Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
MI SVE SVOJE PROSLE , BUDUCE I OVAJ ZIVOT ZIVIMO UPRAVO U OVOM TRENUTKU....
Nije to ni tako tesko bas razumeti?
Zar ne?

Dajbog, meni je teško, gotovo nemoguće da to razumem na tvoj način.

Nekada smo, kao primati, gledali u munje i umirali od straha pred tom pojavom.
Nešto kasnije zamišljali smo da se to Bog srdi na nas.
Danas, sa istim strahom gledamo u te munje, ali znamo da su posledica statičkog elektriciteta.
Za hiljadu, možda milion godina, sve ono što danas smatramo neobjašnjivim i misterioznim, što posmatramo kao posledicu slučajnosti, koicidencije tj. sinhroniciteta, u toj budućnosti ćemo znati da je logička posledica dejstva „psihičkog polja“ ili ko zna čega, ali tu više neće biti misterije.

Protokom vremena, onako kako ga mi doživljavamo, imamo samo evidentan rast inteligencije. Mnogi to ne žele da vide i viču samo: ljubav, ljubav, ljubav.
Roditelji su se i onda brinuli za svoju decu, za porodicu, brinu se i danas. Ljubavi je bilo i onda, ima je i danas, isto kao što je ima i medju životinjama.
Kao što rekoh, od onda do danas razvijala se samo inteligencija i ona to čini i dalje.

A kuda nas vodi i gde će nas odvesti, teško da znamo.

Stoga, mi samo svoje prošle živote (i to neke, one osvešćene) i ovaj sadašnji (dosadašnji) život prelamamo u trenutku u kojem živimo.

Jer ako isprazniš um svakog sadržaja, baš svakog, a znaš kako, još uvek si živ ali živiš prazninu. U tom stanju ne živiš ništa iz prošlosti, makar to bio prethodni trenutak tvog sadašnjeg života ili neko sećanje iz prethodnog života (ako ga je bilo, naravno).

Tako ja to vidim.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dok sam pisao Dajbogu odgovor jedna rečenica mi je upalila lampicu:
„...ili neko sećanje iz prethodnog života (ako ga je bilo, naravno).“

=> Ako ga je, naravno, bilo!

Alex, da li si imao slučaj duše za koju si konstatovao da joj je ovo prva inkarnacija na svetu?
Znači, duša nevina do bola.
I ti je onda pitaš:
- Pa, dobro, lepoto, objasni mi šta ti je trebalo da dolaziš ovamo? Ko te na to naterao?

To i jeste primarno pitanje:
Zašto je duša uopšte silazila u materiju i time pokretala karmički točak?
Koja je to muka naterala dušu da se uvlači u tesno, bolno i grešno telo?

Molio bih samo bez onih gluposti: „“došla je da sakupi iskustva“.

Kao što negde rekoh, ko od vas nosi dva broja manje cipele samo da bi sakupio iskustvo iz hodanja u cipeli?
I pri tome zna, ako jednom, samo jednom obuče tesne cipele da će ih takve nositi celoga život i ko zna koliko još takvih života.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Almsivi"]       
Zosim ::
I ja smatram da je to najbliže istini.

Ali pitanje još uvek ostaje: zašto nema isečka sećanja na život preminule tromesečne bebe ili trogodišnjeg deteta?

Postoji i to secanje. Sve se zapisuje.

[quote]

Almsivi, a gde se to zapisuje?
I nemoj da smetneš sa uma još jedan problem: Kada negde nešto zapišeš moraš da zapamtiš i gde si to zapisao.
Ko i gde drži taj adresni registar?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 15:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Alex, da li si imao slučaj duše za koju si konstatovao da joj je ovo prva inkarnacija na svetu?
Znači, duša nevina do bola.
I ti je onda pitaš:
- Pa, dobro, lepoto, objasni mi šta ti je trebalo da dolaziš ovamo? Ko te na to naterao?
.

ne, nisam... nijednu...

ali, da napomenem, VEC BAREM 15 GODINA - NE RADIM REGRESIJE U PROSLE ZIVOTE...

osim AKO TO TA OSOBA - BAS TRAZI, POSEBNO.

