REGRESIJA I REGRESOTERAPIJA ... lek i inspiracija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 17:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kod:
Alex Radovic:
to je ok. nekada se obracam sirem krugu ljudi, ili nekome konkretno...
a onda taj razume - jasno... ako je iskren i otvoren, kao ti, aha aha aha

Ok. Smile

Kod:
mozda vise ne... mada do pre mesec dva... hmmmm???

Na SZ forumu sam bio zbog raznih alien prica, Istorije Galaxije, informacija o PRUPDH (programiranja) itd.
Ne zbog Tetre.

Kod:

a, recimo sexsualne iigre odbijanja, kaznajavanja po guzi, malo sado mazo, kritike?

Ne, ne volim te igre. Volim kad zena pokaze da je napaljena, a kad prizna da hoce, a ne kad se pravi luda
i te igrice zavaravanja.

Kod:
pitanje: KOLIKO BI VOLEO sexsualne igrice SA LUTKOM...???

Lutka ne moze biti napaljena, lutka ne zeli da se mazi, lutka nije Kreatorka. Smile

Kod:
NE prica, ne mrda se, NIJE ZIVA...
samo, MOZDA slusa, cuje... ali NE REAGUJE NIKAKO.

Tacno. Ali please, ako moze bez ovog velika-mala-slova i tri tacke. Smile Nema potrebe komplikovati jasne recenice. Smile

Kod:
ok, ali prvo je poceo daje muva moj andjeo, za mene, hahaha
mislis akoje on pitao direktno da bude alexova ljubavnica, da znaci da je NEVERNA, hahaha???
( ne znam ni ja sve odgovore, hahaha... jer neka pitanja i nisu za mene, ili za tebe, pa se ne zabrinjavaj ako obojica ne razumemo sve)

Slobodno ti i tvoj Andjeo muvajte RA8, podrzavam vas. Cool

Kod:
ok... ali pitanje je glasilo drugacije - koja je SIMBOLIKA... kamenovanja...
a ne ti... ili ja... ili bilo ko...
znaci STA PREDSTAVLJA - UOPSTE?

Ovo nije dovoljno konkretno da bih mogao odgovoriti.

Kod:
Nisi primetio rec - TACNO... KOJE RECI...???
blablabla... ima simboliku i to je ok, za reci GLUPOSTI... ali - KOJE RECI - TACNO,
jer u tome je poenta PROGRAMA.
BLAblabla jeste SAMO DEO PROGRAMA, FOLDER za - GLUPOSTI.
ALI - KOJE, TACNO?

Znam odprilike koje reci je moj otac izgovorao. Mada mi se ne pise ovde o tome. Dakle analizu zadrzavam za sebe.

Kod:
prva DOZVOLA KOJU TI JA DAJEM, a razumeces KAD TAD...
je
DA MOZES I SMES DA BUDES - GLUP...!!!

Hvala, ovo je lepo receno. Wink

Kod:
ok, odlicno. ALI - KOME SI SE USPROTIVIO:
kopiji ili originalu?

Obama, ili kako se kaze ova prokleta srpska rec, obema, obojici, obima... Suprostavio sam se i originalu i kopiji.

Kod:
OD KOGA SI DOBIO TU TACNU REC...???
( DOBRO JE PONETI SE KAO DZENTLMEN)

Mislis rec Dzentlmen? Od koga sam je mogao dobiti? Mislis od koga sam je naucio? Joj dragi brate, komplikujes mnogo.

Ok, tacno dobro je poneti se kao Dzentlmen.

Kod:
A, CIJI JE TO PROBLEM...???
tvoj ili njihov?

i, gde je OVDE, sada, tvoj dzentlmen?
i, kakve ovo ima veze sa KAMENOVANJEM?

Problem je predpostavljam vise njihov, ali je jednim delom i moj jer sam banovan JA.
Ja sam Dzentlmen.

Ne znam, opet kamenovanje, filozofiras brate. Sta podrazumevas pod kamenovanjem?
I na sta ciljas, ko je koga hteo, ili pokusavao kamenovati?

Ja njih, ili oni mene? Itd. Jao, ne mogu da komuniciram stobom kad si tako nejasan.

Kod:
da li zamisljas Boga, ako bi, u kojem slucaju bio OSOBA, kao nekoga koga
MORAMO
SLUSATI
SEDETI
i CUTATI
bez pogovora...???

jer, AKO ZUCNEMO, mrdnemo se, ODBIJEMO poslusnost,
onda se Bog strasno naljuti i bude JOS GORE...???

da li se ovakva definicijA boga UKLAPA... U
TOLERANTNOST,
LJUBAV
ZASTITU...???

ILI bi bog MOZDA mogao da bude dragi prijatelj, ali malo stariji?

Prvo, ovo si trebao napisati ovako:

Da li zamisljas Boga, ako bi, u kojem slucaju bio OSOBA, kao nekoga koga moramo slusati, i sedeti i cutati bez pogovora?

Jer, ako zucnemo, mrdnemo se, odbijemo poslusnost, onda se Bog strasno naljuti i bude jos gore?

Da li se ovakva definicija Boga uklapa u tolerantnost, ljubavi i zastitu?

ILI bi Bog mozda mogao da bude dragi prijatelj, ali malo stariji?

Ok, ovako, vec sam par puta rekao da mislim da smo svi i Bogovi. Svaka Dusa je Bog.
Dakle nema superiornog Boga Jedinoga. Nego smo svi mi Bogovi.

Bog je Dusa. Ja sam jedan Bog. Ti si jedan Bog. Ja sam jedna Dusa, ti si jedna Dusa. ITD.
Svaki covek na zemlji je Dusa, svaki covek na zemlji je Bog. Tako ja mislim.

A da, onaj Bog kojeg si spomenuo kao osoba JESTE takav: Bog ljutit jedan jedini, Kralj Kraljeva i Gospodar Gospodareva,
Gospod Bog nad vojskama, koji kaznjava male ljude, koji su njegova kreacija i on ima pravo raditi snjima sta pozeli.
Gresne ce u Pakao strpati, a pravedne ce u Raj poslati. Niko mu se ne sme suprostaviti jer je on najvisi i jedini Lucifer aka
Xenu, aka Yehovah.

Sva sreca sto znam da je on laznjak, pali Andjeo a ne pravi Bog., tj on je Bog, ali isto toliko koliko smo i mi Bogovi.

Steta brate sto je malo teze komunicirati stobom, imali bi o cemu da pricamo. Smile
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Kod:

[code]pitanje: KOLIKO BI VOLEO sexsualne igrice SA LUTKOM...??? [/code]

Lutka ne moze biti napaljena, lutka ne zeli da se mazi,

zavisi,
od lutke do lutke.
mozda nisi imao jednu i ovakvu, ali reci cu ti da - MOZE.
da ne verujes, i da bude lutka i jos i napaljena i da zeli da se mazi. cudo nevidjeno, hahaha.
Kod:

lutka nije Kreatorka. :)

ali je - druga strana lutke, na ledjima tako pise - Kreatorka.
a, eee, onda si ti - lutka...
ako smes da budes, bilo kakva lutka, a moze i napaljena i da zelis da se mazis.

