Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zosim:
Almsivi se suočava sa jednim od brojnih paradoksa iz Bilbije i u nemogućnosti da reši zagonetku zauzima stav:
To je Isus filozofirao! Drugim rečima, zaneo se, pogrešio je!!!

Želim da skrenem pažnju na to koliko je ovo zdrav odnos prema Bogu (pa i celoj njegovoj porodici) i koliko je danas
redak. U stvari, to je zdrav odnos prema sebi, pa iz toga proističe i zdrav odnos prema Bogu.

1. Biblija mi nije autoritet.
2. Bog iz biblije je NErealan, ne verujem u takvog. Svako od nas je Bog. Tako to ja vidim sada.
3. Isusa smatram dobrim uciteljem, ali ne savrsenim bezgresnim Bozjim sinom.
4. Isus je filozofirao (ponekad). Dobro je filozofirati.

Na kraju, u Jevandjelju su opisani 20 stranica texta koje mogu procitati za dva sata. Zasto bi to bilo sve o Isusu?
Mislim, da je njegova prica bila duza, ali lukavi crni vladari su skratili Jevandjelja za sve stihove koje im nisu
bili po volji, i izneli danasnja Jevandjelja. Mnogo istine je verovatno izbaceno, a dodano neke polu lazi i neistine.

5. Danas, nemamo uopste realnu pricu o Isusu, vec potpuno iskrivljenu pricu.

Ja ovo tako vidim. Ako se neko ne slaze samnom, ne mora da me napada. Ok.

Citat:
Ganima:
Lucifer nikako ne moze da koristi Lion frequency jer je to jako visoka frekvencija na kojoj negativno orijantisane svesti ne mogu da borave. Zato se i koristi za zastitu. Ti si pobrkao Ego i Lion frekvenciju. Donosis povrsne zakljucke.

Ganima, mozda si u pravu. Smile Medjutim, reci cu ti da malo porazmisljas o ovome. Sta je to visoka frekvencija?
Da nije to mozda neciji Ego koji zeli biti visi od drugih pa sebi pripisuje visu vrstu postojanja od drugih?

Ego je siroka tema, mogli bi pootvarati par tema o Egu, jer je taj pojam vrlo lose definisan. I osim toga
ima nekoliko znacenja.

Istina je da postoji dobra dominacija, i losa dominacija, ili dobra kontrola i losa kontrola.
Ako radis neki posao u firmi, onda moras biti podredjena svom shefu i dozvoliti da ti komanduje sta da radis, to je ok.

Ko kaze da je Lucifer zao? I sta je anatomija zla? ITD. (ne moras da odgovoris, ali mozes porazmisljati)

Na kojoj je frekvenciji onaj koji "slabicima" brani da se izrazavaju?

Lavovi i tigrovi u sumi, ma to su krajnje Egoisticne zivotinje, ako cemo malo uporediti.

Citat:
Talerman:
Almsivi je mlad covek. Almsiviju se vidi dusa kada pogledas u njegovu fotografiju. Dobar je Almsivi. Pametan je i vredan. Sta bih ja sada bio, da sam bio tako pametan i vredan u njegovim godinama? Ali, Almsivi jos treba da uci. Mnogo da uci. Ali to vazi bas za svakog od nas.

Video sam Tetru. Pametan i vredan covek. Sa ogromnim iskustvom. Sa tehnikama koje su meni do sada promicale. Dao mi je par saveta. Ja sam te savete primenio u praksi. Dobio sam lepe rezultate. Srecan sam sto sam upoznao Tetru. A da li Tetra jos treba da uci? Da, svakako... To sto vazi za svakog od nas, vazi i za Tetru...

Ok, i hvala. Smile Super, ako se slazes sa Tetrom.

Citat:
Ganima:
Almsivi, ja razumem to sto pises, da si bio povredjen itd., izvini ali to je reakcija tvog Ega.

Mogu da se slozim stobom. Smile Ajmo reci da je zbog "Ega", mada opet Ego je potpuno kriva definicija.
U pitanju su engrami. Ja si bar priustim priznanje da mi je "Ego" povredjen.

