Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 11:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav društvu.
Vodite zanimljivu diskusiju.
Evo pridružiću se sa par opservacija.

Ne postoje apsolutne istine niti neprikosnoveni autoriteti.
Postoje samo oni koji znaju manje i oni koji znaju više.
(U ovom slučaju imamo one koji nešto znaju ranije i one koji to saznanje stiču kasnije,
pa to onima koji su nešto saznali ranije daje privid mudrosti nad onim drugima).

Oni koji znaju manje, hajde da ih zovemo „tragaoci“, trebalo bi po prirodi stvari da budu sumnjičavi jer medju onima koji znaju više, zovimo ih „učitelji“, ima jako puno zlonamernih, manipulatora, šarlatana i onih bolesno željnih pažnje.
To što je neko pročitao (ranije, u smislu pre drugih) „Putovanje duše“ ili „Anastaziju“ ili, ili, ili...ne daje mu za pravo da drugome soli pamet, da drugome nameće „svoje mišljenje“ koje u stvari i nije ništa drugo nego pozajmljeno iz pomenutih knjiga.

Obrok je dobar tek kada ga svariš.
Mnogi su uživali dok su jeli, a posle povraćali ili ostali otrovani.

Ja primećujem puno mladih duša na forumu, željnih brze mudrosti i onostranih iskustava.
Oprostićete mi na ovome, isto tako primećujem i veliku dozu naivnosti.
Kada ste bili deca čitali su vam „Ivicu i Maricu“, „Crvenkapicu“ i sl. i verovali ste u te priče.
Verovali ste jer su bile slika dečije stvarnosti.
Kasnije, kada ste odrasli odbacili ste ih kao naivne.
Ko vam garantuje da „Putovanje duše“ nije samo „Crvenkapica“ ovih dana?
Da bi ste to utvrdili potrebno je da proširite svoje znanje i da sakupite što više mudrosti.
Nije „Crvenkapica“ postala naiva detinja priča zato što ste vi fizički odrasli ili zato što je prošlo dosta vremena od tada, već zato što ste u medjuvremenu radili na sebi i proširili granicu svoje svesti.

Kako će tragalac da proveri učenje učitelja? Tako što će da čita i štiva iz drugih izvora, tako što će da suprotstavlja jedne ideje drugima i iz tog sukoba da izvlači pouke za sebe. To je ujedno put odrastanja i nastavak širenja svesti.
Ako hoćeš da spoznaš sebe saslušaj mirno i svoga neprijatelja šta priča o tebi.
Primer iz života: ni jedan ispravan sud neće doneti odluku saslušanjem samo jedne strane, već uvek saslušanjem obe.
Zanimljiva analogija: isti taj postupak koriste i naučnici u Cernu, u velikom hadronskom kolajderu u kojem sukobljavaju, sudaraju čestice kako bi otkrili najdublje tajne svemira.

Čuvajte se ljudi i učitelja koji zadrto brane svoje vidjenje, svoje učenje ili uverenje, čuvajte se onih koji ne umeju sami sebe kritički da sagledaju, čuvajte se onih koji se oslanjaju samo na jedan izvor ma kako vredan bio, jer, kao što rekoh, nema apsolutne istine niti neprikosnovenih autoriteta.
Setite se samo koliko je puta zvanična crkva menjala svoj stav, prepravljala svete knjige i koliko se puta javno izvinjavala za počinjene grehe.

Znači, hajde da u jednoj kulturnoj diskusiji sukobimo mišljenja, hajde da iz tog sudara nešto naučimo, da ispitamo sopstvene stavove. Nema napretka bez trvenja.
Rale je izneo suprotan stav, a vi ste ga surovo ućutkali, ali tom surovošću i slepim verovanjem u pročitano niste ništa dokazali nego samo potvrdili sopstveno uskogrudo gledište.
Kao da je ono „credo“ tj. puka vera, dovoljno.
A ovo je lep eksperiment i za Raleta jer i on ume da bude isto tako uskogrud spram svojih ubedjenja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 11:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::
Mnogo ljudi sebe smatra za neke uzasle majstore a ego je i dalje tu,zato i pored mozda velikog znanja problemi ostaju i dalje...

Da, problemi su i dalje tu, jer gordost je najveća zamka na duhovnom putu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 12:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::

Na ovoj planeti duša ostaje sve dok ne završi ono zbog čega je došla ovde. Ne, ne može duša da se inkarnira iz čoveka u životinju, mada mi je rečeno da se to može dogoditi u izuzetno retkim slučajevima ako je duša nešto jako,jako gadno zgrešila, pa mora da se vrati unazad da ponovi lekciju. Inače gledano dugoročno i linearno, duša teži napretku, ali taj napredak može da se ogleda i u ciklusima i periodima njene degradacije. Konkretno, na Zemlji postoje duše koje su prisutne od vremena Atlantide, i tada su one bile naprednije, ali su zbog raznoraznih dešavanja i manipulacija degradirale, i sada opet moraju da se uzdignu.

