JNANA YOGA - yoga znanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Laughing Ako pročitaš njegove poruke, videćeš da je upravo to ono što je tražio da čuje od mene.
Ja sam samo promenio formu- iz njegovih pitanja u odgovore sa aspekta toga što i sam nudi kroz pitanja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Laughing Ako pročitaš njegove poruke, videćeš da je upravo to ono što je tražio da čuje od mene.
Ja sam samo promenio formu- iz njegovih pitanja u odgovore sa aspekta toga što i sam nudi kroz pitanja.

ma, razumem te ja, ali se jako bojim, da ce rale da te razume drugacije.
da je tvoje pisanije od djavola, i da to ne moz da prodje, u ovom zivotu.
A posto se vidi, takodje, da raleta svrbi K... Kundalini, i da cacka mecku, i jos se, javno, interesuje i za reinkarnaciju, sto je jeres, bice da ce da mora da se - reinkarnira, da bi to razumeo.
a to je vec - kazna, skoro kao vecnost. T.j pakao.
Bolje je da odmara, posle smrti, i ceka, pa sta bude. Ako prodje - proso je, ako nije, nece ni da zna.
Vazno je da se - opire!
eh, ko ce ga znati, mozda ce da bude neko zensko, u sledecem zivotu, koliko se vezba da se opire?
i da spozna taj Kundalini.
a, ne zna jos, da ga - vec ima.
...
a za raleta:
brate rale, ja mislio da smo ti mi nesto dragi?
barem se druzimo, nekako, zabavno, tu i tamo.
i, zgresimo, hebi ga.
jednom, dva put - dnevno.

pozz

p.s. nadam se, rale, da ces da se setis Alexa, kad umres, i bude - ono.... pa kazes da smo drugari, pa - preko veze, znas ono.
A za Gibu, kako oces, hahaha
al sta cemo i bez njega.
A Miodragu cemo samo da posaljemo - razglednicu. Da vidi kako je nama lepo.
Sa sve Oliverinim cveticem, sto onako lepo - dise. Prosto se protresem, i dodje mi svasta da uradim.
ako se ne ljutis. ili neko drugi.

pps. jel sad vidis - ko je kriv? Najvise. Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 20:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale štuca ko lud, a nikako da nam se pridruži! Laughing

Jasno je da RALE ni nije Hrišćanin i da RALE Yogi vodi svoj mali privatni ples sa raletom Hrišćaninom već neko vreme...

Otud njegovo dovodjenje u pitanje onoga što rale veruje- a projektuje kroz objave u formi suočavanja dve "religije".

Sigurno nije ideja da nas preobrati u Hrišćane... Toliko glasno je samo jer je dogorelo!!
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 20:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oba znanja su komplementarna i govore o istom, razlike stvara samo onaj koji ne razume oba i svojim uverenjima i umom stvara pogrešan odnos prema materiji.
Tako je uvek kada umom držimo projektovane ideje i priče, koje nisu i kao takve ne mogu biti doživljene ličnim iskustvom i smatrane znanjem.

Shvati, Rale, to što ti pripovedaš nije Hrišćanstvo i to nije ono što je Hrist svedočio.
Ovo što ti iznosiš su tvoji koncepti, tvoje ideje koje potiču od tvog uma, koje si ti isprojektovao oslanjajući se na ono što si pročitao. Hrist je svedočio o svojim iskustvenim znanjima, a ti iznosiš tvoje shvatanje onoga što si pročitao o tome. Jedno je doživljaj stvarnosti, a drugo je stvaranje novih koncepata od starih, umom.

Ti iznosiš ideje koje je tvoj um uobličio u koncepte koje držiš u svom pamćenju i po potrebi ih osvetljavaš pažnjom davajući im novi oblik po potrebi.

Ti ne voliš Boga. Ti voliš ideje koje je tvoj um stvorio i odnos koji imaš prema sopstvenim idejama. Ti voliš sam sebe, voliš sopstvenu ličnost, identitet koji si stvorio i kojem daješ važnost kroz odnose sa sopstvenim idejama o Bogu i Hrišćanstvu koje si projektovao.

Zar Boga možeš da spakuješ u svoje male koncepte? U svoja mala verovanja?

Zar je Bog odvojen od tebe, entitet na nebu, sa kojim se spajaš kroz verovanje?? Ili je um stvorio i ideju o razdvojenosti i ideju o ponovnom spajanju kroz verovanje...