Kad sam bio mali, cesto se dogadjalo da je moj otac bio ljut i onda je pricao svoje price dok smo mi deca
sedeli i morali slusati njegove izlive besa, i morali smo cutati i slusati njegove price.

Da, kad mi neko brani da se izrazavam, aktiviraju mi se takvi engrami.

Zamisli da ja Tetri branim da se izrazava, a ja da pricam sta zelim. Shocked Taj covek bi explodirao od frustracije.
I njemu se aktiviraju takvi engrami (programi) kad je bio dete, i lako se vredja. Hibrid je rekala samo da ona
nema sta da nauci na tom forumu i dobila je zato ban. Jer se Tetra uvredio jer je ona ciljala da je znanje na
tom forumu bezvedno. itd.

Mislim, ko ima veci Ego. Ja ili Tetra?

Citat:
ali ako sam ja sigurna u sebe i znam sta pricam, onda me takve izjave nece povrediti, pa cak i ako nisam u pravu.

Draga Ganima. Smile Koliko god ti i Caca bile napredije od mene, ne verujem da bi ste bile ravnodusne da vas Tetra ispali.
Niti bi ste bile ravnodusne da vam neki blizak prijatelj brani da se izrazavate.

Treba da budemo ravnodusni. Ne povredjeni, ali to nije tako lako. Mi smo ljudi, i zmedju nas postoji ARC,
sto znaci privlacnost, slaganje i komunikacija. A kada neko slomi ovo, naravno da ce to ostaviti neki trag.

Citat:
Ganima:
Onda je doslo vreme da ja konacno stanem na svoje noge i da mi vise ne treba nikakav tutor, vec da sama sebi budem ucitelj. Moram priznati da je to za mene bio sok, ali sva sreca sto poznajem dovoljno sebe i sto sam prepoznala da to treba da naucim, pa sam to relativno brzo savladala. U mometnu prelaska iz stanja "treba mi tutor" do "svoj sopsveni tutor" moja poslednja takva figura je bio Tetra.

Super. Drago mi je.

Jeste i meni je Tetra bio autoritet. Zato me to i shokiralo toliko. A to traje duze, jos od pre pola godine kada sam napiao
ono o Sector 9, a on dodje ladno i kaze mi da je to sve Bullshit. Hello? . Ne bi pisao ja na forumu nesto sto nisam
bas ubedjen da ima vrednost. A on tek tako kaze to je sve BS.

Zamisli njegovu reakciju da na temi "Kuiper Belt" ja njemu tako nesto kazem. Mrtvabanana

Otad na Zoni nista ne pisem slobodno, uvek pisem sa strahom da ce Tetra tek tako bez po muke diskreditirati ono sto kazem.
I to je i uradio.

Citat:

To i tebi savetujem. Da poradis na tome. Osim toga, vec sam ti rekla da si se promenio. Ispoljavas neke frustracije iz proslosti i sada ih projektujes na ono sto se oko tebe dogadja. To jednostavno nisi ti. Ja vidim da to nisi ti. To je jedno malo uvredjeno dete. Ti si se uvredio sto je on tvoja shvatanja omalovazio. Jesi li se zapitao zasto si se uvredio? Da li bi se podjednako uvredio da ti je to neko drugi rekao? Zapravo, trebalo bi da iskoristis ovu situaciju i da je proanaliziras, i kada shvatis sta se desava, shvatices i da se sve ovo ne desava bez razloga. Ti treba nesto da naucis iz cele ove price.

A sta mislis da radim? Naravno da vidim sebe, i da nesto naucim. I znam si priznati i videti sto nije u redu samnom.
Iskoristio sam situaciju, sada visem nisam Tetrina ovca. To je i dobro da se dogodilo, na neki nacin.

Da mi je neko drugi to rekao, manje bi se uvredio, zato sto taj drugi nije administrator tog foruma, i nije
neko u koga slazem veliko poverenje.

Ispoljavanja frustracija je pozitivan znak, to bi svi trebali. Ganima, kakve god promene vidis na meni, dobre su promene.

Da napomenem, ovo nije tema o meni, tako da ne moramo nastaviti o meni, nego o osobama koje misle da je njihovo
znanje jedino validno. Plus, tema se divno prosirila i na pojam reinkarnacije.