Ima i onih duša koje su zapravo kao misionari, koji su došli da pomognu u razvoju čovečanstva. Jedan od takvih je i Nikola Tesla, koji je Sirianac, i koji se inkarnirao na Zemlju da bi ljudima preneo znanja onako kako bi ljudima takva visoka tehnologija bila razumljiva. Naravno, nisu svi slavne ličnosti, mnogi deluju iz senke.

Hajde Ganima da se ti i ja malo igramo. Daću neke kontrateze tvojim izjavama.

G:
Na ovoj planeti duša ostaje sve dok ne završi ono zbog čega je došla ovde.
Z:
- Kako onda neki idu na Mesec i druge planete, pa čak i u druge galaksije?

G:
Ne, ne može duša da se inkarnira iz čoveka u životinju, mada mi je rečeno da se to može dogoditi u izuzetno retkim slučajevima ako je duša nešto jako,jako gadno zgrešila, pa mora da se vrati unazad da ponovi lekciju.
Z:
- Ako se dobro sećam, čovek je izbačen iz raja, a životinje nisu. Mi ubijamo / gajimo i ubijamo životinje da bi se prehranili, a ne one nas. Mi vršimo eksperimente nad njima. Mi ih zloupotrebljavamo.
One imaju čistiju dušu od nas ljudi. To je blagoslov i nagrada reinkarnirati se u životinju.
Koje to važno iskustvo za razvoj duše životinja ne može da prodje, a mi ljudi možemo?

Na ovom linku sam pisao o svrsishodnosti povratka naprednih duša u formu životinja. Link

G:
Inače gledano dugoročno i linearno, duša teži napretku, ali taj napredak može da se ogleda i u ciklusima i periodima njene degradacije. Konkretno, na Zemlji postoje duše koje su prisutne od vremena Atlantide, i tada su one bile naprednije, ali su zbog raznoraznih dešavanja i manipulacija degradirale, i sada opet moraju da se uzdignu.
Z:
- Kakave su to bile pa su degradirale, i u šta?

G:
Ima i onih duša koje su zapravo kao misionari, koji su došli da pomognu u razvoju čovečanstva. Jedan od takvih je i Nikola Tesla, koji je Sirianac, i koji se inkarnirao na Zemlju da bi ljudima preneo znanja onako kako bi ljudima takva visoka tehnologija bila razumljiva. Naravno, nisu svi slavne ličnosti, mnogi deluju iz senke.
Z:
- Po mojoj spoznaji, Tesla je iz sazveždja Betelgeza. Proteran je sa planete zbog kockarskih dugova i po kazni je spušten na Zemlju. Da bi im se osvetio zbog progonstva on je osmislio metodu i aparaturu u Kolorado Springsu odakle je sa zemlje slao radio signale kojima je remetio rad poker automata na rodnoj planeti.
Kada im je dojadilo to maltretiranje sa njegove strane, a i zbog strašnog pada profita na poker aparatima, poslali su ekspediciju po njega ali bezuspešno jer Tesla je 1943. promenio svoje fizičko obličje tako što se oslobodio tela i nastavio da živi kao duh u Las Vegasu. Tamo je unapredio neke svoje ideje po pitanju kockarskih mašina tako da su one na njegovoj rodnoj planeti počele da predskazuju rezultate parlamentarnih izbora. A pošto su i ti izbori kao i svaki drugi u vasioni namešteni, i pravi rezultati se saznaju tek posle dogovora i licitacije u kabinetu, vladajuća stranka je poslala još jednu ekspediciju 4 godine kasnije, ne pitajući za cenu. Medjutim, Tesla nije bio naivan, dočekao ih je i to je čuveni NLO incident u Rozvelu.
Tek onda su se vlasti dosetile, pošto je Tesla živeo simultano u sedam ravni, tj. u sedam različitih prostor-vremena, oni su našli njegov treći po redu pojavni oblik, maltene blizanački, tek mesec dana mladji od Tesle na Zemlji, i uhapsili ga. Provalili su ga tako što je dobijao abnormalne cifre na poker automatu i to baš u vreme kada su se svi drugi žalili.
Ostatak izveštaja se čuva u FBI sefovima i to je najčuvaniji dokument na svetu čiju tajnost istovremeno nadziru i američka vlada i kockarski lobi države Nevade. A to da su tamo najbolji je.ači najveća je laž i propaganda kako bi privukli što više kockarski nastrojenih žena iz sveta. Poznato je da žene koje se odaju kocki time leče svoju seksualnu frustraciju.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zosim:
Kako će tragalac da proveri učenje učitelja? Tako što će da čita i štiva iz drugih izvora, tako što će da suprotstavlja jedne ideje drugima i iz tog sukoba da izvlači pouke za sebe. To je ujedno put odrastanja i nastavak širenja svesti.
Primer iz života: ni jedan ispravan sud neće doneti odluku saslušanjem samo jedne strane, već uvek saslušanjem obe.

