Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 08:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš je čudno da se niko do sada nije setio takve svoje inkarnacije u starom Egiptu u kojoj je kao tromesečna beba umro.
Sećanje na to moglo bi da nam osvetli večitu dilemu zašto dobri Bog uzima sebi novorodjenčad i da li je zlo objektivno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 08:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma reinkarnacija ionako ne postoji, to su sve isječci sjećanja na kolektivno, na nešto što nam u ovoj ikarnaciji može hmm... pomoći...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 08:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja smatram da je to najbliže istini.

Ali pitanje još uvek ostaje: zašto nema isečka sećanja na život preminule tromesečne bebe ili trogodišnjeg deteta?
 Nazad na vrh »
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja imam sjećanje na to iz ovoga života Wink
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 12:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Zosime, moj komentar se odnosio na nas zene "sto ji babi milo to joj se i snilo", sve samo o Kleopatri sanjaju i dobro je i neki muskarac nije sanjao ili bio ona.
Toliko ostalih zanimljivih licnosti, poznatih i nepoznatih...ali Klepoatra je Kleopatra.

Nisam radila regresiju ali se nadam da ja nisam bila ona. Very Happy

Pozz
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 12:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A i ne secam se da sam bila ona. Wink
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 13:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
I ja smatram da je to najbliže istini.

Ali pitanje još uvek ostaje: zašto nema isečka sećanja na život preminule tromesečne bebe ili trogodišnjeg deteta?

Postoji i to secanje. Sve se zapisuje.

Citat:
Drexel:
Almsivi,
Interesantna je ta borba,neprijatelje um moze sam da kreira i ako svaki dan misli o
tome ..to cemu se i desavati..svako za sebe gradi realnost u kojoj ce ziveti..ako je
neko izgradio hijerarhiju mracnih vladara koji vladaju nad njim na osnovu
informacija koje je procitao na internetu ..tako ce i biti..misli oblikuju nas
svet..daleko od toga da takvi ne postoje..ali da se to desava na intergalaktickom
nivou..tesko..jer ljudi su rasa koja sama treba da se razvije..sve je vec
napravljeno i izmisljeno..samo nije sve svakom dostupno odjednom..oni Jadczykiovi
ili kako vec imaju neke kao pozitivne kontakte..oni se igraju duhovima..pitaju kako
ovo..kako ono..i dobiju..DA..NE..kao deca kad se igraju..kod kuce..ima nekih tacnih
odgovora..ali uglavnom se ponavljaju neki univerzalni zakoni koji su jos od ranije
bili poznati.Slazem se da leveli u bilo kojoj oblasti treba postojati..ako imaju
smisla..tj ako su informacije opasne..da neko moze da ih zloupotrebi..na stetu
nekog..ali ako su to samo duhovne vezbe..pozitivne onda treba biti otvorene za
sve..samo one lose stvari koje mogu da se koriste u negativnom pravcu po meni treba
biti skrivene od ljudi..jer nije to za svakog..postoji velika odgovornost ako neko
to poseduje...i to se prenosi sa kolena na koleno unutar odredjenih familija..oni na
vrhu rade da ojacaju one sto su ispod,nikako da ih porobe ili ubiju jer to nije cilj
igre,ima onih koji se uzive pa hoce i to ali brzo to dodje na svoje mesto...jer tada
intervenisu vise sile.Kada sam bio tamo citao sam o nekoj vrsti cipovanja i da to
postoji i ovde kod nas,citao sam i ovde na forumu da clanica Caca moze da detektuje
ko je cipovan ,astralni implanti naravno postoje svuda e sada ovo sa fizickim
cipovima je preterivanje i zastrasivanje naroda...tako nesto ne sme da se radi.

Slazem se s ovim, ali ne sa svim. Smile
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::

Citat:
Ha ha, dobro je sto su samo zene bile Kleopatra. Uhhh!

Odlicno zapazanje Sneguljice!Svaka cast Very Happy .
Izgleda da samo zene nisu cule za neku Nen-Adimu,haha.