Kod:

[u]Znam odprilike koje reci je moj otac izgovorao. Mada mi se ne pise ovde o tome. Dakle analizu zadrzavam za sebe.[/u]

ok, naravno. ali, mislim da bi bilo preciznije i konkretnije da znas - tacno, a ne odprilike,
jer onda znas tacno i da razresis problem, a ne odprilike.
ako je tebi bitna razlika, naravno.
da ides do kraja, u srce problema... ili okolo, odprilike.

Kod:
Mislis rec Dzentlmen? Od koga sam je mogao dobiti? Mislis od koga sam je naucio? Joj dragi brate, komplikujes mnogo.

Ok, tacno dobro je poneti se kao Dzentlmen.

ja sam - tebe nesto pitao, a ne konstatovao. ( znak pitanja na kraju, a ono u zagradi je pojasnjenje pitanja).
ako konstatujem onda kazem: dobro je PONEKADA, ali NE I UVEK, poneti se kao Dzentlmen.

Kod:

[code]da li zamisljas Boga, ako bi, u kojem slucaju bio OSOBA, kao nekoga koga
MORAMO
SLUSATI
SEDETI
i CUTATI
bez pogovora...???

jer, AKO ZUCNEMO, mrdnemo se, ODBIJEMO poslusnost,
onda se Bog strasno naljuti i bude JOS GORE...???

da li se ovakva definicijA boga UKLAPA... U
TOLERANTNOST,
LJUBAV
ZASTITU...???

ILI bi bog MOZDA mogao da bude dragi prijatelj, ali malo stariji?
[/code]

Ok, ovako, vec sam par puta rekao da mislim da smo svi i Bogovi. Svaka Dusa je Bog.
Dakle nema superiornog Boga Jedinoga. Nego smo svi mi Bogovi.

Bog je Dusa. Ja sam jedan Bog. Ti si jedan Bog.

secam se, tacno ovoga sto si napisao, a i da ne bas tacno, onda mi je jasna filozofija.
ZATO tebe pitam, u smislu KAKAV je tvoj odnos sa Bogom?
u vezi, opet, sa tvojim INSTRUKCIJAMA od oca, t.j. po pitanjima -\kazne, sedennja, cutanja, bezpogovorne poslusnosti, itd,
y.j. kao SUPROTNOST, druga strana Lucifera, koga pominjes kao ovu PREDNJU STRANU.
ima li Lucko - svoju suprotnost?

Steta brate sto je malo teze komunicirati stobom, imali bi o cemu da pricamo. Smile

nije problem, za mene barem, ni teza, malo, komunikacija, ako imamo o cemu da pricamo.
nadam se da ne mislis na: blablabla, hahaha
salim se, naravno

pitam te: sta je teza komunikacija, za tebe? ( kako definises)
i, zasto je to teza komunikacija?

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almi, evo dodatka, da pojasnim:
citat:
Citat:

A da, onaj Bog kojeg si spomenuo kao osoba JESTE takav: Bog ljutit jedan jedini, Kralj Kraljeva i Gospodar Gospodareva,
Gospod Bog nad vojskama, koji kaznjava male ljude, koji su njegova kreacija i on ima pravo raditi snjima sta pozeli.
Gresne ce u Pakao strpati, a pravedne ce u Raj poslati. Niko mu se ne sme suprostaviti jer je on najvisi i jedini Lucifer aka
Xenu, aka Yehovah.

ovog boga SI TI SPOMENUO, a ne ja.
samo ga nisi zvao Bog, nego
moj otac. ( Almijev otac).

zato te i pitam da li moze da bude drugaciji Bog od tvog oca?
a. da ostane VELIKI I MOCAN, iznad tebe, i sa kojim osobinama da se tebi takav, eventualno, svidi.
ako ne mozes da zamislis Boga sa tim osobinama, slobodno zamisli fizickog OCA...
svoga, ili za sebe, drugacijeg, pa napisi.
ili, sebe kao oca svoje dece.

poz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobra veće svima Very Happy

Ma pratim ja vas i još si malo prečitavam ovo što si ar ispisao prije , malo sam u fazi promatrača Wink

Almi... ovo što si opisao za oca, kao da čitam svoje djetinjstvo, samo što on nije pričao zbog ljutnje, već dokazivanja moći... i ja bih "slušala" i klimala glavom pod vječnom paskom: kada ti stariji nešto govori, ti šuti, trpi i misli si svoje... i tome me učio hahaaa... ja bih u tim trenutcima zaronila u svoj svijet mašte među cvijeće i leptiriče...
do svoje skoro 20te sma u društvu uglavnom šutila misleči kako bi bilo što da kažem bilo glupo... da bih ja ispala glupa, da jesam glupa...
mrzila sam i svetila se muškome rodu preko sexualnosti (naravno), no mrzila sam i žene jer je moja majka sve to šutke promatrala, kako bi kasnije iza njegovih leđa pričala protiv njega... tek prije 7 godina sam rekla DOSTA začaranom krugu...
danas im hvalim i naš odnos je zaista lijep, a zahvaljujući tome i odnos prema meni samoj te ljudima oko mene...

Evo ar da ti kažem još za taj simbol zaštite... njime se još uči, da svatko od nas ima pravo na svoj osobni prostor u kojeg nema pravo nitko dirati, naravno bez našeg dopuštenja... na ovaj način se uči i to, da sve što nam se u životu događa da smo sami dopustili da se desi... na neki način to je prostor u koji mi uvlačimo svoje "pipke" koji vječno traže pomoć iz vana i ne pronalaze je... koristimo to u početku i zato jer su ljudi naučili funkcionirati ipak u nekim okvirima, pa ako to i jesu neka budu okviri koji su si sami stvorili... kao što sam već rekla, u jednom trenutku simboli nestaju... no svaka osoba je individua za sebe, pa prema tome se prilagođavamo...

Na ona tri pitanja odnosno teme koje si tamo postavio, budem odgovorila kroz koji dan...

jer od neverne zene mozes da OCEKUJES nesto. Koja nema ZASTITU, t.j.
SVE - SAMA.
aod VERNE zene mozda i mozes da ocekujes ali ZNAS i sta je REALNOST, da dobijes,
i nema RAZOCARENJA.

možeš li mi ovo pojasniti... hvala i ugodni i mirni vam dani bili Very Happy
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 ::

Evo ar da ti kažem još za taj simbol zaštite... njime se još uči, da svatko od nas ima pravo na svoj osobni prostor u kojeg nema pravo nitko dirati, naravno bez našeg dopuštenja... na ovaj način se uči i to, da sve što nam se u životu događa da smo sami dopustili da se desi... na neki način to je prostor u koji mi uvlačimo svoje "pipke" koji vječno traže pomoć iz vana i ne pronalaze je... koristimo to u početku i zato jer su ljudi naučili funkcionirati ipak u nekim okvirima, pa ako to i jesu neka budu okviri koji su si sami stvorili... kao što sam već rekla, u jednom trenutku simboli nestaju... no svaka osoba je individua za sebe, pa prema tome se prilagođavamo...

ovo trazi malo dublje objasnjenje, detaljnije, od mene, da bi bilo razumljivo.
jednostavno pojasnjenje, ukratko, manje jasno, je -

