VAŠE KRITIKE
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Jan, 2008 08:37 am    Naslov: VAŠE KRITIKE
Odgovoriti sa citatom

U odgovoru na ovu temu možete napisati šta Vam se ne sviđa na našem sajtu ili forumu...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2008 20:40 pm    Naslov: Dobronamerna kritika
Odgovoriti sa citatom

Poštovani administratoru,
Mislim da bi bili poželjno da postove kojima nije mesto na ovom forumu ( poput današnjeg od izvesnog HSYDKAS ) ubuduće odmah izbrišete.
Pozdrav, Vesna .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2008 01:16 am    Naslov: Re: Dobronamerna kritika
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Mislim da bi bili poželjno da postove kojima nije mesto na ovom forumu ( poput današnjeg od izvesnog HSYDKAS ) ubuduće odmah izbrišete.

Naravno, HSYDKAS je obrisan čim sam ga uočio (i nekoliko nepoželjnih korisnika posle njega). Pitanje je da li sam reagovao dovoljno brzo. Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2008 21:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verovatno će i ubuduće biti provokatora, što je i razumljivo, s obzirom na tematiku ovog sajta ( duhovni razvoj i povezivanje Tima Svetlosti ) i očekivano je da će "igrači protivničkog Tima Mraka "ismevati i omalovažavati učesnike ovog foruma.Na kraju krajeva, oni imaju svoj zadatak, a mi svoj.
Pozdrav, Vesna .
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 18:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čini mi se da nešto nije u redu sa obaveštenjima o odgovoru na temu.
Nekad mi stižu o temama koje sam samo čitala, a za one na kojima sam pisala ne stižu.

Pozzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 08:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nesto nisam bio siguran da li da napisem ovu kritiku ovde posto izgleda dosta ocigledno

Ne znam da li ste obratili paznju na sekciju foruma za citaoce koje to zanima..
Osetljivijim osobama koje su malo suptilnije ovo je stvarno odvratno kada vide..
Vec neko vreme tu sekciju nazivam za citaoce koje to NE zanima!.. u sebi naravno.. nadajuci se da ce se nesto promeniti ali ova sekcija foruma se samo sve vise srozava..

Ta tema o tetri sada se pretvorila u ruglo ovog foruma ako samo pogledate kako se tu medjusobno vredjaju osobe to je kao najgori olos od ljudi u kafancini nekoj punoj propaliteta.. kakve sad to veze ima sa duhovnoscu i osobama koje hoce da se okrenu nekoj visoj svrsi u zivotu?

Takodje stvarno nemam sta reci za temu cije samo ime u sebi sadrzi odvratni vulgarni izopaceni naziv za zenski polni organ.. i to pod nekim izgovorom da je to neko udruzenje..
i to je sada kao nesto smesno i zabavno? mislim stvarno onda kakav je ovo forum uopste?

Predlazem da se ove teme uklone u zgariste, djubre ili gde vec ali da ne budu na toj sekciji gde bi se trebale pisati lepe stvari i interesantne..

edit: umalo da zaboravim, hvala vam na paznji i zelim vam sve najbolje :)
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 11:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aha, u toj dječjoj sobi je ogovaraonica.
Imala sam poriv da člana Spavamise podsjetim da iako je riječ o ogovaraonici, da ovdje ne može baš tako ničim izazvan vrijeđati Ariel, jer je na Objavama...

Ali, s druge strane, suspregnula sam se, ne zato jer mi je u meditaciji tako rečeno, nego nisam uvjerena da bi me se ispravno shvatilo, a i ne sudjelujem inače na toj temi.

A ta cura Ariel ipak je na forumu Objave, gdje vrijede pravila ovog foruma.
Nije mi jasno zašto je vrijeđa.
Naravno, ne mislim da moraju igrat lastik skupa s roza mašnicama oboje, ali kao što znate - nisam za grubosti.
Ni prema kome.
I ne zanima me šta je bilo negdje drugdje.
NIje ljepo da se tako ophodi prema curi.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 12:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada neko pogleda tako nesto onda mu to jako ruzno izgleda.. znam dosta ljudi koji uopste ne koriste ruzne reci i shvataju znacaj lepog govora i dobrih reci..
Ali ovo je stvarno ruglo kao iz neke javne kuce.. trebamo uzeti u obzir da ovde ima osetljivih osoba i da ovo citaju deca kojima ne trebaju ove gluposti u recniku.. sadrzaj ovog foruma je dostupan svakome i bez registracije pa svako moze videti sta se pise.. to je razlog vise da forum bude lep primer drugima..
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 12:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa dobro- kritika ima osnovu ali pitanje je druge priorode.

Da li smo mi prosvetljeni ili radimo na tome?

Nemojmo zaboraviti da je ovakvo ponašanje svojstveno ljudima, a i mi smo ljudi, zar ne?

Kristalisanje svesti neće doći ignorisanjem ili guranjem takvog ponašanja dublje. To se mora nadići razumevanjem.

Ja ovaj forum doživljavam kao skup ljudi koji su zainteresovani za duhovna pitanja. Ali svi smo mi i dalje ljudi koji su okruženi uobičajnim svetom i takvim ponašanjem.

Svako bi trebao da se opusti i bude iskren- onakav kakav je. Od lažnog predstavljanja neće biti koristi.

Otvorenošću se polako može dolaziti do razumevanja.

U "ružnim" rečima se nemora kriti loša namera. Češće je to šala ili jednostavno navika.

Namere su ono što se računa. Reči su samo izrazi namere.

Iskrenost je osnovna, otvorenost prati iskrenost.