Ja sam iznela ovo zapazanje.Samo sam primetila.Vise se odnosilo na poznavanje istorijskih licnosti i vladara iz senke.U skoli je trebalo da nas uce kako da stvarno upoznamo i razumemo ljude koji zive pored nas.Tema je ipak regresija,pa mozete nastaviti.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 17:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema uopšte nije regresija, samo što to niko ne primećuje... Pročitajte prvu stranu i povežite prvi komentar na njoj sa naslovom teme pa će vam biti jasno da ste odavno promašili temu pismenog zadatka Laughing Laughing Laughing
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Једно од Божјих имена је Живот.
Што значи да је живот који управо живимо наш Бог.
Пошто Бог живи у вечности,он је ослањајући се на мисли које смо помислили од почетка до краја нашег живота у телу креирао нашу судбину.И она је пут којим ми ходимо и на којем треба да спознамо своју Божанску природу.
Будући да су наши животи различити то су и путеви спознаје сви до једног различити.
Има људи који ради славе овог света не желе да виде истину јер их истина осуђује и омаловажава.Они намерно затварају своје очи да не виде и то је странпутица.
Наша жеља да себе видимо већим од осталих води нас на странпутицу.
Отуда и жеља да будемо духовни учитељи пре него ученици.
Јер учитељ је неко велик у знању а ученик мали.
Уместо да будемо ученици и да истражујемо живот ми радије бирамо да будемо учитељи и запостављамо учење доказујући да смо у праву и да знамо више.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš je čudno da se niko do sada nije setio takve svoje inkarnacije u starom Egiptu u kojoj je kao tromesečna beba umro.
Sećanje na to moglo bi da nam osvetli večitu dilemu zašto dobri Bog uzima sebi novorodjenčad i da li je zlo objektivno.

1. reklo bi se da je tacno da tema nije reinkarnacija...ali jeste -
velika zamka...
doduse ne znam KOLIKO je velika zamka - pitanja o reinkarnaciji... ali, izgleda za neke i jeste.

2. za stotine vodjenja seansi, NITI JEDNA OSOBA NIJE, KOD MENE, U PROSLOM ZIVOTU BILA NEKA POZNATA, SVETSKA ZVEZDA...!!!
- osim... ako to zeli, da vidi i oseti, kako je

4. IMAO SAM SLUCAJEVA... KAD GOD HOCES / TE... SA VASOM INKRANACIJOM gde, kao dete... prestaje zivot...
koji NEMA NIKAKVIH PROBLEMA...ili barem ne posebnih... nevezano za Egipat, naravno

5. VEC SAM NAPISAO... DAMNOGI OD NAS... imaju PROSLU INKARNACIJU koja ni NE MOZE DA SE ZOVE - ZIVOT, t.j. inkarnacija, IZ RAZLOGA - SPUCAVANJA LOSE KARME...
I - OSLOBADJANJA ZA - OVAJ ZIVOT... da nas sto manje gusi, pritiska...
TAKVA JE - RASPODELA...
i, mislim da je to VEOMA DOBRA RASPODELA...

6. pomenuo sam i knjigu... PRVU NAJBITNIJU, na Zapadu, po pitanju regresoterapije...
Dr. Brian Weiss: MNOGI UCITELJI, MNOGI ZIVOTI,
slican je prevod HRVATSKOG IZDANJA...
gde autor opisuje razne seanse... kao i KONTAKT SA SVOJIM SINOM...
koji je PREMINUO... NA STOLU... OPERACIONOM... gde ga je NJEGOV OTAC, svetski poznat ipriznat strucnjak i u r.t. ali i u KARDIO - VASKULARNOJ ( SRCANOJ) HIRURGIJI...
ISTI TAJ BRIAN WEISS...
operisao... kao dete , sina... od 5 godina... sa srcanom anomalijom...

i - KAKO TECE TAJ RAZGOVOR... KAO I SMISAO SVIH OKOLNOSTI...
zasto ovako SVETSKI NO. 1 - NE MOZE DA SPASE - RODJENO DETE...!!!???

dakle, NEKIH SMSILOVA - IMA...
zavisi KO STA GLEDA... ILI - TRAZI...

mnogo sam imao predanih obucara, radnika... itd... sa JAKO LEPIM - OSOBINAMA...

a, zelja SVAKOG EGA i jeste BITI - SLAVAN... makar i kao u proslom zivotu...
ali , poenta je, mislim