VERA, i POVERENJE.

u andjela, Boga, itd...
i tada nisu potrebni mnogobrojni razlozi... ili zastite.
a - AKO JESU POTREBNI, nekima, onda su to sve VARIJANTE onog navedenog pitanja
VERE I POVERENJA.
a, sada, za svaku varijantu, naravno, treba i posebno objasnjenje.
Citat:

Na ona tri pitanja odnosno teme koje si tamo postavio, budem odgovorila kroz koji dan...

jer od neverne zene mozes da OCEKUJES nesto. Koja nema ZASTITU, t.j.
SVE - SAMA.
aod VERNE zene mozda i mozes da ocekujes ali ZNAS i sta je REALNOST, da dobijes,
i nema RAZOCARENJA.

možeš li mi ovo pojasniti... hvala i ugodni i mirni vam dani bili Very Happy

VERNA zena ima veze sa pitanjem VERE I VERNOSTI.
dakle i sa onim TVOJIM, GORE OPISANIM nacinom rada,t.j. zastite.
pa ce, mozda, biti jasnije i ono gore.

Verna zena ima potpunu veru.
u - zastitu.
kakva god da je .
u muza, boga, sebe.
od nje ne ide da ocekujes - nemoguce,
mozes da ocekujes, ali je jasno da ne ide sa znacenjem reci i raspolozenja : VERNA.
da dobijes BILO STA sto je vezano za nevernost.
ako je verna OSOBI, u odnosu dve osobe, svejedno kome: bogu ili muzu...
onda znaci i da je verna u sexsualnom pogledu, a to znaci, malo sire - i u duhovnom, mentalnom, psihockom... pogledu.
a ako nije verna OSOBI, muskoj, u dvostranosti ovog dualnog sveta, onda...
ne znam...
mozda moze, a mozda ne moze.
t.j. mozda se dobije ocekivano, a mozda i ne... ne znam.
ali za onu prvu znam - kome se predala... i kome pripada...
na sticenje.
i, kako to deluje, i na nju, i na onoga koji je stiti.

onoj drugoj, izgleda da , ipak, treba i neka -
dodatna zastita.
osobni prostor, ali sa necim, ne znam, nekom ogrdicom...
jer kod verne zene se zna... tacno...
da je zasticena potpuno, pa samim tim, u sebi sadrzi i
zastitu osobnog prostora...
zar ne...???

Ili mislis, VERUJES, da onaj ko je stiti - ZASTITNIK, ( ta OSOBA, jer pricamo o osobi, andjelu, u seansama... metodama... sexsu, zivotu...)
da napada njenu potrebu za svojim prostorom...???
( U sexsualnom prevodu simbolike =
mislis li: DA JE - SILUJE...???)
ili OCEKUJE, nada se...
da ce, mozda, JEDNOG LEPOG DANA, ona da mu da... dobrovoljno, radosno,
sa puno ljubavi, predanosti, vere i poverenja...
celu sebe...
na poklon.

b) varijanta:
...
celu sebe
kao zrtvu,
kao zenski Isus, razapeta na krstu

c) varijanta:
...
celu sebe,
... pa ima, pretpostavljam, jos varijanti, da ne preterujem, ima i drugih ljudi koji znaju

pozdrav

Laughing

p.s. ima bas dosta razlicitih nivoa, ali nadam se da je jasno barem nesto, svejedno jeli vezano za sexsualnost, ili duhovnost, ili samo psiha, musko - zenska...
dovoljno je znati - da kod verne zene, zasticene od muske osobe, ne treba ni pokusavati...
bilo sexs, bilo... bilo sta, gde je zasticena,
jer je zastitta duhovna i prirodna, najveca moguca.
tako sam se barem ja naucio od mog andjela, za mene, ali ne mora da znaci je tako i za druge.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 10:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Alex Radovic:
ovog boga SI TI SPOMENUO, a ne ja.
samo ga nisi zvao Bog, nego
moj otac. ( Almijev otac).

Prvo, ne znam zasto ciljas na to da ja mesam svog Oca sa slikom Boga. Da to nije neka Jungova, ili Freudova teorija?
Ne, takvog kakvog sam ga ovde opisao - takav je isto opisan u Bibliji, i u raznim svetim spisima.
I takav nam je predstavljan za vreme nasih programiranja reaktivnog uma, davno u starim vremenima.

Ja mog oca ne mrzim, i nisam nesto ogorcen na njega. Usput da ti to spomenem.

Brate mili, pa to je laz - da je Bog neko poseban, veliki jedini Kreator, a mi njegove male tvorevine! Laz, laz, laz.
Ta laz sluzi da bi se ljude smanjivalo i suzbijalo, da bi se ljude obezvredjivalo.

Ti brate Alex, slobodno veruj u kakvog Boga hoces. Nema problema. Veliki, mali, brat, sestra, majka, otac - Bog moze za
tebe da bude sta ti pozelis.

Za mene ja sam Bog, i svaka druga Dusa je isto Bog. Tako JA to vidim.

Citat:
zato te i pitam da li moze da bude drugaciji Bog od tvog oca?

Moze, 6 milijardi ljudi na zemlji => 6 milijardi razlicitih Bogova. Plus milijarde drugih bica sa drugih planeta,
plus bezbroj zivotinja i biljaka, plus mnogo nefizickih bica => uuuuu koliko razlicitih Bogova!!

Cool Smile

Citat:

Teza ili teska komunikacija je kada ja tebe citam a ne razumem te.
Ili te razumem ali samo delimicno. Ne mogu onda da komuniciram stobom normalno kada te ne razumem.

A teza komunikacija je zato sto: pises velika-mala slova, tri tacke, mnogo novih redova bez potrebe,
ona cesto propustis poentu a pises nejasne stvari. Izvini ali tako je kako je. Ne kazem da si los,
nego da pises na takav nacin da te ja slabo razumem.

A kad nesto ne razumem onda se zbunim (konfuzija), pa se malo i iznerviram i onda mi se ne da pisati.

E sad, ja nisam tvoj ucitelj da bih te ucio kako trebas pisati, iako sam ti i predlozio ponesto odprilike kako.
Moras sam nauciti pravilnije komunicirati sa drugima.

Ti u poksuaju da naglasis vazne reci - zapravo napravis konfuziju koju ja treba raspetljavati i desifrovati. Smile
Ili ja to tako vidim. Ok, nije sve sto napises takvo konfuzno, ali neki delovi jesu.

