REGRESIJA I REGRESOTERAPIJA ... lek i inspiracija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 10 Feb, 2011 12:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex,
evo mog komentara u vezi seanse.

Covek ne moze da bude srecan ako zivi u okruzenju nesrecnih ljudi .

Ali ako se potrudi i uspe da u drugima izazove lepo ,pozitivno ,raspolozenje i to dozivi u srcu kao svoje, isto je kao da ga je dotakla Bozja ruka .

Prosto, zar ne ?

Pa ,na zdravlje !
I, ziveli !

Heartr
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 14:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Alex,
evo mog komentara u vezi seanse.

Covek ne moze da bude srecan ako zivi u okruzenju nesrecnih ljudi .

Ali ako se potrudi i uspe da u drugima izazove lepo ,pozitivno ,raspolozenje i to dozivi u srcu kao svoje, isto je kao da ga je dotakla Bozja ruka .

Prosto, zar ne ?

Pa ,na zdravlje !
I, ziveli !

Heartr

slazem se, Saro, sa tobom.
To je jako lepo i inspirativno.

Madam mislim, da ima poruka jos mnogo vise, nego sto mozemo da vidimo, i na vise nivoa.
Na primer, koliko je duboka recenica: svako prica svoju istoriju...
po pitanju kvantnog vremena, i odnosa sa licnim odabirom iskustava.
Kao i mnogo ljubavi, zastite i inspiracije, koje se oseca, cak i kada je neka kritika u pitanju.
empatija.

Ono sto bih ja dodao na tvoj post, mozda je malo komplikovano za razumevanje, ali je i kao nekakva nadogradnja:
ti si napisala jako lepo i empaticno, u smislu saosecanja i identifikacija, sa drugima. Kao svoj osecaj sluzenja drugima.
Ali mislim da treba razmisliti i o tome da mi mozemo i treba da budemo srecni, ili barem radosni,
I U SEBI,
SAMI SA SOBOM,
ILI , jos bolje, SA BOGOM U SEBI, SA NAD DUSOM, o kojoj sam pisao.
Ili sa andjelima, oko sebe.
sa svim tim bicima.

zasto:
1. zato sto, tada, ne zavisimo od drugih ljudi, i njihove srece. Naime, to je ono biti U ISTO VREME I ISTI I RAZLICIT,
sto ce reci, i POJEDINAC I GRUPA.
Mi delujemo tako da inspirisemo druge, i to je svojevrsno - davanje. Ali da ne zavisimo od rezultata te delatnosti, jer to
ne zavisi od nas. To se kaze da - REZULTATE SVOJIH DELA PREDAJEMO - BOGU.
Nase je samo - delanje i - NEVEZIVANJE ZA REZULTATE.
I uzivanje u samoj delatnosti.
Ako uspemo - lepo je, ako ne uspemo, onda sigurno postoji neki visi razlog za to, i ne treba se opterecivati.
Mada, kazem, to je mozda malo komplikovanije.

2. mi imamo PRAVO da uvek budemo srecni i zadovoljni, sami sobom, jer BOG JE UVEK ZADOVOLJAN - NAMA!
Cak, rekao bih, to nam je duznost i cast, ili - nasa prava - PRIRODA!
Dakle, spolja mozemo da budemo nekada i nezadovoljni, cak i naizgled - nesrecni, ali iznutra bi trebalo da smo uvek, i u toj situaciji, i u svakoj drugoj - opet srecni i zadovoljni.

Ne znam koliko je ovo sve komplikovano za razumevanje, i za ISKUSTVO, LICNO?
Ali je jako korisno i pozeljno.
iz razloga sto, onda, UVEK LAKO MOZEMO DA SIRIMO BAS TO =
UNUTRASNJE SPOKOJSTVO I ZADOVOLJSTVO, PA I
SRECU.

Meni je drago da to osecam od tebe, kako god.
I iznutra, ali i spolja.

pozdrav

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan od nacina ucenja je i KVANTNO UCENJE.
Povezivanje sa Nad dusom, param atmom, i razmena, sa Njim.

U tom sklopu, sistemu ucenja, kao sto sam vec napomenuo, postoje razne discipline ucenja:
nauke, bilo koji predmet u skoli, na studijama, istrazibvacki radovi, genijalna otkrica ( spustanja sa visih ili suptilnijih nivoa -
na nase, nize, materijalne, 3d, kako se popularno kaze).
Takodje i u raznim disciplinama umetnosti.

Ovde je jedan prikaz kvantnog ucenja - slikanja.

Malo je skracen, zbog velicine klipa, pa nije predstavljeno unurasnji dozivljaj detaljnije, ali je jasno o cemu se,
i kako - radi.
Naravno, ovo nije bas lako za svakoga, ali ima veze sa povezivanjem slicnih nacina kao sto su: meditacije, intuicija, itd.

Link
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 12 Feb, 2011 07:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex ,

hvala na komentaru !