STA - SA TIM...???
i, ko ce se jos secati Cezara... za 10.000 godina...???
osim mene, naravno, jer ja sam bio i jesam - Cezar... JEDINI...
u Civilizaciji 4...
A, nekad i Gandi... ima nesto drugo... brze se napreduje, usporeno
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MI SVE SVOJE PROSLE , BUDUCE I OVAJ ZIVOT ZIVIMO UPRAVO U OVOM TRENUTKU....
Nije to ni tako tesko bas razumeti?
Zar ne?
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 00:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 ::

Hvala na dobrodošlici Smile
Mislim da je ova rečenica koju sam podebljala ključna, dakle postoji informacija koja se koristi za ovo ili ono. To "dobro" ili "loše" ovisi o našoj namjeri i svijesnosti situacije. Npr. ručna bomba (uzmimo ju kao "zli" alat), ako ju baciš na nekoga tko te napada u smislu ojedine brane, mogla bi biti ok upotreba, ali ako ju baciš na nevinu djecu "zla" upotreba. Sa druge strane npr. pokloniš cvijet osobi za koju znaš da je alergična na pelud....
Dali je, kako ti kažeš, u situaciji gdje koristiš "lošu" stvar u pozitivno za jačanje drugog čovjeka, zaista onda to "loša" stvar ili je jednostavno neutralana a ti sa svojim stavom određuješ njeno "dobro" ili "loše".?

Da...ja sam malo bio nejasan oko toga...ali si me ti lepo dopunila...i shvatila sustinu...moze da se nazove "neutralna" stvar sa odredjenim stavom...ali u sustini sve ono sto sadrzi u sebi negativno ne moze biti "neutralno" po meni...eto slozili smo se oko bombe da je zli alat...i on ne moze nikako biti po meni "neutralan" posto sadrzi vec zlo...tj nacrt bombe informacija za njeno kreiranje je bila zla - ta spravica oduzima zivote u svakom slucaju...to je vrlo losa stvar i te veoma lose spravice-fizicka oruzija se mogu koristiti kao sto kazes u nekoj vrsti odbrane dal sebe...ili neke vece teritorije...to je ok upotreba...sigurno ima i takvih neutralnih informacija koje mogu da krenu na jednu ili drugu stranu ovisno o nasoj upotrebi ali po meni to nisu nikako oruzija niti bilo sta povezano sa njima...eto dala si veoma lep primer cveta - on je neutralan sa mojim stavom...posto moze nekom ulepsati dan a nekom izazvati neprijatnosti...na kraju kada se pogleda u globalu sva ziva bica na planeti ako bi mirovala u mestu i ako planeta bi se zaustavila ili cela jedna galaksija te stvari i bica u njoj bi sigurno bile nazvane neutralnim ...a posto je sve zivo i u pokretu...onda ...ili je dobro koje moze da udje u lose...ili lose koje moze da udje u dobro...neko ce samo da promeni ove nazive
"lose-dobro" u skladu sa svojim stavom...i tako ...postoji prava istina i po meni ona glasi
ovako...action,reaction...cause and effect
 Nazad na vrh »
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš si to lijepo ispisao Drexel i zaokružio cijelinu Wink      

DAJBOG ::
MI SVE SVOJE PROSLE , BUDUCE I OVAJ ZIVOT ZIVIMO UPRAVO U OVOM TRENUTKU....
Nije to ni tako tesko bas razumeti?
Zar ne?

Upravo tako!
Sadašnji trenutak je sve ono što smo prošli, te prema iskustvima i spoznajama, naše djelovanje koje kreira budučnost.
Dakle, mi nikuda neidemo regresijom, samo pomičemo svijest prema i na nešto...
Imala sam uvide u svoje "prošle" živote, a dolazili su u scenama koje su mi baš u tom trenutku dale neka pojašnjenja u momentalnoj životnoj situaciji. Nikada se nisam bavila time, već sam sve situacije rješavala sada i ovdje, u ovome životu. Ove informacije bi se pojavile samo kao zadnje slovo koje bi me u potpunosti oslobodilo fenomena koje sam rješavala u tom preiodu.
No, iskustvo moje prijateljice sa regresijom je za nju bilo predivno, dakle svi "trebamo" nešto drugo...
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 13:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evojedne seanse koju sam vec postavio na - predanu sluzbu bogu...
koja govori o
SAMOUBISTVU - DETETA...

kao i uzroke... i, naknadne posledice, u ovom zivotu...