PS: RA8, Smile
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Almsivi"]
Citat:

Prvo, ne znam zasto ciljas na to da ja mesam svog Oca sa slikom Boga. Da to nije neka Jungova, ili Freudova teorija?

pa, kada pricamo o programu i programiranju, MENI su poznate neke metode, koje cak nazivaju i naucnim metodama. Analize, i saznanja. Moguce je, naravno, da su sve pogresne, lazne, ali kod mene, u praksi, daju tacne rezultate.
otkrivaju kako to deluje, funkcionise.
Jedna je psihoanaliza, nebitno od koga posebno, jr su mnogi dali svoje doprinose.
i navedeni, i From, Adler, Kjerkegard, ali i Bern, itd.
dakle, tu postoje analize i povezanosti onoga sto dobijamo kao programe:
za nacine kako da koristimo svoja 3d tela.
da hranu stavljamo u usta a ne odprilike, u usi, na primer. Ili da nogama se krecemo, rukama radimo, pa sve do vrlo zahtevnih programa i instrukcija.
i, kazu oni, da vecinu programa dobijamo kao deca, od roditelja, malo i od bake, deke, tetke, strica...
mozda to ne vazi kod tebe, ali je vrlo interesantno i zabavno za - uporedjivanje.

druga svar, nacin, je - duhovni. To trazi analizu karme i odnosa uzroka i posledice.
Kako bismo ujasnili zasto seme jabuke daje uvek drvo jabuke, a seme kajsije - drvo kajsije.
tako je, uglavnom, ali moguce je i da nije.

treci nacin je LJUBAV, koja oslobadja i stiti. Ona moze da se bavi i analizom, ali i ne mora.
itd...
meni je interesantno da to proucavam i uporedjujem, busim, vrtim, istrazujem...a ti ako ne vidis nikakve veze, to je ok.
barem je - zabavno, hahaha

Citat:

Ne, takvog kakvog sam ga ovde opisao - takav je isto opisan u Bibliji, i u raznim svetim spisima.

izvini, citam decenijama Vede i nisam nasao na tako nesto.
mozda ja ne razumem, ali i raspitivao sam se, pitao, da bolje razumem.

Citat:

Brate mili, pa to je laz - da je Bog neko poseban, veliki jedini Kreator, a mi njegove male tvorevine! Laz, laz, laz.
Ta laz sluzi da bi se ljude smanjivalo i suzbijalo, da bi se ljude obezvredjivalo.

pretpostavljam da je ovo sto pises tvoja VERA, a ne i znanje, t.j. licno iskustvo.
neki imaju drugaciju veru, pa i drugacija iskustva.
ako ne verujes u to... onda je i to ok.
mada, ima ih i na ovom sajtu, slagao se sa njima ili ne.

Citat:

Ti brate Alex, slobodno veruj u kakvog Boga hoces. Nema problema. Veliki, mali, brat, sestra, majka, otac - Bog moze za
tebe da bude sta ti pozelis.

pa, brate, mladji, ja verujem i kada me dodiruje, mazi, vuce za kosu, cak i glasno prica,
ili se zabavlja, sa mnom. Ili mi skrene paznju na nesto sto ne bih primetio.
ali, bez namere da nekome namecem.
Citat:

Citat:

Teza ili teska komunikacija je kada ja tebe citam a ne razumem te.
Ili te razumem ali samo delimicno. Ne mogu onda da komuniciram stobom normalno kada te ne razumem.

pa, to smo se usaglasili. Ja pisem o Bogu, na primer, koji za tebe ne postoji.
Kako da napisem nesto a da ti to razumes???
i da li je to ikako i moguce ?
razumeti nemoguce?

Citat:

A teza komunikacija je zato sto: pises velika-mala slova, tri tacke, mnogo novih redova bez potrebe,
ona cesto propustis poentu a pises nejasne stvari. [b]Izvini ali tako je kako je. Ne kazem da si los,
nego da pises na takav nacin da te ja slabo razumem.

A kad nesto ne razumem onda se zbunim (konfuzija), pa se malo i iznerviram i onda mi se ne da pisati.

mislis da je problem u velikim slovima i tackicama?
pa, hajde ti meni objasni, kako god hoces, Boga koji ne postoji.

Citat:

E sad, ja nisam tvoj ucitelj da bih te ucio kako trebas pisati, iako sam ti i predlozio ponesto odprilike kako.
Moras sam nauciti pravilnije komunicirati sa drugima.

pa, napisacu seansu o INTERGALAKTICKOJ - FUKSI.
dakle, ja Alex, kao intergalakticka kurva i fuksa, koja ispunjava sve zelje i
ZADOVOLJAVA bas svakoga na njegov najprijatniji nacin.
pretpostavljam da ce se, onda, i ebi to svideti.
Citat:

Ti u poksuaju da naglasis vazne reci - zapravo napravis konfuziju koju ja treba raspetljavati i desifrovati. Smile
Ili ja to tako vidim. Ok, nije sve sto napises takvo konfuzno, ali neki delovi jesu.
__
_________

pa, kao sto sam vise puta napomenuo, nije sve ni meni jasno, jer i sam sAm i adept, ucenik, t.j. nesto mene moj andjeo uci, pa ni ja ne znam sve.
ni odmah.
a, nesto je i za buduce citaoce.
sto ne razumes, ali ni ne osecas, brate, pa preskoci, slobodno.
zar moras - sve da razumes?
dovoljno je barem jedno, zar ne?
nesto ostavi i za druge.
ja cu, naravno, zbog tvoje iskrenosti, da se potrudim da dojasnim, ako je u mojoj moci, ono sto moze.
nesto, mozda, i ne moze, ili ja ne znam, ne umem.

Pisao sam vec da u komunikaciji postoji SHUM.
znaci da se ne razume sve cisto i jasno.
zavisno od shuma, i od adepta, citaoca.
druga je stvar jedan na jedan, kada pricamo, pa se odmah ujasnimo, a druga stvar tekstovi za siroke mase.

poenta je pitanje:
ima li ikakve veze neke recenice koje je otac izgovorio kad je bio ljut,
sa tvojim - programom?

znaci, analiziras sam, i vidis - ima ili nema.
ako ima - kakve veze, itd...
sta tu nije jasno?
...
a ako nema... onda nam daj svoje vidjenje
ANALIZE PROGRAMA.
odakle dolaze, konkretno, kakve su, kako uticu, i kako razresiti lose programe,
ja sam vrlo zeljan ucenik.
meni je svaka nova metoda - dobrodosla.
isprobam i vidim kakve rezultate to daje.

pozdrav

Laughing

PS: RA8,
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 19:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo, nesto Bucko lazmisla:
dobih pozive od prijateljica, a od nekih drugih jos ranije, da se prikljucim nekom necem, sto valjda radi kao telefon , a znam da ima i sliku, sa video kamerom.
Skajp neki.
i, ne mogu da verujem da sam pola godine stalno na netu, posle pauze od ohoho...
i da mi nije pala na pamet ova nova ideja:

REGRESOTERAPIJA PREKO INTERNETA.

naravno, i zato sto dosta ljudi me zove i iz inostranstva, ali i udaljenih gradova Srbije.
i znam koliko im je naporno i daleko da putuju.

eto, ideja mi dodje, malo zakasneo u razvoju, ali ako moze, a mislim da moze,sa nekim programom, m skajpom, video kamerama i slusalicama i mikrofonom...
pa, moglo bi da bude veoma interesantno, regresoterapija na daljinu, ali preko interneta.

ako ima nekoga ko se u ovo razume, zamolio bih da mi objasni sta i kako, ali i moje prijateljice iz udaljenosti, pa da se aktiviramo lepo preko neta.

pretpostavljam da treba kupiti video kameru, slusalice sa mikrofonom i neki program.
a, da li ce to da ide i kako, ne znam, ali VERUJEM da hoce i moze.

ako ovo uspe, onda se radi r.t. i preko interneta.

dakle, svima oima koji su planirali put za Smederevo, evo, obavestenja da mozda nece trebati, a da cemo moci da to uradimo i kod svojih kuca.

pozdrav

Thewave

Partysmiley
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Alex Radovic:
pa, kada pricamo o programu i programiranju, MENI su poznate neke metode, koje cak nazivaju i naucnim metodama. Analize, i saznanja. Moguce je, naravno, da su sve pogresne, lazne, ali kod mene, u praksi, daju tacne rezultate.
otkrivaju kako to deluje, funkcionise.