A, kao sto se vidi iz prilozenog, TO RADI SA ANDJELOM...
PA je UVEK MOGUCE... DA JE TO I POSEBNA KREACIJA, ANDJELA...

zbogovoga ... i onoga...

naravno, nekada sam radio i PITANJA... KONKRETNA... sa podacima TOG, NEKOG, KAO...
PROSLOG ZIVOTA:
ime i prezime, grad,datum rodjenja, datum smrti... gde...
izgled nadgrobne ploce... i JEZICI...!!!

EE, sad je ovo - INTERESANTNO...

ljudi su UMELI DA PRICAJU JEZIKE... KOJE NE ZNAJU... U OVOM ZIVOTU...

cak i neke dijalekte...
ne ulazim u to - ODAKLE, I - KAKO...

takodje, SADA IMAM U PONUDI - UCENJE STRANIH JEZIKA... na seansama...

znaci, ne znas NEMACKI, a ides za Nemacku, kao sto to radim, sada, sa jednom osobom...
i, hoces dase naucis...

kao i SLIKANJE... MUZIKU... REZIJU... SVIRANJE NA POSEBNOM INSTRUMENTU...
( sto sam vec opisao, sa seansi)...

i, dakle, uvedem osobu u Nemacku... u nekog Nemca - Nemicu... ili profesorku Nemackog...
i - POVEZU SE... SPOJENI SUDOVI...
...
a za neke vece kreativnosti, radim i sa Nad dusom, i to opisujem...

U KOJOJ SE NALAZI - SVE... I SVI...
U SVIM VREMENIMA I PROSTORIMA...

DAKLE, POVEZIVANJE SA SVIM I SVAKIM...

licni mislim, nemoj me drzati za rec, da duse PRVO BUDU - MINERALI...
kao pocetak svesti... o materijalnom, pa zivotinje, itd...
dakle, AKO NALETI NESTO TAKO...

ODMAH - PISEM...

( ako neko to i cita, hahaha...)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 je u svom postu predstavljanja rekla sledeće:

Stavljam vjeru ispred dokaza...

i to me oduševilo.

Kako je to divna samosvest.
Razmislite!
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 16:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat
Stavljam vjeru ispred dokaza...

i to me oduševilo.

Kako je to divna samosvest.
Razmislite!

I ja se slazem.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 16:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo da probam da napisem neki smisao postojanja proslih zivota...
akoje verovati... da ima nekog smisla

davno sam citao razne seanse i drugih terapeuta, a i sada ako ima neceg novog, za mene... kao ideja... kao sa Putovanjima dusa...
da bih se i sam ucio, dalje...

i secam se, ai sada ima dosta slicnih primera...
jednog opisa prethodnog zivota coveka, naseg, pravoslavca i patriote, velikog, ali i dosta
nacionalisticki krutog, da tako kazem...
i, taj covek nije mogao da veruje... a mozda i nije istina...
kada je gledao sebe, kako, kao Nemac, u, mislim 1. svetskom ratu... ili drugom...
UBIJA SRBE...
bas onako...
detelje je nepotrebno pisati...

kao i mnogi drugi slucajevi POTPUNE SUPROTNOSTI... od onoga sto su, sada, u ovom zivotu...
a samo su varijante - BEZBROJNE... kao kombinacije u lotou...

i, mislim da to ima VELIKOG SMISLA...

A I SAM IMAM PRIMERE, SVOJE... i to IZ OVOGA ZIVOTA...
kako JEDNU STVAR... koju nisam voleo, I BIO VRLO... PROTIVAN...

danas ISTICEM, HVALIM... ili barem - tolerisem...
a, mogao bih puno toga da nabrojim...

zato, mislim, TREBA RAZUMETI, BAREM - ONU POTPUNO SUPROTNU - MOGUCNOST...
ne samo stranu, kada nam je neko KAZE...
nego upravo KADA SAMI NESTO TVRDIMO - Apri tom DRUGOME KAZEMO -
NE, NISI U PRAVU...
NE, TI NE ZNAS...
NE, NIJE TO - ISTINA...
ILI
TI SI OVAKAV I ONAKAV...

radi HARMONIJE PRIRODE...

OBAVEZNO... PRE... ILI POSLE...