dakle za one koji ne veruju da ima i toga... podosta... u seansama...
vezano za smrt dece... i pitanja, kako kaze Zosim
ZASTO - DOBRI BOG... UZIMA - DECU... i da li je zlo - objektivno...???
ima i dosta drugih seansi, i sa novorodjenom decom... itd...
ali su price PREKRATKE...
u sustini... dete se igra... ili ima neke strahove, od aviona...
i onda - BUUUUUM...
padne bomba, 2. svetski rat je... i dete pogine...
ostaje prica vezana samo ZA RODITELJE...
ali o tom potom...
.............................
dakle - obican covek... samo MALO KRUT...

PRIČA O ČELIČNOM ČOVEKU
Ne mislim da je priča vezana samo za tu osobu, jer sam viđao i viđam, mnoge krute osobe, a pogotovo osobe koje su negde krute. U nekoj frekvenciji, nekom pogledu, nekoj filozofiji, mišljenju, ubeđenju ili veri. Čovek je, na astralnom nivou, imao glavu, normalnu, ali je celo telo bilo kao ploča od debelog čelika. Bio je interesantan i smešan. Njegov život se vrteo oko ovog posebnog dara, koji je umeo da bude, nekada i nedostatak. Bio je veoma jak, čvrst, tako reći i neprobojan. Niko nije mogao da ga savlada, iako nije bio krupan rastom. Sa ljudima koji su mu odobravali bilo je lako, ali su problemi nastali za one ljude koji su bili bilo kako protiv. Nisu smekžli ni da mu protivreče, da javno iznose, a još gore i da brane svoje stavove koje su suprotne čeličnom čoveku, a najgore bi bilo ako bi se, kojim slučajem, usudili da se bore i izbore za suprotne stavove. Tada bi osetili ono najgore, a to je udarac čelika u glavu. Imao sam prilike i sam da ostim kako to funkcioniše i nije mi, ni najmanje bilo prijatno. Da ne kažem da mogu da nastanu rane veoma bolne i dugotrajne. Zato su ljudi, izbegavali da mu se suprotstavljaju. Ali, to ga nije uvek zadovoljavalo, nekda je imao svoje žute minute pa je sam provocirao, kako bi opt pokazao i dokazao ko je glavni, najjači u luci, ai šire. .. Gledao sam i slušao priču mog anđela. Imao sam utisak da taj čovek ne živi baš normalno, i da nije čaš srećan zbog te svoje prednosti nad ostalima.

Onda mi je anđeo pokazao njegov prošli život i uzrok sadašnjeg stanja.
Bio je mali i živeo je sa roditeljima u nekoj kolibi.
Jedno je sa ocem otišao u šumu da seku drveće. Veliko, ne znama da li za prodaju ili ogrev, ali drveće je vilo veliko. I usred seče, jedno poveće stablo se obručilo na njegovog oca i pritislo ga.
Mali je video svog oca u mukama i pokušavao je da mu pomogne, da ga izvuče i spasi. Ali, nije uspeo i otac je preminuo.
Posle toga se pokazuje scena, nekoliko godina kasnije, kada već stariji,
ali još uvek dete,
dolazi kući i zatiče svoju majku sa drugim muškarcem.
Prilazi prozoru i vidi scenu vođenjka ljubavi. Shvata da je to nešto što nije ok, i shvata da je sam kriv za to, jer nije uspeo da spasi svog oca i zato se, sada, događa ovo.

Duboko razočaran, odlazi do litice i baca se sa nje u provaliju sa željom da se ubije.
I, pada, prikovan na drvo koje je izraslo na ivici provalije, ali ubrzo nakon toga, umire.

Zato, u ovom životu, ima telo od čelika. Kako se niako ne bi desila ista stvar, da padne i da se razbije. Ovako će moći, uvek, da bude čvrst. Onda se film njegovog života odvija dalje. Vidim da čovek ima problema da se savije, da ga bole leđa i kičma. Teško mu je, jer mu je teško telo. Pitam anđela a da li može ovom čoveku nekako da se pomogne i kako? Anđeo mi odgovara da postroji samo jedan način. ...
....
citat iz knjige Regresoterapija kao inspiracija i lek za mnoge bolesti
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 30 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126653 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310591 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83127 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301593 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37143 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6944 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)