Cele noci sam bila u nekom polusnu .
Znam da sam imala neki tekst koji sam citala ,naglas.
Probudila sam se jako rano i zapisala samo jednu recenicu ,koju sam zapamtila .
Steta za ostalo .

"Prati samo svoje unutarnje vodjsvo i znaces "

Tvoj komentar necu sigurno procitati skoro .
Shvatila sam da je potrebno da jedno vreme budem sama sa sobom.

love3
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Feb, 2011 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokusacu da napisem nesto o najlaksem nacinu za povezivanje, u praksi, bozanskog u sebi sa bozanskim u Univerzumu.
O – SPREMANJU HRANE, PONUDI, I – JEDENJU!

Nesto sto svi mi radimo, svakoga dana, pogotovo – zene ( kod spremanja hrane).
Kao prvo, da kazem da nasa interakcija ili komunikacija ili druzenje sa univerzumom, u najcescem obliku i najprimetnije se ogleda u odnosu nasih fizickih tela sa okolinom. Tu prvenstveno mislim na gruba tela, a onda i tela emocija i misli.
Gruba tela su sastavljena iz materijalnih elemenata kao sto su: zemlja, vatra, voda i vazduh i etar. To svi znamo.

Sa druge strane, nasa komunikacija se svodi da nadrazaje i percepcije nasih cula: mirisa, vida, dodira, ukusa, i sluha. Mada je to nekakvim drugim redom poredjano, prema evoluciji i pojavama. Svakom culu odgovara odredjeni elemenat:
... Manas je čulni ili površni um u odnosu na buddhi i predstavlja centar za prikupljanje podataka iz vanjskog svijeta kroz čula. Te podatke on spaja i razrađuje u pravila. Manas je također spoznajni, osjećajni i djelatni organ individue. Manas je veoma pogrešiv i promjenljiv jer je izložen konstantnom prilivu vrittija (impresija, misli, emocija…) koje nastaju zbog dodira čula sa predmetima čula. Čula uplivaju poplavu sirovih informacija u manas, stvarajući neprestan tok misli, slika, emocija i želja vezanih za vanjski svijet. Konačno oni su strani pravoj prirodi živog bića koja je duhovna. Može se otprilike usporediti sa platnom na koje čula projeciraju slike iz pojavnog svijeta. Te slike su uglavnom iskrivljene i ne odgovaraju višoj realnosti. Međutim ego se poistovjećuje sa njima i na osnovu njih gradi svoje koncepciju svijeta i svoje ličnosti, svjetovne i privremene.
Zajedno sa manasom nastaju i 5 sposobnosti opažanja (sluh, dodir, vid, ukus i miris) i njihovi organi (uši, koža, oči, jezik i nos). Sljedećih 5 principa koji nastaju iz ahamkare pod uticajem tama gune su tanmatre. To su arhetipski, izvorni elementi vibrirajuće energije koji potencijalno sadrže odlike zvuka, dodira, oblika, mirisa i ukusa.
Tanmatre su bez oblika i veličine, ne mogu se opaziti i predstavljaju najsuptilniji oblik opipljive materije. Povezane su sa čulima za sticanje znanja, a iz njih nastaju i pet grubih elemenata maha-bhuta.

TANMATRE ZVUK DODIR BOJA (OBLIK) UKUS MIRIS SPOSOBNOSTI ČULA SLUH OSEĆAJ DODIRA VID OSEĆAJ UKUSA OSEĆAJ MIRISA ČULNI ORGANI UŠI KOŽA OČI JEZIK NOS GRUBI ELEMENTI ETAR ZRAK VATRA VODA ZEMLJA.

Etar ima karakteristiku zvuka i opaža se ušima kroz sluh. Zrak ima odlike zvuka i dodira – može se opaziti i slušanjem ali posebno se opaža dodirom. Vatra ima odlike zvuka, dodira i boje – opaža se slušanjem, dodirom ali posebno gledanjem. Voda ima odlike zvuka, dodira, boje i ukusa i posebno se opaža ukusom. Zemlja ima sve odlike a posebno se opaža mirisom.
Etar je element koji ne možemo opaziti čulima već ga možemo samo intelektualno zamisliti. To je element koji je pun moćnih energija koje se neprestano kristalizuju u materiju i tako postaju moguće da se opaze čulima. Zapravo, on sadrži sve ostale elemente.

Iz ovoga se jasno vidi komunikacija i sastavnih elemenata nasih tela, sa Univerzumom.

Pored ovih elemenata, postoji i komunikacija UMA sa univerzumom, kao suptilnim elementom.
Što god obožavate, i sâmi postajete takvi. Tako, diveći se nečijim vrlinama postajete vrli, poštujući svece postajete sve više sveti, a predajući/posvećujući sve svoje i samog sebe božanskom, otkrivate svoju pravu/najintimniju prirodu, tj. ko ste i šta ste. Stoga, aspirant se ne smije predati tijelu i umu nego supramentalnom Jastvu.
To je i ona prica o FOKUSU, t.j. paznji. Na sta smo fokusirani, svojim umom, to rade, poslusno, i nasa cula. I onda uzvracaju – reakcijom, t.j. percepcijom – iskustvom.
Tako, na taj nacin, ukratko receno, mi idemo kroz zivot.