Ja sam samo iskoritio ovu temu da iskomuniciram svoj problem. I sada mi je malko lakse. Very Happy
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 14:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oprostite mi na kilometarskim postovima. Istina, realnost je subjektivna. Moj dozivljaj sa Tetrom uopste ne mora
znaciti da je Tetra prema svima los. Neko drugi moze imati potpuno drugaciji dozivljaj. Smile

Citat:
5E:
Zamke, klopke i stupice na duhovnom putu ... ....
... ...

Hvala 5elementice na ovom. Smile
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko je Tetra?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 14:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Giba ::
A jos jedna velika zamka je kad ljudi procitaju negde nesto sto im se jako svidi- i pocnu sa sirenjem istine, kao da su je oni licno spoznali i zive je...

Jedan od tih primera je "tvoje misli kreiraju tvoj zivot" ili jos gore kad kazu da se misli ostvaruju...

Kako da ne.

Zamislimo situaciju u kojoj igraju dva tima fudbal. Kipar i Engleska.

I kipranin da gol i pobede.

25 miliona engleza mu j... majku.

Sta se desava?

a) njihove misli se ostvaruju i kipraninova majka zatrudni.
b) kipranin dobija srcani udar od negativnih misli koje su usmerene u njega.
c) kipranin se telepurtuje u qrac gde su ga poslale misli od engleza.
d) 10000 vatrenih kiprana je nadjacalo misli 25 miliona slabasnih misli engleza.
e) on nasmejan i nikad bolje raspolozen daje izjavu posle meca jer nikakve misli nemogu da uticu na njega.

Odgovorite sami.

Dragi Gibo,

evo odgovora. Ne znam da li je ovo bio test logike ili samo skretanje pažnje?

Polazna teza je bila: "tvoje misli kreiraju tvoj zivot".
Drugim rečima: MOJE MISLI KREIRAJU MOJ ŽIVOT!

A primer koji si potom naveo nema veze sa uvodnom tezom jer on se odnosi na situaciju: TUDJE MISLI KREIRAJU MOJ ŽIVOT.

Izmedju jednog i drugog velika je razlika. Ogromna!
Very Happy

To je bio moj šaljivi odgovor na nešto...

Primer je za ono: "još gore kad kažu da se misli ostvaruju... kako da ne."

Hmm, razlike ima svakako- ali hajde da vidimo...
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Ko je Tetra?

Tetra je administrator na Superzoni forumu. U stvari ona je zensko. Ali se na forumu predstavlja u muskom izdanju.
I zato ga/nju obicno oslovljavamo u muskom rodu, iako znamo da je zensko.
Ona je bila Marija Magdelana u nekoj prosloj inkarnaciji.

Tetra nije losa osoba generalno, ali na neke suptilne nacine lose utice na duhovne tragaoce. Kao neki GURU, caruje na
svojoj teritoriji. Informacije koje ima da ponudi su vredne.

PS: obicnim jezikom receno Egoistinca je.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok.
Zatvori oči, udahni, izdahni najmanje deset puta i ne misli na ništa. A ondo pročitaj šta si mi napisao gore Almsivi Very Happy

Problem riješen. Belive me.
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sta je to visoka frekvencija?
Da nije to mozda neciji Ego koji zeli biti visi od drugih pa sebi pripisuje visu vrstu postojanja od drugih?

Kako može Ego da bude visoka frekvencija? Pobrkao si Ego i animalne instinke, kao što si pobrkao Ego i Lion frekvenciju. Životinje nemaju Ego zato što nemaju individualnu svest. Ego je stvar individualnog izražavanja. One imaju animalne nagone i grupnu svest.

Jako površno doživljavaš stvari. Stvari nisu crne i bele. Ako je neko na nekoj frekvenciji to ne znači da je isključivo na toj frekvenciji. Ko da ti nije poznato da smo kompleksno sastavljeni od mnogo različitih genetika. Biti na višljim frekvencijama podrazumeva manju ovisnost o materijalnom svetu. Ego pripada materijalnom svetu.