Ајде Гибо!
Почо си ко Зосим,уместо да аргументовано оспориш оно што пишем ти се бавиш психоанализом гледајући на тај начин да ме дискредитујеш.
Ниско брате,ниско. Бар сам од тебе очекивао више.
Очекивао сам макар неки филозофски осврт кад оно ћорак.
Дубоко си ме разочарао!
Кажеш да ово што ја причам није Христово учење и да сам изврнуо ствар.
Не кажем можда.
Али брате оспори ти мени да ће знање поново повезати човека с
Богом а не љубав ако можеш.
Ево чак и да Исус Христ није учио тако нешто. Ево ја учим да је то тако,ајде оспори ако си паметан ил престани да измишљаш ствари у немогућности да другачије одбраниш своје ставове.

Poslednji izmenio rale dana 22 Feb, 2011 20:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

ma, razumem te ja, ali se jako bojim, da ce rale da te razume drugacije.
da je tvoje pisanije od djavola, i da to ne moz da prodje, u ovom zivotu.
A posto se vidi, takodje, da raleta svrbi K... Kundalini, i da cacka mecku, i jos se, javno, interesuje i za reinkarnaciju, sto je jeres, bice da ce da mora da se - reinkarnira, da bi to razumeo.
a to je vec - kazna, skoro kao vecnost. T.j pakao.
Bolje je da odmara, posle smrti, i ceka, pa sta bude. Ako prodje - proso je, ako nije, nece ni da zna.
Vazno je da se - opire!
eh, ko ce ga znati, mozda ce da bude neko zensko, u sledecem zivotu, koliko se vezba da se opire?
i da spozna taj Kundalini.
a, ne zna jos, da ga - vec ima.
...
a za raleta:
brate rale, ja mislio da smo ti mi nesto dragi?
barem se druzimo, nekako, zabavno, tu i tamo.
i, zgresimo, hebi ga.
jednom, dva put - dnevno.

pozz

p.s. nadam se, rale, da ces da se setis Alexa, kad umres, i bude - ono.... pa kazes da smo drugari, pa - preko veze, znas ono.
A za Gibu, kako oces, hahaha
al sta cemo i bez njega.
A Miodragu cemo samo da posaljemo - razglednicu. Da vidi kako je nama lepo.
Sa sve Oliverinim cveticem, sto onako lepo - dise. Prosto se protresem, i dodje mi svasta da uradim.
ako se ne ljutis. ili neko drugi.

pps. jel sad vidis - ko je kriv? Najvise. Laughing

Алекс брате!
Ово све и пишем да не бих после на оном свету морао да вас се сећам!
Већ да ако Бог да да се опаметите, па да се у на небу дружимо. Smile
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 21:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Nema, Rale, šta da se osporava.

Znanje je u ovom slučaju ljubav i ljubav je znanje.

Tako da se slažemo tu, pa nema šta da se osporava.

Nije mi ideja da diskreditujem tebe, već samo da ti stavim poentu u prvo lice- to su na neki način argumenti, samo sam ih stavio u kontekst raleta. Kao što si se ti pozvao na prvo lice Giba, Miodrag, Rade...

To sam preskočio jer smatram da je jasno... Znanje je postojanje u ljubavi. Dakle, to je sama katarza svesti sa stanjem. A odlazim odmah na sledeći korak i pitam te
šta je to ljubav, koja dolazi kroz verovanje?

Ko to doživljava? Zar verovanje doživljava? Ono što ti misliš da jesi, rale hrišćanin- to što držiš da jesi- jel će to da doživi Boga kroz ljubav- a ti koji si to sve stvorio i održavaš će šta?? Da gleda kako se Rale hrišćanin spaja sa Bogom?
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 22 Feb, 2011 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Nema, Rale, šta da se osporava.

Znanje je u ovom slučaju ljubav i ljubav je znanje.

Tako da se slažemo tu, pa nema šta da se osporava.

Nije mi ideja da diskreditujem tebe, već samo da ti stavim poentu u prvo lice- to su na neki način argumenti, samo sam ih stavio u kontekst raleta. Kao što si se ti pozvao na prvo lice Giba, Miodrag, Rade...

