupam svet u Nektaru večitog Blaženstva koji preplavljuje iznutra prema vani i tako čisti njegovo 'moje i tvoje'.”

Babaji Nagaraj ( Shiva Baba )
rale
Mistik

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 09:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
izvod iz knjige :

Babađijev ključ za sve bolesti

“Ja sam Postojanje-Znanje-Blaženstvo, Apsolut. Ja sam To samom svojom prirodom. Ne mogu da budem ništa drugo nego To, jer Ja sam To jedino, bez početka i kraja. To je Moja stvarna urođena priroda. Ja sam Apsolutno i Vrhovno Sopstvo, i unutar i bez konačnosti. Ja sam Istina, večna i stalna. Ja sam samo Jedan, sav u Sebi. Ništa ne postoji osim Mene, u i kroz sve što postoji. Ja sam večno Sve Postojanje samim sobom. Ja sam nepromenljivo Jedno usred svih promena. Ja sam Bezoblično u svim oblicima. Promena je povezana sa oblikom i oblik je označen promenom. Ali Ja sam izvan njih. Ja nisam prijemčiv na sve te bolesti tela koje postoji puzeći pod stopalima oblika i promene. Ja sam monističko jedinstvo, ovde, tamo i svugde i u svim vremenima, štaviše za sva vremena.

Gde je sreća osim u savršenom razumevanju Jednog bez drugoga? Ja osećam da sam sva sreća samim sobom. Sve Blaženstvo sam Ja. Sva radost sam Ja. Samo je Moje Blaženstvo to koje oseća i u kojem uživa svako, slabije ili jače, svesno ili nesvesno. Sve Blaženstvo je Beskraj i sam Beskraj je Blaženstvo. Ja sam, zaista, Braman, osnovni princip, iz kojeg je ceo univerzum izgleda proistekao. Ja sam isti u svakom i svemu. Ja sam sav mir i sva tišina unutar mene. Ja sam po prirodi Biće, Sjaj i Blaženstvo Apsoluta. Nema ni malo sumnje o ovome. Ovo je Moja večna istina.
Ja sam Jedan monistički trajni entitet u celom svetu sačinjenom od slomljenih delića obmane, nestalnih i prolaznih modifikacija i od svetlucavog lažnog zlata. Sedim u samom srcu obmane neprevaren. Ja sam uvek stabilan, postojan i čvrst u svim njegovim prevrtanjima i spoticanjima. Ja sam uvek čvrst u svim njegovim nestalnostima. Ja sam Jedna večna Istina, u svim neistinama. Ja sam čisto Blaženstvo Savršene Slobode. Ja sam jednostavan život Večnosti. Ja sam Svetlost večne Istine.
Ja sam devičanska ljubav Besmrtnosti. Ja sam suština sveprožimajuće Beskonačnosti. Ja sam sam dah cele Prirode. Ja sam Istina, Sloboda, Život, Svetlost i Ljubav. Ja sam Večnost, Besmrtnost i Beskonačnost.

Ja sam Jedan bez drugog, jedan u Svemu i Sve u svima. Ja sam Vrhovna mudrost, ravnodušan prema svim poslovima koje Điva obavlja u Đagatu.
Ja sam najfiniji od finih, utelovljenje same nedeljivosti. Večni znalac trojstva sam Ja, naime, subjekta, objekta i njihovog odnosa, i takođe Ja sam njihova fundamentalna osnova na kojoj oni izražavaju sebe na relativnoj ravni i rastvaraju sebe u apsolutnoj ravni. Ja sijam u suncu, mesecu i zvezdama i celom univerzumu. Ja sam sunce sunaca, sijajući u suncu i na spolja. Ja sam kristalna svetlost u suncu i devičanska čistota u mesecu. Ja sam svetlucava iskra u zvezdi i podržavajući Princip u univerzumu. Ja sijam, sunce sija.

Sunce Mi toplo šapuće o Mojoj večnoj Prisutnosti u njemu. Ja sam stvarno sav Sobom u svemu – suncu, mesecu, zvezdi i celom kosmosu. Ja sam Atman bez oblika, nesposoban za deljenje i večno sam Blaženstvo.
Ja sam uvek besprekoran. Ja sam sveprožimajuće Jedno, neograničen vremenom, nevezan prostorom, čist i svet mojom sopstvenom prirodom. Ja sam beskonačan i prebivalište sam besmrtnog znanja i savršene Slobode. Ja sam Apsolut, Večno Blaženstvo, prožimajući svuda, unutar i van. Ja sam samo Jedan, čista, nepromenljiva i jednolika suština ili jezgro, nerođen i besmrtan. Ja sam večni princip dinamičnog postojanja izvan domašaja mašte, lišen sve dualnosti i jedinstva.

