JNANA YOGA - yoga znanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Mar, 2011 19:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E Rale , Rale , prvo pljujes pa onda lizes te iste Gurue koje si ispljuvao .
I popujes jos o postenju i iskrenom zalaganju .Izlazak u susret , nazivas izrugivanjem , provokacijom .
Tekstovi koji se postavljaju sluze svima nama , pa ko kako voli , moze ih pljuvati , negirati , analizirati , a prvenstveno sluze da podstaknu na dalje samopreispitivanje , u bilo kojoj fazi da se nalazimo .
Zato Mudrost i jeste univerzalna .

Da nebi dalje se klackali na klackalici u pravu sam i ne nisi u pravu , predlazem da promenimo spravu za mucenje ega .
Svaki predlog je dobrodosao .

Evo u pauzi jednog lepog filma ................

Link

moze i da se skine sa srpskim titlom

Film>Ashes.And.Snow
Prevod>http://www.movie-subtitles.com/request.php?4074
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 00:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Lovac...žrtva...lovac....žrtva....lovac...žrtva...lovac Cool

jagnje, oganj, jagnje, oganj, jagnje, oganj, jagnje ,oganj............

e nije što ste vi pomislili........
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 00:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jel' bi neko voleo da čuje šta imam da kažem na temu manipulacije bolom ljudskog srca???
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 01:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, ću da odgovorim, naravno da hoću- samo reci o čemu ćemo jer više ne znam ni o čemu pričamo!
Nemoj samo da ispada da smo zavadjeni bilo kako, pre svega smo dobri forumski drugari, to valjda nemenja jedna diskusija, pa ako je nekad i nafilovana.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 01:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Jel' bi neko voleo da čuje šta imam da kažem na temu manipulacije bolom ljudskog srca???

Reci, bebac. Što da ne volimo! Smile
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 01:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, Rale, pokušaću da odgovorim, tamo gde mislim da smo stali, pre nego što smo se zaigrali...

Rekao sam da su Hrišćanstvo i Yoga komplementarni, a pored ta dva pravca i većina ostalih pravaca, učenja.

Zapravo ne mogu ništa posebno da kažem o yogi, jer nisam nikakav yogin i tu materiju poznajem paušalno, stim da se izvesne stvari koje sam tu pročitao slažu sa mojim iskustvima i shvtanjaima ali isto tako ima toga i u Hrišćanstvu onoga što se uklapa.

Kako ja vidim, i hrišćanstvo govori o stvaranju jedne dominantne ličnosti koja bi time oslobodila pažnju sa mnošzva malih kontradiktornih ličnosti u čoveku i time proizvela kristalizaciju svesti- ali u tome ne vidim "vrhunac" već se tim postignućem dolazi do transcendencije i te dominantne ličnosti koja dovodi do finalne kapitulacije uma i direktne spoznaje.

Um jeste izvor naših individualnih problema i radosti ali ipak činjenice pokazuju da naprosto napuštanje istog neće dovesti do "silaska" sa koloseka linearnosti naše memorije- a zato i idemo ka transcendenciji istog, kroz ličnost, a ne grubom prekidu "saradnje".

Ali ono što jeste izvesno je da se um rastapa "osvetljavanjem" svešću, na svim svojim nivoima- svesnom, podsvesnom i mehaničko-instiktivnom, i da se um ne može nadmudriti umom, niti da projekcija uma u verovanje može odvesti bilo gde osim u dalje verovanje.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 04:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

kosmička_beba ::

Reci, bebac. Što da ne volimo! Smile

Znaš li kad je srce otvoreno??? Kad se zadesi jak gubitak emotivne prirode, ili kad zatvoreno srce propusti tonu empatije odjednom, kao što se to jednog dana desilo Buddi, tada se kroz njega lako može desiti proboj kroz sve čakre, i kroz konačno krunsku.