To sam preskočio jer smatram da je jasno... Znanje je postojanje u ljubavi. Dakle, to je sama katarza svesti sa stanjem. A odlazim odmah na sledeći korak i pitam te
šta je to ljubav, koja dolazi kroz verovanje?

Ko to doživljava? Zar verovanje doživljava? Ono što ti misliš da jesi, rale hrišćanin- to što držiš da jesi- jel će to da doživi Boga kroz ljubav- a ti koji si to sve stvorio i održavaš će šta?? Da gleda kako se Rale hrišćanin spaja sa Bogom?

Вера је духовно чуло а сумља недостатак чула.
Ако гледамо тело ми све доживљавамо кроз чула и кад неко чуло не ради ми смо слепи за те осећаје за које је то чуло.
Ја рецимо пишем то што пишем и посумњаш да је то исправно зато што је пољуљан твој идентитет који си изградио на другачијем учењу, и тиси тог тренутка слеп за оно што ја покушавам да кажем.
Дакле ми не можемо видети другачије до кроз веру.
Што је тело без очију то смо ми, као свест, без вере.
Схваташ ли да је вера битнија од тога шта смо ми уствари.
Јер ако смо слепи каква је корист што постојимо.
Јели битније да знаш коси и шта си или да имаш очи да спознаш себе?
Без очију си мртав когод да си!

Citat:
Ono što ti misliš da jesi, rale hrišćanin- to što držiš da jesi- jel će to da doživi Boga kroz ljubav- a ti koji si to sve stvorio i održavaš će šta?
Као што видиш из предходно реченог ја Бога могу да доживим само ако имам духовно чуло а то је вера
Бог је Љубав а она се не може осетити без вере
Ево пример
Волиш девојку и купиш јој цвет, а она чула од другарице да је вараш,шта мислиш хоће ли осетити твоју љубав? Она ће сумњати да си купио цвет да е оправдаш и твоју љубав неће осетити. Она неће имати очи за твоју љубав.
Поента је да ти сва ова питања не постављаш зато што те интересују одговори,већ због сумље,јер избегаваш да видиш шта то покушавам да кажем.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 00:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Вера је духовно чуло а сумља недостатак чула.
Ако гледамо тело ми све доживљавамо кроз чула и кад неко чуло не ради ми смо слепи за те осећаје за које је то чуло.
Ја рецимо пишем то што пишем и посумњаш да је то исправно зато што је пољуљан твој идентитет који си изградио на другачијем учењу, и тиси тог тренутка слеп за оно што ја покушавам да кажем.
Дакле ми не можемо видети другачије до кроз веру.
Што је тело без очију то смо ми, као свест, без вере.
Схваташ ли да је вера битнија од тога шта смо ми уствари.

Apsolutno se slažem sa ovim što si napisao.

Oko toga smo se već davno složili, bar ja držim da jesmo.

A onda si postavio pitanja neka, tražio da ti odgovorim- sa aspekta yoge znanja, kroz moje shvatanje- i dobio si odgovor. Very Happy

Sve je vrlo jednostavno, zar ne?

Identitet je izgradjen na verovanju. Vera održava identitet, takoreći sistem uverenja gradi identitet- koji održava naša pažnja na njemu...

Čija pažnja? Odakle pažnja? Ko emituje tu veru?

KOntaš? odakle dolazi vera? Very Happy Very Happy

Znači da već mora postojati!

Zar nije jasno?
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kontaš, kako se možeš spojiti sa nečim- kroz projektovanje tog nečega? A verom projektuješ.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 00:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Као што видиш из предходно реченог ја Бога могу да доживим само ако имам духовно чуло а то је вера

I tu dolazimo do krešenda ove naše diskusije...

Šta kaže yoga- Boga ćeš upoznati iskustvom, znaćeš, kada srušiš svoje verovanje, svoje projekcije, identitet... a ne kroz veru, jer tada uvek imaš dva pola i uvek si ti sa jedne strane novčića. heheh Laughing

Bićeš svestan da je Bog i projektovano i vera i sam Ti. Sveto trojstvo.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 03:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba je sve lepo razlozio i pojednostavio da , Rale vise nije Rale vec neki forumas koji pise samome sebi igrajuci se ustaljene igre uveravanja i razuveravanja sa ciljem samospoznavanja .

Elem , postavicu jos neke tekstove ....
......tako da samo iscitavanje bez sumnje ( kako Rale napominje) i otvorenim srcem , moze se "svasta "saznati o sebi !

izvodi .......