Što se tiče Lucifera, već smo mnogo puta raspravljali da su zlo i dobro nisu relevantne istine. One postoje samo u odnosu na pojedinca. Ali postoje destruktivni i konstruktivni elementi. Lucifer spada u destruktivnu energiju, energiju koja je suprotna u odnosu na konstruktivu. Jing i Jang. Da li neko sledi Lucifera ili ne, to je stvar opredeljenja kojoj energiji ćeliš da pripadaš.

Što se ostalog tiče, to je tvoja stvar. Ti si sad ljut, i to je tvoja faza transformacije, a kad se odljutiš, shvatićeš šta sam htela da ti objasnim.
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok.
Zatvori oči, udahni, izdahni najmanje deset puta i ne misli na ništa. A ondo pročitaj šta si mi napisao gore Almsivi Very Happy

Ne može da te razume jer je ljut i projektuje svoje frustracije na druge ljude.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[b]Tetra je administrator na Superzoni forumu. U stvari ona je zensko. Ali se na forumu predstavlja u muskom izdanju.
I zato ga/nju obicno oslovljavamo u muskom rodu, iako znamo da je zensko.
Ona je bila Marija Magdelana u nekoj prosloj inkarnaciji.
[/b]

Sta je bre ovo? Very Happy

ljudi jel' se ovo neko zeza?

Tetra nije losa osoba generalno, ali na neke suptilne nacine lose utice na duhovne tragaoce. [b]Kao neki GURU, caruje na
svojoj teritoriji.
Informacije koje ima da ponudi su vredne.[/b]
PS: obicnim jezikom receno Egoistinca je.

Dragi Almsivi,

Svaka cast na ovom pojasnjenju Very Happy nasmejao si me Very Happy

PS:Ovo nije licno,svidela mi se prezentacija.

Poslednji izmenio valen dana 23 Mar, 2010 15:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za ove rasprave bi u najmanju ruku trebalo da se otvori nova tema, ako su uopšte za javno izlaganje jer je šaka ljudi upoznata i uključena u temu.

Molim lepo- regulišite se.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm, pa nisam nesto ljut. Nemate brige za mene. A ako jednim delom i jesam nesto ljut, imam prave razloge za to. Smile

Ganima, Ego je potpuno lose definisan. Za tebe je Ego ovo, za mene je Ego ono, za drugih je Ego nesto sasvim trece.
Ne mozemo da pricamo o Egu, ako svi imamo drugacije definicije za njega.

Zapoci jednu temu o Egu, i tamo cemo pricati o Egu.

Ovo ostalo zasad necu da komentarisem, jer bi opet poceo sa kilometarskim postovima. Smile

Zvocnica, nisam te razumeo.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne u temu je uključen samo Almsivi i njegovi osječajčići..zlato mamino...ali pošto je malo porasao skužio je da nema potrebe da se ikom ulizuje ili bar ne uvlači u hmhm...da bi došao do znanja.Je ,svi smo mi pomalo egoistični pa ni Tetra nije izuzetak...i svi imamo žute minute..samo treba znati i dozvoliti si da nas tuđa mišljenja ne zanimaju te im ne pridavati pažnju. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok.

Very Happy Very Happy Very Happy
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dragi Almsivi,

Svaka cast na ovom pojasnjenju Very Happy nasmejao si me Very Happy

Hvala. Smile Vidis kako se u par recenica moze neku osobi lepo opisati.
Nije zezancija, ono sto sam rekao to stoji.

Giba. Ovo je on topic. Smile

Nemojte zatvarati oci. Ja sam isto nesvesno zatavaro oci kada mi je Dejjan drzao leckije o Tetri. Nisam hteo da vidim
istinu jer me je istina "povredjivala". Ali, stvari se menjaju.

5 Element. Hvala. Smile

Na emocionalnoj tonskoj skali, ljutnja je iznad apatije i poslusnosti. Ako neko od poslusosti prelazi u ljutnju, to znaci
da se penje gore emocionalno, znaci oslobadja se.
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi, zašto mu se nisi obratio privatno i sve mu lepo rekao?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 16 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126652 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310587 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83126 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301582 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37142 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6943 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)