Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 00:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Thumleft
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne postoje posrednici između čoveka i BOGA. BOG želi da razgovara sa svakim čovekom i svi koji žele da posreduju stvaraju samo iluziju!!!
Bog je odavno sve zapisao u živom svetu,svojstveno samo njemu...Živom rečju ... Onaj koji ima oči videće oko sebe živu knjigu i neće trošiti energiju na razna isčitavanja knjiga,jer će mu proći čitav život čitajući i tako će tamna strana da ga skloni sa pravog puta...stvaranja sopstvenog rajskog prostranstva istkanog dušom čovečijom u zanosu ljubavnog nadahnuća u kome će se večno duša i misao stvaralačka preporađati!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 11:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Ne postoje posrednici između čoveka i BOGA. BOG želi da razgovara sa svakim čovekom i svi koji žele da posreduju stvaraju samo iluziju!!!
Bog je odavno sve zapisao u živom svetu,svojstveno samo njemu...Živom rečju ... Onaj koji ima oči videće oko sebe živu knjigu i neće trošiti energiju na razna isčitavanja knjiga,jer će mu proći čitav život čitajući i tako će tamna strana da ga skloni sa pravog puta...stvaranja sopstvenog rajskog prostranstva istkanog dušom čovečijom u zanosu ljubavnog nadahnuća u kome će se večno duša i misao stvaralačka preporađati!!!

Alaemyrus ::
Sve ovo je jako jednostavno.. samo se treba razvijati samilost.
Kada sam bio pre koju nedelju s Vladanom na putovanju do Lazarevog kanjona videli smo tako mnogo manastira u kojima su monasi veoma uctivi i ljubazni.
Nude posetiocima prenociste, hranu i pice.. bezuslovno.
Ima tako mnogo prilika za svakoga ko zaista je iskren i zeli sluziti Svevisnjeg..
Mozete otici lepo u neki manastir ili hramic i uraditi neku sluzbu, ima tako mnogo prilika a ta sluzba za Gospodina koja se radi s ljubavlju je ono sto ZAUVEK ostaje.. nije podlozno vremenu.

Ima znaci smestaj na duhovnom mestu s duhovnim osobama u prirodi po planinama, sumama sansa za sluzenje..

Jedino sto osobu moze sputati jeste pohlepa, zelja za sluzenjem sopstvenih cula umesto Gospodinovih.

Eto ovo vam pisem i potpuno je u skladu i sa svesnoscu Krishne, medjunarodnom pokretu u kojem se nalazim i cije standarde se trudim da pratim koliko mogu.

Kada smo bili stigli u Lazarev kanjon i tamo bili u jednoj pecini 10 dana, svracali smo ponekad do obliznjeg sela Zlot i tu smo za vreme jedne nedeljne sluzbe oko crkve ocistili svo djubre kojeg je bilo puno.
Malo su nas zacudjeno gledali popovi, verovatno nisu navikli da "turisti" skupljaju djubre u njihovom selu oko crkve..

I ovo je bila lepa sluzba. :)
Eto toliko od mene za sada na ovoj temi, puno zdravlja i Bozije milosti

plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 15:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nekako mi ne polazi za rukom da se sasvim složim sa ovim stavom, Litlneks...!

Tačno je da knjige i znanja iz knjiga ne mogu da zamene samu praksu Života, tačno je da Život sam po sebi ima mehanizme za upućivanje čoveka na duhovni rast (patnja i bolesti su neki od tih mehanizama).

Ipak...

AKO SU KNJIGE I ZNANJA IZ NJIH NEPOTREBNI I ČAK ŠTETNI - OTKUDA ONDA BIBLIJA I OSTALE TZV. SVETE KNJIGE? KAKO DRUGAČIJE, DO PREKO KNJIGA SAZNAJEMO ZA POSTOJANJE, DELOVANJE I UČENJE ISUSOVO, na primer?

DA LI MI ŽIVIMO U CIVILIZACIJI U KOJOJ SVAKO OD DETINJSTVA MOŽE SPONTANO DA USPOSTAVLJA SVOJU VEZU SA BOGOM ILI SVOJIM UNUTRAŠNJIM BIĆEM? Ili, naprotiv, imamo civilizaciju koja kao da je smišljena sa suprotnim težnjama?