Nasa najcesca komunikacija sa Univerzumom, spolja gledano, pored DISANJA, je – JEDENJE.
Dakle, unosenje odredjenih sastojaka, ili celine, iz ostatka Univerzuma, t.j. PRIRODE.
Za jedenje je potreban odabir hrane, njeno pripremanje, ponuda, i konzumiranje. Posle toga nase telo dalje preradjuje na preuzimanje potrebnih sastojaka, razgradnjom u zelucu putem vatre, i preusmeravanjem po citavom telu, do najsitinijih delova tela.
Ovde dolazimo do znanja i SVESTI o znacaju i vrsti hrane, kao i o funkcionalnosti.
Mnoge stvari cu ovde da preskocim, pa da obratim paznju, fokus, samo na spiritualni deo, t.j. NUDJENJE HRANE, PODELU.

Ovde cu da postujem deo jedne seanse, i realizacije i razgovor sa jednim andjelom, bas po pitanju smisla, duhovnog, ponude hrane visim, suptilnijim bicima, u ovom slucaju Isusu, Nravno, treba razumeti da je to – PROJEKCIJA ISUSA prilagodjena toj osobi, t.j. njegovoj pizmi i poimanju Isusa, da ne bi neko tripovao na pitanja Apsolutne Istine, i kacenja za iluziju, kao sto ume neko.
A, u nastavku cu dati dodatna objasnjenja, zasto je posebno bitno ovo sa ponudom hrane.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 13 Feb, 2011 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

AKO MI NEKO PONUDI SA LJUBAVLJU I PREDANOSCU
JEDAN LIST, CVET, VOCE ILI VODU, JA CU TO PRIMITI!
Bhg 9:26

NUĐENJE HRANE ISUSU

Ok…
…idemo negde…planine…ne uspevam da vidim jasno, ali kao da vidim Isusov lik, na nebu, iznad...ili kao slika...nije on realan već dvodimenzionalan...ne možemo da priđemo mnogo...to jeste Isus, ali kao da je njegova slika zalepljena za nebo...kao da ima neki sloj… ne možemo da se približimo...njegova šaka je moje veličine (tela*)…ali sam u nivou njegove glave…ali on deluje i dalje kao slika.
- “A da ga vidiš, celog?” pitam…
- -aha, sad smo se spustili na zemlju i njegove noge kreću od zemlje…i mi smo ispod…malo je iznad zemlje, ne dodiruje nogama…
- “Ok, kažem, ponudi mu hranu…onako kako ti osećaš, pa će, posle, anđeo da ti pomogne, kako treba”…,
- - …na stolu je jedna pogača i jedna jagoda…ne znam da li da mu ponudim jagodu ili testo…a Isus kao da gleda u pravcu jagode…a meni se više jede jagoda od testa…kao da je meni važnija…i shvatio sam da, onda, to ponudim njemu
znam da ću to da izgubim, ali, ipak, prvi put nudim hranu…(kao može toliko velika žrtva, da T. izgubi jedinu jagodu koja mu se sviđa, jer prvi put nudi, a sledeći put…razmisliće, dooobro…*)…(smeh…)…samo sam stavio na dlan i podigao, a on isplazio jezik, do zemlje i nije me ni konstatovao i progutao…a ja- ništa…ja ostadoh bez jagode…a ja mislio da će da mi se zahvali…nije shvatio da je to žrtva sa moje strane…ja nemam nikakvo zadovoljstvo što sam to uradio…nemam taj lični doživljaj da sam ja tu nešto bitan…mogao je to da uzme i sa stola…a plus sam se i žrtvovao…,-

…u međuvremenu se Isus okrenuo prema meni i rekao:”ŠTA SI TI OČEKIVAO, DA ĆU DA SIĐEM SA NEBA, ZBOG TEBE I JEDNE JAGODE???”…dooobro…ovo mi je ipak značilo, jer je svestan da sam ja to uradio, ali malo mi deluje hladno, nezainteresovan ili zauzet nekim svojim mislima…(smeh…)…
- - ”Možda čak deluje malo šizofreno?”- kaže anđeo…
- - pa, stvarno…bez mimike, stvarno deluje malo…sad sam uzeo tu lepinju i podigao uvis i tako sam i ja odskočio od zemlje i krenuo ka gore…nije me ona povukla…ja nju kontrolišem…sam sam…sad sam u nivou njegove glave…sad je on pomerio pogled, ali ne gleda u mene nego kroz mene…i samo otvorio usta, kao deca kad se hrane, da samo ubacim unutra
ceo je kao slika, nepokretan i samo- pokazuje prstom na otvorena usta…(smeh)…ali, ne deluje kao da je gladan…
Pitam (T. kaže da pita*) : jel ja to dajem njemu zato što je gladan? Jer- nije!…