BUDEMO MI - TA DRUGA STRANA...

neko moze to odmah da razume... NEKOME SE TO - ODMAH... U TOKU 24 SATA
I - POKAZE...
a, neko ce tek, MOGUCE...
POSLE SMRTI TELA...
ili - MOGUCE... u sledecoj inkarnaciji...

ALI - NEKADA BI TREBALO... mada, MOGUCE... I DA NE MORA

ala sam se izmogucio, hahaha
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 17:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbog, meni je teško, gotovo nemoguće da to razumem na tvoj način.

Pa to tako i treba, ali je vazno da se potrudis da to spoznas na svoj nacin...

Nekada smo, kao primati, gledali u munje i umirali od straha pred tom pojavom.
Nešto kasnije zamišljali smo da se to Bog srdi na nas.
Danas, sa istim strahom gledamo u te munje, ali znamo da su posledica statičkog elektriciteta.

E sada ovde...Uf... APSOLUTNO SE NE SLAZEM...
Kao detence od 5 godina sam oduvek izlazio i otimao se roditeljima da gledam kada grmi i uzivao u tome..
NEKAKO SAM UVEK GROMOVE OSECAO KAO SVOJU BRACU..
NIKADA NI ZRNCE STRAHA..
NIKADA NEGATIVNOST, ODBIJANJE,NELAGODNOST.
ODUVEK SRECA, USHICENJE, RADOST STO TAKO NESTO POSTOJI...
Eto vidis kako smo svi razliciti...
I U TOME JE UPRAVO I SVA LEPOTA CELOKUPNOG POSTOJANJA...

Za hiljadu, možda milion godina, sve ono što danas smatramo neobjašnjivim i misterioznim, što posmatramo kao posledicu slučajnosti, koicidencije tj. sinhroniciteta, u toj budućnosti ćemo znati da je logička posledica dejstva „psihičkog polja“ ili ko zna čega, ali tu više neće biti misterije.

BAS STETA.
BICE TO NEZANIMLJIVA VREMENA. SRECOM MI CEMO SE DO TADA VEC "POKUPITI ODAVDE"...

Protokom vremena, onako kako ga mi doživljavamo, imamo samo evidentan rast inteligencije. Mnogi to ne žele da vide i viču samo: ljubav, ljubav, ljubav.
Roditelji su se i onda brinuli za svoju decu, za porodicu, brinu se i danas. Ljubavi je bilo i onda, ima je i danas, isto kao što je ima i medju životinjama.
Kao što rekoh, od onda do danas razvijala se samo inteligencija i ona to čini i dalje.

A kuda nas vodi i gde će nas odvesti, teško da znamo.

Stoga, mi samo svoje prošle živote (i to neke, one osvešćene) i ovaj sadašnji (dosadašnji) život prelamamo u trenutku u kojem živimo.

Jer ako isprazniš um svakog sadržaja, baš svakog, a znaš kako, još uvek si živ ali živiš prazninu. U tom stanju ne živiš ništa iz prošlosti, makar to bio prethodni trenutak tvog sadašnjeg života ili neko sećanje iz prethodnog života (ako ga je bilo, naravno).

Tako ja to vidim.

AKO ISPRAZNIS UM OD SVAKOG SADRZAJA...
PA GA ONDA NAPUNIS PROSLIM, SADASNJIM I BUDUCIM ZIVOTIMA...
ONDA IH ZIVIS U TOM TRENU SVE...
I VEOMA DOBRO OSECAS DA ONI NISU "TVOJI"
JER I NISU... Laughing Laughing

