Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::

Litlneks ::
Sve odgovore će te pronaći u tri živa elementa:ZEMLJA-VAZDUH-VODA !!! Umesto mudrovanja i filozofiranja ne jedite ništa dva dana,otiđite u prirodu,bosim nogama stanite na Zemlju,udahnite duboko i skočite u ledenu čistu vodu i sve će Vam biti jasno!!!

...a ako vam neće biti jasno ..nema vam spasa od prehlade... Very Happy Very Happy

Upravo tako,onda pogledajmo gde smo došli kada smo se odvojili od prirode,to jest od BOGA!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvobitni smisao svih religija je bio, i ostao, da se premosti strah od smrti.
Sve su one govorile o zagrobnom životu.
Religija = zagrobni život.
Kako to da nema ni jedne religije koja propoveda da posle smrti prestaje sve, da ostaje samo besmisao i crnilo?

S vremenom, zbog moći koja je otkrivena u religiji, ona je počela naširoko da se koristi da bi se njome uslovilo ponašanje ljudi i celokupne zajednice.
Kao takva postala je najveći centar moći.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Suština svih tih učenja je da običnom čoveku pojede vreme.
Znači, učiniti učenje toliko opširnim i komplikovanim i konfuznim da to čoveku željnom udubljivanja proguta život i tako neosetno sklizne u smrt.

Jer evo, svi znaju “sve” o reinkarnaciji, a kada se postavi najjednostavnije pitanje: Koji je smisao reinkarnacije?” - nastane tajac.

Rukovodimo se besmislom i želimo da verujemo u besmisao kao da zaista ima neki smisao, samo da bi se na taj način zaštitili od onog osnovnog, bazičnog straha: straha od smrti.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 21:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aj, nemam sad bas volje da pisem.

Ali lupio si jos jednom ko is puske, pa moram ti odgovoriti.

Citat:
Zosim:
Jer evo, svi znaju “sve” o reinkarnaciji, a kada se postavi najjednostavnije pitanje: Koji je smisao reinkarnacije?” - nastane tajac.

Ne znamo sve. Zar ti jos nije jasno? Smisao reinkarnacije je da ti kao DUSA ne mozes prestati postojati nikad.
Mozes menjati ideje, misli, tela, forme, mozes ziveti u ovoj ili onoj galaxiji, svestan ili nesvestan, malen ili velik.

Ziveti u telu je na neki nacin zamka za Dusu, ali ipak zivimo, pa ok. Svi tezimo da budemo nezavisni od tela,
a da zivimo kao svesna Dusa koja moze da se pojavljuje gde hoce kada hoce, i da gleda sve bez dva fizicka oka.

ALI NIKAD NECES PRESTATI POSTOJATI KAO DUSA.

Forever & Ever. Amen.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 21:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koji je smisao života..koji je smisao smrti..koji je smisao bola..koji je smisao sreće ..koji je smisao reinkarnacije...ništa od navedenog nema smisla..osim za tvorca( ako postoji)..mi smo samo kamenčići u mozaiku tvorevine.

Ostavljam mogučnost ne postojanja reinkarnacije ali se onda postavlja pitanje nismo li svi prikačeni na energetsku mrežu u kojoj se nalaze podaci svih trenutaka svih proživljenjih života svih žitelja na zemlji...jer sve misli i dijela imaju svoju frekvenciju i energiju i kao takove su neuništive.Postojane.pa spoznaja upotrebe tih podataka ostavlja dojam kao sječanje na već proživljeno..a ustvari je proživljeno ali ne od nas.

Da povjerujem u reinkarnaciju ..ili u vječnost energije duše navelo me iskustvo tik do smrti..kad sam se uvjerila i shvatila da se sastojim dod tijela i duha..i zanimljivo duh je nosio tu spoznaju..i gledao prazno tijelo kao komad drveta..bez ikakvog straha za svoje postojanje...pa ako se može odvojiti od tijela i napustiti ga za vrijeme "života"..zašto ne bi moglo i prilikom smrti..ustvari mi nazivamo smrt prestanak funkcije organizma iz kojeg je izašao pokretač..impuls..iskra..duh...i
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
Koji je smisao života..koji je smisao smrti..koji je smisao bola..koji je smisao sreće ..koji je smisao reinkarnacije...ništa od navedenog nema smisla..osim za tvorca( ako postoji)..mi smo samo kamenčići u mozaiku tvorevine.

