Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Ако у нечему немогу да нађем смисао то је реинкарнација.
Какав бесмисао,рађати се изнова а при тиме не бити свестан искустава и знања стеченог у предходним животима.
Узмимо да је мудрост ретка појава,један од хиљаду и десет хиљада.
Замисли да живим хиљаду живота да би у једном евентуално био мудар,и одма после се поново родим глуп, несвестан мудрости јединог од толико живота у коме сам био мудар.
Па највеће безумље је прихватити неко учење а у њему прво не потражити смисао.

Rale ako te zanima reinkarnacija i smisao iste predlozio bih ti da procitas knjigu "Putovanja dusa-Newton Michael"
poz!
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::

Какав бесмисао,рађати се изнова а при тиме не бити свестан искустава и знања стеченог у предходним животима.
Замисли да живим хиљаду живота да би у једном евентуално био мудар,и одма после се поново родим глуп, несвестан мудрости јединог од толико живота у коме сам био мудар.

Rale ako te zanima reinkarnacija i smisao iste predlozio bih ti da procitas knjigu "Putovanja dusa-Newton Michael"
poz!
Јел ти капираш шта ја причам,Шта се губиш.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, a šta tebi govori da je um taj koji treba da upija znanje?

Jer kada govoriš o sećanju, na šta ti misliš?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 21:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti u tome ne vidis smisao. Ja vidim ogromni smisao u tome.

Oni koji veruju u reinkarnaciju upravo u tome vide neki smisao.

Ti verujes u jedno, drugi veruju u drugo. Ok.
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo ja baš čitam "Putovanje duša" i ne mogu da prestanem da čitam, jer mi je tekst neverovatno zanimljiv. Very Happy

Interesantno je kako ljudi različito vide smisao u priči o inkarnacijama. Mnogi koji o tome imaju blagu predstavu o tome često misle kako se tu inkarniramo sad u jednu životinju, sad u drugu, sad sam bio čovek, a u prošlom životu skakavac. Very Happy

Jednom prilikom sam imala vrlo interesantan razgovor sa osobom koja je hrišćanskog opredeljenja. Naime, ta osoba smatra kako je čoveku dovoljan jedan život da sve nauči što mu je potrebno kako bi otišao u raj. To bi zaista bilo sjajno, uf kako bi to bilo dobro, da je dovoljno 70-tak godina, pa onda da odem na neki viši nivo bez čitave ove zemaljske zafrkancije. Cool
Ja se sa tim ne slažem. Ne zato što smatram da nije moguće u jednom životu voditi "ispravan" život, već zbog toga što je premalo vremena da bi čovek uopšte mogao da iskusi i da razume, da prihvati sve te stvari koje bi trebale da nas "prosvetle". Premalo je vremena. Jednostavno priča "učiti se na tuđim greškama" ne funkcioniše. Duša mora sama da doživi i da iskusi iskustvo da bi razumela. A da sve to iskusi u jednom jedinom životu, jednostavno nije moguće, jer ima toliko toga, a svaka ta stvar mora i da se savlada. Pogledajte samo koliko nekome treba vremena da se izbori sa na primer najobičnojim kompleksom iz detinjstva. Rolling Eyes

Citat:

Hm, ovo si napisao kao da se inkarniranje dešava nasumice., sad sam jedno, posle sam drugo. Međutim to nije tako. Duša uči i razvija se kroz inkarnacije isto kao što ideš u školu i prolaziš kroz razrede. Ako nešto zezneš, ideš na popravni. Ako dobro prođeš, savladaš lekcije, krećeš na naprednija iskustva i znanja. Konačno, kada završiš Zemaljsku školu, više se ne vraćaš ovde. U jednom momentu dođeš do stepena kada imaš mogućnost da se setiš prošlih postojanja. Sva naša inkarnacijaska postojanja se dešavaju simultano, samo što mi to ne doživljavamo tako zbog linearnog vremena u kome živimo.

Znači, ne možeš da budeš u jednom životu mudar, a onda odmah u sledećem glup. Možeš samo da u tom sledećem budeš neuspešan u nekoj životnoj lekciji u kojoj se nisi snašao baš najbolje. Ne možeš da ideš u prvi srednje da bi sledeće godine krenuo u šesti osnovne.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Filozofija gubljenje vremena.
Umesto da žive život ljudi snevaju reinkarnacijske svetove.