Lepo receno. Slazem se.

Rale se poneo kao fanatik.

Ja sam Bibliju proucavao od 13 godina do 18. A posle sam presao na sve ostale religije.

Pa imam mnogo iskustva sa uporedjivanjem podataka, i sukobljavanjem misljenja.

Ako je on procitao Bibliju i neka tri spisa Nikolajeva, nek procita nesto izvorno Budisticko, Hinduisticko pa onda
nek prica o reinkarnaciji malo slobodnije. Mada potpuno mu dozvoljavam da prica sta zeli i sada.

Nismo ga ucutkali. Nek pise sa hoce. Sto se mene tice. Nek svi pisu i arogantno i nek psuju malo ako zele,
ali samo neka jedan drugome ne zabranjuju komunikaciju (svi na forumu).

Reci nekome "ne pisi ovo i ono!" to je "kriminal". Zato nek Rale (i drugi) pisu sta zele, ali mogu ocekivati reakcije od drugih,
jer i drugi imaju svoja misljenja. Rokajte!

Stabilni poratak: je osnovni podatak koji usvojimo kao neku istinu. Znaci usvojimo taj podatak kao temelj,
i onda na osnovu njega skladistimo druge podatke.

Primer, "covek mora jesti hranu da bi ziveo", i onda se mnogi podaci o zivotu baziraju na ovom stabilnom podatku.

Stabilni podatak moze biti istinit, ili NE istinit. Svejedno on je STABILAN, i mi smo uvereni da je istinit.

Primer, (nekim) Hriscanima je Biblija stabilni podatak. Njihova osnovna istina. Bila ona istinita ili ne,
oni si to drze za stabilni istiniti podatak.

Ako se stabilni podatak UZDRMA tada nastaje KONFUZIJA, jer je temelj uzdrman. Ako nekome uzdrmamo sve stabilne
podatke odjendom, ta osoba bi 100% poludela i izgubila osecaj za "realnost".

Ako nekog zelite ubediti da je Biblija LAZNA, morate takvoj osobi pruziti neki drugi stabilni podatak da ga preuzme.
Taj proces je bolan, naporan. Uzdramti neki svoj stabilni podatak i zameniti nekim drugim je krajnje bolan i
naporan posao. Vecina ljudi to ne mogu sebi priustiti.

Ja sam uspeo. Mnogo puta. I stalno to radim po potrebi. Stare beskorisne stabilne podatke menjam novijim
kvalitetnijim. I reinkarnaciju sam tako prihvatio, bolno, mudrujuci, ali isplativo.

Neki stabilni podaci kao npr "jednom se zivi" su cisti programi koji su ljudima ubaceni u um. Ja to tako vidim,
i zato tako mislim.

Neko ko to tako ne vidi. Ne treba ni da to prihvati. Vidis? Vidis. Bolje veruj svojim ocima.

Negde na drugom forumu sam napisao nesto, da ponovim?

Zasto ljudi koji zadobiju znanje, moc, bogatstvo, ili bilo sta drugo, ili se uzdignu iznad drugih, postaju "egoisticni",
ili sebicni, ponosni, zele da budu vodje, glavni, manipulisu, i odredjuju pravila drugima.

Odgovor je zato sto zaglave u velanciji Xenua.

Valencija je identitet koji zauzmemo nesvesno, zbog nekog "programa", ili valencija je alter (kako to zovu neki).

Xenu, je dizajnirao ovaj MEST (materija, energija, prostor i vreme) univerzum, to je njegova igra koju je
dizajnirao, i mi smo pristali da se igramo. Ok.

Prilikom instalacije ovog Matrixa, svako je bio prisutan tamo, a i Xenu. Tako da on kao Arhitetka ostavlja
utisak svojeg identiteta svakome ko pristaje da igra njegovu igru. On je glavni, njegov karakter je poznat
po tome sto zeli odredjviati pravila, biti boss, domnirati drugim Dusama, manipulisati, itd.

I onda kada neka Dusa se malo uzdigne iznad ostalih - hop aktivira se Dusi valencija Xenua. Dusa nije ni svesna
obicno, neko pocne imitirati (dramatizirati) Xenua.

