JNANA YOGA - yoga znanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

rale ::
      Ајде сад да видимо ту твоју Јогу-знања,паметњаковићу.

Goldy

Smesno

rale, sto se ljutis?

Pa jel vidis da je Giba - Hriscanin, samo nedovoljno vernik. I da cacka mecku, da ga neko preobrati,
do kraja.
Ne da se, tako lako.
Ali, cim se raspituje, znaci - nesto trazi.
Svako trazi - Boga.
Na svoj nacin.
Ili - gresim?

Samo sto njega hebe ona zmija, pa oce i da ZNA.
Pa su onda to nazvali - Djnana - joga, cisto da nas zbune.
A sta ce mu to - PITAJ BOGA.

pozz
Алекс!
Ти то ,мало мене,
Па мало Гибу,
Па опет мало мене,
И тако редом,
А!? Beingfunny
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

izvod ...............

ISTINA OTKRIVENA
ili
SAD VIDYA

I. Stvarnost je istovremeno Bice i Svest. Znati Je, znaci biti to u Srcu, nadilazeci
misao.

II. Sredstvo za ostvarenje Besmrtnosti je apsolutna predaja Svevisnjem Gospodu, pri
cemu se unistavaju 'ja' i 'moje'.

1. Jedini konacni uzrok univerzuma, Svevisnje Bice, manifestuje Sebe kao mnostvo koje
ne postoji odvojeno od Njega.

2. Svaka rasprava u vezi sa prirodom manifestacije moze se zaceti samo dotle dok
postoji ego. Najvisi metod postignuca je unistiti ego i biti Sopstvom.

3. Besplodno je zaokupljati se verbalnom prepirkom o prirodi sveta, posto je jedini cilj
da se unistenjem ega spozna Sopstvo.

4. Za onog ko je jedno sa bezoblicnim Sopstvom, sve je bezoblicno.
5. Postojanje sveta se odnosi samo na osetno telo.
6. Svet je uistinu sinonim za um.
7. Posto znanje osvetljava svet, ono je iza njega. Stvarno je samo ono Znanje koje uvek
ostaje neizmenjeno.

8. Sluzba Bogu sa imenom i oblicjem je samo sredstvo za spoznaju svoje apsolutne
istovetnosti sa Bezimenim i Bezoblicnim.

9. Istinu zna samo onaj ko je u Srcu spoznao Sopstvo. Posto je prevazisao dvojnosti,
itd., on nikad nije zbunjen.

10. Jedino Istinsko Znanje je ono koje otkriva Sopstvo putem ispitivanja: „Na koga se
odnosi medjuzavisni par: znanje - neznanje?

11. Znanje Sopstva, u kome otpadaju i znanje, i pojavnost, je jedino Istinsko Znanje,
posto je Sopstvo Izvor svega. Znati sve drugo osim onog-koji-zna je samo neznanje.

12. Buduci da je Sopstvo Apsolutno Znanje, ono nije ni znanje, ni neznanje. Ono nikad
ne moze biti neznanje.
13. Buduci da je Sopstvo jedno i sveopste, znanje o razlicitosti je samo neznanje koje
takodje nije odvojeno od Sopstva.

14. Pri ispitivanju prirode 'ja', znanje razlicitosti je samo neznanje zavisno od 'ja'. Potom
Sopstvo blista samo kao jedina Stvarnost.

15. Znati vecno Sada znaci znati Istinu, posto proslost i buducnost nikada ne postoje
bez sadasnjosti.
16. Nepromenljivo beskrajno Sopstvo nadilazi vreme i prostor, koji se odnose samo na
telo i um.

17. Za neznalicu je 'ja' Sopstvo ograniceno na telo; za Mudrog je 'ja' Beskrajno
Sopstvo.
18. Za neznalicu je svet jedina, samopostojeca stvarnost; za Mudrog je jedina Stvarnost
ono bezoblicno, beskrajno Bice koje lezi u osnovi sveta.
19. Mudrac koji se spoznao Sopstvo prevazilazi i slobodnu volju i sudbinu, za koje se
brinu samo neznalice.

