Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Шта се мене тиче ко је узбацио или избацио реинкарнацију у хришћанство.
Та идеја пати од недостатка смисла и тачка.
Ево рецимо смисао живота је за мене да се родим као Син Божји.И ради једног таквог циља вреди трпети недаће живота.
Шта ми нуди идеја о реинкарнацији да бих трпео све ово?
Док сам био дете није ми било потребно ништа да бих био срећан и знам да кад би се поново родио био бих срећан док не одрастем.
Невидим зашто себи не бих пуцао у слепоочницу јер знам да кад се поново родим бићу срећан.
Смрт је диван начин да се решимо патње.Хајде да се поубијамо!
Узећу кредит , средићу живот, ако ми не успе убићу се па ћу у следећем можда бити боље среће.
Ајде убедите ме! Дајте вашој вери мало живота.
Све време чекам да ме убедите да грешим, а ви тамо нешто без везе.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 20:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fino.

Imas li jos sta da istreses? Istresi. Smile Ajde jos koji kamencic iz cipela koji te zulja, istresi, slobodno. Smile

Evo, bar da pokusam. Jesi ucio fiziku u osnovnoj skoli? Jesi. U fizici se ucimo da su materija i energija neunistivi,
ali da prelaze iz jednog oblika u drugi. Dakle, to je jedan jako bitan zakon u fizici.

Zasto ako prah zemaljski i svetlost ne mogu biti unisteni, tj ne mogu nestati, nego se "preporadjaju" stalno,
zasto bi ziva dusa, bila podlozna unistenju, ili nestajanju?

Spodcenjujemo sami sebe? Velicamo materiju a sopstvene duse cemo spodceniti?
(zvuchi mi kao program, sa naredbom da verujemo da smo bezvredni crvi koji ginu, inforiorniji od materije)

To je prva osnovna konsideracija (ideja, misao).
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
pROTOMAJSTOR:
За Ему и Алмсивог:

„Prolazeći vide Isus čoveka slepa od rođenja.
Zapitaše ga učenici njegovi: Ravi, ko sagreši
On ili roditelji njegovi, te se on rodi slep?
Isus odgovori: Niti on sagreši, niti roditelji njegovi,
nego je to zato da se pokažu dela Božija na njima.“

(Jevanđelje po Jovanu 9:1-4 )

Hvala ali ne vidim tu neku poentu. Smile

Citat:
Ganima:
U skladu sa time, nema ispravnih i neispravnih puteva generalno, već svako svoj put vrednuje kao ispravan ili neispravan.

Dobro, lepo receno.

Citat:
Miodrag:
Da bi malo dete shvatilo sta pise u knjigama,potrebno je prvo da zazeli to,zatim da nauci slova i zatim da nauci da cita .Rec po rec,zajedno sa pojmom koji rec nosi.
A tek kasnije da sklapa recenice i sintetizuje proste i poznate pojmove u slozene misaone koncepte..................koji dolaze odnekud i u pocetku nisu bas razumljivi ali iskustvom se u vremenu nepoznato upoznaje.

Lepo receno, Miodraze. Smile

Citat:
Petielement:
Put je put i on nema karakteristike jer ni Bog nema dvojnosti. Mi na putu dajemo obilježje tog puta jer smo podložni dualizmu. Very Happy

A Bog je podelio sebe na nas, mi smo ON. Bog je napravio copy/paste sebe quadrilion puta, i svaki taj primerak je jedan
drugi Bog, tj mi ljudi smo to - zive Duse.
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 21:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale.

Citat:
Rale:

Iz moje gledisne tacke, REINK je puna smisla.

Citat:
Ево рецимо смисао живота је за мене да се родим као Син Божји.
И ради једног таквог циља вреди трпети недаће живота.

Mislis, da se prosvetlis? Da postanes SVESTAN kao Bog ili Sin Bozji?
Da vredi trpeti za takvo nesto, za prosvetljenje, i Bozje znanje.

Citat:

Daje ti nadu, ako ne uspes u ovom zivotu, da mozda uspes u sledecem.

Citat:
Док сам био дете није ми било потребно ништа да бих био срећан и знам да кад би се
поново родио био бих срећан док не одрастем.

Znaci, bio si srecan i kad su bio bijen od roditelja, i kad si dobio jedinicu u skoli, i kad si bio gladan? Ili?

Citat:
Невидим зашто себи не бих пуцао у слепоочницу јер знам да кад се поново родим бићу срећан.

Zato jer je pokretach svega zivog naredba: OPSTANI! A ne naredba: ubij se!

