Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zosim:
Bog stvara i razara. Nema podele na dobro i loše, sve je dobro i sve je iskustvo.
Znači problem leži u nama, mi smo tvorci dualizma i mi sve razvrstavamo na crno i belo.

Zosime,a zar ti nikad nije palo na pamet da se i Bog ostvaruje kroz nas na fizickoj ravni i da kroz nas uci da se omoguci da ni na fizickoj ravni nema dualizma?
Cemu onda primer Hrista kako treba da zivimo?
U redu, pali smo andjeli i treba da nadjemo put da se vratimo u raj gde nema dualizma ali ne vidim razlog da taj raj ne bude i fizicki.Fizicka ravan je stvarna koliko i sve ostale i ona nece nestati.Postojace uvek paralelno sa ostalim ravnima.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Citat:
Gomilanje iskustava? Zarad čega? Da bi smo bili kao Bog?

Gledaj to ovako. Zivot je igra. Duse imaju moto: bilo koja igra je bolja od NE igre. Dusa zeli igrati.

Onda je Kublai Khan sasvim u pravu kada kaže u svom postu, gore:

-Smisao reinkarnacije je,da parafraziram jednu meni dragu osobu:
”Tamo gore je jebeno dosadno”

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
...nastavak...

Z:
Ovo je sasvim nov koncept i priznajem, prvi put ga čujem. Evo malo “naglas” razmišljam.
Ako nema svesti nema ni reinkarnacije. To znači da reinkarnaciju doživljavaju i zaslužuju na neki način samo oni probudjeni i svesni!
Oni koji nisu dostigli potreban stepen prosvetljenja – otpadaju! Kako?
Njihov život, sva iskustva i sećanja se brišu kao nepotreban fajl, očišćena energija se vraća u kolektivni kazan iz kojeg će da se dodeli nekom drugom iskušeniku. Da li je u pitanju nebeska lutrija ili promišljeno vodjen proces, teško je reći sa naše tačke gledišta.

Znači, samo temeljno probudjena svest (duša) zaslužuje da opstane. Da li nam se to Darvin smeška sa nebesa?

Ima samo jedan problem: svako učenje i svaka religija padaju ako svakome, znači neselektivno, nije obećan zagrobni život.

Akcenat stavljam na pamćenje, memoriju.

Nije stvar u prosvetljenju, već u identitetu. Svaka individualna svest se ispoljava kroz odredjeni identitet. U tome je caka.

A identitet podrazumeva odredjenu memoriju o sebi.

Ako taj identitet nije na neki način u mogućnosti da prihvati stvari onako kako stoje "sa one strane" nemože se očekivati da će on opstati.

Opstaje samo onaj identitet koji je sinhronizovan sa "onom stranom".

Možda taj identitet možemo nazvati prosvetljenim, pa prosvetljene uračunati na sinhronizovane...

Ali u svakom slučaju pamćenje igra veliku ulogu, jer na tome se zasniva individualnost i... identitet.

...............

Nije poenta u tome da će neko zaslužiti da opstane. Opstaće dublji delovi od svih nas. Ali ovi eksternizovani delovi neće. Jer nisu povezani sa onim što opstaje.

Ja sam imao prosvetljujućih momenata (ma koliko prepotentno to sada zvučalo) ali kada se vratim u ovo telo i ovog mene- ćorak od toga je ostao... samo neki buzz filing sa osmehom. A ubrzo je i on nestao.

A osnovano sumnjam da svi mi u dubokom snu odlazimo u prosvetljenje. I šta vratimo odatle??

Ovaj externizovani deo nas se previše odvojio od internog.

Moje mišljenje je da treba taj extr. identitet koji se zasniva na pamćenju približavati onom internom.