AKO NEMAMO CIVILIZACIJU KOJA NAS NE UPUĆUJE KAKO DA OD DETINJSTVA USPOSTAVLJAMO VEZU SA SVOJOM UNUTRAŠNJOŠĆU (BOGOM) - ONDA MORAMO DA TE ORIJETIRE TRAŽIMO U KNJIGAMA.

Čini mi se...!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 16:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da ima nas svakakvih pa i pomalo čudnih. S jedne strane GUTAMO Anastazijine Bajke i DRŽIMO se svega što je napisao pisac tih bajki..a s druge strane govorimo o bespotrebnosti informacija putem knjiga ili neta. Gljedam i ćudim
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Duh je ovde ... čini se ... priredio zaista lep šou i vrhunsku predstavu ... Shocked Very Happy love10 Thewave

Ans je prosto o-DUH-voljen (uputa za čitanje: od duha voljen, iliti oduhvoljen iliti oduhovljen), a Eva složno o-DUH-ševljena (uputa za čitanje: o duhu, ili u duhu-tj.-bezgrešno-ševljena, iliti oduševljena) sa ovoliko mnogo DUH-OVnO-SI-TI, DUH-OVI-TO-SI-TI i DUH-ŠEVLJENO-SI-TI na ovom forUMU ... Laughing

Toliko su oDUHševljeni svetim DUHo-mmmmmmmmm, OMOM, NAUMOM ili UMOM ovog forUMA, Bogo dragi, da od-jed-noć za jednu noć izrodiše mnogo dece ..., ama nije to ta priča, ... nego da se jedan majušni zračak BićaHijerarhijeSvetlosti od našeg brata Žive, tj. Šive, odbio i reflektiro u njihov maj ušni UM, gde se u vidu uvida detektiro, dejjšifriro i intrepretiro vako neka ko:

VELIKO UPOZORENJE I ZAMKA DUH-OVI-TO-SI-TI

BHS bića kažu da je dobro kad se DUH-OVI-TO-SI-TI, tj. vicO-vi i šale iznose na VLASTITI duhovni, pardon, bankovni pogon, jer tako nam bankovni pogon raste sve do neba plavog (ili zraka plavog, svejedno je), gde besmrtna BićaHijerarhijeSvetlosti Žive, tj. Šive ...

I kažu da neje dobro kad se DUH-OVI-TO-SI-TI, tj. vicO-vi i šale što se zovu ili sami dođu pod imenom I-RONI-JA, ČINI-SAM, POD S MI JE VAN NJE i slične „duhovitosti“ iznose na TUĐI DUHovni, pardon, bankovni račun, jer tako nam SVA DUHovna, pardon bankovna sredstva odoše na TUĐI raČUN, tj. tamo negde sve do neba plavog (ili zraka plavog, svejedno je), gde besmrtna BićaHijerarhijeSvetlosti Žive, tj. Šive ..., a nas dovode do porazno praznog karmičkog računa, il DUHovnog i MORAlnog bankrotstva ..., tj. DUHovnog i MORAlnog pada i pre pada ...

I još kažu da jedino oni koji vide SEBE u SVEMU i SJA (vako ko naš mnogolliki i vicolliki brat DejJA), mogu DUH-OVI-TO-SI-TI, tj. vicOve i šale s-bi-ja-ti na TUĐI DUHovni, pardon, bankovni račun, jer je njima ionoako SVEJEDNO, što im SVA DUHovna, pardon bankovna sredstva odoše do plavog neba ... (NJJIMA više ništa i ionoako ne treba ...)

Nadamo se da nam naš brat, Plavi zrak neće puno prekora dat, što vako neo-vlašteno i bez cenzure iznesosmo na svetlo forUma ove majušne plave zrake što tako reflek-sno po nama jure ...

P.S. Izgleda, brate Plavi zrače, da bi ovde moglo biti materijala i za DUHovni pojmojnik ...??
Naročito ono ... da se Duh izražava kroz nAUM, ili OM, ili UM ...??
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka čast, i pozdrav brate Litlneks,

evo si, Bogme, mnogo pomogo i pripomogo našem bratu Šivi, jerBOG si mu BHS učenja
suzio, skratio i sažeo u REČ ŽIVU, što ušla je u brata Šivu, pa sad više ne mora ništa više da radi, do da Zrakom Živim iluzije, ko laserom, odseca i vadi ... iz očiju mnogobrojnih ovih nekoliko što imaju oči otvorene i što na njih vide ...
A iz ušiju onih malobrojnih svih ostalih, što nemaju oči otvorene, ili na njih ne čuju baš najbolje, verovatno će ih i dalje isterivat plavim zrakom jerihonskih truba ...