Samoubistvo ima samo jedan razlog, a to je mentalni program, ubacen u um putem hipnoze, torture ili droge,
plus ponekad i sexualnog zlostavljanja uz ova tri, dakle SPDH.

Citat:

Nije. Dusa nakon smrti trazi opet priliku da se inkarnira u ljudsko telo. Zeli ziveti u telu.

Citat:
Узећу кредит , средићу живот, ако ми не успе убићу се па ћу у следећем можда бити боље среће.

Pricas kao idiot. Trauma ubistva ostaje urezana u reaktivnom umu, i u sledecom zivotu ce te progranjati ta trauma.

Citat:

Pokusavamo. Al najvise stoji do tebe. I nije cilj tebe silom ubediti u ovo, nego dati tebi ideje i povod da
sam pocnes o tome razmisljati i razotkrijes stvar, za sebe.

Ja ti preporucujem, da malo po malo istrazujes i druge svete spise, npr Bhagavad Gitu, i Dhammapadu,
onda, da malo i citas textove sta drugi pisu, malo po malo. Gledaj sta drugi misle o tome, stvaraj nove
ideje i postavljaj se u razlicite gledisne tacke. Prosiruj svoje ideje!

Gledisna tacka, je jedna tacka iz koje se posmatra (gleda). Ocima ili umom, posmatra se nesto drugo.
Npr gledas neku planinu sa istocne strane, pa onda odes i gledas je sa juzhne strane i onda planina izgleda malo drugacije.
Promenio si gledisnu tacku.

Samo ne budi fixiran na Bibliji kao jedinom autoritetu, ili validnom spisu. Cool
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Rale.

Citat:
Rale:

Iz moje gledisne tacke, REINK je puna smisla.

Citat:
Ево рецимо смисао живота је за мене да се родим као Син Божји.
И ради једног таквог циља вреди трпети недаће живота.

Mislis, da se prosvetlis? Da postanes SVESTAN kao Bog ili Sin Bozji?
Da vredi trpeti za takvo nesto, za prosvetljenje, i Bozje znanje.

Citat:

Daje ti nadu, ako ne uspes u ovom zivotu, da mozda uspes u sledecem.

Citat:
Док сам био дете није ми било потребно ништа да бих био срећан и знам да кад би се
поново родио био бих срећан док не одрастем.

Znaci, bio si srecan i kad su bio bijen od roditelja, i kad si dobio jedinicu u skoli, i kad si bio gladan? Ili?

Citat:

Zato jer je pokretach svega zivog naredba: OPSTANI! A ne naredba: ubij se!

Samoubistvo ima samo jedan razlog, a to je mentalni program, ubacen u um putem hipnoze, torture ili droge,
plus ponekad i sexualnog zlostavljanja uz ova tri, dakle SPDH.

Citat:

Nije. Dusa nakon smrti trazi opet priliku da se inkarnira u ljudsko telo. Zeli ziveti u telu.

Citat:

Pricas kao idiot. Trauma ubistva ostaje urezana u reaktivnom umu, i u sledecom zivotu ce te progranjati ta trauma.

Citat:

Pokusavamo. Al najvise stoji do tebe. I nije cilj tebe silom ubediti u ovo, nego dati tebi ideje i povod da
sam pocnes o tome razmisljati i razotkrijes stvar, za sebe.

Ja ti preporucujem, da malo po malo istrazujes i druge svete spise, npr Bhagavad Gitu, i Dhammapadu,
onda, da malo i citas textove sta drugi pisu, malo po malo. Gledaj sta drugi misle o tome, stvaraj nove
ideje i postavljaj se u razlicite gledisne tacke. Prosiruj svoje ideje!

Gledisna tacka, je jedna tacka iz koje se posmatra (gleda). Ocima ili umom, posmatra se nesto drugo.
Npr gledas neku planinu sa istocne strane, pa onda odes i gledas je sa juzhne strane i onda planina izgleda malo drugacije.
Promenio si gledisnu tacku.

Samo ne budi fixiran na Bibliji kao jedinom autoritetu, ili validnom spisu. Cool
Ти то мене третиреш ко неког клинца.
Ово што ти пишеш већ и врапци знају.
Зар је ово сва ширина ваше идеје о реинкарнацији.
Испаде да ја истражујем вашу идеју више од вас који у њу наводно верујете.
Свемогући се поделио на безброј делова па кроз нас стиче искуства.
АЈДЕ! Шта ту мене спречава да убијем неког? Нек Свемогући искуси и то.
Само покушавам да вас наведем да размишљате а не да постанете Хришћани.