Zato illuminati, gusteri, i ostali manipulanti su zaglibili u Xenuovoj valenciji i zato pokusavaju manipulsiati svet.
Zaglavljeni su u valenciji Xenua. Imitiraju ga, dramatiziraju ga. Kreiraju nam realnost kakvu zele, a mi zbog
naivnosti i neznanja pristajemo na to. Oni inace sami sebe nazivaju Luciferians. Lucifer je Xenu.

Nek Tetra kaze sta zeli. Meni ovo ima mnogo smisla, i slaze se sa MOJIM OPAZANJEM!
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 12:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
G:
Na ovoj planeti duša ostaje sve dok ne završi ono zbog čega je došla ovde.
Z:
- Kako onda neki idu na Mesec i druge planete, pa čak i u druge galaksije?

Hm, nisam bila dovoljno precizna. Duša ima određenu frekvenciju koja je u skladu sa frekvencijom fizičkog sveta u kome se nalazi. Kako se duša razvija, menja se frekvencija, pa će vremenom birati svetove sa odgovarajućom frekvencijom. Inače, da li si razmišljao o tome kako bi tvoje telo podnelo putovanje recimo na neku planetu gde su vibracije finije? Morao bi da prolaziš period adaptacije. Ako bi ti adaptacija bila uspešna, ako bi ti telo podnelo nove vibracije, to bi sigurno promenilo i frekvenciju tvoje duše.

Citat:
One imaju čistiju dušu od nas ljudi. To je blagoslov i nagrada reinkarnirati se u životinju.
Koje to važno iskustvo za razvoj duše životinja ne može da prodje, a mi ljudi možemo?

Životinje imaju sasvim drugačiji duhovni i energetski sklop. Životinje imaju nešto slično "kolektivnoj" svesti, zato su one usklađene sa prirodom i funkcionišu u skladu i redu. Kada se duša koja je bila životinja nađe u telu čoveka, ona dobije drugačiju svesnost. Ona postaje individua. Samim time, dobija veću slobodu u odlučivanju, ali i veću odgovornost za sebe i okolinu! Zato tu dolazi do konflikata, jer Ego stupa na scenu. Zato duše prolaze kroz dugotrajan period učenja o samostalnom odlučivanju i odgovornosti, prolazeći kroz jednu i drugu orijentaciju (negativnu i pozitivnu).

Da sad razjasnim do kraja, "nivoi svesti" su generalno raspodeljeni u osam velikih grupacija

_subatomske čestice
_minerali
_biljke
_životinje
_ljudi/vanzemaljci
_polufizička bića
_ne fizička bića/anđeli
_božanska svest,Bog

...i onda opet nazad do subatomskih čestica

Prve četiri imaju kolektivnu svest. Ovo je ciklus razvoja svesti koji se dešava simultano.

Citat:
G:
Inače gledano dugoročno i linearno, duša teži napretku, ali taj napredak može da se ogleda i u ciklusima i periodima njene degradacije. Konkretno, na Zemlji postoje duše koje su prisutne od vremena Atlantide, i tada su one bile naprednije, ali su zbog raznoraznih dešavanja i manipulacija degradirale, i sada opet moraju da se uzdignu.
Z:
- Kakave su to bile pa su degradirale, i u šta?

Iz naprednih ljudi u manje napredne ljude sa degradiranom dnk.

Ovo za Teslu nisam nikad čula, ali mi je priča jako bila zabavna! Very Happy Šta ja znam,možda je i tačna.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 17:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja bih se vratio na Taletovo pocetno pitanje, t.j. stav:
MOJ PUT JE NAJBOLJI...

tale je otkrio nesto interesantno, bolje reci najverovatnije spoznao i realizovao se...
jer ova pitanja su vec bila... a i protezu se po raznim forumima...
svejedno, evo mog stava, misljenja... za ovo pitanje:

MOJ PUT I JESTE NAJBOLJI, hahaha...