Ostavljam mogučnost ne postojanja reinkarnacije ali se onda postavlja pitanje nismo li svi prikačeni na energetsku mrežu u kojoj se nalaze podaci svih trenutaka svih proživljenjih života svih žitelja na zemlji...jer sve misli i dijela imaju svoju frekvenciju i energiju i kao takove su neuništive.Postojane.pa spoznaja upotrebe tih podataka ostavlja dojam kao sječanje na već proživljeno..a ustvari je proživljeno ali ne od nas.

Da povjerujem u reinkarnaciju ..ili u vječnost energije duše navelo me iskustvo tik do smrti..kad sam se uvjerila i shvatila da se sastojim dod tijela i duha..i zanimljivo duh je nosio tu spoznaju..i gledao prazno tijelo kao komad drveta..bez ikakvog straha za svoje postojanje...pa ako se može odvojiti od tijela i napustiti ga za vrijeme "života"..zašto ne bi moglo i prilikom smrti..ustvari mi nazivamo smrt prestanak funkcije organizma iz kojeg je izašao pokretač..impuls..iskra..duh...i
Многе ствари речене у Библији али и у списима других религија,говоре у прилог томе да је творац попут неког информационог поља,нешто као холограм који постоји у вечности тј. ван времена и простора.
Он је свестан себе и сваке информације у себи и као холограм што кад се подели имамо и даље конплетан холограм .
Тако се отвара могућност да ми као богови иако подељени од њега идаље имамо конплетну информацију у себи.

Када у тело уђе дух животни тек тада оно почиње да живи.Кроз дух који тело добије ,добије и карактер.Међутим ми нисмо тело и карактер који је телу дат.
Када се телу узме дух тело умире.Тај дух који нисмо ми сада може бити дат другом телу по Божјој вољи.По свој прилици да ми можемо доћи до података о томе у којим телима је боравио дух који је дат нашем телу. Али то нисмо ми, ми нисмо дух који је дат нашем телу и нема разлога да се поистовећујемо с њим.
Уосталом луцифер и јесте дух који би да стане на место Божје, он и хоће да мислимо да смо дух који покреће наше тело.
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Od smisla reinkarnacije, do smisla života, i obratno. Možda nam nije jasan smiso reinkarnacije, ali kada bi smo se dotakli smisla života, a dotakli smo se, svako na svoj način, sigurno, onda bi videli da i tu svako ima svoje viđenje, i svoj sasvim mali smisao, sasvim malog života koji je proživeo. A tako i treba da bude, bar ja tako mislim, jer ne bi bilo svrhe u postojanju toliko ljudi na svetu... Na tu temu takođe postiji takođe oooooobimna literatura, pa ako vam se ne gubi vreme, onda bolje počnite odmah sa čitanjem.

I sve bi bilo lepo da se slučajno u naš život (čiji smisao nam pomalo izmiče) nije umešao tamo neki Bog. I šta ćemo sad? Pa možemo raditi isto ono što radimo kad upoznamo nekog čoveka. Možemo se sprijateljiti s njim, saslušati šta on ima da kaže, i smerno se nadati da će i on takođe saslušati šta mi imamo da kažemo, ili možemo da se s njim, grubijanom s razlogom posvađamo. A možemo i da se posvađamo i da se pomirimo i svašta... Zavisi od nas.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Znači, učiniti učenje toliko opširnim i komplikovanim i konfuznim da to čoveku željnom udubljivanja proguta život i tako neosetno sklizne u smrt.

Rukovodimo se besmislom i želimo da verujemo u besmisao kao da zaista ima neki smisao, samo da bi se na taj način zaštitili od onog osnovnog, bazičnog straha: straha od smrti.

Mislim da ti je prilaz prilično naopak.