- - A, zašto mu daješ?…(smeh…)…zato što, to mi je rekao anđeo, BOLJE DA HRANIM NJEGA, NEGO ONOG SVOG DEMONČIĆA, U STOMAKU …jer ja HRANU UVEK MORAM DA DELIM SA NEKIM, HTEO TO ILI NE
ako je ne podelim sa njim, onda to dobijaju moji demoni, tako da se ne opterećujem s tim što on to ne doživljava posebno, jer to ne radiš zbog njega već zbog sebe…=

“A šta ako T. više voli da hrani demone?…
- jeste, jer će oni biti nezadovoljni, oni jako izražavaju i zadovoljstva i nezadovoljstva, a Isus to ne pokazuje, a demon, što se više raduje hrani, više će da bude razočaran kad je ne bude dobio…kreće da me šutira u želudac, kad je nezadovoljan…

-kaže da ja stalno uzimam hranu i za svog demona, deo te hrane mora da ode i njemu, to je nešto nužno, a PONUDA ISUSU JE DEO TVOJE ODLUKE…

A, SAD, PONUDI HRANU SVOM ANĐELU”- kažem ja...,
- … “Kako sam mu dao celu pogaču…on je odmah podelio na pola i meni vratio polovinu…i time sam, istovremeno, u tom trenutku, dobio hranu…i ja sam ponuđen, istovremeno…prijatno”…,…”

A- jagodu?”…,…bio je malo bezobrazan i stavio je u usta i rekao da odgrizem pola i time bi smo se poljubili, a to nije mi prijatno…onda je pregrizao i pružio mi polovinu i rekao: “Ti baš ne znaš da se zabavljaš”?

- “Pitam- da li je Isus tako hladan zbog T. ili…”
- - …pa, on, u stvari, shvatio sam da to jeste i moja predstava zbog njegovih slika koje sam gledao,
gde ima taj polusetan izgled i na raspeću i ljudi imaju najčešče sliku o Isusu kao na krstu…i u toj situaciji i malo je neprijatno gledati ga u tom kontekstu i toj situaciji…ali na “Tajnoj večeri” i tu ima isto takav pogled, malo distanciran od drugih…nemam tako prisan odnos, ali sad mi je delovao bliži, kad je to pričao…nešto mi je, ipak, pričao i dobio i tu treću dimenziju…nije više samo kao slika…i- smanjio se, nije tako veliki…bliži smo, po veličini…izgleda da sam ja porastao, a nije se on smanjio

sad je vic:”ne sme dugo da se ovako ponaša, mora da ide na novo slikanje”…kao da pozira, stalno, kao neka obaveza…bitno je da postoje njegove slike i mnogo više ljudi gleda slike nego što čita Bibliju…ali ne uživa u tome…nekako mi ga je,sad, malo žao…

- ”Ne znaš koliko meni treba da se popnem na krst i dugo poziram…i mora tužnu facu da napravi i dosadilo mu…hteo bi da bude nasmejan, na nekim slikama
Ali ja mislim da sam neozbiljan, sa Isusom

- ”Pitaj anđela, da li treba ozbiljnije…,
= …ma, jok, ja sam ok…anđeo je skroz čudan, od kad sam mu ponudio hranu kao da se zaljubio u mene…i svidelo mi se…i hrana je bila drugačija, topla i pušila se…
a ona je bila hladna…baš je ukusna, ali jagoda je bila ukusna, tako mi je izgledalo i Isusu…

- (* objašnjenje: jedenje, zajedno sa disanjem, predstavlja našu najčešću razmenu sa prirodom. Zato je izuzetno bitno- kako to radimo. Za disanje smo odavno zaboravili, da obavljamo svesno i ispravno. Smatramo da to znamo i umemo, a niko se nije ugušio, umro, zbog nepravilnog disanja. Čak to radimo, uglavnom ili uvek- nesvesno. To je ok, jer bi nam bilo potrebno mnogo više svesti o tome, a samim tim i energije. Zato to radi neki demon u nama. Ali, ipak postoji i nauka o disanju, neke vrste joge to rade, koje to proučavaju i daju dobre rezultate. Potpunije disanje, zdravije, ispunjenije enrgijom, samim životom. To znaju oni kojima je veoma bitno da se tako izrežavaju: pevači, duvači, ronioci…nije svrha ove knjige da vas uputi u ovo, samo da napomenem da i tako nešto postoji i dolazi, to znanje, od negde, sa Istoka, uglavnom.
- Sa jedenjem je slično, mada o tome imamo više svesti i znanja. I prihvatamo savete, pogotovo za dijete ili recepte, za spremanje hrane. Zato na ovom polju, sigurno, možemo mnogo da poboljšamo svoj život, čak i sami. Izborom zdravije hrane, raznovrsnije, sa raznim BOJAMA, začinima, ukusima…ali i deljenjem hrane, kako reče anđeo. Ponudama. Ovo daje još višu dimenziju konzumiranju i ne šteti nikome. A može samo da obogati. To znaju oni koji to rade.
O tome je puno pisano, pa ne bih, sada.