ali - ZA MENE... a nikako ne znaci da i za bilokoga drugog.
a to ne bih ni razmatrao, zasto.
Radije bih napomenuo jedan citat iz Bhagavad Gite, koja postoji od poooodavno...
i mnogi u Indiji to znaju napamet:
Ardjuna pita Krishnu mnoge stvari, kao i mi sto sebe pitamo, ili druge:
STA JE - NAJBOLJE...???
i Krishna mu objasnjava... u svim oblastima...
1.STA JE - IDEALNO - NAJBOLJE...
2. STA JE NAJBOLJE, ZA ONE KOJI NE MOGU DA SLEDE - IDEALNO NAJBOLJE
3. STA JE NAJBOLJE - ZA ONE KOJI NE MOGU DA SLEDE NI OVO DRUGO...
ITD, itd...
znaci SVAKO PRVO TREBA DA ZNA - SEBE... I SVOJE PRAVO MESTO...
KOMPAS... I GDE SE NALAZI...
na kom nivou razvoja...
i da vidi STA MOZE... A STA NE MOZE, IAKO JE NESTO BOLJE I IDEALNIJE od onoga sto neko, ja... moze...
e, sada, problem svakog ega... je nepriznavanje hijerarhije duhovne...
i ZELJA I POTREBA, kao MALOG DETETA... da BAS ONO STO JA RADIM... i sto ja mislim, ili u sta ja verujem...
je, kao i ja - CENTAR...SVETA... tatinog i maminog...
niko nece da kaze - aha... JA NISAM SAVRSEN... jer - PUSIM... a to nije bas dobro, bez obzira na razne ideje da, kao, jete...
i onda se BRANIM... DA SAM SAVRSEN, jer to mi treba, eto... da ne odem u nebesa...
znaci - PRIZNAJEM ... KRIV SAM... NIJE BAS NAJBOLJE...
ALI to je MOJE MESTO, POLOZAJ, da se nesto naucim...
isto je i za sve druge stvari...
AKO JA TO RADIM... TO JE NAJBOLJE, ZA SVE, hahaha..
ako JEDEM MESO... ILUZIJA JE DA JA NISAM UBICA... ILI SAUCESNIK, u ubistvu...
ali nijedno malo dete to NE SME DA PRIZNA...
PA SEBE - BRANI... NEBITNO KOJIM ARGUMENTIMA, a cesto i bez argumenata, mlataranjem maca i stita, PRSKANJEM... NA DRUGE...
OK, JA PONEKADA JEDEM I MESO... I PRIZNAJEM GRESKU, GREH...
I SNOSIM POSLEDICE... ODGOVORNOST, ZA TO...
STA RADIM... STA PISEM...
onda nema FOLIRANJA SEBE I DRUGIH...
ALI... POENTA SVIH OVIH PRICA I NAORUZAVANJA JE SAMO JEDNA, TALE:
BRANJENJE - SEBE... t.j. svog laznog ega...
NISTA DRUGO.

Mi ne gledamo druge kao OGLEDALA... NAS SAMIH... sa NASIM PROBLEMIMA...
JER - RAZDVAJAMO... SEBE OD DRUGIH...
radi - MOCI...!!!
PA NEKI mlataraju macevima kao VENTILATORI... ILI VETRENJACE...
JEDNOSTAVNO, NE SMEJU DA SE - OTVORE...DA BUDU - PROHODNI...
PROVETRENI...
boje se, STRASNO... necega UNUTRA... sto KRIJU I OD SEBE I OD DRUGIH...
NAUCENI DA TO JE - ZLO... ILI MANJE VREDNO...
da ga roditelji i drustvo nece da PRIHVATE... pa ni vole.

zato od MNOGIH MOGUCNOSTI, ZA NAPREDAK... jednostavno, lazni ego PREUZIMA VLAST... I MOC... nad bas takvim osobama zaljnim VLASTI I MOCI...
i ne dozvoljava im da SE NAUCE... BAS NISTA...
jer oni ni ne vide DA MOGU... NESTO DA SE NAUCE... O SEBI...

SAVRSENI... NEPOGRESIVI... ZATVORENI... NE - PROTOCNI...

A, TO I JESTE - NAJBOLJI PUT... za takve osobe...
jer, svaki put... nudi SVOJE CARI... kao i SPOZNAJE...
problem je... kada se dodje do zida, kraja... nekog puta...
a svaki JEDNOSMERNI PUT... ima svoj kraj.

zato ja mislim da treba razmatratii neke savete, cak i zlonamerne...
i - SPOZNATI - PRVO - SEBE... SVOJE PRAVO MESTO...
pa TEK ONDA... SE OKRETATI KA DRUGIMA, u smisu propovedanja.
sve prema UZRASTU.
PRVI razred, drugi... SREDNJA SKOLA...
nikad nije bilo da djak prvak uci nastavnike i profesore...
ali vec djak u sestom razredu... hmmmmm...
IGRA POCINJE
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 20:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Pozdrav društvu.
Vodite zanimljivu diskusiju.
Evo pridružiću se sa par opservacija.

Ne postoje apsolutne istine niti neprikosnoveni autoriteti.
Postoje samo oni koji znaju manje i oni koji znaju više.
(U ovom slučaju imamo one koji nešto znaju ranije i one koji to saznanje stiču kasnije,
pa to onima koji su nešto saznali ranije daje privid mudrosti nad onim drugima).