Ja nisam ni nedostupan niti dostupan znanju, ni vezan niti slobodan, ni vršilac niti uživalac. Ja sam Jedno i Sve i Ja sam uvek Sav Svoj. Ništa drugo ne postoji. Ja sam On, monističko, neprotivurečno, neopisivo Blaženstvo. Ja sam izvan koncentracije, meditacije, joge i svih drugih praksi. Ja sam nedeljiv i po prirodi samoblistajuća svest. Ja sam svest Stvarnosti koja ne priznaje razlike. Ja sam sam sve-uključiv, konstituišem krajnji cilj i samosvest, čist i jednostavan. Ja sam apsolutno nedualan u Mojoj prirodi.
Ja sam, zaista, Braman, bez razlike, bez promene i od prirode sam Stvarnosti, Znanja i Blaženstva. Ja sam živi okean ekstaze, koja besni divlje i talasa i juriša i poravnava zemlju i nebesa. Šaljem takav talas za talasom neartikulisane ekstaze u svet, potapajući i rasturajući sve njegove misli i brige. Ja kucam u svim grudima, vidim u svakom oku, udaram u svakom pulsu, smešim se u svakom cvetu, sijam u svakoj munji i urličem u grmljavini. Ja lepršam u lišću, fijučem u vetrovima i valjam se u ustalasanim morima.

Ja sam Mudrost mudrih, Snaga jakih i Heroizam heroja. Ja sam sam život Beskonačnosti i unutar i spolja. Ja sam Jedno u svima i Sve u Jednom. Ja sam Bezlična Ličnost celog univerzuma. Šta to može da Me uplaši? Ja ne marim za prirodne zakone.
Smrt je za mene šala jer Ja sam smrt smrti.
Ja sam Beskonačno, Večno i Besmrtno Sopstvo.
Mene nikakva vatra ne može da spali, voda ne može da rastvori, vazduh isuši i mač poseče. Ja sam to Vrhovno Sopstvo pred čijom veličinom sunca, meseci i svi njihovi sistemi izgledaju kao beznačajne čestice u okeanu i pred čijim se sjajem kosmos rastvara u ništavilo. Vreme iščezava u nepostojanju i uzročnost nestaje u praznini.

Ja sam onaj koji je izvan imena i oblika, i koji neometano ulazi među drveće i šume, planine i reke, u dan i noć, oblake i zvezde, ulazi u muškarce i žene, životinje i anđele, kao sopstvo svakog i svih. Istina iz Mene teče, baš kao što svetlost zrači iz sunca i cvet ispušta miris. Ponekad ona juri i obavija sve, tutnjajući i grmeći, tresući i budeći svet za pravi smisao života.
Ja ispunjavam i uzbuđujem ceo svet ovom jednom Istinom Slobode, Mojim Božanstvom. Ja sam Transcenden-talno Blaženstvo, Apsolutna Inteligencija, Vrhunska sinteza Svesti koja sija u svetilištu svačijeg srca. Ja sam božanska unutrašnja harmonija univerzuma u neuznemirenoj dubokoj tišini duše. Ja sam jedina muzika sveg života u najdubljim dubinama.

Ja sam nepromenljiv i neopisiv Atman, dinamički princip Postojanja i beskrajni okean večne radosti. U Mojem prisustvu, sav pakao i raj su zbisani u senovito ništavilo i ceo univerzum samo je mehurić, uvek spreman da se rasprsne.
Noć i dan sebe rastvaraju, parovi suprotnosti iščezavaju, ropstvo materije raskinuto je, ime i oblik isparavaju i ceo kosmos se topi kao san i Ja sam večna i sveprisutna Stvarnost, uzvišeno, veličanstveno, beskonačno i nezavisno Sopstvo. Ja sam glavni i neuzdrman centar gravitacije čineći od celog ovog univerzuma, kao što i jeste, nulu.

I Ja kupam svet u Nektaru večitog Blaženstva koji preplavljuje iznutra prema vani i tako čisti njegovo 'moje i tvoje'.”