Treba uneti ljubav, u kupovinu, odabir, spremanje i ponudu. Prema nekome koga najviše volite, ali poželjno je i bogu. Onda to ima neki poseban, izuzetan, šmrnc….

nadam se da vredi istrazivanje sa 5 sekundi utrosenog vremena, pre kusanja hrane, da se , mislima, ponudi hrana -
andjelim i Bogu.
A smisao povezivanja materijalnog i duhovnog ce se ISKUSITI, onda kada se PROBA, TO NOVO - ISKUSTVO.
Sve ostalo je u domenu - teorije.

pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 18 Feb, 2011 01:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Алекс
Мало је ово података,мислим на ова два записа да бих дао суд.

pa reci rale, slobodno, koje podatke? mozda ih ima na drugim seansama, mozda i u textualnim.
ja sam pokusao da dam neke nejosnovnije pojmove, primere, za seanse koje radim.
pa bi neka nova ideja, ili pitanje, tema, podatak, , sigurno, dobrodoslo.

Citat:

Раније сам исто хтео да преслушам неки запис што си поставио, са својих терапија, али је био лош квалитет звука.

pa neki jesu, priznajem, ali vecina i nije. Dakle, pitanje je koliko te to interesuje, da ih barem pootvaras.
Citat:

Занима ме дал пратиш те особе какве постају касније после твојих терапија.

zar - sumnjas? hahaha
naravno da ih pratim, u skladu sa njihovim zeljama i slobodnom voljom. Pogotovo sto im jasno kazem da su potrebne barem 2 -3 seanse u nekom kracem periodu, dva meseca, i da se promena desava na suptilnijim nivoima, a da se provera i overa desava sa zadrskom od par sati do par meseci. Dakle sve te realizacije im se desavaju, rezirano, vrlo skoro. Kako bi promena stanja, zbog kojeg su dosli, bila dozivljena u svakodnevnom zivotu. Dakle kao licno iskustvo.
Naravno, desava se da neko se javi jos par puta, pa ne dodje vise, zadovoljan promenom, ili cak i nezadovoljan, ima i takvih, aha.
Ili mi se jave da vise nece da saradjuju. jer imaju, odmah posle toga, novog duhovnog ucitelja ili novo ucenje, koje slede,
( sto obicno znaci da ce za mesec dana opet da ga promene, ili se vrate za pola godine - godinu). Ali, u svakom slucaju, kad i kada nisu zadovoljni ( ocekivanja), znam jasno, iz iskustva, sta je uradjeno, i da je do promene doslo, po nekom od bitnih pitanja.
ima svega i svacega, ali najcesce sam u dugim kontaktima sa ljudima, cak i ako ne rade seanse. Ili rade samo neka usavrsavanja.
Citat:

Постају ли боље особе или настављају по старом.Има ли знакова да се у њима развија свест да смо сви део једног и да вреди бити милостив.

pa, vidi, pitanje je malo provokativno,. Zar mislis da bih se bavio ovim da nema rezultata, t.j. da osobe isceljuju svoje odnose i svoje zivote?
Ali, na jednoj ili par seansi se uradi to sto se uradi. Dakle odredjene frekvencije, kao i mogucnosti, kasnije, licnih realizacija sa andjelom.
Najcesci problem koji postoji ovde, a i uopste, je naravno - pitanje MOCI, i nad moci, ili pitanje VELICINE, ako je osoba imala problem sa osecanjem manje vrednosti, pa joj je sada takav put, da prodje suprotnim smerom, t.j. isticuci sebe i svoju velicinu.
Jer, eto, taj deo puta nema jos iskustva, pa je i to deo, prolazak i ISKUSTVO - DRUGE KRAJNOSTI. Ako osoba niije dosla do tog problema i resenja, onda, pored poboljsanja na odredjenim frekvencijama,moze da dodje do povisenja iluzije Moci, osecanja vise vrednosti, itd... u skladu sa samopouzdanjem, ali bez empatije i svesti o drugima.
Pogotovo ako podje i tom stazom kao nekim od novih ucenja.
Tu moja upozorenja nekada ne pomazu.

ti si ovde naveo par primera koje smatras vrednim, ili korisnim: svest o delovima Jednog, i milostivost.
Prvo treba znati da ljudi dodju sa konkretnim problemom, najcesce je to odnos sa nekom konkretnom osobom.
Takodje dolaze i ljudi sa razlicitim nivoima svesti, kao i znanjima.
Redosled na cemu se radi ne odredjujem ja, nego ta osoba, a posle nje - andjeo.
Dakle, radi se - nekim redom.
Ono sto je toj osobi - najbitnije.
da li se poboljsavaju?
pa, naravno.
Citat:

Капираш шта хоћу да кажем?

msm da da, ali mozes da budes, slobodno i konkretniji. U skladu sa sada novim informacijama.
ovde cu postaviti jos jedan deo seanse, o odnosu devojke sa svojim ocem, koji je bio - problematican.
Mozda ima vise informacija za neki tvoj sud.
mada, ova tema bi trebalo, postovi, da se prebace na temu - regresoterapija.

primeti na klipu - ulazak u srce - sta se sve nalazi, kao podaci, u srcu te osobe.
I kako je doslo do transformacije jednog demona u BUDHI - svest Bude.
i sta to tebi govori?
kao i pripadnost JEDNOM, Nad dusi!

ovde imas realizaciju kako doziveti svog oca i onos, sa njim, i kako ga - poboljsati

Link

ovde je realizacija - kako biti - zena, u odnosu na muskarca, t.j. kako to pokazuje i poducava - andjeo

Link

pozz

P.S. PRENECU OVAJ ODGOVOR NA TEMU: REGRESOTERAPIJA, PA AKO SU KOMENTARI I PITANJA VEZANA SAMO ZA TO, ONDA MOLIM DA SE PISE NA TOJ TEMI.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 18 Feb, 2011 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O HRANI
Žene, koje uglavnom pripremaju hranu, mogu hrani koju pripremaju prenijeti dobre vibracije i loše vibracije. Ako pripremaju obrok, sa željom da to nekako obave i da stave nešto na stol, onda ta hrana ima užasne vibracije.
Ako kuhaju, makar svaki drugi ili treći dan, ali uvijek kuhaju više različitih jela (juhe, kolače, umake, meso i drugo), onda se potpunije unesu u kuhanje i onda jela imaju sigurno bolje vibracije.
Naravno, da ne govorimo da namirnice treba nabavljati ili na selu ili na placu.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 18 Feb, 2011 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12
O HRANI
Žene, koje uglavnom pripremaju hranu, mogu hrani koju pripremaju prenijeti dobre vibracije i loše vibracije. Ako pripremaju obrok, sa željom da to nekako obave i da stave nešto na stol, onda ta hrana ima užasne vibracije.
Ako kuhaju, makar svaki drugi ili treći dan, ali uvijek kuhaju više različitih jela (juhe, kolače, umake, meso i drugo), onda se potpunije unesu u kuhanje i onda jela imaju sigurno bolje vibracije.
Naravno, da ne govorimo da namirnice treba nabavljati ili na selu ili na placu.

Da slazem se , svuda gde boravimo, radimo... svuda ostavljamo svoju energiju koja utice na ostale, svesni mi toga ili ne.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 25 Feb, 2011 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex: Ponudite hranu anđelu.

Ja: Misliš, anđeo uzme nekoliko zalogaja. Na taj način blagoslovi hranu, odnosno promijeni joj vibracije. Onda tako poboljšanu hranu uzmem ja.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 25 Feb, 2011 17:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Alex: Ponudite hranu anđelu.

Ja: Misliš, anđeo uzme nekoliko zalogaja. Na taj način blagoslovi hranu, odnosno promijeni joj vibracije. Onda tako poboljšanu hranu uzmem ja.

DA!

Jednostavno i lako. I empirijski, iksustveno, i teorijski, i sa znanjem i sa ljubavlju, i sa deljenjem hrane, drugima,
i sa jedenjem, ZAJEDNO, i sa podizanjem vibracija na vise, suptilnije nivoe. I sa BLAGOSLOVOM.
I sa cisecenjem od vezanosti ne samo za tu hranu koju smo uzlei, iskoristili, sto, po prirodi celine i jedinstva univerzuma zahteva i drugi deo, kao POSLEDICU UZIMANJA HRANE, t.j. drugi deo karme - sta posadis to i zanjes, nego i ciscenje od drugih primesa karme, t.j. jos i drugih delatnosti.
Dakle to je i OSLOBADJANJE, barem dvostruko.
Takodje, osim andjelima, nudi se hrana i Bogu, preko andjela, ali moze i treba i licno.
To za psoledicu ima - PREDAVANJE REZULTATA KARME, takodje, ali i DELJENJE HRANE SVIM BOZIJIM - DELOVIMA, CESTICAMA,
A TO SU = SVA ZIVA BICA!!!
Dakle , na suptilnom nivou to tako deluje.
Nudjenjem hrane andjelu i Bogu, MI HRANIMO SVA ZIVA BICA, CITAV UNIVERZUM!!!
A - JEDUCI - OSTATKE, MI SEBE CISTIMO OD NASLAGA LOSIH DELATNOSTI IZ PRETHODNIH ZIVOTA, KAO I IZ OVOGA.
Jer ta hrana se podize na najsuptilnije vibracije, OSVETLAJVA SE, ILI OSVESTAVA, pa samim tim, kada je uunosimo u svoja tela
I SVI DELOVI NASEG TELA, SVE CELIJE I ORGANI - VIBRIRAJU NA VISIM NIVOIMA.
I na nivou SVESTI O - JEDINSTVU, ZAJEDNISTVU-
SA SVIM!
DAKLE, ZA OPSTU I POJEDINACNU - DOBROBIT!
To je daleko ucinkovitije od TRPLJENJA KARME, koje samo po sebi DONOSI - NOVU KARMU, jer onda bi smo bili stalno u krugu uzroka i posledica i stalno VEZANI za REZULTATE SVOG RADA, a u ovom slucaju taj rad, delatnost se zove -
JEDENJE, kao i, naravno, SPREMANJE HRANE.
Kada se hrana sprema za andjela i Bpga, onda, polako, DOSTIZEMO I TU -
SVEST,
O JEDINSTVU,
O ANDJELIMA, I O BOGU, samo spremanjem i nudjenjem hrane.
Tako, polako, i mi se podizemo na te nivoe, jer dolazi do ARAZMENE SVEAGA, SA NJIMA:
OD ZNANJA, ENERGIJA, ISKUSTVA, PA SVE I DO - NJIHOVE, BOZANSKE
LJUBAVI.
PREMA SVAKOME I PEMA - SVEMU.
Uz ciscenje preostalih primesa karme.
dakle, jako jednostavno, lepo druzenje, zabavno, i korisno, za sve.