Dobro. Sad je pitanje sta ti podrazumevas pod recju "programiranje". Mozda mislimo na drugu stvar. Smile

Jedno je kada te besan otac istuce, ili ako imas saobracajnu nesrecu. To je slucajna trauma. To nije programirano.

A drugo je kada te Greysi (Alieni) za vreme spavanja teleportiraju iz spavace sobe u podzemnu bazu i tamo te
postave na stol, ubrizgaju drogu, konektuju zice na tebe, elektroshokiraju te i stavljaju ti razne impresije (slike, misli, itd).

Oboje su traume. Oboje stvara engrame (traumaticne zapise).

Prvo je samo preopterecenje analitickog uma te se onda ukljucuje reaktivni um.

A drugo je planirano, dakle programirano iskljucenje analitickog uma, naprednom tehnologijom, i onda idu droge, hipnoza,
sex, elektroshokovi, mucenje, i kada se reaktivni um ukljuci do maximuma - onda se ubacuju impresije, slike, naredbe itd.

Vidis li razliku?

Definicije:

Analitički um je dio uma koji opaža i čuva podatke dobivene iskustvom da bi sastavljao i rješavao
probleme i usmjeravao organizam duž četiri dinamike.
On razmišlja u razlikama i sličnostima.

Reaktivni um je dio uma koji sprema i čuva tjelesnu bol i bolnu emociju, te nastoji usmjeravati
organizam isključivo na osnovi mehanizma podražaja i odgovora.
On razmišlja jedino u istovjetnostima. (A=B=C..., ili A=A=A...)

Engram je jedini uzrok aberacija i psihosomatskih bolesti.
Trenuci "nesvjesnosti", kada je analitički um manje ih više oslabljen, jedini su trenuci u kojima
engrami mogu biti primljeni.

Engram je trenutak "nesvjesnosti" koji sadrži tjelesnu bol ili bolnu emociju i sve osjete (za vreme traume);
analitičkom je umu nedostupan kao iskustvo.

Citat:
Jedna je psihoanaliza, nebitno od koga posebno, jr su mnogi dali svoje doprinose.
i navedeni, i From, Adler, Kjerkegard, ali i Bern, itd.

Mislim da se skole psihoanalize razlikuju. Jedni dele um na ego, supeego i id. Drugi ga dele na um, svest i podsvest.
Treci na svest, podsvest i supersvest. Cetvrti na levi, desni mozak, i trece oko. ITD.

Tacno, mnogi su dali doprinose, tu se slazem.

Mada mogu reci da je Hubbard usavrsio to polje. Pobrao je sta je stigao po celom svetu i sklopio Dijanetiku. Cool

Citat:
za nacine kako da koristimo svoja 3d tela.
da hranu stavljamo u usta a ne odprilike, u usi, na primer. Ili da nogama se krecemo, rukama radimo, pa sve do vrlo zahtevnih programa i instrukcija.
i, kazu oni, da vecinu programa dobijamo kao deca, od roditelja, malo i od bake, deke, tetke, strica...

Ok, mogu se sloziti. Dobro, neke stvari su ucenje od drugih. I tu treba razlikovati ono sto naucimo svesno analitickim
umom, od onog sto naucimo nesvesno reaktivnim umom.

Tako da ima tu pozitivni programi i negativi programi. Npr pricanje je pozitivni program onda. Hodanje je pozitivni program.
Jedenje je pozitivni program. Trcanje takodje itd.

Negativni programi su ono sto nas nauce silom. Svadjanje kao navika - negativan program. Ljutiti temperament
je isto negativni program. Negativni programi su proizvodi reaktivnog uma.

Citat:
treci nacin je LJUBAV, koja oslobadja i stiti. Ona moze da se bavi i analizom, ali i ne mora.
itd...
meni je interesantno da to proucavam i uporedjujem, busim, vrtim, istrazujem...a ti ako ne vidis nikakve veze, to je ok.
barem je - zabavno, hahaha

Dobro.

Ljubav je skup nekoliko kvalitetnih radnji i imanja. Uvek je korisna. Ljubav je kada prihvatis i neprihvatljivo,
i tako se razbijaju neki negativni programi.

Citat:
izvini, citam decenijama Vede i nisam nasao na tako nesto.
mozda ja ne razumem, ali i raspitivao sam se, pitao, da bolje razumem.

Svaka cast za Vede, sto ih citas.

No evo primeri, Krishna, Vishnu, Shiva. Svi se smatraju Bogovi, a ljudi kao male njihove tvorevine.

Dobro dobro, ima u Vedama mesta i za razlicite poglede, i za Bhakte i za Jnane itd, znam. Mada je najjaci naglasak
na Bogu Krishni koji voli da ima svoje obozavaoce.

Ja da njega obozavam. Pih. Laughing Pa ona ima masu kraljevskih prostitutki oko sebe, a meni nece da posalje
ni neku seljanku. Necu da ga obozavam jer je krajnje sebican.

Citat:
pretpostavljam da je ovo sto pises tvoja VERA, a ne i znanje, t.j. licno iskustvo.
neki imaju drugaciju veru, pa i drugacija iskustva.
ako ne verujes u to... onda je i to ok.
mada, ima ih i na ovom sajtu, slagao se sa njima ili ne.

Pa da moj pogled i vera na te stvari. Istina je da moj pogled je za mene ispravan, ali nije za drugih. I obrnuto.

Citat:
pa, brate, mladji, ja verujem i kada me dodiruje, mazi, vuce za kosu, cak i glasno prica,
ili se zabavlja, sa mnom. Ili mi skrene paznju na nesto sto ne bih primetio.
ali, bez namere da nekome namecem.

Super, ako ti imas kontakte sa nekim Bogom zavidim ti. Ja imam samo kontakte sa sobom iz sebe. A prema vani
sa drugim ljudima (braca, sestre itd). Nema nikakvog "Boga" nigde da me pipne ili da mi nesto sapne.

Citat:
pa, to smo se usaglasili. Ja pisem o Bogu, na primer, koji za tebe ne postoji.
Kako da napisem nesto a da ti to razumes???
i da li je to ikako i moguce ?
razumeti nemoguce?

Ok, to o Bogu sam te razumeo (bar mislim). Ima neke druge stvari koje te nisam bas razumeo. Neke recenice tvoje,
npr razumem samo do pola. Ne znam ni onda sta da mislim.

Citat:
mislis da je problem u velikim slovima i tackicama?
pa, hajde ti meni objasni, kako god hoces, Boga koji ne postoji.

Da, pomalo.