Sri Nisargadatta Maharaj

J A S A M T O

" Zapamtite da se sećate: štogod da se desi - dešava se zato što "JA JESAM".

Sve vas podseća da vi jeste.

Izvucite punu korist iz toga, iz činjenice da morate postojati da biste imali iskustvo nečega (tako sećanje na Sebe postaje lako i trajno).

Nemate potrebe da prestanete da mislite, samo prestanite da budete zainteresovani (za misli).

Nevezanost, ravnodušnost je ono što oslobađa. Nemojte se vezivati, to je sve.

P: Koje nas iskustvo najbliže približava Svevišnjem?

M: Ogroman mir i neograničena ljubav. Spoznajte da je sve što postoji istinito, plemenito i lepo u Univerzumu, to sve dolazi od vas, da ste vi sebi izvor i na izvoru svega toga. Bogovi i Boginje koji nadgledaju svet mogu biti najdivnija i najslavnija bića; ipak su svi oni kao prelepo obučene sluge koje objavljuju moć i bogatstvo njihovog Gospodara.

P: Kako čovek ostvaruje stanje Svevišnjega?

M: Odricanjem od svih nižih želja. Sve dok ste zadovoljni sa nižim, ne možete imati više.

Sve što vas zadovoljava, vuče vas nazad. Dok ne ostvarite nezadovoljstvo sa svim, svesni njihove tendencije i ograničenosti, i ne sakupite više energije u jednu veliku težnju, čak ni prvi korak nije učinjen. S druge strane, sveukupnost želja za Svevišnjim je samo po sebi poziv od Svevišnjeg.

Ništa fizičko ili mentalno ne može vam dati slobodu. Vi ste slobodni kada jednom spoznate da vaše ropstvo nastaje od vašeg sopstvenog delovanja, i kada prestanete da kujete lance koji vas zarobljavaju.

P: Da bih znao savršeno, potreban mi je savršen um.

M: Smiren um je sve što vam treba. Sve drugo će se desiti ispravno, onako kako treba, kada je jednom vaš um smiren. Kao kad se Sunce rađa i čini svet aktivnim, tako čini i budnost, duhovna svesnost, utičući na promene u umu. U svetlosti tišine, smirenosti i stabilne, ustaljene budnosti unutarnje energije se bude i čine čuda bez ikakvog napora sa vaše strane.

P: Vi hoćete da kažete da je najveći, glavni rad učinjen sa neradom, neaktivnošću?

M: Tačno tako. Morate da razumete da ste vi stvoreni za prosvetljenje, da vam je ono suđeno. Sarađujte sa vašom sudbinom, nemojte ići protiv nje, nemojte to sprečavati. Dozvolite tome, prosvetljenju, da se ispuni. Sve što vi treba da radite jeste da posvetite pažnju preprekama koje su stvorene od vašeg luckastog, budalastog uma.

P: Ma koliko duboko gledao, ja nalazim samo um. Vaše reči "iznad uma" ne daju mi objašnjenje.

M: Dok gledate sa umom, ne možete otići iznad njega. Da biste otišli iznad, morate gledati izvan uma i njegovog sadržaja.

P: U kom pravcu da gledam?

M: Svi pravci su unutar uma! Ja vas nisam molio da gledate u bilo kom posebnom pravcu. Samo gledajte van od svega onoga što se dešava u vašem umu i dovedite ga do osećanja "ja jesam". "Ja jesam" nije pravac, on je negacija svih pravaca. Konačno i "ja jesam" će morati da ide, jer vi nemate potrebu da se zadržavate na onome što je očevidno.

Dovođenje uma ka osećanju "ja jesam" samo pomaže u okretanju uma izvan svega ostalog.

P: Kuda me to sve vodi?

M: Kada je um odvojen od svojih preokupacija, zaokupljenosti, on postaje smiren. Ako ne uznemiravate ovu smirenost i ostajete u njoj, vi uviđate da je ona prožeta sa svetlošću i ljubavlju koju nikada niste poznavali, a ipak odmah prepoznajete to kao vašu sopstvenu prirodu.

Jednom kada prođete kroz ovo iskustvo, nećete biti više nikad ista osoba; nepokorni um može prekinuti ovaj svoj mir i uništiti viziju, ali on će se sigurno vratiti, ako se određeni napor uloži; sve do dana kada su sve ograde uklonjene, obmane i vezanosti završene i život postaje sasvim koncentrisan na sadašnjost.