Дете кад добије батине од родитеља , оно то брзо опрости и поново је срећно.
Питам се хоћеш ли ишта схватити како треба.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 23:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Konačno diskusija koja obećava, koja može da nas dovede do nečega, a da to ne budu svadja ili uvrede. Svaka čast! Very Happy

R: Шта ми нуди идеја о реинкарнацији да бих трпео све ово?
A: Daje ti nadu, ako ne uspes u ovom zivotu, da mozda uspes u sledecem.
Z: Pitanje je fenomenalno, a odgovor nije ni zagrebao … može li iko da da bolji odgovor na ovo pitanje?

R: Смрт је диван начин да се решимо патње.Хајде да се поубијамо!
A: Nije. Dusa nakon smrti trazi opet priliku da se inkarnira u ljudsko telo. Zeli ziveti u telu.
Z: Zašto duša želi da se vrati u telo? I zašto baš u ljudsko, a ne životinjsko ili biljno?
A sa druge strane teži se oslobadjanju od karmičkog točka, oslobadjanju od života u telu i odlazak u nekakvo jedinstvo, apsolut, u svakom slučaju apsolutnu imaginaciju.

R: Узећу кредит , средићу живот, ако ми не успе убићу се па ћу у следећем можда бити боље среће.
A: Trauma ubistva ostaje urezana u reaktivnom umu, i u sledecom zivotu ce te progranjati ta trauma.
Z: Reaktivnom umu? Ovo bi bilo dobro pojasniti. Šta je to reaktivni um i gde se to skladište informacije tj. iskustva koja smo sakupili i iskusili tokom života?
Trauma: Neka me proganja trauma samo/ubistva u sledećem životu! Pa šta, odem kod Alexa na r.t. i zabole me uvo! Ima li, pitam, ima li ikoga ko u nekom od prethodnih života nije bio ubica?

R: АЈДЕ! Шта ту мене спречава да убијем неког? Нек Свемогући искуси и то.
Z: I ja bih voleo da čujem odgovor na ovo pitanje! Nema dobrih i loših iskustva. Sve su to samo iskustva!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 00:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, odgovoricu ti kada budem imao vise volje, za odgovaranje na agresivne postavke. Razz

PS: Ti tretiras druge jos gore. Tako da ne buni se ako tebi neko slicno uzvrati.
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Z: I ja bih voleo da čujem odgovor na ovo pitanje! Nema dobrih i loših iskustva. Sve su to samo iskustva!

Svemoguci to neprestano iskusava............

Pitanje je kako mi ljudi i ostali stvorovi podnosimo smrt,bol,mucenja.............i kako cemo se vladati u buducim zivotima na osnovu prozivljenih iskustava.

Evo dacu vam mali primer razumevanja do kog sam dosao..........uporedjujuci slike koje nisu odraz ovog zivota ,ali koje su utkane u moj karakter vise nego osobine koje sam primio od rodjenja.To covek ne moze da ne vidi ,ako hoce da gleda...........drugo je ako nece.
Svaki oblik negiranja drugoga bez ispravnog motiva za rast i uopsta svesti o ljudskoj etici je oblik ubistva...........i to prvo sebe i onda moguce i drugoga.Ovakvi porivi dolaze iz nagomilanih iskustava ubijanja zivota,ciji je krajnji izrazaj i pojedinacno fizicko ubistvo a zatim i masovno.

Ne znam kako da naglasim vaznost cinjenice postovanja svakog oblika zivota i njegovog izrazaja.............bez obzira da li sada zna ili ne zna..........posto je u svakom Svemoguci ali i entitet koji je krhak i plasljiv od nestajanja.
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Драге Ganima и Valen,
слажем се са вама, али ја сам напросто хтео да се вратимо на тему. Наравно да не мисле сви да је Талерманов пут неисправан, што се и види из мог текста где кажем да тај пут има подоста следбеника, пре свега у развијеном свету – Њу ејџ.
Наравно да не мислим ни да је Ралетов пут лош, јер је то и мој пут.

Када кажем да 90% користи наркотике за то стање нисам рекао да је немогуће остварити га без наркотика, нисам написао 100%. Познато је да Талерман строго заговара трезвењаштво пре и у току лета.

Вантелесно искуство су сви доживели још као деца. Сигурно се сећате брујања у ушима и лебдења када сте имали високе температуре. То се још зове и бунило јер немамо контролу.