Na tome se može raditi- a na moralnim ulogama teško. Jer su ista ona farsa kao i bilo koja uloga. Ekstenzije ega.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 13:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reci su jako bitne i imaju ogromnu moc..
Bitno je ono sto si namerio a psuj koliko hoces... pa nije tako.
Napravio sam novu temu o jednostavnim recima tamo pa se nadam da ce ljudi citati i shvatiti znacaj onoga sto govore.

Osoba koja ne moze kontrolisati svoj jezik, ne moze kontrolisati ni um a posle toga nemoze ni inteligencija da se pravilno usmeri.. svest je dosta suptilnija od inteligencije i sroza se bestraga.

i onda se ne razlikujemo od zivotinja i tracimo vreme u dragocenom ljudskom telu.

ovo nam preporucuju vede (i zdrav razum). Da ne ispadne da pricam nesto iz sopstvene umne spekulacije..
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šgljg drnljga badrosana redasom...

Reči... šta su reči ako nemaju neki smisao iza sebe?

Ali ko im daje taj smisao?

Ružne reči.

Ko je taj koji je dao nečemu ružan smisao?

Pretpostavljam da ružan znači da budi lošu emociju u nama. Zašto reč budi emociju u nama?

Ja emitujem energiju namere. I iza reči se krije namera.

Na svakome od nas je da radi na tome kako će percipirati tudju nameru i tudju reč.

Budnoj svesti nije potrebno da tumači ona prima direktno i jasno.

Opet se vraćamo na onu priču o stvaranju pogodne atmosfere za budjenje svesti.

Onima koji su generalno uspavani potrebno je stvarati pogodnu atmosferu... U tom kontakstu trebali bismo i mi širiti pozitivnu atmosferu...

Ali kako će se to odraziti na iskrenost i razumevanje? Da li će nas to zavarati? Da li ćemo ući u ulogu?

Čemu dati prednost ili kako usaglasiti neke stvari koje su suprotne?

Da li dati prednost budjenju svesti, a ispravno ponašanje pustiti da samo dodje priodno sa budnom svesti?

Ili biti ispravan po cenu neiskrenosti u nadi da će nas to dovesti do pogodne situacije?
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bolje biti neiskreno fin, jer ce te to vremenom procistiti nego iskreno odvratan.
Svaka rec ti je mantra. Mantranjem se priziva to sto se govori.
U pocetku to moze biti mehanicko, ali vremenom budi se u umu integrira i postaje deo svesti. Tako da se lepe stvari i prizivaju u zivot..
Ako saljes pozitivne reci drugima, tako ce ti se i vratiti.. sve vibrira
Rec je zvuk koji vibrira i prenosi energiju u zavisnosti sta predstavlja. Ima cak i testova sa vodom koju su zaledjivali moguce je da si cuo za to jer je opste poznato..

Ako u dnevnom recniku imas stvari poput genitalija izmeta, zargona podrugljivih, sarkazama i raznih odvratnosti i gluposti onda to i prizivas u svoj zivot svakim danom sve vise.

Jednostavno nebi trebalo da koristimo reci nize frekvencije ako hocemo da zivimo zivot sa visom svrhom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 16:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Bolje biti neiskreno fin, jer ce te to vremenom procistiti nego iskreno odvratan.
U pocetku to moze biti mehanicko, ali vremenom budi se u umu integrira i postaje deo svesti. Tako da se lepe stvari i prizivaju u zivot..
Rec je zvuk koji vibrira i prenosi energiju u zavisnosti sta predstavlja. Ima cak i testova sa vodom koju su zaledjivali moguce je da si cuo za to jer je opste poznato..

Ako u dnevnom recniku imas stvari poput genitalija izmeta, zargona podrugljivih, sarkazama i raznih odvratnosti i gluposti onda to i prizivas u svoj zivot svakim danom sve vise.

Jednostavno nebi trebalo da koristimo reci nize frekvencije ako hocemo da zivimo zivot sa visom svrhom.

Hmmm , ... potpisujem al ok.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 20:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::

Ma, slažem se ja za to što ti kažeš- pa naravno da govorimo o širenju sopstvene svesti koja prati i odredjeno ponašanje.

Ali nije suština u tome ovde.

Suština je da treba prihvatiti sebe i svet takav kakav je- ogoliti se, biti otvoren i iskren- da bi došlo do toga.

O tome ja pišem- doći prirodnim putem, "rastom" svesti i do adekvatnog ponašanja- pa naravno! Ali nezavaravati sebe, ulazeći u uloge dok suština bića govori nešto drugo. Treba se otvoriti da bi se promenilo- da bi se došlo do toga o čemu ti pišeš.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 21:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve sto sam ovde pisao su mi zapravo neki argumenti zasto bi trebalo da se premeste one dve teme iz sekcije "za citaoce koje to interesuje" u neku drugu sekciju..

To je bila molba a sada ako neko pogresno razume ovaj nas razgovor, onda nesto izgledam vise kao da zahtevam nesto xP

Ne trazim nista, samo sam eto hteo to da istaknem i da zamolim ako mogu da se premeste te dve teme jer smatram da je to po pravilima foruma i uopste prirodi ovog foruma adekvatan postupak.. jer nije im tu mesto makar koliko moja malenkost to vidi

a mi skoro zapoceli drugi razgovor koji je vise adekvatan za onu novu temu o jednostavnim recima koju sam napravio a stoji prazna xP

puno zdravlja i laku noc :)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246481 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 21011 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 23965 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28189 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16728 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 18928 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 29763 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)