P: Kakvu razliku to čini?

M: Uma više nema. Postoji samo ljubav u delovanju.

P: Kako ću prepoznati to stanje kad ga dosegnem?

M: Neće biti straha.

P: Okružen svetom punim tajni i opasnosti, kako mogu biti bez straha?

M: Vaše sopstveno malo telo takođe je puno tajni i opasnosti, ipak vi se ne plašite njega, jer ga smatrate svojim sopstvenim.

Ono što ne znate jeste da je ceo Univerzum vaše telo i ne treba da budete uplašeni od njega. Možete reći da imate dva tela: lično i univerzalno. Lično dođe i prođe, univerzalno je uvek sa vama.

Celokupna kreacija je vaše univerzalno telo. Vi ste tako zaslepljeni sa onim što je lično da ne vidite šta je univerzalno. Ovo slepilo neće se završiti samo po sebi - ono mora biti uklonjeno vešto i pažljivo. Kada su sve obmane postale razumljive, shvaćene, i napuštene, vi dosežete stanje oslobođeno od zabluda i savršeno stanje u kome više ne postoje razlike između ličnog i univerzalnog.

P: Ja sam individua i zato ograničena prostorom i vremenom. Zauzimam malo prostora i trajem neko vreme; ja ne mogu čak i da zamislim sebe da sam večan i sveprisutan, sveprožimajući.

M: Ipak, i pored svega, vi to jeste. Kako budete zaranjali duboko u sebe u potrazi za vašom istinskom prirodom, vi ćete otkriti da je samo vaše telo malo i da je vaše sećanje ograničeno, oskudno, kratko, dok je prostrani okean života vaša prava suština.

P: Same reči "ja" i "univerzalno" su protivrečne. Jedna drugu isključuju.

M: Ne, one se ne isključuju. Osećaj identiteta, istovetnosti, prožima ceo Univerzum. Tragajte i otkrićete Univerzalnu Ličnost, koja ste vi sami i beskrajno, neograničeno više. Svakako, uprkos tome, počnite sa ostvarivanjem da je svet u vama, a ne vi u svetu.

P: Kako to može biti? Ja samo znam deo sveta. Kako ceo svet može biti sadržan u delu, izuzev kao refleksija, kao u ogledalu?

M: Ono što kažete je istina. Vaše lično telo je deo u kome je celina čudesno reflektovana. Ali vi takođe imate i Univerzalno Telo. Vi čak ne možete reći da to ne znate, jer doživljavate i vidite to sve vreme. Jedino što vi zovete to "svet" i uplašeni ste od njega.

P: Ja osećam moje malo telo i znam ga, dok drugo univerzalno ja ne znam, jedino ga poznajem kroz nauku.

M: Vaše malo telo je puno tajni i čuda koja vi ne znate. Tu je takođe nauka vaš jedini vodič. Oboje, i anatomija i astronomija, opisuju vas.

P: Čak i ako prihvatim vašu doktrinu univerzalnog tela kao radnu teoriju, na koji način to mogu da proverim i od koje je to koristi za mene?

M: Znajući sebe kao stanovnika u oba tela vi se nećete odreći ničega. Sav Univerzum biće vaša briga, interes, svaku živu stvar vi ćete voleti i pomoći najnežnije i najmudrije. Neće biti sukoba interesa između vas i drugih. Svako iskorišćavanje će potpuno prestati. Svaka vaša akcija biće korisna, svaki pokret će biti blagoslov."

Sri Nisargadatta Maharaj J A S A M T O
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 08:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

I tu dolazimo do krešenda ove naše diskusije...