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 18:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime... Uz ono što sam već napisala o ovdje i sada, evo još malo mog mišljenja.
Kada pričamo o sadašnjem trenutku, to znači da se sada i ovdje sve događa. Sa time se želi izbijeći prijanjanje na neke situacije koje su bile ili koje u budućnosti želimo da budu. Ovakav način razmišljanja pogoduje rješavanju predrasuda i okretanje samome sebi. Ljudi su skloni živjeti u prošlosti ili budućnosti... npr. u prošlosti im se dogodilo nešto jako lijepo i cijelo vrijeme su vezani za tu situaciju... ili pak nešto jaaaako žele... na ovaj način njihova je pažnja pomaknuta u prošlost ili budućnost, a ovaj trenutak koji je toliko dragocijen opet im izmiće. Baš ovaj trenutak koji je upravo ovakav zbog tog događaja koji se već dogodio, baš ovaj trenutak koji stvara da se želja ispuni. Stvar je fokusiranosti i usmjerenosti. Zamisli da si nešto zaželiš i točno odrediš kako ćeš ispuniti tu želju. Ovdje si pak fiksiran i za točan put za koji smatraš da je jedini moguć... uh koliko samo blokada se ovime stavlja čovjek pred sebe. A sada zamisli da si nešto zaželiš i ne misliš više na to, nego jednostavno otpustitš i živiš sadašnji trenutak.... kolike su mogućnosti pred tobom, svaka situacija postaje novi izazov, nova životna lekcija... Smile

A sada ono što nam kaže novopreimenovani STRATKO Wink
Prošlost, sadašnjos, budućnost... to su sve osjećaji, to je sve naša percepcija. Percepcija je vezana uz ovo tijelo koje nosimo, koje je odraz prostora i vremena. Što si bliži svom izvoru sve se to polako počinje gubiti, no kako bi se počelo gubiti prvo kao takovo treba prihvatiti i spoznati. To je prelazak iz JA JESAM u JESAM...
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ех тај садашњи тренутак.
Полази ли вама за руком да га живите.
Сада треба да окривим свој ум што ми не дозвољава да живим садашњи тренутак.
Какви су ваши умови,живите ли ви садашњи тренутак,који би тако лепо било живети.
Ја једва да уграбим по неки тренутак садашњег тренутка.
С обзиром да је живот садашњи тренутак,ја практично и не живим Живот.
Покушавао сам свашта али мој непријатељ је непобедив.
Остаје ми нада и Исуса Христа да ће он учинити нешто да ме спасе од мог непријатеља.
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 19:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro pitanje, koliko ga uspjevamo živjeti Smile

Život u sadašnjem trenutku ne ograničava, već se širi van granica vremena. Wink

A tko je to tvoj neprijatelj?
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 ::
Zosime... Uz ono što sam već napisala o ovdje i sada, evo još malo mog mišljenja.
Kada pričamo o sadašnjem trenutku, to znači da se sada i ovdje sve događa. Sa time se želi izbijeći prijanjanje na neke situacije koje su bile ili koje u budućnosti želimo da budu. Ovakav način razmišljanja pogoduje rješavanju predrasuda i okretanje samome sebi. Ljudi su skloni živjeti u prošlosti ili budućnosti... npr. u prošlosti im se dogodilo nešto jako lijepo i cijelo vrijeme su vezani za tu situaciju... ili pak nešto jaaaako žele... na ovaj način njihova je pažnja pomaknuta u prošlost ili budućnost, a ovaj trenutak koji je toliko dragocijen opet im izmiće. Baš ovaj trenutak koji je upravo ovakav zbog tog događaja koji se već dogodio, baš ovaj trenutak koji stvara da se želja ispuni. Stvar je fokusiranosti i usmjerenosti. Zamisli da si nešto zaželiš i točno odrediš kako ćeš ispuniti tu želju. Ovdje si pak fiksiran i za točan put za koji smatraš da je jedini moguć... uh koliko samo blokada se ovime stavlja čovjek pred sebe. A sada zamisli da si nešto zaželiš i ne misliš više na to, nego jednostavno otpustitš i živiš sadašnji trenutak.... kolike su mogućnosti pred tobom, svaka situacija postaje novi izazov, nova životna lekcija... Smile (=> Z: nastavak sledi...)

A sada ono što nam kaže novopreimenovani STRATKO Wink
Prošlost, sadašnjos, budućnost... to su sve osjećaji, to je sve naša percepcija. Percepcija je vezana uz ovo tijelo koje nosimo, koje je odraz prostora i vremena. Što si bliži svom izvoru sve se to polako počinje gubiti, no kako bi se počelo gubiti prvo kao takovo treba prihvatiti i spoznati. To je prelazak iz JA JESAM u JESAM...