Citat:
pa, napisacu seansu o INTERGALAKTICKOJ - FUKSI.
dakle, ja Alex, kao intergalakticka kurva i fuksa, koja ispunjava sve zelje i
ZADOVOLJAVA bas svakoga na njegov najprijatniji nacin.
pretpostavljam da ce se, onda, i ebi to svideti.

Da napisi, jedva cekam. Laughing Da svidit ce mi se.

Citat:
sto ne razumes, ali ni ne osecas, brate, pa preskoci, slobodno.
zar moras - sve da razumes?
dovoljno je barem jedno, zar ne?
nesto ostavi i za druge.

Dobra ideja, hvala.

Citat:
poenta je pitanje:
ima li ikakve veze neke recenice koje je otac izgovorio kad je bio ljut,
sa tvojim - programom?

Svaka izgovorena rec za vreme engrama ce posle delovati negativno na onog ko je zadobio engram.

Evo ti neke recenice koje je moj otac izgovarao kad je bio ljut:
- Prodacu sve (kravu, koze, dom, ili zemlju) i oticicu u Izrael, ili negde. (Kad smo bili u Izraelu onda je pricao da ce se vratiti nazad)
- Sta ce drugi reci? (kao, sramota, sta ce drugi pricati o nama)
- Ja to ne mogu sam. (raditi poslove kuci i na poslu)

Citat:
ja sam vrlo zeljan ucenik.
meni je svaka nova metoda - dobrodosla.
isprobam i vidim kakve rezultate to daje.

Odlicno. ^_^
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Evo ti neke recenice koje je moj otac izgovarao kad je bio ljut:
- Prodacu sve (kravu, koze, dom, ili zemlju) i oticicu u Izrael, ili negde. (Kad smo bili u Izraelu onda je pricao da ce se vratiti nazad)
- Sta ce drugi reci? (kao, sramota, sta ce drugi pricati o nama)

Dragi Almi, razumem to sto pises i kao analiza je skroz ok.
ali, ovo sto si naveo nisu instrukcije, t.j. delovi programa, za tebe.

Ako nisam bio dovoljno razumljiv, radi se o tacnim recenicama koje je izgovorio kao ljut, obicno i glasnije, ali koje se ticu - tebe!
Dakle kao instrukcije za tebe, kao dete, upravo kada radi reaktivni um a ne analiticki.

Ako si primetio citajuci seanse to su NAREDBE I ZABRANE, koje se imputiraju malom detetu u reaktivni um, uz dodatak emocija koje su negativne.

dakle, mislim na recenice tipa:

NIKADA... nece od tebe da postane nesto dobro... ili
MORAS da cutis i slusas, bez pogovora, i da sedis,
ali vec sam te pitao KAKO TACNO, PRECIZNO IDE TA NAREDBA:
da li je reako: ucuti... ili - umukni... ili - zacepi vilicu...
ili - da te nisam cuo... ili...
to je precizan program za jednu stvar - cutanje.
Sa druge strane ti radis ANTIPROGRAM, sa - necutanjem, jer se tako oslobadjas.
Ali izvuci iz reaktivnog uma i detalje...
kaoi KAZNE, koje su moguce ili se znaju opet tacno - STA ce biti kada ne poslusas, kako izgleda to - jos gore.
Batine jesu nekakva kazna na delu, ali treba proveriti program, da kazne ne budu -
trajnije... ili za ceo zivot, u smislu onih naredbi, t.j. takozvanih - * prokletstava*:
NIKAD... ili UVEK... ili... celog zivota... ce da te prati... ili ces da budes.
znas sta znace - naredbe i impedusi, navlacenja?

program po sistemu - modelovanja:
bices takav i takav, sa preciznim recima, recenicama, tebi upucenim.

a, ovo sa Grejsima, mozda treba videti i to, gde poticu i ti programi, t.j. odakle bas kod tebe, hahaha?
jel si video nekog Grejsa?
jel te odveli nekada i sta su tebi radili?
i, jelima neka dobra riba i medju njima?
meni se svidela jedna gusterka, hahaha...
cak osecam i da me voli, aha aha aha
i, moze da bude i lutka, napaljena, hladna, ali moze i topla.
valjda nece da me pojede, na kraju, uzdam se U VERU... U - LJUBAV.

pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 23:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo za Almija, RA8,i ostale...
kako bi izgledao program, iako opet nisu date tacne, precizna reci, recenice, svuda, ali neke - jesu:

RA8 ::

Almi... ovo što si opisao za oca, kao da čitam svoje djetinjstvo,
samo što on nije pričao zbog ljutnje, već dokazivanja moći...

ovde nema preciznih reci programa, ali je RA8 zakljuila da je to - pitanje MOCI,
t.j. NAD - MOCI.
to znaci i PRIMER koji daje otac, kao i nacin... STA DA SE IGRA,u zivotu, RA8.
IGRE PO PITANJU - MOCI... I NADMOCI.
a, moc moze, teorijski da bude - dvojaka:
1. ZASTITNICKA
2. MANIPULATIVNA
U ovom slucaju je za ra8 - manipulativna, a ne zastitnicka.
ovo iskustvo ona ima, dok ono prvo - moc kao zastitu od neke mocne osobe, mozda, jos nema, kao svoje zivotno iskustvo, a mozda cak ni veru u to - nepoznato.
i - to je deo programa, matrixa, male ra8... sve dok... se nesto ne promeni.
Citat:

i ja bih "slušala" i klimala glavom pod vječnom paskom:
kada ti stariji nešto govori, ti šuti, trpi i misli si svoje... i tome me učio hahaaa... ja bih u tim trenutcima zaronila u svoj svijet mašte među cvijeće i leptiriče...

ovde je primer preciznog programa, kao i jedne bitne - NAREDBE - dozvole, kao impedusa:
program:
kada stariji nesto govori
- ti - suti, trpi...
a taj program ima i antiprogram:
kada ti budes starija... i nesto govorila - drugi, mladji, ima da sute i trpe

naredba - dozvola:
i - misli si svoje.

kao impedus, takodje naredba: MISLI SI...
ali, u ovom slucaju i dozvola - da ne mora da misli isto kao stariji...
sto joj daje slobodu u programu - da misli svoje

Citat:

do svoje skoro 20te sma u društvu uglavnom šutila misleči kako bi bilo što da kažem bilo glupo... da bih ja ispala glupa, da jesam glupa...

e, sada... odakle je - instrukcija... da :
misleci si svoje... znaci = misleci - gluposti?
onda opet se vraca program: misleci si... sama... ako bi nesto da kaze, a ne samo da suti i trpi, onda je jedino nauceno opet taj program, iskustvo, od oca - da - prica je glupa...
ona, ra8, je - glupa... kad prica... jer zna... da otac prica gluposti... o moci...