Težak poso istina al ako naš brat Šiva u tome uŽiva, na zdravlje mu i na plavi zrak bilo ...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
Da ima nas svakakvih pa i pomalo čudnih. S jedne strane GUTAMO Anastazijine Bajke i DRŽIMO se svega što je napisao pisac tih bajki..a s druge strane govorimo o bespotrebnosti informacija putem knjiga ili neta. Gljedam i ćudim

Nevin sam, nisam ni jedno, ni drugo...! Shocked
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::

Svaka čast, i pozdrav brate Litlneks,

evo si, Bogme, mnogo pomogo i pripomogo našem bratu Šivi, jerBOG si mu BHS učenja
suzio, skratio i sažeo u REČ ŽIVU, što ušla je u brata Šivu, pa sad više ne mora ništa više da radi, do da Zrakom Živim iluzije, ko laserom, odseca i vadi ... iz očiju mnogobrojnih ovih nekoliko što imaju oči otvorene i što na njih vide ...
A iz ušiju onih malobrojnih svih ostalih, što nemaju oči otvorene, ili na njih ne čuju baš najbolje, verovatno će ih i dalje isterivat plavim zrakom jerihonskih truba ...

Težak poso istina al ako naš brat Šiva u tome uŽiva, na zdravlje mu i na plavi zrak bilo ...

Tebe, bata-sejo Ans-Evo, Litlneks baš pesnički inspiriše!

Neću ništa da dodajem, da ne zasenjujem sjaj pesničkI salivene poruke!

Jedino da za sebe zapišem kao "nota bene" - PLAVI ZRAK JERIHONSKIH TRUBA!
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

5.element ::

Nevin sam, nisam ni jedno, ni drugo...! Shocked

..ma nisi ti..Ja sam..a možda i on-ona-ono. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
paula
Iskušenik

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rolling Eyes A nevjerovatno,koje rasprave!!!!!
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

paula ::

Ti si očigledno nova ovde? Razz Razz Razz
paula
Iskušenik

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Very Happy da ocigledno a to bi znacilo?
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oprosti mi, šalila sam se na svoj način, ali nisam pisala odavno pa nisi videla šta i kako pišem, odnosno kako se šalim.

Ovaj forum je mesto najvećih mogućih ljudskih sloboda. Ovde ne postoji spam kao kategorija, svi pišu sve svuda. Imamo temu "Ispovedaonica", zatrpana je doduše, ali znam da postoji, a sad videh na temi Zdravlje i isceljivanje/Fluor veliko ispovedanje i malu psihoterapiju. Naravno, sad će mala psihoterapija biti primenjena i na mene, čim spaze šta sam pisala, a nije na toj temi ali nema veze. Laughing

Na Duhovitom putu se pišu ozbiljne stvari, na Duhovnom putu neozbiljne... prošvrljaj malo pa ćeš videti i sama mešavinu ozbiljnog i neozbiljnog na svim mogućim temama

Pozz
paula
Iskušenik

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti si očigledno nova ovde? Razz Razz ::

Oprosti mi, šalila sam se na svoj način, ali nisam pisala odavno pa nisi videla šta i kako pišem, odnosno kako se šalim.

Ovaj forum je mesto najvećih mogućih ljudskih sloboda. Ovde ne postoji spam kao kategorija, svi pišu sve svuda. Imamo temu "Ispovedaonica", zatrpana je doduše, ali znam da postoji, a sad videh na temi Zdravlje i isceljivanje/Fluor veliko ispovedanje i malu psihoterapiju. Naravno, sad će mala psihoterapija biti primenjena i na mene, čim spaze šta sam pisala, a nije na toj temi ali nema veze. Laughing

Na Duhovitom putu se pišu ozbiljne stvari, na Duhovnom putu neozbiljne... prošvrljaj malo pa ćeš videti i sama mešavinu ozbiljnog i neozbiljnog na svim mogućim temama

Pozz
hvala na objasnjenju, mada sam vec uocila da ima svega i svacega na forumu,a i drago mi je,jer tako se najbolje uci! Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 43 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126652 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310587 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83126 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301582 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37142 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6943 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)