20. Bog nije niko drugi do Sopstvo. Videti Sopstvo, posto se unisti ego, znaci videti
Boga; sve ostalo je samo vidjenje uma.

21. Soptvo je jedno i istovetno je sa Gospodom. Da bi se videlo Sopstvo ili Gospod,
ego se mora unistiti i izgubiti predajom Svevisnjem Bicu.

22. Gospod blista kao Izvoriste uma. Okrenuti um unutra, prema tom Izvoristu, i
postojano obitavati u njemu je jedini nacin da se trazi Gospod.
23. Trazi unutra Izvoriste 'ja' sa kojim sve ostalo nastaje, a koje se ne moze odnositi
na telo.
24. Ego je suptilna veza izmedju ne-samosvesnog tela i Apsolutne Samosvesne Stvarnosti.
25. U stvari, ego je duh bez sopstvenog oblicja, ali se ishranjuje bilo kojim oblicjem za
koje se drzi, a kada ga trazis, on odleti.
26. Posto tek sa svanucem ega osvane sve ostalo, a sa njegovim zalaskom zadje,
unistenje ega putem samoispitivanja je jedino istinsko odricanje.

27. Samosvesno Bice oslobodjeno 'ja' je covekovo istinsko Stanje, koje se spoznaje
unistenjem ega putem samoispitivanja.
28. Covek treba da zaroni duboko unutra, sa dahom i govorom pod kontrolom i
jednousmerenog uma, i dostigne Izvor iz koga se pojavljuje 'ja'.
29. Samo ovakvo zaranjanje unutra je atma vichara (samo-ispitivanje). Meditacija o nekoj
pouci u vezi sa prirodom 'ja' je samo pomoc za nju.
30. Kad dostigne Srce atma vichara, neprekidna Samosvesnost odnosno 'ja-ja' se otkriva
kao Savrseno Bice, nakon cega 'ja' zalazi i gubi se.
31. Ne preostaje vise nista sto bi postigao onaj ko spozna Savrseno Stanje Bica, koje je
uistinu neopisivo urodjeno Blazenstvo Apsolutnog Sopstva.

32. Upravo kao sto sruti objavljuju,
covek jeste, i oduvek je bio samo To.
Zato treba
da obitava kao To. Priznanje je covekove mentalne slabosti ako umesto toga samo meditira o
prirodi 'ja'.

33. Sopstvo je jedno;
a Samospoznaja je jedinstvena po tome sto je Sopstvo koje
spoznaje ujedno i Sopstvo koje je spoznato. Ono ne moze nikad da postane spoznat ili
nespoznat objekat.
34. Najvisa Mudrost je biti Sopstvo u srcu. Sve verbalne prepirke o prirodi Sopstva i
njegovom postojanju su samo igra maye.

35. Najvisi siddhi je obitavati kao vecna samopostojeca Stvarnost. Svi drugi siddhiji su
nestvarni kao san. Mudrac koji je budan pred Sopstvom, nikad se ne zanima za njih.

36. Posto je covek uvek samo vrhunska Stvarnost i nista drugo, izlisno je to potvrdjivati
mislima i govorom. Takvo potvrdjivanje moze biti samo pomoc da se oslobodi predstave „ja
sam fizicko telo".

37. Posto je advaita vrhunska Istina, ona ne moze postati sebi protivrecnom (tj. postati
dvaita) za vreme sadhane.
38. Ako covek smatra sebe kartom (onim-koji-dela), morace takodje i da ubira plodove
trostruke karme. Kada se ego unisti putem samoispitivanja, nema ni karte ni trostruke karme.
Preostaje samo vecno prisutno Stanje Oslobo|enja.

39. Predstave ropstva i oslobodjenja su medjuzavisne i istovremene. Pri ispitivanju 'Ko je
vezan?', iscezava i predstava ropstva, i predstava oslobodjenja. Onaj ko je vecno Slobodan,
ostaje potom samootkriven.

40. Pitanja u vezi sa Oslobodjenjem mogu se javljati samo dotle dok postoji
individualnost. Ponistenje individualnosti je jedino istinsko i vecno postignuto Oslobo|enje.