Šta kaže yoga- Boga ćeš upoznati iskustvom, znaćeš, kada srušiš svoje verovanje, svoje projekcije, identitet... a ne kroz veru, jer tada uvek imaš dva pola i uvek si ti sa jedne strane novčića. heheh Laughing

Bićeš svestan da je Bog i projektovano i vera i sam Ti. Sveto trojstvo.
Постоје људи који кад неко нешто паметно каже одмах присвајају то као да су они сами рекли.
Они кажу:-Браво,ево рука управо ти о томе причам, мада је истина да они такво нешто уистину нису рекли.
Ти људи су вешти у томе да се оките туђим перјем.
Ти људи углавном цитирају друге и при том избегавају да дају свој осврт јер би се могло видети да они заправо нису схватили шта је тај други рекао.
Гибо ти се не слажеш са мном,али будући да немаш одговор ти присвајаш оно што сам ја рекао па изврћеш,а да при том сам ништа ниси рекао.
Филозофираш о ономе што сам рекао а да сам немаш шта да кажеш.
Вера се рађа из Истине,Истина из Љубави а Љубав из Вере,овај круг нећу да ти објашњавам је ћеш ти то одмах присвојити и рећи како је то ствар коју си ти одавно знао из неког другог извора.
Дакле Вера није последица наше воље као што си ти покушао да потуриш.
Ајде сад да видимо ту твоју Јогу-знања,паметњаковићу.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 11:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Tačno je da oba programa suštinski govore o istom.
Problem je što je na osnovnoj ideji nadograđeno mnogo ličnog, u oba slučaja.

U toj nadogradnji najviše se ističe razlika u pozicioniranju individue.

U hrišćanstvu, za života, ta pozicija je prizemljena i ograničena, sa ciljem da se shvati šta treba i pripremi se za prelazak u manje ograničeno ili bezgranično.

U drugom slučaju propagira se pomenuta bezgraničnost kao mogućnost, odmah.

Ko uspije da otkloni nadogradnje u svom programu, prestaće da brine o tome
koji je koncept bolji, jer onda i nema koncepta.
U oba slučaja ostaje sam život koji, logično čak, ne treba izbjegavati,
i izbor kako živjeti.
Prihvatajući život sa svim njegovim jasno utvrđenim mehanizmima a zatim i jasna uputstva zasnovana na savjesti, saosjećanju, intuiciji...i kombinujući najbolje što umijemo u svakom trenutku od oboje, moguće je početi živjeti bez straha i brige.
Takav način življenja ne ostavlja mjesta krivici.

Logično je da će iz tog mira stići i radost, a posle i ljubav.

Šta biva posle toga?
Nagrada, kakva nagrada?
Razmišljanje na taj način provlači brigu i remeti suštinu.
A ovo ovako napisano već počinje da liči na koncept, tj. cilj koji treba postići, i krivica se ponovo provlači.

Paradoks se može riješiti umom, u odsustvu emocija,
a može se riješiti i pomenutim načinom života.
U oba slučaja ako smo na dobrom putu, prvi simptomi će se pojaviti kao neobjašnjivi povremeni talasi mira...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 12:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Дал је свесност себе као свести стварно нешто показаће пример са животињама.
И оне имају свест и могу достићи свесност те свести. И хоће ли постати човек?
Неће!
Јер бити свестан себе као свести није услов да се постане човек.
Погледајмо животиње, имају ли оне љубав и знају ли шта је то?
Воли ли змија жабу или миш мачку или пас мачку иако се дешава да пас и мачка се понашају као пријатељи.
Пре ће бити да животиње имају неке инстинкте ка друштвеном животу а не љубав.
По систрему рука руку мије.
Ако погледамо како животиње знају да уживају у животу без да им ишта треба да би биле срећне, како брзо праштају,стиче се утисак да су животиње духовније од већине људи.
Такву количину духовности може да достигне јоги кад постане свестан да је он свест.
Остало постигне читајући књиге или слушајући учитеља.
Бити свестан себе као свести неће човека учинити Богом већ карактер чини човека богом.
Буда,Веде....и остала учењаје Бог дао у своје време,и Јудаизам и Ислам али је печат свега Хришћанство!
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
      Ајде сад да видимо ту твоју Јогу-знања,паметњаковићу.

Goldy

Smesno

rale, sto se ljutis?

Pa jel vidis da je Giba - Hriscanin, samo nedovoljno vernik. I da cacka mecku, da ga neko preobrati,
do kraja.
Ne da se, tako lako.
Ali, cim se raspituje, znaci - nesto trazi.
Svako trazi - Boga.
Na svoj nacin.
Ili - gresim?

Samo sto njega hebe ona zmija, pa oce i da ZNA.
Pa su onda to nazvali - Djnana - joga, cisto da nas zbune.
A sta ce mu to - PITAJ BOGA.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 3 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 37335 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 98488 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 32753 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43908 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31688 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44166 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26672 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)