Verbalni fraktali
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 02:42 am    Naslov: Verbalni fraktali
Odgovoriti sa citatom

1) Svuda oko nas, u događajima, u prostoru, u (raz)govorima, u našim idejama, u umu, u svesti... možemo naći tačke-fokuse preko kojih slutimo dimenzije koje ne pripadaju našoj fizičkoj ravni.
Uočavanjem tih tačaka mi otvaramo svoju svest prema njima, i njih prema našoj svesti.
Za sada - tek na nivou slutnje.

2) Ako u rano proleće sednemo na tek izniklu travu i naslonimo se leđima na stablo nekog drveta...
I zagledamo se u sebe...
Čućemo kako energije struje kroz stablo, od sunca, preko listova, u zemlju, i iz zemlje, preko korenova ka lišću i suncu.
Strujanje energije, slično povetarcu.
Ako stopiramo sve svoje misli, ideje, slike... priključićemo se na to strujanje unutrašnjeg povetarca.
Kao da smo srasli sa drvetom...

.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 12:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jako je lepa razmena energije sa drvecem, ono je dosta zahvalno kada mu neko pokloni paznju ili zagrljaj, jer nemoze da se krece..
Drvece ima i culo vida.. malo je drugacije nego kod ljudskog tela..
Tu se isto vidi primer.. sto vise dajemo ljubav vise je i dobijamo.. sto vise pozitivne energije saljemo u drvo, onon nam vise daje a cak i kada ne dajemo nista ono opet daje jer je samilosno.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"

Poslednji izmenio plavizrak dana 02 Feb, 2010 02:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Jako je lepa razmena energije sa drvecem, ono je dosta zahvalno kada mu neko pokloni paznju ili zagrljaj, jer nemoze da se krece..
Drvece ima i culo vida.. malo je drugacije nego kod ljudskog tela..
Tu se isto vidi primer.. sto vise dajemo ljubav vise je i dobijamo.. sto vise pozitivne energije saljemo u drvo, onon nam vise daje a cak i kada ne dajemo nista ono opet daje jer je samilosno.

Da, s tim što je u ovim "fraktalima" suština u nekim dimenzijama koje tek slutimo u ovoj fizičkoj ravni, ne o nečemu što možemo jasno da definišemo...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3) Pamtim večernji snežni ambijent, sa jednom pogurenom šljivom pred kućom, i sa crnim psom, koji se udaljava od šljive i nestaje u sumraku dvorišta.

A ja sve to posmatram kroz prozor, propinjući se na prste, u kući sa zidovima od greda i ilovače, sa velikim ognjištem na sredini, u kojem plamti vatra.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

4) Spiralni "tobogan", uronjen duboko u more.

Znam ko sam, znam šta želim, šta sam planirao da, na dnu mora, kuda idem, učinim, popravim, sredim...

Krećem po "toboganu", vrtoglavom brzinom.

Bio sam lagan, kako padam sve niže, osećam sve veću težinu, olovnu težinu, u celom svom biću.

Kako odmičem u padanju, zbog pojačavanja težine i masivnosti, sve počinje da mi se muti u svesti.

Misli mi se menjaju, ogrubljuju, deformišu se... To više nisu moje misli, to više i nisu misli...

Što sam bliže dnu, kao da se sav rasplinjujem, rastačem, više ne znam ko sam, ne znam odakle, zašto i kuda idem, šta treba da radim...

Odjednom se neko probudi u telu ribe-grabljivice, koju mami plen, ili je preplašena riba-plen, ili je "neutralni" koral, ili neka povučena životinjica...

Taj neko je u jednom, u suštini, lepom svetu, ali NE ZNA NIŠTA...!

Funkcioniše po zakonima tog sveta, po zakonima svog tela, ali NE ZNA NIŠTA...!

Možda sam taj neko ja, koji sam krenuo onim spiralnim "toboganom"...

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5) Pešačim snežnom stazom.

U jednom dvorištu nekoliko ćuraka, koje se oglašavaju.

Pa u jednom od sledećih dvorišta petao kukuriče.

Malo dalje, na granama zimski ogolelog stabla, u jatu vrapčići se nešto živahno međusobno "dogovaraju"...

Tri različite zvučne zone.

Ja ih povezujem snežnom stazom, po kojoj idem, slušajući...

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

6) Božansko stvaranje se beskrajno razgranava i rascvetava, u neponovljivo mnoštvo i složenost, kao u fraktalima.

Naša svest je prizma u kojoj se ta beskrajna raznolikost i neponovljivost skvrčavaju do ograničenih i šematizovanih viđenja i doživljavanja.

Iz takve svesti je izvirao tip stvaranja koji je do ovih vremena bio karakterističan za čovečanstvo.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

7) Dok sam u nekoj teškoj, napetoj atmosferi (tri osobe, neprijatna rasprava, skoro svađa)... najpre uočavam na naslovnoj strani bačenih novina, u uglu prostorije, sliku ljubičastih perunika. Lepo ljubičasto cveće, sa dosta krupnih zelenih listova.

Potom uočavam i mnoštvo drugih lepih detalja, po obodu teške atmosfere: lepa vratanca od lamperije, na regalu, lepu stonu lampu, sa kineskim abažurom, u suprotnom uglu prostorije, itd.

Dakle, ja mogu biti u teškoj atmosferi, a da svoju unutrašnjost nitima svoje pažnje, kao tananim paukovim nitima, vežem za sve lepe stvari kojih svuda ima oko nas, bilo gde da se nalazimo. I baš kao neki svetlosni pauk, moja svest plete oko sebe mrežu i vezuje se za sve lepe detalje oko sebe, te time premrežuje tamu u kojoj je silom prilika uronjeno fizičko "vozilo" koje nosi tu svest.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

8) Pa - pletenje mreže u unutrašnjosti, umrežavanje nitima pažnje svih lepih detalja (prijatni događaji, lepi predmeti, slike, ideje...), kojih ima dovoljno po ćoškovima svačije svesti, uma, sećanja...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

9) Svest ispunjena Lepotom, oblicima i idejama Lepote, počinje da priziva, da magnetski privlači energije Lepote u svoj život, i te energije počnu da se izlivaju iz takve svesti - materijalizujući se u Lepotu životnih dešavanja i Lepotu življenja.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

10) FRAKTAL-LOGICI u ovoj temi prethodila je "nadumska" ili "lom-logika" u šaljivim temama na forumu.

Koja li je, logika, sledeća?

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

11) Leti se budite, a zraci sunca se provlače kroz spuštene roletne ili zatvorene kapake, samo što se provuku - uvijaju se, upredaju, kao svilene trake koje ponekad balerine koriste u igri.

I u toku tog buđenja i vaše misli i slike u umu na sličan način se uvijaju i uvrću, u tom uvijanju i uvrtanju međusobno se prepliću, kao u nekom "otkačenom" tkanju, kao u nekim igrama svetlosti u fraktalima.

Kako pokušavate da ih "razbistrite" i "unormalite" - misli-fraktali i slike-fraktali, u vašoj svesti i u umu počinju da se rasplinjuju, kao magla koja se povlači pred suncem, čarolija nestaje i vi ste nadomak potpunog buđenja.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211676 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 123368 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155641 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1792094 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 102652 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1498148 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1729169 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)