„Путовања свести?“
То или је сновиђење, или оно када сам се једном давно напио опијумског чаја од мака (варијанта хероина) и сасвим бестелесно али свесно лебдео „Ђавом“ и поред својих 2м и 100кг.

И шта је крајњи практични циљ вантелесног путовања? Некако продрети до комшијског купатила. Razz

Алекс, је ли тако?
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 00:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema ni u ovom slučaju ničega mističnog ni potrebe za velikom filozofijom.

Nije problem samo ubistvo niti slična iskustva.
Bitne su okolnosti pod kojima se sve dešavalo.

Uputstva su jednostavna.
Možemo ih se držati i u najvećem zlu i počiniti jako teška djela a ostati čisti u pokajanju.
Ovo nije svijet u kome se može biti inertan nekažnjeno.
Akcija je nužna.
Uputstva su za pravi način akcije jasna.
Greške su neminovne.
Srce zna put.
Um treba da ga prokrči u materiji.

Gradimo na kamenu...sijmo na plodnom pripremljenom zemljištu...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Сећање у стомаку мајке? Па то је стварно сећање, то је научно доказано. И да је свако дете прво било у стомаку мајке, али и да и без нервног система може да се сећа. Чудно, али јесте.
Ми ипак овде говоримо о ономе што не знамо.

МЕНСА (то су они генијалци) има тестове интелигенције које ако не положите можете опет решавати за годину дана. Дакле, толико памте генијалци.
Ми остали памтимо селективно, јер Ум у ходу селектује чулне надражаје. Тако ја сада док куцкам, сконцентрисан сам и не опажам и не памтим ништа друго.

Ако ме неко врати (не)хипнотичком регресијом у време када сам писао претходни пасус и нареди ми да се сетим, уз то он помисли да сам можда чуо зујање кулера на процесору + ја сам платио + плус ја сам дошао у заказано време и превалио одређену раздаљину + очекујем нешто заиста велико...

Одговор је: Чуо сам зујање? Или нешто велико, мада сасвим очекивано – сањаримо ли иначе.

Када сте од код тарапеута, он вам каже да је најбитније разбити емотивне блокере и то је у реду – то ради, проверио сам.
Али, он вам каже да се опустите, остварите контакт са "својим" анђелом (ко зна којим), ту је и чика Р.терапеут – нема разлога за страх. Да ли нема? Зар ми нисмо тада згодни за манипулацију?

Имам доброг другара, има већ преко 30 година. Пре неког времена сазнао је да сам га убио у једном од живота и човек се напалио да ми врати.
Тера ме стално да одем у регресију и да исто то освестим, па да ми опрости. Ако не, убиће ме – мора се.
Али авај, ја стално идем на регресију и одлазим у Месопотамију, па у Немачку у време реформације где ме је убио мој садашњи ћале (вребам га већ дуго Razz ), па у Саудијску Арабију, па у Русију...Никако да потрефим баш тај његов живот. Rolling Eyes
И тако...проблеми.

Али има већ годину дана сам православац и не верујем више у реинкарнацију.
Можда има, можда нема, али ако и има - све смо понели са собом овде. И пријатеље и рођаке и телесне мане и комплексе.

Да пустим ја ипак друга да ме убије за сваки случај?
(Ово нисам измислио, стварно ме прогања)
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::

И шта је крајњи практични циљ вантелесног путовања? Некако продрети до комшијског купатила. Razz

Алекс, је ли тако?

Proto, procitaj moje seanse... ima ih vise od deset... mozda dvadesetak... i vise...
u razlicitim frekvencijama...
na predanoj sluzbi bogu iz ljubavi...
i u mojoj knjizi... link je u prvom postu teme regresija i r.t....

i slobodno citiraj... GDE VIDIS DA NESTO IMA VEZE SA TVOJIM PITANJEM, stavom...
JAVNO SAM POSTAVIO - SUDU... CITAOCA I KRITIKE...
za argumentovane ANALIZE...
i na moju korist i naravoucenije...
..............
ukratko - pominjem POBOLJSANJE OSOBINA... kod ljudi kao sto su ljubav prema bliznjima svojima, sa konkretnim realizacijama, za konkretne tate, mame, decu, supruznike...
znaci nikako SAMO TEORIJA...
VEC OSOBA A... I OSOBA B...
pa posle ANALIZIRAMO - KAKO SE MENJA SITUACIJA... t.j. REZULTATI...
TAKODJE I MNOGE DRUGE - OSOBINE...
TTOLERANCIJA...
JEDISNTVO SUPROTNOSTI...
RAZUMEVANJA...
PRIHVATANJA...
NE - OSUDJIVANJE...
ITD...znaci i samo moje pisanje iznosi niz stvari saznajnih...
o kojima - diskutujemo...