Citat:

mrzila sam i svetila se muškome rodu preko sexualnosti (naravno),

nauceni program igre - moci... bez\zastite, dakle kao manipulacija
od oca... gore programirano
Citat:

no mrzila sam i žene jer je moja majka sve to šutke promatrala, kako bi kasnije iza njegovih leđa pričala protiv njega...

ista igra - moci / bespomocnosti... bez zastite.
Citat:

tek prije 7 godina sam rekla DOSTA začaranom krugu...

ovde mozda postoji deo programa - DOK NE... ( postanes ti - majka)... ili - dok se ne udas... ili - sve dok zivis pod nasim krovom imas da nas slusas... ili - sve dok te mi izdrzavamo... ili dok ne zaradjujes sama...
SVE - DOK... se ne desi nesto, kao u bajkama, SVE DOK NE DODJE PRINC,ili sve dok ne nadjes zabca i poljubis ga, ili sve dok...
e, onda -...
ces videti i sama kako to izgleda...
- ili - onda radi sta ti hoces ( budi kao i mi, roditelji)
- ili -
...
dakle, kada se znaju tacne i precizne recenice, onda je jasno i kako dolaze programi, sta se mora, do kada, i kako, a sta se moze, od kada... SLOBODNO.

Ali, ovde postoji i jedan mali problem kod dozvola, t.j. OSLOBADJANJA:
da osoba nema iskustva kako moze da se sloboda iskoristi, jer nije imala primer i od koga da se nauci.
Samo reci dozvolu: ok, sad si slobodna, imas 18 godina i mi vise, po zakonu, ne odgovaramo za tebe.
I, prva stvar koju ce slobodna devojka sa 18 godina da uradi je - da se oslobodi onoga sto nije mogla ili smela do 18 te godine da uradi. Jer to zna, nesto, da se ne sme, i zasto.
Privlacno je. A druga iskustva tek treba da pronadje i od koga ce da se nauci.
pa, tako i VERU U POTPUNU ZASTITU MOCNIJEG OD SEBE.
Ali, sve dok to ne dozivi kao licno iskustvo, ostace samo na veri ili neveri.

nadam se da je jasnije ovo sa naredbama i komandama, kao i dozvolama.
i, kakvog su tipa izrecene recenice.

pozz

[/quote]
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 13:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

OBAVESTENJE:

obavestavam sve koji su dobili od mene mejl da se prikljuce na forum za chatovanje sa nazivom:

J.... od juce,
da to ne prihvataju, jer je doslo do greske, pa se automatski salje na sve adrese u vasem imeniku.
molim za izvinjenje.

pozdrav
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 13:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Alex Radovic:

Jesu instrukcije itekako. Jesu, jesu.

Zasto mislis da nisu?

Reaktivni um razmislja doslovno.

Dakle meni je otac usadio engrame. I kad god se ti engrami aktiviraju, sve ono sto je on pricao za vreme tih
engrama moj reakitvni um shvaca doslovno.

Ako se dominantno aktivira ovaj deo:

- Prodacu sve (kravu, koze, dom, ili zemlju) i oticicu u Izrael, ili negde.

Ja bi npr poceo da razmisljam o tome da ostavim sve, i odem dalje od svih.

Ako se najvise aktivira ovaj deo, a veruj mi da je stalno aktiviran:

- Sta ce drugi reci?
(kao, sramota, sta ce drugi pricati o nama)

Ja sam totalno stidljiv. Jer reaktivni um mi kaze na sve "sta ce drugi reci?", "mozda ce mi se sprdati".

A ovaj deo:

Daje npr totalnu lenjost. Ja sam lenj do krajnjosti.

Dakle dragi Alex. Prilikom traume, tj zapisivanja engrama - sve izgovorene reci u okolini se zapisuju u reaktivni
um, i bivaju shvacene doslovno, bez obzira dali ih je izgovorio otac, majka, brat, sused itd.

Ne mora Otac govoriti direktno ovako "Ucuti glupane jedan!", da bih ja imao strah da pricam.

Nego prava blokada govora je kada Otac govori "Ja to ne mogu reci", ili "Ja to ne smem reci".

Ili prosto "Sta ce drugi reci/misliti?" + emocija straha, pa se onda javlja strah da se nesto kaze, jer sta ce drugi reci/misliti?
Onda je rezultat - cutanje.

Trebalo bi, da proucis Dijanetiku. Ali tako ja mislim, a ti mozda mislis drugacije. Ok. Smile

Ja sam naveo samo 3 fraze koje je moj otac koristio. A ima ih bezbroj. Te tri je npr cesce spominjao, u raznim
oblicima naravno.

Citat:
a, ovo sa Grejsima, mozda treba videti i to, gde poticu i ti programi, t.j. odakle bas kod tebe, hahaha?
jel si video nekog Grejsa?
jel te odveli nekada i sta su tebi radili?

Nisam video Greysa. Tacnije ne secam se da sam video, ali sigurno jesam i programirali su me.
Kad sam gledao film sa Greysima (Signs), totalno, ali stvarno jako do kostiju su mi izazivali strah scene sa Greysima,
sto ukazuje da mi se aktivirali engrami gledajuci te scene, a pravi dogadjaji su bili kada sam bio npr otiman i operiran
od Greys (pitaj Svivisnjeg kad se takvo nesto dogodilo, mozda kad sam imao 4 god i isao u skolicu u izraelu,
kada mi je krv pocela ni iz cega curiti iz nosa - a chip u glavi izaziva krvarenje iz nosa)

Jer covek se ne boji ono sto mu nikad nije zlo nanelo.

A jednu stvar znam sigurno - a to je da sam bio elektroshokiran. Osecam po telu, u sebi.

Citat:
i, jelima neka dobra riba i medju njima?
meni se svidela jedna gusterka, hahaha...
cak osecam i da me voli, aha aha aha
i, moze da bude i lutka, napaljena, hladna, ali moze i topla.
valjda nece da me pojede, na kraju, uzdam se U VERU... U - LJUBAV.

Mozda imaju ribe, ali samo da zavode ljude na pogresnu stranu. Kao npr kad pedofil namami malu decu
bombonima, sladoledom ili nekim slatkisima.

Kako god oces. Smile

Citat:
RA8:

Dobro. Ali samo da vam ukazem razliku, jos jednom. Ovakvo, kada se desi, to je razmisljanje reaktivnog uma, ne analitickog.
Jer na analitickom nivou covek voli da razmislja i razgovara sa drugima. A blokade su iz reaktivnog uma.

Reaktivni um je kao zasebni entitet koji deluje protiv vas. To je ono sto Hriscani zovu - Djavo, koji sapce u um da
uradite lose stvari. Samo sto tu nema nikakvog Djavla, nego je to reaktivni um - vase licne misli koje su odvojene
od vas, i deluju protiv vas, ali oni deluju na nivou nesvesti, i tesko je im se suprostaviti. Te misli su van domasaja
analitickog uma (Vas samih) samo i samo zbog boli i bolne emocije koju niste mogli podneti.

To je ono sto duhovnjaci treba da nauce, sta je to sto ih cini malim, nekontrolisanim, losim, uznemirenim itd => reaktivni um.