Tesko je to, naravno, obajsniti ljudima koji nemaju znanja, ali i imaju nekakav PONOS ili bilo kakvu drugu PREPREKU, da ovo
SAMO ISPOBAJU, iz raznih razloga.
Naravno svi razlozi da se hrana ponudi su- samo razlozi za - EGOIZAM!
Koji god razlog da postoji.
Ili ubedjenje.

Hrana se takodje, REDOSLEDOM, NUDI:
1. SVOM DUHOVNOM UCITELJU, u ovom slucaju, ako nemamo duhovnog, licnog ucitelja, ili andjela koji nas je prihvatio za ucenika, onda se nudi - svim duhovnim uciteljima, ili andjelima.
2. posle toga, hrana se nudi PARAMPARI, t.j. REDOSLEDU DUHOVNIH UCITELJA, KOJI IDE OD APSOLUTNE BOZANSKE LICNOSTI, dakle d Boga, pa se, do nas i naseg duhovnog ucitelja PRENOSI NEKAKVIM REDOSLEDOM, preko pojedinih duhovnih ucitelja U NIZU, jedan drugom, DO NAS!
3. trece se nudi hrana duhovnom ucitelju koji je najzaduzeniji za - LJUBAV!
Po Vedama to je Sri Cejtanja Mahaprabhu, inkarnacija najvise ljubavi, koja je VECA OD LJUBAVI SAMOG BOGA!!!
Izgleda neverovatno, ali po Vedama Bog je svevisnji i ima u svemu najvise svega, OSIM U JEDNOJ STVARI, a to je:
LJUBAV!!1
Naravno, VRHUNSKA LJUBAV JE LJUBAV PREMA - NJEMU, T.J. - BOGU, i kao OSOBI, i bezlicnom obliku, ali i u SVIM NJEGOVIM POJEDNICNIM DELOVIMA.
Dakle, BOG JE DAO SVIMA NAMA, SVOJIM DELOVIMA NESTO STO ON NEMA NAJVISE OD SVIH NAS, A TO JE -
LJUBAV!
On SAM NIJE U MOGUCNOSTI DA VOLI SAM SEBE TOLIKO - KOLIKO JE NAMA DAO MOGUCNOST DA GA VOLIMO!
Zato se i podelio, DA BI DOZIVEO, ISKUSIO, TU LJUBAV, OD NAS!
I TO JE I NAJVECA - MILOST BOGA.
Dakle, posebno, on je to pozeleo da spozna, pa se inkarnrao kao Sri Cejtanja, da oseti KAKO JE TO = VOLETI BOGA.
I zato se, posle parampare, redosleda duhovnih ucitelja, hrana nudi i Njemu, u obliku LJUBAVI!
4. i na kraju, hrana se nudi i BRAHMANIMA, t.j. svestenicima, koji su zaduzeni za prenosenje znanja i koji rade izvesnu svoju duhovnu SLUZBU = BOGU.

Naravno, postoje i specijalne mantre, za ove 4 ponude, na sanskritu, ali, za vecinu citalaca je sasvim dovoljno ono gore napisano,
da se hrana ponudi
1. duhovnom ucitelju ili andjelu
2. Vrhovnoj osobi Boga.

i to je dovoljno i samo da se misli na njih, PRILIKO SPREMANJA HRANE, da se hrana NE KUSA, PRE NEGO IM SE PONUDI,
dakle da ONI PRVO JEDU, pa tek onda mi, ostali.
onda MI JEDEMO REZULTATE OD NJIH, A TO SU TE PROMENE U VIBRACIJAMA I ENERGIJAMA HRANE.