Ali kad si dokon počneš filozofirati...
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion ::

valen ::

Mene zanima kako da se svakodnevno odupirem zlim duhovima koji ovaj svet pokusavaju da drze na niskim frekvencijama.

Evo da ti odgovorim na pitanje mojim misljenjem, odbrana od toga ti je ljubav ljubav i ljubav i razumevanje, bez sudjenja. nema jednostavnije od toga. Smile

Problem je što 99% ljudi ne razume šta je ljubav zapravo. Ne kažem da sam ja u potpunosti to savladala, ali to sigurno nije "ajmo se ljudi držati za ruke, volimo se i pružimo ljubav jedni drugima" i to nije dovoljno u borbi protiv negativnih sila.

Borba protiv negativnih sila se započinje tako što postaneš svestan sebe. Kada si svestan sebe, svestan si i svojih mana i svojih slabih tačaka koje negativne sile koriste protiv tebe samog. Pričanjem u prazno tipa "deli ljubav i samo ljubav" od toga nema mnogo vajde. U tome postoji još jedna zamka (kad već pričamo o zamkama). Naime, postoji prikrivena egoistična potreba da se pomaže drugim ljudima, a da osoba toga nije svesna. Osoba želi da pomaže drugima, propagira ljubav, a nije svesna da unutar nje čuči mali zlotvor zvani "Ego" koji traži da dobije pohvalu drugih, da mu se kaže "jako kako si ti divna osoba, puna ljubavi, jao da mi nisi pomogao, zaista ne znam šta bih..." Dakle pružanje ljubavi i pomoći se temelji na objektivnom umu, izbalansiranom i produbljenom, koji je u stanju da prepozna kada treba i kako treba reagovati, a ne samo srljati "hare krišna,hare,hare"
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
Filozofija gubljenje vremena.
Umesto da žive život ljudi snevaju reinkarnacijske svetove.

Ali kad si dokon počneš filozofirati...

Pa kako kome. Nije ni važno šta smo bili udrugim inkarnacijama, bitna je svest o tome šta bi trebalo da naučimo u ovom životu. Osim toga, znanje o prošlim životima može biti kvalitetno u nekim situacijama. Na primer, ako su u pitanju lekcije koje se vuku kroz više inkarnacija.
 Nazad na vrh »
Eklarion

Pridružio: 16 Mar 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::

Eklarion ::
pa nije logicno to sto kazes, molim te obrazlozi mi.

To je moja spoznaja,tebi nije logična i to mi puno govori.
Realno nemam nikakvu obavezu da ti je pojašnjavam,pa stoga pošto nam se logike razilaze neću ni bespotrebno tupiti o tome,jer razgovor između različitih nigde ne vodi.
Ti imaš svoj put i to je to.
Poz

Jel te mrzi da mi pises? Nemoj da si lenstina (nemoj da shvatis kao uvredu salim se Very Happy) budi dobra napisi mi molim te, eto ako hoces. hvala ti puno. Smile
 Nazad na vrh »
Eklarion

Pridružio: 16 Mar 2010

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 23:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo vidim da ovde ima jos ljudi koji veruju u inkarnaciju i zeleo bih nesto pojasnim tj da kazem ja svojim recima drugari mogu da se sloze ili ne ja samo izbacujem informaciju. hvala na razumevanju..e sad ovako: koliko sam ja shvatio Dusa tezi ka prosvetljenju i zivi zivote kao sto rekoh da bi skupila iskustva iz prethodnih zivota i ne moze biti glupa sledeci zivot ili nesto drugo isto tako ne moze biti zivotinja, dusa se drzi jedne planete ima neka veze sa energetskim poljima planete to mi nije objasnjeno, znaci na kojoj god planeti umremo na toj cemo se roditi opet i naravno ponavljam ne mozemo se roditi u nizoj formi kao biljka ili zivotinja zbog stanja svesti u kojoj se nalazimo, ovo ko stigne da odgovori bicu mu veoma zahvalan. Hvala drugari...svidja mi se diskusija. Very Happy
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 23:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam vec upoznao Anubisa, Kleopatru, Mariju Magdalenu, i Thotha. Laughing

Pazte 3 od njih su iz Egypta (u proslom zivotu). Bome mora da sam imao inkranacije u Egyptu i ja kada sam ih tolke upoznao. Cool

Caca bese Kleopatra, to ste valjda videli, rekla je i na ovom forumu. Smile

Ima i jedan Nemac koji tvrdi da je Ron Hubbard, ali njemu ne verujem.