...nastavak...
I ja opet nešto zaželim, pa to otpustim jer tolike su mogućnosti predamnom, pa opet i opet...i tako umrem u mestu, nikada se ne pomerivši, da se ne bih ni za šta vezao !
Znamo da nije tako. Mogu se vrlo dugo dvoumiti šta ću i kako ću, ali na kraju ću se ipak morati odlučiti za nešto jer će me glad i žedj naterati na to. Jureći antilopu s kopljem u ruci odreći ću se tolikih drugih divota i radosti u životu...pešačeći do izvora da utolim žedj, a da usput ne postanem večera nekom drugom, propustiću najomiljeniju seriju...

Tako dodjemo do zaključka da je trenutak sadašnji u kojem živim prazninu tj. trenutak sadašnji, u kojem nisam ničim vezan, luksuz života i lična stvar izbora kako ću iskoristiti slobodno vreme koje mi preostane kada namirim glad, žedj, sex, san i omiljenu seriju, jer i ona predstavlja neminovnost u mom životu.
A sin poglavice ne mora ništa od toga da radi. Po ceo dan se izležava, prinose mu hranu, piće i žene, svo slobodno vreme, kojeg ima na pretek, koristi na razmišljanje šta je to sledeće u životu čega će da se odrekne da se ne bi vezivao, jer je svestan vrednosti trenutka sadašnjeg.
Upravo iz tog razloga mu svaki dan donose sveže jelo, novo piće i drugu ženu da se ne bi navikao i vezao i ima satelitsku sa 200 kanala da se ne bi vezao ni za jednu seriju.

Moć trenutka sadašnjeg! Evo koja je skrivena moć u njemu. Ako smo oslobodjeni tereta prošlosti, ako prošlost nema uticaja na nas, onda reinkarnacija nema smisla. Onda ni karmički točak ne postoji. Baš lepo, zar ne !

Tako sin poglavice hrli ka prosvetljenju, grabi ka svom „izvoru“ jer ni za šta se ne vezuje.
Jednog dana će stati kraj mene, staviće mi ruku na rame i uz blagi osmeh reći će mi: JESAM!
A mene će biti sramota da mu kažem: NISAM – i samo ću potvrdno klimnuti glavom i on će otići zadovoljan.
A ja NISAM jer isto jelo gulim po nekoliko dana, istu bljutavu vodu sa izvora za nas obične, imam ovu jednu ženu i samo jedan TV kanal, prvi program i na njemu dnevnik i onu moju seriju i preko toga nemam slobodnog vremena osima ako se ne odreknem nečega u životu.
I sve mi se nešto čini da je prošlost ipak uticala na moj i život poglavičinog sina, da nas je učinila tako različitim te je njega obdarila svakojakim mogućnostima, a mene prosto ojadila.
Poglavica mi je potvrdio da pravilno razmišljam i da ću se u nekom drugom životu zasigurno roditi kao poglavičin sin, a njegov sadašnji sin će biti kao ja sada, jad i beda. I da bi me još jače uverio u to zagrlio me je i rekao mi: Sine!
Meni je došlo da zaplačem.

Mnogo godina i vekova kasnije jedan čovek će pod drvetom smokve doživeti najveće prosvetljenje koje se može zamisliti.
Varate se ako mislite da je to bio Alija Sirotanović. Ne, to je bio princ, rodjen u svili i kadifi.
Poglavičin sin!
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 20:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..jedini ljudski istinski neprijatelj je strah..a on izvire iz nedostatka vjere i prošlih iskustava svojih ili tuđih. Smile
( 5.element )
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ђаво,Кушач,Сотона,Опадач Браће,Его....
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 30 Mar, 2010 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Talermanu
i ostalim putnicima!

O putu i putevima, iz Ansovog ćošeta:

Koliko ljudi toliko i puteva i putnika ...
Bog sve pamti i NIKADA se ni u jednom putniku ne ponavlja ...
Zato nijedan put nije potpuno isti, čak i kada se radi o putnicima iz iste duhovne škole ...
I nesporno je da je svaki put dobar, ukoliko je put kojim hodimo put srca ...,
Problem su sumnje i preispitivanja, problem je kako prepoznati da li je put kojim idemo zaista put srca ...??
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 31 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126652 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310587 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83126 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301582 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37142 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6943 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)