Istina otkrivena_ RAMANA MAHARSI
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 18:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, Rale, kasno palim, pa nisam skontao da se takmicimo!
A ja sve zapeo da dajem odgovore, pa nije ni cudo da pobedjujes! Cekaj, sad cu da spremim jedan takmicarski post, al kako cemo znati ko je pobedio? Moracemo da sastavimo ziri (Alex nedolazi u obzir, on bi samo da se umuva u vozic, pa ko god da je lokomotiva... Laughing )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Ајде сад да видимо ту твоју Јогу-знања,паметњаковићу.

Goldy

rale, sto se ljutis?

Pa jel vidis da je Giba - Hriscanin, samo nedovoljno vernik. I da cacka mecku, da ga neko preobrati,
do kraja.
Ne da se, tako lako.
Ali, cim se raspituje, znaci - nesto trazi.
Svako trazi - Boga.
Na svoj nacin.
Ili - gresim?

Samo sto njega hebe ona zmija, pa oce i da ZNA.
Pa su onda to nazvali - Djnana - joga, cisto da nas zbune.
A sta ce mu to - PITAJ BOGA.

pozz
Алекс!
Ти то ,мало мене,
Па мало Гибу,
Па опет мало мене,
И тако редом,
А!? Beingfunny

Smesno

Spam

Belazastava

Nerazumem

Trac

svaka drama je, na visem nivou, - komedija?
ili opet - gresim?

naravno, osim kada - nije.
a znas kada nije, iz mog licnog iskustva?

pa kad pocnem - da penim.
samo u sexu, dakle.
ali, jopet, pred sam kraj.
posle - jopet - smesno!
a brate rale, ako me pitas - NEMAM POJMA -
ZASTO JE SMESNO
Ali to ide samo od sebe, ne da se kontrolirati.

pozz

mislis da Buda zna - zasto se smeje?
a i on je bio - Hriscanin.
doduse - introvertni.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 19:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale vodi ali ja imam ozbiljne primedbe na postignute poene pod sumnjivim okolnostima- da, za sada neimenovani, ziri uzme u razmatranje.

Prvo i najbitnije- ja sam ovde prozvan za nehriscanina na brzaka- a ja sam jesam Hriscanin i na to sam ukazao na samom pocetku, tvrdeci da su ucenja komplementarna, i da ja kao Hriscanin sa vecim razumevanjem to bolje shvatam.

Drugo- Rale je na domacem terenu i ja sam se, kao ljubazni gost i Hriscanin, prilagodio njegovom stilu debate- za sta sam optuzen za plagijat.

Trece- Rale je, uzdajuci se u moje Hriscanske vrline, izneo niz licno provokativnih podbadalica znajuci da ja necu pridavati paznju tome, a onda je (navukavsi me na taj stil) mene prozvao necovekom za isto.

E, sada, iako 0-3 za mene nije nedostizno, prihvatam taj lagan zaostatak- ali da ziri uzme u obzir ovakvo ponasanje u buduce.
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nevredi vam žiri.
Jer jedan učesnik gleda stalno crno-belo i od belog mu se stalno priviđa crno,te počesto oboji svoje belo u crno Cool
S toga bi dovodio i kredibilitet ocene žirija Very Happy
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 21:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
izvod ...............

ISTINA OTKRIVENA
ili
SAD VIDYA

I. Stvarnost je istovremeno Bice i Svest. Znati Je, znaci biti to u Srcu, nadilazeci
misao.

II. Sredstvo za ostvarenje Besmrtnosti je apsolutna predaja Svevisnjem Gospodu, pri
cemu se unistavaju 'ja' i 'moje'.

1. Jedini konacni uzrok univerzuma, Svevisnje Bice, manifestuje Sebe kao mnostvo koje
ne postoji odvojeno od Njega.

2. Svaka rasprava u vezi sa prirodom manifestacije moze se zaceti samo dotle dok
postoji ego. Najvisi metod postignuca je unistiti ego i biti Sopstvom.