Najveći neuspesi u duhovnom smislu , kod čoveka se dešavaju kada podpadne pod utisak
da je žrtva i počne da emituje ''kosmičku'' bol.Na jednom mestu sam to pročitala , oni koji su to čitali , setiće se odakle je to.

Od prvog momenta sam shvatila da bez kontrole razuma, ta energija kao informacija ipak poteče univezumom i stvara određene promene u kolektivnoj budućnosti.

Pazimo se dobro igre mačke i miša, jer to su metode manipulacije iz 4d onih koje nazivamo predatorskim energijama.Dakle , vrlo često se može desiti da su nas ubedili
pogrešno da smo žrtve, a da to zaista nismo proživeli kroz lično iskustvo,i da veštačku bol koja se zove kosmička bol pravednika i koja zaista dovodi do kosmičkog povratnog odgovora, stvara efekte koji su isplanirani od strane neke treće partije zarad ispunjenja njihovih ciljeva.

Kosmička bol pravednika , kao energetski uzrok koji dovodi do božanske pravde putem
procesa koji izazivaju ravnotežu- preko uzročno-posledične ravni, postoji.
Njegova zloupotreba se vršila.Ne pitajte me odakle to znam.Nigde nije napisano da se sa tim manipulisalo, ali pre nego što napustite ovu ideju, porazmislite da li ste negde već videli kroz istoriju da se takva manipulacija dogodila.

Poterali ste me da non stop razmišljam zašto ste me svrstali u grupu ljudi kojima je pogrešno aktiviran kundalini.A ta vaša priča, iznova i iznova me je vraćala na ovu misao,
koja me još ne napušta.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 04 Mar, 2011 01:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da Bebo ,veoma se manipulise bolom u dusi i to generalno .Duse se prvo zakljucavaju , pa se umovi zatim programiraju , pa se onda mesaju loncici , tako da treca strana opusteno parazitira , a izmanipulisan Covek je kolateralna steta .

Najgora varijanta je kad ide covek na coveka , a duse zakljucane i sanjaju da nisu !
Mada , ta je drama kosmickih razmera i ukljuceni su igraci svih profila .

Nego , mozda nekog zainteresuje .

izvodi ........RAMANA MAHARSI

.......................................

ZIVOT U SVETU

A ko bi neko doneo odluku da na osnovu Bhagavanove pouke krene od teorije ka praksi, postavilo bi se pitanje kako bi to uticalo na njegov zivot u svetu, medju ljudima. Hinduizam ne namece aktivnim duhovnim tragaocima neophodno fizicko odricanje, kao sto to cine izvorna ucenja Hrista ili Bude. Ovde se polozaj domacina vise odobrava i postuje.
Prema starom drustvenom poretku u Indiji, covek tek posto ispuni svoje duznosti kao domacin i ostavi jednog ili vise sinova da ga naslede, treba da se povuce u beskucnike. Ucenje o ne-dvojstvu, zajedno sa stazom samoistrazivanja (opisanoj u jednom od ranijih poglavlja) koja se zasniva na njemu, ipak je primerenije onima koji se odricu sveta nego onima koji bi da uzivaju u njemu. Zato je bilo razumljivo da su mladi cesto pitali Bhagavana da li da se povuku iz sveta.

To je bio s jedne strane i dobar znak snage, jer za njih odricanje od sveta nije znacilo povlacenje u malu kucicu okruzenu vrtom, kako se to zamislja na Zapadu, ili povlacenje u grubu sigurnost nekog manastira. To bi bilo lutanje bez zavicaja u nepoznatoj sredini, bez ikakve imovine, zivot od isprosene hrane i u odbacenoj odeci, spavanje u pecinama ili gde je vec moguce.

