Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 09:56 am    Naslov: Velika zamka - upozorenje!
Odgovoriti sa citatom

Sada mi je kristalno jasno da postoji jedna velika zamka na putu duhovnom. Ne kazem da ja ranije nisam naslucivao da ona postoji, ali mi je sada nekako ta zamka postala sasvim ocigledna!

Do te zamke se dolazi kada tragalac na svom putu predje dosta godina truda i na tom putu skupi dosta znanja i iskustava. Ta zamka se zove - MOJ PUT JE NAJBOLJI ili sto je još gore - MOJ PUT JE JEDINO DOBAR.

Kada se sretnu dve duhovne osobe uhvacene u ovu zamku, nastaje svojevrsna igra moći, dokazivanja i ubedjivanja. Otud, toliki broj gurua, ucitelja, mesija i proroka. Ima ih svuda, ali avaj, oni ne shvataju da su uhvaceni u zamku!

Meni je drago sto sam ja sasvim izvan te igre.

Moj put je dobar, ali nije nista bolji niti gori nego sto je neciji drugi put. Vazno je odmaci na tom putu sto blize cilju. Sta nam vredi autobana pred nama, ukoliko smo na njoj prosli svega par kilometara. Radije idem seoskim putem 1000 km nego autobahnom 2 km. Sve zavisi od snage nase volje i ljubavi, a ne od puta kojim hodamo.
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 15:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je Talerman. Odavno sam primetila da je nebrojeno mnogo različitih puteva koji vode do istih saznanja. Svako od nas je drugačiji, svako od nas ima različite lekcije koje mora da savlada, pa prema tome i svako od nas ima svoj jedinstveni način napredovanja.

Zamka "moj put je najbolji" zapravo je još jedna od suptilnih zamki našeg Ega, koji onemogućava da imamo razumevanje za druge ljude koji jednostavno imaju neke druge staze i drugačija razmišljanja.

Ja volim da se prisetim jedne moje situacije sa jednim prijateljem, sa kojim sam jedno vreme paralelno istraživala ovaj svet. Naime, on je krenuo u svoja istraživanja proučavajući zdrav život, zdravu ishranu itd,smatrajući da je to ispravnu put ka "prosvetljenju". Ja sam tvrdila da to nije primarno, već da je rad na duhovnom delu nas, rad na samoposmatranju, psihologiji primarni put ka prosvetljenju. Kako je vreme odmicalo, ja sam došla u fazu kada sam svoja znanja povezala sa zdravom prehranom, a on je došao u fazu kada je počeo zdravu prehranu da povetuje sa psihologijom. Svako od nas je započeo svoje putovanje sa drugačijih krajeva, jer smo nas dvoje dijametralno suprotni, ali sa istim ciljem. Tako smo se u jednom momentu našeg životasusreli, razmenili svoja istraživanja, i nastavili dalje svako svojim putem, obogaćeni međusobnim iskustvima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 16:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::

Zamka "moj put je najbolji" zapravo je još jedna od suptilnih zamki našeg Ega, koji onemogućava da imamo razumevanje za druge ljude koji jednostavno imaju neke druge staze i drugačija razmišljanja.

Potpisujem ovo.
Ja sam vise puta izneo stav da je nas jedini pravi tlacitelj upravo nas ego.
Mislim da se sve lekcije svode na jednu a to je nadilazenje ega. Mnogo ljudi sebe smatra za neke uzasle majstore a ego je i dalje tu,zato i pored mozda velikog znanja problemi ostaju i dalje...
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::

Mnogo ljudi sebe smatra za neke uzasle majstore a ego je i dalje tu,zato i pored mozda velikog znanja problemi ostaju i dalje...

Samo znanje u kome nema Ljubavi prema bližnjem i Gospodu je put u pakao.

Znanje u kome je predana Ljubav prema bližnjem i prema Gospodu je put u Raj.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 16:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman
Sada mi je kristalno jasno da postoji jedna velika zamka na putu duhovnom. Ne kazem da ja ranije nisam naslucivao da ona postoji, ali mi je sada nekako ta zamka postala sasvim ocigledna!