3. Besplodno je zaokupljati se verbalnom prepirkom o prirodi sveta, posto je jedini cilj
da se unistenjem ega spozna Sopstvo.

4. Za onog ko je jedno sa bezoblicnim Sopstvom, sve je bezoblicno.
5. Postojanje sveta se odnosi samo na osetno telo.
6. Svet je uistinu sinonim za um.
7. Posto znanje osvetljava svet, ono je iza njega. Stvarno je samo ono Znanje koje uvek
ostaje neizmenjeno.

8. Sluzba Bogu sa imenom i oblicjem je samo sredstvo za spoznaju svoje apsolutne
istovetnosti sa Bezimenim i Bezoblicnim.

9. Istinu zna samo onaj ko je u Srcu spoznao Sopstvo. Posto je prevazisao dvojnosti,
itd., on nikad nije zbunjen.

10. Jedino Istinsko Znanje je ono koje otkriva Sopstvo putem ispitivanja: „Na koga se
odnosi medjuzavisni par: znanje - neznanje?

11. Znanje Sopstva, u kome otpadaju i znanje, i pojavnost, je jedino Istinsko Znanje,
posto je Sopstvo Izvor svega. Znati sve drugo osim onog-koji-zna je samo neznanje.

12. Buduci da je Sopstvo Apsolutno Znanje, ono nije ni znanje, ni neznanje. Ono nikad
ne moze biti neznanje.
13. Buduci da je Sopstvo jedno i sveopste, znanje o razlicitosti je samo neznanje koje
takodje nije odvojeno od Sopstva.

14. Pri ispitivanju prirode 'ja', znanje razlicitosti je samo neznanje zavisno od 'ja'. Potom
Sopstvo blista samo kao jedina Stvarnost.

15. Znati vecno Sada znaci znati Istinu, posto proslost i buducnost nikada ne postoje
bez sadasnjosti.
16. Nepromenljivo beskrajno Sopstvo nadilazi vreme i prostor, koji se odnose samo na
telo i um.

17. Za neznalicu je 'ja' Sopstvo ograniceno na telo; za Mudrog je 'ja' Beskrajno
Sopstvo.
18. Za neznalicu je svet jedina, samopostojeca stvarnost; za Mudrog je jedina Stvarnost
ono bezoblicno, beskrajno Bice koje lezi u osnovi sveta.
19. Mudrac koji se spoznao Sopstvo prevazilazi i slobodnu volju i sudbinu, za koje se
brinu samo neznalice.

20. Bog nije niko drugi do Sopstvo. Videti Sopstvo, posto se unisti ego, znaci videti
Boga; sve ostalo je samo vidjenje uma.

21. Soptvo je jedno i istovetno je sa Gospodom. Da bi se videlo Sopstvo ili Gospod,
ego se mora unistiti i izgubiti predajom Svevisnjem Bicu.

22. Gospod blista kao Izvoriste uma. Okrenuti um unutra, prema tom Izvoristu, i
postojano obitavati u njemu je jedini nacin da se trazi Gospod.
23. Trazi unutra Izvoriste 'ja' sa kojim sve ostalo nastaje, a koje se ne moze odnositi
na telo.
24. Ego je suptilna veza izmedju ne-samosvesnog tela i Apsolutne Samosvesne Stvarnosti.
25. U stvari, ego je duh bez sopstvenog oblicja, ali se ishranjuje bilo kojim oblicjem za
koje se drzi, a kada ga trazis, on odleti.
26. Posto tek sa svanucem ega osvane sve ostalo, a sa njegovim zalaskom zadje,
unistenje ega putem samoispitivanja je jedino istinsko odricanje.

27. Samosvesno Bice oslobodjeno 'ja' je covekovo istinsko Stanje, koje se spoznaje
unistenjem ega putem samoispitivanja.
28. Covek treba da zaroni duboko unutra, sa dahom i govorom pod kontrolom i
jednousmerenog uma, i dostigne Izvor iz koga se pojavljuje 'ja'.
29. Samo ovakvo zaranjanje unutra je atma vichara (samo-ispitivanje). Meditacija o nekoj
pouci u vezi sa prirodom 'ja' je samo pomoc za nju.
30. Kad dostigne Srce atma vichara, neprekidna Samosvesnost odnosno 'ja-ja' se otkriva
kao Savrseno Bice, nakon cega 'ja' zalazi i gubi se.
31. Ne preostaje vise nista sto bi postigao onaj ko spozna Savrseno Stanje Bica, koje je
uistinu neopisivo urodjeno Blazenstvo Apsolutnog Sopstva.