Oni koji znaju manje, hajde da ih zovemo „tragaoci“, trebalo bi po prirodi stvari da budu sumnjičavi jer medju onima koji znaju više, zovimo ih „učitelji“, ima jako puno zlonamernih, manipulatora, šarlatana i onih bolesno željnih pažnje.
To što je neko pročitao (ranije, u smislu pre drugih) „Putovanje duše“ ili „Anastaziju“ ili, ili, ili...ne daje mu za pravo da drugome soli pamet, da drugome nameće „svoje mišljenje“ koje u stvari i nije ništa drugo nego pozajmljeno iz pomenutih knjiga.

Obrok je dobar tek kada ga svariš.
Mnogi su uživali dok su jeli, a posle povraćali ili ostali otrovani.

Ja primećujem puno mladih duša na forumu, željnih brze mudrosti i onostranih iskustava.
Oprostićete mi na ovome, isto tako primećujem i veliku dozu naivnosti.
Kada ste bili deca čitali su vam „Ivicu i Maricu“, „Crvenkapicu“ i sl. i verovali ste u te priče.
Verovali ste jer su bile slika dečije stvarnosti.
Kasnije, kada ste odrasli odbacili ste ih kao naivne.
Ko vam garantuje da „Putovanje duše“ nije samo „Crvenkapica“ ovih dana?
Da bi ste to utvrdili potrebno je da proširite svoje znanje i da sakupite što više mudrosti.
Nije „Crvenkapica“ postala naiva detinja priča zato što ste vi fizički odrasli ili zato što je prošlo dosta vremena od tada, već zato što ste u medjuvremenu radili na sebi i proširili granicu svoje svesti.

Zanimljiva analogija: isti taj postupak koriste i naučnici u Cernu, u velikom hadronskom kolajderu u kojem sukobljavaju, sudaraju čestice kako bi otkrili najdublje tajne svemira.

Čuvajte se ljudi i učitelja koji zadrto brane svoje vidjenje, svoje učenje ili uverenje, čuvajte se onih koji ne umeju sami sebe kritički da sagledaju, čuvajte se onih koji se oslanjaju samo na jedan izvor ma kako vredan bio, jer, kao što rekoh, nema apsolutne istine niti neprikosnovenih autoriteta.
Setite se samo koliko je puta zvanična crkva menjala svoj stav, prepravljala svete knjige i koliko se puta javno izvinjavala za počinjene grehe.

Znači, hajde da u jednoj kulturnoj diskusiji sukobimo mišljenja, hajde da iz tog sudara nešto naučimo, da ispitamo sopstvene stavove. Nema napretka bez trvenja.
Rale je izneo suprotan stav, a vi ste ga surovo ućutkali, ali tom surovošću i slepim verovanjem u pročitano niste ništa dokazali nego samo potvrdili sopstveno uskogrudo gledište.
Kao da je ono „credo“ tj. puka vera, dovoljno.
A ovo je lep eksperiment i za Raleta jer i on ume da bude isto tako uskogrud spram svojih ubedjenja.

Zosime izvini što ću ovo napisati i mislićeš da je preoštro,ali je iskreno!!! Mnogo okolišaš i upotrebljavaš reči i rečenice a mogao si samo reći "Po delima ćete ih prepoznati"!!!
Kratko i jasno,ako želiš da upoznaš mene na primer...,jednostavno se dogovorimo,susretnemo i to je to,sve maske padaju...Ja vidim ko si i da li tvoje reči stoje iza tvoga lika i dela,a to isto važi i za mene!!!
Ne treba sukobiti mišljenja sa drugima,već sve treba sukobiti sa samim sobom!!! Kroz druge treba gledati njihov način života i kako se to sve odražava na njih jer pametan uči na tuđim greškama a budala na svojim...
Dajte malo ljudi dela,evo ja već četri meseca upotrebljavam praktično učenja Porfirijeva Ivanova i rezultati su fenomenalni u čeličenju!!! Za ova četri meseca ni jednoga dana,sata i minuta nisam bio bolestan,a izlazio sam na mrazeve (samo u šorcu),bos hodao po sat vremena i više po snegu,hladnom vodom se non-stop tuširam,polivam,kupam u reci,trčim itd... Ko ne veruje lepo dođe kod mene i lično se uveri u sve ovo što sam napisao i onda nema filozofiranja!!! Ko želi da bude do kraja života zdrav i pun snage ja mu mogu preporučiti metode Porfirija Ivanova!!! Što se tiče Anastasije isto možemo praktično sve sprovesti i onda pričati...Već se stvaraju prostranstva ljubavi i videćemo rezultate!!!
Znam još ljudi sa ovoga foruma koji će lično da potvrde delotvornost metoda Porfirija Ivanova,ali ću to prepustiti njima da kažu...naravno ako žele!!!
Dragi Zosime ja nisam ni Vuk ni Crvenkapa,niti živim u bajkama,ja sam samo čovek od krvi i mesa i ako želiš da se uveriš u to možemo se naći gde god poželiš a rado ću te ugostiti kod mene...Veliki pozdrav od Nenada!!!
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 20:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Rale je izneo suprotan stav, a vi ste ga surovo ućutkali, ali tom surovošću i slepim verovanjem u pročitano niste ništa dokazali nego samo potvrdili sopstveno uskogrudo gledište