Jer ako izuzmemo pamćenje izuzeli smo i sebe-- a taj deo već ide svaku noć u prosvetljenje i to nam nije učinilo čuda za ovaj spoljni (osim što je verovatno neophodan za sve ovo zvano čovek i zemlja) deo nas iz aspekta duhovnog rasta, tj, proširenja svesti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Aleksandra-Caca ::

Proto , znam za to , ali nemam volje da bilo kome , bilo šta dokazujem , ili da se ubeđujem.... Jer ponavlja se sve isto u krug na forumu , za ove dve godine smo mnoge teme koje su trenutno aktuelne , već "isecirali i pretresli uzduž i popreko"... Stvarno nemam volje da ponovo objašnjavam svoje stavove novim članovima foruma - bez uvrede molim ! Laughing

Caco, dok je duhovna obnova - nema duhovnog odmora!
Moraš smoći snage da ponovo i ponovo pričaš i dokazuješ!
Pričaj, pričaj, pričaj...!
Da time daruješ svoju Svetlost drugim članovima foruma.
Kao što i drugi članovi foruma nama daruju kroz raspravu i ubeđivanje svoju Svetlost.
Svi smo mi na putu duhovnosti, svi mi darujemo jedni drugima Svetlost. Na forumu - kroz poruke koje jedni drugima upućujemo.
Koliko je samo Svetlosti razmenjeno kroz ovu temu...!

E moj Plavizrače... vidim da nisi svestan , da si upravo Ti izvršio na mene taj pozitivni uticaj - da ne trošim svoju dragocenu energiju uzalud , na ubeđivanje i rasprave sa nekima koji ne rezoniraju u skladu sa mojim stavovima , idejama... sa ljudima koji nisu na mojoj frekvenciji .

To je samo jedna , od mnogobrojnih KORISNIH stvari koje sam naučila od tebe - iz tvoje priče i dela ! Poljubac... Srce si!

Možda ću jednog dana da otvorim temu na kojoj ću da pišem isključivo o KORISNIM stvarima koje sam naučila od ljudi sa foruma , gde ću da navodim konkretne osobe i konkretne korisne stvari... Very Happy
valen
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim:
Citat:
Samo iskorak iz postojećih sistema vodi ka „slobodi“ (mislim na „slobodu od“).

I ti si u sistemu,osim ako nisi nadisao fizicko,ako ne jedes,ne spavas itd.Kako mozes onda da govoris o slobodi na ovaj nacin?

Citat:
Veliki je apsurd pričati o slobodi u terminima raja, pakla, sotone, kazne, mučeništva i sl.

Ja koristim ovakve termine jer stvarima mora da damo ime.Ako neko moze telepatski i simbolicki da komunicira sada,i ovde na ovoj planeti svaka mu cast.Vecina ne moze.Gore navedeno su itekako realne pojave kojima smo dali ime.Ako hocemo da ih u terminima zaobidjemo onda treba da cutimo.
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Citat:
Almsivi ::
Cak mi ni ne smeta kada mi neko kaze da sam glup i programiran, ali kad mi neko kaze da UCUTIM.
Tad je preslo sve granice.

Vratiću se na početak moje priče .
Zbog čega neko meni ne zabrani da pričam o čemu hoću , zbog čega se ljudi prema meni odnose sa poštovanjem , a prema tebi se ponašaju drugačije ?
Odgovor nađi u sebi , u svojim uverenjima , umnoj šemi,itd.

Ja volim i PRIHVATAM Sebe , baš takvu kakva jesam takođe , i druge ljude ( s kojima sam na približnoj frekvenciji , a ima ih mnooogo ) volim i prihvatam baš takve kakvi jesu ( ostale ignorišem , ili ih poštujem . Ali ljudi koji mi ne prijaju NISU deo mog sveta , odsecam loše uticaje ) drugi ljudi me vole i prihvataju takvu kakva jesam . Ili barem me POŠTUJU. Zato što Ja Sebe izuzetno CENIM I POŠTUJEM... Ovaj "vozić" se može nastaviti beskonačno...