32. Upravo kao sto sruti objavljuju,
covek jeste, i oduvek je bio samo To.
Zato treba
da obitava kao To. Priznanje je covekove mentalne slabosti ako umesto toga samo meditira o
prirodi 'ja'.

33. Sopstvo je jedno;
a Samospoznaja je jedinstvena po tome sto je Sopstvo koje
spoznaje ujedno i Sopstvo koje je spoznato. Ono ne moze nikad da postane spoznat ili
nespoznat objekat.
34. Najvisa Mudrost je biti Sopstvo u srcu. Sve verbalne prepirke o prirodi Sopstva i
njegovom postojanju su samo igra maye.

35. Najvisi siddhi je obitavati kao vecna samopostojeca Stvarnost. Svi drugi siddhiji su
nestvarni kao san. Mudrac koji je budan pred Sopstvom, nikad se ne zanima za njih.

36. Posto je covek uvek samo vrhunska Stvarnost i nista drugo, izlisno je to potvrdjivati
mislima i govorom. Takvo potvrdjivanje moze biti samo pomoc da se oslobodi predstave „ja
sam fizicko telo".

37. Posto je advaita vrhunska Istina, ona ne moze postati sebi protivrecnom (tj. postati
dvaita) za vreme sadhane.
38. Ako covek smatra sebe kartom (onim-koji-dela), morace takodje i da ubira plodove
trostruke karme. Kada se ego unisti putem samoispitivanja, nema ni karte ni trostruke karme.
Preostaje samo vecno prisutno Stanje Oslobo|enja.

39. Predstave ropstva i oslobodjenja su medjuzavisne i istovremene. Pri ispitivanju 'Ko je
vezan?', iscezava i predstava ropstva, i predstava oslobodjenja. Onaj ko je vecno Slobodan,
ostaje potom samootkriven.

40. Pitanja u vezi sa Oslobodjenjem mogu se javljati samo dotle dok postoji
individualnost. Ponistenje individualnosti je jedino istinsko i vecno postignuto Oslobo|enje.

Istina otkrivena_ RAMANA MAHARSI
Узмимо за пример овај цитат што је поставио Миодраг.
У сваком учењу које се бави духовношћу ће те наћи исто овакво знање.
Можда би се само користили други изрази.
Ево ја сам прочитао и схватио о чему се ту ради.
И шта сам добио? само још једно сазнање о Богу који је бесконачан па сад мало боље видим колко је моје незнање.
Са сваким новим знањем ми проширујемо круг незнања.
Из овога се ваљда јасно види да нас знање пре све више раздваја од Бога него што нас спаја.
Неминовно да мора да постоји нешто што би нас спојило са Богом кад то већ није знање.
Чак и да сам се надуо па себе због знања видим већим од вас,неби ли то био доказ да ће знање пре удаљити човека од Бога него га приближити.
Ево пребацују ми да имам такмичарски дух.да се правим најпаметнији. Па није ли то последица знања.Љубави није сигурно.И опет долазимо до тога да ће љубав повезати човека с Богом а не знање,јер ево знање је мене само удаљило од Бога.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ево ја сам прочитао и схватио о чему се ту ради.
И шта сам добио? само још једно сазнање о Богу који је бесконачан па сад мало боље видим колко је моје незнање.

Cool Bdance Blago

Pobedio sam!!!

P.S. znanje o kom se govori nije umna stvar. Smile
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја сам чуо за једног лика који је научио фантастично да игра фудбал гледајући фудбалске утакмице Very Happy
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2011 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја сам чуо за једног лика који је научио фантастично да игра фудбал гледајући фудбалске утакмице Very Happy

Da, to je verovanje.