U danasnje vreme jedan sadhu (pustinjak) ponekad prihvata pomoc od svoje porodice, malo hrane i nesto odece, ali to je ipak jedan ogoljen i nemilosrdan zivot. I pored toga Bhagavanu su postavljana pitanja u vezi prihvatanja ovakvog nacina zivota, i on se uvek uzdrzavao od dozvole. Po njemu je bitan unutarnji preobrazaj i on je morao da se dogodi u umu, ma kakvi bili uslovi zivota.

Bg: Zasto uopste mislis da si ti domacin? Isto tako, misao da si ti sanyasin (isposnik) bice u tvome umu, ako hodas okolo kao sanyasin. Bez obzira da li ces ostati domacin ili se odreknes da to budes, pa odes u sumu, tvoj misaoni um je s tobom. Uverenje "Ja sam" jeste izvor svih misli u umu. Ono stvara telo i svet i pusta te da mislis da si domacin. Ako se odreknes, tada ce samo misao odricanja da zameni misao o porodici, a okolna suma tvoju kucu. Ali uobicajena mentalna aktivnost kao prepreka izmedju tebe i stvarnosti i dalje postoji.
Ona se cak znatno povecava u novoj sredini. Promena okoline nije resenje. Jedina prepreka je misaoni um koji mora da se nadvlada, svejedno da li kod kuce ili u sumi. Ako to mozes da ucinis u sumi, zasto ne bi mogao i kod kuce?

Zasto da menjas okolinu? Ti sada mozes da ucinis sve sto je potrebno, bez obzira na vreme i okolnosti.

P: Da li je moguce biti u samadhiju u svetovnim aktivnostima?

Bg: Uverenje "Ja radim" jeste prepreka. Osvesti sebe pitanjem "Ko radi?". Otkrij ko si ti u stalnoj svesnosti. Tada te rad nece vezivati, spontano ces biti slobodan od njega. Ne cini napor niti kad radis, niti kada se opustas od rada, tvoj napor te vezuje za um. Sta treba da se desi, desice se. Ako ti je odredjeno da radis, bice ti nemoguce da to izbegnes. Prepusti to sve, dakle, visoj sili. To zaista nije tvoj izbor, da li da se odreknes ili da nastavis sa radom.

Zene koje nose krcag vode na glavi zastanu da razgovaraju, ali ostaju pribrane i zadrzavaju svoju
paznju na krcag. Slicno je i kada mudrac obavlja neki rad: njegov um ostaje u svom Sopstvu i aktivnost ga ne odvraca od toga.

P: Mislim da je seksualno uzdrzavanje neophodno za domacina, ako hoce da ima uspeha u samoistrazivanju. Da li je to tacno?

Bg: Otkrij prvo ko su zena i muskarac. Tada se takvo pitanje nece ni postaviti.

P: Zar Brahmacharya (seksualna uzdrzanost) nije neophodna za samoistrazivanje?

Bg: Brahmacarya znaci "ziveti u Brahmanu" i to nema veze sa uzdrzavanjem, kako se to na uobicajeni nacin shvata. Istinski Brahmacharya jeste onaj koji zivi u Brahmanu i samo u njemu nalazi blazenstvo. Kako bi tada mogao da trazi drugi izvor srece? Uistinu, napustanje Sopstva osnova je svakog zla.

P: Ali, zar seksualno uzdrzavanje nije neophodno za yogu?

Bg: Ona je samo pomoc za ostvarenje, medju mnogim drugima.

P: Znaci, uzdrzavanje nije neophodno. Moze li ozenjen covek da ostvari Sopstvo?

Bg: Svakako. To je samo pitanje zrelosti uma. Ozenjen ili neozenjen, covek moze da ostvari Sopstvo jer je to stvarnost koja se zbiva ovde i sada. Kada to ne bi bilo tako, kad bi bilo moguce dostici ga samo u buducnosti, kao sticanje neceg novog, tada ne bi bilo vredno truda. Istina koja se ne zbiva sada, nije vecna. Sve sto mogu da kazem jeste da se Sopstvo zbiva ovde i sada i da je Ono samo ono sto Jeste.