Ako se ovo nekim delom odnosilo i na mene ja bih ovom prilikom i tebi i Ralu hteo da kazem da sam mu preporucio knjigu krajnje dobronamerno jer je po mom shvatanju jedna od najboljih koju sam procitao na tu temu,nije mi uopste bila namera da ga nesto odjebem...Vidim da je on malo srdito odgovorio ali nisam hteo ni da komentarisem odmah,ne da mi se vise ulaziti u rasprave...Svako ima pravo da veruje u sta god hoce...Ja recimo ne verujem u reinkarnaciju...nisam verovao u nju ni u svojim prethodnim zivotima Cool

PS.Mislim da cesto dolazi do nesporazuma jer ocigledno neki misle da su svi citali bas sve njihove postove i da unapred znaju njihove stavove...Ja samo mogu da kazem da u mom slucaju nije tako,jedini covek cije sve postove uredno citam je Slobadidi jer mi je bas simpa Very Happy (nista dvosmisleno,Slobo mi je zaista simpatican iako ne delim njegove stavove).
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Znam još ljudi sa ovoga foruma koji će lično da potvrde delotvornost metoda Porfirija Ivanova,ali ću to prepustiti njima da kažu...naravno ako žele!!!

Evo i ja da potvrdim receno iako mozda nisam najbolji primerak jer sam prestao da se kupam hladnom vodom,ali sve dok je bilo snega ja sam gazio i osecao sam se super:) Skoro su se u mojoj kuci svi prehladili a ja izadjem bos na sneg i radim sklekove i da kucnem u drvo ne fali mi nista...bar na prvi pogled Laughing
poz!
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Цаца је била Клеопатра. Боже Цацо ал си ти пропала за ових пар хиљада година које-каквих живота.
Кажете да неко верује у реинкарнацију а неко не.
Колко сам упознат верује се само у оно што је немогуће доказати или проверити.
Значи Цаца је сањала да је Клеопатра.
Што се лепо не замислите мало, можда је неко од вас у прошлости оставио нешто себи кад се роди поново,неко благо информацију или нешто слично.
Дали сте у овом животу оставили нешто за будуће животе,неки ћуп заливен воском,
Као потврду ваших увереља из прошлости.
Нисте урадили ништа по том питању. Немате ви ни вере,већ само празна прича.
Нико од вас не зна шта се тачно дешава за време регресије.Видите нешто и верујете да су то ваши предходни животи.
Невидим разлог да не будем убица и криминалац у сваком од живота у којима се будем родио.
Гледам пса,излежава се,Бог му све даје,нити брине, нити ради да би му било боље а боље му је него мени.
Што бих тражио Бога него што ме мука тера.неда ми се да будем миран ко пас кога поменух.
Шта је то са нама? Откуд овај немир који животињама и биљкама није својствен.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Цаца је била Клеопатра. Боже Цацо ал си ти пропала за ових пар хиљада година које-каквих живота.
Кажете да неко верује у реинкарнацију а неко не.
Колко сам упознат верује се само у оно што је немогуће доказати или проверити.
Што се лепо не замислите мало, можда је неко од вас у прошлости оставио нешто себи кад се роди поново,неко благо информацију или нешто слично.
Нисте урадили ништа по том питању. Немате ви ни вере,већ само празна прича.
Нико од вас не зна шта се тачно дешава за време регресије.Видите нешто и верујете да су то ваши предходни животи.
Невидим разлог да не будем убица и криминалац у сваком од живота у којима се будем родио.
Гледам пса,излежава се,Бог му све даје,нити брине, нити ради да би му било боље а боље му је него мени.
Што бих тражио Бога него што ме мука тера.неда ми се да будем миран ко пас кога поменух.
Шта је то са нама? Откуд овај немир који животињама и биљкама није својствен.

Rale , fanatiku jedan okoreli !

Težak si ko crna zemlja !!!

Informiši se malo pre nego što nešto izjaviš , a ne da lupetaš pa da ti se smeju ljudi...