ja i jesam da i SAM - NAPREDUJEM... UCIM SE, STALNO...
i radim svoju sluzbu BBogu...
i dobrodosle su mi I KRITIKE...
ali sa neargumentovanim kritikama, tipa - SVE JE TO OD DJAVOLA...
spada, po meni u domen VERE - U DJAVOLA...
a ja nisam bas za polemisanje po pitanjima VERA...
NEGO KONKRETNIH STVARI... sa LICNIM ISKUSTVIMA...
I SPOZNAJOM DA JA
JESAM - GRESNIK...
DOSLOVCE...
ZNACI - JA MOGU I SMEM I DA POGRESIM, ZGRESIM...
jer - NISAM SAVRSEN...
i to se REALIZUJEM... I PRAKTICNO...

p.s. a za gledanje komsinica kroz prozor... je ipak za POCETNIKE... t.j. malu decu...
ni mala deca NECE DA GLEDAJU - CEO ZIVOT - ISTU STVAR... ovakvu...
a pogotovo neko ko ima NEKOGA KO GA UCI I VODI...
znaci NE POSLUSATI...

ALI - SASLUSATI...!!!

PROBATI, PROVERITI... i videti kako deluje kao DOBRO ZA SVE, ili samo za EGO
zato i postoje OGLEDALA

Laughing

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Potpuno se slazem sa vama,tako je!Nema dobrih i losih iskustva...i nadovezacu se na ovo ovim sjajnim aforizmom:

Kako olovo moze postati plemenit metal? Tako sto metak pogodi neprijatelja.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::

Zosim ::

Potpuno se slazem sa vama,tako je!Nema dobrih i losih iskustva...i nadovezacu se na ovo ovim sjajnim aforizmom:

Kako olovo moze postati plemenit metal? Tako sto metak pogodi neprijatelja.

Pozdrav

Drexer, ti nisi baš srećan čovjek, zar ne?
Rale, nadam se da znaš šta te sprečava, vjerujem da znaš.

Zosime, nema dobrih i loših iskustava,
ako su iskustva bila u neznanju i svrhi spoznaje istih.
Ponovljeno osviješćeni iskustvo koje nosi teret na savjesti itekako je loše.
I svi vi to dobro znate...negdje...
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
„Prolazeći vide Isus čoveka slepa od rođenja.
Zapitaše ga učenici njegovi: Ravi, ko sagreši
On ili roditelji njegovi, te se on rodi slep?
Isus odgovori: Niti on sagreši, niti roditelji njegovi,
nego je to zato da se pokažu dela Božija na njima.“

Hvala ali ne vidim tu neku poentu. Smile
Поента је да кажеш да је Библија исправљана док списи Истока нису, а ево овде ученици питају Христа да ли је слепи нешто зезн'о у прошлој реинкарнацији, или је у питању лош генетски материјал.
Он одговара да је у питању нешто треће, у сваком случају не каже да су им питања кретенска.

Ево још једног занимљивог примера који сам скоро открио. Такође у истом Јеванђељу трећа глава, трећи стих.
Citat:
Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видјети царства Божијег.

Ово је превод Вука Караџића, међутим у важећем преводу Синода СПЦ, пише сада овако:
Citat:
Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди одозго, не може ући у Царство Божије.

У хрватском преводу стоји исто тако, али код већине других је као код Вука.
Ево упоредног превода на много језика:
http://www.biblegateway.com/passage/?search=John+3&version=KJV

Дакле мења се Библија с временом. Laughing
----------------------------------------------------
У 6. веку на 5. Васељенском Сабору је цар Јустинијан изрекао чувену анатему:
Citat:
Ko priznaje izmišljeno postojanje duše pre rođenja i njeno čudnovato vraćanje, biće proklet!

Нешто пре тога затворио је чувену Платонову академију која је постојала 900 година.
То је дакле био званичан крај учења о реинкарнацији у развијеном свету.
----------------------------------------------------
Међутим, мој или ваш деда сигурно није веровао у реинкарнацију. Зашто? Био је глуп+необразован=припрост?
Није размишљао о појмовима Правда, Истина, Доброта, Слобода, Лепота, Љубав?
Јесте.
Да ли је веровао у Бога?
Јесте.

Ми пак верујемо у Себе и у концепт Карме, наравно и у природне законе. Зар није наша духовност прилично јадна?
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 6 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126653 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310594 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83129 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301599 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37143 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6944 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)