To je sve sto sam i ja htela da kazem. Wink

Poslednji izmenio ganima dana 22 Mar, 2010 16:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::

Zosime,a zar ti nikad nije palo na pamet da se i Bog ostvaruje kroz nas na fizickoj ravni i da kroz nas uci da se omoguci da ni na fizickoj ravni nema dualizma?
Cemu onda primer Hrista kako treba da zivimo?
U redu, pali smo andjeli i treba da nadjemo put da se vratimo u raj gde nema dualizma ali ne vidim razlog da taj raj ne bude i fizicki.Fizicka ravan je stvarna koliko i sve ostale i ona nece nestati.Postojace uvek paralelno sa ostalim ravnima.

Joj, Valen,
ti si rešila da me posvadjaš sa celim svetom!
Kada bih hteo da ti odgovorim onako po duši, morao bih da ti demontiram većinu onoga što smatraš "normalnim" u svom životu. Ne da sumnjam, nego jasno vidim da to nije tvoj put, pa kakav onda smisao od takve priče?
Bolje je da kažeš sebi: "Ovaj Zosim ne zna šta priča" - i da nastaviš svojim utabanim putem!

Svaka dalja priča zahteva strahovitu jezičku preciznost. Evo, samo primera radi:
Hrist nije i ne može biti primer kako treba da živimo!
Pa, zar svi da završimo na krstu?
Njegovo učenje je već nešto sasvim drugo.
Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa i ne treba Zosime da mi odgovoris.To je bio moj osvrt na tvoju tvrdnju da je za Gospoda,svako iskustvo dobro ,odnosno da on voli kada malo dete place usled zlostavljanja, primera radi.

Pogotovo ne, sto insistiras na terminologiji koja je ustvari neispravna jer Hrist nas je ucio kako treba ziveti i umreti a ne stradati na Krstu Rolling Eyes
Kad vec hoces da se igras recima.

To "kada bi hteo da ti objasnim"nije potrebno,mozes samo da izneses svoj stav.
Ko kome treba da objasnjava to ne mozemo da procenimo mi.Neko drugi,jasno je.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O Valen, Valen,
zašto nisi Valena?

Zavidim ti na godinama!
Srce si!
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja kad sam bio mali pitao sam moje: "A zasto su razapeli Isusa Hrista?" ,odgovor koji sam dobio glasio je ovako "Pa sine,zato sto je bio mnoogo dobar!".E kada sam to cuo od tada sam resio da budem los-ali kada sam video da to nikud ne vodi tj vodi u sigurnu propast i smrt resio sam da nadjem neku granicu izmedju dobrog i loseg i drzim se balansa,jer kada se ide samo u jednu krajnost zavrsi se sve po zlu ili kada se ode u drugu isto to,ali kada se koristi i jedno i drugo po malo onda je to prava stvar.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta god to znacilo...
Ali bitno je ovo Srce si! ,to je sve sto cu videti Very Happy
valen
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobrodosao Drexel da nam ukazes na meru Very Happy I treba.Krajnost je takodje kada se na primer izbegava skype al' se pisu pisma... Very Happy Very Happy Very Happy
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
Ja kad sam bio mali pitao sam moje: "A zasto su razapeli Isusa Hrista?" ,odgovor koji sam dobio glasio je ovako "Pa sine,zato sto je bio mnoogo dobar!".E kada sam to cuo od tada sam resio da budem los.

Drexel,
nasmejao si me do suza. Hvala ti!
Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Drexel ::
Ja kad sam bio mali pitao sam moje: "A zasto su razapeli Isusa Hrista?" ,odgovor koji sam dobio glasio je ovako "Pa sine,zato sto je bio mnoogo dobar!".E kada sam to cuo od tada sam resio da budem los.

Drexel,
nasmejao si me do suza. Hvala ti!
Very Happy

Zosime,nisi procitao ili nisi hteo da vidis nastavak Drexelovog posta.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2010 17:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve sam video, sokolice, imam oštro oko kao i ti,
ali je tvoj komentar bio više nego dovoljan. Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 12 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126655 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310596 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35930 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83132 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301607 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37144 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6944 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)