Strah od smrti postoji i uzrok je mnogih stvari ali zašto dolazi do straha od smrti?

Valjda zato što je volja za životom, takvim kako ga znamo, toliko velika.

Strah od smrti dolazi iz želje za životom.

A ta volja se sastoji od mnogih stvari u nama.

A kad se sve te stvari koje čine volju za životom analiziraju dodje se do duhovnih uvida, koje i mi ovde razmatramo.

Strah od smrti nije ništa, volja za životom je pravi izvor naših "problematika"...
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve odgovore će te pronaći u tri živa elementa:ZEMLJA-VAZDUH-VODA !!! Umesto mudrovanja i filozofiranja ne jedite ništa dva dana,otiđite u prirodu,bosim nogama stanite na Zemlju,udahnite duboko i skočite u ledenu čistu vodu i sve će Vam biti jasno!!!

Opet ti sa ovim.
Ako nisi primetio ovo je duhovni forum(naročito imajući u vidu diskusije ovih dana Cool ),a ne pripreme za Sibirsku Olimpijadu. Very Happy
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::

Opet ti sa ovim.
Ako nisi primetio ovo je duhovni forum(naročito imajući u vidu diskusije ovih dana Cool ),a ne pripreme za Sibirsku Olimpijadu. Very Happy

Pa šta da radim kada ćem Vam život proći u rastakanju duhovnosti Laughing ... Umesto filozofiranja živite ŽIVOT punim plućima!!!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A jos jedna velika zamka je kad ljudi procitaju negde nesto sto im se jako svidi- i pocnu sa sirenjem istine, kao da su je oni licno spoznali i zive je...

Jedan od tih primera je "tvoje misli kreiraju tvoj zivot" ili jos gore kad kazu da se misli ostvaruju...

Kako da ne.

Zamislimo situaciju u kojoj igraju dva tima fudbal. Kipar i Engleska.

I kipranin da gol i pobede.

25 miliona engleza mu j... majku.

Sta se desava?

a) njihove misli se ostvaruju i kipraninova majka zatrudni.
b) kipranin dobija srcani udar od negativnih misli koje su usmerene u njega.
c) kipranin se telepurtuje u qrac gde su ga poslale misli od engleza.
d) 10000 vatrenih kiprana je nadjacalo misli 25 miliona slabasnih misli engleza.
e) on nasmejan i nikad bolje raspolozen daje izjavu posle meca jer nikakve misli nemogu da uticu na njega.

Odgovorite sami.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brzina misli...čistota misli... srce...itd... Puno filozofa... Laughing
Misliti i cveće brati nije isto...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Zosim ::

Mislim da ti je prilaz prilično naopak.

Strah od smrti postoji i uzrok je mnogih stvari ali zašto dolazi do straha od smrti?

Valjda zato što je volja za životom, takvim kako ga znamo, toliko velika.

Strah od smrti dolazi iz želje za životom.

A ta volja se sastoji od mnogih stvari u nama.

A kad se sve te stvari koje čine volju za životom analiziraju dodje se do duhovnih uvida, koje i mi ovde razmatramo.

Strah od smrti nije ništa, volja za životom je pravi izvor naših "problematika"...

Možda i nije tako „naopak“, kako si to okarakterisao.
Čovek može da se upinje koliko hoće „voljom za životom“, smrt je neminovna.
Pa kad već mora da se umre, a ne znamo šta nas čeka iza gvozdenih vrata, dajte nam bar šarenu lažu da se i tamo gde odlazimo živi.

Pogledaj i onaj drugi, tradicionalni koncept zagrobnog života: raj i pakao.
Duša je neuništiva tj. večna. I u toj svojoj večnosti koja se proteže od plus do minus beskonačno, ona mora da proživi nekih bednih i tričavih 75 godina na Zemlju, u nekom skučenom telu prepunom bola, i da paradoks bude još veći, u zavisnosti od toga kako je proživela taj tren svog sveukupnog postojanja (75 godina naspram nekih milijardi) biće joj sudjeno i od toga će joj zavisiti celokupna budućnost (opet neke milijarde godina) tj. da li će živeti u paklu ili u raju.
Smisao pakla je kažnjavati duše (morbidnost bez granica), dok je smisao raja blagodetan život = zaslužena penzija!