Takvih zamki ima svuda u svakodnevnom zivotu i toga nije lisana ni duhovna strana.
Svako ima svoj sopstveni put ka svojoj spoznaji, i svako najbolje razume samo svoj put.
Uz dovoljno razumevanja i ljubavi, moramo jednom da prevazidjemo da nas put nije najbolji i da je to ipak samo nas put.
U tom traganju za istinom, od drugih treba uciti samo ono sto nam moze koristiti i nikad ne nametati da nesto najbolje znamo. Naravno, ako neko poseduje veliko znanje i iskusto to treba da prenese, ali ne i da namece.
To je kao ono sto je rekao Aivanhov - MOGU TI POKAZATI, ALI NE I NATERATI DA VOLIS TO.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Eklarion

Pridružio: 16 Mar 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::

Mnogo ljudi sebe smatra za neke uzasle majstore a ego je i dalje tu,zato i pored mozda velikog znanja problemi ostaju i dalje...

Kakav pakao? Nije dusa stvorena niti poslata da prozivi jedan zivot i posle bude osudjena na patnju cele vecnosti ili da bude u raju cele vecnosti, stvorena je da tezi ka prosvetljenju i da prikuplja iskustva iz materijalnog sveta tu nastupa reinkarnacija...dusa je uvek ziva i prelazi iz fine materije u cvrstu materiju tj materijalni svet...nema tu pakla, postoje samo frekvencije tj ljudi koji su na nizim frekvencijama oni su losi ljudi ubice kriminalci itd kao i emocije koje vladaju njima bes, agonija, depresija itd a vise frekvencije vode ka svetlosti ljubavi, mudrosti itd. nisu duhovni ljudi oni koji koriste samo desnu stranu mozga i dusu nego oni koji koriste obe hemisfere sto predstavlja sjedinjavanje duse i tela, za individuu je jako bitno da prodje kroz zivot i dobre i lose stvari a ne da prozivi jedan zivot i posle gori u paklu ako dusa nije naucila onda dobija sansu u sledecem zivotu. Smile
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion ::

BelaGalaktickaDamo ::

Kakav pakao? Nije dusa stvorena niti poslata da prozivi jedan zivot i posle bude osudjena na patnju cele vecnosti ili da bude u raju cele vecnosti, stvorena je da tezi ka prosvetljenju i da prikuplja iskustva iz materijalnog sveta tu nastupa reinkarnacija...dusa je uvek ziva i prelazi iz fine materije u cvrstu materiju tj materijalni svet...nema tu pakla, postoje samo frekvencije tj ljudi koji su na nizim frekvencijama oni su losi ljudi ubice kriminalci itd kao i emocije koje vladaju njima bes, agonija, depresija itd a vise frekvencije vode ka svetlosti ljubavi, mudrosti itd. nisu duhovni ljudi oni koji koriste samo desnu stranu mozga i dusu nego oni koji koriste obe hemisfere sto predstavlja sjedinjavanje duse i tela, za individuu je jako bitno da prodje kroz zivot i dobre i lose stvari a ne da prozivi jedan zivot i posle gori u paklu ako dusa nije naucila onda dobija sansu u sledecem zivotu. Smile

Ne umišljaj ne postoji reinkarnacija.
Ali posednuće čoveka od strane duhova itekako postoji.
Neke stvari si i lepo posložio ali si bespotrebno sebe ogradio reinkarnacijom.
 Nazad na vrh »
Eklarion

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 18:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pa nije logicno to sto kazes, molim te obrazlozi mi.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uopste me ne zanima da li postoji reinkarnacija ili ne.Ako bude trebalo da to saznam saznacu.Dace mi se.
Svaka cast onima koji cinjenicno znaju da postoji reinkarnacija.Pre sam za tu opciju nego da je negiram.
Ja eto nisam tako daleko odmakla na duhovnom putu da bi to sa sigurnoscu znala.