Za tvoju informaciju , car Konstantin je proglasio da ne postoji inkarnacija jer se njegova žena plašila da joj se ne desi da u narednom životu bude neka sluškinja , ropkinja ,ili slično... šta ćeš , htela je žena da bude carica u svim mogućim životima ali pošto to nije moguće , nagovorila je svog muža debila i ovcu/ovna da izbaci iz Hrišćanstva reinkarnaciju... tako je i Kleopatra želela da ode u večni život , a ne da se ponovo rodi kao Caca Razz Laughing Cool
Ali ponovo se rodila kao Caca , da bi sebe još više usavršila,,,,, znači , Rale , Ja sam Kleopatrina savršenija verzija!!!!!! Cool
Ako si ljubomoran , to je tvoj problem! Cool

Pitaj Protomajstora , neka ti malo pojasni istoriju...Hrišćanstva...

Još jednom da ponovim , iz Hrišćanske religije je car Konstantin izbacio pojam re/inkarnacije...
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::

Citat:
Jesam bila Kleopatra u prošlom životu , ako ćemo da posmatramo kroz linearno vreme , koje je inače iluzija .

Caco, nisam te razumela, da li hoćeš da kažeš da si bila Kleopatra direktno u prethodnom životu, ili si od tog doba do danas imala i druge brojne inkarnacije? Verovatno ovo drugo? Very Happy

Imala sam i druge , brojne inkarnacije . Ali mi je prošli život u kome sam bila Kleopatra , od velike važnosti za ovu sadašnju inkarnaciju ...

Pokušala sam da objasnim da linearno vreme u stvari ne postoji kao takvo , osim u našim glavama Razz , ali simultana postojanja ne mogu da se objasne u par reči , široka je to tematika - ti si već upućena u tu tematiku Very Happy

Poljubac...

Poslednji izmenio Aleksandra-Caca dana 19 Mar, 2010 22:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Hahahaha. Vidiš kako i sam sudiš o razvoju duhovnosti po titulama koje se dele na planeti Zemlji. Ako je bila Kleopatra, ne znači da sada nije naprednija od onoga što je tada bila. To i sam znaš. Neki siromah sa ulice bi mogao da bude mnogo prosvetljeniji nego neki vladar sveta. Šta je tu čudno. Osim toga, da si malo detaljnije pročitao šta sam gore pisala, mislim, znam da te to ne zanima, ali eto, da si kojim slučajem to pročitao, onda bi ti bilo jasno da proces razvoja duše ne mora uvek kontinualno da bude uzvodan. On može da oscilira, isto kao što i u životu imamo uspone i padove.

Citat:

Nije sanjala. Došla je do tih informacija na određen način.

Citat:

Razumem tvoje tvrdnje, ali to iznosiš jer ne poznaješ kako cela ta priča funkcioniše. Kao prvo, to što se ne sećamo šta smo bili omogućava da rešavamo problem na nove načine, i da budemo neoptrerećeni prošlošću, već u potpunosti usresređeni na sadašnji život. To što mislimo da nam je ovo jedini život nam daje podsticaj da damo sve od sebe. Drugo, šta ti vredi što ćeš ostaviti neki dokaz, ko da ćeš se sećati da si ga ostavio.

Kada si duša između dva života, tada ne postoji uticaj uma i ega, to jest, emocija itd. nego duša objektivno sagledava šta je naučila do tada, šta je propustila, i šta bi trebalo da nauči. Da su u tom momentu uključene emocije, pa ko bi bio lud da izabere mučenički život. U tim momentima ti je sve jasno zašto tako funkcioniše.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A da bi se brzo ponovo rodili na Zemlji,moraju biti ispunjeni neki uslovi... Da postoji na Zemlji bar jedna osoba koja nas iskreno voli,da smo stvorili svoje prostranstvo ljubavi,koje će da privlači dušu ka Zemlji... i da naše poslednje misli budu usmerene ka životu,a ne ka smrti...
Sada dobro pogledajte ova tri elementa gore što sam naveo i videćete kako sistem u kome živimo uporno radi da ova tri elementa uništi i tako od ljudskih života stvori tugu i nesreću,pravi pakao! Pogledajte onda i običaje koji su utkani u religije,gde se više veliča smrt,nego život,to Vam je dovoljan razlog da sami shvatite neke stvari...(da li postoji ili ne reinkarnacija)...
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 19 Mar, 2010 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Još jednom da ponovim , iz Hrišćanske religije je car Konstantin izbacio pojam re/inkarnacije...

Kao i gomilu drugih stvari da bi se sakrila prava istina o poreklu čoveka, o njegovoj pravoj suštini i njegovim pravim vrednostima.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 3 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126561 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310152 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35884 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83084 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301414 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37113 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6938 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)