P: Da li je neophodno prihvatiti zavet odricanja, sanyasu, da bi se postiglo samoostvarenje?

Bg: Sanyasa znaci napustanje svoje individualnosti, a ne osisati glavu i obuci crvenu odecu. Covek moze da bude domacin, ali ako ne stvori novu identifikaciju, tada je on sanyasin. Sa druge strane, covek moze da nosi crvenu odecu i luta kao beskucnik, ali sve dok misli da je sanyasin, on to nije. Razmisljati o odricanju, onemogucava odricanje od samoga sebe.
Sta podrazumevas pod zavetom sanyase? Mislis li da to znaci napustiti svoj dom i nositi odecu odredjene boje? Bilo kuda da odes, cak i u nebo da odletis, zar nece tvoj um biti sa tobom? Ali, mozes li da ga ostavis iza sebe i odes bez njega?

Zasto bi tvoje duznosti u zivotu i tvoje zanimanje trebalo da budu smetnja tvom duhovnom prociscenju? Ima li, na primer, razlike izmedju tvojih aktivnosti kod kuce i na poslu? Na poslu

neoptereceno ispunjavas svoje duznosti i ne brines o onome o cemu tvoj poslodavac brine, o svojoj zaradi. S druge strane, svoje kucne duznosti ispunjavas sa osecanjem vezanosti i brines da li ce one biti korisne za tebe i tvoju porodicu. Moguce je, medjutim, da se sve zivotne aktivnosti obavljaju neoptereceno i samo Sopstvo dozivljava kao stvarno. Pogresna je pretpostavka da se zivotni zadaci ne ispunjavaju posteno kada je covek ucvrscen u Sopstvu.
To je kao kada se glumac preobuce za odredjenu ulogu, i cak prezivljava lik u drami koju izvodi, ali on sve vreme vrlo dobro zna da nije ona licnost iz drame, vec nesto sasvim drugo u stvarnom zivotu. Na slican nacin, zasto bi tvojoj svesnosti smetala telesna aktivnost, koja stalno stvara osecaj "ja sam telo", ako ti sigurno znas da nisi telo nego Sopstvo? Nista sto telo cini ne treba da ometa tvoj boravak u Sopstvu. Ovakva ucvrscenost u Sopstvu nikada ne moze da naskodi pravovremenom ispunjavanju svake duznosti koje ima telo, isto kao sto glumcu uloga na pozornici ne moze da naskodi njegovom znanju o pravom stanju u zivotu.

rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 04 Mar, 2011 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Bg: Brahmacarya znaci "ziveti u Brahmanu" i to nema veze sa uzdrzavanjem, kako se to na uobicajeni nacin shvata. Istinski Brahmacharya jeste onaj koji zivi u Brahmanu i samo u njemu nalazi blazenstvo. Kako bi tada mogao da trazi drugi izvor srece? Uistinu, napustanje Sopstva osnova je svakog zla.

Овакви преводи уносе више нејасноће него што користе учењу.
Брахман је Дух Љубави, а живети у Брахману значи живети у Духу љубави тј.у Светом Духу.
Тек овако преведено открива се прави смисао онога што учитељ покушава да каже.
Прочитајте ово што сам навео тако што ће те тамо где пише Брахман читати Дух Љубави и схватићете шта то учитељ прича.

Погледајмо даље где учитељ каже да је напуштање сопства основа сваког зла.
Дакле прво учитељ каже да је извор балженстава живот у Духу Љубави а после да је напуштање сопства извор сваког зла.
Значи наше сопство је живот у љубави а не неко тамо измењено стање свести постигнуто практиковањем јоге.
Ово кажем јер смо расправљали о измењеним стањима свести која се могу постићи подизањем кундалини.
Miodrag

Poruka Poslao: 06 Mar, 2011 04:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brahman > Gospod Bog .

Hindusticka imenica za Boga .