Mene zanima kako da se svakodnevno odupirem zlim duhovima koji ovaj svet pokusavaju da drze na niskim frekvencijama.
Eklarion

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 18:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja sve informacije koje znam sam procitao i ne mogu reci sa 100% sigurnoscu, zato i visim po ovom forumu da citam iskustva i druga misljenja, hvala svakome sa foruma koji zeli da napise i koji se trudi da informacije izbaci na videlo. hvala jos jednom. Smile
 Nazad na vrh »
Eklarion

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::

Mene zanima kako da se svakodnevno odupirem zlim duhovima koji ovaj svet pokusavaju da drze na niskim frekvencijama.

Evo da ti odgovorim na pitanje mojim misljenjem, odbrana od toga ti je ljubav ljubav i ljubav i razumevanje, bez sudjenja. nema jednostavnije od toga. Smile
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion ::
pa nije logicno to sto kazes, molim te obrazlozi mi.

To je moja spoznaja,tebi nije logična i to mi puno govori.
Realno nemam nikakvu obavezu da ti je pojašnjavam,pa stoga pošto nam se logike razilaze neću ni bespotrebno tupiti o tome,jer razgovor između različitih nigde ne vodi.
Ti imaš svoj put i to je to.
Poz
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion,svi smo iz istih razloga na forumu osim pojedinaca koji jos i prenose znanje.Ima ljudi na forumu koji su spoznali da postoji reinkarnacija i mnogo toga jos i dele to sa nama ostalima.Ja jos nisam,nije mi vreme(:,tj.nisam na tom nivou pa ne mogu o tome da govorim.

Da,ljubav je osnova,bolje da sam se izrazila"da se borim",bez onog kako.Ali i mudrost.
Ljubav ako se ne razume mudroscu prelazi u neke devijantnosti i subjektivne dozivljaje koji cesto ne sadrze ljubav.Mora mudro i u ljubavi valjda Very Happy
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Uopste me ne zanima da li postoji reinkarnacija ili ne.Ako bude trebalo da to saznam saznacu.Dace mi se.
Svaka cast onima koji cinjenicno znaju da postoji reinkarnacija.Pre sam za tu opciju nego da je negiram.
Ja eto nisam tako daleko odmakla na duhovnom putu da bi to sa sigurnoscu znala.

Aha, lepo receno, pametnice! Cool

Ja cvrsto verujem u reinkarnaciju. Cak IMAM i jednu ideju ko bi sam mogao biti u proslom zivotu. Laughing (?)

Citat:
Elkarion:
ja sve informacije koje znam sam procitao i ne mogu reci sa 100% sigurnoscu, zato i visim po ovom forumu da citam iskustva i druga misljenja, hvala svakome sa foruma koji zeli da napise i koji se trudi da informacije izbaci na videlo. hvala jos jednom. Smile

Bravo mali. Cool

A sad malo ozbiljnije. Talerman, lepo zapazanje. Ganima i ostali, dobri komentari.

Ta klopka, je malo opsirnija. Kada neko sakupi mnogo znanja, i onda vidi da drugi znaju manje od njega, onda
takva osoba vise ne pruza drugima sanse da joj uzdrmaju njene stabilne podatke. I onda misli da je njeno znanje
ispravno po svaku cenu, ne dajuci sebi sanse da preispituje svoje stare sheme. Jer zaboga on/a zna sve, a drugi nista.

Mogao bih jos par stvari reci u vezi ovoga, ali to vec prelazi u danger zonu. Cool
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ако у нечему немогу да нађем смисао то је реинкарнација.
Какав бесмисао,рађати се изнова а при тиме не бити свестан искустава и знања стеченог у предходним животима.
Узмимо да је мудрост ретка појава,један од хиљаду и десет хиљада.
Замисли да живим хиљаду живота да би у једном евентуално био мудар,и одма после се поново родим глуп, несвестан мудрости јединог од толико живота у коме сам био мудар.
Па највеће безумље је прихватити неко учење а у њему прво не потражити смисао.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 1 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 111111 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 269117 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 32364 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 75055 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 267853 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 30732 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6138 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)