Pozz.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 18:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Almsivi"]
Almi, ocigledno da se ti i ja ne razumemo po ovim pitanjima, delimicno ili potpuno.
evo pokusacu da napisem opet sa svog stanovista, zbog drugih ljudi. Naravno da je tvoja analiza takva kakva jem ali nemoj da se ljtuis, kao sto si i sam naveo, donosi otprilike neke cinjenice, a ja imam iskustva vise 0d 22 godine da ove metode daju tacne informacije o praogramiranju i programima. Cak i do detalja, u smislu:
kada ces da ozenis, sa kavom zenom koliko dece, kada da umres, sta da pise na nadgrobnoj ploci, i kako da struktuiras svoj vreme, t.j. cime da se bavis svakodnevno.
jer, to je i deo karme koju preuzimamo / dobijamo, prilikom rodjenja.
kao i mogucnosti razresenja, t.j. oslobadjanja od vezanosti.
Ti mi nekako isuvise potenciras sta je gde, .t.j. aktvini i reaktivni um, rekao bih svest i podsvest, a ne toliko precizno - sta, kada, kako... kao i kako to razresiti, sloboditi se.
ali, dakle, ne ulazim u to, jer tako tebi odgovara, mozda je i to deo programa, ko zna,
kao sto je ovo moj deo programa.

Citat:

Citat:
Alex Radovic:

Jesu instrukcije itekako. Jesu, jesu.

Zasto mislis da nisu?

Reaktivni um razmislja doslovno.

sve ono sto je on pricao za vreme tih
engrama moj reakitvni um shvaca doslovno.

Ako se dominantno aktivira ovaj deo:

- Prodacu sve (kravu, koze, dom, ili zemlju) i oticicu u Izrael, ili negde.

Ja bi npr poceo da razmisljam o tome da ostavim sve, i odem dalje od svih.

pa, ne znam... ako ti vec razmisljas o tome, onda si toga svestan i znas i kako da to razresis, valjda?
recenica: Prodacu sve i oticiu u Izrael... i jeste nekakav imput, najverovatnije od njegovog oca, ali ne vidim KOLIKO je to jedan od najmocnijih zabrana ili komandi, za tebe.
To je samo primer struktuiranja vremena, sta ce MOZDA da uradi.
Kod programa ne postoji MOZDA, i program se odnosi na tebe licno:
na pr.-
prodaces sve i otici u Izrael.
i te reci upucene tebi kao malom detetu, kako kazes engram u tvoju podsvest, kao ZAPOVEST...!
I TO I JESTE jedna naredba, deo programa, ali ne govori mnogo o mnogo bitnijim stvarima:
KAKO CES DA ZIVIS pre Izraela, posle, kada ces da odes za Izrael, sa kim, itd,mnostvo detalja, ali bitnijih, po meni ( izvini ako tebi nisu), nego sam cin prodaje i odlaska, koji je MOZDA.
Kao kada ja pomislim : oticicu ponovo iz Srbije. Ali ja sam vec bio i ziveo u vise zemalja, i oticicu opet, ali ne vidim to kao glavno zivotno pitanje za ceo zivot.
Citat:

- Sta ce drugi reci?
(kao, sramota, sta ce drugi pricati o nama)

Ja sam totalno stidljiv. Jer reaktivni um mi kaze na sve "sta ce drugi reci?", "mozda ce mi se sprdati".

evo, ovde jedne konkretnije reci, dve: STID I SRAM.
to sta ce drugi reci, moze da bude pitanje zavisnosti od misljenja drugih, i to jeste jedan program, u pravu si. Ali reci sram i stid govore malo vise i o sexsualnosti. Ali, ne znam jesu li to njegove ili tvoje misli, reci.
Samo pitanje - sta ce drugi reci - je onaj gore pomenuti problem.
Imam prijatelja koji je otisao u Izrael, a takodje i jednog koji je to zeleo, ali nije otisao.
Mozda ga NEKO ( ko ) Osudjuje zbog toga?
osim toga, ocigledno je da je tvoje poimanje, a rekao bih i program, vezan za Religiju, kako god da se okrene i za i protiv. I zbog Izraela, i zbog odnosa personalni - impersonalni Bog.
Da to nema veze sa tobom bio bi mozda moler koji pijucka pivo i gleda zenske i tv i ne bi te zanimala pitanja o dusi, Luciferu, Bogu, umu, itd.
Citat:

A ovaj deo:

Daje npr totalnu lenjost. Ja sam lenj do krajnjosti.

ne razumem zasto tebi recenica - Ja to ne mogu sam... znaci upravo ono kako si rastumacio.
Ja razumem da nesto, svi mi, ne mozemo sami, i da to nije lenjost.
Naravno, pitanje je AKO je deo programa u smislu:
JA TO ( da odem i Izrael) NE MOGU SAM ( bez vas... t.j. Almsivog).
e, onda mogu da razumem tvoje ozbiljno razmatranje svega u vezi sa Izraelom.
Citat:

Ne mora Otac govoriti direktno ovako "Ucuti glupane jedan!", da bih ja imao strah da pricam.

ovde se ne radi VISE SAMO O STRAHU...!!!
strah je SAMO JEDAN PROGRAM.
Ovde bi se radilo i o pitanju odnosa: GLUP / PAMETAN, i vezanosti za TAJ PROBLEM, kako se osloboditi da kazes i da se ne osecas GLUPIM, i neprijatno, cak i kada kazes gluposti.
MAKAZE, dragi Almi, konflikt po pitanju biti glup, biti voljen i prihvacen i kao glup...!!!
Citat:

Trebalo bi, da proucis Dijanetiku. Ali tako ja mislim, a ti mozda mislis drugacije. Ok. Smile

sorry, ne vidim nista KONKRETNIJE od onoga sto sam proucavao.

Citat:

Ja sam naveo samo 3 fraze koje je moj otac koristio. A ima ih bezbroj. Te tri je npr cesce spominjao, u raznim
oblicima naravno.

dakle, pokusao sam da ponovim sta su NAREDBE, t.j. KOMANDE, a sta ZABRANE...
a , sta - DOZVOLE, ali evo ponovicu:

NAREDBA ILI KOMANDA JE DA NESTO MORAS DA POSLUSAS bez pogovora.
TEBI UPUCENA, kao detetu u reaktivni um.
znaci rec kljucna je - MORAS...!!!
ili KOMANDA:
i moras, ali i kao impedus:
URADICES tako i tako...
BICES takav i takav
BICE to tako i tako...

ZABRANE SU:
NE SMES....
NE MOZES...
NEMOJ SLUCAJNO...
NIKADA...
UVEK...

a, nekada su i definiane u odgovarajucoj dobi, ili DOK se ne desi neki okidac:
DOK NE naidje princ
DOK SE NE OZENIS
DOK NE BUDE to i to...
ili
SAMO AKO... pod nekim uslovom,
ALI da ne preterujem, ako nije bilo jasno, verovatno nece nikad

DOZVOLE:

MOZES
SMES...
SLOBODNO...
bez USLOVA

pozdrav
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

p.s. program se dobija do trece godine zivota,
najkasnije do 6. te godine zivota,
kada NE RAZMISLJA, nego PRIHVATA zdravo za gotovo.
Dakle, radi se o podsvesnim ili manje svesnim naredbama i zabranama, a ne u godinama kada se vecrazmislja, razmatra.
Osim po pitanju sexsualnosti, te teme mogu da dodju kasnije.

nadam se da je barem malo priblizen nacin dobijanja programa, t.j. usvajanja karme.

pozz
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Strana 21 od 43

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 31273 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 99925 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44294 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37342 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44489 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12313 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26885 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)