Brahmacarya>Onaj koji zivi u Bogu .

Izmenjeno stanje svesti i nije cilj samo po sebi ali je put koji se prolazi .
U stvari mi se generalno nalazimo u izmenjenom stanju svesti ( sto se naziva nesvest ) u odnosu na nase izvorno stanje Sopstva , koje je uvek tu i suptilno sija dajuci nam vid .

Ili jos preciznije ,verujemo da smo razlicita stanja uma , sa cijim se sadrzajem identifikujemo , ne znajuci pravo stanje stvari .

Zato Znanje oslobadja ropstva pogresnim predstavama u istinu Sopstvene stvarnosti .

Ljubav je stvarnosti Sopstva .
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Mar, 2011 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Brahman > Gospod Bog .

Hindusticka imenica za Boga .

Brahmacarya>Onaj koji zivi u Bogu .

Izmenjeno stanje svesti i nije cilj samo po sebi ali je put koji se prolazi .
U stvari mi se generalno nalazimo u izmenjenom stanju svesti ( sto se naziva nesvest ) u odnosu na nase izvorno stanje Sopstva , koje je uvek tu i suptilno sija dajuci nam vid .

Ili jos preciznije ,verujemo da smo razlicita stanja uma , sa cijim se sadrzajem identifikujemo , ne znajuci pravo stanje stvari .

Zato Znanje oslobadja ropstva pogresnim predstavama u istinu Sopstvene stvarnosti .

Ljubav je stvarnosti Sopstva .
И Дух Свети је Господ Бог
Miodrag

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verujemo da smo razlicita stanja uma , sa cijim se sadrzajem identifikujemo , ne znajuci pravo stanje stvari .
Jedina identifikacija koja dovodi do oslobadjanja stega uma je identifikacija sa paznjom na Izvor duboko u sebi ( Boga , Sopstvo ) .Cak i ne moramo da znamo gde je to , vec je dovoljna namera i paznja ka Izvoru u Sebi .

Bivanje u ovakvoj nameri i stanju, covek vremenom razvija posvecenost , jasnije i dublje razumevanje sebe i svoje putanje .Um se prociscava i covek se oslobadja vrlo brzo najgrubljih identifikacija vezane za spoljasnje i svet licnosti .

Vremenom se shvata da se covek u saznavanju ( spasavanju ) sebe krece po imaginarnoj putanji identifikovanja i to od grubljih ka finijim predstavama sebe i na osnovu njih i svega ostalog za sta smatra da je odvojeno od njega .

Unutrasnji glas Boga koji se sve cesce cuje sve vise "lici" na sopstveni .

Zamisljane granice gube na svojoj ostrini i uzrokuju da se starci podmladjuju u izvornosti sopstvene nevinosti .
Sve sto je nekada bilo tamo , sada je ovde .
I tako tome nema kraja .
Jedan oblik( oblak ) smenjuje drugi , dok Sunce Sopstva vecno sja !
Miodrag

Poruka Poslao: 11 Maj, 2011 00:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako da nas od samozaborava do prisecanja deli samo jedan veseli skok , koji nas u imaginarnom sa izlaza vraca na ulaz .

Neko ce reci da to nije stvarno i da je u pitanju mašta jer zivot je stvaran i cvrst i tezak,........ ali u mašti smo se i izgubili i stvrdnuli i otezali ......
....i umrecemo u mašti .

Jer ZIVOT tece od suptilnog ka grubom , tako da se i ne mozemo setiti u grubom a jos i manje videti .
Ne mozemo se ni prisecati dokle god zamisljamo i verujemo da smo grubi i cvrsti .
Zarobljena pesnica u tesnoj rupi stabla drveta se mislju odustajanja od grube dobiti oslobadja u izvornost svoje slobode .

.
Od biti ili do biti pitanje je sad .
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33132 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89962 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29750 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42379 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30275 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42750 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25599 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)