Babaji Nagaraj ( Shiva Baba )
Из овог текста се не може закључити дали Бабаји прича о себи или Бог прича кроз њега.
Али све једно погледајмо!
Хоће ли ово сазнање неког учинити срећним сем у оном тренутку задовољства виђењем нечег новог.
Животна радост лечи све ал тренутак животне радости када се открије нешто ново није лек за болести.
Само љубав трајно доноси радост и мир у живот.делатна љубав а не она без дела.
Десет божјих заповести су ствари које љубав никад неће урадити или их ради без поговора као у случају прве две заповести.
Знање надима па се човек богат знањем дува како је он нешто и неко као у случају Бабајија а истина је да он пред богом није ништа више од нас осталих.
Ни Никола тесла није пред Богом ништа већи од оног што претура по контејнерима.
Јер од куд Николи Тесли знање ако не од Бога,па ако знање није од наше способности већ божја благодат како ће нас спатити или учинити великим пред Богом.
Само љубав коју такође добијамо од Бога је нека корист за нас јер нас чини радоснима на дуже стазе.
И ако је нешто корисно за човека то је љубав која ће нас повезати са Богом чије је име Љубав.
Дакле десет Божјих заповести које описују каквоћу љубави су једина ствар која ће нас поново повезати са Богом,никако знање!
Зато је улагање дванаест година рада за увођење у процес дизања Кундалини тантре, која омогућава да ми завиримо у свет с оне стране завесе како би смо стекли знање о стварима које се дешавају на небу чиста глупост.
Бог неби поставио завесу која раздваја небо да је за нас корисно да знамо небеске ствари.
Хришћанство каже да је довољно да се човек искрено покаје за зло које је чинио и да се окрене ка добру и већ је вером која га је навела на тако нешто спасен.
Остаје му само да настави да чини добро и очекује да ће наследити Царство Небеско.
И да то добро не чини по сили закона већ од своје воље из љубави према ближњем у коме живи Бог као и у љему самоме.
Па јел имате разума да сами размислите шта би ти могло човека да повеже с Богом ил вам је баш потребан неко да вам соли памет.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oba znanja su komplementarna i govore o istom, razlike stvara samo onaj koji ne razume oba i svojim uverenjima i umom stvara pogrešan odnos prema materiji.
Tako je uvek kada umom držimo projektovane ideje i priče, koje nisu i kao takve ne mogu biti doživljene ličnim iskustvom i smatrane znanjem.

Shvati, Rale, to što ti pripovedaš nije Hrišćanstvo i to nije ono što je Hrist svedočio.
Ovo što ti iznosiš su tvoji koncepti, tvoje ideje koje potiču od tvog uma, koje si ti isprojektovao oslanjajući se na ono što si pročitao. Hrist je svedočio o svojim iskustvenim znanjima, a ti iznosiš tvoje shvatanje onoga što si pročitao o tome. Jedno je doživljaj stvarnosti, a drugo je stvaranje novih koncepata od starih, umom.

Ti iznosiš ideje koje je tvoj um uobličio u koncepte koje držiš u svom pamćenju i po potrebi ih osvetljavaš pažnjom davajući im novi oblik po potrebi.

Ti ne voliš Boga. Ti voliš ideje koje je tvoj um stvorio i odnos koji imaš prema sopstvenim idejama. Ti voliš sam sebe, voliš sopstvenu ličnost, identitet koji si stvorio i kojem daješ važnost kroz odnose sa sopstvenim idejama o Bogu i Hrišćanstvu koje si projektovao.

Zar Boga možeš da spakuješ u svoje male koncepte? U svoja mala verovanja?

Zar je Bog odvojen od tebe, entitet na nebu, sa kojim se spajaš kroz verovanje?? Ili je um stvorio i ideju o razdvojenosti i ideju o ponovnom spajanju kroz verovanje...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 18:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Oba znanja su komplementarna i govore o istom, razlike stvara samo onaj koji ne razume oba i svojim uverenjima i umom stvara pogrešan odnos prema materiji.
Tako je uvek kada umom držimo projektovane ideje i priče, koje nisu i kao takve ne mogu biti doživljene ličnim iskustvom i smatrane znanjem.

Shvati, Rale, to što ti pripovedaš nije Hrišćanstvo i to nije ono što je Hrist svedočio.
Ovo što ti iznosiš su tvoji koncepti, tvoje ideje koje potiču od tvog uma, koje si ti isprojektovao oslanjajući se na ono što si pročitao. Hrist je svedočio o svojim iskustvenim znanjima, a ti iznosiš tvoje shvatanje onoga što si pročitao o tome. Jedno je doživljaj stvarnosti, a drugo je stvaranje novih koncepata od starih, umom.

Ti iznosiš ideje koje je tvoj um uobličio u koncepte koje držiš u svom pamćenju i po potrebi ih osvetljavaš pažnjom davajući im novi oblik po potrebi.

Ti ne voliš Boga. Ti voliš ideje koje je tvoj um stvorio i odnos koji imaš prema sopstvenim idejama. Ti voliš sam sebe, voliš sopstvenu ličnost, identitet koji si stvorio i kojem daješ važnost kroz odnose sa sopstvenim idejama o Bogu i Hrišćanstvu koje si projektovao.

Zar Boga možeš da spakuješ u svoje male koncepte? U svoja mala verovanja?

Zar je Bog odvojen od tebe, entitet na nebu, sa kojim se spajaš kroz verovanje?? Ili je um stvorio i ideju o razdvojenosti i ideju o ponovnom spajanju kroz verovanje...

au, brate Gibo,
mislim da ce ovo naseg raleta malo da - sprzi!
Ili ce da se vaskresne, ili ce da ti kaze nesto.
Duboko je - more, kao okean.
...
rale, brate, ne daj se!
citam tvoje odgovore.
i - nikad se ne predaj!
nikome.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 2 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 37335 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 98488 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 32753 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43908 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31688 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44166 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26672 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)