I onda mi reci da je moja izjava naopaka.
“Rukovodimo se besmislom i želimo da verujemo u besmisao kao da zaista ima neki smisao, samo da bi se na taj način zaštitili od onog osnovnog, bazičnog straha: straha od smrti.”
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Zamislimo situaciju u kojoj igraju dva tima fudbal. Kipar i Engleska.

I kipranin da gol i pobede.

25 miliona engleza mu j... majku.

Sta se desava?

a) njihove misli se ostvaruju i kipraninova majka zatrudni.
...

Eno je, peva na terasi, nema pojma da će uskoro da umre!
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne moraju svi da se plaše smrti. Evo jednog čoveka koji je se nije plašio. Kako on to objašnjava:

"A promislimo i s druge strane koliko ima razloga za nadanje da je smrt neko dobro! Jer smrt je jedno od ovoga dvoga: ili je takva da onaj koji je umro nije ništa, pa nema nikakva osećanja ni o čemu, ili je, prema onome što se govori, nekakva promena i seoba duše odavde na drugo mesto. U prvom slučaju, ako nema nikakva osećanja, nego je sve kao san, kad se spava i ništa ne sanja, smrt bi bila čudo od blagodati. Kad bi ko imao da izabere takvu noć u kojoj je tako spavao da nije ništa u snu video, i kad bi imao da ostale noći i dane svoga života uporedi s tom noći, i da resi i kaže koliko je dana i noći boljih i prijatnijih od one noći proživeo u svome životu, ja verujem da bi ne samo kakav običan čovek nego i veliki kralj persijski našao da ih je lako prebrojati prema ostalim danima i noćima. Ako je, dakle, smrt takva, onda je ona blagodat, ja mislim, jer ćelo ovo vreme, čini mi se, nije ništa duže nego jedna takva noć. U drugom slučaju, ako je smrt kao neka seoba odavde na drugo mesto, i ako je istina ono što se govori da zaista borave onde svi oni koji su preminuli, kakva bi sreća mogla biti veća nego ova, ljudi sudije? Jer, akoli ko stigne u Had, oslobodivši se ovih nazovisudija, i nađe onde prave sudije za koje se i kaže da onde pravdu kroje, Minoj, i Radamant, i Eak, i Triptolem, i drugi od polubogova, koji su bili pravedni u svome životu — zar bi to bila rđava seoba? Ili da se ponovo sastane s Orfejem, i Musejem, i Hesiodom, i Homerom, — koliko bi ko od vas dao za to? Ja, bar, hteo bih i više puta da umrem, ako je to istina. Jer baš za mene bilo bi to sjajno društvo onde kad bih se sastao s Palamedom i sa Ajantom Telamonovim, i ako je još ko od starih junaka zbog nepravedne osude stradao, pa kad bih upoređivao svoje patnje s njihovima, to ne bi bilo, kao što mislim, neprijatno. A što bi bilo najvažnije: provodio bih onde svoj život istražujući i ispitujući, kao ove na zemlji, ko je od njih mudar, i ko misli da je a nije. Šta bi ko dao za to, ljudi sudije, da ispita onoga kojd je protiv Troje poveo onu mnogu vojsku, ili Odiseja, ili Sisifa, i hiljade i hiljade drugih, i muškaraca i žena što bi ih čovek mogao napomenuti? S njima se onde razgovarati i biti s njima u društvu i ispitivati ih — to bi bilo neizmerno blaženstvo. Svakako, oni onde, po svoj prilici, ne osuđuju na smrt za takve razgovore. Jer, kao i uostalom, tako su oni srećniji nego ovi ovde i u tome što su za sve ostalo vreme besmrtni, ako važi kao istina ono što se govori."

Platon - Odbrana Sokratova
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 9 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126558 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310151 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35884 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83081 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301414 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37112 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6938 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)