OVO JE JAKO BITNO I PO PITANJU izbora hrane.
Ima puno primesa losih energija u hrani, pogotovo u poslednjih par decenija, od genetski modifikovane hrane, preko pesticida, i drugih zagadjenosti.
Spremanjem hrane i ponudama, MI UKLJUCUJEMO I ANDJELA I BOGA I U ODABIR, I U PRIPREMU HRANE,
NE SAMO U JDENJE.
Ovo je takodje jako bitno da se razume, jer onda oni ucestvuju u celom procesu.
Zasto?
Pa zato sto i oni DELE USLUGU, NAMA!
UZVRACAJU NAM.
Nisu egoisti pa da - SAMO JEDU, hahaha.
Naprotiv, ucestvuju u celom procesu, druzeci se sa nama, i POMAZUCI NAM i pri odabiru zdravije hrane, i pri odabiru i VRSTE HRANE, i pri odabiru I OD KOGA KUPITI odredjenu hranu, i kako je spremiti, i kako je garnirati, i kako je zaciniti.
Nekda ce i da nam se POKAZU, DA NAM DAJU DO ZNANJA DA - UCESTVUJU, malo prskanjem, hahaha,
ili NEKIM CUDOM, koje ce da nas iznenadi. Ali time zele da nam kazu da su TU, ZAISTA, da svie ovo nije izmisljeno, pogotovo za one KOJI IH NE VIDE - ASTRALNO.
Ko ih vidi, onda je to sasvim druga prica i sasvim druga dimenzija.
Onda je i druzenje sa njima mnogo konkretnije i iskustva su mnog jaca.
Onda moze i da se prica sa njima, koju vrstu hrane spremiti, kako, na koji nacin... i gledati se i uzivati,
ZAJEDNO.
Kao sa najboljim LJUBAVNIKOM, KOME ZELIMO DA UDOVOLJIMO, mada taj odnos ne mora da bude musko - zenski.
Svejedno kakav je odnos, u kojim ego stanjima, moze i kao PREMA DETETU, kao majka kada sprema hranu i nudi je svojoj deci.
Izbor moze da bude - vas, ali moze da bude i izbor andjela.
I svi izbori imaju i dalju neku svrhu, dalje poducavanje, kroz zabave i obostrano
UZIVANJE
U LJUBAVI.

Nadam se da vredi ovoliko moje dugo objasnjenje, barem da se neko, KO ZAISTA ISKRENO ZELI DUHOVNOST,
I KO ZAISTA ZELI DA UCESTVUJE U PODIZANJU VIBRACIJA NA VISE NIVOE,
ZAMISLI, koliko je sve ovo jako jednostavno i lako, ZA SVAKOGA.

A - REZULTATI SU VISE NEGO - KORISNI.
PLANETARNO, unajmanju ruku.
Kao i sirenje ovog znanja i ovih iskustava.
Nisu oni tu tek bez veze.

pozz

ps. naravno, onaj ko IZABIRA - DA TRPI KARMU, ko uziva u mazohizmu, on moze i da jede sta i kako hoce i sam, sa sobom. I nikome nista da ne nudi. Shocked
Svakome je data SLOBODA - IZBORA.
Bitno je PONUDITI - MOGUCNOST,
KAO STO JE I OVO ZNANJE, I VEDSKA ISKUSTVA.

i, naravno, i licna iskustva Alexa, ali i MNOGIH DRUGIH LJUDI.

Laughing
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 26 Feb, 2011 02:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovakva hrana naziva se prasada:
http://hinduism.iskcon.com/lifestyle/809.htm
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Feb, 2011 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::
ovakva hrana naziva se prasada:
http://hinduism.iskcon.com/lifestyle/809.htm

da, slazem se.
evo, specijalno za tebe:

pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Feb, 2011 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a ovo za one koji znaju engleski, dok ne nadjem i na srpskom:

prasadam-power-sacred-food

Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Feb, 2011 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

naravno, ovde su iznete ponude po vedskom nacinu, ali to ne znaci da ne treba ponudiri i spremati hranu i za druga Bpzanstva,
u skladu sa svojim licnim afinitetima/
HRISTU, NA PRIMER.
I u Indiji se sprema prasadam za odredjena Bozanstva prema svojim ljubavnim odnosima, t.j. najprivlacnijem Bozanstvu.
ali ovde ima interesantnih objasnjenja, pa vredi se upoznati sa tim
KAKO SPREMANJE HRANE MOZE DA PODIGNE NASA TELA I MISLI NA VISE FREKVENCIJE,
I - DAKAKO,
KAKO TO CISTI OD REZULTATA - KARME.

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Strana 34 od 43

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30323 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90643 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42474 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35406 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42834 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11304 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25666 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)