Imam i male naznake ko sam ja bio u proslom zivotu, ali nije sigurno. Uglavnom neko nepoznat,
ali mi objasnjava pomalo zasto sam ovakav i zasto imam ove sklonosti koje imam.

Oni koji ne veruju u reinkarnaciju su dozvolili da ih Xenu prevari. Xenu je Lucifer odmah da vam kazem.
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 00:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Od kamena do Bozanstva dugacak je put.
Zabluda je da reinkarnacija ne postoji, a verovati ili ne verovati je stvar pojedinca.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="sneguljica"]Od kamena do Bozanstva dugacak je put.[quote]
Vala jest Wink
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Caca bese Kleopatra, to ste valjda videli, rekla je i na ovom forumu. Smile

Jesam bila Kleopatra u prošlom životu , ako ćemo da posmatramo kroz linearno vreme , koje je inače iluzija .

Pošto sadašnji , prošli i budući životi postoje istovremeno , simultano - moje biće kao Kleopatra postoji i sada , u ovom trenutku , ali na drugom mestu ( mada je i prostor iluzija... ) i u drugom vremenu .

Ovde sam detaljno opisala kako sam došla do toga , i na koje načine sam saznala/spoznala da sam u prošlom životu bila Kleopatra :

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2078&start=150

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2078&postdays=0&postorder=asc&start=165

-------------------------------
-------------------------------

Koga interesuje , neka malo prostudira temu :

Dr. Michael Newton
PUTOVANJE DUŠA :

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1908
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 08:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
e sad ovako: koliko sam ja shvatio Dusa tezi ka prosvetljenju i zivi zivote kao sto rekoh da bi skupila iskustva iz prethodnih zivota i ne moze biti glupa sledeci zivot ili nesto drugo isto tako ne moze biti zivotinja, dusa se drzi jedne planete ima neka veze sa energetskim poljima planete to mi nije objasnjeno, znaci na kojoj god planeti umremo na toj cemo se roditi opet i naravno ponavljam ne mozemo se roditi u nizoj formi kao biljka ili zivotinja zbog stanja svesti u kojoj se nalazimo, ovo ko stigne da odgovori bicu mu veoma zahvalan. Hvala drugari...svidja mi se diskusija.

Mislim da si sam sebi dao odgovor. Very Happy Na ovoj planeti duša ostaje sve dok ne završi ono zbog čega je došla ovde. Ne, ne može duša da se inkarnira iz čoveka u životinju, mada mi je rečeno da se to može dogoditi u izuzetno retkim slučajevima ako je duša nešto jako,jako gadno zgrešila, pa mora da se vrati unazad da ponovi lekciju. Inače gledano dugoročno i linearno, duša teži napretku, ali taj napredak može da se ogleda i u ciklusima i periodima njene degradacije. Konkretno, na Zemlji postoje duše koje su prisutne od vremena Atlantide, i tada su one bile naprednije, ali su zbog raznoraznih dešavanja i manipulacija degradirale, i sada opet moraju da se uzdignu.

Ima i onih duša koje su zapravo kao misionari, koji su došli da pomognu u razvoju čovečanstva. Jedan od takvih je i Nikola Tesla, koji je Sirianac, i koji se inkarnirao na Zemlju da bi ljudima preneo znanja onako kako bi ljudima takva visoka tehnologija bila razumljiva. Naravno, nisu svi slavne ličnosti, mnogi deluju iz senke.

Citat:
Jesam bila Kleopatra u prošlom životu , ako ćemo da posmatramo kroz linearno vreme , koje je inače iluzija .

Caco, nisam te razumela, da li hoćeš da kažeš da si bila Kleopatra direktno u prethodnom životu, ili si od tog doba do danas imala i druge brojne inkarnacije? Verovatno ovo drugo? Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 2 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126653 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310591 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83128 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301599 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37143 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6944 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)