Znanje je iskustveni doživljaj Boga, a verovanje je uobličavanje kao refleksija identiteta- ličnosti.

Ja ti kažem da mi odlično saradjujemo... Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 24 Feb, 2011 07:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Da, to je verovanje.

Znanje je iskustveni doživljaj Boga, a verovanje je uobličavanje kao refleksija identiteta- ličnosti.

Ja ti kažem da mi odlično saradjujemo... Very Happy
Не могу да се сетим где сам то прочитао,звучи овако-неије потребно да неко зна зашто је то тако,довољно је да ради као онај који зна зашто је то тако и биће му исто као као ономе који зна.

И опет долазимо до тога да није потребно човеку да залази у нека стања свести помоћу неких техника за које се поуздано незна дали су само нови облик дрогирања.
Плус што знање зна да понесе човека да мисли да је нешто већи од осталих људи,па и ту човек може да се оклизне пре него да успе на духовном путу.

Све то говори у прилог да за човека боље да иде сигурнијом Хришћанском стазом него да се ради знања и славе овог света доведе у ситуацију да падне на духовном путу.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2011 08:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, hajde, bas da ti kazem Rale, kada hoces istinu i posto vec iritiras pomalo sa tim drogiranjem...

Vidjao sam brojne hriscane tu odmah negde izmedju pakla i raja...neke od njih sam vidjao i u nizim rajskim sferama, a neke od njih, boga mi i u Limbu i u samom paklu....Medju njima ima i popova...Samo izuzetno mali broj hriscana, jedan od sto, u najboljem slucaju, uspeo se uzneti iznad tih nizih rajskih sfera...a sto se popova tice, nema ih ni jedan u hiljadu...

Hriscane predvode popovi kako u paklu, tako i u Limbu, tako i u nizim rajskim sferama...

Ali sve to je mnogo mnogo mnogo daleko od onih sfera gde su ucitelji andjeli...

Ok, hteo si istinu, i dobio si je.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 24 Feb, 2011 08:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Pa, hajde, bas da ti kazem Rale, kada hoces istinu i posto vec iritiras pomalo sa tim drogiranjem...

Vidjao sam brojne hriscane tu odmah negde izmedju pakla i raja...neke od njih sam vidjao i u nizim rajskim sferama, a neke od njih, boga mi i u Limbu i u samom paklu....Medju njima ima i popova...Samo izuzetno mali broj hriscana, jedan od sto, u najboljem slucaju, uspeo se uzneti iznad tih nizih rajskih sfera...a sto se popova tice, nema ih ni jedan u hiljadu...

Hriscane predvode popovi kako u paklu, tako i u Limbu, tako i u nizim rajskim sferama...

Ali sve to je mnogo mnogo mnogo daleko od onih sfera gde su ucitelji andjeli...

Ok, hteo si istinu, i dobio si je.
Ништа ти сад ново ниси рекао.
Ја сам чак пре тебе писао да огромна већина оних који себе називају Хришћанима су хришћани само на речи а не и на делу.
Такви хришћани су и криви што је хришћанство спало на овако ниске гране.
Попови који су стекавши знање помислили да су достигли Божанско су одвели народ на погрешну страну.То исто раде и свештеници осталих вероисповести,инсистирају на знању,да ће знање довести човека до божанстав.
Ако видиш шта пишем онда видиш да си овим својим коментаром само помогао оно што ја причам.
Тебе је изиритирала твоја идеја да мислиш да знаш шта то ја говорим а не оно шта ја говорим јер то ниси ни схватио.
Видиш Тале ти попови што си их видео у паклу су знали о Богу много више од тебе и видиш докле их је то довело.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2011 09:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve si lepo napisao osim poslednje recenice.

Interesantni su mi tvoji tekstovi...idu kako treba, a onda pokleknu na samom kralju...kao da imas problema sa zakljuccima...
neko ti je usadio mrznju prema znanju, oslobadjaj se toga...
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 24 Feb, 2011 10:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hrišćani su relativno širok spektar. Koji to taćno?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 4 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33456 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90611 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29958 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25665 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)